Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Β επιπέδου όχι σωστή ανάπτυξη


Recommended Posts

Just now, mama16 είπε:

Απ' ότι κατάλαβα δεν βρήκαν κάποιο πρόβλημα στον πλακούντα κ γενικά σε αιματωσεις οπότε γιατί να πάρει προληπτικά ηπαρίνη?

Δεν φαίνονται όλα υπερηχογραφικα.η ηπαρινη βοηθαει αυτήν την περίπτωση κ ειδικα μεγαλύτερες γυναίκες.χρειαζετσι ομως αιματολογος

Αν το εμβρυο εινσιβ9κ τότε είναι θεμα τροφοδοσίας.ειτε δεν έγινε σωστή εμφύτευση αποβτην αρχη είτε το σώμα αδυνατεί να ανεφοδιάσει.Οποτε θελει εξωτερική ενισχυση.

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 98
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Jela είπε:

Kοριτσι καλησπερα.Επειδη με τ αποτελεσματα της αμνιο ολα ειναι οκ,ανησυχω με.το θεμα του πλακουντα.

Εσενα πως ο εμβρυομητρικος δε σου βρηκε το προβλημα?

Εγω που ρωτησα και τους 2 εμβρυμητρικους μου ειπαν οτι φαίνεται καλος.

Μήπως πρέπει να κοιτάξω κατι συγκεκριμένο?


Καλησπέρα. Απαντώντας στο ερώτημα που μου απευθύνεις Jela μου, θα σου πω κατ’ αρχάς ότι θεωρώ εντελώς λάθος να ψάχνεται μία έγκυος στα forum για τόσο σοβαρά θέματα, γιατί η κάθε μία από εμάς λέει το μακρύ της και το κοντό της χωρίς να είναι ιατρός και βασιζόμενη στη δική της εμπειρία, σε αυτή των φιλενάδων της, στο τι της έχει πει ο ΔΙΚΟΣ της γιατρός, στα άρθρα που έχει διαβάσει χωρίς να έχει τελειώσει την Ιατρική και άρα κατανοώντας ένα πολύ μικρό ποσοστό των όσων διαβάζει και ούτω καθ’ εξής. Εάν δεν υπήρχαν κάποιες κοπέλες με τις οποίες μιλάω με π.μ. θα είχα ήδη εγκαταλείψει το forum γιατί θεωρώ ότι είναι μπάχαλο στο κομμάτι της ασφάλειας των μελών του για τους λόγους που προείπα.
Επειδή κατανοώ απόλυτα την αγωνία σου θα σου πρότεινα να δεις έναν εξειδικευμένο γιατρό (εγώ θα διάλεγα έναν καθηγητή σε μία από τις πανεπιστημιακές κλινικές) για μία τρίτη γνώμη. Ξέρω ένα-δύο ονόματα σε περίπτωση που τα χρειάζεσαι αλλά αυτά καλύτερα σε π.μ. Γενικά η συμβουλή μου είναι μακριά από συζητήσεις που προκαλούν σύγχυση και είναι πολύ επίφοβες για παραπληροφόρηση. Εάν θέλεις να μιλήσεις σε κάποιον γι’ αυτή τη μεγάλη αγωνία που περνάς καλύτερα σε φίλες ή έναν/μία ψυχολόγο. Μην μπερδεύουμε όμως τα ιατρικά ζητήματα σε forum μη ιατρών μέσα στην ανάγκη μας να κατευνάσουμε την αγωνία μας. Είναι επικίνδυνο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Indyla είπε:


Καλησπέρα. Απαντώντας στο ερώτημα που μου απευθύνεις Jela μου, θα σου πω κατ’ αρχάς ότι θεωρώ εντελώς λάθος να ψάχνεται μία έγκυος στα forum για τόσο σοβαρά θέματα, γιατί η κάθε μία από εμάς λέει το μακρύ της και το κοντό της χωρίς να είναι ιατρός και βασιζόμενη στη δική της εμπειρία, σε αυτή των φιλενάδων της, στο τι της έχει πει ο ΔΙΚΟΣ της γιατρός, στα άρθρα που έχει διαβάσει χωρίς να έχει τελειώσει την Ιατρική και άρα κατανοώντας ένα πολύ μικρό ποσοστό των όσων διαβάζει και ούτω καθ’ εξής. Εάν δεν υπήρχαν κάποιες κοπέλες με τις οποίες μιλάω με π.μ. θα είχα ήδη εγκαταλείψει το forum γιατί θεωρώ ότι είναι μπάχαλο στο κομμάτι της ασφάλειας των μελών του για τους λόγους που προείπα.
Επειδή κατανοώ απόλυτα την αγωνία σου θα σου πρότεινα να δεις έναν εξειδικευμένο γιατρό (εγώ θα διάλεγα έναν καθηγητή σε μία από τις πανεπιστημιακές κλινικές) για μία τρίτη γνώμη. Ξέρω ένα-δύο ονόματα σε περίπτωση που τα χρειάζεσαι αλλά αυτά καλύτερα σε π.μ. Γενικά η συμβουλή μου είναι μακριά από συζητήσεις που προκαλούν σύγχυση και είναι πολύ επίφοβες για παραπληροφόρηση. Εάν θέλεις να μιλήσεις σε κάποιον γι’ αυτή τη μεγάλη αγωνία που περνάς καλύτερα σε φίλες ή έναν/μία ψυχολόγο. Μην μπερδεύουμε όμως τα ιατρικά ζητήματα σε forum μη ιατρών μέσα στην ανάγκη μας να κατευνάσουμε την αγωνία μας. Είναι επικίνδυνο.

Σε καθηγητη σε δημοσιο νοσοκομειο εχω απευθυνθει και παλιοτερα για 2η γνωμη,για 2 διαφορετικους λογους.

Και τωρα πηρα γνωμη απο 2 εμβρυμητρικους κι αν χρειαστει απο βδομαδα εννοειται θα παρω κι αλλη γνωμη απο γιατρο με.ειδικευση σε κυησεις υψηλου κινδυνου.

Εμπιστευομαι κι εγω περισσοτερο  τα εξειδικευμενα τμηματα των δημοσιων νοσοκομειων και γνωριζω οτι στο Αλεξανδρας αλλα και στο Ελενα υπαρχουν γνωστοι,εξειδικευμενοι γιατροι με.μεγαλη εμπειρια.

Δεν.δινω στο φορουμ.μεγαλυτερη βαρύτητα περα απο μία απλή προσωπική ανταλλαγή αποψεων και εμπειριων.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jela είπε:

Σε καθηγητη σε δημοσιο νοσοκομειο εχω απευθυνθει και παλιοτερα για 2η γνωμη,για 2 διαφορετικους λογους.

Και τωρα πηρα γνωμη απο 2 εμβρυμητρικους κι αν χρειαστει απο βδομαδα εννοειται θα παρω κι αλλη γνωμη απο γιατρο με.ειδικευση σε κυησεις υψηλου κινδυνου.

Εμπιστευομαι κι εγω περισσοτερο  τα εξειδικευμενα τμηματα των δημοσιων νοσοκομειων και γνωριζω οτι στο Αλεξανδρας αλλα και στο Ελενα υπαρχουν γνωστοι,εξειδικευμενοι γιατροι με.μεγαλη εμπειρια.

Δεν.δινω στο φορουμ.μεγαλυτερη βαρύτητα περα απο μία απλή προσωπική ανταλλαγή αποψεων και εμπειριων.

 

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να υποδεχτείς με χαρά το μωρό σου. Ξέρεις το "δεν δίνω βαρύτητα" είναι για 'μενα κάτι πολύ σχετικό γιατί το πως επηρεαζόμαστε από αυτά που ακούμε και διαβάζουμε (ειδικά όταν διατυπώνονται με μεγάλη σιγουριά από τον άλλον) δεν είναι κάτι που υπόκειται 100% στον συνειδητό μας έλεγχο. Συχνά επηρεαζόμαστε χωρίς να το θέλουμε και πολλές φορές χωρίς καν να το καταλαβαίνουμε (μας γεννιούνται αμφιβολίες, αυξάνεται το άγχος μας κλπ). Σε κάθε περίπτωση αυτό είναι ένα forum που οι συντονιστές του είναι σύμφωνοι με τέτοιες πρακτικές (κάτι που για παράδειγμα σε πολλές άλλες χώρες απαγορεύεται) οπότε κανείς επιλέγει να συμμετέχει ή  να μη συμμετέχει. Τέλος, το Έλενα όντως έχει καλό τμήμα προγεννητικού και κατά τη δική μου γνώμη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Indyla είπε:

 

Εύχομαι να σου πάνε όλα καλά και να υποδεχτείς με χαρά το μωρό σου. Ξέρεις το "δεν δίνω βαρύτητα" είναι για 'μενα κάτι πολύ σχετικό γιατί το πως επηρεαζόμαστε από αυτά που ακούμε και διαβάζουμε (ειδικά όταν διατυπώνονται με μεγάλη σιγουριά από τον άλλον) δεν είναι κάτι που υπόκειται 100% στον συνειδητό μας έλεγχο. Συχνά επηρεαζόμαστε χωρίς να το θέλουμε και πολλές φορές χωρίς καν να το καταλαβαίνουμε (μας γεννιούνται αμφιβολίες, αυξάνεται το άγχος μας κλπ). Σε κάθε περίπτωση αυτό είναι ένα forum που οι συντονιστές του είναι σύμφωνοι με τέτοιες πρακτικές (κάτι που για παράδειγμα σε πολλές άλλες χώρες απαγορεύεται) οπότε κανείς επιλέγει να συμμετέχει ή  να μη συμμετέχει. Τέλος, το Έλενα όντως έχει καλό τμήμα προγεννητικού και κατά τη δική μου γνώμη.

Οπως τα λες ειναι.Αν εχεις προσωπικη αποψη για το τμημα του Ελένα αν θες στειλε μου ενα πμ.

Σ ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Δεν φαίνονται όλα υπερηχογραφικα.η ηπαρινη βοηθαει αυτήν την περίπτωση κ ειδικα μεγαλύτερες γυναίκες.χρειαζετσι ομως αιματολογος

Αν το εμβρυο εινσιβ9κ τότε είναι θεμα τροφοδοσίας.ειτε δεν έγινε σωστή εμφύτευση αποβτην αρχη είτε το σώμα αδυνατεί να ανεφοδιάσει.Οποτε θελει εξωτερική ενισχυση.

 

Αν το έμβρυο είναι τι? Δεν κατάλαβα την λέξη εκείνη.. Το λέω επειδή κ εμένα το δεύτερο παιδάκι μου γεννήθηκε στην 3η εκατοστιαία θέση σε βάρος κ ύψος αλλά φαινόταν καλές οι αιματωσεις κ ο πλακούντας. Αιματολογος μου είχε πει από την αρχή να κάνω ενέσεις ηπαρινης, ο γυναικολόγος που ήταν εξειδικευμένος σε κυήσεις υψηλού κινδύνου μου είπε πως όχι απλά αύξησα την δόση του σαλοσπιρ από 100 σε 160mg

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Αν το έμβρυο είναι τι? Δεν κατάλαβα την λέξη εκείνη.. Το λέω επειδή κ εμένα το δεύτερο παιδάκι μου γεννήθηκε στην 3η εκατοστιαία θέση σε βάρος κ ύψος αλλά φαινόταν καλές οι αιματωσεις κ ο πλακούντας. Αιματολογος μου είχε πει από την αρχή να κάνω ενέσεις ηπαρινης, ο γυναικολόγος που ήταν εξειδικευμένος σε κυήσεις υψηλού κινδύνου μου είπε πως όχι απλά αύξησα την δόση του σαλοσπιρ από 100 σε 160mg

Καλημερα.γλυκια μανούλα.Κι εγω παιρνω σαλοσπιρ 160 απο την αυχενική.Αιματωσεις και πλακουντας καλά.μου είπαν.

Ενεσεις ηπαρινης δεν κανω,αλλα αν ο γιατρος μου μου συστησει να αρχισω τωρα,αν βοηθανε δλδ,θα ξεκινησω φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mama16 είπε:

Αν το έμβρυο είναι τι? Δεν κατάλαβα την λέξη εκείνη.. Το λέω επειδή κ εμένα το δεύτερο παιδάκι μου γεννήθηκε στην 3η εκατοστιαία θέση σε βάρος κ ύψος αλλά φαινόταν καλές οι αιματωσεις κ ο πλακούντας. Αιματολογος μου είχε πει από την αρχή να κάνω ενέσεις ηπαρινης, ο γυναικολόγος που ήταν εξειδικευμένος σε κυήσεις υψηλού κινδύνου μου είπε πως όχι απλά αύξησα την δόση του σαλοσπιρ από 100 σε 160mg

Είναι οκ από πλευράς DNA εννοουσα.

Τωρα βεβσια η καθε περίπτωση είναι διαφορετική.Σιγουρα παντως ο καθενας στην ειδικότητα του  και σιγουρα η εικόνα του υπέρηχου συνδυάζεται με το αιματολογικο προφίλ που βλέπει στις εξετάσεις ο αιματολογος. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jela είπε:

Καλημερα.γλυκια μανούλα.Κι εγω παιρνω σαλοσπιρ 160 απο την αυχενική.Αιματωσεις και πλακουντας καλά.μου είπαν.

Ενεσεις ηπαρινης δεν κανω,αλλα αν ο γιατρος μου μου συστησει να αρχισω τωρα,αν βοηθανε δλδ,θα ξεκινησω φυσικά.

Εννοείται ότι είναι καλύτερο για τα παιδάκια μας κ το λένε οι γιατροί θα το κάνουμε! :)

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jela είπε:

Καλημερα.γλυκια μανούλα.Κι εγω παιρνω σαλοσπιρ 160 απο την αυχενική.Αιματωσεις και πλακουντας καλά.μου είπαν.

Ενεσεις ηπαρινης δεν κανω,αλλα αν ο γιατρος μου μου συστησει να αρχισω τωρα,αν βοηθανε δλδ,θα ξεκινησω φυσικά.

Σαλοσπιρ παίρνεις από την αυχενικη γιατι βρέθηκε αυξημένη πιθανοτητα για προεκλαμψια?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 41 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Σαλοσπιρ παίρνεις από την αυχενικη γιατι βρέθηκε αυξημένη πιθανοτητα για προεκλαμψια?

Ναι,εκανα μια αιματολογικη εξεταση που δειχνει πιθανοτητες προεκλαμψιας και μου εδωσαν αποτέλεσμα 1/90 πιθανοτητα.

Παιρνω σαλοσπιρ 160 απο τοτε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Jela είπε:

Ναι,εκανα μια αιματολογικη εξεταση που δειχνει πιθανοτητες προεκλαμψιας και μου εδωσαν αποτέλεσμα 1/90 πιθανοτητα.

Παιρνω σαλοσπιρ 160 απο τοτε.

Α κατάλαβα ποια έκανες.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κοριτσια βγηκε και το τελικο του κλασσικου καρυοτυπου.

Οπως πιστευα απ την αρχη,ολα φυσιολογικα.

Μια χαρα το μωρακι μας.Ειναι απλα μικροσκοπικούλα

Εφτασε τα 600 γρ την 25η βδομαδα,μεγαλωσε συμμετρικα.

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τη στηριξη.

Μπηκα τωρα 27η βδομαδα και συνεχιζουμε με στοχο να γεννηθει τελειομηνη.:x

 

Επεξεργάστηκαν by Miss sunshine
Link to comment
Share on other sites

Just now, Miss sunshine είπε:

Κοριτσια βγηκε και το τελικο του κλασσικου καρυοτυπου.

Οπως πιστευα απ την αρχη,ολα φυσιολογικα.

Μια χαρα το μωρακι μας.Ειναι απλα μικροσκοπικούλα

Εφτασε τα 600 γρ την 25η βδομαδα,μεγαλωσε συμμετρικα.

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τη στηριξη.

Μπηκα τωρα 27η βδομαδα και συνεχιζουμε με στοχο να γεννηθει τελειομηνη.:x

 

Πολυ ωραια!

Για να καταλάβω ομως.Χρησιμοποιεις δυο προφίλ?γιατί?μπερδεύτηκα.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Miss sunshine said:

Κοριτσια βγηκε και το τελικο του κλασσικου καρυοτυπου.

Οπως πιστευα απ την αρχη,ολα φυσιολογικα.

Μια χαρα το μωρακι μας.Ειναι απλα μικροσκοπικούλα

Εφτασε τα 600 γρ την 25η βδομαδα,μεγαλωσε συμμετρικα.

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τη στηριξη.

Μπηκα τωρα 27η βδομαδα και συνεχιζουμε με στοχο να γεννηθει τελειομηνη.:x

 

Είσαι έγκυος?? Πολύ χάρηκα! Συγχαρητήρια! Με το καλό το μωράκι σου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, μαγιοπουλας είπε:

Πολυ ωραια!

Για να καταλάβω ομως.Χρησιμοποιεις δυο προφίλ?γιατί?μπερδεύτηκα.

Κατι επαιξε με τους κωδικους σε αυτο το παλιο προφιλ και δε μπορουσα να συνδεθω οποτε εφτιαξα το αλλο.Στη συνεχεια ομως καταφερα να το επανακτησω μεσω συνδεσης με φειςμπουκ.

Οποτε τωρα εμειναν και τα 2.

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2020 at 2:29 ΜΜ, Miss sunshine είπε:

Κοριτσια βγηκε και το τελικο του κλασσικου καρυοτυπου.

Οπως πιστευα απ την αρχη,ολα φυσιολογικα.

Μια χαρα το μωρακι μας.Ειναι απλα μικροσκοπικούλα

Εφτασε τα 600 γρ την 25η βδομαδα,μεγαλωσε συμμετρικα.

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τη στηριξη.

Μπηκα τωρα 27η βδομαδα και συνεχιζουμε με στοχο να γεννηθει τελειομηνη.:x

 

Τωρα ηρεμια.....αρκετο αγχοσ περασεσ..απολαυσε το..ολα καλα.θα πανε

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2020 at 2:29 ΜΜ, Miss sunshine είπε:

Κοριτσια βγηκε και το τελικο του κλασσικου καρυοτυπου.

Οπως πιστευα απ την αρχη,ολα φυσιολογικα.

Μια χαρα το μωρακι μας.Ειναι απλα μικροσκοπικούλα

Εφτασε τα 600 γρ την 25η βδομαδα,μεγαλωσε συμμετρικα.

Σας ευχαριστω πολυ ολες για τη στηριξη.

Μπηκα τωρα 27η βδομαδα και συνεχιζουμε με στοχο να γεννηθει τελειομηνη.:x

 

τελεια !μια χαρα θα γεννηθει τωρα πια προχωρατε για τελικη ευθεια ! με το καλο ολα !

Link to comment
Share on other sites

Σας υπερευχαριστω και πάλι όλες!!!

Ανταποδίδω τις ευχές σας ευχόμενη υγεία και μονο χαρές για εσάς και τις οικογένειές σας!

Το μόνο που θέλω είναι ένα γερό μωράκι.Το περίμενα παρα πολύ καιρό,πάλεψα πολύ κι έχω πολλή αγάπη να του δώσω!:x

Χαχα εχω χασει και τη μπάλα με τους κωδικους και δεν καταλαβαινω ποιο προφιλ συνδεεται κάθε φορά!

Τωρα ειδα μπήκα με το άλλο.!

Η αληθεια είναι ότι οντως στην εγκυμοσυνη σα να παθαινεις διαλλειψεις!!:-P

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Jela είπε:

Σας υπερευχαριστω και πάλι όλες!!!

Ανταποδίδω τις ευχές σας ευχόμενη υγεία και μονο χαρές για εσάς και τις οικογένειές σας!

Το μόνο που θέλω είναι ένα γερό μωράκι.Το περίμενα παρα πολύ καιρό,πάλεψα πολύ κι έχω πολλή αγάπη να του δώσω!:x

Χαχα εχω χασει και τη μπάλα με τους κωδικους και δεν καταλαβαινω ποιο προφιλ συνδεεται κάθε φορά!

Τωρα ειδα μπήκα με το άλλο.!

Η αληθεια είναι ότι οντως στην εγκυμοσυνη σα να παθαινεις διαλλειψεις!!:-P

Τουλάχιστον είσαι γενικα αναγνωρίσιμη παρα τα τοσα προφίλ :).

Link to comment
Share on other sites

Just now, egina mama είπε:

Πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση. 

Πόσο άγχος κρύβει μια εγκυμοσυνη τελικά...

Κ πριν να περάσουμε από αυτό το στάδιο δεν έχουμε καν ιδέα το άγχος που περνάει κάθε γυναίκα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
On 12/11/2020 at 11:53 ΜΜ, μαγιοπουλας είπε:

Τουλάχιστον είσαι γενικα αναγνωρίσιμη παρα τα τοσα προφίλ :).

Τα προφιλ οπως απο μονη ειπα ειναι 2.Το παλιο στο οποιο δεν μπορούσα να συνδεθω και το νεο που δημιουργησα γι αυτο το λόγο.

Δυστυχως το συμπερασμα στο οποιο κατεληξα και γι τους εμβρυομητρικους ειναι οτι ασκουν τρομοκρατια προκειμενου να τσεπωσουν εναν ολοκληρο μισθο για την εποχη.

Εγω εξαρχης ειχα αυτη την αποψη μιας και στο μωρο δεν ειχε βρεθει τιποτα ανησυχητικό σε ολους τους υπερηχους.

Σιγουρα ομως οταν εισαι εγκυος επηρεαζεσαι...

Μια εγκυος ανω των 40 προσφερεται για τρομοκράτηση αλλωστε ακομα κι οταν ολη η εγκυμοσυνη εχει εξελιχθει χωρις κανενα απολύτως προβλημα..

 

 

Επεξεργάστηκαν by Miss sunshine
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 14/10/2020 at 2:04 ΜΜ, Jela είπε:

Mε εχει κάνει έξαλλη η ευκολία με την οποία σε τρομοκρατούν για να τσεπώσουν τα λεφτά της αμνιο!!!

Οκ,ειμαστε μια βδομαδα πίσω σε βαρος,αν μας μετραγε ομως την προηγούμενη βδομαδα θα μας εβρισκε μια χαρα,οπως ισως κι αν μας μετρησει την επόμενη.

Σου πετάνε για συνδρομα και σε βαζουν ελαφρα τη καρδια σε διαδικασια να ρισκάρεις το παιδι σου.

Η φίλη μου έκανε αμνιοπαρεκεντηση μετά την β επιπέδου γτ κάτι έβλεπαν και τελικά βγήκαν όλα πάρα πολύ καλα και το κοριτσάκι της είναι υγιέστατο 2 χρονών ήταν 24 χρονών..εγώ θα κάνω τον Φεβρουάριο β επιπέδου και φοβάμαι πολύ μήπως μου πουν τίποτα αρνητικό για αυτό που λες για να τσεπωσουν τα λεφτά αν και στην Αυχενική μου είπαν ότι όλα είναι εξαιρετικά αλλά ένα άγχος το έχω η αλήθεια είναι 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...