Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ραγάδες ραγάδες ραγάδες...


Recommended Posts

Το αμυγδαλέλαιο επίσης της weleda είναι? Πώς τα χρησιμοποιείς? Εναλλάξ πρωί-βράδυ?

Επίσης το λαδάκι avocado weleda είναι κι αυτό?

 

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!:-P

 

 

Αυτό που πήρα εγώ δεν είναι της Weleda αλλά της Rinatura. Έχει όμως και η Weleda!

Το avocado oil είναι της macrovita.

:P

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 887
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Από την αρχή της εγκυμοσύνης μου έβαζα βαζελίνη όπως μου είχε πει και ο γιατρός μου. Δεν έγινε καμία ραγάδα αλλά βρε παιδί μου κόλλαγα ολόκληρη μετά.

 

Ναι, αυτή η αίσθηση είναι όμτως ενοχλητική...με το λαδάκι δεν την έχεις.

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Tι λαδακι χρησιμοποιείς εσύ; Baby oil ή αμυγλαλελαιο που διάβασα;

 

Αμυγδαλέλαιο και το λαδάκι για τις ραγάδες της Weleda. Απλά καταπληκτικά...

 

Αυτά τα δύο:-P

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμενα μου εμφανιστηκαν οι πρωτες στο στηθος παροτι παστωνομουν στα λαδια (η αληθεια ειναι οχι απο την αρχη)!

 

Πως να μην εμφανιστουν βεβαια αφου εχουν τουλαχιστον διπλασιαστει σε μεγεθος! Δεν μου μπαινουν τα σουτιεν μου ουτε κατα διανοια! Πιστευω οτι ειναι θεμα χρονου να μου κανουν την επισκεψη τους και στην κοιλια!!!

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα, είπα να μπώ να θυμηθώ και εγώ τις απορίες που είχα πριν κάτι μήνες. Εχω γεννήσει πλέον. Να σας πω ότι παίζει παρα πολύ σημαντικό ρόλο το δέρμα. Εγώ έβαζα μέχρι και 4 φορές την ημέρα κρέμα (Simulcium) και άλλες δύο με πολύ δυνατή ενυδατική. Ο γιατρός μου είχε πει ότι μην αγοράζεις τίποτα βάλε βαζελίνη. εαν ειναι να κάνεις θα κάνεις. Τελικά είχε πολύ δίκιο. Μέχρι τον ογδοο μια χαρά στον ένατο άρχισαν εμφανιζονται. Δεν την γλύτωσα και ειδικά όταν γέννησα και είδα την άλλη μέρα την κατάσταση τρόμαξα. Σημειωτέον εάν έχετε το ίδιο δέρμα με την μαμά σας θα καταλάβετε εάν θα κάνετε ραγάδες απο αυτές. Τις weleda το λαδάκι είναι πολύ καλό. Απλά εμένα μου έφερνε ερεθισμό αλλά είναι και πιο οικονομικό απο τα υπόλοιπα.

Lr4cp2.pngIP5up2.png
Link to comment
Share on other sites

Σημειωτέον εάν έχετε το ίδιο δέρμα με την μαμά σας θα καταλάβετε εάν θα κάνετε ραγάδες απο αυτές. .

 

Εδώ θα μου επιτρέψεις να διαφωνήσω....

Η μητέρα μου είναι γεμάτη κι εγώ που έχω περάσει ήδη 3 εγκυμοσύνες(άντε η 3η μισή) και είμαι τώρα έγκυος 4η φορά δεν έχω ούτε μία.

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που πήρα εγώ δεν είναι της Weleda αλλά της Rinatura. Έχει όμως και η Weleda!

Το avocado oil είναι της macrovita.

:P

 

Σ'ευχαριστώ!! Θα τα δοκιμάσω κι αυτά! Η αλήθεια είναι ότι εγώ ξεκίνησα τις κρέμες εδώ και ενάμισι περίπου μήνα. Αρχικά πήρα την prevenstria της frezyderm η οποία είναι καλή αλλά επειδή έβαζα πρωί-βράδυ σε στήθος, κοιλιά και μέση-ποπό μου κράτησε κάτι λιγότερο από 10 μέρες και έχει 30 ευρώ! Μετά συνέχισα με johnson baby oil το βράδυ και αντίστοιχη κρέμα το πρωί. Μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα παρόλο που η κοιλιά μου έχει φουσκώσει πάρα πολύ.

Όσο για τη βαζελίνη σαν παράγωγο του πετρελαίου, μάλλον θα πρέπει να αποφεύγεται κορίτσια!

kWrwp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σε περίπτωση που δεν το γνωρίζετε, υπάρχει site Ελληνικό με είδη φαρμακείου με σχετικά καλές τιμές. μόλις παρέλαβα πακετάκι (παρήγγειλα χθες και ήρθε σήμερα) με αμυγδαλέλαιο και pevenstria και η pevenstria Πχ είχε 22 ευρώ. pharmacy4u.gr. και μεταφορικά δωρεάν, με χρήση κάρτας

Link to comment
Share on other sites

σε περίπτωση που δεν το γνωρίζετε, υπάρχει site Ελληνικό με είδη φαρμακείου με σχετικά καλές τιμές. μόλις παρέλαβα πακετάκι (παρήγγειλα χθες και ήρθε σήμερα) με αμυγδαλέλαιο και pevenstria και η pevenstria Πχ είχε 22 ευρώ. pharmacy4u.gr. και μεταφορικά δωρεάν, με χρήση κάρτας

 

 

Ευχαριστούμε πολύ!:P

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ!! Θα τα δοκιμάσω κι αυτά! Η αλήθεια είναι ότι εγώ ξεκίνησα τις κρέμες εδώ και ενάμισι περίπου μήνα. Αρχικά πήρα την prevenstria της frezyderm η οποία είναι καλή αλλά επειδή έβαζα πρωί-βράδυ σε στήθος, κοιλιά και μέση-ποπό μου κράτησε κάτι λιγότερο από 10 μέρες και έχει 30 ευρώ! Μετά συνέχισα με johnson baby oil το βράδυ και αντίστοιχη κρέμα το πρωί. Μέχρι στιγμής δεν έχω πρόβλημα παρόλο που η κοιλιά μου έχει φουσκώσει πάρα πολύ.

Όσο για τη βαζελίνη σαν παράγωγο του πετρελαίου, μάλλον θα πρέπει να αποφεύγεται κορίτσια!

 

Το λαδάκι της rinatura το πήρα γύρω στα 7 ευρώ και είναι πολύ μεγάλη η συσκευασία του! Συμφέρει!

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Mustela επίσης το 9 mois της mustella και αντί για baby oil δοκιμάστε johnsons baby jel!! Πήρα 16 κιλά περίπου στην εγκυμοσύνη και δεν έχω ούτε ίχνος ραγάδας. Χρήση πρωί βράδυ και μην αφήνετε ποτέ το δέρμα να ξηρένεται. Συνεχής ενυδάτωση.

Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πεντε μηνων εβαζα λαδακι,εκει που εβαζα στα φαγητα ελεγα ας βαλω λιγο και στην κοιλια καλο κανει ειναι και δικο μας και βαζελινη.Μετα τους 5 μηνες prevenstria frezyderm.Δεν εκανα ουτε μια απλα δεν ξερω αν φταιει ο συνδιασμος οποτε και την επομενη φορα θα πρεπει να κανω παλι το ιδιο.Ο γιατρος παντως μου ειχε πει πως ειναι στο δερμα και αν ειναι να κανει ραγαδες θα κανει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

παλια αλλωστε ελαιολαδο βαζαν οι γιαγιαδες μας..και λενε οτι ειναι αποτελεσματικο..το θεμα ειναι οτι οι λεκεδες δυσκολα βγαινουν..εμενα μ αρεσει πολυ η κρεμα του κορρε χωρις επικινδυνα χημικα και οικονομικη 13e..πηρα χθες κι ενα λαδι της health aid 16e για αλλαγη..

bmH9p2.png
Link to comment
Share on other sites

σε περίπτωση που δεν το γνωρίζετε, υπάρχει site Ελληνικό με είδη φαρμακείου με σχετικά καλές τιμές. μόλις παρέλαβα πακετάκι (παρήγγειλα χθες και ήρθε σήμερα) με αμυγδαλέλαιο και pevenstria και η pevenstria Πχ είχε 22 ευρώ. pharmacy4u.gr. και μεταφορικά δωρεάν, με χρήση κάρτας

 

Τι τιμές είναι αυτές 'επαθα πλάκα.... Μας γδέρνουν στο φαρμακείο τελικά!

Link to comment
Share on other sites

Τι τιμές είναι αυτές 'επαθα πλάκα.... Μας γδέρνουν στο φαρμακείο τελικά!

 

 

Φαρμακείο τα...... φαρμακεία!:-P

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και το www.bioaroma.gr. Είναι αποστακτήριο στην Κρήτη, τα μαζεύουν και τα επεξεργάζονται μόνοι τους. Καλές τιμούλες, μόλις παράγγειλα ένα λίτρο αμυγδαλέλαιο ψυχρής έκθλιψης, 15 ευρώ. Τα μεταφορικά τους είναι αστεία και η παραγγελία ήρθε σε δυο τρεις μέρες!

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

εγω ξεκινησα προσφατα την percutalfa.

ειναι σε συσκευασια 2 μαζι και κοστιζουν 34 ευρω, και κανουν δωρο μια μεγαλη τσαντα για τις μελλουσες μαμαδες.

προς το παρον βαζω μια φορα την ημερα γιατι βαριεμαι..:oops::oops:

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

Δείτε και το www.bioaroma.gr. Είναι αποστακτήριο στην Κρήτη, τα μαζεύουν και τα επεξεργάζονται μόνοι τους. Καλές τιμούλες, μόλις παράγγειλα ένα λίτρο αμυγδαλέλαιο ψυχρής έκθλιψης, 15 ευρώ. Τα μεταφορικά τους είναι αστεία και η παραγγελία ήρθε σε δυο τρεις μέρες!

 

Eυχαριστούμε πολύ!! Ωραίο το σάιτ, μόνο που δεν μου βγάζει τιμές για λαδάκια(τις έχει μηδενικές)Τι κάνεις Skybeam;Καιρό έχω να σε 'δω' τριγύρω!:-P

 

εγω ξεκινησα προσφατα την percutalfa.

ειναι σε συσκευασια 2 μαζι και κοστιζουν 34 ευρω, και κανουν δωρο μια μεγαλη τσαντα για τις μελλουσες μαμαδες.

προς το παρον βαζω μια φορα την ημερα γιατι βαριεμαι..:oops::oops:

 

Αυτή την κρέμα έβαζα στην προηγούμενη εγκυμοσύνη μου.

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστούμε πολύ!! Ωραίο το σάιτ, μόνο που δεν μου βγάζει τιμές για λαδάκια(τις έχει μηδενικές)Τι κάνεις Skybeam;Καιρό έχω να σε 'δω' τριγύρω!:-P.

 

Θα πατήσεις το προϊόν και κάτω από την περιγραφή προϊόντος γράφει: "παρακαλώ επιλέξτε ένα είδος" και δίπλα έχει ένα βελάκι με το έλαιο σε διάφορα ml και την αντίστοιχη τιμή.

 

Όσο για το που χάθηκα, άστα vasdelina μου πήγα να πεθάνω. Ή στην καλύτερη να ζήσω με κουσούρι. Δόξα το Θεό είμαι καλά και επανήλθα:)

it's never too late to start all over again

 

Link to comment
Share on other sites

Θα πατήσεις το προϊόν και κάτω από την περιγραφή προϊόντος γράφει: "παρακαλώ επιλέξτε ένα είδος" και δίπλα έχει ένα βελάκι με το έλαιο σε διάφορα ml και την αντίστοιχη τιμή.

 

 

Ευχαριστώ πολύ! Έβγαλα άκρη!;)

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!Λοιπόν εγώ δεν ήμουνα ποτέ έγκυος αλλά είχα πάρει πριν 4 χρόνια 9 κιλά και όταν τα έχασα δημιουργήθηκαν ραγάδες.Δοκίμασα τη simulcium και δε μου έκανε τίποτα.Έπειτα πήγα σε ένα πολύ καλό δερματολόγο ο οποίος μου είπε ότι αυτή η κρέμα είναι δεκαετίας και βάλε και έχουν βγει πολύ πιο εξελιγμένες από τότε οπότε και μου σύστησε αυτήν:http://www.synchroline.com/prodotti_dettaglio.asp?ID=369&N=D&Nm=D2&P=TERPROLINE%20body%20cream%20%3Cbr%3E125%20ml%20or%20250%20ml ,η οποία σχεδόν της εξαφάνισε!Κοστίζει γύρω στο 30άρι,αλλά δεν ξέρω αν κάνει να χρησιμοποιηθεί στην εγκυμοσύνη,οπότε καλύτερα να ρωτήσετε το γιατρό σας.

Πήρα την κρέμα που λες αλλά δεν αναφέρει στις οδηγίες πόσες φορές να την χρησιμοποιείς. Σε πόσο καιρό έκαναν να εξαφανιστούν? Δηλαδή μετά από πόσο καιρό είδες αποτέλεσμα? Χρειάστηκε να πάρεις και δεύτερο σωληνάριο?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια εμενα κατι φιλεμς ου ειπαν γι α κρεμα σωματος βουτυρο κακαο πρωι βραδυ,η αληθει αειναι οτι ειναι πολυ ενυδατικη και δε λερωνει τα ρουχα απορροφαται αμεσως,τωρα για ραγαδες ακομη δενεβγαλα....

26/10/10 Ήρθε η kisha junior και είναι όντως γκαυ.....τσα!

Ο μικρός μου είναι κέβλαρρ  ! 20/02/12

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...