Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποτε και πως ακουσατε καρδουλα?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Σε ευχαριστω πολυ ντολη μου,αγχωνομαι γιατι εχω ακουσει πολλα οπως υπαρχει σακος και οχι μωρο και κατι τετοια,οχι μονο ανυπομονω μετραω πως και πως τι ς μερες!!!!!!Θα σας πω τα νεα μου σιγουρα οταν κανω τον υπερυχο.

line_line_typew6_beg_d_typew8_time_1210392000_text_c5dfece1f3f4e520f0e1edf4f1e5ecddedefe9.gif

 

f1093963.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ακούσαμε την καρδούλα του στο πρώτο ραντεβου με τον γιατρό!Ημουν 6w + 1d!!!Πάθαμε σόκ και εγώ και ο άνδρας μου!Ένα σποράκι 4 χιλ και μία καρδούλα να χτυπάει γρήγορα και δυνατά!!!Ήταν η πρώτη επικοινωνία με το μωράκι μας.Μας έλεγε με τον τρόπο του "μπαμπά ,μαμά είμαι εδώ και είμαι μιά χαρά!!!"

pcs9p3.pngTYJ2p2.png
Link to comment
Share on other sites

elias-christina μου συμπτωματικά είδα τώρα πως είσαι έγκυος και χάρηκα πάρα πολύ. Χαθήκαμε! Να είσαι καλά και να έχεις μία υπέροχη εγκυμοσύνη όπως και όλα τα κορίτσια ΦΥΣΙΚΑ!

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια!Πηγα στο γιατρο για υπερηχο ειμαι 7 εβδομαδων.Μου ειπε ο γιατρος μου οτι εχω μεγαλη αποκολληση χωρις αιμα.Ο σακος αναπτεισετε αρκετα και το εμβρυο αλλα με πολυ αργους ρυθμους.Την καρδουλα του δεν την εχουμε ακουσει ακομη.Μπορει να μου απαντηση καποια κοπελα γιτι παω να τρελλαθω??Αμεσα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καταρχην ηρεμησε γιατι δεν βοηθας την κατασταση...εχεις πονους?σου ειπε να κατσεις σε ακινησια?σου εδωσε χαπια?

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ακριβώς ότι σου είπε η evi26. Εγω δεν είχα παρόμοια περιπέτεια αλλά μια φιλεναδίτσα μου είχε το ίδιο πρόβλημα στην πρώτη της εγκυμοσύνη. Εμεινε τους περισσότερους μήνες στο κρεββάτι αλλά τώρα έχει μια κοπελάρα 11 χρονών. Υπομονή και ηρεμία.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου,Μαιρούλα!!Κι εγώ την Πέμπτη θα πάω για υπέρηχο και θα είμαι 7 εβδομάδων ακριβώς!!Λογικά θα ακούσουμε καρδούλα!!!Καλή μας επιτυχία λοιπόν!!!!!!

 

 

Evi Τι έγινε? Πήγες στον γιατρό?

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπραβο ευουλα πολυ χαρηκα με τα νεα σου ....ειδες πως ειναι να αναβοσβηνει μια κουκιδιτσα???:D

Μαιρουλα τι νεα ???ειδες και συ το φασολακι σου να αναβοσβηνει???Περιμενουμε νεα σου........

dev176pr___.png
Link to comment
Share on other sites

μπράβο σε όσες ακούσανε καρδούλα.ελπίζω να ηρέμησαν λίγο.όσο για τα κορίτσια που ατυχήσανε θα ήθελα να πώ οτι λυπάμαι πάρα πολύ και τις καταλαβαίνω απόλυτα μιας και το έχω περάσει ήδη 3 φορές. εύχομαι σύντομα να μας ανακοινώσουν τα ευχάριστα.εμείς εχθές ακούσαμε για δευτερη φορά καρδούλα και μάλιστα κουνιότανε σαν τρελό.{η κόρη μου μονίμως κοιμότανε και μας έκανε τρομερή εντύπωση}.και είμαστε ήδη 3 εκ.

Ευγενία10/08/2007 Χριστιάννα 11/06/2011

Link to comment
Share on other sites

Ακούσαμε την καρδούλα 7 εβδομάδων και χτυπούσε γρήγορα και ήταν 1 εκατοστό το γλυκούλι μου!!!!!Ήταν τόσο ομορφούλι!!Τώρα έχω αυχενική στις 8 Γενάρη!!Πώς θα αντέξω μέχρι τότε από την αγωνία μου!!!!!!!!!!

Η Μαιρούλα μας???Ελπίζω σύντομα να μας πει τα ευχάριστα!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΣΑΝΕ ΚΑΡΔΟΥΛΑ. ΚΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΚΟΥΣΑ ΟΤΑΝ ΗΜΟΥΝ 7 ΕΒΔ, ΚΑΙ 4 ΗΜΕΡΩΝ. ΔΕΝ ΤΟΛΜΗΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΓΙΑΤΙ ΤΙΣ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΕΝΕΣ 4 ΦΟΡΕΣ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΕΒΛΕΠΑ ΕΝΑΝ ΚΕΝΟ ΣΑΚΟ. ΚΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΦΟΡΑ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΗ ΠΗΓΑΙΝΑ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΗΤΑΝ ΕΚΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΧΤΥΠΟΣΕ Η ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ. ΤΗΝ ΜΕΓΑΛΗ ΠΛΑΚΑ ΘΑ ΤΗΝ ΠΑΘΕΤΕ ΣΤΗΝ ΑΥΧΕΝΙΚΗ. ΕΓΩ ΞΕΤΡΕΛΛΑΘΗΚΑ. ΑΞΙΖΕΙ Η ΑΝΑΜΟΝΗ.

gzTDp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γύρισα και εγω απο τον γιατρό!!!!!!! Τέλειο συναίσθημα!!!!!!! Η καρδούλα του χτυπύσε σαν τρελή και ο γιατρός γέλαγε με τον άντρα μου και μας έβαζε να την ακούμε συνέχεια!!!!! Φτάσαμε τι 1,5 εκατοστό!!!!!!!! Το επόμενο ραντεβού το έχω στις 5/1 και αυχενική 12/1!!!! Πως θα περάσει ο καιρός???????

iWgPp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο,Μαιρούλα μου!!!!Επιτέλους πήγαμε να τρελαθώ από την αγωνία μου μέχρι να μας γράψεις!!!!!!!Είναι πραγματικά υπέροχο συναίσθημα!!!!Κι εγώ έχω αυχενική 8/1 και απορώ πώς θα περάσει ο καιρός μέχρι τότε!!!!!Εύχομαι όλα να μας πάνε καλά!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

2010.png

 

καλημερα!καθε ποτε κανετε υπέρηχο; Γιατι εγω κανω καθε 10 μερες μεχρι να τελειώσει το πρωτο τρίμηνο και μετα καθε 21 μερες.Την αυχενικη θα την κανουμε την ιδια μερα mairi 1983.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...