Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κουφά μαμάδων


rit@

Recommended Posts

Τον τελευταίο καιρό έχω πραγματικά λαλήσει δεν προλαβαίνω ούτε να βήχω. Προχθές λοιπόν γύρισα σπίτι και ο γιος μου μου έλεγε ότι έφαγε κέικ στο σχολειό. Δεν έδωσα σημασία λέω κάποιος θα το κέρασε! Γιόρταζε κάποιος αγάπη μου του λέω? Οχι μου λέει εσύ το έβαλες στην τσάντα μου. Οχι του λέω εγώ, Ναι αυτός και τελικά ρωτάει και την γιαγιά του. Εσύ μου το έβαλες το κέικ γιαγιά στη τσάντα μου? Οχι και η γιαγιά του. Δεν καταλάβαινα εγώ θα μπερδεύτηκε λέω το παιδί. Πάω ανοίγω την τσάντα και τί να δώ? Αντί να βάλω το τάπερ με το φαγητό του του είχα βάλει το τάπερ με το κέικ του παιδιού. Εχω κάνει και χειρότερα αλλά θα σας τα γράψω εν καιρό. Μήπως να αρχίσει να με ανησυχεί η κατάσταση μου ή τα κάνετε και εσείς?

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 655
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Είναι βραδυ,χειμωνας ξαπλωνουμε με τον θεοφιλο στον καναπε στο σαλονι μας περνει ο υπνος σε καποια φαση προφανως ξυπναω και παω κρεββατοκαμαρα,το πρωι ξυπναω και βλεπω κατι στο σαλονι τρομαξα πολυ και ξαφνικα καταλαβαινω τι ειχα κανει.Αφησα τον μικρο ( καλα που δεν επεσε κιολας ) ολη τη νυχτα ξεσκεπαστο στο σαλονι και γω.......Πιστεψτε με παιδια το εκανα εντελως ασυναισθητα κατι σαν να υπνοβατισα ενα πραγμα.

rQGhp3.png
Link to comment
Share on other sites

ψαχνω τα γυαλια μου ενω τα φοραω,παιρνω τα σκουπιδια απο το σπιτι κι αντι να τα πεταξω στο καδο τα βαζω στο αμαξι μαζι μου και φευγω,μαγειρευω χωρις να εχω αναψει το ματι και απορω γιατι δε γινεται το φαι,εχω βρει στο ψυγειο απο ψαλλιδι μεχρι ταμπλετες για κουνουπια και εχω παει να αλλαξω καναλι στη νοβα απο το κινητο μου.Αυτα και αλλα πολλα.

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω τα γυαλια μου ενω τα φοραω,παιρνω τα σκουπιδια απο το σπιτι κι αντι να τα πεταξω στο καδο τα βαζω στο αμαξι μαζι μου και φευγω,μαγειρευω χωρις να εχω αναψει το ματι και απορω γιατι δε γινεται το φαι,εχω βρει στο ψυγειο απο ψαλλιδι μεχρι ταμπλετες για κουνουπια και εχω παει να αλλαξω καναλι στη νοβα απο το κινητο μου.Αυτα και αλλα πολλα.

 

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

παω να δωσω νερο του μπεμπη,χωρις να εχει νερο του μπουκαλι,φτιαχνω τη κρεμα του μπεμπη και αντι για τη κρεμα του βαζω γαλα σκονη.

και το κορυφαιο... :lol: :lol: :lol:

φευγω το πρωι απο το σπιτι και παω τα παιδια στη μαμα μου να παω στη δουλεια,και ξεχασα να βαλω τα ρουχα μου πηγα με τη νυχτικια,αλλα εβγαλα της παντοφλες και εβαλα τα παπουτσια μου :?:?:?

με φανταζεστε νυχτικια με γοβες :shock::shock::shock:

φανταζεστε να μην πηγαινα στη μανα μου και να πηγαινα κατευθειαν στη δουλεια :roll::roll::roll:

71107turcfebzs2.gif

252682in41fsxg03.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ζηταει η μικρη διαφορα στον υπνο της...νερο γαλα το αεκουδακι απο το κομμοδινο και οτι υπαρζει τεσπα...ξυπναει και τα ζηταει εννοειτε :P

Ενα πρωι απο την νυστα που ειχα εβγαλα και της εδωσα τη λαμπα του πορτατιφ αντι για το μπουκαλι της :lol::lol::lol::lol::lol:

κουμπωτη ειναι και βγαινει ευκολα μη φανταστειτε πως την ξεβιδωνα :P

HAmI.jpgHAmIp3.png

Μαρικακι 12/1/2007

Λενιώ 26/5/2009

Link to comment
Share on other sites

ψαχνω τα γυαλια μου ενω τα φοραω,παιρνω τα σκουπιδια απο το σπιτι κι αντι να τα πεταξω στο καδο τα βαζω στο αμαξι μαζι μου και φευγω,μαγειρευω χωρις να εχω αναψει το ματι και απορω γιατι δε γινεται το φαι,εχω βρει στο ψυγειο απο ψαλλιδι μεχρι ταμπλετες για κουνουπια και εχω παει να αλλαξω καναλι στη νοβα απο το κινητο μου.Αυτα και αλλα πολλα.

 

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω τη Δήμητρα μωρό στην αποστείρωση και είμαι έτοιμη να της δώσω το γάλα σε σκόνη σε αποστειρωμένο μπιμπερό όταν ο Βασίλης μου λέει μαμά θέλω γάλα...σκέφτομαι αφού αργεί το τάισμα του μωρού να φτιάξω στο Βασίλη το γάλα του εβαπορέ όχι αποστειρωμένο μπιμπερό και με μεγάλη θηλή στη πιπίλα. Το φτιάχνω το αφήνω δίπλα στου μωρού και ο Βασίλης έχει ξεχαστεί με τα αυτοκίνητα και δεν έρχεται.....

 

Αρπάζω και γω το μπιμπερό του Βασίλη και το δίνω στο μωρό χωρίς να έχω πάρει ειδηση τι γάλα δίνω στο παιδί..Το μόνο που παρατήρησα ότι το ήπιε πόλύ γρήγορα και με πολλή όρεξη.... μετά το πήρα είδηση...

 

Γενικώς ξεχνάω πολύ, έχω πάει τα παιδιά στο παιδικό χωρίς τσάντα, έχω ξεχάσει να μαγειρέψω για το ολοημερο της Αλκμήνης και πολλές φορές ανοίγω το ψυγείο και κοιτάω πιο γάλα πρέπει να πάρω από το ψυγείο της Αλκμήνης, του Βασίλη, της Δήμητρας..?????

Link to comment
Share on other sites

χαχαχα

 

ε τα κλασικά... (και κάποιες απο εμας χειρότερα :wink: )

 

τον έχω πάει νηπιαγωγείο χωρίς τσάντα -και με κοιτούσε η νηπιαγωγός :oops:

έτρεχα πίσω σπίτι πριν κλείσουν οι πόρτες να φέρω την τσάντα

 

 

άλλη φορά φύγαμε χωρίς τσάντα-και ήταν Παρασκευή,και τη Δευτέρα πάλι με κοιτούσε η νηπιαγωγός :oops::oops::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κουφα ε?

 

Για να δουμε.. :roll:

 

Κανω ρυζαλευρο κ βαζω γαλα.

Κανω γαλα κ βαζω ρυζαλευρο.

Φοραω αλλα παπουτσια που καμια σχεση δεν εχουν με το ολο outfit.

Προσπαθω να βαλω ταχυτητα σε αυτοματο αυτοκινητο, δεν μπαινει, αναρωτιεται ο δασκαλος γιατι ενω εχουμε κλεισει ολη την κυκλοφορια, αλλαζουμε θεσεις, παλευει κ στο τελος με βριζει φυσικα γιατι δεν εχω βαλει μπροστα το αυτοκινητο!

Παω απο το ενα δωματιο στο αλλο κ δεν θυμαμαι γιατι πηγα.

Παω τουαλετα να βγαλω φακους χωρις να εχω παρει τα γυαλια μου μαζι, γυριζω κανενα 5λεπτο μεσα στο σπιτι να τα βρω χωρις να τα βλεπω καθ'οτι η στραβαρα μου δεν εχει ορια...

 

 

Δεν θυμαμαι αλλα :roll:

Θα επανελθω λιαν συντομως!

Link to comment
Share on other sites

Παω απο το ενα δωματιο στο αλλο κ δεν θυμαμαι γιατι πηγα.

 

Αυτο το εχω εγω μονιμο εδω και δυο τρια χρονια...επισης ανοιγω κουβεντα και δεν θυμαμαι τι ηθελα να πω :?

Και φωναζω τα μεγαλα με αντιθετα ονοματα και ποιο μικρος ο Δημητρης μου ειχε πει"Δεν ειμαι ο Γιαννηθ μαμα το Μιμιτακι θου ειμαι"

4

Link to comment
Share on other sites

Παω απο το ενα δωματιο στο αλλο κ δεν θυμαμαι γιατι πηγα.

 

Αυτο το εχω εγω μονιμο εδω και δυο τρια χρονια...επισης ανοιγω κουβεντα και δεν θυμαμαι τι ηθελα να πω :?

Και φωναζω τα μεγαλα με αντιθετα ονοματα και ποιο μικρος ο Δημητρης μου ειχε πει"Δεν ειμαι ο Γιαννηθ μαμα το Μιμιτακι θου ειμαι"

 

Μανα μου ρε το μωρο!

Link to comment
Share on other sites

Ντρέπομαι αλλά θα σας το πώ. ένα βράδυ άφησα την μπαλκονόπορτα ανοικτή στο δωμάτιο του μωρού πάω το πρωί και με το που μπαίνω με πιάνει ρίγος. Το καλοριφέρ ήταν αναμμένο μέχρι κάποια ώρα μετά το κλείνουν. Μόλις κατάλαβα τι είχα κάνει πείρα το μωρό αγκαλιά το σκέπασα το ζέστανα και έκλαιγα ασταμάτητα για μέρες. Δεν το είπα ποτέ σε κανέναν φοβόμουν τόσο μην πάθει κάτι που του έδινα ντεπόν για μια δυο μέρες. :oops::oops::oops:

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα παιδακια, νιώθω οτι ζώ αγκαλιά με το αλτζχαιμερ!

Όμως απο τα χειρότερα που εχω κάνει ηταν, οταν καποια φορά θέλησα να καθαρίσω απο τα αλατα τον βραστήρα και έβαλα μέσα στο νερό ξυδι για να φύγουν και φυσικά ξεχασα να το ρίξω και έκανα με αυτό το "νεροξυδο" γάλα στην μικρή, η οποία απο την πείνα της ήπιε η καημένη το μισό της γάλα και μετα αρχισε φυσικά να δυσανασχετεί! Όταν καταλαβα τι είχα κάνει πανικοβλήθηκα γιατι ηταν ακόμα μικρούλα και φοβήθηκα μην πάθει τίποτα. Αμέσως τηλεφώνησα στην παιδίατρο μας η οποία και με καθυσήχασε και ευτυχως δεν συνεβη τιποτα (εκτός απο την αηδία που θα ένιωσε η μικρή μου!).

Καλωσήρθαμε στον κόσμο της άνοιας, μανούλες!

Αισιοδοξώ οτι καποτε θα πάψω να χρησιμοποιώ σημειωματάρια, "σκονάκια" , υπενθυμισεις στο κινητό και χαρτάκια για να μπορώ να θυμαμαι ακόμα και τα απλούστερα πραγματα που πρέπει να κάνω.

0IBKp3.png JgEip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ γελασα και ανακουφιστηκα που δεν ειμαι η μονη που ξεχναει. εχω την γιαγια μου με ανια αλτσχαιμερ και γερατια και σε στιγμες διαυγειας λεει οτι ξεχναει τι να της που οταν μου λεει φερε μου νερο, κατεβαινω να τις φερω και ξεχναω και να ανεβω και τι ηθελε και η καημενη να περιμενει στο πανω σκαλι και οταντης λεω ξεχασα μου λεει οτι την κοροιδευω :oops:

5Ikbp3.png

as1cCDx0g411210MTA5bGR8MjIzOTM5ZHxpIHN0YWxpdHNhIG1hcw.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω το χειμωνα εχω μονιμα κολλημενο ενα χαρτακι στο θερμοσιφωνα, που λεει "ΣΒΗΣΕ ΜΕ"

 

μετά απο 2 αλλαγές θερμοστάτη, πλέον, μόνο με ξυπνητηράκι απο αυτα που είναι για την κουζίνα και κανουν ΝΤΡΙΙΙΙΙΙΙΙΙΝ.

 

το ίδιο εφαρμόζουμε και για το πότισμα ,

για το φούρνο ή το μάτι, (μετά απο 2 κατσαρόλες μαυρισμένες) (οχι δικο μου φταίξιμο πάντως).

 

παιδιά σας ΣΩΖΕΙ αυτο το ξυπνητηράκι. εχει κ το ικεα αυτο εχουμε το ασημενιο στρογγυλο. ΝτΡΙΙΙΙΙΙΙΙΝΝΝ!!

 

και εγώ πάντως αλζχαιμερ...

έχω παρατηρήσει οτι η μνήμη μου κανει κόλπα...!!..

εντάξει αυτο με το δωμάτιο την αλλαγή δωματιου πο υδεν ξερεις τι ήθελες να κανεις και να πεις νομίζω΄ολοι το έχουν ? (αχ! ελπίζω ναι!!! αχχααχ)

...έγινα επιτέλους και εγώ μια parentholic ..

(If You Wanna Make The World A Better Place)

Take A Look At Yourself And Then Make A Change

R.I.P. Michael Jackson.

Link to comment
Share on other sites

Αχ βρε κορίτσια μπράβο είχα καιρό να γελάσω τόσο, άφου κόντεψα να ξυπνήσω το μωρό απο τα γέλια μου !!!!!!!!!!!!

Για να καταλάβεται πόσο ξεχνάω, τώρα δεν θυμάμαι να σας πω τι έχω ξεχάσει!!!!!!!!!! :lol:

02/6/07 γίναμε ένα

16/6/08 πρώτο θαυματακι 30/4/10 δεύτερο θαυματακι

Καληνύχτα Ελλάδα,ο τόπος που γέννησε την Δημοκρατία κατάντησε να σκοτώνει την ελευθερία της έκφρασης. Καλό ταξίδι Σωκράτη 19.7.2010

Link to comment
Share on other sites

εχω καψει το φαγητο του μωρου πολλες φορες!!!(-αχ αυτες οι πατατες)

ξεχναω να βαλω μετα το πλυντηριο το στεγνωτηριο ή νομιζω οτι το εχω βαλει κι οταν παω να τα παρω μυριζουν μουχλιλα οποτε τα ξαναπλενω :oops:

ευτυχως γραφω οτιδηποτε σε χαρτακια και το θυμαμαι αλλιως.....

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites

Αχ και εγω πολυ γελιο εριξα!

Εγω προσπαθησα να βαλω τα δυο ποδια σε ενα πατζακι, και να προσπαθω αρκετη ωρα μεχρι που νομισα οτι του μικρινε το παντελονι!

Αλλη μια φορα εβαλα κατι στη ντουλαπα του δωματιου μου και ο μικρος ηταν διπλα μου. Η ντουλαπα ειναι μεγαλη απ'αυτες που μπαινεις και εσυ μεσα. Γυριζοντας να δω που ειναι ο μικρος κλεινω ταυτοχρονα τη ντουλαπα. Δεν τον βλεπω πουθενα και υποθετω οτι εχει παει στο δικο του δωματιο. Μετα απο λιγο ακουω ενα "μαμα" χαμηλοφωνα και τοτε συνηδητοποιω οτι τον εχω κλεισει στην ντουλαπα. Περιττο να σας πω ποσο ασχημα ενιωσα αν και δεν εμεινε μεσα πανω απο 1 λεπτο. Μετα απο αυτο τον φιλαγα συνεχεια και τον ειχα αγκαλια.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Ax αφήστε, κι εγώ τα έχω χάσει εντελώς και δεν έχει έρθει το μωρό ακόμα, δεν τολμώ να διανοηθώ τι έχει να γίνει μετά!

Εκτός από τα κλασικά (πάω να πάρω κατι και ξεχνάω τι, θέλω κατι να πω και δε θυμάμαι) έκανα το εξής φοβερό... Άναψα το μάτι της κουζίνας να μαγειρέψω... κάνω λάθος και ανάβω άλλο μάτι... τυχαίνει πάνω σε αυτό το μάτι να έχω ακουμπήσει τη φριτέζα... αρχίζει να λιώνει η φριτέζα, εγώ στον κόσμο μου! Κάτι μύριζε, αλλά ποιος ξέρει τι έφτιαχναν οι γείτονες... :oops: Κάποια στιγμή μου κόβει και γυρίζω, βλέπω την κουζίνα μέσα στο πλαστικό, το οποίο έρεε παντού! Πανικος! Βουτάω τη φριτέζα και τη ρίχνω μέσα στα σκουπίδια. Αποδείχθηκε πολύ έξυπνη κίνηση, γιατι φυσικά τα σκουπιδια λαμπαδιάσανε! :oops: Παίρνω τον κάδο και τον βγάζω έξω, γέμισε ο κόσμος καπνούς, βγήκαν οι γείτονες στα μπαλκόνια, ίσα ίσα τους πρόλαβα να μη φωνάξουν και την πυροσβεστική... χαμός! :oops:

Και που 'σαι ακόμα, είμαστε ακόμα στην αρχή!

:oops:

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

Απο τοτε που εκανα παιδακια, νιώθω οτι ζώ αγκαλιά με το αλτζχαιμερ!

Όμως απο τα χειρότερα που εχω κάνει ηταν, οταν καποια φορά θέλησα να καθαρίσω απο τα αλατα τον βραστήρα και έβαλα μέσα στο νερό ξυδι για να φύγουν και φυσικά ξεχασα να το ρίξω και έκανα με αυτό το "νεροξυδο" γάλα στην μικρή, η οποία απο την πείνα της ήπιε η καημένη το μισό της γάλα και μετα αρχισε φυσικά να δυσανασχετεί! Όταν καταλαβα τι είχα κάνει πανικοβλήθηκα γιατι ηταν ακόμα μικρούλα και φοβήθηκα μην πάθει τίποτα. Αμέσως τηλεφώνησα στην παιδίατρο μας η οποία και με καθυσήχασε και ευτυχως δεν συνεβη τιποτα (εκτός απο την αηδία που θα ένιωσε η μικρή μου!).

 

Και νόμιζα ότι ήμουν η μόνη που το είχα κάνει αυτο!!!!!!!!!!

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλά πολύ γέλιο.

Εγω πήγα στο ψυγείο να πιώ νερό και άφησα μέσα το κινητό μου και τα γυαλιά μου. Μετα απο κανα δύορο που ξαναπήγα για νερό τα βρήκα και είχα 5 κλήσεις. Φοβερή ηχομόνωση το ψυγείο, δεν άκουσα τίποτα...

Z1wgp3.png?2viAIhybxo82p3.png?qeXjQ4Ll
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...