Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Χριστίνα μου κάτι τέτοιο φαντάζομαι ψάχνεις http://www.on-holidays.gr/view_cat.php?cat_id=106&back=1 Δεν είναι ιδιαίτερα ακριβές αυτές οι τέντες.

Για σκηνή θα πάω το άλλο σκ να κοιτάξω και θα γυρίσω με φοβερές προτάσεις!:cool:

Μαράκι, αυτο ήταν το δεύτερο κάμπινγκ που λιμπιζόμασταν... το έχεις δει από κοντά;

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 174
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμεις εχουμε ενα φουσκωτο στρωμα! με τρομπα ποδιου το φουσκωνουμε...οκ, ειναι λιγο ταλαιπορια να το φουσκωσεις, μπαλατζαρεις και λιγακι οταν πας να κατσεις η πας να σηκωθεις αλλα ειναι σαφως πιο ανετα απο το απλο υποστρωμα!

 

 

...για να... σφηνώσω κι εγώ...το φουσκωτό στρώμα είναι η καλύτερη λύση ιδίως αν είσαι στον τελευταίο μήνα...μιλάω εκ πείρας. ;)....αχ! θαλασσίτσα

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω λεγκω!

Βασικα λιγο ψαξιμο που εκανα κι εγω μου αρεσε αυτη

http://www.hobbi.gr/product_info.php?cPath=51_85_251&products_id=697

η αυτη

http://www.hobbi.gr/product_info.php?cPath=51_85_251&products_id=1231

 

για το μωρο βρε παιδια γιατι εχω ενα αγχος για τον ηλιο ,νομιζω αυτες η τεντες ειναι οκ.Η δευτερη μαλιστα εχει εξτρα πλαινα να βαλεις !!πολυ καλοο!!! Βεβαια...ενα 50αρι ευρω φευγει εκει, συν και η σκηνη η καινουργια...συν συν...τεσπα

Εκανα μια λιστα

 

φακοι

γκαζακι-σεικερ

καφες-ζαχαρη

πλαστικα ποτηρια

παγουρι

ψυγειακι

νερα

μαχαιρι

σκοινι

σακουλες σκουπιδιων

σκηνη

υποστρωματα

τεντα

καρεκλες

φαρμακειο

Αυτα ειναι τα βασικα χωρις τα πραγματα της μικρης

Αναλογως βεβαια και το μερος που θα παμε...

Link to comment
Share on other sites

επισης για το φαρμακειο εχω ενα θεμα μερικα φαρμακα θελουν να ειναι δροσερα..σε τσαντουλα μεσα στο ψυγειακι??

σορυ και για τους μονολογους...ειμαι μονη μου ο αντρας μου λειπει ταξιδι ερχετε αργα το βραδυ κι εγω....εχω ξεστραβωθει στο πισι

Link to comment
Share on other sites

για το μωρο

2 μακρυμανικα φορμακια

ζακετακι + παντελονακι,2 σορτακια,2 μπλουζακια,1 φορεματακι,μαγιο

παπουτσακια θαλασσης

σωσιβιο

πανες

καλλυντικα(κρεμα συγκαματος,αφρολουτρο,ενυδατικη,αντικουνουπικο,αντιηλιακο)

καπελο

τι αλλο κοριτσακια??

Να σημειωσω οτι θα φτασουμε παρασκευη απογευμα

Επεξεργάστηκαν by XΡΙΣΤΙΝΑ
ειμαι ξεχασιαρα!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ωραια !! με βαλατε στα αιματα.....

εχω να κανω καμπιγκ απο πριν κανω τα παιδια και για να ειμαι ειλικρινης μου εκανε λιγο δυσκολο με ταπαιδια....αλλα και ο καλος μου συμφωνει να το ξαναδουμε ζεστα το θεμα.....αρχικα για οργανωμενα....το κακο ειναι οτι πρεπει να παρουμε οοοολο τον εξοπλισμο απο την αρχη....αλλα αν σκεφτεις οτι εχουμε να ασχοληθουμε με το αθλημα 6 με 7 χρονια, μαλλον ειμαστε σε βρεφικη φαση!!!

 

Για σκηνη που να μας χωραει και τους 4 εχει κανεις να προτεινει κατι? τι να προσεξουμε ? ποια ειναι καλη κλπ.......

 

θα ξαναγινω ανθρωπος του καμπιγκ τελος!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

Εμείς αντί για τέντα πήραμε από το πράκτικερ μουσαμάδες με τρύπες γύρω-γύρω στις άκρες, κάτι μπλέ τεράστιους και τους δέσαμε στα δέντρα.

 

Άλλο βασικό αξεσουάρ: αιώρα... Εγώ εκεί την έβγαζα στο κάμπινγκ, και τα παιδιά τρελλαίνονται. Και στο σπίτι την έχουμε μόνιμα ;)

 

Γιλεκάκι σωσίβιο ή σωσίβια μέσης για τα παιδιά έχουν και τα ιντερσπορ ή γενικά τα μαγαζιά με αθλητικά είδη...

 

Χριστίνα, αντικουνουπικό;;; Αν και αν έχει ευκάλυπτους το μέρος είναι το καλύτερο φυσικό αντικουνουπικό.

Link to comment
Share on other sites

ναι ναι φυσικα αντικουνουπικο!!εχω της apivita

και αιωρα φυσικα στις κανονικες διακοπες...αν θα κανουμε καμπινγκ..:lol:

εχουμε και 2 στην καρυδια στην αυλη μας...παντος ωραια η λιστα αλλα πρεπει να βρω και το μερος ετσι?:lol:

Link to comment
Share on other sites

ωραια !! με βαλατε στα αιματα.....

εχω να κανω καμπιγκ απο πριν κανω τα παιδια και για να ειμαι ειλικρινης μου εκανε λιγο δυσκολο με ταπαιδια....αλλα και ο καλος μου συμφωνει να το ξαναδουμε ζεστα το θεμα.....αρχικα για οργανωμενα....το κακο ειναι οτι πρεπει να παρουμε οοοολο τον εξοπλισμο απο την αρχη....αλλα αν σκεφτεις οτι εχουμε να ασχοληθουμε με το αθλημα 6 με 7 χρονια, μαλλον ειμαστε σε βρεφικη φαση!!!

 

Για σκηνη που να μας χωραει και τους 4 εχει κανεις να προτεινει κατι? τι να προσεξουμε ? ποια ειναι καλη κλπ.......

 

θα ξαναγινω ανθρωπος του καμπιγκ τελος!

δεν εχω μεγαλη εμπειρια απο σκηνες,μια που ολες μου ηταν campus φτηνες ,εχω δει πολυ ωραιες ακριβουτσικες ομως βρηκα κι αυτη

http://www.outdoorshop.gr/catalog/product/Eurotrail-Chicago-3 αλλα δεν ειμαι σιγουρη ειδα κι αυτη http://www.on-holidays.gr/full_product.php?prod_id=Kingston I ωραιο σιτε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΚΑΜΠΙΝΓΚ!!!!

αν θα ξαναπαω? δε ξερω!!!

παιδια ταλαιπωρηθηκα αρκετα....καταρχην η μεση μου...απο τη γεννα εχω ενα θεματακι με τη μεση κ τωρα το αναβιωσα εντονα!! τα παιδια περασαν σουπερ!!(η μικρη μου και η ανιψια μου) πολυ καλα!!! παιξανε χαρηκαν...κ εγω δε μπορω να πω θυμηθηκα τα παλια!!

ομως πολυ ταλαιπωρια....κ ο αντρας της αδερφης μου δε πολυβοηθαει κ η αδερφη μου κρατουσε τα μικρα κ εγω με τον αντρα μου (κ λιγο ο γαμπρος) τα καναμε ολα....

πηγαμε σαββατο γυρισαμε δευτερα μεσημερι..

αυτο που εχω να πω ειναι αν εχετε μωρακια να ειστε κοντα σε πολη η κατι με φαρμακειο τουλαχιστον...κατι (μαλλον) τσιμπησε τη μικρη μου κ πρηστηκε το ματακι της παααρα πολυ...το μικρουλι μου δεν γκρινιαξε αλλα εγω τα εκανα πανω μου! παλι καλα ειχε φαρμακειο κοντα...και ενα κουτι πρωτων βοηθειων να εχεις δε γινεται να τα αντιμετωπισεις ολα. σιγουρα δεν ηταν κατι σοβαρο αλλα δε νομιζω να το διακινδυνευσω να απομακρυνθω πολυ...

αυτα απο μια ηλιοκαμενη μαμα που ειχε να κανει τσισακια υπο το φως των αστεριων κ τον παφλασμο των κυμματων τουλαχιστον 2 χρονια!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω τελικα δεν πηγα:-(

αλλα που θα παει...ειχε και ασχημο καιρο βεβαια.

σοφια_νεφελη μια χαρουλα σας βρισκω!ελπιζω να εχει ισιωσει η μεση σου!

αφου περασαν και τα παιδακια καλα!Την επομενη φορα με περισσοτερη βοηθεια ευχομαι

Link to comment
Share on other sites

αντε και στα δικα σας!!! χαχαχαχα

λεγκω μου τι λιγο θεαματικη? επρεπε να με εβλεπες πως σηκωνομουν!! εκει να δεις θεαμα!!! θυμασαι που παιζαμε βαρελακια κ κουτρουβαλουσαμε? ε για να σηκωθω επρεπε να κανω βαρελακι να γυρισω στο πλαι κ μετα να σηκωθω!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αντε και στα δικα σας!!! χαχαχαχα

λεγκω μου τι λιγο θεαματικη? επρεπε να με εβλεπες πως σηκωνομουν!! εκει να δεις θεαμα!!! θυμασαι που παιζαμε βαρελακια κ κουτρουβαλουσαμε? ε για να σηκωθω επρεπε να κανω βαρελακι να γυρισω στο πλαι κ μετα να σηκωθω!!

:lol::lol::lol:

Πωπω εγώ αυτό το έπαθα όταν πήγα για κάμπινγκ με φίλες μου όταν ήμουνα έγκυος στο θοδωρή. Για καλύτερα υποτίθεται με βάλανε να κοιμηθώ σε στρώμα... αμ έλα όμως που το στρώμα έχανε και για να σηκωθώ έκανα βαρελάκια και έσκαγα στο χώμα... γύρισα με κάτι ξεγυρισμένες μελανιές και μωρό φραπέ!:rolleyes:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε ρε γμτ....κ εγω απο την εγκυμοσυνη το κουβαλω!! ειχα κατι μικροενοχλησεις κ πιο πριν αλλα τωρα πια ....

δλδ κ με το στρωμα χαλια παλι ε? εκει ειχα εναποθεσει τις ελπιδες μου....

Link to comment
Share on other sites

Σοφία, μη σου πω πως όχι μόνο δεν θα έχεις πρόβλημα αλλά θα σιάξει και η μέση σου με την ξάπλα στο χώμα. Όχι μη γελάς, από προσωπική εμπειρία στοι λέω! :D Και έχουμε και κάποια ηλικία, ε;

 

Ένα υπόστρωμα sleeping-bag χοντρό και είσαι μια χαρά ;)

 

Λέγκω, κι εσύ βλέπω δεν πας πίσω...που πας ορέ με την κοιλάρα...:mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Λέγκω, κι εσύ βλέπω δεν πας πίσω...που πας ορέ με την κοιλάρα...:mrgreen:

Πάω να ισιώσω τι μέση μου κι εγώ!:cool: Υπόστωμα χρησιμοποίησες εσύ πολυαγαπημένη μου όταν πήγες στην εγκυμοσύνη ή στρώμα φουσκωτό;

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Πάω να ισιώσω τι μέση μου κι εγώ!:cool: Υπόστωμα χρησιμοποίησες εσύ πολυαγαπημένη μου όταν πήγες στην εγκυμοσύνη ή στρώμα φουσκωτό;

 

Στην εγκυμοσύνη φουσκωτό αλλά δεν μπορούσα να σηκωθώ εύκολα :? έπρεπε να πάρω και γερανό μαζί... τις άλλες φορές υπόστρωμα ή σκέτο sleeping-bag. Αν ο καιρός είναι καλός θα πάμε και μεις ::D

Link to comment
Share on other sites

ωραια!!! μηπως οσες εχετε ξαναπαει καμπινκ με παιδια ή εχετε καποιο υποψιν σας που να σας αρεσε , να ενημερωνατε και και εμας....γιατι απο τοτε που εχω να ασχοληθω με το καμπινγκ...παλι καλα πουξερω και τι ειναι.

 

Εμεις λεμε να παμε με τα παιδια μια βδομαδα, θελουμε οργανωμενο.

Παρακαλω τις προτασεις σας για το που!!

Οι παππουδες μας προσφυγες, οι γονεις μας μεταναστες και εμεις......ρατσιστες!!!

 

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο εμενα!! ξερω ενα ωραιο στην αγ.αννα στην ευβοια. για παιδακια ειναι οτι πρεπει!!

περσι ειχαμε παει στην χαλκιδικη στον αρμενιστη. κι αυτο πολυ ωραιο!!

αυτα παντως εχουν και site αν θες να δεις.

ελπιζω να σε βοηθησα καπως!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Ααααχ έχω να κάνω κάμπινγκ 15 χρόνια, μάλλον δεν θα τα καταφέρω παρότι το σκέπτομαι. Φαντάζομαι ότι θα ενθουσιάζει τα παιδιά χωρίς να στοιχηματίζω ειδικά για την μεγάλη που σιχένεται να πατάει τα πόδια της σε χώμα και φορες και στην αμμο. Στο τέλος του καλοκαιριου έχει συνηθίσει.

Θαθελα να ξαναθυμηθώ τα παλιά ... βοηθούν και οι οικονομική στενότητα των ημερών.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...