Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

20 ώρες πρίν, Giwta1411 είπε:

Καλησπέρα και παλι κορίτσια! Εκεί που περιμένουμε να αποβάλλω για να γλιτώσω την απόξεση, η γιατρός μου μου προτείνει να κανω υπέρηχο σε κάποια που κάνει προγεννητικό έλεγχο και το αποτέλεσμα αυτής; 

Μονηρης βιώσιμη κύηση με βραδείς καρδιακούς παλμούς.... 

τι να πω; Η γιατρός μου μου ειπε ότι συνεχίζει να πιστεύει ότι δεν θα πάνε καλα τα πράγματα και ότι ειναι παλινδρομος κύηση. Αλλα τωρα περιμένουμε μια εβδομάδα για νέο υπέρηχο...

και όσο σκέφτομαι ότι ένας δεύτερος γιατρός απο την προηγούμενη εβδομάδα ήθελε να με βάλει για απόξεση...

δεν δίνω ελπίδες στον εαυτό μου Αλλα μου έδωσε δύναμη το μωράκι μου που προσπαθεί να ζήσει....

Κορίτσι μου εύχομαι να πάνε όλα καλά και να τα καταφέρει το μωράκι σου, μέσα από την καρδιά μου!!! Να σκέφτεσαι θετικά αλλά ταυτόχρονα να είσαι προετοιμασμένη για όλα... Περιμένουμε νέα σου... ελπίζω ευχάριστα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 163
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

21 ώρες πρίν, Giwta1411 είπε:

Καλησπέρα και παλι κορίτσια! Εκεί που περιμένουμε να αποβάλλω για να γλιτώσω την απόξεση, η γιατρός μου μου προτείνει να κανω υπέρηχο σε κάποια που κάνει προγεννητικό έλεγχο και το αποτέλεσμα αυτής; 

Μονηρης βιώσιμη κύηση με βραδείς καρδιακούς παλμούς.... 

τι να πω; Η γιατρός μου μου ειπε ότι συνεχίζει να πιστεύει ότι δεν θα πάνε καλα τα πράγματα και ότι ειναι παλινδρομος κύηση. Αλλα τωρα περιμένουμε μια εβδομάδα για νέο υπέρηχο...

και όσο σκέφτομαι ότι ένας δεύτερος γιατρός απο την προηγούμενη εβδομάδα ήθελε να με βάλει για απόξεση...

δεν δίνω ελπίδες στον εαυτό μου Αλλα μου έδωσε δύναμη το μωράκι μου που προσπαθεί να ζήσει....

Κ οι γιατροι δεν ειναι θεοι..κανουν κ λαθη...καλα κανετε κ περιμενετε...κ ευχομαο την επομενη φορα να ειναι ολα οπωσ πρεπει!!!

Link to comment
Share on other sites

On 1/7/2019 at 5:55 ΜΜ, Giwta1411 είπε:

Καλησπέρα και παλι κορίτσια! Εκεί που περιμένουμε να αποβάλλω για να γλιτώσω την απόξεση, η γιατρός μου μου προτείνει να κανω υπέρηχο σε κάποια που κάνει προγεννητικό έλεγχο και το αποτέλεσμα αυτής; 

Μονηρης βιώσιμη κύηση με βραδείς καρδιακούς παλμούς.... 

τι να πω; Η γιατρός μου μου ειπε ότι συνεχίζει να πιστεύει ότι δεν θα πάνε καλα τα πράγματα και ότι ειναι παλινδρομος κύηση. Αλλα τωρα περιμένουμε μια εβδομάδα για νέο υπέρηχο...

και όσο σκέφτομαι ότι ένας δεύτερος γιατρός απο την προηγούμενη εβδομάδα ήθελε να με βάλει για απόξεση...

δεν δίνω ελπίδες στον εαυτό μου Αλλα μου έδωσε δύναμη το μωράκι μου που προσπαθεί να ζήσει....

Μακάρι να πάνε όλα καλά κορίτσι μου!!! Έχεις όλη την θετική μου σκέψη !! Να είσαι δυνατή αισιόδοξη και να ξέρεις ότι τα πάντα γίνονται για καλό !! 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και παλι κορίτσια... 

ακομα η παλινδρομη κύηση μου ειναι μέσα στην κοιλιτσα μου...

περιμένει η γυναικολογος μου μπας και πέσει μόνο του για να γλιτώσω την απόξεση... 

ήθελα να ρωτήσω μετά απο φυσική αποβολή πως ειναι σίγουροι ότι έχει καθαρίσει η μητρα μετά 100%;

βεβαια σκέφτομαι ότι οι πόνοι θα ειναι μεγάλοι όπως και η αιμορραγία... 

μου μόνο καλό ειναι ότι θα μπορέσω να προσπαθήσω πιο γρήγορα για μια νέα εγκυμοσύνη...

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Giwta1411 είπε:

Καλημέρα και παλι κορίτσια... 

ακομα η παλινδρομη κύηση μου ειναι μέσα στην κοιλιτσα μου...

περιμένει η γυναικολογος μου μπας και πέσει μόνο του για να γλιτώσω την απόξεση..

ήθελα να ρωτήσω μετά απο φυσική αποβολή πως ειναι σίγουροι ότι έχει καθαρίσει η μητρα μετά 100%;

βεβαια σκέφτομαι ότι οι πόνοι θα ειναι μεγάλοι όπως και η αιμορραγία... 

μου μόνο καλό ειναι ότι θα μπορέσω να προσπαθήσω πιο γρήγορα για μια νέα εγκυμοσύνη...

Εμένα μου είχε δώσει χάπι για να αποβαλω. Αν κι έχω ακούσει από άλλες κοπέλες ότι πονάνε πολύ, εγώ είχα μόνο λίγα πονακια περιόδου. Ούτε παυσίπονο δεν είχα χρειαστεί!!! Εγώ ήμουν στο κρεβάτι όταν αποβλήθηκε το κυήμα. Το κατάλαβα και πήγα στην τουαλέτα και είδα στη σερβιετα ένα συμπαγές κυλινδρικο κομμάτι... Την άλλη μέρα που έκανε ο γιατρός υπέρηχο δεν έβλεπε κάτι στο σημείο που νωρίτερα ήταν ο σάκος. Έτσι σιγουρευτηκα ότι αυτό που είδα ήταν το κυήμα. Με είχε προετοιμάσει όμως ο γιατρός ότι αν δεν αποβαλωταν μόνο του θα έμπαινα για αποξεση. Ευτυχώς δεν χρειάστηκε... Παρακολουθήσαμε και τη χοριακη μέχρι να μηδενιστεί. Εύχομαι να τελειώσει όσο γίνεται ανώδυνα και σύντομα να έχεις ευχάριστα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 5/7/2019 at 2:40 ΜΜ, Giwta1411 είπε:

Καλημέρα και παλι κορίτσια... 

ακομα η παλινδρομη κύηση μου ειναι μέσα στην κοιλιτσα μου...

περιμένει η γυναικολογος μου μπας και πέσει μόνο του για να γλιτώσω την απόξεση... 

ήθελα να ρωτήσω μετά απο φυσική αποβολή πως ειναι σίγουροι ότι έχει καθαρίσει η μητρα μετά 100%;

βεβαια σκέφτομαι ότι οι πόνοι θα ειναι μεγάλοι όπως και η αιμορραγία... 

μου μόνο καλό ειναι ότι θα μπορέσω να προσπαθήσω πιο γρήγορα για μια νέα εγκυμοσύνη...

 

Οχι, δεν είναι μεγάλος ο πόνος σε αποβολή στο πρώτο τρίμηνο. Εντάξει, δεν είναι ότι δεν πονάει, αλλά φαντάσου μία άσκημη περίοδο και αντίστοιχη αιμορραγία, αν γίνει φυσικά. Μετά εμένα μου έδιναν φάρμακα, όπως δίνουν μετά τον τοκετό για να καθαρίσει η μήτρα, και νέο υπέρηχο συν γυναικολογική εξέταση, να βεβαιωθεί ο γιατρός ότι δεν υπάρχει υπόλειμμα στη μήτρα ή στον κόλπο. 

Δύσκολη η κατάσταση που περνάς, σε καταλαβαίνω απόλυτα. 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας και πάλι!!! Δεν σας ξέχασα αγαπημένη μου παρέα! Τελικά παρακολουθήσαμε την χοριακη που πέφτει συνεχώς και κοντά στις 20000 μονάδες άρχισε το κόκκινο αίμα... Δεν έχω ιδιαίτερους πόνους ούτε φοβερή αιμορραγία...δεν έχω νιώσει σάκο η κτήμα να αποβάλλεται όπως διαβάζω από σας....3η μέρα σήμερα... Ίσως και λόγω των υψηλών μονάδων. Ελπίζω η φύση να κάνει την δουλειά της και να μην χρειαστώ αποξεση,μιας που περίμενα τόσο καιρό για φυσική αποβολή... Μεθαύριο θα ξανακάνω χοριακη... 

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
On 1/6/2019 at 8:38 ΜΜ, ΚΟΝΑ39 είπε:

Καλησπέρα θα ήθελα να μοιραστώ και εγώ την εμπειρία μου !!Είμαι 39 ετών και έμεινα έγκυος στο 3 μου παιδάκι,Όλα ήταν οκ αλλά όταν πήγαμε για Αυχενική στη 12 εβδομάδα ανακαλύψαμε ότι είχε σταματήσει η καρδιά στη 11 εβδομάδα!!Δεν υπήρχε κάποια εξηγήσή συγκεκριμένα αλλά υποθέσεις!!!Υπάρχει κάποια με παρόμοιο περιστατικό!!Κάνατε εξετάσεις παραπερα,είναι πρόσφατο το γεγονός και δεν ξέρω τι να σκεφτώ!!!

 

Γεια σου! Έχω μια εγώ παρόμοια εμπειρία ...είμαι 41 ετών και έμεινα έγκυος στο τρίτο μου παιδάκι αλλά δυστυχώς στην 11 εβδομάδα διαπιστώθηκε απουσία καρδιακού παλμού...ακολούθησε αποξεση κτλ...λογικά κάποια χρωμοσωμικη ανωμαλία...δεν θέλησα να κάνω εξέταση για να δω τα περαιτέρω...όταν με το καλό έρθει η περίοδος θα ξαναπροσπαθησουμε ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Εγω σημερα για δευτερη φορα αντιμετωπιζω την παλίνδρομη κύηση.ειχαμε ακουσει παλμό αργό πριν 10 ημερες και σήμερα τίποτα.είχε σταματησει περιπου πρι μια εβδομαδα η αναπτυξη του συμφωνα με τις μετρησεις του υπερηχου και ετσι την Πέμπτη θα παω για αποξεση.εντωμεταξυ δεν εχω ακομα καθολου αιμα.τι να πω.ειχε καποια κοπελα αντιστοιχη εμπειρια???

Link to comment
Share on other sites

  • 10 months later...

Καλησπέρα κορίτσια,είμαι καινούργια στο φόρουμ αλλά εδώ και έναν χρόνο σας διαβάζω και παίρνω πολύ δύναμη. Πόσες πραγματικά απορίες έχουμε και πόσο σημαντική είναι αυτή η συμπαράσταση.

Είμαι 39,με πολυκιστηκες ωοθήκες ,46 ημερών κύκλους κτλ Μετά από 4 προσπάθειες καταφέραμε με τον άντρα μου και πιάσαμε το πρώτο μας σπορακι. Η ευτυχία μας και η χαρά μας ήταν απίστευτη!Το ανακάλυψα την 5η εβδομάδα κύησης ,την 6 η εβδομάδα είδαμε και τον υπέρηχο με μια καρδούλα να χτυπάει  την 6η στην 7 η εβδομάδα είχα έντονες ανακατοσουρες ,από την χαρά μας ζητήσαμε στον γιατρό μας να το ξαναδούμε...δυστυχώς είχε συστήσει η καρδιά του και μαζί και η δική μας. Μετά από τρεις μέρες έκανα αποξεση και από τότε έχουν περάσει 59 μέρες ,άφαντη η περίοδος και η ψυχολογία μέρα με την ημέρα πέφτει αντί να ανεβαίνει. Μίλησα σήμερα πάλι με.τον γιατρό μου και θα κάνω αύριο κάποιες ορμονικές εξετάσεις και μια β χοριακη για να δούμε τι συμβαίνει? Από εκείνη την στιγμή η ψυχολογία μου είναι στο πάτωμα . Πόσο πολύ ζηλεύω που σε κάποιους ανθρώπους τα πράγματα έρχονται εύκολα ή έτσι μας κάνουν να νομίζουμ?. Υπάρχει κάποια κοπέλα με πολυκιστηκες που να αντιμετωπίσε κάτι παρόμοιο? Άραγε θα έρθει ποτέ αυτό το rainbow baby ή μήπως δεν είναι γραφτό να γίνουμε όλες μανουλες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 13/6/2020 at 3:16 ΜΜ, olivia2012 είπε:

Εγω σημερα για δευτερη φορα αντιμετωπιζω την παλίνδρομη κύηση.ειχαμε ακουσει παλμό αργό πριν 10 ημερες και σήμερα τίποτα.είχε σταματησει περιπου πρι μια εβδομαδα η αναπτυξη του συμφωνα με τις μετρησεις του υπερηχου και ετσι την Πέμπτη θα παω για αποξεση.εντωμεταξυ δεν εχω ακομα καθολου αιμα.τι να πω.ειχε καποια κοπελα αντιστοιχη εμπειρια???

Κι εγώ αντίστοιχα στην 7η εβδομάδα σταμάτησε η καρδιά και αποφασίσαμε με τον γιατρό μου να προχωρήσουμε σε αποξεση χωρίς να έχω κάποια αιμορραγία. Θεώρησα ότι είναι καλύτερο να προχωρήσω άμεσα σε αποξεση από το να περιμένω να αποβάλλω ( που ίσως έπαιρνε αρκετό καιρό) Καλή δύναμη και εύχομαι να πάνε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 21/3/2019 at 7:47 ΜΜ, DemiMak είπε:

Γεια σας και απο μενα. Η περιπτωση μου δεν ειναι και τοσο ευχαριστη αφου πριν λιγες μερες απεβαλα. Ας τα παρω απο την αρχη ομως. Προσπαθουμε με τον αντρα μου απο το περασμενο καλοκαιρι για ενα 2ερο παιδακι. Ενω οι μηνες προχωρουσαν αρχισα να αγχωνομαι γιατι αυτο δε συνεβαινε. Τον Φεβρουαριο ομως ειχα καθυστερηση κ απο το αγχος μου ειχα κανει τεστ οπου βγηκε θετικο με μια μικρη αμφιβολια. Πηγα εκανα μια χοριακη κ βγηκε θετικη αλλα φαινοταν οτι ημουν σε πολυ αρχικο σταδιο. Μου ζητησε ο γιατρος να την επαναλαβω κ ειδαμε πως ειχε διπλασιαστει.Κλεισαμε ραντεβου για να δουμε αν ειναι ενδομητριο κ ολα μια χαρα. Επειδη ημουν σε πολυ αρχικο σταδιο κλεισαμε μετα απο 2εβδομαδες ραντεβου για να ακουσουμε την καρδουλα. Λεω χαλαρωσε κ μην το σκεφτεσαι. Στο μεταξυ κατι με κρατουσε απο την αρχη για να μη χαιρομαι που ημουν εγκυος.Φτανει η μερα λοιπον κ παιρνω αντρα με παιδι να ακουσουμε την καρδια. Ελα ομως που μας φρεναρε ο γιατρος κ μας ειπε αμυδρος χτυπος κ κατι στον υπερηχο να παλλεται. Λεω κατι δεν παει καλα. Ο γιατρος λεει ισως σας εφερα νωρις κ πως θα ηθελα να ερθετε την αλλη βδομαδα. Εγω 7εβδομαδ κ 3ημερων επρεπε να φαινοταν. Ο γιατρος μας διαβεβαιωνε πως ολα καλα μονο ενα 10% να μην προχωρησει.Ελα ομως που την επομενη μερα με πιανουν πονοι σαν κραμπες χαμηλα κ ροζ υγρα που μεχρι το βραδυ εγιναν κανονικο αιμα.παιρνω τηλ το γιατρο μου εδωσε χαπια για την αιμορραγια κ μια ενεση προγεστερονης. Το αιμα αυξανοταν κ οι πονοι φριχτοι. Την επομενη πηγα για υπερηχο. Ο σακος κ το εμβρυο στη θεση τους με καθυστερημενη αναπτυξη πανω απο μια βδομαδα. Εκει βεβαιωθηα οτι ηταν θεμα χρονου να το χασω.2 μερες ειχα φριχτους πονους κ τσουπ σπανε τα νερα κ ποταμι το αιμα.απεβαλα τα 2/3 του εμβρυου κ μ χορηγησε χαπια κ αντιβιωση ωστε να αποβαλω κ το υπολοιπο.σημερα ειμαι σωματικα λιγο καλυτερα αλλα ο φοβος για μια επομενη αποβολη παραμενει.η ψυχολογια μου ειναι σαν διακοπτης που μια ειμαι καλα κ τον πατας κ σβηνει. Εσεις ποτε ξεκινησατε τις προσπαθειες κ σε ποσο καιρο μεινατε κ παλι εγκυες? Ποσες πιθανοτητες να ξανασυμβει?

Γεια σας κορίτσια, είναι καινουρια στην παρέα και θέλω να μοιραστώ μαζί σας το προβλημα μου. Είμαι 30 χρόνων και Έχοντας ένα αγοράκι 13 μηνών πριν δυο μήνες έμεινα έγκυος και στο τρίτο ραντεβού στην 10η εβδομάδα δυστυχώς δεν ξανά ακούσαμε καρδούλα, η κύηση ήταν παλινδρομη και είχε σχεδόν δυο βδομαδες που σταμάτησε η ανάπτυξη του. Έκανα απόξεση. Ο γιατρός θεωρεί πως έχοντας ήδη ένα γερο παιδάκι, αυτό ήταν ένα τυχαίο γεγονός και πως θα πρέπει να περιμένουμε 3 μήνες για να ξανά προσπαθήσουμε. Εγώ είμαι χαλια, και ο άντρας μου το ίδιο, σκέφτομαι πως μόνο αν ξανά μείνω έγκυος θα γίνω παλι καλά, θέλουμε τόσο πολύ να χαρίσουμε στο γιο μας ένα αδερφάκι αλλά από την άλλη φοβάμαι μήπως επαναληφθεί.  Πείτε μου τις εμπειριες σας, πως το διαχειριστήκατε; Ταυτόχρονο έχω 3 φιλες έγκυες σχεδόν στην ίδια εβδομάδα με μενα και δεν μπορώ ούτε να τις αντικρίσω.. σκέφτομαι πως πριν λίγες μέρες ήμουν χαρούμενη και χάϊδευα την κοιλιτσα μου. 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Nandia83

Καλησπέρα κορίτσια..  τον περασμένο Μάιο είχα μια αποβολή και χρειάστηκε να κάνω αποξεση.. αυτός είναι ο πρώτος μήνας που ξεκίνησα προσπάθεια.. εχω ακούσει ότι μένεις πιο εύκολα μετά από αποξεση.. από δική σας εμπειρία ισχύει αυτο; ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

Nandia83

Καλησπέρα κορίτσια..  τον περασμένο Μάιο είχα μια αποβολή και χρειάστηκε να κάνω αποξεση.. αυτός είναι ο πρώτος μήνας που ξεκίνησα προσπάθεια.. εχω ακούσει ότι μένεις πιο εύκολα μετά από αποξεση.. από δική σας εμπειρία ισχύει αυτο; ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Nandia83 είπε:
Nandia83

Καλησπέρα κορίτσια..  τον περασμένο Μάιο είχα μια αποβολή και χρειάστηκε να κάνω αποξεση.. αυτός είναι ο πρώτος μήνας που ξεκίνησα προσπάθεια.. εχω ακούσει ότι μένεις πιο εύκολα μετά από αποξεση.. από δική σας εμπειρία ισχύει αυτο; ευχαριστώ 

Ναι ισχύει σε πολλές γυναίκες. Και με εμένα αυτό συνέβη. Μην χάνεις το κουράγιο σου. Εύχομαι γρήγορα εγκυουλα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 29/9/2021 at 9:04 ΜΜ, Nandia83 είπε:
Nandia83

Καλησπέρα κορίτσια..  τον περασμένο Μάιο είχα μια αποβολή και χρειάστηκε να κάνω αποξεση.. αυτός είναι ο πρώτος μήνας που ξεκίνησα προσπάθεια.. εχω ακούσει ότι μένεις πιο εύκολα μετά από αποξεση.. από δική σας εμπειρία ισχύει αυτο; ευχαριστώ 

Καλημέρα!!! Ναι, ισχύει!!!! Εγώ έμεινα έγκυος με τη μια και μοναδική προσπάθεια μετά την αποξεση!!! Και μάλιστα σε μέρα που δεν πίστευα πως θα είχα ωορρηξία, καθώς ήταν αρκετά αργά σε σχέση με τον κύκλο μου!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια καλημερα

τελικα αδιαθετησα... χαθηκε αυτος ο μηνας.. ηταν η πρωτη προσπαθεια μετα την αποξεση.. δεν ξερω αν επαιξε ρολο αλλα μεσα στην μερα της ωοριξιασ ειχαμε ενα τσακωμο με τον συντροφο μου και ειμουν αναστατωμενη μεχρι την επομενη μερα και η ψυχολογια μου ηταν στα κατω της... ειπα θα χαλαρωσω και δεν θα το σκεφτομαι οσο γινεται απλα εχω μεχρι αρχες δεκεμβριου χρονο για να μεινω αλλιως μετα πρεπει να σταματησω και ξανα μετα το πασχα αρχισω προσπαθειεσ λογω του οτι εχω τον γαμο μας του χρονου τον οκτωβριο..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας. Πρώτη φορά μπαίνω οπότε δν ξέρω αν γράφω σωστά εδώ.

Είμαι 43 ετών έχω ένα αγοράκι 2,5 χρόνων. 

Πριν ένα μήνα ανακάλυψα πως είμαι πάλι έγκυος( τι χαρά!) Αλλά παλινδρόμησε στην 7η εβδομάδα. Με στεναχώρησε πολύ το γεγονός αλλά πιο πολύ ανησυχώ για το αν θα τα ξανά καταφέρω λόγω του ότι είμαι κ με μια ωοθήκη. Έχω διαγνωστεί με ΠΩΑ στο παρελθόν. Παρόλα αυτά έκανα το γιο μου με φυσική σύλληψη, όπως και η παλινδρομη τώρα με φυσική σύλληψη. Έχει συμβεί σε καμία κοπελα στην ηλικία μου? Πόσο πιθανό είναι να ξανά μείνω?

 

Link to comment
Share on other sites

 

Καλησπέρα κορίτσια..  τον περασμένο Μάιο είχα μια αποβολή και χρειάστηκε να κάνω αποξεση.. αυτός είναι ο πρώτος μήνας που ξεκίνησα προσπάθεια.. εχω ακούσει ότι μένεις πιο εύκολα μετά από αποξεση.. από δική σας εμπειρία ισχύει αυτο; ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2021 at 9:59 ΜΜ, Stefy_f είπε:

Καλησπέρα σας. Πρώτη φορά μπαίνω οπότε δν ξέρω αν γράφω σωστά εδώ.

Είμαι 43 ετών έχω ένα αγοράκι 2,5 χρόνων. 

Πριν ένα μήνα ανακάλυψα πως είμαι πάλι έγκυος( τι χαρά!) Αλλά παλινδρόμησε στην 7η εβδομάδα. Με στεναχώρησε πολύ το γεγονός αλλά πιο πολύ ανησυχώ για το αν θα τα ξανά καταφέρω λόγω του ότι είμαι κ με μια ωοθήκη. Έχω διαγνωστεί με ΠΩΑ στο παρελθόν. Παρόλα αυτά έκανα το γιο μου με φυσική σύλληψη, όπως και η παλινδρομη τώρα με φυσική σύλληψη. Έχει συμβεί σε καμία κοπελα στην ηλικία μου? Πόσο πιθανό είναι να ξανά μείνω?

 

Εγω 38 ειμαι και στην παλινδρομη ειχα μεινει με την πρωτη εγκυος.. θεωρω οτι αφου εχεις ηδη ενα παιδι και ειχες μεινει ξανα εγκυος θα τα καταφερεις ξανα.. λενε μετα απο αποξεση οτι μενεις πιο ευκολα.. οπως και να εχει στο ευχομαι να τα καταφερεις ξανα και να ειναι μια τελεια και τελειομηνη εγκυμοσυνη

Link to comment
Share on other sites

On 5/10/2021 at 10:54 ΜΜ, Nandia83 είπε:
 

Καλησπέρα κορίτσια..  τον περασμένο Μάιο είχα μια αποβολή και χρειάστηκε να κάνω αποξεση.. αυτός είναι ο πρώτος μήνας που ξεκίνησα προσπάθεια.. εχω ακούσει ότι μένεις πιο εύκολα μετά από αποξεση.. από δική σας εμπειρία ισχύει αυτο; ευχαριστώ 

Καλησπέρα κορίτσι!!! Εγώ μετά την αποξεση, έμεινα έγκυος κυριολεκτικά με την 1η προσπάθεια, η οποία ήταν και η μοναδική λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων του συζύγου, μόλις μας έδωσε το οκ ο γιατρός!!! Και ήταν και εκτός γόνιμων θεωρητικά ημερών!!!!

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, anemoni1989 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι!!! Εγώ μετά την αποξεση, έμεινα έγκυος κυριολεκτικά με την 1η προσπάθεια, η οποία ήταν και η μοναδική λόγω επαγγελματικών υποχρεώσεων του συζύγου, μόλις μας έδωσε το οκ ο γιατρός!!! Και ήταν και εκτός γόνιμων θεωρητικά ημερών!!!!

Συγχαρητήρια.. εγω ξεκίνησα τον Σεπτέμβριο αλλά δεν έμεινα.. ελπίζω να φανώ τυχερή αυτό το μήνα 

Link to comment
Share on other sites

On 9/10/2021 at 8:14 ΠΜ, Nandia83 είπε:

Συγχαρητήρια.. εγω ξεκίνησα τον Σεπτέμβριο αλλά δεν έμεινα.. ελπίζω να φανώ τυχερή αυτό το μήνα 

Καλημέρα!! Στο εύχομαι ολόψυχα!!!! Νομίζω πως αν το σκέφτεσαι συνεχώς είναι και χειρότερο!! Ξέρω βέβαια πως είναι αδύνατο να μην το σκέφτεσαι, αφού εγώ η ίδια τότε ήμουν να σκάσω γιατί θεωρητικά είχαμε χάσει τις γόνιμες μέρες και πήγαινα για τον επόμενο!!!! Αφού είχα καθυστερηση και δεν το πίστευα φαντάσου!!!! :D Ήμουν σίγουρη πως επρόκειτο για ανωμαλία του κύκλου λόγω της αποξεσης!!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , anemoni1989 είπε:

Καλημέρα!! Στο εύχομαι ολόψυχα!!!! Νομίζω πως αν το σκέφτεσαι συνεχώς είναι και χειρότερο!! Ξέρω βέβαια πως είναι αδύνατο να μην το σκέφτεσαι, αφού εγώ η ίδια τότε ήμουν να σκάσω γιατί θεωρητικά είχαμε χάσει τις γόνιμες μέρες και πήγαινα για τον επόμενο!!!! Αφού είχα καθυστερηση και δεν το πίστευα φαντάσου!!!! :D Ήμουν σίγουρη πως επρόκειτο για ανωμαλία του κύκλου λόγω της αποξεσης!!

Καλημέρα!! προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα πως γινεται δεν εχω καταλαβει ακομα χααχαχαχα.. σε ευχαριστω πολυ..  για να δουμε τι θα κανουμε αυτο το μηνα χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Nandia83 είπε:

Καλημέρα!! προσπαθω να μην το σκεφτομαι αλλα πως γινεται δεν εχω καταλαβει ακομα χααχαχαχα.. σε ευχαριστω πολυ..  για να δουμε τι θα κανουμε αυτο το μηνα χαχαχα

Στο εύχομαι ολόψυχα!!!! Πότε (δεν) περιμένεις???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...