Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΚΑΛΟΚΑΙΡΙΝΕΣ ΔΙΑΚΟΠΕΣ που, τι προτείνετε?


Recommended Posts

Ιδανικό μέρος για διακοπές....Θεσσαλονίκη και κυρίως τον Αύγουστο...:lol:

 

Λοιπόν ΑΜΜΟΥΛΙΑΝΗ:απλά πανέμορφα αλλά για πολλές μέρες βαρετά....τέλεια θάλασσα ...απο άποψη κάμπινγκ ..κάποτε είχε 2 αλλά λόγο ύδρευσης το αλλο καταργήθηκε και έμεινε το ένα το όποιο πριν 2 χρόνια που πήγα ήταν πενταβρώμικα..ενώ λατρεύω το καμπινγκ η αντοχή μου ήγταν για ένα ολόκληρο βράδυ...εδώ θα τα βρείτε αναλύτικά http://www.ammouliani.com.gr/...πεντακάθαρα είναι μέσα στην χώρα στο Αλκυονάρι..

 

τώρα αφού σκέφτεστε και λέτε πείτε και σε μένα...:-( εγώ θέλω Χαλκιδική....ρηχά νερά για μένα :D και για τα παιδιά..κοντά στην θάλασσα , ακόμη καλύτερα κάμπινγκ κατι σε δωμάτιο όμως σίγουρα λόγω του junior...

Διομήδης 27/09/05

Γιώργος 18/10/08

Πολυχρόνης 03/07/10

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 529
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι εμείς, πρώτα ο Θεός, τον Αύγουστο θα είναι ο γιος μου 2,5 ετών και η μπέμπα 2 μηνών. Θα ήθελα κάτι κοντά στην Αθήνα και πάνω στη θάλασσα! Καμιά πρόταση?

 

Γιατί δεν κοιτάζεις κάτι σε Αίγινα, Επίδαυρο,Κόρφο,Γαλαξίδι, Ναύπακτο, Λουτράκι.Όλα τα κοντινά που μου έρχονται στο μυαλό σου είπα.

Καλή λευτεριά!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς, πρώτα ο Θεός, τον Αύγουστο θα είναι ο γιος μου 2,5 ετών και η μπέμπα 2 μηνών. Θα ήθελα κάτι κοντά στην Αθήνα και πάνω στη θάλασσα! Καμιά πρόταση?

 

Δερβένι!Εχει πολλά διαμερίσματα δίπλα στη θάλασσα και πολύ καλή θάλασσα.Εκεί θα πάμε και εμείς.:wink:

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Εμεις προπερσι μειναμε στη Ζακυνθο στο Τσιλιβι.

Ειναι σε ησυχο μερος και οχι εκει που γίνεται χαμος.

Ειχε πολλες οικογενειες και ο ανθρωπος που το ειχε πολυ καλος. Λειτουργει με ημιδιατροφη και οι τιμες ειναι πολυ καλες σε σχεσεις με τις παροχές (ημιδιατροφη σε τιμη ενοικιαζομενου) . Είναι kids-friendly και ο κοσμος ειναι κυριως Ελληνες και καποιοι ξενοι. Εχει πισινα στην οποια κυριως κολυμπουν παιδια.

Δειτε εδω http://www.hotel-park.gr/

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε δύο οικογένειες εμείς με δύο παιδιά και η άλλη με τρία.Εμείς λέμε κάπου που να μας παρέχουν και ημιδιατροφή οι ''μεγάλοι'' όμως λένε πως υπάρχει κρίση και πρέπει λίγο να μαγειρεύουμε.ΔΕΝ ΤΟ ΣΥΖΗΤΑΜΕ αυτό βέβαια σε καμία περίπτωση γιατί [εμείς] βρήκαμε κάτι με αυτό που θέλουμε και σε προσιτή τιμή στην Χαλκιδική γιατί ούτε σε νησί δεν θέλουν για την ωρα.Αυτό που βρήκαμε είναι σκέτος παράδεισος.....:lol::P:mrgreen:

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Μερικά Links που θα σας φανούν χρήσιμα για τις καλοκαιρινές σας διακοπές:

 

Πάνω από 550 ξενοδοχεία σε όλη την Ελλάδα.. το καλύτερο τουριστικό site εύρεσης ξενοδοχείων: http://www.yahotels.gr

 

Τώρα συγκεκριμένα για Ζάκυνθο:

http://www.anagenessis-zakynthos.com

 

Για την Αίγινα:

http://www.aeginaostria.gr/

 

Για την Σκοπελο:

http://www.alexandros-skopelos.gr

 

ελπίζω να σας βοήθησα αρκετά...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπόν τα ξενοδοχεία γενικά που σου παρέχουν ημιδιατροφή και πληρης διατροφή στην Ελλάδα είναι πανάκριβα με τα ίδια λεφτά μπορείς να πας και εξωτερικό, αλλά με παιδιά ξεκινάς;Την επόμενη φορά θα κλείσουμε από εξωτερικό γιατί οι ξένοι πιο έξυπνοι είναι που έρχοντε σε μας με τα μισά λεφτά;;;;;;;;;

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα λές Minnie!

Γεια και σε σενα,για να καταλάβεις πριν τρια χρόνια πήγαμε στο ΠΑΛΙΟΥΡΙ στο CHROUSSO VILLAGE HOTEL με πλήρης διατροφή κάτσε καλά και πεντανόστιμα που βέβαια για μας 4άτομα με δυο μικρά η τιμή ήταν 160 την ημέρα γνωρίσαμε κάτι ξένους που το είχαν κλείσει από Γερμανία με......κρατιέσαι 60 ευρώ την ημέρα και αυτοί ήταν 4 άτομα .Και μετά τι κάνεις δεν χτυπιέσαι;;;;;;;;;;

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

να προτείνω και εγώ με τη σειρά μου ένα ωραίο μέρος για να μείνεις ....

(δεν έχω πάει βέβαια για να σας πω εντυπώσεις!!)

είναι στον Πόρο...

 

http://www.eleonastudios.com

γεια και σε σενα καλά αυτό το μέρος που το βρήκες, μπράβο ωραία ιδέα για του χρόνου,έτσι από περιέργεια μπήκα και το είδα και είναι.........τέλειο.Αν ξέρεις και άλλα τέτοια πες.:P:p:p:p:p

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα !!! :D

Θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής :

Είμαστε μερικές (3-4) οικογένειες με πιτσιρίκια :roll: , από 2-4 ετών , και θέλουμε να βρούμε ένα μέρος για καλοκαιρινές διακοπές (περίπου μια εβδομάδα).

Έχει κάποιος να μας προτείνει κάτι ? Κάπου που να έχει πάει και να έχει περάσει καλά ??

Κάποιο καλό και φιλικό ξενοδοχείο για παιδιά στην θάλασσα ??

 

Σας ευχαριστώ πολύ , εκ των προτέρων !

:lol:

 

Υ.Γ. Ζητάω πολλά .... :oops:

lΕΜΕΙΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑ. ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΕΙΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ. ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΕΝΟΙΚΙΑΖΟΜΕΝΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ. ΜΕ ΑΥΛΗ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΜΕ ΤΟ ΜΑΓΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ. ΟΥΤΕ ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΝΟΙΚΙΑΖΟΥΝ ΕΧΟΥΝ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΜΕ.

G84hp3.png qIlip3.png
Link to comment
Share on other sites

lΕΜΕΙΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑ. ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΕΙΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ. ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΕΝΟΙΚΙΑΖΟΜΕΝΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ. ΜΕ ΑΥΛΗ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΜΕ ΤΟ ΜΑΓΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ. ΟΥΤΕ ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΝΟΙΚΙΑΖΟΥΝ ΕΧΟΥΝ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΜΕ.

Αυτό που σου γραφω δεν είναι ξενοδοχειο ειναι δωματια στον Ν.Μαρμαρά Χαλκιδικη ένα με την θάλασσα ιδανικό για παιδιά χωρίς να περνάνε αυτοκίνητα αλλά αυτό φαγητό δεν παρέχει, αλλά έχει παραδίπλα ταβέρνα κ.α. επίσης τέλεια θάλασσα........

THE ROSES BUNGALOWS, μπες να το δεις.

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα !!! :D

Θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής :

Είμαστε μερικές (3-4) οικογένειες με πιτσιρίκια :roll: , από 2-4 ετών , και θέλουμε να βρούμε ένα μέρος για καλοκαιρινές διακοπές (περίπου μια εβδομάδα).

Έχει κάποιος να μας προτείνει κάτι ? Κάπου που να έχει πάει και να έχει περάσει καλά ??

Κάποιο καλό και φιλικό ξενοδοχείο για παιδιά στην θάλασσα ??

 

Σας ευχαριστώ πολύ , εκ των προτέρων !

:lol:

 

Υ.Γ. Ζητάω πολλά .... :oops:

ΛΑΘΟΣ ΕΚΑΝΑ ΠΡΙΝ ΑΥΤΟ ΕΙΑΝΙ ΓΙΑ ΣΕΝΑ:THE ROSES BUNGALOWS ΣΤΗΝ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ ΤΕΛΕΙΑ ΘΑΛΑΣΣΑ,ΤΑΒΕΡΝΕΣ ΠΑΡΑΔΙΠΛΑ ΔΕΝ ΠΑΡΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΦΑΓΗΤΟ ΜΠΕΣ ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΟ...

a63700a23b.png 87032dd023.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα αφού έχετε μικρά παιδιά να πάτε κάπου πολύ οργανωμένα ώστε να περάσουν και τα παιδιά καλά αλλά και εσείς γιατί αλλιώς δεν θα ξεκουραστείτε.

Εμείς όταν η κόρη μου ήταν 1 έτους πήγαμε στη Ρόδο έχει εξαιρετικά ξενοδοχεία ( πληρώνεις κάτι παραπάνω βέβαια ) αλλά είχαμε τη πισίνα για το πρωί και ένα σωρό δραστηριότητες και δεν τρέχαμε μες τον ήλιο , καλό φαγητό και μας έφτιαχναν και ξεχωριστό φαγητό για την μικρή που το είχαμε ζητήσει από την προηγούμενη, όλα πολύ οργανωμένα , πολύ καλοί δρόμοι, τεράστια πεζοδρόμια για το καρότσι, θάλασσες με εύκολη πρόσβαση και όχι απόκρυμνες, περάσαμε πολύ ωραία.

Την δεύτερη χρονιά πήγαμε στην Σύρο σε ένα ξενοδοχείο μέσα στην θάλασσα , με εστιατόριο μέσα στο ξενοδοχείο αλλά και ακριβώς έξω από αυτό , δεν χρειάστηκε να μετακινηθούμε καθόλου , ξεκουραστήκαμε και η μικρή ήταν μέσα στην θάλασσα ενώ όλο το ξενοδοχείο είναι οικογένειες με παιδάκια

Το θέμα είναι ότι λόγω κόστους σε τέτοιες καταστάσεις δεν πας για πολύ καιρό αλλά εμείς έτσι κι αλλιώς έχουμε εξοχικό σε νησί και πάμε το υπολοιπο καλοκαίρι όπου έχουμε παπούδες και γιαγιάδες τριγύρω να βοηθούν και φίλους που μας κάνουν παρέα.

Πάντως αν και εγώ λατρεύω τις κυκλάδες τα περισσότερα από τα νησιά αυτά δεν ενδείκνυνται από θέμα πρόσβασης σε παραλίες κατάλληλες για παιδιά

Αντίθετα το Ιόνιο ενδείκνυται αρκετά και το λατρέυω ( δεν έχω όμως πάει με παιδιά ).

Από τότε που απέκτησα τα παιδιά προτιμώ όμως πιο περιορισμένους προορισμούς (εκτός εάν πάμε μόνοι με τον σύζυγο μου ) ή ξεκαθαρίζω στον εαυτό μου ότι δεν πρόκειται να εξερευνήσω όλο το μέρος ,γιατί δεν αντέχω τις πολλές μετακινήσεις και τις μεγάλες αποστάσεις / βάλε κουβαδάκια βγάλε κουβαδάκια, δέσε τα παιδιά στα καρεκλάκια ,άνοιξε το καρότσι ,κλείσε το καρότσι.

Επίσης εγώ δεν προτιμώ την κατάσταση δωμάτιο με κουζίνα όπου πρέπει ακόμα και στις διακοπές να μαγειρεύω και να πλένω πιάτα όπως κάνουν πολλοί γιατί έτσι δεν ξεκουράζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα σου πρότεινα αφού έχετε μικρά παιδιά να πάτε κάπου πολύ οργανωμένα ώστε να περάσουν και τα παιδιά καλά αλλά και εσείς γιατί αλλιώς δεν θα ξεκουραστείτε.

Εμείς όταν η κόρη μου ήταν 1 έτους πήγαμε στη Ρόδο έχει εξαιρετικά ξενοδοχεία ( πληρώνεις κάτι παραπάνω βέβαια ) αλλά είχαμε τη πισίνα για το πρωί και ένα σωρό δραστηριότητες και δεν τρέχαμε μες τον ήλιο , καλό φαγητό και μας έφτιαχναν και ξεχωριστό φαγητό για την μικρή που το είχαμε ζητήσει από την προηγούμενη, όλα πολύ οργανωμένα , πολύ καλοί δρόμοι, τεράστια πεζοδρόμια για το καρότσι, θάλασσες με εύκολη πρόσβαση και όχι απόκρυμνες, περάσαμε πολύ ωραία.

Την δεύτερη χρονιά πήγαμε στην Σύρο σε ένα ξενοδοχείο μέσα στην θάλασσα , με εστιατόριο μέσα στο ξενοδοχείο αλλά και ακριβώς έξω από αυτό , δεν χρειάστηκε να μετακινηθούμε καθόλου , ξεκουραστήκαμε και η μικρή ήταν μέσα στην θάλασσα ενώ όλο το ξενοδοχείο είναι οικογένειες με παιδάκια

Το θέμα είναι ότι λόγω κόστους σε τέτοιες καταστάσεις δεν πας για πολύ καιρό αλλά εμείς έτσι κι αλλιώς έχουμε εξοχικό σε νησί και πάμε το υπολοιπο καλοκαίρι όπου έχουμε παπούδες και γιαγιάδες τριγύρω να βοηθούν και φίλους που μας κάνουν παρέα.

Πάντως αν και εγώ λατρεύω τις κυκλάδες τα περισσότερα από τα νησιά αυτά δεν ενδείκνυνται από θέμα πρόσβασης σε παραλίες κατάλληλες για παιδιά

Αντίθετα το Ιόνιο ενδείκνυται αρκετά και το λατρέυω ( δεν έχω όμως πάει με παιδιά ).

Από τότε που απέκτησα τα παιδιά προτιμώ όμως πιο περιορισμένους προορισμούς (εκτός εάν πάμε μόνοι με τον σύζυγο μου ) ή ξεκαθαρίζω στον εαυτό μου ότι δεν πρόκειται να εξερευνήσω όλο το μέρος ,γιατί δεν αντέχω τις πολλές μετακινήσεις και τις μεγάλες αποστάσεις / βάλε κουβαδάκια βγάλε κουβαδάκια, δέσε τα παιδιά στα καρεκλάκια ,άνοιξε το καρότσι ,κλείσε το καρότσι.

Επίσης εγώ δεν προτιμώ την κατάσταση δωμάτιο με κουζίνα όπου πρέπει ακόμα και στις διακοπές να μαγειρεύω και να πλένω πιάτα όπως κάνουν πολλοί γιατί έτσι δεν ξεκουράζεσαι

Καλησπέρα Ντέμπορα,

 

Στην Ροδο, σε ποιο ξενοδοχειο έμεινες?

Link to comment
Share on other sites

αχ giotanik με ενδιαφερει το μερός που λες. τα παιδιά ειναι και τα θελουμε ολα στα πόδια μας. Μπορείς να μου πεις περισσότερα ?

 

Ευχαριτσω

 

 

lΕΜΕΙΣ ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΜΕ ΣΤΗ ΛΕΠΤΟΚΑΡΥΑ. ΝΟΜΟΣ ΠΙΕΡΕΙΑΣ. ΕΙΝΑΙ ΥΠΕΡΟΧΑ. ΕΧΟΥΜΕ ΒΡΕΙ ΕΝΟΙΚΙΑΖΟΜΕΝΑ ΔΙΠΛΑ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ. ΜΕ ΑΥΛΗ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ. ΜΕ ΤΟ ΜΑΓΙΟ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΤΗ ΘΑΛΑΣΣΑ. ΟΥΤΕ ΜΠΕΣ ΣΤΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ, ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ. ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΤΟ ΝΟΙΚΙΑΖΟΥΝ ΕΧΟΥΝ 2 ΠΑΙΔΑΚΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΑ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ. ΚΑΙ ΦΕΤΟΣ ΕΚΕΙ ΘΑ ΠΑΜΕ.
Link to comment
Share on other sites

δηλ εχεις να προτεινεις καποιο καλο ξενοδοχειο???γιατι κι εμεις στο ψαξιμο ειμαστε.....

 

Ένα καλό τουριστικό γραφείο είναι το les Hirondelles για την περιοχή του Πηλίου, ενοικιαζόμενα διαμερίσματα πάνω στην θάλασσα με κουζινούλα , ότι ακριβός χρειαζόμασταν για το μωρό μας !! θα βρείτε πληροφορίες στο www.holidays-in-pelion.com.gr :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια και εμείς δεν βρίσκουμε τίποτα. Ψάχνω απο την άρχή του μήνα να κλείσω δωμάτιο με τα εισιτήρια της εργατικής εστίας και δεν υπάρχει τίποτα. Εχω ψάξει Λευκάδα, Χαλκιδική, Πήλιο,Κέρκυρα΄, Ευβοια και τίποτα:-( όλα είναι κλεισμένα.

Οταν ο ανθρωπος κάνει σχέδια η μοιρα κουνάει το κεφάλι και γελάει.........

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...