Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 489
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, vicky86 είπε:

Το πρωτο δ μου ακουγεται παραλογο, ετσι ηταν κ τα δικα μας παρτυ. Αλλα να πω την αληθεια δ πηγαινα για την μουσικη. Αυτα που ηθελα τα ακουγα κ στο cdplayer:-P

Αλλα τραπ, δ αντεχω:shock:

Η τα ξημερωματα που παιζανε πριν καποια χρονια μεχρι κ σε παρτυ 5χρ:confused:

Kαι τα μαγικά χαλιά, μαζί με τα ξημερώματα πακέτο πηγαίναν αυτά, με τα 8χρονα να ανεβαίνουν στο τραπέζι του καφέ για τσιφτετέλι, τι μου θύμισες τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βρε παιδιά, κι εγώ όταν ήμουν πέντε χρονών είχε βγει το "Πολύ μιλάς, λίγο φιλάς" της Πωλίνας και το χορεύαμε και το τραγουδούσαμε σαν τα ζαβά, κι ανάθεμα αν καταλαβαίναμε τι εννοούσε με το "και πιο λίγο, και πιο λίγο... σαμπανταμπαντά". Ότι ο τύπος έκανε πολύ λίγο σαμπανταμπαντά μάλλον, και δεν πρέπει, γιατί το σαμπανταμπαντά είναι καλό πράγμα και πρέπει να κάνουμε άφθονο. (Τώρα θυμήθηκα τον Θαναθάκη και το σεκθ.)

 

Για τα Ξημερώματα και τα Μαγικά Χαλιά το λέω αυτό,  η τραπ είναι και για μένα σοκαριστική από άποψη στίχων. Ελπίζω ειλικρινά μέχρι να μεγαλώσει το παιδί μου να έχει φύγει απ' τη μόδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, little lamb είπε:

 

 

Μιας  κ από το βραδινό φαγητό το ρίξαμε στη βραδινή μουσική ή αλήθεια είναι ότι χρειάζεται κ λίγη μούσκουλα μετά το φαγητό για χαλάρωση κ λίγος χορός για να κάψουμε θερμίδες....:razz: εμένα αυτή η μουσική που γράφετε μαρεσει κ η τραπ μαρεσει εκτός από  τα λόγια... Με βλέπω σε εφηβικά πάρτι των παιδιών μου  να ξεκινάω πρώτη τον χορό.... :lol: 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως να υπενθυμίσω εδώ ότι με απασχολεί να καλλιεργήσω υγιεινές συνηθειες διατροφης σε ενα τρίχρονο, με την ελπίδα οτι θα διατηρήσει οσο περισσοτερες μοορει στην εφηβεια κ μετα θα αναζητήσει παλι μονος του το σωστο. Προφανως κ ξερω οτι οταν εχεις εναν εφηβο σε απασχολουν αλλα θέματα. εγω πχ εχω αγχος με τα μηχανάκια γιατι εδω στην επαρχια ειναι δεδομενο οτι στα 15-16 οδηγούν κ πηγαινουν κ στο σχολείο... Τωρα ομως δεν ειναι έφηβος, ειναι τριων. οι προτεραιοτητες ειναι αλλες. 

 

@vtgianεγω συνεχεια σξεφτομαι αν κατι στη διατροφη θα ανέπτυσσε καλυτερα τον εγκέφαλο ή αν θε ψηλώνει περισσοτερο. οχι μονο στη διατροφη, κ στον τπνο, εκει ειδικα απο περσι που δεν κοιμαται στις 9 εχω μεγαλο αγχος μηπως κανω κακο στην αναπτυξη του. οχι για να τε παει καλα στο σχολείο, η εξυπνάδα εκει δεν βοηθαει κ μαλλον εμποδιζει. αλλα γενικα για τη ζωή του, δεν θελω να σκεφτομαι οτι θα μοορπυςε να αναπτύσσεται καλυτερα κ του το στερήσαμε. ολοι οι γονεις το σκεφτονται αυτο, γιωαυτο δεν μεγαλωνουν παιδια στον αυτοματο πλεον. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, little lamb είπε:

(Ούτε που ξέρω τι είναι η τραπ)

@little lamb και @Yovanna εσείς ειδικά που έχετε και μουσική παιδεία, καλύτερα μην ακούσετε-δείτε. Ή αν ακούσετε να το κάνετε με κάθε επιφύλαξη γιατί μετά μπορεί να σας αρέσει και να μην θέλετε να ξανακούσετε Vivaldi και Mozart.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Πάντως να υπενθυμίσω εδώ ότι με απασχολεί να καλλιεργήσω υγιεινές συνηθειες διατροφης σε ενα τρίχρονο, με την ελπίδα οτι θα διατηρήσει οσο περισσοτερες μοορει στην εφηβεια κ μετα θα αναζητήσει παλι μονος του το σωστο. Προφανως κ ξερω οτι οταν εχεις εναν εφηβο σε απασχολουν αλλα θέματα. εγω πχ εχω αγχος με τα μηχανάκια γιατι εδω στην επαρχια ειναι δεδομενο οτι στα 15-16 οδηγούν κ πηγαινουν κ στο σχολείο... Τωρα ομως δεν ειναι έφηβος, ειναι τριων. οι προτεραιοτητες ειναι αλλες. 

 

@vtgianεγω συνεχεια σξεφτομαι αν κατι στη διατροφη θα ανέπτυσσε καλυτερα τον εγκέφαλο ή αν θε ψηλώνει περισσοτερο. οχι μονο στη διατροφη, κ στον τπνο, εκει ειδικα απο περσι που δεν κοιμαται στις 9 εχω μεγαλο αγχος μηπως κανω κακο στην αναπτυξη του. οχι για να τε παει καλα στο σχολείο, η εξυπνάδα εκει δεν βοηθαει κ μαλλον εμποδιζει. αλλα γενικα για τη ζωή του, δεν θελω να σκεφτομαι οτι θα μοορπυςε να αναπτύσσεται καλυτερα κ του το στερήσαμε. ολοι οι γονεις το σκεφτονται αυτο, γιωαυτο δεν μεγαλωνουν παιδια στον αυτοματο πλεον. 

ειπαμε χανεις το μετρο... ειναι δυνατον να πιστευεις οτι ενα παιδι θα παθει κατι επειδη κοιματε στις 10-11? Πρεπει να βρεις ενα μετρο σε αυτα που διαβαζεις στο ιντερνετ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος said:

 

 

@vtgianεγω συνεχεια σξεφτομαι αν κατι στη διατροφη θα ανέπτυσσε καλυτερα τον εγκέφαλο ή αν θε ψηλώνει περισσοτερο. οχι μονο στη διατροφη, κ στον τπνο, εκει ειδικα απο περσι που δεν κοιμαται στις 9 εχω μεγαλο αγχος μηπως κανω κακο στην αναπτυξη του. οχι για να τε παει καλα στο σχολείο, η εξυπνάδα εκει δεν βοηθαει κ μαλλον εμποδιζει. αλλα γενικα για τη ζωή του, δεν θελω να σκεφτομαι οτι θα μοορπυςε να αναπτύσσεται καλυτερα κ του το στερήσαμε. ολοι οι γονεις το σκεφτονται αυτο, γιωαυτο δεν μεγαλωνουν παιδια στον αυτοματο πλεον. 

Εγώ δεν τα σκέφτομαι αυτά οπότε όλοι οι γονείς -1. Δηλαδή θέλει το παιδί να πάει για ύπνο στις 9 και του το στερειτε? Γιατί αν δεν θέλει τι μπορείτε να κάνετε να το ναρκωσετε ας πούμε?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, little lamb said:

Ούτε που ξέρω τι είναι η τραπ)

Παρομοίως! Έχω περιέργεια βέβαια, θα γκουγκλάρω να δω.

Εντάξει, πολιτισμικό σοκ έπαθα.. Που να ζούσε η γιαγιά μου που αποκαλούσε σαχλαμάρες τα τραγούδια των scorpions και των U2 που ακούγαμε μικρές..

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 said:

ειπαμε χανεις το μετρο... ειναι δυνατον να πιστευεις οτι ενα παιδι θα παθει κατι επειδη κοιματε στις 10-11? Πρεπει να βρεις ενα μετρο σε αυτα που διαβαζεις στο ιντερνετ...

Και πάμε σε hardcore καταστάσεις τώρα, υπάρχει κάτι που λέγεται circadian rhythm και αρκετές μελέτες δείχνουν ότι όταν τα παιδιά κοιμούνται αργά υπάρχουν συσχετίσεις με εμφάνιση μετέπειτα εφηβικής παχυσαρκίας κάτι που αποδίδεται σε πολλούς παράγοντες εν μέρει στο γεγονός ότι τα κύτταρα το βράδυ παρουσιάζουν αντίσταση στην ινσουλίνη. Αλλά να υποθέσω ξέρω την συνέχεια της συζήτησης, είναι όλα υπερβολικά και όσοι πιστεύουμε σ αυτό υστερικοι κλπ. 

Just now, maripoz said:

Εγώ δεν τα σκέφτομαι αυτά οπότε όλοι οι γονείς -1. Δηλαδή θέλει το παιδί να πάει για ύπνο στις 9 και του το στερειτε? Γιατί αν δεν θέλει τι μπορείτε να κάνετε να το ναρκωσετε ας πούμε?

Ένα παιδί που κοιμάται αργά, συνήθως ξυπνάει και αργά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysoum είπε:

Και πάμε σε hardcore καταστάσεις τώρα, υπάρχει κάτι που λέγεται circadian rhythm και αρκετές μελέτες δείχνουν ότι όταν τα παιδιά κοιμούνται αργά υπάρχουν συσχετίσεις με εμφάνιση μετέπειτα εφηβικής παχυσαρκίας κάτι που αποδίδεται σε πολλούς παράγοντες εν μέρει στο γεγονός ότι τα κύτταρα το βράδυ παρουσιάζουν αντίσταση στην ινσουλίνη. Αλλά να υποθέσω ξέρω την συνέχεια της συζήτησης, είναι όλα υπερβολικά και όσοι πιστεύουμε σ αυτό υστερικοι κλπ. 

Ένα παιδί που κοιμάται αργά, συνήθως ξυπνάει και αργά. 

Λες να παθει κατι επειδη κοιματε 1 ωρα αργοτερα? Ειπαμε το πολυ ιντερνετ κ οι πολλες μελετες βλαπτουν 

Δηλαδη ολα τα παιδια του κοσμου που αντι για 8:30 ...κοιμουνται 10:30 παει καταδικασμενα 

οταν παει σχολειο κ κουραζετε θα κοιματε πιο νωρις

Τετοια λετε στην εσπερος κ νομιζει οτι το παιδι θα αρρωστησει εοειδη κοιματε στις 9.30... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ninaki80 said:

Λες να παθει κατι επειδη κοιματε 1 ωρα αργοτερα? Ειπαμε το πολυ ιντερνετ κ οι πολλες μελετες βλαπτουν 

Δηλαδη ολα τα παιδια του κοσμου που αντι για 8:30 ...κοιμουνται 10:30 παει καταδικασμενα 

οταν παει σχολειο κ κουραζετε θα κοιματε πιο νωρις

Τετοια λετε στην εσπερος κ νομιζει οτι το παιδι θα αρρωστησει εοειδη κοιματε στις 9.30... 

Δεν θα σχολιάσω τίποτα. Δεν έχει νόημα, είμαστε απλά άλλος κόσμος. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

ναι, τα έφαγε στην περίοδο των γιορτών, τώρα φέτος που είναι τριών. όλα όμως φτιαγμένα από εμένα με ολικής κ καστάνη ζαχαρη. και ξέρει ότι αυτά είναι για τις γιορτές κ θα ξαναφτιάξουμε σε άλλη γιορτή (χαλβά την καθαρα δευτέρα μάλλον). Αυτά ήταν όλα κι όλα, δεν θα φάει άλλο γλυκό κ μάλιστα όχι δικό μου, μέχρι την επόμενη γιορτή που έχουμε οικογενειακή συνήθεια να φτιάχνουμε ένα σπιτικό γλυκό. τρώει κ μαρμελάδα μια φορά την εβδομάδα, ή μέλι. Δεν βρίσκω τι σχέση έχουν αυτά με το να εχεις συστηματικό σνακ τα μπισκότα ή άλλα γλυκίσματα  του εμπορίου κ μάλιστα να θεωρείς αυτονόητο ότι θα τα περάσεις σε ξένα παιδάκια κ να απορησεις που δεν τα δίνουν οι γονείς τους. 

 

Οχι και υγιεινό το σουβλάκι απ έξω που δεν ξέρεις τι κρέας είναι κ από τι υλικό είναι φτιαγμένη η πίτα κ σε τι λάδι τηγανίστηκε η πατατα. 

 

 

Μα κοπέλα μου αφού αυτές είναι οι συνήθειες σας αυτά και έτσι θα τρώει το παιδί. Τελεία και παύλα. Αν θα φάει ένα μπισκότο από την γειτόνισσα θα είναι μόνο ένα μπισκότο από την γειτόνισσα. Τελεία πάλι. Εσύ είσαι ο γονιός εσύ μαγειρεύεις και ψωνίζει ς οπότε αυτά που θα βρεί αυτά θα φάει. Αν δεν πάτε στην πλατεία για παγωτό η για σουβλάκι κάθε Κυριακή ε δεν θα πάει και το παιδι. Μέχρι μια ηλικία σαφώς το παιδί θα τρώει αυτά που θες. Όταν άρχισει να πηγαίνει σχολείο και σε φίλους κτλ προφανώς θα τρώει και άλλα και θα επιλεγεί κιολας. Δεν σημαίνει όμως ότι επειδή το 10χρονο θα ζητήσει πίτσα το πρωί εσύ θα του φτιάξεις κιόλας. Απλά όταν του δωθεί η ευκαιρία θα το φάει.Και εμένα ο μικρός 3,5 ζήτησε το βράδυ να φάει μια ξεχασμένη πίτα αυτες για σουβλάκι που είδε στο ψυγείο από την προηγούμενη εβδομάδα που ψησαμε. Ε και; Του την έδωσα; Πρώτον δεν είναι βραδυνό ούτε καν γεύμα δεύτερον σιγά μην καθόμουν να ψήνω πίτες για σουβλάκι επειδή αυτό θέλει. Σπανακόπιτα είχα στο τραπέζι η αυτό η τίποτα και ύπνο. Έφαγε την σπανακοπιτα αφού γκρινιαξε.  Και μάλιστα κρύα γιατί όταν τον ρώτησα να την ζεστανω θα την φας είπε οχι. Κάπου είπες εσύ κάποια άλλη κοπέλα έχω χάσει κάτι σελίδες ότι θα μάθει να τρώει τραχανά και θα θέλει να τρώει το βράδυ τραχανά. Τι φόβος είναι αυτός; Τι πάει να πει θέλει; πολλά θέλουν τα παιδιά καθώς μεγαλώνουν. Long story short το παιδί θα φάει και σαβουρα, μπορεί και να την ζητήσει στο χέρι σου είναι αν θα την κάνεις συνήθεια του. Μέχρι να πάει φοιτητής. Τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Chrysoum said:

 

Ένα παιδί που κοιμάται αργά, συνήθως ξυπνάει και αργά. 

Ανάλογα το παιδί και τις ανάγκες ύπνου που έχει. Η δικια μου από νεογέννητο είχε ελάχιστες ανάγκες. 10:30 με 7 τριών χρόνων ζωηρη και πεταχτη όλη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, maripoz said:

Ανάλογα το παιδί και τις ανάγκες ύπνου που έχει. Η δικια μου από νεογέννητο είχε ελάχιστες ανάγκες. 10:30 με 7 τριών χρόνων ζωηρη και πεταχτη όλη μέρα.

Γι αυτό είπα συνήθως, άφησα το περιθώριο των εξαιρέσεων :)Εάν κοιμάται μέσα στην ημέρα, είναι λογικό πάντως. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, samsympan είπε:

@little lamb και @Yovanna εσείς ειδικά που έχετε και μουσική παιδεία, καλύτερα μην ακούσετε-δείτε. Ή αν ακούσετε να το κάνετε με κάθε επιφύλαξη γιατί μετά μπορεί να σας αρέσει και να μην θέλετε να ξανακούσετε Vivaldi και Mozart.

Και εγώ ασχολουμε με τι μουσική αλλά εκτός από τον Σοπέν, Ροσίνι  λιστ, Τσαϊκόφσκι, Βιβάλντι μαζαρτ Μπετόβεν, Μπαχ χαυντν, Κορέλι κλεμεντι κ πάει λέγοντας.... Υπάρχουν κ άλλα ήδη μουσικής που μπορεί να μας αρέσουν... :D βασικά εμένα 8-) 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Chrysoum είπε:

Δεν θα σχολιάσω τίποτα. Δεν έχει νόημα, είμαστε απλά άλλος κόσμος. 

Δεν ειναι αλλος κοσμος ειναι απλα οτι καποιοι ανχωνονται τοσο πολυ με αυτα που διαβαζουν που απλως δεν δεχονται τιποτα αλλο.. 

Πριν 20 χρονια εβγαιναν ερευνες που λεγαν οτι το ελαιολαδο ειναι πιο παχυντικο κ πιο βλαβερο στο τηγανι κ τα σποραιλεα ειναι πιο ελαφρια κ δεν παχαινουν.. Τρεξαν ολοι να περνουν σπορελαια ενω στην ελλαδα τοσα χρονια τρωγαμε ελαιολαδο... Ξαφνικα τα τελευταια χρονια εχει βγει το αναποδο κ ολος ο κοσμος ψαχνει το λαδακι που τρωγανε παλια... 

Βλεπεις οτι ολα αυτα αλλαζουν... Αυριο αν βγει μια ερευνα που λεει οτι οσοι ξυπνανε στις 5 το πρωι θα γερασουν γρηγορα τι θα γινει?

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, xaroumenh mama είπε:
5 ώρες πρίν, samsympan είπε:

@little lamb και @Yovanna εσείς ειδικά που έχετε και μουσική παιδεία, καλύτερα μην ακούσετε-δείτε. Ή αν ακούσετε να το κάνετε με κάθε επιφύλαξη γιατί μετά μπορεί να σας αρέσει και να μην θέλετε να ξανακούσετε Vivaldi και Mozart.

Και εγώ ασχολουμε με τι μουσική αλλά εκτός από τον Σοπέν, Ροσίνι  λιστ, Τσαϊκόφσκι, Βιβάλντι μαζαρτ Μπετόβεν, Μπαχ χαυντν, Κορέλι κλεμεντι κ πάει λέγοντας.... Υπάρχουν κ άλλα ήδη μουσικής που μπορεί να μας αρέσουν... :D βασικά εμένα 8-)

Ναι, εννοείται! Αυτό είναι μια υγιής προσέγγιση.

Έκανα έναν χιουμοριστικό παραλληλισμό με το "υγιεινές vs ανθυγιεινές" τροφές και την άποψη ότι οι ανθυγιεινές μπορεί να λειτουργήσουν εθιστικά και να μην επιστρέψει κανείς πίσω στις υγιεινές του συνήθειες.

Αλλά αρκετά με το χιούμορ μου... <_<

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Πάντως να υπενθυμίσω εδώ ότι με απασχολεί να καλλιεργήσω υγιεινές συνηθειες διατροφης σε ενα τρίχρονο, με την ελπίδα οτι θα διατηρήσει οσο περισσοτερες μοορει στην εφηβεια κ μετα θα αναζητήσει παλι μονος του το σωστο. Προφανως κ ξερω οτι οταν εχεις εναν εφηβο σε απασχολουν αλλα θέματα. εγω πχ εχω αγχος με τα μηχανάκια γιατι εδω στην επαρχια ειναι δεδομενο οτι στα 15-16 οδηγούν κ πηγαινουν κ στο σχολείο... Τωρα ομως δεν ειναι έφηβος, ειναι τριων. οι προτεραιοτητες ειναι αλλες. 

 

@vtgianεγω συνεχεια σξεφτομαι αν κατι στη διατροφη θα ανέπτυσσε καλυτερα τον εγκέφαλο ή αν θε ψηλώνει περισσοτερο. οχι μονο στη διατροφη, κ στον τπνο, εκει ειδικα απο περσι που δεν κοιμαται στις 9 εχω μεγαλο αγχος μηπως κανω κακο στην αναπτυξη του. οχι για να τε παει καλα στο σχολείο, η εξυπνάδα εκει δεν βοηθαει κ μαλλον εμποδιζει. αλλα γενικα για τη ζωή του, δεν θελω να σκεφτομαι οτι θα μοορπυςε να αναπτύσσεται καλυτερα κ του το στερήσαμε. ολοι οι γονεις το σκεφτονται αυτο, γιωαυτο δεν μεγαλωνουν παιδια στον αυτοματο πλεον. 

 

Κάποτε μου είχε αναφέρει μία φίλη ότι η νοημοσύνη των παιδιών εξαρτάται από αυτή ειδικά της μαμάς. Χαζεύοντας σχετική βιβλιογραφία, και ενώ δεν κατέληξα αν όντως ισχύει ότι παίζει μεγαλύτερο ρόλο η μαμά, θυμάμαι ότι η νοημοσύνη σχετίζεται με το επάγγελμα των γονιών, την οικονομική τους επιφάνεια, και παραδόξως δε θυμάμαι την διατροφή, αλλά την τακτική φυσική άσκηση.

Κοινώς, χωρίζεις τον άντρα σου, παντρεύεσαι τον Μπιλ Γκέιτς και ξεκινάς προπονήσεις στο παιδί ;) 

 

Και προφανώς κάνω πλάκα. ΜΗΝ χωρίσεις!

Link to comment
Share on other sites

Ελπίζω να μην εξαρτάται από τη νοημοσύνη της μαμάς γιατί πάει το παθδι μου, το χαντακωσα. Δηλαδή τον έξυπνο άντρα άδικα τον παντρεύτηκα? Να ξέρω, αν δεν έχει προσφέρει κάτι αυτό το γονίδιο, να τον αντικαταστήσω, γιατί η πολλή εξυπνάδα είναι κουραστική καμία φορά. 
 

Η διατροφή πάντως σχετίζεται και με την οικονομική επιφάνεια, πχ ευκολια αγοράς βιολογικών προϊοντων. 
 

Τωρα θυμήθηκα και γελάω. Μια αγγλική σειρά κωμική που ξέχασα πώς λέγεται, με σατιρικά σκετσάκια, έχει μεταξύ άλλων μια ηρωίδα πλούσια που είναι στον κόσμο της. Δείχνει κάποια στιγμή ένα σκηνικό με σχολικούς αγώνες. Τα παιδιά κάνουν αυγουλοδρομιες και στο βάθος είναι παρκαρισμένα όλα τα suv των γονέων. Και ξαφνικά αυτή βλέπει πεταμένο μια συσκευασία αυγων και φωνάζει:: σταματήστε!!!! δεν είναι βιολογικά!!!!! Και σ ένα άλλο επεισόδιο, χάνεται στην κίνηση με τα παιδιά της και κατά λάθος βρίσκεται με το αυτοκίνητο σε μια φτωχή γειτονιά της πόλης. Κοιτούν γύρω γύρω έντρομοι σαν να είναι σε εμπόλεμη ζώνη κ φτάνουν σε ένα μεγάλο σουπερμάρκετ με κατεψυγμένα. Τα παιδιά ρωτάνε τι είναι αυτό το κατάστημα και αυτή παίρνει ένα απελπισμένο - αηδιασμένος ύφος και λέει πάμε να φύγουμε γρήγορα, εδώ πουλάνε κατεψυγμένα..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Έσπερος είπε:

Τωρα θυμήθηκα και γελάω. Μια αγγλική σειρά κωμική που ξέχασα πώς λέγεται, με σατιρικά σκετσάκια, έχει μεταξύ άλλων μια ηρωίδα πλούσια που είναι στον κόσμο της. Δείχνει κάποια στιγμή ένα σκηνικό με σχολικούς αγώνες. Τα παιδιά κάνουν αυγουλοδρομιες και στο βάθος είναι παρκαρισμένα όλα τα suv των γονέων. Και ξαφνικά αυτή βλέπει πεταμένο μια συσκευασία αυγων και φωνάζει:: σταματήστε!!!! δεν είναι βιολογικά!!!!! Και σ ένα άλλο επεισόδιο, χάνεται στην κίνηση με τα παιδιά της και κατά λάθος βρίσκεται με το αυτοκίνητο σε μια φτωχή γειτονιά της πόλης. Κοιτούν γύρω γύρω έντρομοι σαν να είναι σε εμπόλεμη ζώνη κ φτάνουν σε ένα μεγάλο σουπερμάρκετ με κατεψυγμένα. Τα παιδιά ρωτάνε τι είναι αυτό το κατάστημα και αυτή παίρνει ένα απελπισμένο - αηδιασμένος ύφος και λέει πάμε να φύγουμε γρήγορα, εδώ πουλάνε κατεψυγμένα..

 

Λες το The Catherine Tate Show. Είναι φοβερή!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...