Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πληροφορίες για ιδιωτικά σχολεία


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

ΑΡΣΑΚΕΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ

 

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι για το Γυμνάσιο-Λύκειο στο Αρσάκειο Ψυχικού, ας κάνει ένα κόπο να μου γράψει δυο πραγματάκια, θα το εκτιμήσω αφάνταστα.

 

Καθηγητές με ενδιαφέρον, Εκπαιδευτικό επίπεδο, Κίνητρα στα παιδιά, δραστηριότητες, επιτυχίες σε εξετάσεις κλπ.

 

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Εχω την εντυπωση οτι στο πιρς μπαινεις κ με εξετασεις κ ειναι...πολυ απαιτητικο καθωτι ολα τα μαθηματα...ειναι στα αγγλικα

 

Pierce: Διδακτρα 8049 και σχολικό 1756 ευρώ.

 

Για τις εξετασεις οποίος ενδιαφερέτσι διαβάζει εδώ http://www.pierce.gr/eksetaseis-eisagwghs

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τις αξιολογησεις, θα τις συγκρίνεις μεταξύ τους και θα έχεις άποψη. Αυτό με το πρόβλημα το είχα χρησιμοποιήσει εγώ τη δεύτερη φορά που έψαχνα για σχολείο για να καταλάβω ποιο σχολείο από τα 4 που είχα στο νου μου, ήταν πιο απαιτητικό στα μαθηματικά. Δεν ήταν το μοναδικό μου κριτήριο, βέβαια, αλλά γνώριζα εκ των προτέρων ότι το σχολείου που διάλεξα τους πηγαινει λίγο .... χαλαρά στα μαθηματικά.

 

Προτίμησα όμως ένα σχολείου που δεν ακολουθεί την σχιζοφρενική δομή των σχολικών εγχειριδίων, παρά το ότι καλύπτει την ύλη. Θεωρώ ότι αυτό τακτοποιεί λίγο τα πράγματα, έστω και στην πιο απλή τους μορφή.

 

Πρέπει να παραδεχτούμε ότι στο πρώτο παιδί είναι δύσκολο. Γι αυτό μπορεί να σας φαίνονται μπερδεμένες οι αναζητήσεις τις ΒΕΡΑς, γιατί όταν με το πρώτο παιδί, που έχεις βασιστεί στο ένστικτό σου, καταλάβεις τι γίνεται και τι θέλεις, στο δεύτερο παιδί είσαι πιο απαιτητικός.

 

Έτσι είναι, πολύ δύσκολο στο πρώτο παιδί, αλλά και η αναζήτηση μετά, αν δεις ότι κάτι δεν προχωράει πολύ καλά...

Εντάξει τώρα, για εμένα το τετράδιο με τα μαθηματικά είναι πολύ προχωρημένο! Εδώ είμαι σε πλήρες χάος για πιο βασικά πράγματα, και η αλήθεια είναι ότι έχω λίγο απογοητευτεί... Αν βάλουμε και το οικονομικό στη μέση (για δύο παιδιά), σκέφτομαι σοβαρά να επανεξετάσω και το δημόσιο της γειτονιάς (το νηπιαγωγείο τουλάχιστον)...

Τελοσπάντων, στη συνέχεια της αναζήτησης για ιδιωτικό σχολείο στα ανατολικά προάστια, μήπως υπάρχουν εντυπώσεις-γνώμες-πληροφορίες για τα εκπαιδευτήρια Αργύρη-Λαιμού στον Γέρακα? Μία πρώτη γνώμη γνωστό (μακρινό βέβαια) είναι ότι μαθαίνουν βιωματικά, δεν έχουν πολύ διάβασμα σπίτι, και ο συγκεκριμένος είναι ευχαριστημένος.

 

bGMQp3.png?6xqcHzTu

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα τις αξιολογησεις, θα τις συγκρίνεις μεταξύ τους και θα έχεις άποψη. Αυτό με το πρόβλημα το είχα χρησιμοποιήσει εγώ τη δεύτερη φορά που έψαχνα για σχολείο για να καταλάβω ποιο σχολείο από τα 4 που είχα στο νου μου, ήταν πιο απαιτητικό στα μαθηματικά. Δεν ήταν το μοναδικό μου κριτήριο, βέβαια, αλλά γνώριζα εκ των προτέρων ότι το σχολείου που διάλεξα τους πηγαινει λίγο .... χαλαρά στα μαθηματικά.

 

Προτίμησα όμως ένα σχολείου που δεν ακολουθεί την σχιζοφρενική δομή των σχολικών εγχειριδίων, παρά το ότι καλύπτει την ύλη. Θεωρώ ότι αυτό τακτοποιεί λίγο τα πράγματα, έστω και στην πιο απλή τους μορφή.

 

Πρέπει να παραδεχτούμε ότι στο πρώτο παιδί είναι δύσκολο. Γι αυτό μπορεί να σας φαίνονται μπερδεμένες οι αναζητήσεις τις ΒΕΡΑς, γιατί όταν με το πρώτο παιδί, που έχεις βασιστεί στο ένστικτό σου, καταλάβεις τι γίνεται και τι θέλεις, στο δεύτερο παιδί είσαι πιο απαιτητικός.

 

Έτσι είναι, πολύ δύσκολο στο πρώτο παιδί, αλλά και η αναζήτηση μετά, αν δεις ότι κάτι δεν προχωράει πολύ καλά...

Εντάξει τώρα, για εμένα το τετράδιο με τα μαθηματικά είναι πολύ προχωρημένο! Εδώ είμαι σε πλήρες χάος για πιο βασικά πράγματα, και η αλήθεια είναι ότι έχω λίγο απογοητευτεί... Αν βάλουμε και το οικονομικό στη μέση (για δύο παιδιά), σκέφτομαι σοβαρά να επανεξετάσω και το δημόσιο της γειτονιάς (το νηπιαγωγείο τουλάχιστον)...

Τελοσπάντων, στη συνέχεια της αναζήτησης για ιδιωτικό σχολείο στα ανατολικά προάστια, μήπως υπάρχουν εντυπώσεις-γνώμες-πληροφορίες για τα εκπαιδευτήρια Αργύρη-Λαιμού στον Γέρακα? Μία πρώτη γνώμη από γνωστό (μακρινό βέβαια) είναι ότι μαθαίνουν βιωματικά, δεν έχουν πολύ διάβασμα σπίτι, και ο συγκεκριμένος είναι ευχαριστημένος.

 

bGMQp3.png?6xqcHzTu

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είχα κάνει 2 ενημερωτικά ραντεβού 2 χρόνια πριν στο Αργύρη Λαιμού, και πραγματικά το είχα ερωτευτεί το σχολείο, σύμφωνα πάντα με την ενημέρωση του διευθυντή - αλλά κι εκτός αυτού, ήταν οι χώροι του, η αύρα που μου άφησε ... θα μου άρεσε η αίσθηση στο σχολείο!

Τελικά δεν ευδοκίμησε η φοίτηση των παιδιών σ' αυτό, επειδή δεν πρόσφερε όλο το πακέτο με τις δραστηριότητες που μας ενδιέφερε και, το σημαντικότερο, ήταν πολύ πολύ ακριβό το σχολικό για τη μεταφορά.

Link to comment
Share on other sites

Είχα κάνει 2 ενημερωτικά ραντεβού 2 χρόνια πριν στο Αργύρη Λαιμού, και πραγματικά το είχα ερωτευτεί το σχολείο, σύμφωνα πάντα με την ενημέρωση του διευθυντή - αλλά κι εκτός αυτού, ήταν οι χώροι του, η αύρα που μου άφησε ... θα μου άρεσε η αίσθηση στο σχολείο!

Τελικά δεν ευδοκίμησε η φοίτηση των παιδιών σ' αυτό, επειδή δεν πρόσφερε όλο το πακέτο με τις δραστηριότητες που μας ενδιέφερε και, το σημαντικότερο, ήταν πολύ πολύ ακριβό το σχολικό για τη μεταφορά.

 

Ευχαριστώ πολύ! Λέω να το δω!

 

bGMQp3.png?6xqcHzTu

Link to comment
Share on other sites

Στου Ζηρίδη που επαναλαμβάνεις πήγες; Εμεινες ικανοποιημένη από όσα άκουσες και είδες;

 

Το έγραψα και πιο πάνω, Προσωπική άποψη δεν έχω αλλά γενικά δεν ακούω και τα καλύτερα, και αν θυμάμαι παρόμοια εντύπωση έχουν και άλλοι εδώ μέσα. Ακούω ότι είναι πολλά φρου φρου και αρώματα και από ουσία λίγα πράγματα συν ελιτιστική αντίληψη.

 

Βεβαίως αν κάποιος εδώ μέσα έχει ιδίαν άποψη θα βοηθούσε περισσότερο

 

Το Ζηρίδη είναι ανοργάνωτο σχολείο χωρίς παιδαγωγική αντίληψη και το ξέρω από μέσα. Φύγαμε πέρυσι και ακόμα μου στέλνουν emails σαν να είμαστε εκεί... Από όσους γονείς γνώρισα φύγανε πολλοί κι ετοιμάζονται να φύγουν κι΄άλλοι. Γνωρίζω γονείς που πήγαν τα παιδιά τους στο δημόσιο μετά το Ζηρίδη και είναι πιο ευχαριστημένοι.

 

Ο λόγος που δίνουν υποτροφίες είναι γιατί έχουν τόσο μεγάλες απώλειες που προτιμούν να γεμίσουν τις θέσεις με τα μισά δίδακτρα παρά να τους μείνουν άδειες... πολύ φαίνεσθαι, lifestyle, "καινοτόμες ιδέες", άθλια μεταχείριση εργαζομένων, συνεχείς αποχωρήσεις διευθυντών, σπασμωδικές κινήσεις... μακριά...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έχω πολύ μπερδευτεί. Να πάω στο Ζηρίδη μπας και μπορέσουμε και πάρουμε καμία υποτροφία ή να μην το σκεφτώ καν??? Θα εκτιμούσα τις απόψεις κάποιας μαμάς με εμπειρία από μέσα?

 

Ο Παναγιωτόπουλος είναι πολύ κοντά σε αυτό που ψάχνω επίσης αλλά είναι τόσο φοβερό όσο λένε ότι είναι? Κάνει τόσα βιωματικά? Έχει τόσες επιτυχίες?

 

Το Κωστέα τον έχω απορρίψει παρότι έχω ακούσει πολύ καλά γιατί ήταν πολύ ακριβό. Μου έβγαινε γύρω στα 1500 παραπάνω απότ ην Εράσμειο λόγω πολύ ακριβού σχολικού.

 

Ο Δούκας επίσης είναι η τρίτη μου επιλογή ... εκεί πάλι ανεβαίνει πολύ η τιμή στο γυμνάσιο. Στο δημοτικό είναι πάνω κάτω τα ίδια, ίσως και λίγο πιο ακριβό. Έχει κι αυτό περίπου όσα θέλω αλλά είναι τόσο σημαντικά αυτά που αξιολογώ ως σημαντικά στο Δούκα που να αξίζει τον κόπο να χωρίσω τα παιδιά σε 2 σχολεία και να μην είναι μαζί (έστω και για 2 χρόνια)

 

 

Μακριά από Ζηρίδη, ο μόνος λόγος που δίνουν υποτροφίες είναι γιατί από το Νηπιαγωγείο στο Δημοτικό έχουν τόσες απώλειες που προτιμούν να γεμίσουν τις θέσεις με τα μισά δίδακτρα παρά να τους μείνουν άδειες... δεν αξίζει τον κόπο να αρχίσει εκεί το παιδί σου και μετά όταν δεις τι γίνεται να πρέπει πάλι να το αλλάξεις

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα !Θα ηθελα πληροφοριες για την σχολη Καναση ,στα Ιλισσια!

 

Έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια από κοπέλα εκπαιδευτικό που βοηθούσε στην μελέτη ή δίδασκε πιάνο σε παιδάκια από αυτό το σχολείο. Ειναι μαζεμένο, οικογενειακό, σοβαρό σχολείο κι επιπλέον οικονομικό. Ούτε δήθεν, ούτε πανάκριβο.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακούσει πολύ καλά σχόλια από κοπέλα εκπαιδευτικό που βοηθούσε στην μελέτη ή δίδασκε πιάνο σε παιδάκια από αυτό το σχολείο. Ειναι μαζεμένο, οικογενειακό, σοβαρό σχολείο κι επιπλέον οικονομικό. Ούτε δήθεν, ούτε πανάκριβο.

 

εγώ το ειχα επισκεφτεί οταν εψαχνα για τη μεγαλη αλλα μετα την εποσκεψη εκει είπα: "δεν το παω στο δημοσιο να γλιτωσω και τα 3500"

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους,

 

Είμαστε και εμείς στην διαδικασία αναζήτησης για του χρόνου που η κόρη μας θα πάει α' δημοτικού. Υπάρχουν πρόσφατες εμπειρίες απο το σχολείο Διονύσιος Σολωμός?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας! Φέτος γράψαμε τον γιο μας στα Εκπαιδευτήρια Διαμαντόπουλου και είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι! Πρόκειται για ένα οικογενειακό σχολείο με έμψυχο δυναμικό. Τόσο ο Διευθυντής όσο και οι δάσκαλοι δείχνουν αγάπη, ευαισθησία και πραγματικό ενδιαφέρον για τα παιδιά. Προσέχουν και νοιάζονται τους μαθητές σαν να είναι δικά τους παιδιά. Ο γιος μας χαίρεται να πηγαίνει σχολείο και εμείς με τη σειρά μας είμαστε περήφανοι για την επιλογή του σχολείου που κάναμε! Το συνιστούμε σε όλους σας!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα σας! Φέτος γράψαμε τον γιο μας στα Εκπαιδευτήρια Διαμαντόπουλου και είμαστε πάρα πολύ ευχαριστημένοι! Πρόκειται για ένα οικογενειακό σχολείο με έμψυχο δυναμικό. Τόσο ο Διευθυντής όσο και οι δάσκαλοι δείχνουν αγάπη, ευαισθησία και πραγματικό ενδιαφέρον για τα παιδιά. Προσέχουν και νοιάζονται τους μαθητές σαν να είναι δικά τους παιδιά. Ο γιος μας χαίρεται να πηγαίνει σχολείο και εμείς με τη σειρά μας είμαστε περήφανοι για την επιλογή του σχολείου που κάναμε! Το συνιστούμε σε όλους σας!

 

Μήπως οι καθηγητές-διευθυντής-ιδιοκτήτης μας περνάει για χαζούς?

Ένα μήνυμα του χρήστη που πριν λίγες μέρες γράφτηκε και για να κάνει διαφήμιση...Μάλιστα....

I

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Είμαστε σε αναζήτηση ιδιωτικού νηπιαγωγείου που να έχει και μετά δημοτικό-γυμνάσιο-λύκειο.Μένουμε Μαρούσι και θα θέλαμε κάτι εδω κοντά πλην του Αρσακείου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Είμαστε σε αναζήτηση ιδιωτικού νηπιαγωγείου που να έχει και μετά δημοτικό-γυμνάσιο-λύκειο.Μένουμε Μαρούσι και θα θέλαμε κάτι εδω κοντά πλην του Αρσακείου.

 

 

τα εκπαιδευτήρια ΔΟύκα θα ήταν ίσως μια καλή επιλογή για εσάς ....

azHYp2.png

 

vwuep3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι ο Ζαγοριανάκος έχει κάτι παραπάνω να προσφέρει. Είναι οικονομικό σχολείο, έχει απλές αξιοπρεπείς εγκαταστάσεις αλλά το θεωρώ συμβατικό. Εάν στο τραπέζι μπαίνει το κόστος (ειδικά όταν έχει κανείς 2 παιδιά) τότε να το εξέταζες. Αλλά νομίζω ότι δεν θα σου προσφέρει την καλύτερη εναλλακτική που ψάχνεις σε σχέση με την Εράσμειο. Με επιφύλαξη πάντα καθώς μία φορά το επισκέφθηκα. Έχω γνωστή μου που στέλνει το κοριτσάκι της εκεί - νομίζω β' ή γ' δημοτικό. Της κάνει και φροντιστήριο στα Αγγλικά. Επιλογή της βέβαια. Η ίδια μαμά θεωρεί στην Εράσμειο εξαιρετικό σχολείο, καλύτερο από όλα. Λόγω κόστους τα ζύγισε και κατέληξε σε μια επιλογή που προσομοιάζει με ένα καλό (κτιριακά - δεν μπορώ να κρίνω το εκπαιδευτικό κομμάτι) δημόσιο.

 

Καλημέρα σε όλους. Επειδή κι εγώ στέλνω και τα 2 μου παιδιά στον Ζαγοριανάκο, θα ήθελα απλώς να επισημάνω τα εξής, ως προς την εκμάθηση των Αγγλικών: η συντριπτική πλειοψηφία των παιδιών, δεν ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ να παρακολουθήσει φροντιστήριο στο σπίτι για την εκμάθηση της γλώσσας. Τα περισσότερα παιδάκια της Β΄ Γυμνασίου, θα δώσουν φέτος για lower, και μάλιστα, χωρίς να έχουν κάνει ποτέ έξτρα μαθήματα αγγλικών. Εγώ, έχω ξεκινήσει και στα δύο μου παιδιά φροντιστήριο, λόγω οικογενειακής ιδιαιτερότητας (έχουμε πολλές επαφές με το εξωτερικό και θέλω να μάθουν άριστα την αγγλική). Ο γιος μου (στη Β΄ Γυμνασίου φέτος) έχει πάρει το lower εδώ κι ένα χρόνο. Επίσης, γενικά, υπάρχουν μεγάλες επιτυχίες του σχολείου ειδικά στις εξετάσεις των πτυχίων των αγγλικών. Δε νομίζω ότι έχω ακούσει ποτέ για παιδί να έχει "κοπεί". Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Μήπως οι καθηγητές-διευθυντής-ιδιοκτήτης μας περνάει για χαζούς?

Ένα μήνυμα του χρήστη που πριν λίγες μέρες γράφτηκε και για να κάνει διαφήμιση...Μάλιστα....

 

Ουρές έξω από το σχολείο για εγγραφές!

 

Ε Λ Ε Ο Σ !!

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχει κανείς πληροφορίες για το Δούκα στο Γυμνάσιο? Η αδελφή μου ενδιαφέρεται να βάλει το παιδί της εκεί και δεν γνωρίζουμε πολλά για το συγκεκριμένο σχολείο..... είναι λίγο "άγνωστο"..... για ένα περίεργο λόγο, ενώ δείχνει να έχει πολύ δυνατά προγράμματα (μέχρι και ΙΒ), δεν ακούγεται καθόλου! Δεν ξέρω αν αυτό είναι καλό ή κακό.... Γιατί δεν διαφημίζεται από τους μαθητές του?? Δεν ξέρω αν εφαρμόζονται όλα αυτά που αναφέρει το site τους.

Οποιος έχει κάτι περισσότερο θα ήταν πολύ ευχάριστο!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρακολουθώ με ενδιαφέρον τη συζήτηση και θα ήθελα κι εγώ τη βοήθειά σας. Είμαι σε αναζήτηση δημοτικού σχολείου προς τα βόρεια προάστεια, οικονομικό και με καλό επίπεδο εκπαίδευσης.

Έχετε πρόσφατες εμπειρίες/ γνώμες για το Μάνεση (Ηράκλειο) ή για τη σχολή Καντά (Βριλήσσια);

Θα ήθελα να ξέρω αν βοηθούν τα παιδιά να μάθουν με βιωματικό τρόπο, αν κάνουν δραστηριότητες σε καλό και όχι επιφανειακό επίπεδο, αν οι δάσκαλοι είναι καλοί, πράγματα δηλαδή πέρα από αυτά που λέει το σχολείο σε μια απλή παρουσίαση.

Ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΣΑΚΕΙΟ ΨΥΧΙΚΟΥ

 

Παρακαλώ όποιος γνωρίζει κάτι για το Γυμνάσιο-Λύκειο στο Αρσάκειο Ψυχικού, ας κάνει ένα κόπο να μου γράψει δυο πραγματάκια, θα το εκτιμήσω αφάνταστα.

 

Καθηγητές με ενδιαφέρον, Εκπαιδευτικό επίπεδο, Κίνητρα στα παιδιά, δραστηριότητες, επιτυχίες σε εξετάσεις κλπ.

 

Ευχαριστώ πολύ!

 

Γενικά έχω ακούσει ότι μετά από μία μεγάλη "κοιλιά" που είχε κάνει, τώρα προσπαθεί να ανακάμψει. Πάντως συνεχίζει να σκίζει...στις παν/νιες. Αυτό σίγουρα κάτι λέει.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, παρακολουθώ με ενδιαφέρον τη συζήτηση και θα ήθελα κι εγώ τη βοήθειά σας. Είμαι σε αναζήτηση δημοτικού σχολείου προς τα βόρεια προάστεια, οικονομικό και με καλό επίπεδο εκπαίδευσης.

Έχετε πρόσφατες εμπειρίες/ γνώμες για το Μάνεση (Ηράκλειο) ή για τη σχολή Καντά (Βριλήσσια);

Θα ήθελα να ξέρω αν βοηθούν τα παιδιά να μάθουν με βιωματικό τρόπο, αν κάνουν δραστηριότητες σε καλό και όχι επιφανειακό επίπεδο, αν οι δάσκαλοι είναι καλοί, πράγματα δηλαδή πέρα από αυτά που λέει το σχολείο σε μια απλή παρουσίαση.

Ευχαριστώ πολύ!

 

Και εμείς ψάχνουμε στα βόρεια Προάστεια. Για τον καντα παρόλο που θα με βόλευε πολύ γιατί μένω κοντά δεν εχω ακούσει καλά λόγια (από δυο άτομα)

Εμείς κοιτάμε για ουρσουλινες η άγιο Ιωσηφ. Είχα δει και την Ιόνιο αλλά δεν...

I

Link to comment
Share on other sites

Και εμείς ψάχνουμε στα βόρεια Προάστεια. Για τον καντα παρόλο που θα με βόλευε πολύ γιατί μένω κοντά δεν εχω ακούσει καλά λόγια (από δυο άτομα)

Εμείς κοιτάμε για ουρσουλινες η άγιο Ιωσηφ. Είχα δει και την Ιόνιο αλλά δεν...

 

Ωχ, μη μου λες τέτοια...

Τις ουρσουλίνες δεν τις έχω κοιτάξει προς το παρόν γιατί δε με βολεύει το ότι δεν έχουν σχολικό μετά τις 14:00.

Για την Ελληνική Παιδεία έχετε ακούσει κάτι; Θεωρείται κλασικό σχολείο και είναι και από τα οικονομικά...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...