Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ραγάδες ραγάδες ραγάδες...


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 887
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σε όλους...το θέμα βασικά λέει τι θα ήθελα να μάθω :D

Πότε σας εμφανίστηκαν οι ραγάδες;;; Έχω ακούσει ότι μπορεί να σου εμφανίστουν και λίγο πρίν γεννήσεις...σωστά;;;

 

:evil:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...το θέμα βασικά λέει τι θα ήθελα να μάθω :D

Πότε σας εμφανίστηκαν οι ραγάδες;;; Έχω ακούσει ότι μπορεί να σου εμφανίστουν και λίγο πρίν γεννήσεις...σωστά;;;

 

:evil:

 

:cry: σωστά

 

εγώ χαιρόμουν σε όλη την εγκυμοσύνη μου ότι δεν είχα κάνει ραγάδες και τελικά... μιαμιση βδομάδα πριν γεννήσω γέμισα :(

 

 

καλά όχι ότι με πολυνοιάζει... είναι πραγματικά παράσημα αλλά αν δεν τα είχα κι ολας δε θα με χάλαγε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους...το θέμα βασικά λέει τι θα ήθελα να μάθω :D

Πότε σας εμφανίστηκαν οι ραγάδες;;; Έχω ακούσει ότι μπορεί να σου εμφανίστουν και λίγο πρίν γεννήσεις...σωστά;;;

 

:evil:

 

:cry: σωστά

 

εγώ χαιρόμουν σε όλη την εγκυμοσύνη μου ότι δεν είχα κάνει ραγάδες και τελικά... μιαμιση βδομάδα πριν γεννήσω γέμισα :(

 

 

καλά όχι ότι με πολυνοιάζει... είναι πραγματικά παράσημα αλλά αν δεν τα είχα κι ολας δε θα με χάλαγε :lol:

 

 

 

 

 

και μενα ετσι

982477uqvc9qzqub.gif

Link to comment
Share on other sites

Άρα έχω ακόμη ελπίδες να γεμίσω χα χα :lol::lol::cry::cry:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για να σε απογοητευσω ακομη περισσοτερο... :lol: εγω δεν ειχα κανει καμια απολυτως ραγαδα οσο ημουν εγκυος...και μολις γεννησα...εμφανιστηκανς ραγαδες στο εμπρος τμημα των μηρών.... Ουτε μία στην κοιλια :shock: αλλα με το φουσκωνε ξεφουσκωνε και μετα απο 18 μηνες θηλασμου...το στηθος μου ειναι σαν ζέβρα... Και αυτες πολυ αργοτερα απο τη γεννα τις ειδα,συγκεκριμενα οταν επαψα να θηλαζω... :wink:

Link to comment
Share on other sites

:shock::shock::shock::shock:

 

Oh my God!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ε, θα το προτιμούσα να μην έκανα :wink:

Νόμιζα πως την γλίτωσα επειδή είμαι στον 7ο κι ούτε ίχνος, αλλά τώρα ξέρω πως δεν την γλίτωσα αφού κάποια κορίτσια παρουσίασαν λίγο πρίν γεννήσουν!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

ο γιατρός μου πάντως όταν τον είχα ρωτήσει στην αρχή της εγκυμοσύνης μου σχετικά μου είχε πει ότι ΑΝ δεν πάρω βάρος δεν θα κάνω ραγάδες... ΑΝ πάρω βάρος όσες κρέμες και να βάζω... θα κάνω :?

ε.. 20 κιλά πήρα η χαζή :?

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ούτε κι αυτό να ισχύει...απλά πιστεύω πως έχει να κάνει με την ελαστικότητα του δέρματος.

Η κουμπάρα μου όταν έμεινε έγκυος ήταν 54κιλά...έβαλε 30 στην πρώτη της εγκυμοσύνη κι από ραγάδες;;; ΜΗΔΕΝ η τυχερούλα 8)8)

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ούτε κι αυτό να ισχύει...απλά πιστεύω πως έχει να κάνει με την ελαστικότητα του δέρματος.

Η κουμπάρα μου όταν έμεινε έγκυος ήταν 54κιλά...έβαλε 30 στην πρώτη της εγκυμοσύνη κι από ραγάδες;;; ΜΗΔΕΝ η τυχερούλα 8)8)

 

 

χμ... ναι... αλλά για σκέψου ότι εγώ ξεκίνησα την εγκυμοσύνη μου στα κιλά που έφτασε η κουμπάρα σου όταν γένναγε :lol:

άρα όπως καταλαβαίνεις... όταν φτάνεις την κατοστάρα δεν μπορεί να έχεις την απαίτηση να μην κάνεις και ραγάδες :lol:

Link to comment
Share on other sites

ίσως να παίζει κι αυτό δεν ξέρω...

απλά λέω αυτό που μου είπε ο γιατρούλης χε χε...αν το δέρμα σου έχει ελαστικότητα θα είσαι τυχερή :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ούτε εγώ έχω κάνει ακόμα, και η κοιλιά μου είναι τεράαααστια.

Ελπίζω να μην κάνω, δεν έχω κάνει ποτέ μου, και έχω αρκετά ελαστικό και απαλό δέρμα. Παστώνομαι και καθημερινα, ακόμα και πριν την εγκυμοσύνη.

όσο αφορά λοιπόν τις ραγάδες ΜΑΛΛΟΝ είμαι τυχερή. :lol: Δεν μπορώ να πω το ίδιο και για την κυταρρίτιδα, δυστυχώς... :(

1Iik.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου εμφανιστηκαν μετα τον 6ο μηνα μονο στην κοιλια...Αλλα

εφταναν!!!!! Δεν μπορειτε να φανταστειτε τι ραγαδες ειχα!!!!

Παρ'ολο που εκανα πααααρα πολλα χρονια αθλητισμο, ειχα σφιχτους κοιλιακους, αλλλα μουφα!!!! Οπως επισης χρησιμοποιουσα και καλες

κρεμες, αλλα ΤΙΠΟΤΑ. Τουλαχιστον εκανα μονο εκει!!! Εξαλλου την κοιλια

ποτε δεν την πεταγα εξω! :wink: Στο στηθος, που ειχε γινει τουμπανο και

μετα το θηλασμο ξεφουσκωσε σαν μπαλονι, δεν εκανα! :?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και εγω εκανα μολις μπηκα στον 8 μηνα και μαλιστα ηταν μπλε

χρωμα :twisted: εκαναν να ασπρισουν ενα τριμηνο και τα ειχα δει ολα νομιζα οτι θα μεινουν για παντα ετσι.

τωρα στην δευτερη δεν εχω κανει καινουργιες και πιστευω οτι φταει το οτι

ειδη εχω ανηξει μια φορα οποτε εχει παρει την ελαστικοτητα το δερμα παντως αν το εχει το δερμα σου να κανεις, θα κανεις ειτε βαζεις κρεμα ειτε οχι :wink:

Link to comment
Share on other sites

παντως αν το εχει το δερμα σου να κανεις, θα κανεις ειτε βαζεις κρεμα ειτε οχι :wink:

 

έτσι νομίζω κι εγώ :wink:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια και εγω εκανα μολις μπηκα στον 8 μηνα και μαλιστα ηταν μπλε

χρωμα :twisted: εκαναν να ασπρισουν ενα τριμηνο και τα ειχα δει ολα νομιζα οτι θα μεινουν για παντα ετσι.

τωρα στην δευτερη δεν εχω κανει καινουργιες και πιστευω οτι φταει το οτι

ειδη εχω ανηξει μια φορα οποτε εχει παρει την ελαστικοτητα το δερμα παντως αν το εχει το δερμα σου να κανεις, θα κανεις ειτε βαζεις κρεμα ειτε οχι :wink:

Συμφωνω ΑΠΟΛΥΤΑ!!! Ετσι εγινε και με εμενα. Στη δευτερη εβαζα

κρεμα οποτε το θυμομουν, ειχα ξενερωσει τοσο που ελεγα και

τυπικη να ειμαι και να βαζω συνεχεια, θα αλλαξει κατι :?::?::?:

ΟΧΙ, οποτε...δεν εβαζα και συχνα. Αλλα αν ειναι να κανεις, θα κανεις,

τελειωσε.

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα κανει λιγες ραγαδες στο στηθος και στη μεση.

Εβαζα δυο φορες την ημερα κρεμα αλλα απ'οτι αποδειχτηκε δεν εκανε και πολλα πραγματα.

Τωρα 16 μηνες μετα δεν βλεπω πουθενα ραγαδες.

Εξαφανιστηκαν.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειχα κανει λιγες ραγαδες στο στηθος και στη μεση.

Εβαζα δυο φορες την ημερα κρεμα αλλα απ'οτι αποδειχτηκε δεν εκανε και πολλα πραγματα.

Τωρα 16 μηνες μετα δεν βλεπω πουθενα ραγαδες.

Εξαφανιστηκαν.

ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ :?::?::?::?::?: Εγω 3 χρονια μετα, γιατι τις

εχω :?::?::?::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

εγώ κορίτσια είμαι στην 23η εβδομάδα και ήδη έχω κάνει πλάγια στην κοιλιά! και πολύ πόνος και φαγούρα!προς το παρόν είναι μωβ για πιο μετά δεν ξέρω!

 

έκανες κιόλας ε; Κρίμα :cry: καλά θα ήταν καμία μας να μην έκανε, αλλά όταν ο θεούλης μας έπλασε μας έδωσε ένα κάρο κουσούρια χα χα :lol::lol:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια απο όσο ξέρω οι ραγάδες είναι θέμα οργανισμού! Η΄κάνεις ή δεν κάνεις ! Οσες κρέμες και να βάλεις αν είναι να εμφανιστουν ... Θα εμφανιστούν! Απλά οι κρέμες ίσως κάνουν πιο ηπια την εμφανιση τους!

Πχ η αδερφή μου έχει κάνει 4 παιδιά, έχει απο την πρώτη της γέννα! Εγώ δεν έβγαλα ουτε μια , έβαζα κρέμα όποτε θυμόμουνα, πήρα 10 κιλά και στο τέλος είχα παραμορφωθεί απο το πρήξιμο! Τι να κάνουμε αυτά έχει η εγκυμοσύνη... το αποτέλεσμα όμως αξιζει τον κόπο!... :lol:

Ειστε η ζωη μου: Θεοδώρα 3ων, Στελα 2, Μπεμπης-Αποστολος!

Νεκταριε Σ' ΑΓΑΠΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...