Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Περίοδος μετά τον τοκετό - πότε;


Recommended Posts

11 ώρες πρίν, vicky86 είπε:

σε καμια περιπτωση δεν πιστευω οτι εγω ξερω καλυτερα απο γιατρο.εννοειται με τον γιατρο σου θα το συζητησεις.αλλα θυμαμαι απο πριν γεννησω τον γιο μου,οτι ειχα διαβασει οτι τα μιτροταν μειωνουν το γαλα;η μπορει να αργησει να κατεβει αν τα παρεις αμεσως.συζητα το ξανα μαζι του.ισως να κανεις κ εναν υπερηχο

 

Και εγώ αυτό ξέρω, ότι τα mitrotan υπονομεύουν το θηλασμό και πρέπει να αποφεύγονται μετά τον τοκετό.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 24 λεπτά , vtgian είπε:

 

Και εγώ αυτό ξέρω, ότι τα mitrotan υπονομεύουν το θηλασμό και πρέπει να αποφεύγονται μετά τον τοκετό.

Τον πήρα τηλέφωνο τον ρωτησα και μου είπε δεν υπάρχει θέμα με τον θηλασμό. Τώρα τι να πω δεν ξέρω ...του είπα ότι θέλω ούτως η άλλως να πάω να με δει γιατί δεν βλέπω να σταματάει το αίμα ....όποτε έκλεισα ραντεβού άντε να δούμε 

Εντωμεταξύ βλέπω ότι όλο αυτό είναι περίοδος , δεν νομίζω να είναι κάτι άλλο. Γιατί έχω σπυριάσει , έχω λιγούρες όπως πάντα για σοκολάτα , έχω πόνους περιόδου κλπ .. αλλά ποσο ; Σήμερα 11η μέρα , όποτε ας με δει τι να πω ..και ας είναι τσάμπα  

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα η πρώτη κράτησε πολύ, γύρω στις 10 μέρες (στους 13 μήνες αδιαθέτησα). Και οι κύκλοι ήταν μικρότεροι στην αρχή, 25 ημερών. Αλλά σταδιακά κανονικοποιήθηκε. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Ilaeira είπε:

Κι εμένα η πρώτη κράτησε πολύ, γύρω στις 10 μέρες (στους 13 μήνες αδιαθέτησα). Και οι κύκλοι ήταν μικρότεροι στην αρχή, 25 ημερών. Αλλά σταδιακά κανονικοποιήθηκε. 

Ευχαριστω πολύ για την απάντηση! Μακάρι να είναι αυτό. Απλά αγχώθηκα. Εμένα αυτή είναι η δεύτερη μετά τον τοκετο η πρώτη κρατησε 8 μέρες. Και έχουν περάσει 10 μήνες από τον τοκετο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια...απ' ότι διάβασα είμαι η μοναδική μάλλον που δεν έχω περίοδο μετά από 22 μήνες!!!!σε όσους λέω ότι κοντεύει η μικρή τα δύο χρόνια και περίοδος ακόμα με κοιτάνε περίεργα τόσο που έχω αρχίσει και φοβάμαι και η ίδια ότι κάτι σοβαρό μου συμβαίνει...να πω ότι θηλάζω στο φουλ αν και έχω κουραστεί πια και θέλω να αποθηλασω πράγμα πολύ δύσκολο για μένα!!έχω κλείσει ραντεβού σε γυναικολόγο σε μια εβδομάδα περίπου ...αλήθεια έχετε ακούσει ποτέ για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς περίοδο ;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου αφήνω αυτό το μήνυμα εδώ μήπως διαβάζει και ψάχνει ποτέ κάποια άλλη κοπέλα σχετικά με αυτό το θέμα. Πήγα σήμερα στον γιατρό τελικά και με κοίταξε. Ήταν περίοδος τελικά αυτό που είχα και ναι κράτησε 2 εβδομαδες. Τα μιτροταν απλά περιόρισαν το αίμα αλλά όχι ότι σταμάτησε η περίοδος. Τα πήρα 4 μέρες τώρα τα σταματώ γιατί δεν έχει νόημα τώρα που σταμάτησε και η περίοδος. Είχα τρομάξει για πολύποδες , Ινομυώματα κλπ που είχα ακούσει ότι από αυτό μπορεί να ήταν και το αίμα. Ευτυχώς δεν ήταν κάτι τέτοιο. Όποτε είναι καθαρά ορμονικό. Και θα παρακολουθήσω και τους επόμενους κύκλους μου να δω πως θα πάει. Αυτά! Ευχαριστω όλες για τις απαντήσεις σας! Καλές γιορτές σε όλες σας εύχομαι  

On 16/12/2022 at 11:46 ΜΜ, Valentina23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια...απ' ότι διάβασα είμαι η μοναδική μάλλον που δεν έχω περίοδο μετά από 22 μήνες!!!!σε όσους λέω ότι κοντεύει η μικρή τα δύο χρόνια και περίοδος ακόμα με κοιτάνε περίεργα τόσο που έχω αρχίσει και φοβάμαι και η ίδια ότι κάτι σοβαρό μου συμβαίνει...να πω ότι θηλάζω στο φουλ αν και έχω κουραστεί πια και θέλω να αποθηλασω πράγμα πολύ δύσκολο για μένα!!έχω κλείσει ραντεβού σε γυναικολόγο σε μια εβδομάδα περίπου ...αλήθεια έχετε ακούσει ποτέ για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα χωρίς περίοδο ;;;

Καλησπέρα! Εμένα δεν μου κάνει εντύπωση να μην σου έχει έρθει πάντως ακόμα. Έχω ακούσει περιπτώσεις που τους ήρθε περίοδος 18 με 19 μηνών όταν ήταν το μωρό. 

Link to comment
Share on other sites

@Super.mumσε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..ναι εχω τρομάξει γιατί η μικρή μου σε δύο μήνες κλείνει τα δύο χρόνια και γω ακόμη δεν έχω περίοδο..για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα δεν έχω ακούσει είναι η αλήθεια...απ' την άλλη θέλω να πιστεύω ότι είναι θέμα ορμονών ...ίσως και η θυρειδοκτομη που έχω κάνει στο παρελθόν να συνδέεται...τι να πω..χάρηκα που όλα σου πήγαν καλά τελικά!!καλές γιορτές να έχουμε!!

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Valentina23 said:

@Super.mumσε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..ναι εχω τρομάξει γιατί η μικρή μου σε δύο μήνες κλείνει τα δύο χρόνια και γω ακόμη δεν έχω περίοδο..για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα δεν έχω ακούσει είναι η αλήθεια...απ' την άλλη θέλω να πιστεύω ότι είναι θέμα ορμονών ...ίσως και η θυρειδοκτομη που έχω κάνει στο παρελθόν να συνδέεται...τι να πω..χάρηκα που όλα σου πήγαν καλά τελικά!!καλές γιορτές να έχουμε!!

εχω διαβασει για περιπτωσεις στο φορουμ,με τοσο μεγαλη απουσια

απο φιλες κοντα στον χρονο

αν εχεις παει γυναικολογο κ ειναι ολα οκ,μπορεις να κανεις κ εναν ορμονικο ελεγχο

επισης αν θηλαζει πολυ το παιδακι σου ειναι πιο αναμενομενο

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...