Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Και εγω παιζει να παω τριημερο!!! κατεβαινει η αδερφη μου απο πανω και αν ψηνονται θα παμε σε καμια ξεχασμενη παραλια....τουλαχιστον στη κρητη βρισκεις ξεχασμενες παραλιες αλλα πρεπει να τραβηχτεις πολυ....πολυ κουβαλα!!!

απαραιτητα: μουσικη, ενυδατικη μωρου, τεντα για σκια, κατι για πλυσιμο πιατων κτλ, σχαρα (βασικα αν ειμαι ανευ τεκνου νομιζω η σχαρα ειναι το πιο απαραιτητο χαχαχα) κανα φακο η λουξακι, φαρμακειο, ανοιχτηρι (κονσερβα, κρασι κτλ. να εχεις το μπουκαλι κ να προσπαθεις να το ανοιξεις χωρις ανοιχτηρι δε λεει, πιστεψτε με!)

αν μου ρθει κατι αλλο θα σας πω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 174
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ευχαριστώ Νταφάκι μου... ;)

Είπαμε να ξεκινήσουμε με οργανωμένο για να δούμε πως πάει. Εγώ να σας πω νομίζω ότι θα είναι σούπερ. Και πέρσι ήθελα αλλα ο γιώργος είναι αγχωμένος για τους γείτονες, που θα έχουμε το γάλα, αν θα καταφέρνει να κοιμάται ο μικρός κλπ

Αντί για φουσκωτό στρωμα σκεφτόμουνα τα αυτοφουσκωτά υποστρώματα για να σηκώνομαι πιο εύκολα... βέβαια θα το ρωτήσω. Και για ψυγειάκι θα ήθελα κάτι χωρίς μπρίζα γιατί δεν ξέρω αν θα έχει σίγουρα ρεύμα εκεί που θα μπει η σκηνή... άλλωστε μόνο για το βράδυ θα το θέλω για να έχω το γάλα, την ημέρα θα βάζω τα πράγματα στο ψυγειάκι του κάμπινγκ.

Πρέπει να πάρουμε και σκηνή γιατί στο τελευταίο ελεύθερο άφησε της μπανέλες της!!! Είδα μία που μου φαίνεται ενδιαφέρουσα http://www.on-holidays.gr/full_product.php?prod_id=1230 αλλά τις campus δεν τις πολυέχω σε εκτίμηση. Έχετε να προτείνετε τίποτα;

Χριστίνα, περιμένουμε νέα απ'την επιχείρηση ελεύθερο... Πωπω ανυπομωνώ να ξανακάνω κι εγώ ελεύθερο!!!:rolleyes:

Πωπω με έπιασε η πάρλα...

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,

από σκηνή εμείς έχουμε 1 terra 4 εποχών που είναι πολύ καλή και κυρίως δεν καταλαβαίνει τίποτα από αέρα... Βέβαι δεν έχει πολύ χώρο δεν ξέρω αν θα εξυπηρετούσε καλά 3 άτομα...

Από στρώμα να πάρεις αυτά που λες γιατί τα φουσκωτά κάθε 2 με 3 μέρες θέλουν πάλι φούσκωμε και αν έχεις και το Σοζωρίκο να χοροπηδά απάνω τους...

Ψυγειάκι νομίζω με καλή οργάνωση θα κάνει και αυτό με παγοκύστες εεε? Θα τις βάζεις το πρωί στο ψυγεί του κάμπινγκ και θα σε βγάζουν τη νύχτα...

Κατά τα άλλα δεν νομίζω ότι χρειάζεστε κάτι άλλο. Μόνο λίγο μεγάλο πορτ μπαγκαζ...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον...Στον ουρανοι σας γυρευα και στη γη σας βρηκα!!!

Με απασχολει το ζητημα γιατι με το Στελιο εδω και μερες συζηταγαμε το θεμα του ελευθερου!

Γενικα εχουμε κανει πολυ ελευθερο και ειμαστε φουλ εξοπλισμενοι αλλα ποτε με μωρο!!! Αυτο που με απασολει δεν ειναι το μαγειρεμα γιατι λογω ορειβασιας εχω μαγειρεψει και στους ο βαθμους στη σκηνη με τρελλο χιονι....Αυτο που με απσχολει ειναι το μπανιο...Εμεις μεχρι τωρα μεναμε με τη θαλασσα και 2-3 μερες και καναμε μπανιο οπου βρισκαμε (σε ντουσιερες, σε κανενα οργανωμενο...κλπ) Τωρα ομως;;; Πως θα γινει; θα εχω απλυτο το μωρο; δεν παιζει....Τι κανουμε σε τετοιες περιπτωσεις;;;

t605sfybbbgaujm4.png
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρίκο, είδα ότι υπάρχουν ντουζιέρες που ζεσταίνεται το νερό απ'τον ήλιο. Φαντάζομαι ότι δεν θα έχετε πρόβλημα να γεμίζεται από κανα μαγαζί τον ασκό!

Κι εγώ Λενάκο γιαυτό σκέφτομαι τα αυτοφουσκωτά υποστρώματα. Ως έγκυος που είχα κοιμηθε, πρώτη φορά σε στρώμα δεν μπορούσα να σηκωθώ γιατί έχανε αέρα και μπαλάτζαρε!

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλα εσυ και αν εισαι θεοτρελλη!!!! χαχα!!!

αν δεν παιζει τρεχουμενο νερο τριγυρω εξαδες εμφιαλωμενο!!! δε θα το ξεπλενεις καθε φορα!! μονο το προσωπακι του!! κ το βραδακι το πλενεις με θαλασινο κανεις αφρο και ξεπλενεις με εμφιαλωμενο το τελευταιο ξεβγαλμα!! ετσι μας εκανε η μαμα μας!

Link to comment
Share on other sites

Λέγκω ρίξε μια ματιά και στο makro. Εχει πολύ συμφέρουσες τιμές στα είδη κάμπιγκ, σκηνές κλπ.

Παιδιά όταν πάτε ελεύθερο, πείτε μου και μένα ε??? μη με ξεχάσετε εδώ!!!!!!!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κι εμενα το ειχανε οι δικοι μου! ηταν διαφανες!!!

Ε ρε κουβαλημα που θα πεσει!!!

Ο Στελιος λοιπον θελει να πηγαινουμε για τριημερα οπως καναμε παλια...Νομιζω ομως οτι αυτο δεν παιζει μαλλον θα πρεπει να παμε μια και καλη...αλλιως θα ειναι σκοτωμα!

Η Ευβοια ειναι ο ιδανικος τοπος για ελεθυερο και ειδικα οι κεντρικες νοτιες παραλιες γιατι εχουν συνηθως και νερακι αλλα και ταβερνακια και πολυ ωραιες παραλιες. Η Αχλαδερη ας πουμε ή Κορασιδα ειναι καλη περιπτωση. Επισης λιγο πιο δυσβατη αλλα θεικη παραλια για ελευθερο ειναι οι Καλλιανοι στη καταληξη του Φαραγγιου Δημοσαρη στην Καρυστο. Το Πηλι που ειναι βορειο-κεντρικα επισης, ειναι καλη περιπτωση κι εχει δυο τρεις παραλιες στη σειρα με αποκορυφωμα το Σαρακηνικο που ειναι υπεροχο αλλα δυσβατο για μωρα αλλα και οι προηγουμενες μια χαρα ειναι και εχει και facilities τυπου ταβερνακια, νερο κλπ!

t605sfybbbgaujm4.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

λετε λετε εσεις..σημειωνω εγω τι χρειαζομαι...:wink:

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

στη Χιλιαδού έχει πάει καμιά τώρα τελευταία? εχω χρόνια να πάω και ήταν (είναι ακόμα??) πολύ καλά. Πολλή σκιά, τα ταβερνάκια δίπλα και νερό από τη βρύση που έχει βάλει η κοινότητα σε καίριο σημείο (με λάστιχο για να πλενόμαστε κιόλας!)

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol:

 

στη Χιλιαδού έχει πάει καμιά τώρα τελευταία? εχω χρόνια να πάω και ήταν (είναι ακόμα??) πολύ καλά. Πολλή σκιά, τα ταβερνάκια δίπλα και νερό από τη βρύση που έχει βάλει η κοινότητα σε καίριο σημείο (με λάστιχο για να πλενόμαστε κιόλας!)

 

Εγώ την τελευταία φορά που πήγα Χιλιαδού (απρίλη 2000; 2001;; άτιμο αλτσχάιμερ) έπεσα πάνω σε ρέιβ πάρτυ που το ντάπα ντούπα (με γεννήτρια) δούλευε 24/24 ...

Κατά τ'άλλα ήταν τέλεια. Η θάλασσα άπαιχτη.

Link to comment
Share on other sites

Εχω να παω δυο χρονια Χιλιαδου αλλα τελευταια ειχαν γινει πολλες ταβερνες, ειχε χασει λιγο αυτο το πιο ερημικο πουν ειχε. Και μεσα στο καλοκαιρι γινεται χαμος! Πια αξιζει η για νωρις τον Ιουνιο η μετα για Σεπτεμβρη!

t605sfybbbgaujm4.png
Link to comment
Share on other sites

ειχαμε παει και μεις πριν απο 3 η 4 χρονια..

ενας χαμος να το πω?δε βρισκαμε που να στησουμε..

τελικα στο δρομο βρηκαμε μια παραλιουλα και λεμε δε στηνουμε εδω?

ε...δε θα το ξεχασω ποτε αυτο..εβαλε τη νυχτα τοσο αερα, που αμα δεν ημασταν μεσα στη σκηνη θα την ειχε παρει και θα την ειχε σηκωσει..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τον αέρα το έχουμε πάθει Άγιο Παυλο Κρήτη που τελικά κοιμηθήκαμε πάνω στη σκηνή γιατί ήταν αδύνατον να τη στήσουμε... και φυσικά ηταν αδύνατον να κοιμηθούμε.

Έχει χρησιμοποιήσει καμία τα φουσκωτά υποστρώματα;;; Να πάρω ή θα είναι μάπα; Απλά υποστρώματα έπαιρνα πάντα αλλά τώρα με την εγκυμοσύνη και τον μικρό λέω να βάλω λίγο άνεση στη ζωή μου:mrgreen:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμεις εχουμε ενα φουσκωτο στρωμα! με τρομπα ποδιου το φουσκωνουμε...οκ, ειναι λιγο ταλαιπορια να το φουσκωσεις, μπαλατζαρεις και λιγακι οταν πας να κατσεις η πας να σηκωθεις αλλα ειναι σαφως πιο ανετα απο το απλο υποστρωμα!

Link to comment
Share on other sites

ειχαμε παει και μεις πριν απο 3 η 4 χρονια..

ενας χαμος να το πω?δε βρισκαμε που να στησουμε..

τελικα στο δρομο βρηκαμε μια παραλιουλα και λεμε δε στηνουμε εδω?

ε...δε θα το ξεχασω ποτε αυτο..εβαλε τη νυχτα τοσο αερα, που αμα δεν ημασταν μεσα στη σκηνη θα την ειχε παρει και θα την ειχε σηκωσει..

 

αυτό δεν είναι τίποτα! Ροβιές εχεις κάνει ελεύθερο?? χα χα! Φτάνω, βρίσκω την παρέα μου που ήταν ήδη εκεί, στήνω ΠΑΝΩ στη θάλασσα, μπροστά ακριβώς από την παραλία και πέφτω ξερή για ύπνο... είχα και το σκυλάκι μου τότε μαζί... Μετά από κάποιες ώρες (δεν ξέρω πόσες!!) ξύπνησα ΜΕΣΑ στη θάλασσα.... μαζί με τη σκηνή και το σκυλί :lol::lol: Ατιμη παλίρροια!!!!!! :lol::lol::lol:

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

λετε λετε εσεις..σημειωνω εγω τι χρειαζομαι...:wink:

 

εμεις εχουμε ενα φουσκωτο στρωμα! με τρομπα ποδιου το φουσκωνουμε...οκ, ειναι λιγο ταλαιπορια να το φουσκωσεις, μπαλατζαρεις και λιγακι οταν πας να κατσεις η πας να σηκωθεις αλλα ειναι σαφως πιο ανετα απο το απλο υποστρωμα!

Αυτό το παλατζάρισμα με αγχώνει γιατί όταν είχα ξαπλώσει σε τέτοιο όταν ξαναήμουνα έγκυος αναζητούσα να ξαπλώσω στο πάτωμα γιατι δεν μπορούσα να σηκωθώ με τίποτα και ψιλοπιάστηκα. Κάτι τέτοιο σκέφτομαι http://www.on-holidays.gr/full_product.php?prod_id=500044... αυτοφουσκωτό υπόστρωμα. Βλακία λες; Α και κάτι άλλο... γιλεκάκι σοσίβιο για τα μικρά που βρίσκουμε;

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

Αααα και κάτι άλλο γνωρίζεται καμια πληροφορία για τα κάμπινγκ που είναι κοντά στο γύθειο;

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω παει γυθειο καμπινγ..

γιλεκακι σωσιβιο εχει διαφορα το τζαμπο.στη δικια μου δεν κανουν ακομα, στον δικο σου ομως θα κανουν λογικα!

Link to comment
Share on other sites

Ζηλευωωωω! Θα τον καταφέρω να το πάμε το τριήμερο φέτος, δεν το γλιτώνει!

Θέμα ντουσιέρα με πλασικό μαύρο ασκό: Είχαμε κι εμείς αλλά δεν μας βόλεψε και πετάχτηκε στον κάλαθο των αχρήστων! Έχει πολύ μικρό τηλέφωνο και το νερό τρέχει με ρυθμούς χελώνας. Προτιμώ τα μπουκάλια νερό ζεσταμένα στον ήλιο!

Κι εμείς στρώματα φουσκωτό έχουμε. Για το υπόστρωμα δεν έχω άποψη, δεν το ξέρω.

Να ρωτήσω. Φτάνει η σκηνή 4 ατόμων για 2 ενήλικες και ένα μωρό; Εμείς μόνοι μας ίσα ίσα χωρούσαμε πρόπερσι!

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Αααα και κάτι άλλο γνωρίζεται καμια πληροφορία για τα κάμπινγκ που είναι κοντά στο γύθειο;

ποιό απ' όλα Λέγκω μου???

 

σωσιβιάκι γιλέκο έχει στο τζάμπο :wink:

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

ποιό απ' όλα Λέγκω μου???

 

σωσιβιάκι γιλέκο έχει στο τζάμπο :wink:

Συγκεκριμένα για το manibeach θα ήθελα να μάθω αν είναι καθαρό, ήσυχο κι αν έχει σκια καλή. Αλλά αν ξέρεις για κάποιο άλλο δεν με χαλάει:mrgreen:

 

Το τρίτο κοντό μου ανθρωπάκι τσουυυυυπ βγήκε στις 8/12/2011!!!

Link to comment
Share on other sites

αααχ πού είναι αυτό???? (το πρόσεξες το αααχ?? νιάου! χαχαχαχα)

ξέρω να σου πω για ένα που είναι στο Βαθύ. Κρόνος λέγεται. Παρακμιακό... λες κι έχει να καθαριστεί από τα '60s....

ξέρω κι άλλο ένα που είναι στον Αγερανό (μετά το Βαθύ). καλό μου φάνηκε, δεν έχω μείνει. Αλλά τις προάλλες που το χαζεύαμε, είναι ΟΛΟ σκιά από ευκάλυπτους και καθαρό. Και πάνω στη θάλασσα ακριβώς. Αλλά δεν ξέρω πώς το λένε!

Great minds discuss ideas, average minds discuss events, small minds discuss people.

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο κι εμενα το ειχανε οι δικοι μου! ηταν διαφανες!!!

Ε ρε κουβαλημα που θα πεσει!!!

Ο Στελιος λοιπον θελει να πηγαινουμε για τριημερα οπως καναμε παλια...Νομιζω ομως οτι αυτο δεν παιζει μαλλον θα πρεπει να παμε μια και καλη...αλλιως θα ειναι σκοτωμα!

Η Ευβοια ειναι ο ιδανικος τοπος για ελεθυερο και ειδικα οι κεντρικες νοτιες παραλιες γιατι εχουν συνηθως και νερακι αλλα και ταβερνακια και πολυ ωραιες παραλιες. Η Αχλαδερη ας πουμε ή Κορασιδα ειναι καλη περιπτωση. Επισης λιγο πιο δυσβατη αλλα θεικη παραλια για ελευθερο ειναι οι Καλλιανοι στη καταληξη του Φαραγγιου Δημοσαρη στην Καρυστο. Το Πηλι που ειναι βορειο-κεντρικα επισης, ειναι καλη περιπτωση κι εχει δυο τρεις παραλιες στη σειρα με αποκορυφωμα το Σαρακηνικο που ειναι υπεροχο αλλα δυσβατο για μωρα αλλα και οι προηγουμενες μια χαρα ειναι και εχει και facilities τυπου ταβερνακια, νερο κλπ!

 

Τι μου θυμισες!Αχλαδερη!!εκει εχω μεγαλωσει σχεδον!!καθε καλοκαιρι πασχα μη σου πω και χριστουγεννα εκει πηγαιναμε με τους γονεις μου!!καταπληκτικο μερος!εΧΩ ΠΕΡΑΣΕΙ ΑΞΕΧΑΣΤΕς στιγμες!

 

Εμεις παντως εχουμε σκηνη 4 ατομων πιστευω θα μας βολεψει..βεβαια πρεπει να την ανοιξω να την καθαρισω και να την τσεκαρω λιγο...εχουμε 2 χρονια να την χρησιμοποιησουμε:? αν θυμαμαι και καλα πρεπει να ειναι σκισμενη και η σιτα...ακυρο τελειως μαλλον μας βλεπω για καινουργια...εχετε καμια να προτεινετε?

Αν πετυχει το σκ μαλλον μας βλεπβ ολο το καλοκαιρι σε καμπινγκ και οργανωμενο για διακοπες και ελευθερο για τα σκ...θα δειξει!!

Επισης σκεφτομουν να παρουμε μια τεντα απο αυτες που ειναι σαν κιοσκι δεν ξερω αν με πιανεται..ξερετε τιμη μηπως?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...