Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Όταν λες ότι κάνετε τους υπερήχους μαζί εννοείς ότι έρχεται στο τμήμα υπερήχων μαζί σου ή ότι έχει υπέρηχο δικό του στο γραφείο του μέσα στο νοσοκομείο? :roll:

 

Εννοώ ότι μου τους κάνει ο ίδιος.

Ανεβαίνω στον πρώτο όροφο, στους υπερήχους.

Κι εκείνος είναι ήδη εκεί, κάνοντας υπερήχους.

Μια φορά που ήταν κάποιος άλλος γιατρός στον πρώτο, πήγαμε στον τρίτο όροφο.

Εμένα αυτό ήταν που με κέρδισε. Δεν πηγαίνω πέρα δώθε σε όποιον γιατρό κάτσει για υπέρηχο, αλλά έχω πάρε δώσε μόνο με τον γιατρό μου.

 

Όσο για την μικρή αναμονή που είχες τα πρωινά πιστεύω ότι είναι είτε λόγω οτι ο γιατρός σου δεν είχε τόσους πολλούς να περιμένουν κάθε μέρα είτε επειδή ήσουν εκεί 9 ακριβώς...

 

Δεν πάω στις 9, πάω στις 8, ακριβώς για να τελειώσω νωρίς και να μην περιμένω με τις ώρες.

Οπως είπα και παραπάνω, τις 7 από τις 9 φορές εκείνος είναι ήδη στους υπερήχους, και απ' έξω περιμένουν για υπέρηχο όχι μόνο πελάτισσές του, αλλά και εγκυμονούσες που τις έστειλαν οι γιατροί τους.

Οπότε θεωρώ ότι είναι καθαρά θέμα του τι ώρα θα πας ή και τι μέρα θα πετύχεις.

Σε λίγες μέρες γεννάω, και μόνο μια φορά δυσανασχέτησα σε πρωινό ραντεβού, που περίμενα μέχρι τις 10 επειδή είχε χειρουργείο.

 

 

Ραντεβού πως ακριβώς κλείνεις μαζί του αφού τα πρωινά δεν είναι ποτέ με ραντεβού...πας και όταν έρθει η σειρά σου μπαίνεις...δεν είναι δηλαδή ονομαστικά.

 

Τον παίρνω τηλέφωνο την προηγούμενη μέρα, να τον ενημερώσω ότι την επόμενη θα πάω.

Αυτό για μένα είναι ραντεβού. Περιμένει δηλαδή ότι θα πάω.

Αν είναι να πάω πρωί, με παίρνει όταν έρθει η σειρά μου και μην επαναλαμβάνομαι, τα είπα παραπάνω για τα πρωινά ραντεβού.

Και απόγευμα που έχουμε κανονίσει ραντεβού, πάλι όταν έρθει η σειρά μου με παίρνει. Ενδεικτικά, την προηγούμενη εβδομάδα είχα ραντεβού στις 7:30 το απόγευμα και με πήρε στις 9!

 

Και επίσης, όταν τον ρώτησα τώρα που είμαι στον μήνα μου, τι θα κάνω αν νιώσω πόνους ή σπάσουν τα νερά ή ή, μου είπε "θα με πάρεις τηλέφωνο ό,τι ώρα κι αν είναι". Δεν με παρέπεμψε στο "θα έρθεις στο νοσοκομείο και θα με ενημερώσουν εκείνοι" όπως έγινε με μια φίλη μου και τον γιατρό της. Στο τέλος, μπορεί όντως να μου πει να πάω στο νοσοκομείο και να τον ενημερώνουν εκείνοι για το πότε να έρθει, αλλά και μόνο που ξέρω ότι αν νιώσω το παραμικρό θα μιλήσω μαζί του πρώτα και θα με καθοδηγήσει στο τι να κάνω, νιώθω πιο σίγουρη.

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πάντως δεν είναι όλοι οι γιατροί πιστοποιημένοι να εκτελούν υπερηχογραφήματα και καλώς δεν μας κάνουν πάντα οι ίδιοι τους υπερηχογράφους αλλά πάμε σε πιο εξειδικευμένο προσωπικό. Από αυτά που μου λες συμπεραίνω ότι προφανώς ο δικός σου γιατρός είναι όντως πιστοποιημένος και για εκτέλεση υπερήχων οπότε και για αυτό μπορεί και σου τους κάνει. Και μένα στην αρχή με ξένιζε το ότι μου έκανε υπέρηχο άλλος αλλά αφού είναι πιο ειδικός δεν με πειράζει. Εσύ είσαι τυχερή [ου τυχαίνει ο ίδιος. Πρωινά πάντως δεν θα πάω ποτέ ξανά γιατί δεν τα μπορώ με τίποτα άσε που λόγω δουλειάς δεν μπορούσα ποτέ να είμαι εκεί 8 η ώρα η και 9. Μόνο μια φορά που είχα άδεια το δοκίμασα και το μετάνιωσα. Πάντως και εγώ την γιατρό μου την ενοχλώ όποτε έχω κάτι σημαντικό να ρωτήσω (για μένα πάντα σημαντικό).

 

Με το καλό να γεννήσεις και να χαρείς το μωράκι σου. Να σε ρωτήσω. Ξέρεις να μπορείς να χρησιμοποιήσεις δική σου μαία (εξωτερική) στο 'Ελενα ή δεν χρειάζεται?

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

despina100 μπορείς να μου πεις τις δεν σου άρεσε στον κ. Καπελάκη ?

 

Δεν ενοιωθα ανετα μαζι του...και μου φαινόταν λίγο ψυχρός. Και είχε συνέχεια παρα πολύ κόσμο (περίμενα πάντα το λιγότερο μια ωρα). Γενικά δεν μου εκανε κάτι ο ανθρωπος απλά δεν μου εδινε τη σιγουρια που χρειαζόμουν...

Ξερω αρκετες κοπέλες που είναι ευχαριστημένες μαζί του. Είναι υποκειμενικό το πως βλεπει καποιος το γιατρό του... Απλα εμενα δεν μου εκανε μαλλον...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας κι από μενα, ειμαι κανούρια στο φόρουμ και μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος 5 βδομάδων. Απο οτι διαβασα είμαι στην ίδια κατάσταση με πολλές από εσάς, έχω δικό μου γιατρό γυναικολόγο που τόσα χρόνια κάνω τα παπ μου, αλλά δεν θέλω να δώσω τόσα λεφτα στο εμπόριο των μαιευτηρίων, οπότε με όσα είπατε με έχετε πείσει για το Έλενα. Ωστόσο, η απορία μου είναι η εξής. Την ημέρα του τοκετού, επιλέγεις ότι θες π.χ. μονόκλινο και αν δεν έχουν σε βάζουν σε δίκλινο μέχρι να αδειάσει. Υπάρχει περίπτωση να πας τελικά σε 3κλινο? Ρωτάω γιατί γέννησε μια ξαδέρφη μου στο Έλενα και στο τρίκλινο ήταν μαζί με δύο γύφτισσες, και πιστέψτε με το θέαμα δεν ήταν καλό, ειδικά όταν μαζεύτηκαν και οι συγγενείς.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια γεια σας κι από μενα, ειμαι κανούρια στο φόρουμ και μόλις έμαθα ότι είμαι έγκυος 5 βδομάδων. Απο οτι διαβασα είμαι στην ίδια κατάσταση με πολλές από εσάς, έχω δικό μου γιατρό γυναικολόγο που τόσα χρόνια κάνω τα παπ μου, αλλά δεν θέλω να δώσω τόσα λεφτα στο εμπόριο των μαιευτηρίων, οπότε με όσα είπατε με έχετε πείσει για το Έλενα. Ωστόσο, η απορία μου είναι η εξής. Την ημέρα του τοκετού, επιλέγεις ότι θες π.χ. μονόκλινο και αν δεν έχουν σε βάζουν σε δίκλινο μέχρι να αδειάσει. Υπάρχει περίπτωση να πας τελικά σε 3κλινο? Ρωτάω γιατί γέννησε μια ξαδέρφη μου στο Έλενα και στο τρίκλινο ήταν μαζί με δύο γύφτισσες, και πιστέψτε με το θέαμα δεν ήταν καλό, ειδικά όταν μαζεύτηκαν και οι συγγενείς.

Ευχαριστώ πολύ!

 

Φαντάζομαι υπάρχει περίπτωση να συμβεί αλλα θέλω να πιστεύω μικρή! Εντάξει πάντως δεν νομίζω να ειναι πάνω απο μια νύχτα με τόση ανακύκλωση που γίνεται εκεί. Υπάρχουν και τσιγγάνοι με πολλά φράγκα και γι'αυτό μάλλον έτυχε στην περίπτωση. Αυτό θα μπορούσε να συμβεί σε όλα τα δημόσια νοσοκομεία.

Πάντως δεν μπορείς για κανεναν λόγο να κλείσεις απο πριν δωμάτιο. Η σειρά πάει αυστηρά με την ώρα τοκετου.

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΑΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΤΟΝ .Κ.ΔΑΓΛΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ .ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΠΕΡΔΙΚΙ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΔΙΕΥΘ/ΤΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΡΩΙ ΣΤΟΝ 1 ΟΡΟΦΟ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΓΙΝΕΤΕ ΧΑΜΟΣ.

xrispi

Link to comment
Share on other sites

Ennoeitai pws den boreis na kleiseis dwmatio. Apla to riskareis ligo.

Egw 8a paw na vrw ton Rosolymo, ton opoio pira simera to prwi kai mou ekleise rantevou tin alli pempti! Den ton exw gnwrisei pote, apla mai gnwsti genise s' auton kai einai poly euxaristimeni. Exete kamia idea an einai kalos? An ton vriskeis eukola klp? Genika tin fimi tou!

Euxaristw poly kai pali!

Link to comment
Share on other sites

Ennoeitai pws den boreis na kleiseis dwmatio. Apla to riskareis ligo.

Egw 8a paw na vrw ton Rosolymo, ton opoio pira simera to prwi kai mou ekleise rantevou tin alli pempti! Den ton exw gnwrisei pote, apla mai gnwsti genise s' auton kai einai poly euxaristimeni. Exete kamia idea an einai kalos? An ton vriskeis eukola klp? Genika tin fimi tou!

Euxaristw poly kai pali!

 

Έχει πολυ καλή φήμη είχα πάει πέρσι σε αυτόν για τεστ παπ για να κανω μια αναγνωριστική με το νοσοκομείο και γέννησε την ξαδέρφη μου που είναι πολυ ευχαριστημένη...απλά εγώ δεν τον προτίμησα γιατί ήταν πολυ πολυ περιζήτητος και απασχολημένος και είχε πολυ αναμονή...επίσης δεν σου αφιέρωνε πολύ χρόνο λόγω προφανώς των πολλών ασθενών του...

 

Όσο για τον Δάγλα εγώ δεν έχω ακούσει τα καλύτερα και σίγουρα θα τον απέφευγα...αλλά αυτό από εμπειρία γνωστής μου που την ειρωνεύτηκε πολύ άσχημα 1 μέρα πριν την γέννα και η γνωστή μου τελικά προτίμησε να γεννήσει σε άλλο δημόσιο νοσοκομείο...

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όσο για τον Δάγλα εγώ δεν έχω ακούσει τα καλύτερα και σίγουρα θα τον απέφευγα...αλλά αυτό από εμπειρία γνωστής μου που την ειρωνεύτηκε πολύ άσχημα 1 μέρα πριν την γέννα και η γνωστή μου τελικά προτίμησε να γεννήσει σε άλλο δημόσιο νοσοκομείο...

 

Συγγενικό μου πρόσωπο είχε τον παραπάνω γυναικολόγο.

Όταν τον έπαιρνε τηλέφωνο γεμάτη άγχος λόγω σοβαρής αποκόλλησης που είχε, την ειρωνευόταν συστηματικά και της έλεγε "Σιγά μωρέ, πώς κάνεις έτσι; Πάρε τα χάπια σου και σταμάτα τη γκρίνια"

(και τελικά το έχασε το μωρό της :cry:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όσο για τον Δάγλα εγώ δεν έχω ακούσει τα καλύτερα και σίγουρα θα τον απέφευγα...αλλά αυτό από εμπειρία γνωστής μου που την ειρωνεύτηκε πολύ άσχημα 1 μέρα πριν την γέννα και η γνωστή μου τελικά προτίμησε να γεννήσει σε άλλο δημόσιο νοσοκομείο...

 

Συγγενικό μου πρόσωπο είχε τον παραπάνω γυναικολόγο.

Όταν τον έπαιρνε τηλέφωνο γεμάτη άγχος λόγω σοβαρής αποκόλλησης που είχε, την ειρωνευόταν συστηματικά και της έλεγε "Σιγά μωρέ, πώς κάνεις έτσι; Πάρε τα χάπια σου και σταμάτα τη γκρίνια"

(και τελικά το έχασε το μωρό της :cry:)

 

:shock::shock::shock:

 

Τελικά η γνωστή μου επιβεβαιώνεται... :(

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Τον Δάγλα τον έχει μία φίλη μου και κοντεύει να γεννήσει κιόλας. Όταν τον είχα πάρει τηλέφωνο στο κινητό του πριν από αρκετό καιρό δεν μου άρεσε ούτε το ύφος του ούτε το στυλάκι που λένε και γι'αυτό δεν μπήκα καν στη διαδικασία να κλείσω ραντεβού. Πάντως η φίλη μου δεν έχει παράπονο!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα "γιατρός" είναι καθαρά υποκειμενικό, αλλά δεν θα δεχόμουν ποτέ να έχω σοβαρή αιμορραγία και ο γιατρός να μου λέει "κοίτα να δεις, εγώ κάνω υπέρηχο κάθε Τετάρτη, σήμερα είναι Πέμπτη, έλα σε μια βδομάδα να σε δω" :?

Όσο να 'ναι, ακούγεται "κάπως"....

Αλλά ξαναλέω πως δεν τον γνωρίζω. Επέλεξα να γεννήσω σε ιδιωτικό μαιευτήριο για προσωπικούς λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Στον γιο μου γέννησα στο μητέρα, μετά στην παλίνδρομη που είχα πάλι στο μητέρα ήμουν και έκανα υπέρηχο όποτε ήθελα. Τώρα που επέλεξα δημόσιο πάλι κάνω τις εξετάσεις μου και τους υπέρηχους στο μητέρα και τους μεγάλους στον Νικολαϊδη (ΚΟΡΥΦΗ) για να γλιτώσω χρόνο. Δεν με πειράζει που τις πληρώνω. Πάντως να σου πω κάτι, στο παιδάκι που έχασα και είχα και εγώ αποκόλληση, δεν πάει να μου έλεγε ο γιατρός ότι ήθελε, εγώ έκανα υπέρηχο ο κόσμος να χάλαγε! άρα αν ήμουν στη θέση της φίλης σου θα έκανα υπέρηχο ιδιωτικά και θα άλλαζα γιατρό βέβαια δυστυχώς πάλι το αποτέλεσμα μπορεί να ήταν ίδιο.

 

Συμφωνώ στην υποκειμενικότητα της άποψης όσον αφορά έναν γιατρό!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΕΦΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΣΥΝΝΕΦΑ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΔΑΓΛΑ. ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΥΣΤΗΡΟΣ ΔΕΝ ΑΝΤΙΛΕΓΩ, ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟΝ ΣΥΣΤΗΣΕ ΚΟΠΕΛΑ ΑΠΟ ΤΟ ΕΛΕΝΑ, ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ ΚΑΙ ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΠΑΡΑΠΟΝΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ. ΧΑΡΚΤΗΡΙΣΤΙΚΑ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΤΡΑΒΗ ΑΥΤΟΝ ΦΩΝΑΖΟΥΝΕ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙ ΤΟ ΦΙΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΤΡΥΠΑ.......ΤΙ ΝΑ ΠΩ. ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΑΥΣΤΗΡΟΣ ΠΑΡΑ ΝΑ ΚΙΝΔΥΝΕΨΩ

xrispi

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εχω τη χειροτερη γνωμη για τον Κο Δαγλα. Αντιμετωπισα την ιδια ειρωνια απο πλευρας του οταν παρουσιασα σοβαρη αποκολληση στον 3ο μηνα. Με ειδε μετα απο 1 1/2 εβδομαδα -γιατι οπως ειπε και μια αλλη κοπελα παραπανω "υπερηχα κανω μονο Τεταρτες" (και αν μου αρεσει ειναι αυτο που ενιωσα εκεινη τη στιγμη) - ο ιδιος για να μου κανει υπερηχο μετα απο πολλη ωρα αναμονης εξω απο το γραφειο των υπερηχων-ουτε καν προτεραιοτητα παρα τη σοβαροτητα της καταστασης μου-οπου τελικα το αποτελεσμα ηταν οτι εχασα το μωρο μου.

Link to comment
Share on other sites

Ζητήστε τον Χρήστο Τσιώνη(διευθυντής της Γ μαιευτικής).Με πρόσεξε ΠΑΡΑ πολύ και εμένα και την μικρή μου.Χρειάστηκα καισαρική, επειδή η μικρή ανέβαινε στο διάφραγμα(!) και δεν είχα καθόλου διαστολή.

 

Δεν με ταλαιπώρησε καθόλου, με έκανε να νιώσω πολύ άνετα και μου έκανε μια τομή, η οποία δεν φαίνεται καν.Μου ΄δειξε την κορούλα μου, σε 10-15 λεπτά και σε άλλα 15 ήμουν έτοιμη.

 

Τέλος βγαίνω έξω για δουλειές και γενικώς δεν πονάω καθόλου.Σίγουρα βέβαια, μετράει και το κατα πόσο ανταποκρίνεται, ο κάθε οργανισμός.

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΑΝΑΖΗΤΩ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΘΥΜΑΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Η ΑΝ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΕΝΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ. ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΤΟΥ.

ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 9 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΜΕ ΤΟ ΧΑΣΙΑΚΟ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΚΑΘΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΚΑΙ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΑΝ ΜΕ ΘΥΜΟΤΑΝ, Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕ ΤΟ ΕΔΕΙΧΝΕ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ , ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ... ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΘΩΣ ΕΙΧΕ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ...

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ... ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΑΛΙ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

carpe diem

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΑΝΑΖΗΤΩ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΞΙΟΠΙΣΤΟΣ ΦΥΣΙΚΑ ΑΛΛΑ ΚΥΡΙΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΟΙΚΕΙΟΤΗΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΘΥΜΑΤΑΙ ΣΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ Η ΑΝ ΤΟΝ ΠΑΡΩ ΤΡΟΜΟΚΡΑΤΗΜΕΝΗ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΜΕ ΚΑΠΟΙΑ ΕΝΟΧΛΗΣΗ. ΚΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΩ ΣΤΟΝ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΙΣ ΓΡΑΜΜΑΤΕΙΣ ΚΑΙ ΣΤΙΣ ΜΑΙΕΣ ΤΟΥ.

ΓΕΝΝΗΣΑ ΠΡΙΝ ΑΠΟ 9 ΜΗΝΕΣ ΣΤΟ ΑΡΕΤΑΙΕΙΟ ΜΕ ΤΟ ΧΑΣΙΑΚΟ, ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΒΕΒΑΙΑ ΑΛΛΑ ΜΙΛΟΥΣΑ ΜΑΖΙ ΤΟΥ ΜΟΝΟ ΣΤΑ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΜΟΥ ΚΑΘΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΣΤΟ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΚΑΙ ΑΜΦΙΒΑΛΛΩ ΑΝ ΜΕ ΘΥΜΟΤΑΝ, Η ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΔΕ ΤΟ ΕΔΕΙΧΝΕ. ΤΩΡΑ ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙ ΕΓΚΥΟΣ , ΠΗΡΑ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΣΤΟ ΓΡΑΦΕΙΟ ΤΟΥ ΓΙΑ ΠΡΩΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΜΕΡΕΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΘΑ ΜΕ ΠΑΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ... ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΠΡΟΣΦΑΤΗ ΠΕΛΑΤΙΣΣΑ. ΘΕΛΩ ΝΑ ΓΕΝΝΗΣΩ ΟΜΩΣ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΚΑΙ ΤΟ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΚΑΘΩΣ ΕΙΧΕ ΜΑΘΕΙ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΩΤΕΣ ΩΡΕΣ ΤΗΣ ΖΩΗΣ ΤΟΥ ΤΟ ΜΠΟΥΚΑΛΙ...

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΟΠΟΙΑ ΕΧΕΙ ΓΕΝΙΚΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΓΙΑ ΚΑΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΑΣ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ... ΕΧΩ ΚΑΙ ΜΙΑ ΑΓΩΝΙΑ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΠΑΛΙ ΤΟΣΟ ΝΩΡΙΣ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!!

 

Πήγαινα στον Μπότση στο Αρεταίειο αλλα δεν τον συμπάθησα κι εγω και έφυγα. Τώρα στο ΕΛΕΝΑ με βλέπει η κυρία Ειρήνη Κωνσταντινίδου. Εχουμε ακούσει φοβερά λογια γι'αυτήν απο μέσα και της εχω εμπιστοσύνη. Περίμενε λίγες μέρες να γεννήσω για να εχω και πλήρη εικόνα και σου λέω μετά. 3 γνωστές μας γέννησαν σ'αυτήν και την εχουν ερωτευτεί. Πάντως το πλέον φιλικό νοσοκομείο για το θηλασμο ειναι το Αττικό (και το πιο σύγχρονο) και ενας σουπερ γιατρος που μου εχουν πει εκει λεγεται Χρέλιας.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας

Μολις έκανα εγγραφη και θα ηθελα να σας πω την προσωπικη μου εμπειρία για το μαιευτήριο Ελενα και τους δυο γυναικολογους που γνώρισα.

Είμαι 32 χρονών,έχω κανει τρεις καισαρικές ( η τελευταία το 2007) και οι τρεις κόρες γεννήκαν υγιείς. Τις δύο πρώτες τις ξεγέννησε ο 1ος. Η πρώτη γεννηθηκε καισαρική γιατι είχε ισχιακή προβολή και μετά ακολούθησαν οι άλλες δύο. Την τρίτη την ξεγέννησε ο 2ος.

 

Στην πρώτη εγκυμοσύνη και καισαρική πήγαν ολα καλά. Στην δευτερη εγκυμοσύνη τον τελευταιο μήνα ειχα πρηστεί στο αιδίο από την αριστερή πλευρά και πονούσα χαμηλά στην κοιλιά μου απο την αριστερή πλευρά πάλι. Οταν ρωτούσα τον γιατρό μου μου έλεγε "δεν είναι τίποτα". Τελοσπάντων δεν είχε μείνει πολυς καιρός γέννηαα όλα καλά και τελίωσε εκεί.

 

Θα ηθελα να κάνω μια παρενθεση. Εχω χειρουργησει πριν αρκετά χρόνια την δεξιά βουβωνοκήλη μου.

 

Πάμε τωρα στην επεισοδιακή επίπονη τριτη εγκυμοσύνη και γέννα.

Αρχικα με είχε αναλάβει 1ος αλλά μια βδομάδα πριν γεννήσω

γνωρισα το γιατρό που τελικά με ξεγέννησε Αυτό γιατι μου είπε οτι το διαστημα που πρέπει να γεννήσω θα βρίσκεται σε άδεια.

 

Από το πρωτο μήνα της εγκυμοσύνης πονουσα αριστερα χαμηλα πάλι, έλεγα στον 1ο πονάω "δεν είναι τίποτα" μου έλεγε. Για να μην πολυλογώ την απορία μου μου την έλυσε ένας καταπληκτικος γιατρός και άνθρωπος που κανει υπερηχους (ιδιωτικος γιατρός).Μάλλον είναι κήλη, που ήταν αριστερη βουβωνοκηλη τελικά.Την οποία δεν μπορούσα να χειρουργήσω, θα έπρεπε να χειρουργηθώ μετά την γέννα (διάγνωση χειρούργου του Ελενα). Το μόνο που έπρεπε να κανω ήταν να πονάω.

 

Οι μήνες περνούσαν με ολο και πιο δυνατούς πόνους και πριζομουνα όλο και πιο πολυ στην αριστερη πλευρά του αιδίου.

Τον τελειταίο μήνα μου έίπε ο 1ος γιάτρός μου ότι τελικά δεν μπορεί να με αναλάβει και γνώρισα τον 2ο. Λεμε για να μας τον συστήνει πρέπει να είναι καλός. Με το που με βλέπει από κάτω λέει τι ειναι αυτό εσύ είσαι γεμάτη κιρσους μήτρας και αιδίου.Δεν σου το είπε ο 1ος? Οχι δεν μας είχε αναφέρει τίποτα του είπα.Πολυ επικίδυνο να αιμοραγίσουν κατά τη διάρκεια της καισαρικής και να χάσω τη μήτρα μου. Πανικός αλλα τι μπορούσα να κάνω? Μου ζητήσαν δυο μπουκάλες αίμα για να με χειρουργήσουν. Μετα απο μια βδομάδα εγινε η καισαρική. Θέλω να πιστεύω ότι ο 2ος έκανε ότι καλύτερο μπορούσε. Οι κιρσοί τελικά αιμοράγησαν, αλλα κατάφερε να μου σωσει τη μήτρα.Οταν τελείωσε μου είχε μείνει μια τομη με ένα σωληνάκι στη μέση για να βγει το αιμα που τυχόν έχει εγκλοβιστεί στη μήτρα. Πριν φύγω μου το έβγαλε κι αυτο και απλως πηγαινα και μετά τις 4 μέρες μέχρι να επουλωθεί η τρύπα στο κέντρο της τομής.

 

Το αξιοσημίωτο ήταν ότι είδα τυχαία τον 1ο γιατρό 2 μερες μετα την καισαρική μου στο διάδρομο του μαιευτηρίου. Δεν ήρθε καν να δει τι κάνω και δεν με κοιταζε καν στα μάτια. Η απάντηση του 2ου γιατρού στο τι συμβαίνει ήταν αστο είναι μια πονεμένη ιστορία.

 

Οταν πήγα σπίτι μου έπαθα και θρόμβωση με την οποία με βοήθησε ένας αγγειολόγος στο μητέρα.

 

 

Το συμπέρασμα μου, στα εύκολα όλοι καλοί είναι.

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο συμπέρασμα έχω καταλήξει και εγώ. Λυπάμαι για την ταλαιπωρία που πέρασες, όμως τέλος καλά όλα καλά. Δεν μου λες τον πρώτο γιατρό τον λένε Δρ...α;

Link to comment
Share on other sites

Εἰμαι έγγυος τελικά έξι εβδομάδων και έχω πανικοβληθεί γιατί δεν έχω γιατρό. Την πρώτη φορά (πρίν από δύο χρόνια) γέννησα στο Ιασώ, καισαρική με επισκληρίδιο. Λόγω της επισκληριδίου δεν μπορούσα να περπατήσω κανονικά για έξι μήνες και τώρα ακόμα πονάει κάπως το νεύρο. Ο γυναικολόγος που είχα εκεί ήταν σε όλη τη διάρκεια φιλικότατος πάντα διαθέσιμος και συζητήσιμος. Απλά όταν τελικά προέκυψε το πρόβλημα πήρα εξαγωγή από το Ιασώ χωρίς ούτε να αντιληφθεί κανείς, ούτε μετά να παραδεχθεί κανείς ότι είχα πρόβλημα. Ούτε ο γυναικολόγος μου με στήριξε σε αυτήν την υπόθεση. Όλοι υποστηρίζουν το συνάφι τους. Φοβάμαι να επιλέξω γυναικολόγο τώρα, φοβάμαι ότι κάτι μπορεί να μου τύχει και αυτή τη φορά πιο σοβαρό. Γενικά δεν τα πάω καλά με τις γυναίκες γιατρούς, η κυρία Γεωργιάδου όμως φαίνεται να είναι φαβορί στο φόρουμ. Έχει κάποια εμπειρία καισαρικής μαζί της; Έπειτα μου έχουν συστήσει και τον Δάγλα από δυό μεριές. Αυτά όμως που γράφονται γι' αυτόν εδώ είναι αποτρεπτικά. Και πάλι, έχει κἀποια εμπειρία καισαρικής μαζί του; Και τέλος, για τον Τσιώνη που αναφέρει η Almodobar υπάρχει και κάποια άλλη που τον είχε γιατρό; Πραγματικά φοβάμαι να διαλέξω γιατρό.

Link to comment
Share on other sites

Εἰμαι έγγυος τελικά έξι εβδομάδων και έχω πανικοβληθεί γιατί δεν έχω γιατρό. Την πρώτη φορά (πρίν από δύο χρόνια) γέννησα στο Ιασώ, καισαρική με επισκληρίδιο. Λόγω της επισκληριδίου δεν μπορούσα να περπατήσω κανονικά για έξι μήνες και τώρα ακόμα πονάει κάπως το νεύρο. Ο γυναικολόγος που είχα εκεί ήταν σε όλη τη διάρκεια φιλικότατος πάντα διαθέσιμος και συζητήσιμος. Απλά όταν τελικά προέκυψε το πρόβλημα πήρα εξαγωγή από το Ιασώ χωρίς ούτε να αντιληφθεί κανείς, ούτε μετά να παραδεχθεί κανείς ότι είχα πρόβλημα. Ούτε ο γυναικολόγος μου με στήριξε σε αυτήν την υπόθεση. Όλοι υποστηρίζουν το συνάφι τους. Φοβάμαι να επιλέξω γυναικολόγο τώρα, φοβάμαι ότι κάτι μπορεί να μου τύχει και αυτή τη φορά πιο σοβαρό. Γενικά δεν τα πάω καλά με τις γυναίκες γιατρούς, η κυρία Γεωργιάδου όμως φαίνεται να είναι φαβορί στο φόρουμ. Έχει κάποια εμπειρία καισαρικής μαζί της; Έπειτα μου έχουν συστήσει και τον Δάγλα από δυό μεριές. Αυτά όμως που γράφονται γι' αυτόν εδώ είναι αποτρεπτικά. Και πάλι, έχει κἀποια εμπειρία καισαρικής μαζί του; Και τέλος, για τον Τσιώνη που αναφέρει η Almodobar υπάρχει και κάποια άλλη που τον είχε γιατρό; Πραγματικά φοβάμαι να διαλέξω γιατρό.

 

Περίμενε λιγες μερες να γεννήσω με την κυρία Κωνσταντινίδου και θα σου πω! Ειναι τρελά ξηγημένη γιατρός και κατά της επισκληριδίου. Ειδωμεν λοιπόν! Πάντως μην πανικοβάλλεσαι ειναι νωρίς ακόμα...αλλαξα εγω γιατρούς στην εγκυμοσύνη!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...