Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΤΤΙΚΟ Vs ΕΛΕΝΑ


maira77

Recommended Posts

τα ίδια λέμε ,όπως είδες μπορεί να γεννήσω εκεί το επόμενο δεν το αποκλείω αυτό και δεν κακολογώ το νοσοκομείο .απλά λέω τα θετικά και τα αρνητικά να διαλέξει η κοπέλα .

ylSkp1.pngrwLVp1.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 200
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

γεια σας κ απο εδω κ εγω για το Αττικο σκεφτομαι αν κ το προηγουμενο μου παιδι το ειχα γεννησει το Ιασω.. θελω να μαθω τι τιμες ζητανε οι γιατροι που εχετε μιλησει.. Τυχαινει να ειμαι ανεργη κ μετραει πολυ για μενα να ειναι κ καλος κ οικονομικος... το τηλ του γιατρου σου στειλτο μου σε pm κ τι λεφτα σου εχει ζητησει σε παρακαλω... να σαι καλα:)

 

Το τηλ θα σου το στείλω με πμ , όσο για το οικονομικο δεν μπορώ να βοηθησω γιατι δεν το έχω σηζητήσει καθόλου.

 

Ελπίζω να βοήθησα

eNortjKzUjI0NDQwsFCyBlwwFUACyA,,27.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Θα συμφωνήσω με την gazela για το Αττικό. Εκεί γέννησα το πρώτο παιδί και από την διαδικασία του τοκετού καθώς και ότι το μωρό το εξέταζαν συνέχεια παιδίατροι έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Τώρα από service άστα καθόλου εξυπηρετικό προσωπικό λόγω έλλειψης. Αυτό επίσης που με ενόχλησε ήταν ότι το παιδία ανέβασε ίκτερο και μου φέρανε τις λάμπες για να το κρατήσω εγώ λέει. Μέσα σε όλη την ταλαιπωρία μου αναγκάστηκα να το κρα΄ταω σε ένα μαξιλάρι όλη την νύχτα γιατί ήταν πολύ αναστατωμένο και φοβόμουν μην βγάλει τα γυαλάκια και πάθουν τα μάτια του. Αυτό δεν το έχω ακούσει να γίνεται αλλόυ απλά στο Αττικό δεν έχουν μονάδα βρεφών για να προσέχουν οι μαίες τα παιδάκια. Τώρα στην δεύτερη εγκυμοσύνη δυσκολεύομαι να αποφασίσω που θα γεννήσω γιατί δεν έχω βρεί και κάποιον γιατρό που να με κάνει να νιώθω άνετα. Με τον δικό μου αγανακτείς να βρεις ραντεβού και έχει πια τόσοσ κόσμο που δεν θυμάται εαν σε ξεγέννησε, κάτι που με ενοχλεί.

Για τον Γράψα έχω να πω ότι τον είδα όταν στην πρώτη εγκυμοσύνη περίμενα έξω από τους υπερήχους στο Νοσοσκομείο. Ηταν ο γιατρός μιας κοπέλας η οποία άλλαξε λίγο πριν γεννήσει γιατρό γιατί όπως μου ειχε πει ήταν πολύ ακριβά στο ΙΑΣΩ και τον συγκεκριμένο της τον είχε συστήσει διάσημος γιατρός που κουράριζε τον πατέρα της. Τέλος πάντων μου φάνηκε πολύ ευγενικός και μου έκανε εντύπωση ότι μπήκε μαζί της στους υπερήχους ενώ κανένας άλλος δεν έμπαινε. Μήπως μπορεί καμια να μου πει περισσότερες λεπτομέρειες γι' αυτόν? Μετά την γέννα ερχόταν καθόλου να σας εξετάσει και που τον ΄βλέπει κανείς έχει ιατρείο εκτός?

k4xS.jpg

Link to comment
Share on other sites

ΜΕΛΙΝΑ ο Γράψας είναι ο δικός μου γιατρός και θα με ξεγεννήσει στο Αττικό (ξεγεννάει και στο Λητώ) σε λίγες μέρες, οπότε θα σου γράψω για την εμπειρία μου. Με εξετάζει στο ιατρείο του που βρίσκεται στους Αμπελόκηπους. Μπορείς να βρεις τα τηλέφωνά του και στο google, Γράψας Σπυρίδων λέγεται. Εγώ μέχρι στιγμής είμαι πολύ ευχαριστημένη, δεν με αγχώνει καθόλου και δεν είναι φραγκοφονιάς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ' ευχαριστώ εαν μπορέσεις να μου πεις περισσότερες πληροφορίες θα ήμουν ευγνώμων. Είναι εύκολα τα ραντεβού στο ιατρείο του?

 

Δεν έχω δυσκολευτεί να βρω ραντεβού και ποτέ δεν περιμένω ούτε λεπτό. Δεν με έχει τρελάνει να με πηγαίνει συνέχεια να με βλέπει ούτε με τις απίστευτες εξετάσεις. Τί θες να σου πω και θα σου απαντήσω.

Link to comment
Share on other sites

kalispera koritsia , frosobal ehume ton idio jiatro ..kai ego ston spiro pigieno kai ime poli ewharistimeni ,mu aresi jiati sizitaei kai mu lini oles aporijes kai apo ikonomiki plewra nomizo ine logikies times.

 

Είσαι έγκυος φαντάζομαι. Πότε γεννάς; Στο Αττικό;

Link to comment
Share on other sites

kalispera frosobal, nai egios ime gienao arhies oktovri sto attiko , den na borusa na pao kai puthena allu jiati eki kaname arkietes terapijes jia na mino egios kai eho apoliti empistosini stus jiatrus .ektos afto to nosokomeio ine poli kalo kai kataro !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μια "συναδελφική" συμβουλή: Καλό θα είναι αν μπορεί κάποιος να μείνει μαζί σας τουλάχιστον το πρώτο βράδυ. Ακόμη κι αν έχετε γεννήσει φυσιολογικά, θα είναι πολύτιμη η βοήθεια αν μπορεί να αλλάζει το μωρό ή να το προσέχει ώστε να κοιμηθείτε έστω και 30' παραπάνω.... ;)

 

Με έναν εύκολο και γρήγορο τοκετό σας εύχομαι.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκιο... για όλους τους άλλους εκτός από μένα!

Μέσα στην υπερένταση αισθανόμουν ότι είμαι μια χαρά, οπότε κατά τις 11.00 το βράδυ έδιωξα τον άντρα μου να πάει να ξεκουραστεί. Στις 12.00, με τα φώτα σβηστά του θαλάμου και την ησυχία στους διαδρόμους, μου βγήκαν όλα: κούραση, αϋπνία, ψυχολογία και η μαμά της διπλανής να ροχαλίζει σαν τρένο!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Μια "συναδελφική" συμβουλή: Καλό θα είναι αν μπορεί κάποιος να μείνει μαζί σας τουλάχιστον το πρώτο βράδυ. Ακόμη κι αν έχετε γεννήσει φυσιολογικά, θα είναι πολύτιμη η βοήθεια αν μπορεί να αλλάζει το μωρό ή να το προσέχει ώστε να κοιμηθείτε έστω και 30' παραπάνω.... ;)

 

Με έναν εύκολο και γρήγορο τοκετό σας εύχομαι.

Αυτό είναι σίγουρο ότι θα χρειαστεί κάποιος βοήθεια,από την στιγμή που το νοσ/μείο έχει rooming in και το βρέφος θα είναι 24ώρες το 24ωρο υπό την φροντίδα σου.Εγώ θα έλεγα όχι μόνο την πρώτη νύχτα αλλά και γενικά χρειάζεται βοήθεια όλες τις ημέρες.Εγώ είχα φέρει αποκλειστική για τις δύο πρώτες νύκτες που ήμουν άυπνη και πονούσα και με βοήθησε πάρα πολύ (ετυχε να είναι συνταξιούχος νοσηλευτρια από το ''Έλενα'').Μετά δεν την χρειάστηκα έμεινε η μητέρα μου την τελευταία νύχτα.Όλα καλά!!!:-D

c57n.jpg2Attp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θα ήθελα να σας ρωτήσω άν γνωρίζετε αν καποιος απο τους γιατρους που αναφέρατε παραπάνω και συνεργάζεται με το Αττικο (πχ Σαλλουμ-Γραψας-Χρελιας η καποιος αλλος) έχει καποια ιδιαίτερη εμπειρια σε κοπέλες με παλλινδρομες...

Εχω ήδη δύο παλλινδρομες και σκεφτόμουν αν καποιος απο αυτους του γιατρους έχει βοηθήσει κοπέλες που εχουν βιώσει αντιστοιχες εμπειρίες..

Σας ευχαριστω..θα με βοηθουσε καποια απαντησή σας

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καταρχήν μην σε παίρνει από κάτω. Όλα γίνονται στις μέρες μας. Εσύ βέβαια έχεις ταλαιπωρηθεί λίγο παραπάνω, αλλά είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα 'χεις ευχάριστα να μας πεις ;)

Τώρα για τον γιατρό που ρωτάς, εγώ όπως έχω ξαναπεί είχα τον Σαλλούμ. Δεν ξέρω να σου απαντήσω για το συγκεκριμένο, αλλά νομίζω μπορείς "διερευνητικά" να κλείσεις ένα ραντεβού (εγώ θα έκλεινα από ένα και στους τρεις) και να αποφασίσεις μετά την κουβέντα που θα 'χεις μαζί του.

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα απ' την καρδιά μου.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μην σε παίρνει από κάτω. Όλα γίνονται στις μέρες μας. Εσύ βέβαια έχεις ταλαιπωρηθεί λίγο παραπάνω, αλλά είμαι σίγουρη ότι σύντομα θα 'χεις ευχάριστα να μας πεις ;)

Τώρα για τον γιατρό που ρωτάς, εγώ όπως έχω ξαναπεί είχα τον Σαλλούμ. Δεν ξέρω να σου απαντήσω για το συγκεκριμένο, αλλά νομίζω μπορείς "διερευνητικά" να κλείσεις ένα ραντεβού (εγώ θα έκλεινα από ένα και στους τρεις) και να αποφασίσεις μετά την κουβέντα που θα 'χεις μαζί του.

 

Σου εύχομαι καλή επιτυχία μέσα απ' την καρδιά μου.

 

Να είσαι καλα κούκλα μου σε ευχαριστω πολυ για την έμεση απαντηση σου και τη θέληση σου να με βοηθήσεις...

Απλως μετα απο πολυ μπερδεμα , ψαξιμο και απο όλα αυτα που διαβασα στο θέμα σας αποφασισα να βρω καποιο γιατρο που να ειναι στο Αττικο και να είναι καλός...

Αν θες και μπορεις στειλε μου με πμ τα στοιχεία του γιατρου σου..

Σε ευχαριστω και παλί και σου ευχομαι να δεις το μωράκι σου όπως επιθυμεις..πολλα φιλια

NNbMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σου έστειλα πμ με τα στοιχεία του.

Έχεις δίκιο να μπερδεύεσαι με τόσα που ακούς. Θα σου πρότεινα να ακολουθήσεις το ένστικτό σου. Κάνε κάποια ραντεβού και κοίτα ποιός σου ταιριάζει (και σαν άνθρωπος και σαν επιστήμονας). Πάντως εκτός από τον δικό μου και για τους άλλους έχω ακούσει μόνο καλά λόγια.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια γεννησα και εγω στο ΑΤΤΙΚΟ στις 07/07 το τριτο μου παιδακι και θα ηθελα να μμοιραστω μαζι σας τις εμπειριες μου οι οποιες κατα κυριο λογο δεν ηταν καλες. Γιατροσ μου ηταν πολυ γνωστος στο αττικο με αρκετη πελατεια και απο οτι εχω διαβασει τον εχουν αρκετες κοπελες στο φορουμ.ο γιατροσ αυτος αρχισε να με παρακολουθει στον 6ο μηνα γιατι αλλαξα τον γιατρο που ειχα γιατι δεν ηθελα να γεννησω παλι στο ιασω. Γεννησαμε με καισαρικη(3η) και οσο διαστημα ημουν στο δωματιο δεν ηρθε να με δει ουτε μια φορα!Ηταν λες και δεν ημουν ασθενης του,ερχοταν στην διπλανη που ειχε ξεγεννησει με φυσιολογικο τοκετο και γω ημουν ακριβωσ διπλα της και δεν με ρωτησε ποτε τι κανω!Περιμεναμε με τον αντρα μου να δουμε πως θα συμπεριφερθει και μεχρι την τελευταια μερα αδιαφορησε πληρως. Αυτοι που με κοιτουσαν ηταν οι ειδικευομενοι, οι οποιοι και την ωρα της καισαρικης αυτοι καναν τα παντα, ο γυναικολογος και ο αναισθησιολογος δινανε τισ εντολες. Αυτα με το θεμα γιατρου!Εννοειται πως δεν τον πληρωσα για το τιποτα που μου προσφερε και δεν ξαναπαταω στο ιατρειο του.Τωρα οσον αφορα το νοσοκομειο παλι θα ελεγα τα περισσοτερα αρνητικα, περαν του οτι ειναι καινουριο. Κατα τα αλλα προσωπικο δεν υπαρχει ουτε μεσα στα χειρουργια αλλα ουτε και στους θαλαμους, οση ωρα ημουν στην ανανηψη μονη μου ηταν και στο πιο περα δωματιο το μωρο μου μονο του και το ειχαν βαλει να ζεσταινεται.Επισης την 2η μερα λογω του οτι μου ειχε φυγει η επισκληριδιος κατα λαθος πονουσα παρα πολυ ζητουσα παυσιπονα και μου φερανε απλο ντεπον επειδη δεν ειχαν τιποτα αλλο και αυτο μετα απο 150 φορες που το ειχα ζητησει. Δεν ερχονται ουτε να σε πλυνουν την 1 μερα ουτε να αλλαξουν σεντονια τιποτα, εκει μεσα τα κανεις ολα μονος σου!εννοειται οτι για μονοκλινο και δικλινο ουτε λογος, αλλωστε εχει 2 μονοκλινα και 3 δικλινα οποτε ειναι μονιμως κατειλημενα, στο τετρακλινο γινεται πανικος ευτυχως που εχουν κατι παραβαν αλλιως θα ειχα παθει παρακρουση στο επισκεπτηριο το οποιο ηταν πολυ ελαστικο ακομα και το μεσημερι αφηναν κοσμο. Επισης κατι που δεν μου αρεσε ηταν οτι στο διαδρομο κυκλοφορουσαν ενα σωρο γριες οι οποιεσ ειναι απο τη γυναικολογικη. γενικα συνεβησαν πολλα σκηνικα απειρου καλλους που με εκαν να μην θελω να ξαναπατησω εκει μεσα. Ισως αν ειχα επιλεξει αλλο γιατρο λαι με ειχε προσεξει να ηταν αλλιως τα πραγματα αλλα οσες το επιλεξετε εχετε υποψιν σας οτι ειναι δημοσιο νοσοκομειο με πολλες ελειψεισ σε προσωπικο αλλα και υγειονομικο υλικο.

kEnBp3.png
Link to comment
Share on other sites

fwfi καταρχήν να σου ζήσει το μωράκι σου. Στεναχωρήθηκα πολύ για την κακή σου εμπειρία και μου κάνει μεγάλη εντύπωση. Εγώ γέννησα εκεί στις 21/3 και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Όντως το προσωπικό είναι λίγο, αλλά οι κοπέλες τρέχαν σαν τρελές να σε εξυπηρετήσουν. Οι μανούλες που έτυχε να έχω δίπλα μου ήταν και οι δύο από καισαρική και μετά την πρώτη μέρα τους βγάλαν την επισκληρίδιο και τους δίναν μόνο παυσίπονα, γιατί έπρεπε να περπατήσουν (κατ' εντολή του γιατρού τους, που δεν ήταν ο ίδιος). Το μόνο που είδα ήταν ότι δεν τις πλέναν οι μαίες αλλά οι συνοδοί τους. Τελος, τα επισκεπτήρια ήταν αρκετα αυστηρά. Στο δικό μου δωμάτιο, ήρθαν να κάνουν παρατήρηση στην διπλανή μου, γιατί είχαν έρθει 4 άτομα ταυτόχρονα να την δουν.

 

Πραγματικά λυπάμαι που ταλαιπωρήθηκες τόσο. Δεν περίμενα ότι σε 4 μήνες μέσα θα άλλαζαν τόσο πολύ οι συνθήκες...

Link to comment
Share on other sites

Κι εμενα μου κανουν εντυπωση αυτά που γραφει η φωφη. Βεβαια γεννησα πριν εναμιση χρόνο και μπορει να εχουν αλλαξει τα πραγματα. Αλλα και τωρα το δευτερο εκει θα το γεννησω. Μήπως ο γιατρος ηταν ετσι αδιαφορος, επειδη δεν πηρε τιποτα? Κακως βεβαια, αλλα δυστυχως υπάρχει το φακελακι. Οσο για την ελλειψη προσωπικου συμφωνω, αλλα οσες ηταν εκει ηταν πολυ καλες κι εξυπηρετικες. Και το ωραριο γενικα το τηρουσαν.

Χτες πηγα σε φιλη που γεννησε στο Ελενα, στα νεα δωματια του πεμπτου οροφου. Απλα καταπληκτικα.........

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

NatasaZ ο γιατρος απο την πρωτη μερα που μπηκα μεσα δεν ηρθε ουτε μια φορα να με δει ουτε πριν την καισαρικη ουτε μετα αλλωστε τα λεφτα τα δινεις μετα το χειρουργιο οχι πριν αυτο που υποθετω εγω ειναι μαλλον οτι με ξεχασε αφου ξεγεννα τοσες πολλες και γενικα δουλευει πολυ στο ιατρειο του καθεται μεχρι τις 1 και μιση το βραδυ να φανταστεις.Επειδη ηταν η τριτη γεννα καισαρικη ειχα πολλους υστεροπονους μετα και ζητουσα να μου κανουν ενεση παυσιπονη και δεν μου εκαναν μετα πολλα μου εφεραν ντεπον το οποιο δεν με ανακουφιζε και οταν ζηταγα κατι αλλο μου εφεραν υποθετο να το βαλω μονη μου!Οσον αφορα το δωματιο η απεναντι μου επειδη ηταν συζηγος γιατρου θεωρησε σωστο να φερει την μανα της να κοιμηθει στο αδειο κρεβατι του θαλαμου να ροχαλιζει ολο το βραδυ και να χρησιμοποιει και την τουαλετα του θαλαμου, αφηστε κοριτσια ελεγα ποτε θα παω σπιτι μου να ηρεμησω!

kEnBp3.png
Link to comment
Share on other sites

NatasaZ ο γιατρος απο την πρωτη μερα που μπηκα μεσα δεν ηρθε ουτε μια φορα να με δει ουτε πριν την καισαρικη ουτε μετα αλλωστε τα λεφτα τα δινεις μετα το χειρουργιο οχι πριν αυτο που υποθετω εγω ειναι μαλλον οτι με ξεχασε αφου ξεγεννα τοσες πολλες και γενικα δουλευει πολυ στο ιατρειο του καθεται μεχρι τις 1 και μιση το βραδυ να φανταστεις.Επειδη ηταν η τριτη γεννα καισαρικη ειχα πολλους υστεροπονους μετα και ζητουσα να μου κανουν ενεση παυσιπονη και δεν μου εκαναν μετα πολλα μου εφεραν ντεπον το οποιο δεν με ανακουφιζε και οταν ζηταγα κατι αλλο μου εφεραν υποθετο να το βαλω μονη μου!Οσον αφορα το δωματιο η απεναντι μου επειδη ηταν συζηγος γιατρου θεωρησε σωστο να φερει την μανα της να κοιμηθει στο αδειο κρεβατι του θαλαμου να ροχαλιζει ολο το βραδυ και να χρησιμοποιει και την τουαλετα του θαλαμου, αφηστε κοριτσια ελεγα ποτε θα παω σπιτι μου να ηρεμησω!

Καλά αυτή τη συμπεριφορά του γιατρού σου δεν μπορώ να την καταλάβω. Δηλαδή όταν πήγαινες στο ιατρείο του ήταν μια χαρά και όταν γέννησες έκανε ότι δεν σε ήξερε; :confused: Τί περίεργη αντιμετώπιση είναι αυτή; Έπρεπε να του παραπονεθείτε όταν ερχόταν να επισκεφθεί την διπλανή σου κοπέλα.

Για το παυσίπονο που λες και οι διπλανές μου μόνες τους το βάζαν (εδώ που τα λέμε, ποιός θέλεις να σου το βάλει; καλύτερα μόνη σου ;)). Πάντως δεν κατάλαβα πριν πώς σου έφυγε όπως λες η επισκληρίδιος;

Τώρα για την μάνα της άλλης άστα, κι εγώ έτσι την πάτησα. Ροχάλιζε όλο το βράδυ, αλλά γι' αυτό δεν φταίει νομίζω το νοσοκομείο :) Για την τουαλέτα ξέρω από πρώτο χέρι ότι απαγορεύεται και έπρεπε να της το πείτε γιατί προφανώς δεν την είδε κανείς απ' το προσωπικό να της το πει. Σε μας έτυχε να μπει μέσα η μαμάς της κοπέλας και την είδε η καθαρίστρια να πλένει το πρόσωπό της και της έκανε παρατήρηση. Είναι ανεπίτρεπτο :mad:

Link to comment
Share on other sites

Στο ιατρειο του με ειχε δει 3 φορες γιατι οπως ειπα πηγα στον 6 μηνα σε αυτον μεχρι πριν με παρακολουθουσε ο γιατρος που ειχα πριν. Περιμενα να δω πως θα εξελιχθει η συμπεριφορα του γιατι ειλικρινα δεν το περιμενα αυτο, ειχα πολυ καλες εμπειριες απο τις προηγουμενες μου γεννες. ακομα και την ωρα της καισαρικης μπηκε μεσα και δεν με χαιρετησε δεν μου ειπε τιποτα ουτε καλα πηγαμε τιποτα κοριτσια!Ενιωσα πραγματικα απαισια, ευχαριστω μονο τους ειδικευομενους που οι περισσοτεροι ηταν πολυ φιλικοι!Οσον αφορα την επισκληριδιο μου ειχαν δωσει μια συσκευη οπου πατουσες ενα κουμπακι οποτε ενιωθες πονο, ετσι οπως ημουν ξαπλωμενη και σηκωνομουν λιγο για να θηλασω το μωρο εφυγε το καθετηρακι και εγω πατουσα πατουσα και αυτο χυνοταν στο κρεβατι και εγω δεν το ειχα καταλαβει!Περασα τους πονους ολους μονο με ντεπον!Απο το ιασω ειχα αλλες εμπειριες και στις 2 καισαρικες ημουν πολυ καλα μετα ....τελοσπαντων!

kEnBp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...