Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ραγάδες ραγάδες ραγάδες...


Recommended Posts

και εμενα μου φανηκε ακριβο...17 ευρω παρα κατι τα 30 μλ. βεβαια υπολογισε οτι ειμαι σε νησι τωρα....

 

Οκ λογικο κι εμενα πανω κατω το ιδιο μου βγηκε. Βαλε 50 μλ λαδι αβοκαντο και 100μλ αμυγδαλελαιο. Τελειωνει γρηγορα και χρειαστει συντομα να το ξανακανεις. Συμφερει ετσι.....

Αντε good luck:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 887
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγω ειμαι στον 7 εχω κανα μηνα που ξεκινησα να βαζω της benostan http://benostan.gr/benostan/index.php/benostan/index/gr ειναι φυτικες και μοιριζουν και πολυ ωραια μονο στα φαρμακεια. να ξερεις ομως οτι ο,τι και να βαλουμε οι ραγαδες δεν φευγουν απλως καπως ''θαμπωνουν'' θα το ελεγα με τις κρεμες

Link to comment
Share on other sites

κι εγω την PREVENSTRIA FREZYDERM χρησιμοποιουσα αλλα πολλα τα εξοδα για λιγα ml κρεμας ...αφηστε που και παλι βγηκαν 3-4 και πηρα την mamma mia απο το φαρμακειο να την δοκιμασω...ειχα στην κοιλια μου λιγες ειπα να μην βγαλω κι αλλες αλλα....

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

εγω χρησιμοποιω βαζελινη το βραδυ κ το πρωι μια κρεμα που ειχα για το manicure ειναι paraben free κ περιεχει lime βιταμινη Ε κ γλυκερινη..πολυ καλη!!

http://www.biocreativelabs.com/ManiSation_Step_4_lotion.php?products_id=31&osCsid=232a43f1ed2ea58a968dd66bcc9ca608

την παιρνω 12 ?

ZmMip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα ο δερματολογος μουχε συστησει την prevenstria της frezyderm την οποια η φαρμακοποιος μου ανεμιξε με βαζελινη σε ιση αναλογια.μετα ομως απο αυτα που διαβασα για τη βαζελινη λεω να δοκιμασω και τη συνταγη με το αμυγδαλελαιο.....

Ο ΖΑΧΑΡΕΝΙΟΣ ΜΟΥ ΚΑΙ Η ΜΑΝΟΥΛΑ ΤΟΥ ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια γειά σας!

είμαι στον 6ο μήνα. από πότε χρησιμοποιούμε κρέμα για ραγάδες? και ποιά κρέμα σας είπε ο γιατρός σας?

Εγω χρησιμοποιησα την βαζελινη με χαμομηλι της προδερμ!!!!

Δεν εκανα ουτε μια ραγαδα!!!! Εβαζα καθε μερα!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας κορίτσια!Λοιπόν εγώ δεν ήμουνα ποτέ έγκυος αλλά είχα πάρει πριν 4 χρόνια 9 κιλά και όταν τα έχασα δημιουργήθηκαν ραγάδες.Δοκίμασα τη simulcium και δε μου έκανε τίποτα.Έπειτα πήγα σε ένα πολύ καλό δερματολόγο ο οποίος μου είπε ότι αυτή η κρέμα είναι δεκαετίας και βάλε και έχουν βγει πολύ πιο εξελιγμένες από τότε οπότε και μου σύστησε αυτήν:http://www.synchroline.com/prodotti_dettaglio.asp?ID=369&N=D&Nm=D2&P=TERPROLINE%20body%20cream%20%3Cbr%3E125%20ml%20or%20250%20ml ,η οποία σχεδόν της εξαφάνισε!Κοστίζει γύρω στο 30άρι,αλλά δεν ξέρω αν κάνει να χρησιμοποιηθεί στην εγκυμοσύνη,οπότε καλύτερα να ρωτήσετε το γιατρό σας.

Link to comment
Share on other sites

εγώ βάζω την κρέμα της pregnacare. Καλή φαίνεται αλλά δεν έχω δοιμάσει και κάτι άλλο!

Υπάρχουν μόνο δύο δρόμοι για να ζήσεις τη ζωή σου.. Ο ένας σαν τίποτα να μην είναι θαύμα..Ο άλλος,σαν τα πάντα να είναι θαύμα! Αινστάιν.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια να σας ρωτησω εγω ειμαι στην 21 εβδομαδα και το στηθος μου εχει μεγαλωσει και εχω κανει ραγαδες θελω να σας ρωτησω για το στηθος τη ν χρησιμοποιησω ?μηπως ειναι αργα?

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνα να βάζεις γρήγορα κάτι και στο στήθος για να προλάβεις..προτείνω να βάζεις διαδοχικά μια φορά βαλσαμέλαιο και μια αμυγδαλέλαιο με απαλές κυκλικές κινήσεις από έξω προς τα μέσα σε όλο το στήθος. αμυγδαλέλαιο για να μη κάνεις άλλες και βαλσαμέλαιο για να επουλώσει ότι μπορεί από τις υπάρχουσες...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βάζω εναλλάξ 3 κρέμες:

 

 

Την RILASTIL (Ιταλική) έχουν 30 euro τα 200 ml έχει φοβερή υφή και απλώνεται εύκολα.

 

Tην Prevenstria (Ελληνική) έχουν 27 euro τα 150 ml απλώνεται σχετικά εύκολα.

 

Tην Simulcium g3 (Γαλλική) έχουν 25 euro τα 75 ml είναι αρκετά ενυδατική, θέλει πολύ περισσότερο μασάζ από τις άλλες για να απορροφηθεί. Μου την έχουν συστήσει για την καλύτερη γιατί δεν είναι μόνο προληπτική αλλά και βελτιωτική στα αρχικά στάδια.

 

Πάντως την RILASTIL, ευχαριστιέμαι περισσότερο.

 

Γενικά προτιμώ τα καλλυντικά των φαρμακείων.

Link to comment
Share on other sites

και που ν τα αγορασω αυτα τα δυο? φαρμακειο σουπερ μακρτ που τα εχει ν ξερω μην ψαχνω σαν χαζη

στα φαρμακεία και καταστήματα με βιολογικά (κυρίως για το βαλσαμέλαιο)..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ βαζω της benostan απο το φαρμακείο. ειναι φυτική και είναι καταπληκτική! Και υπάρχει και για σύσφιξη, κυταρίτιδα που μπορείς να τη χρησιμοποιείς και στην εγκυμοσύνη. Πολλή καλή δουλειά.

Link to comment
Share on other sites

Αμυγδαλέλαιο και το λαδάκι για τις ραγάδες της Weleda. Απλά καταπληκτικά...

καλημερα βικακι!

Κι εγω αυτες βαζω. Ειδες αποτελεσματα στις πρωτες εγκυμοσυνες σου?

Καθε ποτε εβαζες? Εγω βαζω βραδυ μια γεναια ποσοτητα και καμια φορα το μεσημερι.

sq3Zp2.png
Link to comment
Share on other sites

:wink:

καλημερα βικακι!

Κι εγω αυτες βαζω. Ειδες αποτελεσματα στις πρωτες εγκυμοσυνες σου?

Καθε ποτε εβαζες? Εγω βαζω βραδυ μια γεναια ποσοτητα και καμια φορα το μεσημερι.

 

Τα χρησιμοποιώ πρώτη φορά!!! Αλλά ήδη έχω μείνει πολύ ευχαριστημένη!!!Το δέρμα έχει γίνει τόσο ελαστικό και βελουδένιο!!!

 

Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες έπαιρνα από το φαρμακείο κάτι αλοιφές αλλά καμία σχέση με τα τωρινά...

Βέβαια δεν έχω κάνει καθόλου ραγάδες, πιστεύω όμως ότι εξαρτάται και από το δέρμα.

Βάζω πρωί-βράδυ, μη σου πω και μεσημέρι!!!

Α! Και για το πρόσωπο αν θέλεις πάρε λαδάκι avocado, πήρα, βάζω το βράδυ περισσότερο και είναι καταπληκτικό!!! Αν και μπορείς να βάλεις και αμυγδαλελαιο...

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΤΗΣ MUSTELLA ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΝΑ SITE ΜΑΙΩΝ ΕΧΤΕΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ!!!!ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ..

ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΓΙΑΤΙ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΡΑΓΑΔΩΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ ΣΕ ΕΛΑΣΤΙΝΗ..

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΒΑΖΩ ΤΗΣ MUSTELLA ΑΛΛΑ ΣΕ ΕΝΑ SITE ΜΑΙΩΝ ΕΧΤΕΣ ΔΙΑΒΑΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ!!!!ΚΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΟ ΠΡΟΙΟΝ..

ΟΠΟΤΕ ΕΧΩ ΑΡΧΙΣΕΙ ΝΑ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΤΩΡΑ, ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΓΙΑΤΙ Η ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΡΑΓΑΔΩΝ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΕΡΙΕΚΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΔΕΡΜΑΤΟΣ ΣΕ ΕΛΑΣΤΙΝΗ..

 

 

Ναι, το έχω ακούσει και αυτό αλλά είναι αυτή η αίσθηση που σου αφήνει το ελαιόλαδο....λίγο με ενοχλεί γιατί λεκιάζει κιόλας...

 

Μας λες αυτό το σάιτ των μαιών;:-D

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα μια απο εναν πλαστικο χειρουργο ο οποιος μου διορθωσε πριν μερικα χρονια και την μυτουλα μου(χιχιχ)και εμεινα πολυ ευχαριστημενη..δεν κυκλοφορει στο εμποριο ομως την εφερνε απο αμερικη αυτος..

αν εχετε γνωστο πλαστικο χειρουργο ρωτηστε γιατι αυτοι ξερουν πολυ καλα ..

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να τα βρεις και σε φαρμακείο αλλά καλύτερα να ρωτήσεις σε είδη με βιολογικά προϊόντα! Εγώ από εκεί τα πήρα!:)

Είμαι πλέον μια πολύτεκνη μαμά!!!!

I have been blessed with five angels!

qwlrp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αμυγδαλέλαιο και το λαδάκι για τις ραγάδες της Weleda. Απλά καταπληκτικά...

 

 

Το αμυγδαλέλαιο επίσης της weleda είναι? Πώς τα χρησιμοποιείς? Εναλλάξ πρωί-βράδυ?

Επίσης το λαδάκι avocado weleda είναι κι αυτό?

 

Καλημέρα!!!!!!!!!!!!!:-P

kWrwp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...