Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Just now, Sentir...natureza είπε:

Εννοειται οτι εισαι συνεχεια απο πανω του. Προσπαθησε να κανεις μια γωνιτσα κοντα στην ομπρελα με παιχνιδια, κουβαδακια, ισως και μια πισινουλα (ή καλυτερα λακκουβα που θα γεμισετε νερο), οτιδηποτε που θα τον κανει να καθεται εστω και για λιγη ωρα διπλα σου ωστε να μην τον κυνηγας συνεχως. 

Εγω θα πηγαινα σε παραλια με αμμο, τουλαχιστον αν φαει δεν θα υπαρχει η πιθανοτητα πνιγμου με βοτσαλο. 

 

Τέλεια!! Ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες. Σε περίπτωση που φάει τι συμβαίνει ; Φοβάμαι πολύ έχει τόσα μικρόβια :(

Just now, Super.mum είπε:

Τέλεια!! Ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες. Σε περίπτωση που φάει τι συμβαίνει ; Φοβάμαι πολύ έχει τόσα μικρόβια :(

Επίσης σκεφτόμασταν και την πιθανότητα να αγοράσουμε σκηνή ... για να μπορούμε να είμαστε κ περισσότερη ώρα στην παραλία και να τον απασχολώ μέσα , χωρίς ήλιο θα είναι στο στρώμα του με τα παιχνιδάκια του. Σίγουρα δεν θα κάθεται όλη την ώρα μέσα αλλά έστω κάποια διαστήματα θα είμαστε εκεί κ δεν θα αγχώνομαι για την άμμο. Τι λες για την ιδεα ; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 230
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Super.mum είπε:

Τέλεια!! Ευχαριστώ πολύ για τις ιδέες. Σε περίπτωση που φάει τι συμβαίνει ; Φοβάμαι πολύ έχει τόσα μικρόβια :(

Επίσης σκεφτόμασταν και την πιθανότητα να αγοράσουμε σκηνή ... για να μπορούμε να είμαστε κ περισσότερη ώρα στην παραλία και να τον απασχολώ μέσα , χωρίς ήλιο θα είναι στο στρώμα του με τα παιχνιδάκια του. Σίγουρα δεν θα κάθεται όλη την ώρα μέσα αλλά έστω κάποια διαστήματα θα είμαστε εκεί κ δεν θα αγχώνομαι για την άμμο. Τι λες για την ιδεα ; 

Tι να φαει; την αμμο; Μια χαρα θα ειναι :)

Για την σκηνη που διαβασα δεν ειμαι τοσο σιγουρη. Θα καιγεστε μεσα αν ειναι κατω απο τον ηλιο. Αν ειναι κατω απο δεντρο καλυτερα αλλα δες και το ενδεχομενο για pop up sun shelter (απλα θελει λιγο εξασκηση στο κλεισιμο).

 
Link to comment
Share on other sites

Just now, Super.mum είπε:

Καλησπέρα κορίτσια! Είμαστε διακοπές και εδώ και δυο μέρες πάμε παραλία με το μωράκι μας που είναι τώρα 11 μηνών. Το θέμα είναι ότι Δεν περπατάει ακόμα Και αυτό δυσκολεύει λίγο τα πράγματα για το διάστημα που είμαστε παραλία. Είναι πολύ υπερκινητικός και μπουσουλάει και θέλει να εξερευνήσει. Τώρα η παραλία που είμασταν είχε χαλικακι κάτω όχι ακριβώς χώμα και με μικρές πέτρες σχετικά. Τις έπαιρνε κ τις έβαζε συνέχεια στο στόμα. Τι κάνετε σε αυτή την περίπτωση ; Είστε συνέχεια από πάνω του μην βάλει κάτι στο στόμα ; Ήταν αρκετά κουραστικό όλο αυτό και στο καρότσι δεν θέλει να κάθεται θέλει κάτω να εξερευναει.  

Bασικά σε αυτή την ηλικία δε θα πήγαινα σε παραλία με βοτσαλάκι. Αν δεν υπάρχει εναλλακτική εκεί που είστε, απλά θα παίζαμε μαζί για λίγο με τα κουβαδάκια με νερό , θα κάναμε μπάνιο και μετά βόλτα αλλού. Σίγουρα αν φαντάζεσαι διακοπές με άραγμα στην παραλία, αυτό δε γίνεται με μωρά και νήπια

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ΑΡΓΚ είπε:

Bασικά σε αυτή την ηλικία δε θα πήγαινα σε παραλία με βοτσαλάκι. Αν δεν υπάρχει εναλλακτική εκεί που είστε, απλά θα παίζαμε μαζί για λίγο με τα κουβαδάκια με νερό , θα κάναμε μπάνιο και μετά βόλτα αλλού. Σίγουρα αν φαντάζεσαι διακοπές με άραγμα στην παραλία, αυτό δε γίνεται με μωρά και νήπια

Ευχαριστώ για την απάντηση. Ναι κάτι έχω καταλάβει :p

1 ώρα πρίν, Sentir...natureza είπε:

Tι να φαει; την αμμο; Μια χαρα θα ειναι :)

Για την σκηνη που διαβασα δεν ειμαι τοσο σιγουρη. Θα καιγεστε μεσα αν ειναι κατω απο τον ηλιο. Αν ειναι κατω απο δεντρο καλυτερα αλλα δες και το ενδεχομενο για pop up sun shelter (απλα θελει λιγο εξασκηση στο κλεισιμο).

Τέλεια οκ θα το κοιτάξω και αυτό :)

Link to comment
Share on other sites

Αν παιρνει πιπιλα, μια καλη λυση ειναι να της εχεις πιπιλα οταν παιζει. Η κορη μου βεβαια την εβγαζε για να φαει τις πευρουλες, ο γιος μου ομως οσο την ειχε δεν εβαζε τιποτα στο στομα του.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , CMES είπε:

Αν παιρνει πιπιλα, μια καλη λυση ειναι να της εχεις πιπιλα οταν παιζει. Η κορη μου βεβαια την εβγαζε για να φαει τις πευρουλες, ο γιος μου ομως οσο την ειχε δεν εβαζε τιποτα στο στομα του.

Ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δεν την ήθελε την πιπίλα , την είχε πάρει για ένα μήνα μικρός κ μετά από κάποια φάση δεν την ήθελε καθόλου 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...