Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Θηλασμός και οδοντίατρος


melina_m

Recommended Posts

τι να πω κι εγώ η άσχετη;;;;;

η σενιόρα οδοντίατρος φαινότανε και σίγουρη γι αυτά που έλεγε!!!!

 

"εδώ κόβουμε τόσα πράγματα για το θηλασμό... κι η ακτινογραφία είναι πολύ επικίνδυνη...." είπε η ποιήτρια.... "και μέχρι πότε το σκέφτεσαι να θηλάζεις;" ρώτησε η ποιήτρια.....

"όσο μπάει" απαντώ εγώ....

"α..." με κοίταξε προβληγματισμένμη κξαι απορημένη η ποιήτρια.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 83
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Επικινδυνο θεωρειται στην εγκυμοσυνη, μαλλον μπερδευτηκε. Και στην εγκυμοσυνη αν ειναι τοσο αναγκαιο φορας ειδικη ποδια.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 εβδομαδες εκανα πανοραμικη ακτινογραφια,εκανα ενα σφραγισμα,μια θεραπεια για ουλιτιδα+καθαρισμο και θα κανω και μια απονευρωση....εχω μια μπεμπα 4μηνων και θηλαζουμε απολκειστικα,η οδοντιατρος μου ειπε οτι δεν εχω κανενα προβλημα που θηλαζουμε.......!!!!!μην ακους κανεναν και μην σταματησεις τον θηλασμο σας για ενα δοντακι!!!κουραγιο στον οδοντογιατρο να σου πω(γιατι εγω καθε φορα που παω λιγο θελω να σωριαστω κατω!!!!)

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

και στην εγκυμοσύνη και τώρα με το θηλασμό έκανα σφραγίσματα και καθαρισμούς και τοπική αναισθησία και τα πάντα!!!!!!!

μάλιστα εχτές έκανα ένα σφραγισματάκι και μόλις γύρισα σπίτι θήλασα κανονικότατα το παιδί μου!!!!!!!

έχω κρατήσει στο μυαλό μου μία ατάκα μίας μαίας και λειτουργώ βάση αυτής της θεωρίας. το χειρότερο μητρικό γάλα από μία μάνα που καπνίζει πίνει τρώει ότι να ναι, είναι 1000 φορές καλύτερο από το καλύτερο τυπωποιημένο σε σκόνη.

αλήθεια για την λεύκανση δοντίων τι ισχύει??? τον οδοντίατρο που ρώτησα μου είπε να ρωτήσω την παιδίατρο αλλά δεν τολμώ γιατί η παιδιάτρος δεν ξέρει ότι θηλάζω:oops::oops::oops:

Q3V6p3.png

 

Nhh7p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αλήθεια για την λεύκανση δοντίων τι ισχύει??? τον οδοντίατρο που ρώτησα μου είπε να ρωτήσω την παιδίατρο αλλά δεν τολμώ γιατί η παιδιάτρος δεν ξέρει ότι θηλάζω:oops::oops::oops:

 

τι εννοείς ότι η παιδίατρος δε ξέρει ότι θηλάζεις;;;;;

Link to comment
Share on other sites

(γιατί συνήθως ζητάω αναισθησία και για τον καθαρισμό :D).

 

Κι εγώ. Ολική ζητάω κάθε φορά αλλά ποτέ δε μου κάνει γμτ!!!!

Πάντως κι εγώ πρέπει να βγάλω δύο (2) φρονημίτες, ο ένας ημιέγκλειστος και ο οδοντίατρος μου είπε ότι δεν τρέχει τίποτα απλά αν χρειαστεί να πάρω αντιβίωση δε θα πάρω την πρώτη του επιλογή, αλλά τη δεύτερη. Σιγά τα ωά εν ολίγοις.

FLcUp3.png0BQfp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι εννοείς ότι η παιδίατρος δε ξέρει ότι θηλάζεις;;;;;

 

εννοώ ότι πιστεύει πως δίνω φόρμουλα...............και όταν με ρωτάει τι γάλα πίνει το παιδί της λέω την τάδε μάρκα που υποστηρίζει.

τώρα το γιατί μην το ψάχνεις.

από την αρχή μου είχε πεί να δίνω συμπλήρωμα αλλά εγώ δεν την άκουσα και προκειμένου να μπαίνω στην διαδικασία να της εξηγώ ότι δεν την ακούω στα πάντα της λέω αυτά που θέλει να ακούει και όλοι είμαστε χαρούμενοι!!!

 

αλλά με την λεύκανση δοντιών αλήθεια τι γίνεται??

Q3V6p3.png

 

Nhh7p3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Κορίτσια, καλησπέρα! Θα ήθελα τη βοήθειά σας!Θηλάζω εδώ και 15 μήνες και χρειάζομαι να βάλω θήκες σε κάποια δόντια μου,καθώς βρίσκονται σε κακή κατάσταση.Επιτρέπεται να θηλάζω και να κάνω αυτές τις εργασίες στα δόντια;Ξέρει καμία;Ευχαριστώ εκ των προτέρων!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...