Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κουφά μαμάδων


rit@

Recommended Posts

Just now, little lamb είπε:

Κάποια στιγμή βλεπω ότι η μικρή κάνει κακά. Που πολλές φορές έχουν διαρροή από την πάνα κ πρέπει να προσέχεις όταν την παίρνεις αγκαλιά. Στο μεταξύ, πριν την αλλάξω, αποφασίζω να καθαρίσω μια κούκλα μπεμπη πολύ αληθοφανή, που τον είχε γράψει με στυλό. Κι εκεί που τον καθαρίζω, συνειδητοποιώ ότι τον κραταω με τέτοιο τρόπο ώστε να μη με λερώσει με τα κακά!

 

(Τελικά το στυλό δεν καθάρισε με το οινόπνευμα κι αν έχετε καμιά άλλη ιδέα θα με βοηθούσατε)

Εκτός από αυτό που είπε η @samsympan μπορείς να δοκιμάσεις κ με κανονική γόμα απ' την μπλε μεριά που υποτίθεται σβήνει κ στυλό

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 655
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ ξεκίνησα να φύγω από το σπίτι με τα παιδιά βρήκα από έξω την γειτονισα μιλήσαμε και συνηδητοποιω οτι αργησαμε στο ραντεβου  γρηγορα γρηγορα λεω στα παιδια παμε και κατεβαινουμε γρηγορα τα σκαλια χαιρετοντας την γειτονισα η οποια  μου φωναζει καλα με τις καλτσες θα φυγεται???? Ο μικρος μου και εγω δεν ειχαμε βαλει παππουτσια.

Link to comment
Share on other sites

Χθες πάω να φτιάξω τραχανά στον μεγάλο μου γιο και ενώ ο μεγάλος ήταν στα πόδια μου και ο μικρός ξεκίνησε την γκρίνια .. γεμίζω μια κούπα τραχανά να την ρίξω μέσα στην κατσαρόλα και αντί για αυτό την ρίχνω μέσα στο νεροχύτη ... :,) 

Link to comment
Share on other sites

Χτες το βράδυ είχαμε διακοπή ρεύματος κατά τις 12.30, μόλις είχαμε ξαπλώσει. Σηκωθήκαμε μα κλείσουμε τα ups. Εγω τότε έβαλα το τηλέφωνο να φορτίσει γιατί σκέφτηκα ότι θα το χρειαζόμουν φορτισμένο το άλλο πρωί, αν εξακολουθουσαμε να μην έχουμε ρεύμα. Το πώς θα φόρτιζε αν δεν είχε ρεύμα όλο το βράδυ, κ τι ακριβώς προτεραιότητα θα ήταν να έχω φορτισμένο κινητό το επόμενο πρωί αν περνούσαμε τόσες ώρες χωρίς ρεύμα, δεν το γνωριζω. Μάλλον σκέφτηκα ότι αν είχαμε διακοπή ρεύματος κ το πρωί, θα το χρειαζόμουν για να κάνω webex στα παιδιά που δεν θα είχαν επίσης ρεύμα..... 

Link to comment
Share on other sites

On 8/2/2021 at 3:36 ΜΜ, little lamb είπε:

Κάποια στιγμή βλεπω ότι η μικρή κάνει κακά. Που πολλές φορές έχουν διαρροή από την πάνα κ πρέπει να προσέχεις όταν την παίρνεις αγκαλιά. Στο μεταξύ, πριν την αλλάξω, αποφασίζω να καθαρίσω μια κούκλα μπεμπη πολύ αληθοφανή, που τον είχε γράψει με στυλό. Κι εκεί που τον καθαρίζω, συνειδητοποιώ ότι τον κραταω με τέτοιο τρόπο ώστε να μη με λερώσει με τα κακά!

 

(Τελικά το στυλό δεν καθάρισε με το οινόπνευμα κι αν έχετε καμιά άλλη ιδέα θα με βοηθούσατε)

  Δε βγαίνει το μελάνι... Κρυο νερο κι άμα.... Αλλά αφου δε βγήκε με το οινόπνευμα... Δυστυχώς... 

6 ώρες πρίν, Έσπερος είπε:

Χτες το βράδυ είχαμε διακοπή ρεύματος κατά τις 12.30, μόλις είχαμε ξαπλώσει. Σηκωθήκαμε μα κλείσουμε τα ups. Εγω τότε έβαλα το τηλέφωνο να φορτίσει γιατί σκέφτηκα ότι θα το χρειαζόμουν φορτισμένο το άλλο πρωί, αν εξακολουθουσαμε να μην έχουμε ρεύμα. Το πώς θα φόρτιζε αν δεν είχε ρεύμα όλο το βράδυ, κ τι ακριβώς προτεραιότητα θα ήταν να έχω φορτισμένο κινητό το επόμενο πρωί αν περνούσαμε τόσες ώρες χωρίς ρεύμα, δεν το γνωριζω. Μάλλον σκέφτηκα ότι αν είχαμε διακοπή ρεύματος κ το πρωί, θα το χρειαζόμουν για να κάνω webex στα παιδιά που δεν θα είχαν επίσης ρεύμα..... 

Αχου... 

Πλήρης συγχυση... Κι εγώ τα παθαινω αυτά συχνά!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 8/2/2021 at 3:36 ΜΜ, little lamb είπε:

Κάποια στιγμή βλεπω ότι η μικρή κάνει κακά. Που πολλές φορές έχουν διαρροή από την πάνα κ πρέπει να προσέχεις όταν την παίρνεις αγκαλιά. Στο μεταξύ, πριν την αλλάξω, αποφασίζω να καθαρίσω μια κούκλα μπεμπη πολύ αληθοφανή, που τον είχε γράψει με στυλό. Κι εκεί που τον καθαρίζω, συνειδητοποιώ ότι τον κραταω με τέτοιο τρόπο ώστε να μη με λερώσει με τα κακά!

 

(Τελικά το στυλό δεν καθάρισε με το οινόπνευμα κι αν έχετε καμιά άλλη ιδέα θα με βοηθούσατε)

Δοκίμασε με jif.ποια κουκλα εχετε?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...