Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΤΤΙΚΟ Vs ΕΛΕΝΑ


maira77

Recommended Posts

Στο ιατρειο του με ειχε δει 3 φορες γιατι οπως ειπα πηγα στον 6 μηνα σε αυτον μεχρι πριν με παρακολουθουσε ο γιατρος που ειχα πριν. Περιμενα να δω πως θα εξελιχθει η συμπεριφορα του γιατι ειλικρινα δεν το περιμενα αυτο, ειχα πολυ καλες εμπειριες απο τις προηγουμενες μου γεννες. ακομα και την ωρα της καισαρικης μπηκε μεσα και δεν με χαιρετησε δεν μου ειπε τιποτα ουτε καλα πηγαμε τιποτα κοριτσια!

Μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις πμ με το όνομα του γιατρού σου;

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Στο ιατρειο του με ειχε δει 3 φορες γιατι οπως ειπα πηγα στον 6 μηνα σε αυτον μεχρι πριν με παρακολουθουσε ο γιατρος που ειχα πριν. Περιμενα να δω πως θα εξελιχθει η συμπεριφορα του γιατι ειλικρινα δεν το περιμενα αυτο, ειχα πολυ καλες εμπειριες απο τις προηγουμενες μου γεννες. ακομα και την ωρα της καισαρικης μπηκε μεσα και δεν με χαιρετησε δεν μου ειπε τιποτα ουτε καλα πηγαμε τιποτα κοριτσια!Ενιωσα πραγματικα απαισια, ευχαριστω μονο τους ειδικευομενους που οι περισσοτεροι ηταν πολυ φιλικοι!Οσον αφορα την επισκληριδιο μου ειχαν δωσει μια συσκευη οπου πατουσες ενα κουμπακι οποτε ενιωθες πονο, ετσι οπως ημουν ξαπλωμενη και σηκωνομουν λιγο για να θηλασω το μωρο εφυγε το καθετηρακι και εγω πατουσα πατουσα και αυτο χυνοταν στο κρεβατι και εγω δεν το ειχα καταλαβει!Περασα τους πονους ολους μονο με ντεπον!Απο το ιασω ειχα αλλες εμπειριες και στις 2 καισαρικες ημουν πολυ καλα μετα ....τελοσπαντων!

 

Εγώ όλα αυτά που γράφεις και χειρότερα (πολύ χειρότερα) τα έπαθα στο Ιασώ και πλήρωσα και 7.500 ευρώ. Γι' αυτό και πιστεύω τελικά πώς είναι κυρίως θέμα γιατρού παρά μαιευτηρίου.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Μπορείς σε παρακαλώ να μου στείλεις πμ με το όνομα του γιατρού σου;

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων

ΚΚοριτσια όποια μπορεί ας μου στείλει και εμενα pm με το όνομα του γιατρού........

Link to comment
Share on other sites

Μπορειτε να μου στείλετε στοιχεία επικοινωνίας και λεπτομέριες για τους γιατρούς του ΑΤΤΙΚΟ? Εχουν ιατρεία απογευματινά εκεί ή έξω? Εχω γιατρό τώρα στο ΙΑΣΩ αλλά δεν τελικά δεν θέλω να πάω εκεί και να δώσω τόσα χρήματα άδικα. Το ΑΤΤΙΚΟ είναι και κοντά στο σπίτι μας με εξυπηρετει. Απλά δεν γνωριζω γιτρούς? Επισης τις εξετάσεις τις κάνετε εκεί? Αυχενική διαφανεια, β-επιπέδου, υπέρηχους? Και τα φαρμακα μας τα δίνουν όσες είμαστε στο ικα ασφαλισμένες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αν ειναι ευκολο θα ηθελα να μαθω κ εγω το ονομα του γιατρου σε 2 μηνες γενναω εκει μην εχουμε τον ιδιο κ την πατησω!

επεισης θελω να ρωτησω αν θελησεις να κατεβεις για εναν καφε στο κυλικειο η να κανεις μπανιο, η εχεις κοσμο κ δεν θελεις να ενοχλουν το μωρακι σου δεν υπαρχει αιθουσα να φιλοξενει τα παιδια για λιγο?γιατι σημερα που πηγα ειδα μια τετοια αιθουσα με βρεφη αλλα δεν ξερω τι ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Σιδερενια, οι περισσοτεροι γιατροι δεν ανηκουν στο ΕΣΥ, οπότε εχουν ιατρειο εξω. Ο δικος μου εχει στην Ηλιουπολη. Στην πρωτη εγκυμοσυνη τον εβλεπα στο νοσοκομειο, τωρα προτιμω στο ιατρειο του που με βολευει. Τις εξετασεις μπορεις να τις κανεις εκει, αλλα πρεπει να παρεις πολυ συντομα γιατι ειναι πληρη τα ραντεβου (2105832236). Αν προλαβεις για αυχενικη σουκλεινουν σε καθε επισκεψη και τα επόμενα.

RMARY εγω πάντα ειχα εναν δικό μου εκει γυρω και δε με απασχολησε το θεμα. Οταν ομως ηταν το επισκεπτηριο, λογω αρκετου κοσμου, επαιρνε το πυρεξακι με το μωρο η μαμα μου και πηγαινε να καθησει στο δωματιο που τα πλεναν, εξεταζανε, δεν ξερω αν λες το ιδιο, διπλα στους θαλαμους.

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παντως φανταζομαι οτι τα πραγματα θα εχουν σφιξει με τα επισκεπτηρια λογω της γριπης.. οταν εγω γεννησα στο Τζανειο τον χαρη δεν επετρεπαν πανω απο ενα ατομο καθε φορα κ το συνοδο. Για να μπει 2ο ατομο επρεπε ο συνοδος να βγει εξω.

O5Lop2.png

kIP3p2.png

Link to comment
Share on other sites

Σιδερενια, οι περισσοτεροι γιατροι δεν ανηκουν στο ΕΣΥ, οπότε εχουν ιατρειο εξω. Ο δικος μου εχει στην Ηλιουπολη. Στην πρωτη εγκυμοσυνη τον εβλεπα στο νοσοκομειο, τωρα προτιμω στο ιατρειο του που με βολευει. Τις εξετασεις μπορεις να τις κανεις εκει, αλλα πρεπει να παρεις πολυ συντομα γιατι ειναι πληρη τα ραντεβου (2105832236). Αν προλαβεις για αυχενικη σουκλεινουν σε καθε επισκεψη και τα επόμενα.

RMARY εγω πάντα ειχα εναν δικό μου εκει γυρω και δε με απασχολησε το θεμα. Οταν ομως ηταν το επισκεπτηριο, λογω αρκετου κοσμου, επαιρνε το πυρεξακι με το μωρο η μαμα μου και πηγαινε να καθησει στο δωματιο που τα πλεναν, εξεταζανε, δεν ξερω αν λες το ιδιο, διπλα στους θαλαμους.

μαλλον αυτο θα ειναι ενα δωματιο απεναντι απο την γραμματεια ,ειχε πολλα μωρακια αλλα οχι συνοδους.

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ έκανα τη πρακτική μου για λίγο διάστημα στο Έλενα πριν απο αρκετά χρόνια στον 6ο όροφο και όλα μου φάνηκαν καλά.Τα μαθήματα για τις νέες μαμάδες ήταν πολύ καλά και οι μαίες καλές και γενικά θυμάμαι ότι πρόσεχαν πάρα πολύ τα φάρμακα που έδιναν στα νεογέννητα.Απο καθαριότητα ήταν πολύ καλά και οι νοσοκόμες καλές και ευγενικές.Αυτά πριν από χρόνια.Εγώ ωστόσο θα γεννήσω στο Αλεξάνδρα γιατί εκεί είναι ο γιατρός μου.Μήπως έχει καμια εμπειρία από το Αλεξάνδρα να μου πει γιατί και εγώ έχω αρχίσει να αγχώνομαι...

Q03fp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επεισης θελω να ρωτησω αν θελησεις να κατεβεις για εναν καφε στο κυλικειο η να κανεις μπανιο, η εχεις κοσμο κ δεν θελεις να ενοχλουν το μωρακι σου δεν υπαρχει αιθουσα να φιλοξενει τα παιδια για λιγο?γιατι σημερα που πηγα ειδα μια τετοια αιθουσα με βρεφη αλλα δεν ξερω τι ηταν.

Λοιπόν, απ' την εμπειρία μου:

δεν είχα καθόλου κουράγιο να κατέβω στο κυλικείο ούτε για τυρόπιτα και προτιμούσα να κοιμάμαι τις λίγες ώρες που είχα κενές και δεν θήλαζα.

για να κάνω μπάνιο καθόταν η μαμά ή ο άντρας μου με το μωρό, όσο αυτό κοιμόταν, γιατί τις υπόλοιπες ώρες θήλαζε!

όταν ερχόταν κόσμος να με δει και ήταν πάνω από δύο άτομα, αν δεν θήλαζα εκείνη την ώρα, καθόταν η μαμά ή η πεθερά με το μωρό που κοιμόταν κι εγώ πήγαινα έξω στο σαλονάκι.

Κατά τα άλλα, τις υπόλοιπες ώρες θήλαζα.....:D

Link to comment
Share on other sites

Kορίτσια καλησπέρα,

Γέννησα στις 10/08 ένα κούκλο στο Αττικό και οι εντυπώσεις μου ήταν παρα πολύ καλές.Θα συμφωνήσω πως τα πάντα είναι θέμα γιατρού.Ημούν σε ένα δύκλινο δωμάτιο που καθάριζαν συνέχεια.Οι μαίες ήταν άψογες και με βοήθούσαν πάντα όταν το ζητούσα και έιναι ύπερ του μητρικού θηλασμου και το υποστηρίζουν.Σίγουρα χρειαζεται ένα δικό σου άτομο για βοήθεια (όλα τα κάνεις εσύ εκτός το μπάνιο του).Εγω γέννησα με Φ.Τ. και στο μισάωρο σηκώθηκα να κάνω μπάνιο αλλά η επισκληρίδιος μου δημιούργησε τρομερούς πονοκεφάλους.Με είδαν τουλαχιστον 10 γιατροί και με εξέταζαν ανα 2 ώρες!!!!Εύχομαι με το καλό να δεχτητε τα μωράκια σας!!!!

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites

Τον Κασσάνο στο ΑΤΤΙΚΟ τον ξερετε? Μου είπαν καλά σχόλια αλλά δεν έχω πάει ακόμα να τον δω. Αν τον ξερει κάποια κοπέλα ας μου πει εντυπώσεις.

 

Ο Κασσανος ειναι διεθυντης υπερηχων στο Αττικο. Την πρωτη φορα μου ειχε κανει αμνιοπαρακεντηση και τη Β επιπεδου. Δεν ξερω αν αναλαμβανει τοκετους.

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν μπορω να σου πω και πολλα. Την αμνιο την εκανα στο Αττικο με αλλους γιατρους, ειδικευομενους και φοιτητες γυρω. Την Β επιπεδου την εκανα στη Διαγνωση οπου παιρνει καποια ραντεβου, καλος ηταν. Μεγαλος ομως σε λιγο νομιζω βγαινει σε συνταξη. Πρωτη φορα ακουω οτι ξεγενναει. Μιλα του και δες....

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia , gienisa stis 6 oktovriou me kiesariki me episkliridio mia kuklitsa sto attiko , emina poli ewharistimeni me to nosokomeio kai to prosopiko an kai ine ligos. opoia felei kapies pliroforijes jia to sigiekrimeno nosokomeio poli ewharistos na woitiso an boro .

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia , gienisa stis 6 oktovriou me kiesariki me episkliridio mia kuklitsa sto attiko , emina poli ewharistimeni me to nosokomeio kai to prosopiko an kai ine ligos. opoia felei kapies pliroforijes jia to sigiekrimeno nosokomeio poli ewharistos na woitiso an boro .

 

Να σου ζησει η μικρή!!! Με ενδιαφέρει το ΑΤΤΙΚΟ πάρα πολύ! Ποιον γιατρό είχες? Τον Κασσανο τον ξέρεις? Τις εξετάσεις τις έκανες στο ΑΤΤΙΚΟ? Γενικά ταλαιπωρήθηκες για τις εξετάσεις, την εισαγωγή κλπ, οπως σε όλα τα δημόσια νοσοκομεία ή ήταν καλύτερα? Οτι πληροφορίες εχεις να μου δωσεις θα μου φανούν χρήσιμες! :D

Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia , gienisa stis 6 oktovriou me kiesariki me episkliridio mia kuklitsa sto attiko , emina poli ewharistimeni me to nosokomeio kai to prosopiko an kai ine ligos. opoia felei kapies pliroforijes jia to sigiekrimeno nosokomeio poli ewharistos na woitiso an boro .

Anitapolonia να ζησει το αγγελούδι που έφερες στον κόσμο υγιές και ευτυχισμένο,να είστε γεροί και εσείς οι γονείς του να το απολαμβάνεται και να το οδηγείτε στα σωστά μονοπάτια της ζωής!Όσον αφορά το Αττικό γνωρίζω από πρώτο χέρι γιατί και εγώ πριν 4 1/2 μήνες εκεί γέννησα!:P

c57n.jpg2Attp3.png
Link to comment
Share on other sites

kalimera koritsia , gienisa stis 6 oktovriou me kiesariki me episkliridio mia kuklitsa sto attiko , emina poli ewharistimeni me to nosokomeio kai to prosopiko an kai ine ligos. opoia felei kapies pliroforijes jia to sigiekrimeno nosokomeio poli ewharistos na woitiso an boro .

 

Ανίτα να σου ζήσει η μικρή. Τελικά δεν συναντηθήκαμε ε! Εγώ γένησα τη Δευτέρα στο Αττικό τα δίδυμα μου και είμαι κάτι παραπάνω από ευχαριστημένη (ειδικά σε σύγκριση με το Ιασώ που είχα γεννήσει το πρώτο μου γιο). Ήταν όλα πολύ καλά. Οποιοδήποτε γιατρό και φάρμακα χρειάστηκα μου τα έφερναν εκείνοι (αν και αργούσαν λίγο) και δεν πλήρωνα τίποτα. Το προσωπικό λίγο αλλά πολύ ευχάριστο. Ούτως ή άλλως συνεχώς περνούσαν γιατροί και νοσηλεύτριες και δεν χρειαζόταν να ζητήσεις κάτι.

Τα μωρά μου από τη στιγμή της γέννησης δεν τα αποχωρίστηκα καθόλου. Πεντακάθαρα και πολύ αυστηροί με το επισκεπτήριο. Επειδή εγώ είχα δίδυμα έρχονταν συνέχεια στο δωμάτιο κι έδιωχναν τους επισκέπτες και τους δικούς μου. Στην αρχή ενοχλήθηκα λίγο αλλά μου εξήγησε η μαία ότι ήταν για το καλό των μωρών. Και νομίζω πώς είχε δίκαιο.

Ο γιατρός μου δε ΑΣΤΕΡΙ και πάνω από όλα ΑΝΘΡΩΠΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια εγω παντως ξεκινησα να πηγαινω στο Χρελια και για υπερηχους στην Σουκα στο Αττικον( νομιζω μονο αυτη κανει τελευταια). Γενικα κατι δε μου αρεσε και τελικα αποφασισα να μη γεννησω με γιατρο καλώς εχόντων των πραγμάτων και να γεννήσω στο κεντρο φυσικου τοκετου της ΕΥΤΟΚΙΑΣ.

Στη συνεχεια και οσο πληροφορουμαι πιο πολυ , αποφασισα πως αν θα εχω τις ενδειξεις τελευταια στιγμη θα κατσω σπιτακι μου και θα γεννησω το μωρακι μου οπως ακριβως το εχω φανταστει.

Η Σουκα με χαλασε επισης παρα πολυ , ηταν πολυ αγενης στον υπερηχο και μου βαραγε την κοιλια με ασχημο τροπο , με ειρωνευοταν που εκλαιγα . Όμως έμαθα οτι ειναι πολυ αστερι στον υπερηχο οποτε και πηρα τρην αποφαση να κανω και το ντοπλερ τον αλλο μηνα και αντιο σας .

Περισσοτερα μετα τη γέννα!

JBePp2.png?qDX8aAa3
Link to comment
Share on other sites

siderenia kalispera , emena me ksegienise o k. grapsas foweros jiatros ,emina para polli ewharistimeni. ton kassano ton eho sinandisei mia fora mu ekane to doppler sto attiko , kalos mu fanikie alla oligomilitos .stin isagogi den taleporitika jiati piga sto kanonizmeno randevou 5 to apoyewma kai den ihie kai polli kinisi . mehri na kanume kapies eksetasis na wgun ta apotelezmata kai na adiazei hirurgijo pigie 10 to wradi .to nosokomeio itane polli kataro , fowero prosopiko sto miewtirio ,oli tus gielasti parola pu trehune kai den prolawenune . ta domatia episis katara kai wolika boro na po , bori na menei mazi su tin nihta enas sinodos .oti allo fes rota

Link to comment
Share on other sites

frosobal kalispera kai se sena , na su zisune ta agorakia . ego gienisa tin triti to wradi imuna sto domatio 3 . ifela na se psakso alla kseris drapika na pigieno apo domatio se domatio .elpiza oti na se sinandiso sto horo pu alazame ta mora alla ute eki den se wrika . pos su fanikie o jiatros mas ? emena mu fertikie apsoga kai aksize ta lefta pu tu dosame . episis i anestizjologos mia kirija ksantia me kare mallia kai o woitos tis itane foweri .den ponesa katolu ,stis 3 to apojewma tin alli mera perpatisa kanonika .an me aksiosei o theos na kano kai dewtero pedaki pali ston jiatro mas na pao kai sto attiko horis dewteri skiepsi .

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ γιατρό τον Σαλλούμ όπως η litpot, που σου απάντησε παραπάνω. Εγώ πήγαινα κάθε μήνα στο ιατρείο του και μου έκανε τους υπερήχους εκεί. Βέβαια δεν με βόλευε το Αττικόν λόγω απόστασης, οπότε εκεί έκανα μόνο τον τελευταίο και τα μαθήματα τοκετού (το "ανώδηνου" δεν θα το ξαναχρησιμοποιήσω στη ζωή μου :D).

 

Για τα τηλέφωνα τώρα. Εγώ όποτε έπαιρνα να κλείσω ραντεβού τον έβρισκα, αλλά είμαι κι απ' αυτούς που δεν παίρνουν με το παραμικρό. Μάζευα δηλαδή τις απορίες μου και τα ρωτούσα όλα μαζί στο ραντεβού, όπου μου τα εξηγούσε αναλυτικότατα. Δεν είχα βέβαια, και κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, οπότε δεν χρειάστηκε να τον ενοχλήσω άλλες ώρες, παρά μόνο όταν σπάσανε τα νερά μου και τον πήρα στις 3.00 το βράδυ. Τότε απάντησε αμέσως!

Το οικονομικό θα στο στείλω με π.μ.

 

 

Καλημερα sonar, ειμαι στην αναζητηση γιατρου εχω ακουσει για τον Κ.Σαλουμ αλλα θα ηθελα σε παρακαλω να μου πεις και την δικη σου εμπειρια.

Επισης θα μ ενδιεφερε και το οικονομικο....θα με βοηθουσες παρα πολυ γιατι δεν εχω καταληξει ακονη σε γιατρο..

Σ ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!!:)

Είσαι όλη μου η ΖΩΗ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...