Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

καλησπερα.τι γνωμη εχετε για τον Φαρμακιδη στο Ελενα?

 

προσωπικά έχω τη χείριστη, μου έκανε έναν υπέρηχο doppler πριν από 2 εβδομάδες και μόνο που δεν βριστήκαμε! απίστευτα κακότροπος (σαν γιατρός δεν έχω ιδέα αλλά σαν άνθρωπος.....)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ πάλι εκεί που τον έβλεπα συνέχεια τον είχα για 'ψυχούλα'. Δύο φορές πάλι που έλειπε ο γιατρός μου με εξυπηρέτησε. Μου είχε κάνει μάλιστα την αυχενική και μου έδωσε και το τηλέφωνό του, αν θέλω να τον ρωτήσω κάτι. Δεν είχα όμως καμία άλλη επαφή. Από γιατρό μέσα στο Έλενα έχω ακούσε ότι είναι εξαίρετος επιστήμονας.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια όταν καταθέτεις τα χαρτιά στο Έλενα για το ληξιαρχείο σε πόσες ημέρες πήρατε το πιστοποιητικό γεννήσεως του παιδιού και από που;

 

εμείς θα το πάρουμε την Παρασκευή και τα καταθέσαμε όταν γέννησα την επομένη...

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Στις 2 εβδομάδες ε; από που το παίρνεις; από το μαιευτήριο ή ;;;;

 

(κοίτα που έχω κολλήσει η γυναίκα και τι σκέφτομαι! αντί να αγχώνομαι που γεννάω την παρασκευή, σκέφτομαι όλα τα άλλα εκτός από τον τοκετό... είμαι περίπτωση....)

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω γιατί με αυτά ασχολειται ο συζυγος...μαλλον απο το ληξιαρχείο...αλλα δνε ειμαι σίγουρη...
ρώτα αστέρι μου γιατί αν περιμένω από τον δικό μου άντρα να ενημερωθεί...... βράστα (αν μπορείς γράψε μου πριν την Πέμπτη γιατί μέχρι και Τετάρτη θα έχω πρόσβαση)
Link to comment
Share on other sites

Γεννάς εσύ, πράγματι! Σου εύχομαι να δεις τα ζουζούνια σου, να είναι γερά, δυνατά και να επανέλθεις γρήγορα από την καισαρική. Σου εύχομαι επί πλέον να πάνε όλα καλά με το θηλασμό, γιατί καταλαβαίνω πόσο το θέλεις. Να είσαι επιφυλακτική, όταν θα σου γράψουν ξένο γάλα. Θα δουν και δύο μωράκια και θα σου την πέσουν :wink: ! Να είσαι σταθερή. Καλή τύχη και με το καλό να γυρίσετε σπίτι σας!

ΥΓ. Από το ληξιαρχείο το παραλαμβάνεις το χαρτί, αλλά άσε τον να ψάχνει να περνάει και την ώρα του.....

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω γιατί με αυτά ασχολειται ο συζυγος...μαλλον απο το ληξιαρχείο...αλλα δνε ειμαι σίγουρη...
ρώτα αστέρι μου γιατί αν περιμένω από τον δικό μου άντρα να ενημερωθεί...... βράστα (αν μπορείς γράψε μου πριν την Πέμπτη γιατί μέχρι και Τετάρτη θα έχω πρόσβαση)

 

Καλησπέρα nat και σου εύχομαι να πάνε όλα καλά με την εγχείρηση.

 

Όσο αφορά την ληξιαρχική πράξη γέννησης, αυτή την παραλαμβάνεις από το Ληξιαρχείο Αθηνών (Μητροπόλεως 60: Γραμματεία 2103246519, Γεννήσεων 2103240541).

 

Κατά το εξιτήριο, όταν θα πληρώσετε για το δωμάτιο στο Έλενα, θα σας δώσουν και ένα μικρό χαρτάκι -Υπηρεσιακό Σημείωμα του μαιευτηρίου- με το οποίο θα μπορείτε να παραλάβετε την πράξη γέννησης από το Ληξιαρχείο Αθηνών. Σας αναφέρουν και από ποια ημερομηνία και μετά θα είναι έτοιμη. Εμάς έγραφε την σημερινή, αλλά επειδή στις δημόσιες υπηρεσίες δεν τηρούνται πάντα οι ημερομηνίες, πήρα το Ληξιαρχείο και μου έδωσαν νέα ημερομηνία που θα είναι έτοιμη η πράξη. Ευτυχώς που υπάρχει και το τηλέφωνο και γλιτώνουμε άσκοπες μετακινήσεις και εκνευρισμούς.

 

Λογικά θα μπορείτε να δώσετε αυτό το υπηρεσιακό και στα ΚΕΠ για να αναλάβουν αυτοί να παραλάβουν την πράξη αλλά έτσι ίσως καθυστερήσει περισσότερο η όλη διαδικασία.

 

Με το καλό να δεχτείτε τα παιδιά σας :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Maya σε ευχαριστώ για τις ευχές σου! :D πίστεψε με, είμαι ετοιμοπόλεμη καθώς άκουσα και την πάτησα με το γιο μου!

 

ng Σε υπέρ ευχαριστώ, ήσουν πραγματικά κατατοπιστικότατη ! Το κακό είναι ότι τα βιάζομαι τα πιστοποιητικά των μωρών γιατί θέλω να τα καταθέσω για α) επίδομα ΤΕΒΕ και πρέπει να το καταθέσω σε λιγότερες από 15 ημέρες (όπως οι περισσότεροι) β) ΟΓΑ για το επίδομα τριτεκνίας και για τα 2000 ευρώ όπου ξεκινά η διαδικασία αφού καταθέσεις όλα τα δικαιολογητικά και κρατάει 4 μήνες μέχρι να ξεκινήσεις να πάρεις χρήματα άρα the sooner the better. ... αλλά όπως είπες, οι δημόσιες υπηρεσίες δεν είναι πάντα τυπικές στο χρονοδιάγραμμα που σου δίνουν.

 

Να είσαστε καλά :D

Link to comment
Share on other sites

βρε νατακι γεννας! αντε κοπελα μου με το καλο! τι εγινε σε βαλανε νωριτερα στο προγραμμα? 1/3 δεν ειχες αρχικα ή εγω θυμαμαι λαθος?

με το καλο να γεννησεις, να πανε ολα καλα, και να ειναι 2 υγιεστατα μωρουλια! και να τραβηξεις καμια φωτο-παπαρατσι να δω τα μονοκλινα στο Ελενα! α! και να πεις στην Γεωργιαδου εμας του φαν κλαμπ της στο παρεντς να μας προσεχει!

 

υ.γ. χτες το βραδυ ο πιτσιρικας μου με κλοτσαγε τοσο εντονα και τοσο χαμηλα που νομιζα οτι ηρθε η ωρα μου -2 μηνες νωριτερα...- χ@στηκα απο το φοβο μου 2.30 το βραδυ... :o

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

βρε νατακι γεννας! αντε κοπελα μου με το καλο! τι εγινε σε βαλανε νωριτερα στο προγραμμα? 1/3 δεν ειχες αρχικα ή εγω θυμαμαι λαθος?

με το καλο να γεννησεις, να πανε ολα καλα, και να ειναι 2 υγιεστατα μωρουλια! και να τραβηξεις καμια φωτο-παπαρατσι να δω τα μονοκλινα στο Ελενα! α! και να πεις στην Γεωργιαδου εμας του φαν κλαμπ της στο παρεντς να μας προσεχει!

 

υ.γ. χτες το βραδυ ο πιτσιρικας μου με κλοτσαγε τοσο εντονα και τοσο χαμηλα που νομιζα οτι ηρθε η ωρα μου -2 μηνες νωριτερα...- χ@στηκα απο το φοβο μου 2.30 το βραδυ... :o

 

Σε ευχαριστώ φιλενάδα και εσύ με το καλό. Τώρα ξεκινάω για το μαιευτήριο γιατί πονάει το στομάχι μου πολύ έντονα και δεν ξέρω αν θα με κρατήσει. Όντως είχα 1/3 αλλά το κάναμε νωρίτερα, οι 36+2 εβδομάδες που είναι ήδη τα δίδυμα είναι μια χαρούλα. Θα σας φέρω νεότερα.

(η νέα πτέρυγα που την είδα Live είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ! σου εύχομαι να βρεις δωμάτιο!)

Πες στον μπέμπη να κάτσει φρόνιμα.... είναι νωρίς ακόμη

Link to comment
Share on other sites

ασε με γιατι καθε που χαλαρωνω αρχιζει το "παρτυ" στην κοιλια... γιατι ομως βαραει τοσο χαμηλα δεν μπορω να καταλαβω... ευτυχως αυριο εχω το ντοπλερ και θα το δω το αντρακι μου... :wink:

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι ακόμη ισχιακά και να μην έχει γυρίσει και γι'αυτό να νοιώθεις χαμηλά κλωτσιές. Έτσι είναι η μπέμπα. Όταν νοιώθω κάτω κλωτσιές είναι από τη ζουζού μου, ενώ ο μπέμπης είναι εγκάρσια (προς κεφαλική προβολή) και με κλωτσάει ψηλά στο στομάχι περίπου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χτες που πηγα στο ικα να γραψω φαρμακα και ηθελε ο γιατρος σωνει και καλα να το δει κιολας καταλαβα οτι το κεφαλακι του ειναι κατω... τι να πω... και απο το μηχανημα του ικα δεν καταλαβαινω και πολλα... αυριο θα εχω λεπτομεριες!

me and my men...

Link to comment
Share on other sites

nat-left αν δεν ξαναμπω μέχρι την Πέμπτη σου εύχομαι με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου και όλα να πάνε τέλεια. :wink:

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites

nat-left αν δεν ξαναμπω μέχρι την Πέμπτη σου εύχομαι με το καλό να έρθουν τα μωράκια σου και όλα να πάνε τέλεια. :wink:

 

Σε ευχαριστώ καλή μου! και εσύ με το καλό :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες γεια σας.

Μόλις χθες επιβεβαίωσα με τεστ πως είμαι έγυος (για πρώτη φορά).

Απ' ότι υπολογίζω από μόνη μου πρέπει να είμαι γύρω στις 3,5 εβδομάδες και όπως καταλαβαίνεται ψάχνω για γιατρό. Καθώς έχω ακούσει τα καλύτερα για την κυρία Γεωργιάδου θα ήθελα εαν μπορεί κάποιο μέλος να μου στείλει το τηλέφωνό της (κινητο).

Θα ήθελα επίσης να ρωτήσω πόσο μπορεί να καθυστερούν τα ραντεβού στο Έλενα για τον πρώτο υπέρυχο που επιβεβαιώνει την ορθή κύηση καθώς και για προγενετικό έλεγχο. Έφόσον θα έχουμε γιατρό από εκεί δεν μπορεί να επισπευστούν τουλάχιστον τα πρώτα ραντεβού; Γιατί για να πω την αλήθεια έχω αγχωθεί λιγάκι μέχρι να πάρω την πρώτη -τουλάχιστον- επιβεβαίωση πως όλα βαίνουν καλώς.

Να είσται όλοι καλά.

Link to comment
Share on other sites

ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΝΗΜΕΡΩΘΩ ΓΙΑ ΚΑΛΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΘΕΙ ΜΕ ΤΙΣ ΤΙΜΕΣ ΠΟΥ ΕΠΙΚΡΑΤΟΥΝ ΣΕ ΙΔΙΩΤΙΚΑ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΑ ΚΑΙ ΓΙΑΤΡΟΥΣ....

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλα τα μελη του parents..!!

Εδω και πολύ καιρό διαβάζω όλα αυτά τα ενδιαφέροντα πράγματα που γράφετε. Πραγματικά είναι πολύ σημαντικό να μπορείς να ρωτήσεις, να συζητήσεις και ν'αντλήσεις πληροφορίες οι οποίες μπορούν να σε βοηθήσουν οικονομικά,κοινωνικά και ψυχολογικά.

Έκανα λοιπόν την εγγραφή μου και 'γω και θα ήθελα να ρωτησω το εξής...

Είμαστε παντρεμένοι ενα χρόνο και κάτι με τον αντρα μου, δεν βιαζόμαστε για μωράκι αλλα ενδιαφέρομαι να βρώ εναν/μια γυναικολόγο στο δημόσιο μαιευτήριο "Έλενα" λόγω χαμηλότερου κόστους σε σχέση με κάποιο ιδιωτικό και περισσότερης ασφάλειας(απο αυτά που έχω ακούσει).

Θα ήθελα να είχα την ευκαιρία να γεννήσω απολύτως φυσιολογικά χωρίς επισκλιρίδιο και να εχω την ειλικρινή συμπαράσταση του/της γιατρού μου στον/ην οποίο/α να έχω απόλυτη εμπιστοσύνη και να νιώθω άνετα.

 

Υ.Γ: Α.Εάν υπάρχει κάποιος/α γυναικολόγος που έχει ξεγεννήσει έγκυο σε δίδυμα με φυσιολογικό τοκετό θα παρακαλούσα να μου τον αναφέρετε.

 

Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...