Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φυσικοι τροποι λευκανσης δοντιων....


Recommended Posts

Κοριτσακια μου θελω την βοηθεια σας......μηπως γνωριζετε πως μπορουμε να κανουμε τα δοντια μας πιο λευκα χωρις να παμε σε οδοντιατρο??Τα δικα μου ειναι σχετικα ασπρα απλα τα θελω πιο λευκα κ αστραφτερα.....:lol::lol::lol::lol::lol:(καπως ετσι δλδ)........:wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις



Διαφημίσεις

Μομιτσι κανει δουλεια η σοδα???

Κορινακι πως λεγετε η οδοντοκρεμα??κανει δουλεια??

 

 

Δεν θυμάμαι τώρα ακριβώς πως λέγεται. Το απόγευμα που θα γυρίσω σπίτι θα την κοιτάξω και θα σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Η σόδα μου είχε πει ο θείος μου που είναι οδοντίατρος, ότι γδέρνει το σμάλτο των δοντιών. Η οδοντόκρεμα που βάζω εγώ είναι πολύ καλή. Έχω δει διαφορά μεγάλη από τότε που την έχω ξεκινήσει. Δεν είναι όμως για κάθε μέρα. Δυο φορές την εβδομάδα.

Θα σας γράψω πως λέγεται μετά.

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα με την σοδα γινονται τα δοντακια μας χρονια ολοκληρα το κανω και δεν επαθαν τιποτα....βαζω σε ενα πιατακι σοδα βουταω την οδοντοβουρτσα και μετα στυβω λιγο λεμονακι.και αν εχεις προβλημα και στις αμυγδαλες αυτο που θα μεινει καντο γαργαρα.δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο την φυση.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια χαρα με την σοδα γινονται τα δοντακια μας χρονια ολοκληρα το κανω και δεν επαθαν τιποτα....βαζω σε ενα πιατακι σοδα βουταω την οδοντοβουρτσα και μετα στυβω λιγο λεμονακι.και αν εχεις προβλημα και στις αμυγδαλες αυτο που θα μεινει καντο γαργαρα.δεν υπαρχει τιποτα καλυτερο απο την φυση.

α ωραια θα το δοκιμασω ευχαριστω πολυ:D

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοιτα εγω το κανω χρονια γιατι καπνιζω κι ολας

1-2 φορες την εβδομαδα

μια φορα πηγα σε οδοντιατρο για λευκανση πριν το γαμο και με εδιωξε γιατι ηταν μια χαρα...τωρα ειναι και στα δοντια ξερω μια αλλη κοπελα που χρησιμοποιει αλατι μια φορα την εβδομαδα αλλα το εκανα μια φορα και αναγουλιασα και ετσουζαν τα ουλα μου.

Link to comment
Share on other sites

Κ εγω εβαζα μονο αλατι παλια αλλα δν εκανε τπτ.....για λευκανση δν νομιζω γιατι λενε οτι γινονται πολυ ευαισθητα τα δοντια......καπου διαβασα οτι μπορεις να τριψεις κ δυοσμο στα δοντια....η' το αλλο φραουλα κ μισο κουταλακι της σουπας σοδα......

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια! μια συμβουλη μονο. εχω ακουσει καιγω οτι η σοδα κανει δουλεια!αλλα αποτην αλλη ακουσα οτι η σοδα με το τριψιμο των δοντιων χαλαει το σμαλτο. παντως καιμενα θα με ενδιεφερε να βρω ενα τροπο.

 

korina1974 αν μπορεις πες μου πιακρεμα εννοεις που περνεις απο φαρμακειο..η εδω η στειλε μου με πμ

1-2-3MPOMPIRES!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η depurdent είναι μια φανταστική οδοντόκρεμα για λεύκανση (την χρησιμοποιώ 2- 3 φορές την εβδομάδα) αλλά δυστυχώς για μένα το τελευταίο καιρό δεν μπορώ να τη βρώ σε κανένα απο τα φαρμακεία της περιοχής μου.

 

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από μένα. Depurdent λέγεται είναι μωβ και το κουτί της επίσης μωβ. Εγώ την βρίσκω εύκολα στα φαρμακεία.

Κάνει πολύ καλή δουλειά. Εγώ την χρησιμοποιώ σχεδόν 15 χρόνια και τα δόντια μου είναι λευκά. Επίσης καπνίζω και πίνω καφέ, που τα κιτρινίζουν και τα δυο.

Και με την ηλεκτρική οδοντόβουρτσα έχω δει πιο καλά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλησπέρα κι από μένα. Depurdent λέγεται είναι μωβ και το κουτί της επίσης μωβ. Εγώ την βρίσκω εύκολα στα φαρμακεία.

Κάνει πολύ καλή δουλειά. Εγώ την χρησιμοποιώ σχεδόν 15 χρόνια και τα δόντια μου είναι λευκά. Επίσης καπνίζω και πίνω καφέ, που τα κιτρινίζουν και τα δυο.

Και με την ηλεκτρική οδοντόβουρτσα έχω δει πιο καλά αποτελέσματα.

 

 

 

έχεις κάνει και το κόλπο με τη σόδα;κι επίσης το κόστος της οδοντόκρεμας ποιό είναι;στο site που πρότεινε η zwza έλεγε 8,95 αυτή είναι πάνω κάτω η τιμή;

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

έχεις κάνει και το κόλπο με τη σόδα;κι επίσης το κόστος της οδοντόκρεμας ποιό είναι;στο site που πρότεινε η zwza έλεγε 8,95 αυτή είναι πάνω κάτω η τιμή;

 

Τόσο την αγοράζω κι εγώ. Αλλά θα σου κρατήσει πολύ καιρό γιατί δεν είναι για καθημερινή χρήση. Δυο φορές την εβδομάδα θα τα κάνεις.

Τη σόδα δεν την έχω δοκιμάσει, μου έχουν πει ότι χαλάει το σμάλτο.

Link to comment
Share on other sites

επίσης το κόστος της οδοντόκρεμας ποιό είναι;στο site που πρότεινε η zwza έλεγε 8,95 αυτή είναι πάνω κάτω η τιμή;

 

κορίτσια εγώ δεν πρότεινα κανένα site. Δανείστηκα το site για να σας δείξω την φωτογραφία της συγκεκριμένης οδοντόκρεμας. Και διευκρίνισα πως προσωπικά δεν έχω κάνει καμια αγορά απο το συγκεκριμένο.

Αλλά μάλλον θα κάνω στο προσεχές μέλλον (απο αυτό, απο άλλο, θα το ψάξω)γιατί σε 4 φαρμακεία που ρώτησα στη περιοχή μου, δεν την είχαν και μάλιστα ένα φαρμακοποιός προσπαθούσε να με πείσει πως δεν υπάρχει τέτοια οδοντόκρεμα.

Αυτή την οδοντόκρεμα μου την είχε προτείνει η οδοντίατρος μου πριν απο καμια 10ετία γιατί ξέρει την εμμονή μου με τα λευκά δοντια

(ειμαι του καφέ και του τσιγάρου κι εγώ)

 

Πάντως οι τιμές τόσο παίζουν και στα φαρμακεία και πραγματικά κάνει πολύ καλη δουλειά

Ευχαριστώ το θεό που μου χάρισε δυο υπέροχες κορούλες

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια εγώ δεν πρότεινα κανένα site. Δανείστηκα το site για να σας δείξω την φωτογραφία της συγκεκριμένης οδοντόκρεμας.

 

 

συγνώμη για το off topic

 

ζητώ συγνώμη για την λάθος έκφραση!!έχεις δίκιο!!δεν πρότεινες κανένα site

io6Qp3.png

g3BCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...