Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε φαινεται το σποράκι;;;;


Recommended Posts

Σε ευχαριστω πολυ!!!! Απλως να δουμε πως δεν ειναι αδειος ο σακος για να μοου φυγει η αγωνια!!!!!!! :) Εσυ εχεις γεννήσει ή εισαι ακομα έγκυος; :)

 

Νέα ειμαι και εγώ ,μόλις 10 εβδομάδων!πρώτη εγκυμοσύνη και πρωτοφανές άγχος αλλά σιγά σιγά μαθαίνω να το κοντρολάρω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 249
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Νέα ειμαι και εγώ ,μόλις 10 εβδομάδων!πρώτη εγκυμοσύνη και πρωτοφανές άγχος αλλά σιγά σιγά μαθαίνω να το κοντρολάρω!

 

Αχχ μακάρι να μας πάνε όλα καλα. Βεβαια εσύ τωρα έχεις ξεπερασει σχεδον τον κίνδυνο του πρωτου τριμήνου. Να σου κάνω μια ερώτηση; Μάλλον 2! χαχα

Πρωτον οταν η χοριακή αυξάνεται ικανοποιητικά σημαίνει πως η εγκυμοσυνη παει καλά; Δηλ αναπτύσσεται το έμβρυο καλα; φοβαμαι πολυ για παλλίνδρομη δυστυχώς διαβαζω πολλα για παλλίνδρομη.

Και δεύτερον, ποτε σου σταματησαν τα πονακια περιοδου;; Εμένα μου εδωσε ο γιατρος utrogestan για τα πονακια, με ανακουφισε καπως αλλα σημερα ολη μερα δεν εχω πονέσει και φοβαμαι... το στηθος βεβαια εδω και 3 μερες αρχισε να ποναει και εξακολουθει να ποναει... Ειμαι υπερβολική μηπως; Εχω μια αγωνια μεχρι την Τεταρτη που θα παω για τον πρωτο υπερηχο...

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Στις 22/01/16 που πήγα στο γιατρό ήμουν 5 εβδομαδων και 2 ημερών και μετά απο 5 μέρες που πήγα λογικά ήμουν 6 εβδομάδων. Η χοριακη που έκανα 2 μέρες πριν έδειξε 25000 .Δεν ξέρω τι να πω είμαι ξάπλα και περιμένω την Δευτέρα με αγωνία

Link to comment
Share on other sites

Στις 22/01/16 που πήγα στο γιατρό ήμουν 5 εβδομαδων και 2 ημερών και μετά απο 5 μέρες που πήγα λογικά ήμουν 6 εβδομάδων. Η χοριακη που έκανα 2 μέρες πριν έδειξε 25000 .Δεν ξέρω τι να πω είμαι ξάπλα και περιμένω την Δευτέρα με αγωνία

 

Σου ευχομαι τα καλυτερα!!! Η χοριακη πως φανηκε στον γιατρο σου;;;; Η αιμοραγια που οφείλεται σου ειπε;;;;;;;

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχχ μακάρι να μας πάνε όλα καλα. Βεβαια εσύ τωρα έχεις ξεπερασει σχεδον τον κίνδυνο του πρωτου τριμήνου. Να σου κάνω μια ερώτηση; Μάλλον 2! χαχα

Πρωτον οταν η χοριακή αυξάνεται ικανοποιητικά σημαίνει πως η εγκυμοσυνη παει καλά; Δηλ αναπτύσσεται το έμβρυο καλα; φοβαμαι πολυ για παλλίνδρομη δυστυχώς διαβαζω πολλα για παλλίνδρομη.

Και δεύτερον, ποτε σου σταματησαν τα πονακια περιοδου;; Εμένα μου εδωσε ο γιατρος utrogestan για τα πονακια, με ανακουφισε καπως αλλα σημερα ολη μερα δεν εχω πονέσει και φοβαμαι... το στηθος βεβαια εδω και 3 μερες αρχισε να ποναει και εξακολουθει να ποναει... Ειμαι υπερβολική μηπως; Εχω μια αγωνια μεχρι την Τεταρτη που θα παω για τον πρωτο υπερηχο...

 

Λοιπόν. Τα πονακια παανε κκαι έρχονται.παίρνω και εγώ utrogeestaan ξέρω ότι είναι για να μην συσπαται εεντοναα η μήτρα.το στήθος πρήζεται ξεπρηζζζετααι αλλά η ευαισθησία στις θηλές δεν λεεει να υποχωρήσει.Οσσον αφορά ττηην χοριακη ξέρω ότι οπωςς και για κάθε ορμόνη καθεε γυναίκα πααρααγει κκαααι διαφορετικά ποσοσστα γιαα αυτό και το φασμα είναι ευρύ ανά εβδομάδα..Αυτο που θα πρέπει να σε νοιαζει ει;ναι να υπερδιπλασιάζεται σαν 72 ώρες.ΕΧΕ στο μυαλό σσου ότι σσε κάθε γυναίκα η εγκυμοσύνη είναι διιααφορετικη κααι οτιιι πρωτόγνωρο ζει το σσωμα σσου εειναι φυσιολογικό ααφφου βιωνεεεις μμια πρωτοφανή κατάσταση.Ξεαγχωσου και ζήσε την κάθε μέρα χωωρις; αγονία.άλλωστε είμαστε τόσο μικρές για να επέμβουμε στο θαύμα που έχουμε μέσα μας .Μονο θετικές σκέψεις και χαμογέλοο.ταα συναισθήματα μας επηρεάζουν το σποράκι μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν. Τα πονακια παανε κκαι έρχονται.παίρνω και εγώ utrogeestaan ξέρω ότι είναι για να μην συσπαται εεντοναα η μήτρα.το στήθος πρήζεται ξεπρηζζζετααι αλλά η ευαισθησία στις θηλές δεν λεεει να υποχωρήσει.Οσσον αφορά ττηην χοριακη ξέρω ότι οπωςς και για κάθε ορμόνη καθεε γυναίκα πααρααγει κκαααι διαφορετικά ποσοσστα γιαα αυτό και το φασμα είναι ευρύ ανά εβδομάδα..Αυτο που θα πρέπει να σε νοιαζει ει;ναι να υπερδιπλασιάζεται σαν 72 ώρες.ΕΧΕ στο μυαλό σσου ότι σσε κάθε γυναίκα η εγκυμοσύνη είναι διιααφορετικη κααι οτιιι πρωτόγνωρο ζει το σσωμα σσου εειναι φυσιολογικό ααφφου βιωνεεεις μμια πρωτοφανή κατάσταση.Ξεαγχωσου και ζήσε την κάθε μέρα χωωρις; αγονία.άλλωστε είμαστε τόσο μικρές για να επέμβουμε στο θαύμα που έχουμε μέσα μας .Μονο θετικές σκέψεις και χαμογέλοο.ταα συναισθήματα μας επηρεάζουν το σποράκι μας.

 

Καλημερούδια!!! εγω εκανα την πρωτη χοριακη την δευτερα που ηταν 423 και μετα ξαναεκανα μετα απο 3 μερες (την πεμπτη) και βγηκε 1525 και ο γιατρος εμεινε πολυ ικανοποιημενος! Να σε ρωτησω και κατι αλλο αν ξερεις... εχεις καθολου μυϊκούς πονους; εγω νιωθω μια ευαισθησια να το πω? στα μπουτια μου οταν τα ακουμπαω... δεν ξερω πως εγινε αυτο... σκεφτομαι μηπως ειναι απο τις ορμονες;;; ολα με τρομαζουν! χαχα

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερούδια!!! εγω εκανα την πρωτη χοριακη την δευτερα που ηταν 423 και μετα ξαναεκανα μετα απο 3 μερες (την πεμπτη) και βγηκε 1525 και ο γιατρος εμεινε πολυ ικανοποιημενος! Να σε ρωτησω και κατι αλλο αν ξερεις... εχεις καθολου μυϊκούς πονους; εγω νιωθω μια ευαισθησια να το πω? στα μπουτια μου οταν τα ακουμπαω... δεν ξερω πως εγινε αυτο... σκεφτομαι μηπως ειναι απο τις ορμονες;;; ολα με τρομαζουν! χαχα

 

Καλημέρα!πόνους στην μέση λίγο αλλά έχω έντονη σκολίωση.βέβαια όταν ήμουν 5 εβδομάδων είχα συμπτώματα γρίπης όπως πόνους στα κόκκαλα και δέκατα,ήειχα όντως γρίπη και ο γιατρός συνέστησε βιταμίνη c,οποτε πλακώθηκα στα ακτινίδια και τα πορτοκάλια!και όλα οκ.Επειδη δουλεύω με παιδιά και και έρχομαι σε επαφή με καμιά εκατοστή κάθε εβδομάδα ο φυσικό πορτοκαλι είναι πλέον το πρωινό μου!Ορμόνες......αχ και που είσαι ακόμα κλαίω ,θυμώνω,και χαίρομαι με το παραμικρό,σαν κουτάβι 🐶 απλά σωματικά εγώ δεν είδα και παρα πολλές αλλαγές,άσε που κάπου τώρα θα αρχίσουν να υποχωρούν.η 7η εβδομάδα και μετά ήταν έντονη!στήθος αναγούλες

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!πόνους στην μέση λίγο αλλά έχω έντονη σκολίωση.βέβαια όταν ήμουν 5 εβδομάδων είχα συμπτώματα γρίπης όπως πόνους στα κόκκαλα και δέκατα,ήειχα όντως γρίπη και ο γιατρός συνέστησε βιταμίνη c,οποτε πλακώθηκα στα ακτινίδια και τα πορτοκάλια!και όλα οκ.Επειδη δουλεύω με παιδιά και και έρχομαι σε επαφή με καμιά εκατοστή κάθε εβδομάδα ο φυσικό πορτοκαλι είναι πλέον το πρωινό μου!Ορμόνες......αχ και που είσαι ακόμα κλαίω ,θυμώνω,και χαίρομαι με το παραμικρό,σαν κουτάβι 🐶 απλά σωματικά εγώ δεν είδα και παρα πολλές αλλαγές,άσε που κάπου τώρα θα αρχίσουν να υποχωρούν.η 7η εβδομάδα και μετά ήταν έντονη!στήθος αναγούλες

 

Ναι ναι! Σαν συμπτωμα γριπης καπως αλλα πολυ πολυ πιο ηπια κατασταση! Απο τα πολλα πορτοκαλια σε λιγο θα αρχισουν να μου φυτρωνουν πορτοκαλια απο τα αυτια μου!! χαχαχα! Παντως απο πολλες κοπελες εχω διαβασει πως στην 7η εβδομαδα απο εκει που ηταν ολα καλα και ηρεμα ξυπνησαν μια μερα με αναγουλες και εμετους! Εγω προς το παρον εχω νευρα σαν και αυτα της περιοδου... αλλα προσπαθω να συγκρατιεμαι!!! Και αυτο που παρατηρω ειναι πως οσο περνανε οι μερες το στηθος μου αρχιζει να με ποναει ολο και περισσοτερο! (το στηθος με πονεσε αφου εμαθαα οτι ειμαι εγκυος)

M2gwp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 χρόνια μετά...

Γεια σας κορίτσια σήμερα έκανα τον πρώτο υπέρηχο είδαμε το σάκο μέσα στη μήτρα.5 βδομάδων είμαι μετρώντας από τη πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου

Την άλλη βδομάδα περιμένουμε να δούμε κάτι μέσα.Εχω αγχωθει όμως παρά πολύ.περιμενα να δω κάτι κ σήμερα.Εσεις λέτε είναι φυσιολογικό; 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Gogo1994 είπε:

Γεια σας κορίτσια σήμερα έκανα τον πρώτο υπέρηχο είδαμε το σάκο μέσα στη μήτρα.5 βδομάδων είμαι μετρώντας από τη πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου

Την άλλη βδομάδα περιμένουμε να δούμε κάτι μέσα.Εχω αγχωθει όμως παρά πολύ.περιμενα να δω κάτι κ σήμερα.Εσεις λέτε είναι φυσιολογικό; 

Eγω και τις 2 φορες που εκανα τον πρωτο υπερηχο στην 6η εβδομαδα (βασει ΤΕΡ) φαινοταν μονο ο σακος. Μετα απο 2 εβδομαδες που πηγαμε για να ακουσουμε την καρδια φανηκε το πλασματακι.

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, Sentir...natureza είπε:

Eγω και τις 2 φορες που εκανα τον πρωτο υπερηχο στην 6η εβδομαδα (βασει ΤΕΡ) φαινοταν μονο ο σακος. Μετα απο 2 εβδομαδες που πηγαμε για να ακουσουμε την καρδια φανηκε το πλασματακι.

Τότε υπομονή κατάλαβα.θα προσπαθήσω να διαχειριστω την αγωνία μου γιατί δεν περνάνε οι μέρες 

Link to comment
Share on other sites

On 8/3/2020 at 12:53 ΠΜ, Sentir...natureza είπε:

Eγω και τις 2 φορες που εκανα τον πρωτο υπερηχο στην 6η εβδομαδα (βασει ΤΕΡ) φαινοταν μονο ο σακος. Μετα απο 2 εβδομαδες που πηγαμε για να ακουσουμε την καρδια φανηκε το πλασματακι.

Καλησπερα κοριτσια και εγω 4 εβδομαδων είδα μόνο σάκο,θ πάω σ 2 βδομάδες πάλι και ελπίζω ν φαίνεται κάτι ...εγω αργησα ν κανω ωορηξια λαι ειχα συλληψη λιγο πριν την αναμενομενη περιοδο,δλδ δεν μετραω απο την τελευταια περιοδο μετραω απ τ ημερα της επαφης

Link to comment
Share on other sites

On 7/3/2020 at 1:06 ΠΜ, Gogo1994 είπε:

Γεια σας κορίτσια σήμερα έκανα τον πρώτο υπέρηχο είδαμε το σάκο μέσα στη μήτρα.5 βδομάδων είμαι μετρώντας από τη πρώτη μέρα τελευταίας περιόδου

Την άλλη βδομάδα περιμένουμε να δούμε κάτι μέσα.Εχω αγχωθει όμως παρά πολύ.περιμενα να δω κάτι κ σήμερα.Εσεις λέτε είναι φυσιολογικό; 

Κορίτσι μου συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Εγώ είμαι τώρα 7 εβδομάδων , είχα πάει στο γιατρό στις 5 μισή εβδομάδες και είδαμε μόνο σάκο και δεν ακούσαμε καρδούλα. Χθες πήγα ξανά και ακούσαμε κ καρδούλα κ φάνηκε το σποράκι. Μην ανυσηχεις είναι πολύ νωρίς. 

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Irina095 είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Εγώ είμαι τώρα 7 εβδομάδων , είχα πάει στο γιατρό στις 5 μισή εβδομάδες και είδαμε μόνο σάκο και δεν ακούσαμε καρδούλα. Χθες πήγα ξανά και ακούσαμε κ καρδούλα κ φάνηκε το σποράκι. Μην ανυσηχεις είναι πολύ νωρίς. 

Αχ τέλεια γλυκιά μου αύριο θα πάω για να το δούμε το μικρό μου κ την άλλη βδομάδα λέει καρδούλα.Ανυπομωνωωω

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, Irina095 είπε:

Κορίτσι μου συγχαρητήρια για την εγκυμοσύνη σου. Εγώ είμαι τώρα 7 εβδομάδων , είχα πάει στο γιατρό στις 5 μισή εβδομάδες και είδαμε μόνο σάκο και δεν ακούσαμε καρδούλα. Χθες πήγα ξανά και ακούσαμε κ καρδούλα κ φάνηκε το σποράκι. Μην ανυσηχεις είναι πολύ νωρίς. 

Ναι ξέρω είναι νωρίς ακόμα,απλά επειδή τ παρακολουθώ απ τ αρχή νιώθω ότι δεν περνάνε οι εβδομαδες μέχρι ν τ δω χαχα..Από συμπτώματα εχεις τπτ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 12/3/2020 at 1:32 ΜΜ, Despoina Mar είπε:

Ναι ξέρω είναι νωρίς ακόμα,απλά επειδή τ παρακολουθώ απ τ αρχή νιώθω ότι δεν περνάνε οι εβδομαδες μέχρι ν τ δω χαχα..Από συμπτώματα εχεις τπτ;;

Ναι το καταλαβαίνω. Είναι το πρώτο σου λογικά για αυτό ; Έχω συμπτώματα χειρότερα από την πρώτη μου εγκυμοσύνη ,έχω πολύ κούραση , εμετούς και ναυτίες πραγματικά δεν την παλεύω άλλο .. ελπίζω να υποχωρήσουν μετά τον τρίτο μήνα. Εσυ ;

Link to comment
Share on other sites

On 12/3/2020 at 1:32 ΜΜ, Despoina Mar είπε:

Ναι ξέρω είναι νωρίς ακόμα,απλά επειδή τ παρακολουθώ απ τ αρχή νιώθω ότι δεν περνάνε οι εβδομαδες μέχρι ν τ δω χαχα..Από συμπτώματα εχεις τπτ;;

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω.Εχω και εγώ τεράστια ανυπομωνησια.Απο συμπτωματα πολύ πρήξιμο στο στήθος και πόνος αν ακουμπήσω.Ζαλαδες ελαφρυες όμως υπνηλία και συχνοουρια.Εκτη βδομάδα και ακόμα ναυτίες όχι.

Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2020 at 12:18 ΜΜ, Irina095 είπε:

Ναι το καταλαβαίνω. Είναι το πρώτο σου λογικά για αυτό ; Έχω συμπτώματα χειρότερα από την πρώτη μου εγκυμοσύνη ,έχω πολύ κούραση , εμετούς και ναυτίες πραγματικά δεν την παλεύω άλλο .. ελπίζω να υποχωρήσουν μετά τον τρίτο μήνα. Εσυ ;

Ναιι...Εγώ ναυτικές κυρίως...αν θέλετε μπείτε στ parents cafe στην ενότητα θα γίνουμε γονείς τ 2020 κ μπείτε στ ομάδα γτ μήνα π γεννάνε.. Εγώ είμαι στις μανούλες Νοεμβρίου κ συζητάμε τ πάντα εκεί απορίες κτλ

Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2020 at 5:59 ΜΜ, Gogo1994 είπε:

Κορίτσι μου σε καταλαβαίνω.Εχω και εγώ τεράστια ανυπομωνησια.Απο συμπτωματα πολύ πρήξιμο στο στήθος και πόνος αν ακουμπήσω.Ζαλαδες ελαφρυες όμως υπνηλία και συχνοουρια.Εκτη βδομάδα και ακόμα ναυτίες όχι.

Αν θέλετε μπείτε στο parents cafe στην ενότητα θ γίνουμε γονείς τ 2020 εγώ είμαι στη ομάδα μανούλες Νοεμβρίου κ συζητάμε τα πάντα εκει

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σε όλες και εύχομαι με το καλό! Εγώ με τελευταία περιορο 4.4 έκανα το τεστ 5.5 κ βγήκε θετικό. Κλείσαμε ραντεβού για υπέρηχο 13.6 κ είδαμε σάκο 4χιλιοστα κ χοριακη 1200 πού μετά από 48ωρες πήγε 2050. Χτες είχαμε ξανά υπέρηχο κ είδαμε το σάκο να έχει γίνει 10 χιλιοστά κ το λεκιθικο. Ο γιατρός μου είπε σε μια βδομάδα πρέπει να δούμε καρδούλα κ μάλλον η σύλληψη να έγινε πιο μετά κάτι που εγώ δεν το Θεωρώ πιθανό γτ θυμάμαι πότε είχαμε επαφές. Έκανα ξανά χοριακη κ πήγε 5000,δεν ανέβηκε αρκετά ... Ο γιατρός μου είπε οτι μειώνονται οι πιθανότητες..... 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλησπέρα καιρό παρακολουθώ τις συζητήσεις σας αλλά σήμερα ήρθα πια η ανάγκη να σας γράψω! Ιανουάριο παλινδρομη κύηση κάνουμε απόξεση και μετά απο δυο μηνες έμεινα πάλι έγκυος με τελευταία ημερομηνία περιόδου 31/3 και εδώ ξεκινάει το γλέντι .
Πρώτη επίσκεψη στο γυναικολόγο μου 12/5 και βλέπουμε σάκο.
Επόμενος υπέρηχος 19/5 και βλέπουμε σάκο και λεκιθικο καμμία καρδιακή λειτουργία και επιτόπου μου λέει ο γυναικολόγος μου σε δυο μέρες να πάμε για απόξεση (7W 1d). Εννοείται δεν πήγα ποτέ για πολλούς λόγους με τον βασικό λόγο ότι θεώρησα οτι ήταν παρά πολύ νωρις δεν θέλω να σας ζαλίζω. Ωστόσο την επόμενη μέρα κιόλας πηγαίνω σε ένα άλλο γυναικολόγο και μου λέει υπερηχογραφικα είσαι 5w 5d και όχι 7 και 1 βάση περιόδου . 
μου συστήνει ξανά έλεγχο σε πέντε μέρες πηγαίνω λοιπόν και ακούω καρδούλα 139 παλμούς !!!!! Μεγάλη η χαρά ξανά πηγαίνω σήμερα έχει υπάρξει ανάπτυξη στο έμβρυο πι παλμοί ήταν 120 και ενώ βάσει περιόδου υποτίθεται είμαι 9 και 1 με τις προηγούμενες μετρήσεις κλπ σήμερα με βγαζει 7 εβδομάδων ο υπέρηχος! Ρώτησα τον γιατρό αν αυτό είναι συχνό φαινόμενο μου είπε όχι παρά πολύ αλλά ναι έχει συμβεί αρκετές φορές. Πείτε μου λοιπόν έχει τύχει κάτι αντίστοιχο σε κάποια;;; Ο γιατρός μου είπε ότι η σύλληψη έχει γίνει πιο αργά ! Είμαι τόσο μπερδεμένη

Link to comment
Share on other sites

19 ώρες πρίν, vasiliki18 είπε:

Για να σου το είπε ο γιατρός μην ανησυχείς και πόσο μάλλον που άκουσες και την καρδούλα..! 

Εγώ έχω ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο στις 18/6 που θα είμαι 7 εβδομάδων ακριβως! Έχω μεγάλη αγωνία μέχρι τοτε! Έχω κλείσει απογευματινό στο Έλενα, εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Για να σου το είπε ο γιατρός μην ανησυχείς και πόσο μάλλον που άκουσες και την καρδούλα..! 

Εγώ έχω ραντεβού για τον πρώτο υπέρηχο στις 18/6 που θα είμαι 7 εβδομάδων ακριβως! Έχω μεγάλη αγωνία μέχρι τοτε! Έχω κλείσει απογευματινό στο Έλενα, εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Θα την ακούσεις κατερινα μου φρόντισε να πας ξεκουραστη και ηρεμη και ολαααα θα πάνε τέλεια!!! Πρώτη εγκυμοσύνη;

Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

κορίτσια σας γράφω την εμπειρία μου γιατι τα πράγματα τελικά δεν έιναι πάντα μέσα στον κανόνα..

Τελευταία περίοδο 21-10-16 λόγω προηγουμένης κύησης που σταμάτησε στον 5 μήνα ο κύκλος μου ήταν πολύ αστατος είχε φτάσει δλδ κ 43 μέρες να αδιαθετησω..οπότε όταν υπήρξε καθυστέρηση φυσικά την αγνόησα κ περίμενα την περίοδο μου..φτάνοντας πια τις 50 μέρες έκανα κατευθείαν χοριακη κ μου έδειξε κάποιες μονάδες(δεν θυμάμαι), καλώ τον γυναικολόγο κ μεταφέρω τα δεδομένα κ εκείνος μου είπε ότι δεν είναι καλά τα νούμερα κ έχει περάσει πολυ μεγάλο διάστημα από την τελευταία περίοδο..ωστόσο μου πρότεινε κ δεύτερη χοριακη η οποία τετραπλασιάστηκε... Έτσι πήγα για τον πρώτο μου υπερηχο σχεδόν μέσα Δεκέμβρη..υπήρχε σάκος αλλά άδειος..δυστυχώς παλινδρομη το βλέπω αλλά μόνο λόγω χοριακης θέλω να έρθεις πάλι σε 10 μέρες είπε ο γιατρός..ήταν πια 29 Δεκέμβρη κ ναι τότε είδαμε έμβρυο κ ακούσαμε καρδούλα..κ από τότε έχω τον μονάκριβο μου!!!να ενημερώσω ότι δεν πραγματοποιήθηκε καμία άλλη επαφη από 15 Νοέμβρη κ μετά..κ στην α επιπέδου για να μπορέσει να βγει σωστά η μέτρηση ο εμβρυολογος μου έβαλε τελευταία περίοδο την 6/12/16 μόνο έτσι έβγαιναν οι μετρήσεις.. Κάνεις δεν μπορεί να εξηγήσει ακόμα τι έγινε!

Οπότε κορίτσια όλα είναι πιθανά..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...