Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Έχουμε φανταστικά νέα σχετικά με την ετοιμότητα μας!!!

Χτες μας είπε η δασκάλα ότι είναι μερικές μέρες που δεν κάθεται απλά αλλά κάνει και τσίσα στο γιογιο!!!! Εκεί τα πηγαίνουν κάποια συγκεκριμένη στιγμή (δεν είμαι σίγουρη πότε), όλα μαζί σειρά... μέχρι τώρα ήξερα ότι κάθεται, αλλά δεν έκανε τίποτα (αυτό το κάνει και στο σπίτι), αλλά χτες έκανε κιόλας! Ουάου, ελπίζω μόνο να του έκαναν αρκετές χαρές!!!! Οπότε 2 Αυγούστου που ξεκινάει η άδειά μου, θα ξεκινήσουμε. Θα βγάλουμε την πάνα, θα βάλουμε βρακάκι και θα αρχίσουμε να πηγαίνουμε με παρότρυνση της μαμάς και του μπαμπά! Είμαι πολύ χαρούμενη!!! Ανυπομονώ να τον δω κι εγώ να κάνει τσίσα στο γιογιο!!!

 

Μπράβο !!!!!!!:P Σίγουρα θα τα καταφέρετε !!! Είναι και για τα παιδάκια μας σημαντικό,νιώθουν ότι μεγαλώνουν , γίνονται αυτόνομα

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

φοβερό πράγμα ε; κάτι τόσο απλά πράγματα μας γεμίζουν με τόση χαρά..

 

και εμείς πλέον με μόνιμα βρακάκι στο εξωχικό όλη μέρα η καλύτερη μας.

 

σας εθνική εορτή είναι κάθε φορά που κάνει τσίσα στο γιογιο!

 

πλέον έχουμε καταφέρει 2 φορές κάθε μέρα τσίσα στο γιογιο. μόνο κακά ακόμα γιοκ :cool:

Η κόρη μου αναρωτιέται γιατί είμαι όλη την ώρα στο σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

φοβερό πράγμα ε; κάτι τόσο απλά πράγματα μας γεμίζουν με τόση χαρά..

 

και εμείς πλέον με μόνιμα βρακάκι στο εξωχικό όλη μέρα η καλύτερη μας.

 

σας εθνική εορτή είναι κάθε φορά που κάνει τσίσα στο γιογιο!

 

πλέον έχουμε καταφέρει 2 φορές κάθε μέρα τσίσα στο γιογιο. μόνο κακά ακόμα γιοκ :cool:

 

Τόσο απλό για μας....για αυτά τεράστιο κατόρθωμα:P Μπράβο και σε εσάς !!!!!

 

Εμείς να δείτε όταν ο μικρός μας είπε πρώτη φορά....''όχι δεν θα κάτσω , θα κάνω όρθιος τσίσα'':P Τι να κάνουμε...τα αγόρια πρέπει να μάθουν κι αυτό;)

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

Τόσο απλό για μας....για αυτά τεράστιο κατόρθωμα:P Μπράβο και σε εσάς !!!!!

 

Εμείς να δείτε όταν ο μικρός μας είπε πρώτη φορά....''όχι δεν θα κάτσω , θα κάνω όρθιος τσίσα'':P Τι να κάνουμε...τα αγόρια πρέπει να μάθουν κι αυτό;)

 

χαχα! ε βέβαια. είναι αυτό που είχα ξαναγράψει. σκέψου για αυτά πόσο δύσκολο θα είναι να μαθαίνουν να ελέγχουν βασικές λειτουργίες του ίδιου τους του σώματος!

 

Αυτή η σκηνή που περιγράφεις γράφει ιστορία πραγματικά.

 

Εγώ έχω ένα σημειωματάριο και καταγράφω όλες αυτές τις μοναδικές ατάκες της κόρης μου μαζί με ημερομηνία και μια μέρα θα της το δώσω δώρο. :D:D

Η κόρη μου αναρωτιέται γιατί είμαι όλη την ώρα στο σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

;);)

χαχα! ε βέβαια. είναι αυτό που είχα ξαναγράψει. σκέψου για αυτά πόσο δύσκολο θα είναι να μαθαίνουν να ελέγχουν βασικές λειτουργίες του ίδιου τους του σώματος!

 

Αυτή η σκηνή που περιγράφεις γράφει ιστορία πραγματικά.

 

Εγώ έχω ένα σημειωματάριο και καταγράφω όλες αυτές τις μοναδικές ατάκες της κόρης μου μαζί με ημερομηνία και μια μέρα θα της το δώσω δώρο. :D:D

 

Ναι,ναι:P πολύ καλά κάνεις , και τα γράφεις !! Εχω κ εγώ αλλά πλέον όποτε προλαβάινω. Μήπως σταματάει το στόμα τους ?:P;)

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

;);)

 

Ναι,ναι:P πολύ καλά κάνεις , και τα γράφεις !! Εχω κ εγώ αλλά πλέον όποτε προλαβάινω. Μήπως σταματάει το στόμα τους ?:P;)

 

βασικά είναι αυτό που λες. τι να πρωτογράψεις. και ειδικά τώρα πλέον που αυτό που κάνει εντύπωση δεν είναι το τι λένε, αλλά το στυλάκι που το λένε.

 

περιτό να πω ότι ήδη έχουμε άπειρες ώρες βίντεο.. που ούτε καν ξέρω πότε θα τα ξαναδω! χαχα

Η κόρη μου αναρωτιέται γιατί είμαι όλη την ώρα στο σπίτι...

Link to comment
Share on other sites

βασικά είναι αυτό που λες. τι να πρωτογράψεις. και ειδικά τώρα πλέον που αυτό που κάνει εντύπωση δεν είναι το τι λένε, αλλά το στυλάκι που το λένε.

 

περιτό να πω ότι ήδη έχουμε άπειρες ώρες βίντεο.. που ούτε καν ξέρω πότε θα τα ξαναδω! χαχα

 

Ναι,ναι...απο στιλ κ υφος :P:p καλά για τα βιντεο , σε πιστεύω , κι εμείς τα ίδια !:P

 

Εμεις σήμερα....

Το πρωί , την ώρα που πλέναμε δόντια,μούτρα του έβρεξα λίγο την φανελίτσα. Αμέσως εισέπραξα την παρατήρηση μου...''με έβρεξες,να μην το ξαναδώ, ζήτα συγνώμη!!!'' Το τι παρατήρηση και τιμωρία έχουμε φάει ...δεν λέγεται ....και με το ανάλογο ύφος

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

τελευταία η κόρη μου βγάζει την πάνα της και την πετάει!κάθεται στο γιογιο δεν κάνει τίποτα και κάποια στιγμή τα αμολάει όπου βρίσκεται!:P

σήμερα έκανε πάλι το ίδιο αλλά ανέλπιστα έκατσε μόνη της αμέσως στο γιογιο και έκανε τσίσα λέγοντάς μου πως είναι μεγάλη!!!εντάξει τρελλή χαρά!αγκαλιές και τραγούδια!

την έβαλα για ύπνο με βρακάκι,δε ξέρω αν θα τα κάνει στον ύπνο της ούτε και ξέρω πως θα ξυπνήσει!αν θα κάνει το ίδιο!

νομίζω ότι παίζει ρόλο το γεγονός ότι μια φίλη της συνομίληκη εδώ και καιρό έχει κόψει την πάνα και η βλέπει που κάνει τσίσα και κακά στο γιογιό!βέβαια εμείς έχουμε θέμα με τα κακά και εδώ και 1 1/2 μήνα παίρνουμε σιρόπι να της τα μαλακώνει γιατι φοβάται και τα κρατάει!αρκεί να κανει μια φορά στο γιογιο!

να δούμε πως θα πάει!

πείτε μου γνώμες!να το ρισκάρω να τη βγάλω και έξω με βρακάκι;ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικά έμεινε στεγνή και στον ύπνο της το μεσημέρι(ένα δίωρο) τη σήκωσα κι έτσι πουταν από τον ύπνο της έφυγαν!:P δεν πειράζει της είπα,τα καθαρίσαμε!μετά στη νονά της δεν το ρίσκαρα να την πάω με βρακάκι!:(

θα δούμε και σήμερα πως θα πάει!

Link to comment
Share on other sites

τελικά έμεινε στεγνή και στον ύπνο της το μεσημέρι(ένα δίωρο) τη σήκωσα κι έτσι πουταν από τον ύπνο της έφυγαν!:P δεν πειράζει της είπα,τα καθαρίσαμε!μετά στη νονά της δεν το ρίσκαρα να την πάω με βρακάκι!:(

θα δούμε και σήμερα πως θα πάει!

 

Ωραίες οι εξελίξεις!!! Μπράβο!!! Δεν ξέρω βέβαια αν είναι καλό να βάλει πάνα έστω και για λίγο.

καλή συνέχεια!

jTosp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωραίες οι εξελίξεις!!! Μπράβο!!! Δεν ξέρω βέβαια αν είναι καλό να βάλει πάνα έστω και για λίγο.

καλή συνέχεια!

 

στις διακοπές θα την αφήσω χωρίς πανα και πιστεύω θα τα καταφέρουμε!

αυτό που με προβληματίζει βρε μανούλες είναι το θέμα με τα κακά της!ενώ παίρνει σιροπάκι να της τα μαλακωνει,δεν κάνει κακά!ουτε καν προσπαθεί!μπορεί να περασουν και 4 μέρες και τότε της κάνω αναγκαστικά κλύσμα αφού δεν μπορει πια να τα κάνει!σε λίγες μερες θα κλεισουμε 2 μήνες που της το δίνω!μήπως με το να της τα μαλακώνει δεν κάνει καν προσπάθεια;έχετε ανάλογες εμπειρίες;γιατι πρεπει πρωτα να λυθεί αυτό το θέμα και μετά το θέμα με την πάνα!ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία λοιπόν στις διακοπές. Νομίζω γενικά ότι όταν βοηθάς το έντερο με κάτι άλλο εκτός από τη διατροφή, μετά τεμπελιάζει και δεν λειτουργεί μόνο του. Βέβαια, για να σου το έδωσε ο γιατρός κάτι θα ξέρει...

jTosp2.png
Link to comment
Share on other sites

Όπως είχα γράψει και παραπάνω από την προηγούμενη Τρίτη έχουμε ξεκινήσει εκπαίδευση τουαλέτας αλλά εχουμε πρόβλημα:-(. Ενώ από την πρώτη κιόλας μέρα, ενώ ήταν εντελώς γυμνός από κάτω, καταφέραμε και κάναμε ακόμα και τα κακά στο γιογιο, όταν του βάζω βρακάκι τα κάνει όλα πάνω του. Εν τω μεταξύ, δεν άντεχα και κάθε απόγευμα τον πήγαινα και μια βόλτα με πάνα. Δεν ξέρω αν ευθύνεται αυτό. Πάντως, σήμερα απογοητεύτηκα και τον αποπήρα λίγο, έκανα οτι του κρατάω μούτρα, του είπα "θες να είσαι μωρό;" και από τότε είμαι να σκάσω. :cry: Τι να κάνω; να επιμείνω με το βρακάκι;;;;;;

 

Δεν θέλει πίεση κ άγχος, πρόσεξέ το αυτό. Γιατί χωρίς να το αντιλαμβάνεσαι το περνάς στο παιδί σου. Στο λέω από προσωπική εμπειρία στο θέμα. Νόμιζα ότι ήμουν κουλ αλλά μάλλον δεν ήμουν εντελώς. Και είναι δύσκολο να το δεις.

 

Πιστεύω ότι αυτό, το να μην έχουμε άγχος δηλαδή είναι το βασικότερο όλων.

Όταν ηρεμήσεις θα βρεις πολλές απαντήσεις, χωρίς βέβαια αυτό να σημαίνει ότι δεν είναι πολύ βοηθητικό το να ψάχνεσαι.

 

Κάπου είχα διαβάσει κάτι που μου άρεσε πολύ, μπορεί κ σε αυτό το θέμα. Σε θέματα που σχετίζονται με τις σωματικές ανάγκες δεν πρέπει να ασκείται καμία πίεση. Φαγητό, τουαλέτα κ ύπνος.

 

Εμείς πως θα αισθανόμασταν αν κάποιος μας άγχωνε;;

Το ίδιο αισθάνονται κ τα παιδιά κ ανταποκρίνονται ανάλογα.

 

(Τα μούτρα και το ότι τον ρώτησες αν θέλει να είναι μωρό είναι έμμεση μορφή άσκησης ψυχολογικής πίεσης. Τα μούτρα γενικότερα δημιουργούν βαθιά ενοχή. Απέφυγέ τα όσο μπορείς. Το αναφέρω γιατί έχω καεί με το συγκεκριμένο ζήτημα. Φάνηκε ότι δεν το ήθελες από τον τρόπο που το γράφεις αλλά όπως είπαμε.. έχω καεί!. :D )

"Great is the human who has not lost his childlike heart"-Mencius

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

τελικά τα πάει ανέλπιστα καλά!5 μέρες τώρα της φοράω μόνο το βράδι πάνα!δώστε μου συμβουλές και για τη βραδυνη!;)

είχαμε κάποια ατυχήματα δε λέω αλλά μετρημένα στο ένα χέρι όλες αυτές τις μέρες!κακά δεν έκανε ακόμη στο γιογιό αλλά πιστεύω πως πες πες θα το κάνει κι αυτό!:P

Link to comment
Share on other sites

τελικά τα πάει ανέλπιστα καλά!5 μέρες τώρα της φοράω μόνο το βράδι πάνα!δώστε μου συμβουλές και για τη βραδυνη!;)

είχαμε κάποια ατυχήματα δε λέω αλλά μετρημένα στο ένα χέρι όλες αυτές τις μέρες!κακά δεν έκανε ακόμη στο γιογιό αλλά πιστεύω πως πες πες θα το κάνει κι αυτό!:P

 

Μπράβο:P ε ,εντάξει ατυχηματάκια , θα υπάρχουν ,δεν πειράζει !!Για την βραδινή δεν έχω κάτι συγκεκριμένο να σου πω ,γιατί εγώ του την έβγαλα μια και καλή. Τον έβαζα για τσίσα πριν πάει για ύπνο και συνήθως ξυπνούσε και έκανε το πρωί στο γιογιο. Εχει κατουρηθεί βέβαια καποιες φορές , αλλά είναι αναμενόμενο.Ακόμη κ την περασμένη εβδομάδα ,παρόλο που είναι ένα χρόνο χωρίς πάνα,το βράδυ κατουρήθηκε....και είχε κάνει κ πριν κοιμηθεί. αλλά με τόσο νερό που΄πίνει:P

 

Καλή συνέχεια !!!

3W24p3.png

Link to comment
Share on other sites

 

Macorina επειδή και ο δικός μου ήταν στην ίδια φάση όταν τον ξεκίνησα, δλδ δεν έλεγε τα τσίσα και τα κακά και μάλιστα πολλές φορές καθόταν με τα κακά χωρίς να λέει τίποτα για να μην διακόψει το παιχνίδι, θα σε συμβούλευα απλά στην άδειά σου να μην του φοράς καθόλου μέσα στην ημέρα και για λίγες μέρες μην πολυβγείτε. Θα του θυμίζεις εσύ κάθε μία ώρα τα τσίσα και θα τον πηγαίνεις στο γιογιό. Θα δεις που κάποια στιγμή θα τα λέει μόνος του. Ατυχήματα σίγουρα θα έχετε αλλά δεν πειράζει, είναι μέσα στο πρόγραμμα. Στον ύπνο κράτα την πάνα, καλύτερα είναι πιστεύω να ξεμπερδέψει πρώτα μέσα στην ημέρα και μετά με τη βραδυνή, ένα βήμα κάθε φορά. Συνήθως κόβεται η βραδυνή όταν για αρκετές μέρες το παιδί ξυπνάει το πρωί με στεγνή πάνα. Τουλάχιστον εγώ αυτή τη μέθοδο ακολουθώ και νομίζω ότι είναι η λιγότερο αγχωτική.

Για τα κακά εγώ αυτό που κάνω είναι να τον βάζω στο γιογιό 10 λεπτά μετά το μεσημεριανό γιατί έχω εντοπίσει ότι τότε τα κάνει. Υπήρχαν και φορές που δεν έκανε τότε και μετά, όταν αργότερα του ερχόντουσαν τα έκανε πάνω του. Ποτέ δεν τον μάλωσα απλά του υπενθύμιζα ότι πρέπει να μου τα λέει πριν για να τα κάνουμε στο γιογιό και να μην λερώνεται. Τώρα πια τα λέει όποτε του έρθουν, μάλιστα καμιά φορά λέει "τσίσα μου θέλω" και εννοεί κακά.

Γενικά πιστεύω ότι αν το πας ήρεμα αλλά αποφασιστικά θα έχεις ξεμπερδέψει με την ημερήσια μέχρι τον παιδικό.

u65Tp3.png

QACnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Macorina επειδή και ο δικός μου ήταν στην ίδια φάση όταν τον ξεκίνησα, δλδ δεν έλεγε τα τσίσα και τα κακά και μάλιστα πολλές φορές καθόταν με τα κακά χωρίς να λέει τίποτα για να μην διακόψει το παιχνίδι, θα σε συμβούλευα απλά στην άδειά σου να μην του φοράς καθόλου μέσα στην ημέρα και για λίγες μέρες μην πολυβγείτε. Θα του θυμίζεις εσύ κάθε μία ώρα τα τσίσα και θα τον πηγαίνεις στο γιογιό. Θα δεις που κάποια στιγμή θα τα λέει μόνος του. Ατυχήματα σίγουρα θα έχετε αλλά δεν πειράζει, είναι μέσα στο πρόγραμμα. Στον ύπνο κράτα την πάνα, καλύτερα είναι πιστεύω να ξεμπερδέψει πρώτα μέσα στην ημέρα και μετά με τη βραδυνή, ένα βήμα κάθε φορά. Συνήθως κόβεται η βραδυνή όταν για αρκετές μέρες το παιδί ξυπνάει το πρωί με στεγνή πάνα. Τουλάχιστον εγώ αυτή τη μέθοδο ακολουθώ και νομίζω ότι είναι η λιγότερο αγχωτική.

Για τα κακά εγώ αυτό που κάνω είναι να τον βάζω στο γιογιό 10 λεπτά μετά το μεσημεριανό γιατί έχω εντοπίσει ότι τότε τα κάνει. Υπήρχαν και φορές που δεν έκανε τότε και μετά, όταν αργότερα του ερχόντουσαν τα έκανε πάνω του. Ποτέ δεν τον μάλωσα απλά του υπενθύμιζα ότι πρέπει να μου τα λέει πριν για να τα κάνουμε στο γιογιό και να μην λερώνεται. Τώρα πια τα λέει όποτε του έρθουν, μάλιστα καμιά φορά λέει "τσίσα μου θέλω" και εννοεί κακά.

Γενικά πιστεύω ότι αν το πας ήρεμα αλλά αποφασιστικά θα έχεις ξεμπερδέψει με την ημερήσια μέχρι τον παιδικό.

 

Κάπως έτσι το σκέφτομαι.

Εντάξει, θα έχει τα ατυχήματα του. Λογικό. Τώρα έχω βάλει τον σύντροφό μου που είναι μαζί του από το μεσημέρι μέχρι το απόγευμα που γυρίζω, να σημειώνει περίπου τι ώρα κάνει κακά σε σχέση με το φαγητό, για να μπορέσουμε κάπως να το υπολογίσουμε. Η άδειά μου ξεκινάει σε 10 μερούλες. Ελπίζω να έχω κατακτήσει ηρεμία και αποφασιστικότητα.

 

Μπράβο σε όλα τα κορίτσια που πήγαν τόσο καλά τα παιδάκια σας!!!

 

Α, να σας ρωτήσω, βρήκα ένα βίντεο στο youtube που μια μαμά κάνει μια μέθοδο εκπαίδευσης πάνας, όπου δίνει πολλά υγρά στο παιδάκι της, και το βάζει στο γιογιό κάθε τόσο, και όταν έχει ατύχημα το πηγαινοφέρνει στο γιογιο για "εξάσκηση". Τι γνώμη έχετε γι'αυτή την μέθοδο. Εμένα η φάση "εξάσκηση" μου φαίνεται βάρβαρη.

jTosp2.png
Link to comment
Share on other sites

Α, να σας ρωτήσω, βρήκα ένα βίντεο στο youtube που μια μαμά κάνει μια μέθοδο εκπαίδευσης πάνας, όπου δίνει πολλά υγρά στο παιδάκι της, και το βάζει στο γιογιό κάθε τόσο, και όταν έχει ατύχημα το πηγαινοφέρνει στο γιογιο για "εξάσκηση". Τι γνώμη έχετε γι'αυτή την μέθοδο. Εμένα η φάση "εξάσκηση" μου φαίνεται βάρβαρη.

 

Εμενα μου δημιουργειται η εντυπωση πως το τιμωρει, και φυσικα δεν συμφωνω καθολου με την συγκεκριμενη μεθοδο, στεναχωριεμαι αφανταστα οταν μου ερχεται η εικονα απο την παραπανω μεθοδο!!! Δεν θα το αντεχα να το κανω στο παιδακι μου!!!

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Α, να σας ρωτήσω, βρήκα ένα βίντεο στο youtube που μια μαμά κάνει μια μέθοδο εκπαίδευσης πάνας, όπου δίνει πολλά υγρά στο παιδάκι της, και το βάζει στο γιογιό κάθε τόσο, και όταν έχει ατύχημα το πηγαινοφέρνει στο γιογιο για "εξάσκηση". Τι γνώμη έχετε γι'αυτή την μέθοδο. Εμένα η φάση "εξάσκηση" μου φαίνεται βάρβαρη.

 

Τι θα πει το πηγαινοφέρνει; Το βάζει να κάθεται στο γιογιό χωρίς λόγο; Δεν έχω δει το βίντεο γι' αυτό ρωτάω.

u65Tp3.png

QACnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι το παίρνει από το χέρι και το πηγαίνει στο διπλανό δωμάτιο και μετά το τρέχει στο γιογιο, λέγοντας "Kayla wet her panties, and she has to practice", το βάζει να καθίσει, και μετά ξανασηκώνονται και ξαναφεύγουν και ξαναγυρίζουν κοκ... σε κάποια φάση η μικρή αντιδρά, αλλά δεν έχει και πολλές επιλογές, because she has to practice.

jTosp2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχει μια λογική, και καλά να μάθει να τρέχει στο γιογιο να κατεβάζει το βρακάκι και να κάθεται γρήγορα. Παρ'όλα αυτά φαντάζομαι πώς νιώθει το μωρό. Σαν να έκανε κάτι κακό και πρέπει να εξασκηθεί να μην το κάνει.

jTosp2.png
Link to comment
Share on other sites

Α, να σας ρωτήσω, βρήκα ένα βίντεο στο youtube που μια μαμά κάνει μια μέθοδο εκπαίδευσης πάνας, όπου δίνει πολλά υγρά στο παιδάκι της, και το βάζει στο γιογιό κάθε τόσο, και όταν έχει ατύχημα το πηγαινοφέρνει στο γιογιο για "εξάσκηση". Τι γνώμη έχετε γι'αυτή την μέθοδο. Εμένα η φάση "εξάσκηση" μου φαίνεται βάρβαρη.

 

Και εγώ βάρβαρο το βρίσκω και κουραστικό για το παιδί και μπορεί να έχει και αντίθετα αποτελέσματα... Για φαντάσου να σε πηγαίνουν κάθε τρεις και λίγο τουαλέτα με το ζόρι, χωρίς να θέλεις, ή ακόμη χειρότερα, χωρίς να είσαι σε θέση ακόμη να ελέγξεις το θέμα...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές!δεν είχαμε κανένα ατύχημα σήμερα,μέχρι στιγμής τουλάχιστον!;) βγηκαμε και έξω για 1 1/2 ώρα!με το που έκανε βέβαια στο σπίτι φύγαμε!και εκανε όταν γυρίσαμε!:P για τα κακά τώρα θα δούμε!σήμερα ήθελε να κάνει κακά της είπα να καθίσουμε στο γιογιο δεν ήθελε και μετά μουπε μόνη της και κάθισε και έκανε!μαζί και τσίσα!άντε να δούμε και με τα κακά!ελπίζω να μην ήτανε τυχαίο!

όσο για τη βραδυνή,σκεφτομαι να της δώσω νωρίς το γάλα να κανει τσίσα και μετά να της βάλω κανονικά πάνα να δω πόσα τσίσα θαχει το πρωι!και σιγά σιγά θα την κόψουμε και τη βραδυνή!απλά φοβάμαι ακόμη γιατί δε ξέρω κατά πόσο θα της χαλάσει τον ύπνο!εκεί που κοιμάται σερί μην το χαλάσουμε!;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...