Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

καλησπέρα... μήπως ξέρει κάποια πως μπορώ να επικοινωνήσω με την γυναικολόγο κα καργάκου μαγδα που είναι στο έλενα;μου έχουν πει καλά λόγια γι'αυτήν, όμως παίρνω συνέχεια τηλ στα εξωτερικά ιατρεία να κλείσω ραντεβού και μιλάνε συνεχώς οι γραμμές... υπάρχει κάποιος τρόπος να την συναντήσω; θέλω να διακόψω από τον ιδιωτικό μου γυναικολόγο και να πάω σε αυτην... ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια καλησπερα!!!

 

Μηπως καμια σας ξερει να μου πει για τον Παπαριστειδη στο Ελενα?

Τον εχω επισκεφτει δυο φορες και ειμαι πολυ ικανοποιημενη......Ξερετε περισσοτερα?

 

 

Αν θελει καποια κοπελα ας μου στειλει pm

 

Ευχαριστω πολυ!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ γέννησα στο Έλενα το 2007 και σε γενικές γραμμές έμεινα ευχαριστημένη. Βέβαια αυτό που κατάλαβα είναι ότι γενικά οι γιατροί εκεί δεν είναι υπέρ του φυσ. τοκετού... και κοιτάνε να κάνουν καισαρική.

Ο δικός μου ο γυναικολόγος ήταν ο κος. Φαρμακίδης. Καλός άνθρωπος, βέβαια όταν τον 8ο είχα διάφορα προβλήματα, ήταν αποτελεσματικός και ότι χρειάστηκα ήταν εκεί.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα με καλά αποτελέσματα σε όλες...

2Niwp2.png

6PDKp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έκανα αμνιοπαρακέντηση στο Έλενα, μου πήρε υγρό ο γυναικολόγος μου και είχα δύο επιλογές:

ή να το πάω στο παίδων και να περιμένο κανά δύο μήνες τα αποτελέσματα

ή να το πάω σε ιδιωτικό και να πληρώσω βέβαια...

και έτσι και έκανα το πήγα σε ιδιωτικό σε 2-3 μέρες είχα τα πρώτα αποτελέσματα και σε 15 τα τελικά... δεν ξέρω το ταμείο σου... αν είσαι ΙΚΑ τα πάς και καταθέτεις και σου δίνουν κάποια χρήματα πίσω (ελάχιστα), μπορείς να κάνεις βέβαια ένσταση και ίσως πάρεις και κάτι παραπάνω, αλλά να ζητήσεις βεβαίωση για αυτά που θα σου απομείνουν για να τα βάλεις στην εφορία σου....

2Niwp2.png

6PDKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας! Είμαι καινούργια στο forum και έχω εντυπωσιαστεί από τις πληροφορίες που μπορείς να βρεις εδώ. Είμαι έγκυος 25 εβδομάδων και πήγα πρόσφατα στη Γεωργιάδου στο Ελενα μετά από συστάσεις που πήρα για αυτήν από μια γνωστή μου αλλά και τα καλά λόγια που διάβασα εδώ. Πραγματικά μου έκανε πολύ καλή εντύπωση αλλά δυστυχώς θα λείπει τον Αύγουστο και εγώ έχω ΠΗΤ 19/08. Τη ρώτησα αν μπορεί να μου συστήσει κάποιον άλλον και μου είπε τον κο Γεωργιάδη. Μου έκανε εντύπωση η συνωνυμία αλλά δεν ρώτησα αν έχουν κάποια συγγένεια. Κοίταξα και στο σχετικό θέμα 'γυναικολόγος στο ελενα' όπου αναφέρονται πολλοί γιατροί αλλά δεν βρήκα τίποτα για αυτόν.

Μήπως κάποια κοπέλα τον ξέρει?

Link to comment
Share on other sites

γεια σασ εχω και εγω την γεωργιαδου εδω εμαθα οτι εχει ΄ταριφα΄1000Ε αν εγω τησ δωσω λιγοτερα θα υπαρξει προβλημα?

 

Κορίτσια καλησπέρα.

Και εγώ την ίδια γιατρό έχω και γνωρίζω πως σαν "ταρίφα" ακούγονται τα 1000-1200 ευρώ. Παρόλ' αυτά από όσα έχω διαβάσει στο φόρουμ έχω την εντύπωση πως η συγκεκριμένη γιατρός μάλλον ψιλοαδιάφορη είναι για τα χρήματα.

Για παράδειγμα, εγώ που τη βλέπω μόνο σε απογευματινά ιατρεία μου έχει προτείνει να πηγαίνω και πρωϊ να τη βλέπω.

 

Θα σας πρότεινα μέσω της αναζήτησης που θα βρείτε στο menu του forum να γράψετε τον όρο Γεωργιάδου και να διαβάσετε όλα τα posts σχετικά με τη γιατρό.

Η εντύπωσή μου είναι πάντως πως και τίποτα να μην της δώσει κανείς δεν φαντάζομαι να υπάρχει πρόβλημα.

Η γνώμη μου πάλι είναι πως μια καλή γιατρός, όπως θεωρώ πως είναι και αυτή αξίζει αρκετά περισσότερα χρήματα από τα όσα προβλέπει το Ε.Σ.Υ...

M9fdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

Και εγώ την ίδια γιατρό έχω και γνωρίζω πως σαν "ταρίφα" ακούγονται τα 1000-1200 ευρώ. Παρόλ' αυτά από όσα έχω διαβάσει στο φόρουμ έχω την εντύπωση πως η συγκεκριμένη γιατρός μάλλον ψιλοαδιάφορη είναι για τα χρήματα.

Για παράδειγμα, εγώ που τη βλέπω μόνο σε απογευματινά ιατρεία μου έχει προτείνει να πηγαίνω και πρωϊ να τη βλέπω.

 

Θα σας πρότεινα μέσω της αναζήτησης που θα βρείτε στο menu του forum να γράψετε τον όρο Γεωργιάδου και να διαβάσετε όλα τα posts σχετικά με τη γιατρό.

Η εντύπωσή μου είναι πάντως πως και τίποτα να μην της δώσει κανείς δεν φαντάζομαι να υπάρχει πρόβλημα.

Η γνώμη μου πάλι είναι πως μια καλή γιατρός, όπως θεωρώ πως είναι και αυτή αξίζει αρκετά περισσότερα χρήματα από τα όσα προβλέπει το Ε.Σ.Υ...

 

Σίγουρα θα της δώσω κάτι αλλά αν μου πει θέλω τόσα πχ δεν είναι ωραίο έτσι δεν είναι? δεν μου είπε τίποτα η γυναικά μια φορά πήγα αλλά σίγουρα δεν ξέρω αν μπορώ να τις δώσω όσα μου ζητήσει άλλωστε και γιαυτον τον λογο πάω στο δημόσιο διότι δεν μου περισσεύουν πολλά

i97Sp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σου.Ειναι ο γιατρος μου.Δεν εχω παραπονο, στα τηλεφωνα μου απαντουσε, στις επισκεψεις οτι τον ρωτουσα μου το εξηγουσε,γενικα ειναι τυπικος και προσεχτικος αλλα δεν ειναι πολυλογας.Γεννησα φυσιολογικα χωρις επισκληριδιο,νομιζω οτι δεν κανει αλλα ρωτησε τον,και σε μια επιπλοκη που ειχα στο ραψιμο και στα ραμματα ηταν πολυ προσεχτικος και πηγαν ολα καλα.Μετα οσο ημουν στο νοσοκομειο περασε και ο ιδιος αλλα και οι βοηθοι του αρκετες φορες για να δουν πως παω.Νομιζω οτι δεν υπαρχει συγγενεια με την Κα Γεωργιαδου.Εγω ειμαι ευχαριστημενη αλλα καλο θα ηταν να τον δεις προσωπικα γιατι ο γιατρος ειναι και λιγο θεμα υποκειμενικο.

4fnbp3.png

fdBUp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολυ για την άμεση απάντηση. Ησουν πολύ κατατοπιστική. Μάλλον θα πάω από βδομάδα να τον δω. Να σε ρωτήσω και κάτι ακόμα? Είναι νέος? Θέλω να πω έχει εμπειρία σε τοκετούς? Μήπως μπορείς να μου στείλεις το τηλέφωνό του?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ ΕΓΩ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΕΧΩ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ..ΔΑΓΛΑΣ ΛΕΓΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΟΥΠΕΡ ΓΙΑΤΡΟΣ ΑΥΣΤΗΡΟΣ ΜΕΝ ΑΛΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ...

Την κόρη μου την λένε Μαρία η όμορφη

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτήσω κάτι?αν έχει κάποια την κυρία Γεωργιάδου μήπως έχει κι αυτή την εντύπωση ότι σε ξεπετάει στις επισκέψεις?Εμένα πάντα στο δεκάλεπτο μου έχει γράψει απλά εξετάσεις ακούμε το μωρό,κοιτάει στα γρήγορα όποια εξέταση της πάω και αν ρωτήσω κάτι μου λέει απ'έξω απ'έξω κάποια πληροφορία και οκ.Επίσης είναι φυσιολογικό που ενώ μου έχουν βρει ουρεόπλασμα και της είπα να μου γράψει άλλο φάρμακο γιατι το πρώτο που συνέστησε δεν διατίθεται πια,κοινώς με έγραψε?Απλά φοβάμαι μην της διαφύγει κάτι που θα έπρεπε να προσέξουμε..Πρώτη φορά μαμά-καταλαβάινετε...

Link to comment
Share on other sites

dinaki88 εγώ μια φορά την έχω δει τη Γεωργιάδου και όπως είπα μου έκανε καλή εντύπωση. Σίγουρα δεν κάθεται να σου μιλάει με τις ώρες όπως έκανε η γυναικολόγος που είχα πριν στο Ιασώ αλλά εμένα τουλάχιστον αυτή τη μία φορά που πήγα μου απάντησε όλες τις ερωτήσεις. Και το πιο σημαντικό είναι ότι δεν προσπαθεί να μου κάνει καισαρική χωρίς λόγο.

Εμένα με βοηθάει να έχω ετοιμάσει από πριν λίστα με ερωτήσεις γιατί αλλιώς εκείνη την ώρα ξεχνάω τα μισά. Θέλω να πιστεύω ότι είναι λόγω εμπειρίας και όχι αδιαφορίας που οι περισσότεροι γιατροι στα δημόσια σε ακούν με αυτό το... συγκαταβατικό ύφος. Πάντως όπως είπε κι η VGI το θέμα γιατρού είναι υποκειμενικό, αν εσένα δεν σε κάνει να νιώθεις σιγουριά, ίσως πρέπει να κοιτάξεις και κάπου αλλού.

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κάτι?αν έχει κάποια την κυρία Γεωργιάδου μήπως έχει κι αυτή την εντύπωση ότι σε ξεπετάει στις επισκέψεις?Εμένα πάντα στο δεκάλεπτο μου έχει γράψει απλά εξετάσεις ακούμε το μωρό,κοιτάει στα γρήγορα όποια εξέταση της πάω και αν ρωτήσω κάτι μου λέει απ'έξω απ'έξω κάποια πληροφορία και οκ.Επίσης είναι φυσιολογικό που ενώ μου έχουν βρει ουρεόπλασμα και της είπα να μου γράψει άλλο φάρμακο γιατι το πρώτο που συνέστησε δεν διατίθεται πια,κοινώς με έγραψε?Απλά φοβάμαι μην της διαφύγει κάτι που θα έπρεπε να προσέξουμε..Πρώτη φορά μαμά-καταλαβάινετε...

Καλησπέρα,

η Γεωργιάδου με παρακολουθούσε και με βοήθησε να φέρω στον κόσμο την 6μηνών Αρτεμούλα μου. Κι εμένα μου είχαν κάνει εντύπωση τα παραπάνω που αναφέρεις, αλλά όπως προείπαν και σε άλλο ποστ, ότι ερωτήσεις έχεις σου τις απαντάει. Συνήθως αφότου περάσεις τον έβδομο έρχεται λίγο πιο κοντά σου. Τον Γεωργιάδη τον γνώρισα μια φορά που πήγα στον Αύγουστο, καλός ήτανε, μου απάντησε και στο πρόβλημα που μου είχαν πει για το παιδί. Είναι περίπου στην ίδια ηλικία με την Γεωργιάδου, αλλά δεν έχουν συγγένεια.

Όσο για το ξεπέταγμα που λές, έχει τόσο πολύ κόσμο, που η κακομοίρα στο τέλος κάθεται και πλέον του ωραρίου της, γιαυτό και δίνει την εντύπωση ότι βιάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω κι εγώ τη Γεωργιάδου, είμαι 5ο μήνα και δεν έχει γίνει καμιά κουβέντα για χρήματα. Από μια άλλη κοπέλα που συνάντησα στο επισκεπτήριο έμαθα πως αφού τη ρώτησε η ίδια, της είπε 1000 ευρώ. Κι εγώ προβληματίζομαι προς το παρόν εάν θα τη ρωτήσω μόνη μου ή θα το αφήσω έτσι και θα της δώσω το ποσόν που νομίζω εγώ (εκτός και εάν μου ζητήσει η ίδια). Και σίγουρα οι καλοί γιατροί πρέπει να αμοίβονται και το πρωταρχικό ζητούμενο είναι να πάνε όλα καλά. Όμως δεν έχουν όλοι τη δυνατότητα ν' ανταπεξέλθουν στην ταρίφα κι εξάλλου επιλέγουμε τα δημόσια νοσοκομεία κυρίως για οικονομικούς λόγους. Τέλος πάτων μέχρι το τέλος θα δω τι θα κάνω με το ζήτημα της αμοιβής. Προς το παρών προσπαθώ να μην αγχώνομαι.

 

 

bath2 έκανα λήψη τροφοβλάστη στο Έλενα στο γιατρό Κονδυλιό και έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Παρά το φόβο μου, ένιωσα μεγάλη ασφάλεια στα χέρια αυτού του γιατρού από κάθε άποψη (εμπειρία, καθησύχαση κλπ). Έχω βιβλιάριο δημοσίου και στο νοσοκομείο για τη λήψη του δείγματος δεν πλήρωσα φυσικά τίποτα. Στη συνέχεια το στειλαμε σε ιδιωτικό κέντρο με το οποίο υπήρχε συνεργασία, και σε 2 ημέρες με ειδοποίησαν για τα πρώτα (ευτυχώς καλά) αποτελέσματα, ενώ σε 20 ημέρες περίπου είχα και τα τελικά (τα οποία σπανιότατα μπορεί να μην ταιριάζουν με τα πρωταρχικά). Στο ιδιωτικό πλήρωσα 400 ευρώ, αλλά με την απόδειξη αυτού και την εγγραφή της εξέτασης στο βιβλιάριο μου το ταμείο μου επιστρέφει περίπου 120 ευρώ καθώς και μια βεβαίωση την οποία μπορώ να καταθέσω στη φορολογική μου και να πάρω και από εκεί πίσω ένα μικρό ποσοστό χρημάτων.

Δεν ξέρω τι ταμείο έχεις αλλά ενημερώσου όσο μπορείς γιατί είναι κρίμα να χάνουμε λεφτά από τυχών άγνοια. Ή μήπως δεν πληρώνουμε αρκετά τις ασφάλειές μας?

Καλά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν όσες εχετε και τη Γεωργιάδου θα σας ελεγα να μην την ρωτήσετε ποσα θελει. Αν σας πει καλώς αλλα δεν νομιζω να σας πει απ'οσα εχω διαβάσει εδω οπότε δωστε οσα μπορειτε.

Link to comment
Share on other sites

Γαζής στο Έλενα. Το έχω ξαναπεί. Καλό μαχαίρι αν στραβώσει κάτι. Εγώ γέννησα φυσιολογικά και τα δυο παιδιά μου αλλά έχω συνεργαστεί μαζι του στο χειρουργείο (είμαι αναισθησιολόγος) και τον συστήνω ανεπιφύλακτα. Τους υπόλοιπους που αναφέρθηκαν τους ξέρω αλλά καμία σχέση. Αρκεί να σου πω πως οι περισσότερες εγαζόμενες στο Έλενα (γιατροί, μαίες) εκείνον επιλέγουν για τον τοκετό τον δικό τους ή της κόρης τους. Και να σκεφτείς πως εγώ δουλεύω τώρα στο Ιασώ και γνωρίζω προσωπικά όλους τους γυναικολόγους εκεί. Κι όμως γέννησα πριν τρεις βδομάδες πάλι με τον Γαζή στον οποίο μόνο εμπιστεύομαι τη ζωή μου αλλά κυρίως τη ζωή και υγεία των παιδιών μου.

4599150571.png6def44b14c.png

Link to comment
Share on other sites

Φθηνος ο Γιαννακοδημος;;;

Ξερω τον Γεοργακοπουλο...ποιος τον θελει;;;

Τον μεγάλο τον εκανα στον Γιαννακοδημο και τον μικρο στον Γεοργακοπουλο...

Οπου μπορω να διαφωτισω...πειτε μου...

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γέννησα στο Έλενα με τον Διακάκη την πρώτη φορά και την Καρακίτσου την δεύτερη.

Καλοί και οι δυο..Ο Δάγλας για δύσκολες καταστάσεις είναι κορυφή..

Αν χρειάζεστε πιο πολλές πληροφορίες στείλτε πμ:-D

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...