Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΤΤΙΚΟ Vs ΕΛΕΝΑ


maira77

Recommended Posts

Ονομάζεται Γράψας και μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένη. Δεν είναι ο γιατρός φραγκοφονιάς. Την πρώτη φορά που πήγαμε δεν μας πήρε καθόλου λεφτά. Πόσες φορές ξεχνάμε να τον πληρώσουμε και δεν λέει τίποτα. Δύο φορές γυρίσαμε πίσω. Αν και έχω δίδυμα δεν με αγχώνει καθόλου, αντιθέτως κάθεται και μία ώρα μαζί μου για να με ξεαγχώσει. Επίσης πάντα σηκώνει το τηλέφωνό του, κι αν δεν μπορεί, θα με πάρει αμέσως αφού δει την κλίση μου. Ο προηγούμενος γιατρός που είχα κοινώς με έγραφε. Τώρα περιμένω να γεννήσω να σου γράψω πώς θα είναι και εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τέλεια frosobal μου ακούγονται καταπλικτικά όλα αυτά που μου λές να είσαι καλά με το καλό να μου πεις και τις εντυπώσεις σου , τι ηλικίας είναι περίπου?

Link to comment
Share on other sites

Είναι γύρω στα 40-45 ίσως και να λέω πολύ. Έχει κι αυτός δύο μικρά. Εγώ βέβαια θα γεννήσω με καισαρική γιατί και το πρώτο έτσι το γένησα. Ιστορικό κρατάνε οι μαιευτήρες αλλά όχι και τίποτα ακραίο. Αν δουν τις εξετάσεις σου και είναι όλα καλά γιατί να σε τρελαίνουν;

Link to comment
Share on other sites

Maira καλησπέρα

 

Ο γιατρός μου λέγεται Ιωαννης Σαλούμ είναι το δξι χερι του διευθυντη της μαιευτικης κλινικης και μεχρι στιγμης είμαι παρα πολύ ευχαριστημενη μαζι του. Απο εξετάσεις έκανα την β επιπέδου μονο εκει , στην αυχενικη ειχα αλλη γιατρο και την έκανα στο ΙΑΣΩ και στο Doppler ρώτησα τον γιατρο που αλλού να πάω και μου συνεστησε καποιο κεντρο και ήταν και αυτος παρών στην εξεταση.

 

Στην αρχή πηγαινα και τον έβλεπα στο νοσοκομείο είναι καθε Τεταρτη στα εξωτερικα αλλα λόγω γριπης και τετοια μετα πηγαινα στο Ιατρείο του.

 

όποια άλλη πληροφορια θελεις στειλε μου πμ

 

Φιλιά!!!

eNortjKzUjI0NDQwsFCyBlwwFUACyA,,27.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο Σαλουμ maira δεν εχει απογευματινα ραντεβου στο Αττικο αλλα στο ιατρειο του το οπο ιο είναι καπου στο Μεγαρο μουσικης, εγω θα πάω αυριο να δω τον μπεμπάκο μου(αλλος ενας λογος που πάω στο ιατρείο του γιατι στο νοσοκομειο ακουνε μονο την καρδια του και δεν σου κανουν υπερηχογράφημα)

eNortjKzUjI0NDQwsFCyBlwwFUACyA,,27.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Maira.Θα σου πώ και εγώ την εμπειρία μου.Γέννησα στο Αττικόν πρίν 2 1/2 μήνες και ο ιατρός μου είναι ο κος Γράψας.Μετά από πολλούς ιατρούς που άλλξα για διάφορους λόγους ο καθένας καθώς επίσης και νοσοκομεία,μία ήταν να γεννήσω στο Ιασω,μια στο Έλενα (αναλόγως που ήταν ο ιατρός)τελικά μέσω κάποιας γνωστής μου συνέστησε τον εν λόγω ιατρό.Ευτυχώς που ήρθε στην ζωή μου αυτός ο καλός άνθρωπος,με το πραγματικό χαμόγελο και την διάθεση να σου λύσει τις απορίες σου χωρίς να σε ''ξεπετάει''.Το τηλ.το απαντά αμέσως και είναι γενικώς καθυσηχαστικός και ήρεμος.Είναι ο μόνος ιατρός που δεν με έβαλε σε κυκεώνα εξετάσεων.Τίποτε δεν ζήτησε(πήγα σε εκείνον στον 5ο μήνα).Εφόσον τα έβλεπε όλα πολύ καλά...Ένω άλλοι...Άσε.

Το Αττικόν είναι πεντακάθαρο,πολύ ωραία δωμάτια (ίσως να δυσκολευτείς λίγο να βρείς δίκλινο ή μονοκλινο--κατι παίζει με αυτά)ή εάν ο σύζυγος πιέσει λίγο περισσότερο κάτι μπορεί να γίνει.Όλα είναι super (στην αίθουσα προετοιμασίας είσαι μόνη,στον τοκετό επίσης δεν έχεις χίλιες γυναίκες να σου δημιουργούν άγχος με τις φωνές) και έχεις την αποκλειστική φροντίδα όλων.Ένιωσα σαν να ήμουν μαθήτρια σε ιδιαίτερο!Απόλυτη προσοχή,κάτι περισσότερο από ιδιωτικό.Το μόνο μικρό προβληματάκι εντόπισα στην έλλειψη προσωπικό από νοσηλεύτριες πράγμα που δημιουργεί και σε αυτές εκνευρισμό κάποιες φορές αλλά είναι απόλυτα δικαιολογημένες.

Όσον αφορά τον θηλασμό είναι θερμοί υποστηρικτές,έρχονται να σου δείξουν ακριβως τί θα κάνεις (σε εμένα ήρθε και η Μέξη που εκτός από Διεύθυντρια ιατρός είναι και πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού)γιατί έμαθε ότι μία νύκτα ζήτησα συμπληρωμα και ήρθε να με ρωτήσει γιατί το έκανα αυτό. Φυσικά περιττό να σου πω ότι το νοσ/μείο έχει την τακτική του rooming in.Οπότε θα μείνεις με το ζουζουνάκι σου από την αρχή,θα φάτε τα μουστάκια σας,θα πέσετε στα βαθειά αλλά θα είσαι πολύ οικεία μαζί του και στην φροντίδα του όταν πάς σπιτάκι σου.Σου εύχομαι τα καλύτερα και να κάνεις την καλύτερη επιλογή!Δεν θέλω να σε επηρεάσω σε τίποτα,την προσωπική μου εμπειρία καταθέτω...

c57n.jpg2Attp3.png
Link to comment
Share on other sites

gazela έχουμε τον ίδιο γιατρό. Έγραψα λίγο πριν γι'αυτόν. Μπορείς να μου πεις πώς ήταν κατά τον τοκετό; Γένησες φυσιολογικά; Κι αν μπορείς επειδή δεν μου έχει πει ακόμα πόσα σου πήρε; Στείλε μου το με πμ. Σ' ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

frosobal σου εύχομαι με το καλό!;Eζησα και τις δύο γέννες ουσιαστικά.Είχα πολύ γρήγορα διαστολή 10 αλλά περιμέναμε την μπέμπα να κατέβει αλλά που αυτή.Είχε κολλήσει σε υψηλότερο τμήμα της λεκάνης.Έτσι αφού πέρασα την διαδικασία του φ.τ(έκανα και εξωθήσεις μήπως ξεκολλήσει αλλά τίποτα) πήγαμε για κ.τ Όλα τέλεια!!!Ανυπομονώ να ξαναγεννήσω,πότε θα έρθει εκείνη η ώρα.Η ωραιότερη στιγμή στο ζωή μου.Το πιστεύεις ότι αναπολώ αυτές τις ημέρες που έζησα στο μαιευτήριο?Θέλω να ξαναπάω....!

c57n.jpg2Attp3.png
Link to comment
Share on other sites

xazomama09 κατατοπιστικότατα τα Link που με παρέπεμψες σε ευχαριστώ πάρα πολύ , τον γιατρό σου εκτος ωραρίου αν τον χρειαζόσουν τον έβρισκές εύκολα , σου έκανε ο ίδιος τους υπέρηχους και το οικονομικό ως προς τον μαιευτήρα πόσο σου στοίχησε αν δεν θέλεις να μου το γράψεις εδώ στείλε μου πμ. Σε ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ.

 

Έχω κι εγώ γιατρό τον Σαλλούμ όπως η litpot, που σου απάντησε παραπάνω. Εγώ πήγαινα κάθε μήνα στο ιατρείο του και μου έκανε τους υπερήχους εκεί. Βέβαια δεν με βόλευε το Αττικόν λόγω απόστασης, οπότε εκεί έκανα μόνο τον τελευταίο και τα μαθήματα τοκετού (το "ανώδηνου" δεν θα το ξαναχρησιμοποιήσω στη ζωή μου :D).

 

Για τα τηλέφωνα τώρα. Εγώ όποτε έπαιρνα να κλείσω ραντεβού τον έβρισκα, αλλά είμαι κι απ' αυτούς που δεν παίρνουν με το παραμικρό. Μάζευα δηλαδή τις απορίες μου και τα ρωτούσα όλα μαζί στο ραντεβού, όπου μου τα εξηγούσε αναλυτικότατα. Δεν είχα βέβαια, και κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, οπότε δεν χρειάστηκε να τον ενοχλήσω άλλες ώρες, παρά μόνο όταν σπάσανε τα νερά μου και τον πήρα στις 3.00 το βράδυ. Τότε απάντησε αμέσως!

Το οικονομικό θα στο στείλω με π.μ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

frosobal σου εύχομαι με το καλό!;Eζησα και τις δύο γέννες ουσιαστικά.Είχα πολύ γρήγορα διαστολή 10 αλλά περιμέναμε την μπέμπα να κατέβει αλλά που αυτή.Είχε κολλήσει σε υψηλότερο τμήμα της λεκάνης.Έτσι αφού πέρασα την διαδικασία του φ.τ(έκανα και εξωθήσεις μήπως ξεκολλήσει αλλά τίποτα) πήγαμε για κ.τ Όλα τέλεια!!!Ανυπομονώ να ξαναγεννήσω,πότε θα έρθει εκείνη η ώρα.Η ωραιότερη στιγμή στο ζωή μου.Το πιστεύεις ότι αναπολώ αυτές τις ημέρες που έζησα στο μαιευτήριο?Θέλω να ξαναπάω....!

 

Ακριβώς το ίδιο νιώθω και εγώ και ας έχουν περάσει 8 1/2 μήνες!!! Πέρασε υπέροχα! Το βράδυ που πήγαινα για να την αλλάξω πάντα θα έβρισκα και άλλη κοπέλα με την οποία γνωρίζομουνα και μοιραζόμουνα τις ανησυχίες μου!Στο τέλος που φεύγεις χαιρετάς όλο τον κόσμο! Και οι κοπέλες παρόλο την κούραση (λόγω ακριβώς την έλλειψη προσωπικού που προαναφέρθηκε) είναι πολύ εξυπηρετικές, νέες και φιλικές!

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια μου έχετε φτιάζει πολύ την ψυχολογία να είστε καλά σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ.

gazela να ζήσει τι μωράκι σου γεμάτο υγεία και ευτυχία.

Ο γιατρός σου είχε απογευματινά ραντεβού στο Αττικό , σου κράταγε ιατρικό ιστορικό? σου έκανε ο ίδιος υπέρηχους? Την β΄επιπέδου και το δοππλερ που τα έκανες ? όσο για το θέμε πληρωμής στείλε μου και εμένα ένα πμ. Το ξ΄ρω οτι σε βομβαρδίζω αλλά θέλω να μάθω όσα περισσότερα πράγματα γίνεται , στην ώρα του τοκετού επίσης ήταν συνέχεια δίπλα σου? και οτι άλλο απέσπασες απο την εμπειρία μαζί του σε παρακαλώ ενημέρωσε με θα μου είναι πολύ χρήσιμες αυτές οι πληροφορίες στο μέλλον. Σε ευχαριστω πάρα πολύ για την ανταπόκριση να είσαι καλά

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ γιατρό τον Σαλλούμ όπως η litpot, που σου απάντησε παραπάνω. Εγώ πήγαινα κάθε μήνα στο ιατρείο του και μου έκανε τους υπερήχους εκεί. Βέβαια δεν με βόλευε το Αττικόν λόγω απόστασης, οπότε εκεί έκανα μόνο τον τελευταίο και τα μαθήματα τοκετού (το "ανώδηνου" δεν θα το ξαναχρησιμοποιήσω στη ζωή μου :D).

 

Για τα τηλέφωνα τώρα. Εγώ όποτε έπαιρνα να κλείσω ραντεβού τον έβρισκα, αλλά είμαι κι απ' αυτούς που δεν παίρνουν με το παραμικρό. Μάζευα δηλαδή τις απορίες μου και τα ρωτούσα όλα μαζί στο ραντεβού, όπου μου τα εξηγούσε αναλυτικότατα. Δεν είχα βέβαια, και κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα, οπότε δεν χρειάστηκε να τον ενοχλήσω άλλες ώρες, παρά μόνο όταν σπάσανε τα νερά μου και τον πήρα στις 3.00 το βράδυ. Τότε απάντησε αμέσως!

Το οικονομικό θα στο στείλω με π.μ.

 

σε ευχαριστώ παρα πολύ xaxomama09 για την συμπαράστσαη , αν είναι ευκολο υπάρχει κάποιο σταθερο που θα μπορέσω να τον βρώ για ρεντεβού? ας μην είναι κινητό δεν με πειράζει φαντάζομαι πως όταν έρθει η ώρα θα προθημοποιηθεί να μου το δώσει ο ίδιος.

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια μου έχετε φτιάζει πολύ την ψυχολογία να είστε καλά σας ευχαριστώ όλες πάρα πολύ.

gazela να ζήσει τι μωράκι σου γεμάτο υγεία και ευτυχία.

Ο γιατρός σου είχε απογευματινά ραντεβού στο Αττικό , σου κράταγε ιατρικό ιστορικό? σου έκανε ο ίδιος υπέρηχους? Την β΄επιπέδου και το δοππλερ που τα έκανες ? όσο για το θέμε πληρωμής στείλε μου και εμένα ένα πμ. Το ξ΄ρω οτι σε βομβαρδίζω αλλά θέλω να μάθω όσα περισσότερα πράγματα γίνεται , στην ώρα του τοκετού επίσης ήταν συνέχεια δίπλα σου? και οτι άλλο απέσπασες απο την εμπειρία μαζί του σε παρακαλώ ενημέρωσε με θα μου είναι πολύ χρήσιμες αυτές οι πληροφορίες στο μέλλον. Σε ευχαριστω πάρα πολύ για την ανταπόκριση να είσαι καλά

:lol:Maira σου εύχομαι όλα να πάνε κατ΄ευχήν.Την εμπειρία μου για το Αττικόν την ανέφερα και πρίν είναι πολύ θετική.Δεν τον ρώτησα αν έχει απογευματινό rdv (νομίζω πως όχι κάποιο πρωινό μάλλον κάνει την Τρίτη αλλά δεν παίρνω όρκο)πηγαίναμε στο ιατρείο του και κάναμε υπερήχους και την πρώτη φορά μου κράτησε ιστορικό,είδε τον πάκο εξετάσεων που είχα κάνει και φρίκαρε(!) και μετά κρατούσε σημειώσεις τις επόμενες φορές.Την β-επιπ την έκανα στο Ιασώ γιατί ο τότε ιατρός μου εκεί μου είχε συστήσει.Το τελευταίο doppler μου συνέστησε ο Γράψας να το κάνω στο Λητώ γιατί ξεγεννάει και εκεί και γνωρίζει κάποιους ιατρούς.Ήταν καθόλη την διάρκεια του τοκετού δίπλα μου,είχε πάει στο Νοσοκομείο πρίν πάω εγώ και με περίμενε...Όταν τελειώσαμε μου λέει''κουκλίτσα μου μπορώ να φύγω τώρα?''Φυσικά γιατρέ του λέω αφού τελειώσαμε...Τον είδα μετά από 1 ώρα και ήρθε στην ανάνηψη που ήμουν και του λέω ακόμα γιατρέ δεν φύγατε?Μου λέει,δεν πειράζει εμεινα εδώ με τα παιδιά,πιάσαμε την κουβεντούλα,ήθελα να σε δώ κιόλας!!!!Με συγκίνησε,τί καλός! Σου στέλνω πμ για την αμοιβή του.:-DΣου εύχομαι τα καλύτερα,πιστεύω ότι η επιλογή σου θα σε δικαιώσει.Μην επηρεάζεσαι,εσύ θα δεις θα κρίνεις και θα αποφασίσεις,εγώ καταθέτω καθαρά προσωπική εμπειρία και τι προσδοκίες έχω εγω από έναν ιατρό γιατί είμαι πολύ δύσκολη και ψάχνομαι πολύ.

c57n.jpg2Attp3.png
Link to comment
Share on other sites

:lol:Maira σου εύχομαι όλα να πάνε κατ΄ευχήν.Την εμπειρία μου για το Αττικόν την ανέφερα και πρίν είναι πολύ θετική.Δεν τον ρώτησα αν έχει απογευματινό rdv (νομίζω πως όχι κάποιο πρωινό μάλλον κάνει την Τρίτη αλλά δεν παίρνω όρκο)πηγαίναμε στο ιατρείο του και κάναμε υπερήχους και την πρώτη φορά μου κράτησε ιστορικό,είδε τον πάκο εξετάσεων που είχα κάνει και φρίκαρε(!) και μετά κρατούσε σημειώσεις τις επόμενες φορές.Την β-επιπ την έκανα στο Ιασώ γιατί ο τότε ιατρός μου εκεί μου είχε συστήσει.Το τελευταίο doppler μου συνέστησε ο Γράψας να το κάνω στο Λητώ γιατί ξεγεννάει και εκεί και γνωρίζει κάποιους ιατρούς.Ήταν καθόλη την διάρκεια του τοκετού δίπλα μου,είχε πάει στο Νοσοκομείο πρίν πάω εγώ και με περίμενε...Όταν τελειώσαμε μου λέει''κουκλίτσα μου μπορώ να φύγω τώρα?''Φυσικά γιατρέ του λέω αφού τελειώσαμε...Τον είδα μετά από 1 ώρα και ήρθε στην ανάνηψη που ήμουν και του λέω ακόμα γιατρέ δεν φύγατε?Μου λέει,δεν πειράζει εμεινα εδώ με τα παιδιά,πιάσαμε την κουβεντούλα,ήθελα να σε δώ κιόλας!!!!Με συγκίνησε,τί καλός! Σου στέλνω πμ για την αμοιβή του.:-DΣου εύχομαι τα καλύτερα,πιστεύω ότι η επιλογή σου θα σε δικαιώσει.Μην επηρεάζεσαι,εσύ θα δεις θα κρίνεις και θα αποφασίσεις,εγώ καταθέτω καθαρά προσωπική εμπειρία και τι προσδοκίες έχω εγω από έναν ιατρό γιατί είμαι πολύ δύσκολη και ψάχνομαι πολύ.

 

Σε ευχαριστώ πολύ gazela αν θ΄τλεις στο πμ στείλε μου και την διέυθυνση του γραφείου του , το τηλέφωνό του και πόσο σου έπερνε επίσκεζή . Σε ευχαριστώ και πάλι πάρα πολύ να σας έχει ο Θεός καλά.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω γενησα στο ελενα,με φυσιολογικο τοκετο, ο γιατρος μου μου εκανε τους ολους τους υπερυχους εκτος του Ατεστ που ηταν απλα παρον,δεν εκλεινα ραντεβου στο νοσοκομειο, του τηλεφωνουσα και μου ελεγε ποια μερα να παω, παντα απογευμα γιατι ετσι με βολευε,εκτος απο οταν μπηκα στον μηνα μου που προλαβα και πηγα 1 φορα πρωι για να ακουσει το μωρο και να κανω εξετασεις αιματος! ολες τις εξετασεςι τις εκανα εκει , της πληρωσα και πηρα τα χρηματα πισω απο το ταμειο μου,

με επιασαν οι πονοι ξημερωματα (4:00πμ)απαντησε στο τηλ του, πηγα εκει... μου πηραν ιστορικο και ανεβηκα στη αιθουσα τοκετου, οκ η ρομπα και οι παντοφλες χαλια αλλα δεν με ενοιζε καθολου, το κλισμα ειναι κλισμα οπου και να το κανεις! το ξυρισμα οκ, καλα δεν μου το εκαναν βραζιλιανικο αλλα βλεποταν! τ προσωπικο στην αιθουσα καλο εκτος απο μια η οποια μετα μπροστα στον γιατρο μου καθοταν προσοχη, γενησα γρηγορα, μετα με αφησαν καμια ωρα να συνελθω και ερχοντανα να με δουν ανα 10λεπτο, πηγα στο δωματιο εκανα ντουζακι φορεσα το ωραιο μου νυχτικακι και υποδεχτηκα την κουκλα μου! ειχα ξεχασει και τις παντοφλες και ολα!

ξεχασα να σας πω οτι οταν γενησα ο γιατρος μου μου εβαλε την κορη μου στο στηθος αμεσως και εκεινη θηλασε.... ηταν ολα υπεροχα!

στο θηλασμο με βοηθησαν παρα πολυ τα κοριτσια ακομα και οταν η κορη μου μπηκε στη μοναδα ηταν εκει μου συμπαραστεκονταν... το αποτελεσμα... θηλαζουμε 17 μηνες σχεδον!

δεν ξερω αν συμπεριφορα του νοσ. προσωπικου ηταν διαφορετικη σε εμενα λογω συναδελφικοτητας(σε αλλο νοσ. εγω) η ετσι ειναι γενικα!

τα ματια σου η ζωη μας ολη

 

 

Link to comment
Share on other sites

εγω γενησα στο ελενα,με φυσιολογικο τοκετο, ο γιατρος μου μου εκανε τους ολους τους υπερυχους εκτος του Ατεστ που ηταν απλα παρον,δεν εκλεινα ραντεβου στο νοσοκομειο, του τηλεφωνουσα και μου ελεγε ποια μερα να παω, παντα απογευμα γιατι ετσι με βολευε,εκτος απο οταν μπηκα στον μηνα μου που προλαβα και πηγα 1 φορα πρωι για να ακουσει το μωρο και να κανω εξετασεις αιματος! ολες τις εξετασεςι τις εκανα εκει , της πληρωσα και πηρα τα χρηματα πισω απο το ταμειο μου,

με επιασαν οι πονοι ξημερωματα (4:00πμ)απαντησε στο τηλ του, πηγα εκει... μου πηραν ιστορικο και ανεβηκα στη αιθουσα τοκετου, οκ η ρομπα και οι παντοφλες χαλια αλλα δεν με ενοιζε καθολου, το κλισμα ειναι κλισμα οπου και να το κανεις! το ξυρισμα οκ, καλα δεν μου το εκαναν βραζιλιανικο αλλα βλεποταν! τ προσωπικο στην αιθουσα καλο εκτος απο μια η οποια μετα μπροστα στον γιατρο μου καθοταν προσοχη, γενησα γρηγορα, μετα με αφησαν καμια ωρα να συνελθω και ερχοντανα να με δουν ανα 10λεπτο, πηγα στο δωματιο εκανα ντουζακι φορεσα το ωραιο μου νυχτικακι και υποδεχτηκα την κουκλα μου! ειχα ξεχασει και τις παντοφλες και ολα!

ξεχασα να σας πω οτι οταν γενησα ο γιατρος μου μου εβαλε την κορη μου στο στηθος αμεσως και εκεινη θηλασε.... ηταν ολα υπεροχα!

στο θηλασμο με βοηθησαν παρα πολυ τα κοριτσια ακομα και οταν η κορη μου μπηκε στη μοναδα ηταν εκει μου συμπαραστεκονταν... το αποτελεσμα... θηλαζουμε 17 μηνες σχεδον!

δεν ξερω αν συμπεριφορα του νοσ. προσωπικου ηταν διαφορετικη σε εμενα λογω συναδελφικοτητας(σε αλλο νοσ. εγω) η ετσι ειναι γενικα!

Bipe να ζήσει το παιδί σου γερό και ευτυχισμένο.Ωραία εμπειρία έζησες και εσύ αλλά το καταπληκτικότερο που διάβασα ήταν όταν είπες ότι σου έφεραν το μωράκι αμέσως και το θήλασες!Η πιο σωστή στιγμή και η τακτική που βοηθά να ξεκινήσει ομαλά ο θηλασμός.Μπράβο!Μακάρι όλα τα νοσοκομεία να είχαν την ίδια πολιτική!Εγώ τελείωσα από την ανάνηψη περίπου 20:30 και μου έφεραν την μπεμπα 21:00(βέβαια μου την ψιλοφέρνανε και ενδιάμεσα γιατί ήταν στο ακριβώς δίπλα δωμάτιο και την έβλεπα από το τζάμι)αλλά με όλα αυτά που είχα στα χέρια μου και με το πιεσόμετρο δεν μπορούσα να θηλάσω απλά απτική και οπτική επαφή είχαμε.Ξεκίνησε ο θηλασμός δηλ. 5 ώρες αργότερα!!!Τελος πάντων,το παλευουμε.Πάντως το Έλενα είναι το μόνο νοσ/μειο που έχει οργανωμένο τμήμα μητρικού θηλασμού.Μακάρι να γίνουν και άλλα τέτοια!

c57n.jpg2Attp3.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστώ παρα πολύ xaxomama09 για την συμπαράστσαη , αν είναι ευκολο υπάρχει κάποιο σταθερο που θα μπορέσω να τον βρώ για ρεντεβού? ας μην είναι κινητό δεν με πειράζει φαντάζομαι πως όταν έρθει η ώρα θα προθημοποιηθεί να μου το δώσει ο ίδιος.

σου έχω στείλει πμ

Bipe να ζήσει το παιδί σου γερό και ευτυχισμένο.Ωραία εμπειρία έζησες και εσύ αλλά το καταπληκτικότερο που διάβασα ήταν όταν είπες ότι σου έφεραν το μωράκι αμέσως και το θήλασες!Η πιο σωστή στιγμή και η τακτική που βοηθά να ξεκινήσει ομαλά ο θηλασμός.Μπράβο!Μακάρι όλα τα νοσοκομεία να είχαν την ίδια πολιτική!Εγώ τελείωσα από την ανάνηψη περίπου 20:30 και μου έφεραν την μπεμπα 21:00(βέβαια μου την ψιλοφέρνανε και ενδιάμεσα γιατί ήταν στο ακριβώς δίπλα δωμάτιο και την έβλεπα από το τζάμι)αλλά με όλα αυτά που είχα στα χέρια μου και με το πιεσόμετρο δεν μπορούσα να θηλάσω απλά απτική και οπτική επαφή είχαμε.Ξεκίνησε ο θηλασμός δηλ. 5 ώρες αργότερα!!!Τελος πάντων,το παλευουμε.Πάντως το Έλενα είναι το μόνο νοσ/μειο που έχει οργανωμένο τμήμα μητρικού θηλασμού.Μακάρι να γίνουν και άλλα τέτοια!

εμένα πάλι μου τον δώσανε αμέσως στην αίθουσα ανάνηψης και με βοήθησε μια μαία να τον κρατήσω για να θηλάσει. Μετά έφυγε και μας άφησε μόνους να "γνωριστούμε"!

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποια κοπέλα γνωρίζει γιατρό στο Αττικό που να κάνει εκεί σπερματεγχύσεις και εξωσωματικές και να μη "ζητάει" να πας και στο ιδιωτικό του ιατρείο και με τον οποίο να έχει μείνει ευχαριστημένη γενικά, παρακαλώ ας με ενημερώσει με π.μ.

3Wwep3.png

k8Q2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Maira καλησπέρα

 

Ο γιατρός μου λέγεται Ιωαννης Σαλούμ είναι το δξι χερι του διευθυντη της μαιευτικης κλινικης και μεχρι στιγμης είμαι παρα πολύ ευχαριστημενη μαζι του. Απο εξετάσεις έκανα την β επιπέδου μονο εκει , στην αυχενικη ειχα αλλη γιατρο και την έκανα στο ΙΑΣΩ και στο Doppler ρώτησα τον γιατρο που αλλού να πάω και μου συνεστησε καποιο κεντρο και ήταν και αυτος παρών στην εξεταση.

 

Στην αρχή πηγαινα και τον έβλεπα στο νοσοκομείο είναι καθε Τεταρτη στα εξωτερικα αλλα λόγω γριπης και τετοια μετα πηγαινα στο Ιατρείο του.

 

όποια άλλη πληροφορια θελεις στειλε μου πμ

 

Φιλιά!!!

 

γεια σας κ απο εδω κ εγω για το Αττικο σκεφτομαι αν κ το προηγουμενο μου παιδι το ειχα γεννησει το Ιασω.. θελω να μαθω τι τιμες ζητανε οι γιατροι που εχετε μιλησει.. Τυχαινει να ειμαι ανεργη κ μετραει πολυ για μενα να ειναι κ καλος κ οικονομικος... το τηλ του γιατρου σου στειλτο μου σε pm κ τι λεφτα σου εχει ζητησει σε παρακαλω... να σαι καλα:)

Link to comment
Share on other sites

Maira καλησπέρα

 

Ο γιατρός μου λέγεται Ιωαννης Σαλούμ είναι το δξι χερι του διευθυντη της μαιευτικης κλινικης και μεχρι στιγμης είμαι παρα πολύ ευχαριστημενη μαζι του. Απο εξετάσεις έκανα την β επιπέδου μονο εκει , στην αυχενικη ειχα αλλη γιατρο και την έκανα στο ΙΑΣΩ και στο Doppler ρώτησα τον γιατρο που αλλού να πάω και μου συνεστησε καποιο κεντρο και ήταν και αυτος παρών στην εξεταση.

 

Στην αρχή πηγαινα και τον έβλεπα στο νοσοκομείο είναι καθε Τεταρτη στα εξωτερικα αλλα λόγω γριπης και τετοια μετα πηγαινα στο Ιατρείο του.

 

όποια άλλη πληροφορια θελεις στειλε μου πμ

 

Φιλιά!!!

 

γεια σας κ απο εδω κ εγω για το Αττικο σκεφτομαι αν κ το προηγουμενο μου παιδι το ειχα γεννησει το Ιασω.. θελω να μαθω τι τιμες ζητανε οι γιατροι που εχετε μιλησει.. Τυχαινει να ειμαι ανεργη κ μετραει πολυ για μενα να ειναι κ καλος κ οικονομικος... το τηλ του γιατρου σου στειλτο μου σε pm κ τι λεφτα σου εχει ζητησει σε παρακαλω... να σαι καλα:)

Link to comment
Share on other sites

Γενικά στο ΕΛΕΝΑ πάνε κουτσοι, στραβοί κτλ οπότε καλύτερα να πας στο Αττικό που εχει λιγότερο κόσμο και εχω ακούσει οτι ειναι το πιο φιλικό στο θηλασμό.

 

 

yogini ηθελα να σου πω οτι ουτε κουτση ειμαι ουτε στραβη και λυπαμαι που μερικες γυναικες ειναι κομπλεξικες!!!!!

ουτε νιωθω κατωτερη απο οποιαδηποτε που θα γεννησει σε καποιο πιο χλιδατο νοσοκομειο ισα ισα νιωθω και πιο εξυπνη γιατι αντι να δωσω 4000 που μου ζητησαν για το ξενοδοχειο ιασω θα δωσω 1800 σε μονοκλινο στο Ελενα με εναν πολυ καλο γιατρο και τα υπολοιπα που θα περισσεψουν θα τα δωσω για ξενοδοχειο στο Μπαλι!!

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας!

Και εγώ στο Έλενα γέννησα και συμφωνώ ότι είναι υποκειμενικό το θέμα.

Εγώ έχω πολύ καλές αναμνήσεις και οπωσδήποτε θα πρέπει να λαμβάνετε υπόψιν σας ότι μιλάμε για ένα νοσοκομείο 100 ετών και βάλε και ότι καθημερινά περνάνε από εκεί κάθε λογής κόσμος (είτε υπάλληλοι είτε νοσηλευόμενοι) με τις όποιες ιδιοτροπίες του καθενός.

Επίσης δεν είμαι κουτσή, ούτε στραβή (συγνώμη yogini, μην με παρεξηγείς αλλά νομίζω ότι κρίνεις λίγο αυστηρά, και πάλι συγνώμη, δεν θέλω να δημιουργήσω θέμα) και επέλεξα συνειδητά το Έλενα λόγω του γιατρού μου, που θεωρώ ότι είναι το πιο σημαντικό σημείο στην εγκυμοσύνη. "Ξενοδοχείο" δεν ήθελα με τίποτα αλλά να διευκρινήσω ότι εάν ήθελα θα μπορούσα.

Για το Αττικό έχω ακούσει καλά λόγια αλλά ιδία πείρα (εννοώ πολύ δικού μου ανθρώπου) έχω μόνο από άλλη κλινική και όχι μαιευτική.

Link to comment
Share on other sites

δεν θέλω να κάνω καμίας τον δικηγορώ αλλά και η yogini γέννησε στο Έλενα σίγουρα δεν το είπε με τρόπο να θίξει καμία που γεννάει εκεί απλά για να δηλώσει πόσο κόσμο εχει και κάθε καρυδιάς καρύδι .

είχα πάει επίσκεψη μια φορά και εγώ εκεί και ήταν όλες τσιγκανεσ ,όχι ότι έχω τίποτα με τις γυναίκες που θα πήγαιναν να γεννήσουν!!!! ,απλά το λέω σαν εικόνα και ότι μαζεύονται πολύ συγγενείς από αυτούς και κάνουν πολύ φασαρία .έχω ακούσει για την καινούργια πτέρυγα αλλά δεν την έχω δει .

εγώ γέννησα στο αττικό και ειμαι παρά πολύ ευχαριστημένη ,η εισαγωγή τέλεια ,η μαίες πολύ συνεργάσιμες και πολεσ από αυτές "ψυχούλες" ,το φαγητό καλό ,πολύ καθαρά δωμάτια και μπάνια ,η ΜΕΝ καταπληκτικοί με πολύ καλό προσωπικό (κάναμε και από εκεί μια βόλτα),αν παρουσιάσει ίκτερο φέρνουν τις λάμπες δίπλα σου και δεν σου περνούν το μωρό ,κάνουν σε όσες γεννάνε σεμινάρια κάθε 2 μέρες θηλασμού στο σαλονάκι και οικογενειακού προγραμματίσου ,όλοι σε βοηθάνε και προωθούνε τον θηλασμό από τις μαίες μέχρι τις παιδίατρους στην ΜΕΝ ,εγώ πήγαινα κάθε 3 ώρες και τον θήλαζα εκεί ..γάλα ξένο δίνουν μόνο με υπογραφή παιδίατρου και όχι όποτε νομίζουν οι μαίες .

λίγος κόσμος λιγότερη βαβούρα .το επόμενο δεν ξέρω που θα ο γεννήσω αναλόγως τον επόμενο γιατρό (τον ίδιο δεν τον ξανά παίρνω)αν με αναλάβει κάποιος στο αττικό και δεν τον πειράζει που θα πάρει ασθενή ενός συναδέρφου καλός αλλιώς θα πάω στο Έλενα

εύχομαι μέχρι να ξανά γεννήσω να μην θεωρούμαι ακόμα ασθενής του .

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα AFRODITH. Συμφωνώ καλή μου με αυτά που λες, αλλά σκέψου ότι το Αττικό είναι πρόσφατο σχετικά νοσοκομείο. Λογικό είναι τα πράγματα να είναι σαφώς καλύτερα εκεί, από ότι στο ΕΛΕΝΑ που είναι αμιγώς μαιευτήριο και όπως λες και εσύ μαζεύει κάθε καρυδιάς καρύδι.Εγώ απλά τόνισα ότι πρέπει να είμαστε λίγο πιο ήπιοι με τις απαιτήσεις μας και τα θέλω μας, μια που δεν έχει τις ξενοδοχειακές υποδομές και τις υπηρεσίες που μπορούν να προσφέρουν άλλα.

Όσον αφορά τις τσιγκάνες, που επίσης δεν έχω θέμα με τις γυναίκες, σε πληροφορώ ότι φίλη μου στο ΜΗΤΕΡΑ δεν μπήκε σε λουξ, παρά μπήκε η τσιγκάνα, για την οποία έκαναν παράπονα. Οπότε παντού υπάρχουν αυτά και δεν νομίζω ότι είναι κριτήριο.

Εν ολίγοις, συμφωνώ με προηγούμενα σχόλια από άλλα κορίτσια, ότι παντού συμβαίνουν τα πάντα. Απλά εύχεσαι να μην συμβεί σε σένα κάτι και όσο περνάει από το χέρι του καθενός, νομίζω το διασφαλίζει εν μέρει με την επιλογή του γιατρού.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...