Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Γεια σας κορίτσια και καλή λευτεριά! Μηπως ξέρει καμμιά σας τον Στέφανο Παππά που ξεγεννά στο Έλενα και στο Μητέρα? Είμαι 5μιση μηνών και ακόμα ψάχνω μαιευτήρα...

Βοήθεια!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εχω ακούσει καλά λόγια για το 'Ελενα και σκέφτομαι οτι ίσως να είναι η καλύτερη επιλογή .

Ομως σε ποιον γυναικολόγο ?

Θέλω εναν πολύ καλό γυναικολόγο , που να είναι υπέρ του φυσιολογικού τοκετού , να με προσέξει , αλλα να είναι και ικανός να αντιμετωπίσει δυσκολες καταστάσεις , αν αυτές παρουσιαστούν .

Αν κάποια/ος εχει να μου συστήσει κάποιον , θα το εκτιμούσα πολύ !

 

Ευχαριστώ ! :)

 

Κλειώ καλησπέρα σου! Εγώ γέννησα το παιδί μου στο Έλενα και σε γενικές γραμμές έμεινα πολύ ευχαριστημένη! Εκεί με παρακολουθούσε ο Χ... γιατρός (αν θες να σου στείλω pm το όνομά του), ο οποίος είναι μαιευτήρ - χειρούργος γυναικολόγος με μετεκπαίδευση στην εμβρυομητρική ιατρική και είναι και υπεύθυνος του τμήματος Εμβρυομητρικής του Έλενα.

 

Είναι πολύ ήρεμος άνθρωπος χωρίς εντάσεις. Πάντα με ηρεμούσε όταν μιλούσα μαζί του. Γέννησα με φυσιολογικό τοκετό, αλλά με τεχνικούς πόνους, γιατί μου έσπασαν τα νερά στις 2.30 τα ξημερώματα, και μέχρι τις 9 περίπου είχα διαστολή 2 εκατοστά μόνο. Το παιδί ήταν ακόμα ψηλά. Τελικά γέννησα στις 12.30. Στο τηλέφωνο, όταν τον χρειαζόμουν τον έβρισκα πάντα. Μου είχε δώσει, το τηλέφωνο και του σπιτιού του και του γραφείου του στο Έλενα. Κάποια φορά που έλειπε στο εξωτερικό, και πήρα τηλέφωνο σπίτι του, μου έδωσαν το τηλέφωνο απ'την συνεργάτιδά του, όπου και με βοήθησε στο τι πρέπει να κάνω, επειδή είχα αρρωστήσει και δεν είχα κλείσει τον 3ο μήνα. Ενώ μια άλλη φορά, που έτυχε να μην το σηκώνει ούτε στο γραφείο, ούτε στο κινητό, πήρα τηλέφωνο στο Έλενα (επειδή ήταν πρωί) και με συνέδεσαν με την αίθουσα που γίνονται οι υπέρηχοι, επειδή βρισκόταν εκεί.

Όλους τους υπέρηχους, μου τους έκανε ο ίδιος, καθώς και την αυχενική διαφάνεια και την Β΄επιπέδου. Τα ραντεβού, μου τα έκλεινε ο ίδιος για τον επόμενο μήνα, γράφοντάς μου σ' ένα χαρτί του μαιευτηρίου, τι εξέταση θα κάνουμε την επόμενη φορά που θα με συναντούσε. Με αυτό το χαρτί πήγαινα στο ισόγειο στα ταμεία και πλήρωνα την εξέταση με τιμή δημοσίου. Τις αποδείξεις τις πήγαινα στο ΙΚΑ, όπου και μου επέστρεφε κάποιο ποσοστό ανάλογα την εξέταση. Τις περισσότερες εξετάσεις τις έκανα στο Έλενα, εκτός απ' τον προγεννητικό έλεγχο (που μου τον κάλυπτε η ιδιωτική ασφάλεια που έχω) και το τεστ Παπέι που το έκανα σε ένα διαγνωστικό κοντά στο μαιευτήριο γιατί πρέπει να γίνει αμέσως μετά από την αυχενική διαφάνεια, αν θυμάμαι καλά.

Το μόνο που με προβληματίζει και το σκέπτομαι αν θα πάω στον ίδιο στην 2η εγκυμοσύνη, είναι ότι δεν έχει δικό του ιατρείο για ώρα ανάγκης. Τα ραντεβού μαζί του ήταν πάντα πρωινά και ποτέ δεν με έβλεπε την ώρα του ραντεβού. Είχα καθυστέρηση το λιγότερο από 1 ώρα - και 3ώρες κάποιες φορές. Δεν θα με πείραζε η καθυστέρηση, αν ήταν χωρίς αμοιβή, όμως μου έπαιρνε 50 ευρώ την φορά, συν χώρια ότι πλήρωνα για τις εξετάσεις. Το τελευταίο μήνα πλήρωσα 3 επισκέψεις, 150 ευρώ. Δεν είναι πολλά για δημόσιο νοσοκομείο εν ώρα υπηρεσίας; Και φυσικά όλα μαύρα. Ντράπηκα να μιλήσω, γιατί πήγαινα από γνωστή.

Βέβαια, ένοιωθα ασφάλεια, που μου έκανε ο ίδιος τους υπέρηχους. Τώρα, όσον αφορά τα ραντεβού που έκλεινα στο νοσοκομείο, δεν ταλαιπωρήθηκα για κανένα. Και το δωμάτιο, ήταν δίκλινο στον 3 όροφο, πολύ καλό και καθαρό. Δεν ξέρω όμως, αν ήταν θέμα τύχης ή ευθυνόταν ο ίδιος. Στη γέννα, μου πήρε 1500 ευρώ (είτε φυσιολογικού τοκετού, είτε καισαρικής), μου το είχε πει εκ τον προτέρων, αλλά δεν παίρνει σε όλες το ίδιο. Με μια άλλη κοπέλα, που έτυχε να μιλήσω την ώρα που περιμέναμε την σειρά μας για τον υπέρηχο μου είπε, ότι στο 1ο της παιδί της είχε πάρει 1200 ευρώ, πριν κάμποσα χρόνια, και στο 2ο της είπε 1700. Δεν το περίμενα αυτό, πίστευα ότι αφού θα της ξεγεννούσε και το 2ο παιδί θα της έπαιρνε, εάν όχι πιο λίγα από εμένα τουλάχιστον ίδια.

Απλά προβληματίζομαι, εάν όλοι δουλεύουν έτσι στο Έλενα. Παίρνουν όλοι αμοιβή στα πρωινά ραντεβού κάθε μήνα; Εντάξει, ένα φακελάκι στο τέλος να το δώσω, αλλά αν μου πει 1700 ευρώ; Θα προτειμούσα να δώσω ότι μπορώ από μόνη μου, μέχρι 1000 κάτι γίνεται, αλλά παραπάνω δεν γίνεται, άνεργη με ένα παιδί και μ' ένα μισθό του συζύγου δεν βγαίνουν όλα!

Αν ξέρει καμία κανέναν γυναικολόγο με αυτές τις προϋποθέσεις θα μ' ενδιέφερε κι εμένα!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ,

Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΡΚΕΤΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΓΕΝΝΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ 1000 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΑ ΑΠΟΓΕΥΜΑΤΑ 40EΥΡΩ.ΤΑ ΠΡΩΙΝΑ ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΠΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΞΕΤΑΖΕΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΣΠΙΓΜΗ ΠΟΥ ΚΛΕΙΝΕΙς ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΛΟΓΙΚΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

σε παρακαλώ απάντησε μου και μένα ποιος είναι ο

χ.... γιατρός στο έλενα γιατί μ ενδιαφέρει εγώ μάλλον πάω για περίδεση λόγω πολλών χειρουργείων κτλ θέλω εναν έμπειρο γιατρό.ευχαριστώ πολύ

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Olympics, αυτα τα 50Ε που δινεις ειναι τελειοως παρανομα, οχι οτι το φακελακι δεν ειναι, αλλα τελοσπαντων όλοι κατι δινουμε στο τελος. Αλλοι από μονοι σε αλλους τα ζηταει ο γιατρος. Αλλα λεφτα στο ραντεβου πρωτη φορα ακουω. Επειδη ανηκει στο ΕΣΥ και δεν εχει δικαιωμα για ιδιωτικο ιατρειο προσπαθει να τα παρει απο εκει???

Η νυφη μου που την παρακολουθει ενας εκει δεν δινει ποτε τιποτα και παει στα πρωινα κανει τους υπερηχους και μετα στο γραφειο του για τη συζητηση...

Ο δικος μου ειναι συνεργατης στο Αττικο, εχει και ιδιωτικο ιατρειο. Οταν πηγαινω στο νοσοκομειο ποτε δεν του δινω τιποτα, ποτε δεν εγινε και νυξη, στο ιατρειο όμως εννοειται ότι θα δωσω.

Και γιατι ντρεπεσαι να μιλησεις? Η ντροπη θα πρεπει να ειναι όλη δικη του!!!!!!

tndLp2.png

FgHKp2.png

Link to comment
Share on other sites

Η νυφη μου που την παρακολουθει ενας εκει δεν δινει ποτε τιποτα και παει στα πρωινα κανει τους υπερηχους και μετα στο γραφειο του για τη συζητηση...

 

Μπορείς να μάθεις από την νύφη σου το όνομά του και να μου το στείλεις με pm;

 

Και γιατι ντρεπεσαι να μιλησεις? Η ντροπη θα πρεπει να ειναι όλη δικη του!!!!!!

 

 

Τώρα έγινε! Μου έγινε μάθημα για το επόμενο.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας! :-D

καλως ηρθα στην παρεα σας μανουλες!

ειμαι στην 29η εβδομαδα και τελευταιες εβδομαδες αλλαξα γιατρο και νοσοκομειο.εχω επιλεξει να γεννησω στο Ελενα.ο γυναικολογος που εχω βρει εκει λεγεται Αλεξατος και θα ηθελα να μαθω πληροφοριες. τον ειχε καποια απο σας ή εχει ακουσει κατι???

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα! Σου εύχομαι καλή λευτεριά, και με το καλό να έρθει το μωράκι σου!

Είναι λίγο αργά βέβαια, αλλά επειδή κι εγώ ψάχνω πληροφορίες για τον γιατρό Γιαλελή, κάπου βρήκα στο forum κάποιες πληροφορίες από την Aligatoroula: http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=500220#post500220

Της έστειλα και pm, αλλά δεν μου έχει απαντήσει ακόμα.

 

Ελπίζω να σε βοήθησα λιγάκι!

Εάν μάθω παραπάνω πληροφορίες θα σου στείλω!

Εάν πάλι έχεις μάθει εσύ είδη, θα σου ήμουν υπόχρεη να με κατατόπιζες λιγάκι!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!!

ΕΙΧΑ ΚΙ ΕΓΩ ΤΟΝ ΣΤΕΦΑΝΟ ΠΑΠΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΠΟΛΥ ΜΙΚΡΟ ΔΙΑΣΤΗΜΑ.ΠΡΑΓΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ ΚΑΙ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΚΟΤΑΤΟΣ!ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΗΤΑΝ ΟΙ ΑΜΟΙΒΗ ΠΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕ ΞΕΓΕΝΝΗΣΕΙ ΣΕ ΔΗΜΟΣΙΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ(ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ) ΚΙ ΕΤΣΙ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΤΟΝ ΑΛΛΑΞΩ.ΚΑΤΑ Τ'ΑΛΛΑ ΟΜΩΣ ΣΑΝ ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΣ!

Η ΕΠΙΛΟΓΗ ΔΙΚΗ ΣΟΥ!

ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ!:D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλή λευτεριά σε όλες! Θα ήθελα να μου πείτε ότι ξέρετε για τον γιατρό Γιαλέλη στο Έλενα.

καλησπερα! τον ειχα γιατρο! αψογος! εμπειρος, τν εχω δει και σε δυσκολες καταστασεις!

γεννησα γρηγορα και ευκολα με την βοηθεια του!

 

δεν θα τον αλλαζα με τιποτα!

πηγα στ ελενα μονο για αυτον!

τα ματια σου η ζωη μας ολη

 

 

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορεί ενας γιατρός να είναι και στο Ελενα και σε ιδιωτικο μαιευτήριο ?

Νόμιζα οτι αυτο δεν γίνεται ........ :?::?::?:

Και το Ελενα δεν είναι Πανεπιστημιακό νοσοκομείο νομίζω ......... :?::?::?:

JJBjp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ναι ειναι στο ελενα και συνεργαζεται και με το λητω.

η αμοιβη του ειναι 1000 ευρω το δωματιο το δικλινο ειναι στα 400 για τις τεσσερις μερες.ραντεβου κλεινω μονο απογευματινα 40 ευρω καθε φορα υπερηχο και δεν περιμενω ποτε,παω στο νοσοκομειο στο ραντεβου τον παιρνω τηλ και ερχεται και με βρισκει στο σαλονι για να μην τον ψαχνω εγω μαζι σε ολους τους υπερηχους ειναι μαζι και ο αντρας μου.

να επισκεφτεις το θεμα μανουλες ιανουαριου 2010 αν θελεις ειμαστε αρκετες και μιλαμε για την εγκυμοσυνη μας οποτε μπορεις να λυσεις και οτι αποριες εχεις

.καλο ειναι να πας και να μιλησεις με τον καθενα και να κρινεις ποιος σου κανει ευχομαι να βρεις τον καλυτερο για σενα

 

Erianton, να σε ρωτήσω πώς μπορεί να έρθει για πρώτη φορά κάποιος σε επαφή με τον γιατρό σου?

Πρέπει να τον πάρει στο κινητό του ή απλά να πάει κάποιο πρωί να τον δει?

Thanks εκ των προτέρων .....

rys17ypa986dtm5i.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμενα...

 

Καποια Δημοπουλου Βικτωρια απο το Ελενα + Λητω την γνωριζετε? Θα εκτημισω οποιαδηποτε πληροφορια.

 

Σας ευχαριστω πολυ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλή λευτεριά σε όλες! Θα ήθελα να μου πείτε ότι ξέρετε για τον γιατρό Γιαλέλη στο Έλενα.

καλησπέρα!!Τον έχει η κουμπάρα μου και είναι από τους καλύτερους.Της τον σύστησε ο θείος της που δουλεύει μέσα στο Έλενα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι στον 8ο και ψάχνω εναγωνίως γιατρό στο Έλενα.

Θα γεννήσω με καισαρική και έπειτα από όσα διάβασα εδώ, είμαι μεταξύ Γεωργιάδου, Γιαλελή και Γαζή.

Κανένας τρόπος να επιλέξω; Κάποια μανούλα που θα μπορούσε να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες για τους ανωτέρω;; Κυρίως τι άνθρωποι είναι.

Σκέφτηκα να τους συναντήσω και τους τρεις, αλλά με βλέπω να με ξεγεννάει μαμή στο σπίτι, έτσι που πάω...

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια γεια σας

τι κανετε! θελω κ εγω καποιο γιατρο στο ΕΛΕΝΑ γιατι τωρα ξεκινάω για προσπαθειες για μωρακι κ θελω να ξεκινησω να εχω κάποιο γιατρο σοβαρα!! θα προτιμούσα τον ΔΑΓΛΑ οποιος ξερει για τον συγκεκριμενο γιατρο ας μου δωσει πληροφορίες που θα κλείσω ραντεβού και τα λοιπα τηλεφωνα περιμενω απαντησούλες !! στειλτε μου πμ σασ ευχαριστω!!:oη ακόμα και κάποιον αλλο καλο φιλικό που να έχει κ απογευματινά ραντεβου!!! τι λετε? θα με βοηθήσετε? φιλια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Είμαι στον 8ο και ψάχνω εναγωνίως γιατρό στο Έλενα.

Θα γεννήσω με καισαρική και έπειτα από όσα διάβασα εδώ, είμαι μεταξύ Γεωργιάδου, Γιαλελή και Γαζή.

Κανένας τρόπος να επιλέξω; Κάποια μανούλα που θα μπορούσε να μου δώσει περισσότερες πληροφορίες για τους ανωτέρω;; Κυρίως τι άνθρωποι είναι.

Σκέφτηκα να τους συναντήσω και τους τρεις, αλλά με βλέπω να με ξεγεννάει μαμή στο σπίτι, έτσι που πάω...

Ο Γαζής δεν πρόκειται να σε αναλάβει δεν δέχεται γυναίκες σε προχωρημένη εγκυμοσύνη οπότε ψάξε μάλλον τους άλλους δύο..

4599150571.png6def44b14c.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, και καλώς σας βρήκα. Επειδή μόλις χθες ανακάλυψα πως είμαι έγκυος και με ενδιαφέρει να γεννήσω στο Έλενα θα θελα να μου πείτε αν γνωρίζετε κάποιον καλό γιατρό εκει που να εμπιστεύεστε και να μην είναι εξ ορισμού της καισαρικής. Μου έχουν προτείνει 3 αλλά τους δύο τους απορρίπτω από διάφορα που διάβασα (Δάγλα, Γεωργιάδου) και ο τρίτος είναι ο Ροσόλυμος. Γνωρίζει καμιά κοπέλα κάτι για τον γιατρό αυτόν? Ευχαριστώ πολύ και καλές εγκυμοσύνες να χουμε :)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...