Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ειναι παρα πολυ ομορφα και τα 2 μερη..η χιλιαδου μονο λιγο καπου χαλασε.τελευταια φορα ειχα παει πριν 3 χρονια και ειχε παααααρα πολυ κοσμο δεν αξιζε.παντως η ευβοια εχει ωραια μερη...

συζητηση που πιασαμε!!!και εξω εχει εναν ηλιο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 174
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εχει κανει καποια/ος απο εσας ελευθερο καμπινγκ με μωρο 10-11 μηνων..και αν ναι..πως ηταν η εμπειρια και ποια τα απαραιτητα να εχω μαζι μου?

 

τοτε που θα παμε η μικρη θα ειναι 11 μηνων..αλλα ηδη με απσχολει και θελω να προετοιμαστω.

Να πάτε να πάτε.

Εφόσον το κατέχετε το άθλημα είναι σίγουρο πως θα τα καταφέρετε.

Για το παιδί θα έλεγα σημαντικά είναι μια κουνουπιέρα αλλά και σκηνή που να μην περνά τίποτα μέσα.

Μην ψάχνεις για μούλτι μπαταρίες και τέτοια.

ότι ψήνετε ( όπως οι ψητές πατάτες ) άντε κανένα βραστό ζαρζαβατικό και τα λιώνεις με το πηρούνι.

Τα multi και γενικότερα κάθε σκεύος θέλει και το πλυσιμό του την φυλαξή του και και και . Αυτό σημαίνει πολλές μυρουδιές γύρω από την σκηνή οι οποίες ελκύουν διάφορους επισκέπτες.

όσο πιό απλά τόσο πιο ανέμελα :wink:

 

Η κουνουπιέρα η καλή ομπρέλα το αντιπυρετικό το θερμόμετρο το αντισταμινικό και 2 πακέτα υγρομάντηλα είναι τα μόνα απαραίτητα για ελεύθερους κατασκηνωτές που προέρχονται καλομαθημένοι από το κλεινόν άστι :wink:

Καλά να περάσετε. :)

Link to comment
Share on other sites

καλα οτι θα παμε θα παμε..δεν υπαρχει περιπτωση..

και αρτια οργανωμενοι ειμαστε και ολα!

μονο το φαι στην ουσια με απασχολει..αλλα ολα θα γινουν..

καλα ε?δεν μπορω να περιμενω :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έλεος ρε παιδιά! έλεος!! και έχει και 18 βαθμούς έξω σήμερα! :lol:

 

αυτό που είπε η Χριστίνα για τον γύρο της Ευρώπης με τροχο... είναι το όνειρό μου...

 

και μια ερώτηση: πού ειναι το Πυλι????????????

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

και μια ερώτηση: πού ειναι το Πυλι????????????

 

Αυτό ήθελα να το ρωτήσω και εγώ...για πείτε και μας να μαθαίνουμε... :roll:

Λοιπόν άργησα λίγο αλλά το έψαχνα , κάτι μου έλεγε πως το ήξερα!!!!!

Πυλι είναι στην εύβοια , σώπαααααα θα μου πείτε.

Φτάνεις ώς τον Αϊ Γιάννη τονΡώσο και στίβεις δεξιά για προκόπη ......για περισσότερα ανοίχτε την διεύθυνση που σας δίνω http://www.transalpforum.gr/index.php?topic=4869.msg75500 τα παιδιά έχουν κάνει μια πολύ καλή περιγραφή με χάρτες και φωτό!!!!!

Ξάχασα να σας πως μετά από το Πυλι σε 5~10 λεπτά είναι η παραλία που σας έδειξα το τσιγκαναριό μου (η Βλαχιά) :lol::lol::lol: γι αυτό κάτι μου έλεγε το πυλι αλλ'ά δεν ήμουν και σίγουρος

 

 

Φωτό από την παραλία της Βλαχιάς , δίπλα λέμε ότι είναι.

 

IMGP0627.jpg

Link to comment
Share on other sites

επίσης χρήσιμο λινκ http://www.braters.gr/viewtopic.php?t=1838 με πληροφορίες και χάρτη , απλά ελπίζω να βλέπετε τον χάρτη όσοι δεν είστε μέλη , διότι για τις φωτό ξέρω ότι τις βλέπουν μόνο τα μέλη.

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα! Ας ερθει εκεινη η ωρα Μαιρη μου κ ας κανουμε κ κυκλους!!
O καλός ο κύκλος είναι γύρω γύρω οι χώρες της βαλτικής φτάνουμε πάνω σκανδιναβία και μετά κατά σειρά τις σκανδιναβικές ...Δανία γερμανία.........ελλάδα, με ένα frei_van_190.jpg αυτοκινούμενο φυσικά

ή ένα μικρό τροχόσπιτο frei_touring_190.jpg υπολογίζω πως τότε θα μας ακολουθεί μόνο το ένα παιδί , άρα δεν χρειαζόμαστε και πολύ χώρο :wink: .

 

Όσο για το κρύο στα χιόνια που με ρωτήσατε , η σκηνή είναι τριών εποχών :cool: άρα δεν είναι για κρύα.

Έχουμε όμως καλούς υπνόσακους με άνεση στο 0 ~ -2 και ακραία το -15

Στις φωτό που είδατε είχαμε -6 .Την άλλη φορά θα πάρω και μια βελέντζα ( φλωκάτη) να την ρίξω από πάνω μας :idea:

Αυτά είναι για μια το πολύ δύο μέρες , διότι τα παιδιά από το πολύ παιχνίδι βρέχονται συνέχεια από το χιόνι και τα ρούχα τελειώνουν :evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς κάναμε κάμπινγκ πρώτη φορά μαζί με το παιδί (ήταν 22 μηνών) στην Κρήτη στο Αγιοφάραγγο το καλοκαίρι του 2008. Όπως καταλαβάινεται και από το όνομα, ήταν ένα φαράγγι. Άφηνες το αυτοκίνητο και περπατούσες περίπου 15-20 λεπτά με τα πόδια για να φτάσεις στη παραλία. Αυτό ήταν το μόνο κουραστικό γιατί ήσουν φορτωμένος μέχρι τα αυτιά. Μείναμε 6 μέρες όπυ περάσαμε τέλεια (με παρέα φυσικά, σύνολο 3 σκηνές). Ο μικρός έπαιζε συνέχεια έτρεχε όλη μέρα και συμμετείχε σε όλες τις δραστηριότητές μας, από το μάζεμα των ξύλων για την φωτιά μέχρι και τα παιχνίδια με τις ρακέτες. Δεν μας κούρασε καθόλου. Και από εξοπλισμό του παιδιού, εκτός από ένα καλό φαρμακείο δεν είχα πάρει τίποτα ιδιαίτερο μαζί μου.

Σιγουρα κάμια στιγμή θα το ξανακάνουμε.

 

Άσχετο αλλά σε αυτό το φαράγγι μου πέρασε για πρώτη φορά η σκέψη ότι μπορεί να είμαι έγκυος και περίμενα πότε θα βγούμε στον πολιτισμό για να το τσεκάρω.

Kiki + George = Panagiotis + Maria

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Καλησπέρα. Νεούδι στο forum νεούδι και ως γονέας καθότι η κορούλα μου είναι μόλις 3 μηνών και κάτι ημερών. Εδώ και 2 μέρες συζητάμε με τη γυναίκα μου για τις καλοκαιρινές μας διακοπές και μετά από πρόσκλη από φιλική μας παρέα. σκεφτόμαστε τον Αύγουστο(η μικρή θα έχει κλέισει τους 6 μήνες) να κάνουμε ένα δεκαήμερο διακοπών σε ένα από τα πιο οργανωμένα camping της Χαλκιδικής. Βέβαια θα κατασκηνώσουμε (εννοώ όχι τροχόσπιτο, ούτε κατάλυμα) οπότε και μας διακατέχει ένα σχετικό άγχος. Σημαντικό επίσης είναι ότι ο ένας της παρέας είναι παιδίατρος οπότε πολύ ενδοιασμοί μας εξαλείφονται. Θα ήθελα την γνώμη σας και πολύ περισσότερο τις εμπειρίες - συμβουλές σας σχετικά με το εγχείρημα που σχεδιάζουμε. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

Βέροια πόλη μαγικκή

του άνειρου πατρίδα

χωρίς να έχει θάλλασα

θα ακούς να σκάει το κύμα

Link to comment
Share on other sites

GiannisVeria το camping είναι τέλειες διακοπές εμείς κάθε χρόνο πάμε σε camping, αλλα όταν έχεις τόσο μικρό μωρό το σκεφτεσαι. Και εμένα ο γιος μου είναι ιδια ηλικία με την κόρη σου.και τον Αυγουστο που θα πάμε διακοπές θα είναι 6 μηνών, θα έχει αρχίσει τις κρέμες και ίσως και το φαγητό. Ακόμα και οργανωμένο να είναι το camping νομίζω ότι δεν βολεύει για τόσο μωρό. Για μένα το πρόβλημα δεν είναι η σκηνή γιατί κλείνει απο παντού και δεν υπάρχει προβλημα να σε τσιμπίσει κάτι. Για τα κουνούπια χρησιμοποιείς τα ειδικά που υπάρχουν στα φαρμακεία για μωρά. Εμένα με απασχολεί το φαγητό του και το μπάνιο του. Αλλα πάλι δεν θέλω να σε απογοητεύσω, αν θέλετε πολύ να το κάνετε μια εμπειρία θα είναι.Το πολύ πολύ αν δείτε και δεν τα καταφέρνεται νοικιαζεται ένα δωμάτιο κοντά στο camping για να μη χαλάσετε και την παρέα βρε παιδί μου.;)

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

Βασικο ερωτημα

Ειναι το μωρο σε φαση αποστειρωσης? Πως διασφαλιζεις την αποστειρωση?

Εμεις πηγαμε στα 2 της καποιες μερες στο Γιανιτσοχωρι σε καμπινγκ αλλα μειναμε σε τροχοβιλα με δικη μας τουαλετα και ζεσταιναμε το γαλα σε γκαζακι.

Ετρωγε κανονικα τοτε η μικρη τα παντα,,, (σε δωματιο οτνα ειχαμε παει και ετρωγε νιανια μου ειχε βγει το λαδι να πλενω την μουλινετα, ποσ μαλλον αν το κανεις σε ελευθερο καμπινγκ)

Γιατι δε δοκιμαζεις σε οργανωμενο καμπινγκ σε ενδιαμεση λυση οπως πχ να νοικιασετε τροχοσπιτο ή τροχοβιλλα και βλεπεις μετα απο 3-4 μερες πως νοιωθεις σχετικα με το ελευθερο καμπινγκ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ΛΟΙΠΟΝ ΩΣ ΛΑΤΡΗΣ ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΟΥ ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΕΧΩ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ …….

 

ΕΓΩ ΠΕΡΣΗ ΣΤΗΝ ΠΛΑΤΙΑ ΑΜΜΟ ΠΟΥ Ο ΜΙΚΡΟΣ ΜΑΣ ΗΤΑΝ ΜΟΛΙΣ

3 ΜΗΝΩΝ ΠΗΓΑΜΕ ΓΙΑ 3 ΜΕΡΟΥΛΕΣ ………

 

ΦΥΣΙΚΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ ΚΑΘΕ ΧΡΟΝΟ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΧΡΟΝΙΑ ΜΕ ΤΩΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΞΟΠΛΙΣΜΟ ΗΜΑΣΤΕ ΚΟΜΠΛΕ ……….

 

ΠΕΡΣΗ ΟΜΩΣ ΘΗΛΑΖΑ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΧΑ ΘΕΜΑ ΤΡΟΦΗΣ ΤΟΥ ΜΩΡΟΥ

 

ΣΥΜΒΟΥΛΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΕΙΣ ΞΑΝΑ ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΕΠΙΧΕΙΡΗΣΕΙΣ. ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΓΟΥΣΤΟΥ ΚΑΙ ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ

 

Α. τουαλέτα δεν υπάρχει ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΘΑΜΝΟΥΣ

 

Β. μονό μια κοινόχρηστη ντουζιέρα

 

Γ, δεν υπάρχει ρεύμα

 

Δ. καμιά μα καμιά απόλυτος άνεση

 

ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ

 

ΤΑ ΒΡΑΔΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΦΩΤΙΑ

 

ΤΟ ΠΡΩΙΝΟ –ΒΡΑΔΙΝΟ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΠΑΝΙΟ

 

Η ΠΑΡΕΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ

 

ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΙΑ ΦΕΤΟΣ ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΟΝΟ 2 -3 ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ

.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΙΑΣ ΠΟΥ ΒΡΗΚΑ ΠΑΡΕΑ ΑΠΟ ΚΑΜΠΙΣΤΕΣ ΚΑΙ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΙΟ ΦΑΝΑΤΙΚΟΥΣ ΑΠΟ ΕΜΑΣ, ΗΘΕΛΑ ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΛΟ ΟΡΓΑΝΩΜΕΝΟ ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΑΘΗΝΑ (ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ 3 ΩΡΕΣ) ΠΟΥ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ. Η ΜΙΚΡΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ 19 ΜΗΝΩΝ ΚΑΙ ΕΧΟΥΜΕ ΚΛΕΙΣΕΙ ΑΡΧΕΣ ΙΟΥΛΙΟΥ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗΝ ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ ΣΤΗΝ ΕΥΒΟΙΑ. ΑΛΛΑ ΟΣΟ ΚΑΛΑ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ, ΑΛΛΑ ΤΟΣΑ ΚΑΚΑ. ΑΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ, ΘΑ ΤΟ ΕΚΤΙΜΟΥΣΑ ΓΙΑΤΙ Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΜΠΙΝΓΚ ΜΕ ΠΑΙΔΙΑ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΠΙΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΗ ΑΠΟΨΗ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ (ΓΙΑ ΕΜΑΣ)! ΓΙΑΤΙ ΚΙ ΕΓΩ ΣΑΝ ΦΟΙΤΗΤΡΙΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ!!

Link to comment
Share on other sites

βρε τρελλες και τρελλοι και εγω μεσαααα!!!!!! κ εγω απο μικρη με σκηνη!

να σας πω το καλυτερο μου?

να κανω τσισα μου και να κοιταζω τα αστερια!!!! μιλαμε η μεγαλυτερη απολαυση!!!!!! μετα ερχεται να κοιταω τα αστερια ξαπλωμενη διπλα στη θαλασσα!!!!!

σας το ειπα?? φετος θα πααααωωωωωω!!!!

περυσι δε πηγα γιατι ηταν η μικρη πολυ ....μικρη!!!

δε θα το συνιστουσα!!! πρεπει να εισαι πολυ οργανωτικος τυπος για να το καταφερεις! επεισης πρεπει να εισαι κ λιγο χυμα (μη με ρωτησετε πως τα συνδυασα χαχαχα)

νομιζω οτι το καλυτερο θα ηταν μια δοκιμη! δοκιμαστε πρωτα για ενα διημερο κ μετα τολματε για παραπανω!

παντως ρε παιδι μου πολυ κουβαλα το καμπινγκ!!! αν θες να βρεις ερημη παραλια πρεπει να παρεις κ ενα γαιδαρο μαζι!!! ελλειψη γαιδαρου βεβαια....χαχαχα!!!

αααααααααααααααααααχχχχχχχχχχχχχχ ανυπομονω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Διώνη το κάμπινγκ στην αγία άννα είναι προσανατολισμένο πιό πολύ σε νεαρόκοσμο και παρέες, παρά οικογένεια. Είναι πολύ κοντά οι σκηνές μεταξύ τους και για τη θάλασσα πρέπει να περάσεις το δρόμο. Εμάς μας αρέσει πολύ το κάμπινγκ Αγκινάρα στο Βαρθολομιό κοντά στον Πύργο. Είναι λίγο περισσότερο από 3 ώρες αλλά είναι όμορφο κάμπινγκ με καλή παραλία, άνετο και ήσυχο.

Δεν έχω άλλη εμπειρία από οργανωμένο, πάντα έκανα τσανήρι ελεύθερα, αλλά με τα παιδιά έχουμε πάει μόνο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Ο μπεμπεκάκος μας είναι 7 μηνών και θέλουμε πολύ με τον άντρα μου να πάμε για ελεύθερο καμπινγκ όλοι μαζί φέτος.

 

Μιας και θα 'ναι η πρώτη φορα μας με το μωρό έχετε κάτι να μου προτείνετε??

Εξοπλισμό κτλ????

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σκεφτόμαστε να ξαναξεκινήσουμε το κάμπινγκ και να πάμε πρώτη φορά με τον μικρό σε οργανωμένο. Ο Γιώργος είναι λίγο δισταχτικός λόγω της εγκυμοσύνης και του μικρού που είναι 17 μηνών αλλά θεωρώ οτι θα το καταχαρεί ο μικρός (οι γείτονες δεν ξέρω) κι εγώ με ένα καλό υπόστρωμα θα είναι μια χαρά.

Για πέστε κι εσείς τις εμπειρίες σας πότε πρωτοπήγατε με τα πιτσιρίκια, τι σας φάνηκε χρήσιμο, τι δυσκολίες αντιμετωπίσατε... Ρωτάω πολλά;;;:cool:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω θυμαμαι οταν καναμε καμπινγκ με τους γονεις μου.Βεβαια κ εμεις πηγαιναμε σε οργανωμενα αλλα και παλι χρειαζεσαι πολλα πραγματα.Εκτος απο σκηνη,πασαλακια κ στρωματα θες σεντονια,μαξιλαρια.Χωρια τα πραγματα του παιδιου...καποιο αγαπημενο παιχνιδι.Σιγουρα γκαζακι,μπρικι,πιατα,ποτηρια,μαχαιροπηρουνα (μπορεις να παρεις μιας χρησεως).Πετσετες μανιου,θαλασσης,ρουχα,μαγιω,μανταλακια,σκοινι για τα ρουχα,απορρυπαντικο για πλυσιμο στο χερι......τι αλλο????

Φιδακι για κουνουπια,φορητο ψυγειακι,καμια καρεκλιτσα.........

Δε θυμαμαι τωρα κατι αλλο αλλα ειναι σαν να μετακομιζεις ολο σου το σπιτι......

Πολυ ωραια εμπειρια και απιστευτη για τα παιδια.....δεν ανησυχεις για τιποτα......

Και φυσικα καλη διαθεση.....ολα ειναι μια συνηθεια!!!!!!!

ΤΑΣΟΣ 9/2/09

ΧΡΗΣΤΟΣ 21/7/10

ΘΑΝΟΣ 21/7/10

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς τα τελευταία δύο χρόνια το κόψαμε το κάμπινγκ... Θέλω πολύ να πάω με το μικρό αλλά ψιλοφοβάμαι τι θα αντιμετωπίσω... από κουνούπια, ζουζούνια και ενόχληση γειτόνων μέχρι τι θα τρώει και πώς θα κάνει μπάνιο... Δεν ξέρω. Σκέφτομαι να δοκιμάσω εδώ κοντά ένα τριήμερο (πχ Τζια) και βλέπουμε. Πάντως μια γνωστή που πήγε πέρυσι κάμπινγκ με γιο 2,5 ετών και έγκυος στον 3ο πέρασε φοβερά!

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Σκεφτόμαστε να ξαναξεκινήσουμε το κάμπινγκ και να πάμε πρώτη φορά με τον μικρό σε οργανωμένο. Ο Γιώργος είναι λίγο δισταχτικός λόγω της εγκυμοσύνης και του μικρού που είναι 17 μηνών αλλά θεωρώ οτι θα το καταχαρεί ο μικρός (οι γείτονες δεν ξέρω) κι εγώ με ένα καλό υπόστρωμα θα είναι μια χαρά.

Για πέστε κι εσείς τις εμπειρίες σας πότε πρωτοπήγατε με τα πιτσιρίκια, τι σας φάνηκε χρήσιμο, τι δυσκολίες αντιμετωπίσατε... Ρωτάω πολλά;;;:cool:

 

Λέγκω με το καλό, δεν το ξερα:D:D:D

 

κι εμένα με ενδιαφέρει το θέμα καμπινγκ, εμείς έτσι τη βγάζαμε, όμως περυσι λόγω εγκυμοσύνης πηγαμε σε δωματιάκι και μου κακοφάνηκε, πολύ στριμώκολα:lol::lol:

 

τωρα θα παμε Κρήτη στα αδέρφια του άντρα μου και κάποιες μέρες θα βρεθούμε και σε κάμπινγκ, για να δούμε όμως θα κάτσουμε;:roll:

 

με 6 μηνών μωράκι ήταν ένα ζευγάρι στην Κάρπαθο που είχαμε πάει πρόπερσι....μιλάμε για πραγματικούς ήρωες!Τρελός αέρας και η παραλία στη μέση του πουθενα.......

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πήγαμε κάμπινγκ με τη Φοίβη 14 μηνών, σε οργανωμένο. Το μόνο που με απασχολούσε ήταν το φαγητό, αλλά με το γκαζάκι για κανένα τραχανά, και ταβερνούλες τριγύρω τα πήγαμε μια χαρά. Για ύπνο είχαμε φουσκωτά στρώματα και σεντόνια, βασικό ήταν το γιογιό για να μην χρησιμοποιεί ο μεγάλος τις τουαλέττες εκεί. Είχαμε ψυγειάκι με ρεύμα για το γάλα τους (είχαμε μόλις σταματήσει το θηλασμό). Παιχνίδια είχαμε της θάλασσας και τα ποδηλατάκια τους. Για τα κουνούπια, σπρέι του Κορρέ. Α, πολύ χρήσιμο ήταν ένα σπαστό τραπεζάκι με παγκάκι για να καθόμαστε, και το σκοινί για άπλωμα για να κρεμάμε τα φαγώσιμα. Οι γείτονες δεν είχαν θέμα, είχε πολλά παιδάκια το κάμπινγκ.

Επίσης, πολύ με βοήθησε ένας μουσαμάς που βάλαμε κάτω στο χώμα μπροστά από την είσοδο της σκηνής, και ένα μικρό σκουπάκι με το οποίο σκούπιζα τα χώματα και τις άμμους από το μουσαμά για να μην μπαίνουν μέσα στη σκηνή.

Ήταν οι πιό ξεκούραστες και ξέγνοιαστες διακοπές που έχουμε κάνει ποτέ. Δεν ξαναπήγαμε από τότε, και δεν μας βλέπω και φέτος δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

Το επομενο σκ λεω να το επιχειρησω!!Ελευθερο βεβαια...η θα δουμε...ο αντρας μου θελει να παμε στο πηλι ευβοια..ομως εκει η παραλια δεν ειναι προσβασιμη ευκολα και ασε που εχει ενα δεντρο ολο κι ολο...κι αυτο πιασμενο!εχετε καμια προταση?στην ευβοια σκεφτομαι που ειναι και κοντα.θα επιστρεψω και με λιστα τωρα παω λαικηηηη

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...