Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!

ευχαριστω παρα πολυ για τις συμβουλες σας!

παμε πολυ καλα χωρις να λεω μεγαλα λογια, πιστευω σε λιγες μερες την κοψαμε..

εχτες ολη μερα εκανε κακα και τσισα στο γιογιο.ετρεχε γρηγορα οταν της ερχοταν.

σημερα εκανε συγκαμα στον ποπο.δεν μπορω να καταλαβω γιατι.η αληθεια ειναι οτι δεν κανει οσα κακα εκανε οταν φοραγε την πανα.τα κακα της δεν ηταν σκληρα παντος.επειδη την θηλαζω ακομα και τρωει παρα πολλα φρουτα εχει πιο νερουλα κακα γενικα.μου λεει μαμα κακα παμε στο γιογιο αλλα μου λεει δεν μπορω ποναω καιει και κλαιει,ετσι της εβαλα πανα για 2 λεπτα που τα εκανε και την εβγαλα αμεσως.το χει παθει καμια μανουλα αυτο με το συγκαμα?

εμεις δεν το εχουμε παθει.

μηπως εκανε καμια ραγαδα?

αν την βλεπεις οτι ζοριζεται να μην την πιεσεις

απλα μου κανει εντυπωση που με την πανα δεν πονουσε αλλα με το γιογιο.

μηπως σφιγγοτανε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 3,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπερα κοριτσια.Για να απαντησω στην baby star η παιδιατρος ειπε οτι οταν πινει γαλα απο το μπμπερο εχει ακομα την εικονα του θηλασμου και δεν μπορει να ελενξει τους σφηκτιρες τις.Δεν ξερω κοριτσια εχω πελαγωση.Το μονο καλο που βγηκε απ"ολη την ιστορια ειναι οτι κοψαμε την πιπιλα.Παντως ποτε τη φοραω παμπερς ποτε βρακακι και οποτε το φοραει τα κανει επανω της.Μαλλον εγω δεν προσπαθω πολυ και βλεπω για του χρονου την προσπαθεια.:oops::oops::oops::oops::oops::oops:

αυτο που σου ειπε η παιδιατρος δεν ισχυει.

δηλαδη η δικια μου που θηλαζει ακομα πως εκοψε την πανα?

αν θες να την κοψετε φετος πρεπει να κοψεις το παμπερς και αν δεις οτι δεν βοηθαει κοψε και το βρακακι (που δε νομιζω)

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια καλημερα εχουμε ξεκινησει και εμεις την προσπαθεια εδω και 1 εβδομαδα παμε καλα ( και ο γιος και η κορη μου ) ιδιαιτερα η κορη μου κανει και κακα στο γιο γιο απλα εχει αρχισει η κορη μου και και δεν θελει καθολου την πανα ουτε το βραδυ και καθε φορα που παω να τησ την φορεσω κλαιει και μου λεει μαμα οχι πανα βρακακι

πχ χτες το βραδυ μετα απο κλαμα της βαζω πανα και απο πανω βρακακι και την εβαλα για υπνο μετα απο 1 ωρα που πηγα να την δω στο δωματιο της ειχε βγαλει και το βρακακι και την πανα και ηταν γυμνη της την ξανα βαζω και σημερα το πρωι την ξανα βρηκα γυμνη και στεγνη

SOS πως πρεπει να το χειριστω , εχετε παρομοια εμπειρια

 

 

Σας ευχαριστω

 

μπραβο σας!

αφου την βρηκες στεγνη το πρωι γιατι επιμενεις με τοην πανα? αφου δεν το θελει κι η ιδια κοψτην!

μπορει να εχεις καποια ατυχηματα καποιες μερες, μπορει και οχι. το παιδι ομως σου δειχνει οτι δεν την χρειαζεται πλεον!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σας!

αφου την βρηκες στεγνη το πρωι γιατι επιμενεις με τοην πανα? αφου δεν το θελει κι η ιδια κοψτην!

μπορει να εχεις καποια ατυχηματα καποιες μερες, μπορει και οχι. το παιδι ομως σου δειχνει οτι δεν την χρειαζεται πλεον!

 

Σε ευχαριστω παρα πολυ

αυτο λεω να κανω

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κι εμεις σε καλο δρομο. το ξεκινησαμε αρχες μαιου αλλα μολις εβλεπε γιογιο η τουαλετα.. Η τσιριδα.. του αφησα ενα μηνα περιθωριο χωρις να το ξανασυζητησω.. εδω και μια βδομαδα που ξαναρχισαμε, κανουμε και τσισακια και κακακια στο καθισματακι μας στην τουαλετα(γιογιο ουτε ζωγραφιστο). ειχαμε μονο 3-4 ατυχηματα τις δυο πρωτες μερες.

το μεσημερι κοιμαται 2 ωριτσες και για αρχη δεν τη βγαλαμε ακομη.. πιστευω για τη βραδινη θα δυσκολευτουμε επειδη ειναι που ειναι πολυ παραξενος, αμα μου ξυπναει και για τσισα, δεν θα ξανακοιμαται μετα..

καλα κανω η να κοψω και τη βραδινη τωρα, τι γνωμη εχετε?

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

protoula δεν ξερω..δεν φαινεται να εχει κατι πισω, ισως λιγο σκληρο να ειναι το σημειο.ουτε αιμα εχει να πεις οτι εχει καποια πληγουλα.επειδη το εψαξα για ραγαδες νομιζω φαινεται εξωτερικα.δεν την πιεζω καθολου αλλα δεν τις βαζω και την πανα.αν δεν ειχε αυτο το προβλημα ειμαι σιγουρη πως θα τα εκανε και στο γιογιο.πηρα την παιδιατρο και μου ειπε οτι εχει παθει φοβια και οτι δεν ποναει...το παιδι ομως ποναει το καταλαβαινω γιατι οταν τα κανει τσουζει το μικρο μου και κλαιει.ειμαι σιγουρη δλδ.δεν μπορει ουτε οταν την πλενω.τα χει κανει σε ολο το σπιτι στην αυλη..τα κανει λιγα λιγα.γενικα παντα ηταν ενεργητικη σάυτο το θεμα!:lol:αλλα τωρα που τα ριχνει και λιγα λιγα...αστα να πανε!!της λεω δεν πειραζει αγαπη μου.μονο βαζελινη της βαζω γιατι η κρεμα για το συγκαμα δεν βλεπω να κανει δουλεια.ειναι δευτερη μερα σημερα...ελπιζω αυριο να ειναι καλυτερα...τα τσισα παντος...ακαθεκτη στο γιογιο.και τα κακα προσπαθησε μια φορα σημερα...αστοχησε λιγο...:-D

protoula απαντας σε ολους βλεπω!!να σαι καλα!ολοι πρεπει να το κανουμε αυτο!αν δεν ξερουμε τουλαχιστον για συμπαρασταση!!

 

 

 

εμεις δεν το εχουμε παθει.

μηπως εκανε καμια ραγαδα?

αν την βλεπεις οτι ζοριζεται να μην την πιεσεις

απλα μου κανει εντυπωση που με την πανα δεν πονουσε αλλα με το γιογιο.

μηπως σφιγγοτανε?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις μανουλες!!!!

Εδω και 2 εβδομαδες εχουμε βγαλει και εμεις την πανα κατα τη διαρκεια της ημερας και περα απο καποια μικροατυχηματακια τα πάει περιφημα ο μικρος..Βεβαια εχω πάρει αδεια (κανονικη και στη συνεχεια κυοφορίας) και αυτο βοηθησε πολύ καθως ειμαι απολυτα επικεντωμενη στον στόχο μας..

Κατα τη διαρκεια του τελευταιου τριμηνου επισκεπτόμασταν καποιες φορες το γιογιο αλλα όχι καθημερινα και οχι παντα αποτελεσματικα.Ωστοσο απο την αρχη καθόταν στο γιογιο και δεν δυσανασχετουσε, ειχα και εγω αρκετη υπομονη και επιμονη και φτασαμε στο σημερινό αποτέλεσμα..Ας ελπίσουμε να συνεχισουμε ετσι και να μην εχουμε κανενα πισωγυρισμα, όπως πολλοί λένε οτι ισχύει...

 

Καλη επιτυχία σε ολες τις μανουλες και τα παιδακια σε αυτη τους την προσπάθεια!!

BagRp2.png Spetp2.png ...έρχεται και ο τρίτος της παρέας!!!
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια κι εμεις σε καλο δρομο. το ξεκινησαμε αρχες μαιου αλλα μολις εβλεπε γιογιο η τουαλετα.. Η τσιριδα.. του αφησα ενα μηνα περιθωριο χωρις να το ξανασυζητησω.. εδω και μια βδομαδα που ξαναρχισαμε, κανουμε και τσισακια και κακακια στο καθισματακι μας στην τουαλετα(γιογιο ουτε ζωγραφιστο). ειχαμε μονο 3-4 ατυχηματα τις δυο πρωτες μερες.

το μεσημερι κοιμαται 2 ωριτσες και για αρχη δεν τη βγαλαμε ακομη.. πιστευω για τη βραδινη θα δυσκολευτουμε επειδη ειναι που ειναι πολυ παραξενος, αμα μου ξυπναει και για τσισα, δεν θα ξανακοιμαται μετα..

καλα κανω η να κοψω και τη βραδινη τωρα, τι γνωμη εχετε?

περιμενε καμια εβδομαδα ακομα και δοκιμαζεις να την βγαλεις μετα.

μπραβο σας παντως!

Link to comment
Share on other sites

protoula δεν ξερω..δεν φαινεται να εχει κατι πισω, ισως λιγο σκληρο να ειναι το σημειο.ουτε αιμα εχει να πεις οτι εχει καποια πληγουλα.επειδη το εψαξα για ραγαδες νομιζω φαινεται εξωτερικα.δεν την πιεζω καθολου αλλα δεν τις βαζω και την πανα.αν δεν ειχε αυτο το προβλημα ειμαι σιγουρη πως θα τα εκανε και στο γιογιο.πηρα την παιδιατρο και μου ειπε οτι εχει παθει φοβια και οτι δεν ποναει...το παιδι ομως ποναει το καταλαβαινω γιατι οταν τα κανει τσουζει το μικρο μου και κλαιει.ειμαι σιγουρη δλδ.δεν μπορει ουτε οταν την πλενω.τα χει κανει σε ολο το σπιτι στην αυλη..τα κανει λιγα λιγα.γενικα παντα ηταν ενεργητικη σάυτο το θεμα!:lol:αλλα τωρα που τα ριχνει και λιγα λιγα...αστα να πανε!!της λεω δεν πειραζει αγαπη μου.μονο βαζελινη της βαζω γιατι η κρεμα για το συγκαμα δεν βλεπω να κανει δουλεια.ειναι δευτερη μερα σημερα...ελπιζω αυριο να ειναι καλυτερα...τα τσισα παντος...ακαθεκτη στο γιογιο.και τα κακα προσπαθησε μια φορα σημερα...αστοχησε λιγο...:-D

protoula απαντας σε ολους βλεπω!!να σαι καλα!ολοι πρεπει να το κανουμε αυτο!αν δεν ξερουμε τουλαχιστον για συμπαρασταση!!

συνεχισε ετσι, και βλεπεις στην πορεια.

ετσι κι αλλιως το ενστικτο της μανας ειναι το πιο σωστο!

συμφωνω απολυτα μαζι σου!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολες τις μανουλες!!!!

Εδω και 2 εβδομαδες εχουμε βγαλει και εμεις την πανα κατα τη διαρκεια της ημερας και περα απο καποια μικροατυχηματακια τα πάει περιφημα ο μικρος..Βεβαια εχω πάρει αδεια (κανονικη και στη συνεχεια κυοφορίας) και αυτο βοηθησε πολύ καθως ειμαι απολυτα επικεντωμενη στον στόχο μας..

Κατα τη διαρκεια του τελευταιου τριμηνου επισκεπτόμασταν καποιες φορες το γιογιο αλλα όχι καθημερινα και οχι παντα αποτελεσματικα.Ωστοσο απο την αρχη καθόταν στο γιογιο και δεν δυσανασχετουσε, ειχα και εγω αρκετη υπομονη και επιμονη και φτασαμε στο σημερινό αποτέλεσμα..Ας ελπίσουμε να συνεχισουμε ετσι και να μην εχουμε κανενα πισωγυρισμα, όπως πολλοί λένε οτι ισχύει...

 

Καλη επιτυχία σε ολες τις μανουλες και τα παιδακια σε αυτη τους την προσπάθεια!!

μπραβο σας!

ετσι, να παιρνουμε παραδειγμα απο τις επιτυχιες σας!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πριν 3 μερες πηρα το παραμυθι που ειναι για την εκπαιδευση της τουαλετας

τα εχω δοκιμασει ολα κ μετα απο λιγο τα βαριεται...ξεχνιεται, παιζει κ ολα αυτα που το κανουν ακομα πιο δυσκολο

κ βεβαια ξερει τι κανουμε στην τουαλετα κ ολα τα σχετικα, αλλα ειναι διαφορετικο οταν το βλεπουν σε εικονες

μετα απο ενα τελειο σαβ/κο ( το προιγουμενο) που ολα πηγαν τελεια, ειχαμε το πισογυρισμα οπου βρεθουμε κ οπου σταθουμε

με το παραμυθι τωρα παει καλυτερα

εχει γινει ενα με την ηρωιδα κ μπορω να πω οτι κατι γινεται...για να δουμε

δυσκολη περιπτωση η μικρη μου

 

θα σας πω για το παραμυθι:rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

αγγελακια

 

καλησπέρα τι παραμυθάκι είναι?

αυτό τα μικρά βαριούνται στο γιογιό.

ο δικός μου στην αρχή της εκπαίδευσης του κάθε φορά που

έκανε τσισα η κακά του χάριζα ένα μικρό αυτοκινητάκι η ένα αυτοκόλλητο

να το κολάσουμε στην ντουλάπα

μεγάληηηηηηηηηηηηηηη συλλογή έκανε και από τα δυο έως τώρα

 

μην στενοχωριέσαι δεν υπάρχουν δύσκολα παιδια ..

 

θα δεις σιγα σιγα θα βρείτε τον ρυθμό σας και οι επιτυχίες θα είναι πολλές

.....

Link to comment
Share on other sites

μαμαλευτερακι καλημερα,

ειναι δυσκολο το παιδι, τι να πω

ολα τα εχω κανει πια, 3 μηνες ειναι αυτοι..ξερω οτι καθε παιδι θελει το χρονο του, ελπιζω κ ο δικος της να πλησιαζει γιατι εχω κουραστει...

κ εμεις καναμε το κολπο με τα δωρακια

κ το τραγουδακι, το θεμα ειναι οτι τις περισσοτερες φορες το λεει μετα που τα κανει

 

λοιπον ειναι κατι παραμυθακια για την εκπαιδευση κ εκμαθηση πανω σε πολλα πραγματα, υπαρχει για το γιογιο, την πιπιλα, το σκοταδι, το μπανιο, τα δοντια.κλπ

ειναι διαφορες εκδοσεις, εγω πηρα αυτο της modern times ο μαγος γιογιοδουλης κ η πανα του, 11,70 Ε καθως επισης κ τ τον πανο κ την πιπιλα του των εκδοσεων "η μικρη μιλητος" 9,70ε

τα παιδια επηρεαζονται πολυ απο τις εικονες, αλλο να το βλεπουν κ αλλο να το λες, ειναι κ ο μαγος που στο τελος δινει ενα δωρο στην στεφανια(το κοριτσακι)εχει πολυ ομορφη εικονογραφηση:-P:razz::-P

τι να κανουμε οι μανουλες, οτι μπορουμε

 

καλη επιτυχια σε ολες μας

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κι απο εμένα!! :P

 

Εμείς είμαστε σχεδόν 3 χρονών

(θα τα κλείσουμε δηλαδή τέλη Ιουλίου)

και τον Σεπτέμβρη ετοιμαζόμαστε να πάμε για πρώτη φορά στον παιδικό σταθμό.

 

Το δικό μας "κατόρθωμα" είναι το εξής:

 

Ύστερα απο έναν ολόκληρο χειμώνα "πλύσης εγκεφάλου"

για το οτι τα μεγάλα παιδάκια κάνουν πιπί και κακά

στο γιο-γιό και στο "παπάκι"

(το παπάκι είναι μια βοηθητική κουλούρα που της είχαμε πάρει για την λεκάνη μας και είναι σε μορφή πάπιας)

 

ήρθε επιτέλους η στιγμή για την "πρακτική" προσπάθεια:

 

Τις προάλλες λοιπόν που είδαμε οτι δεν είχε κάνει τίποτα στην πάνα της

την βάλαμε στην λέκανη (στο "παπάκι" της) λέγοντάς της να κάνει εκεί τα πιπί της!...

 

Στην αρχή άρχισε να παίζει μια με το καπάκι, μια με το χαρτί υγείας,

μια με τον σκουπιδοντενεκέ :roll:

ώσπου μετά απο κανένα 10 λεπτο

συγκεντρώθηκε

και έκανε τσίσα!! :-P

 

Χαρά μεγάλη!!!!!....Ολοι κάναμε σαν τρελοί λέγοντάς της ΜΠΡΑΒΟΟΟΟ!!!!

 

Εκείνη έδειξε να ενθουσιάστηκε....

(βλέποντας κι εμάς να κάνουμε τους καραγκιόζηδες!!:mrgreen:)

 

Την επόμενη ημέρα που είδαμε οτι πάλι δεν είχε κάνει στην πάνα της

ξαναδοκιμάσαμε να την βάλουμε και πράγματι μετά απο κανένα 10λεπτο έκανε τσίσα της.

 

(σε αυτό το 10λεπτο πάντα καθόμαστε δίπλα της και της υπενθυμίζουμε συνέχεια "να κάνει τα πιπί της")

 

Αυτό το συνεχίζουμε μέχρι και σήμερα εναλλάξ με το γιο-γιό!

 

Το "πρόβλημα" είναι οτι δεν μας το λέει πριν να τα κάνει.

 

Δηλαδή εαν δεν την προλάβουμε εμείς θα τα κάνει στην πάνα της

χωρίς να την πάρουμε είδηση....

 

Πιστεύω οτι θέλει τον χρόνο της ακόμα....

Και σκέφτομαι να συνεχίσουμε έτσι και να μην την πιέσουμε!

 

Όταν αρχίσει να μας τα λέει

(πριν να τα κάνει και όχι μετά :roll: )

τότε θα της την βγάλω τελείως και θα την αφήσω με το εσώρουχο!

 

Με ενδιαφέρει να πάρει τη διαδικασία με "καλό μάτi"

...γιαυτό δεν θέλω να την πιέσω!

 

Έχω ακούσει και για παιδάκια που "τα κρατάνε" και δεν θέλουν να πάνε....

...έτσι όμως υπάρχει κίνδυνος ουρολοίμωξης!!....:?

(να μας λείπει το βύσσινο!!!!!.......)

Link to comment
Share on other sites

συνεχιστε ετσι! μπραβο σας!

ισως αν της βαλεις το εκπαιδευτικο βρακακι να εχεις καλυτερα αποτελεσματα. με την πανα εχουν το αισθημα του "δεν πειραζει κ να τα κανω επανω μου" και ξεχνιουνται.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

συνεχιστε ετσι! μπραβο σας!

ισως αν της βαλεις το εκπαιδευτικο βρακακι να εχεις καλυτερα αποτελεσματα. με την πανα εχουν το αισθημα του "δεν πειραζει κ να τα κανω επανω μου" και ξεχνιουνται.

 

Το σκέφτηκα αυτό που λες και πήρα αυτό για να δοκιμάσω :

http://www.ecofamily.gr/index.php?target=products&product_id=29853

 

Βλέποντας και κάνοντας....

....θα το πάμε χαλαρά!!

Link to comment
Share on other sites

manoules kai eidikoi sto thema ths panas!!

exw mia korh 2,5 etwn kai enw h diadikasia "apallaghs" apo thn pana proxwraei kala, apopse anevase pyreto kai omologw pws apo to myalo mou, ektos apo mia aplh iwsh pernaei kai to thema psychologias kai agxous..mhpws piezetai kai den to deixnei kai olo auto "ksespaei" se pyreto???

eimai gemath agwnia kai perimenw opoiadhpote apanthsh!!!

Link to comment
Share on other sites

mamagapi δεν πιστευω οτι οφειλεται σε αγχος ο πυρετος. σιγουρα μπορει να αγχωθει ενα παιδακι αλλα συνηθως δεν το εκδηλωνει ετσι.

 

Συμφωνώ ...καμιά ιωσούλα θα είναι.

Πάρε τηλ. τον παιδίατρο σας.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα δε θελει να κανει τα κακα του στην τουαλετα.. αν τον ξεχασω π.χ. μετα τον υπνο με την πανα θα τα κανει εκει, διαφορετικα τα κραταει και τις προαλλες ειχε 2 μερες να κανει κακα.. φοβαμαι μη το γυρισει σε καμια δυσκοιλιοτητα στα καλα καθουμενα..

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

παιδια εμενα δε θελει να κανει τα κακα του στην τουαλετα.. αν τον ξεχασω π.χ. μετα τον υπνο με την πανα θα τα κανει εκει, διαφορετικα τα κραταει και τις προαλλες ειχε 2 μερες να κανει κακα.. φοβαμαι μη το γυρισει σε καμια δυσκοιλιοτητα στα καλα καθουμενα..

 

Aς τα κάνει στην πάνα....

 

Ας τους δώσουμε λίγο χρόνο βρε κορίτσια!

Δεν είναι ρομποτάκια να τους πατάμε το κουμπί....

 

Σιγά-σιγά θα συνηθίσουν.

Απο το να γίνει δυσκοίλιος και να τον αρχίσεις στα υπόθετα γλυκερίνης

 

αφησέ τον όπου βολεύεται!

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο σκεφτομαι.. και μονο που πηρε μπρος ετσι γρηγορα εστω και με τα τσισα, μου ειναι αρκετο.. ετσι κι αλλιως ειναι σβουρας.. πουθενα δε καθεται πανω απο 5 λεπτα... ποσο μαλλον στη τουαλετα.. ισως σε 2 βδομαδες με την αδεια, που θα ειναι ολη μερα στην αυλη στο χωριο, αλλαξει .. thanks!

the hand that rocks the cradle, is the hand that rules the world..

πριγκιπακος και νεραϊδουλα ..

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο σκεφτομαι.. και μονο που πηρε μπρος ετσι γρηγορα εστω και με τα τσισα, μου ειναι αρκετο.. ετσι κι αλλιως ειναι σβουρας.. πουθενα δε καθεται πανω απο 5 λεπτα... ποσο μαλλον στη τουαλετα.. ισως σε 2 βδομαδες με την αδεια, που θα ειναι ολη μερα στην αυλη στο χωριο, αλλαξει .. thanks!

 

Mπορεί...

όλα είναι πιθανά!

 

Απόψε η δική μου δεν ήθελε να κάτσει ούτε στο γιο-γιό ούτε στην λεκάνη...

τι να την κάνω με το ζόρι?...

Οχι βέβαια!!

 

Ετσι, της ήρθε......

 

Ενώ το πρωί με την μητέρα μου έκατσε και έκανε τσίσα!...:roll:

Link to comment
Share on other sites

εμεις ειμαστε παλι σε φαση κοψιματος. και λεω παλι γιατι πριν απο 3-4 μηνες χαρηκα πως τελικα την κοβουμε αλλα ξαναγυρισαμε...μαλλον παιζει ρολο που βλεπει να αλλαζουμε το μωρο και πισωγυριζει. τωρα ολη μερα σπιτι ειναι με σκετοο βρακακι. λεει θελω γιογιο καθε φορα. αμα παμε ομως εξω παιδοτοπο κλπ ξεχνιεται...κ αναγκαστικα της βαζω πανα βρακακι. της ειπα την αλλη φορα "βλεπεις τη ξαδερφουλα σου που το λεει στη μαμα της? να ρθεις να μου πεις κ εσυ τσισα να παμε". η αληθεια ειναι πως γυρισε πισω σπιτι κ ηταν στεγνη και την εβαλα και τα κανε. το προβλημα ειναι πως δε θελει να τα κανει εξω στο χωμα πχ πουθενα. την αλλη φορα για να την πεισω να κατουρησει στη παραλια γιατι φοβομουν μη κατουρησει τη ψαθα της ειπα πως "κανε τσισα να δεις θα βγει ενα λουλουδακι!!!! "τελικα δεν εκανε καθολου. και μετα απο 2 μερες που εκανε στη παραλια κοιτουσε και ελεγε "τωρα θα βγει λουλουδακι μπλε!!!" τι ψεμματα ειναι αυτα που λεω ρε παιδια!!!! θα σας κρατω ενημερες μιας κ ειμαστε στη φαση μηδεν. ή το κοβουμε ή δεν εχει σχολειο το σεπτεμβρη!!!! και θελει πολυ να παει

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...