Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Κουφά μαμάδων


rit@

Recommended Posts

Εγώ χθές που ήρθε η αδερφή μου και μιλούσαμε και όλα καλά της λέω άσε έχω πρόβλημα με το αμάξι ακόμη δεν μπορώ να το παρκάρω καλά , μου λέει γιατι ρε αφου μια χαρά παρκάρεις τόσα χρόνια το οδηγείς και της λέω όχι αυτό το καινούργιο ούπς έχει μια βδομάδα που πήραμε το καινούργιο και δεν της το πα ενώ τη βλέπω κάθε μνέρα ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 655
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ναι κορίτσια.....το αισιόδοξο είναι ότι μόλις μεγαλώσουν λίγο τα παιδιά...στρώνει το αλτσχάιμερ!!!Αλλά μέχρι τότε να γράφετε εδώ να θυμόμαστε και τα δικά μας!!!!!!! :lol::lol::lol:

 

Στρώνει?????????????????? Στρώνει???????????????????????

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Ναι....όχι τελείως βέβαια!!! :lol::lol::lol::lol:

n3kPp3.png

zewgp3.png

Link to comment
Share on other sites

- Έχω πέσει στη θάλασσα φορώντας τα γυαλιά ηλίου…!

 

- Έχω πετάξει στον κάδο το ραδιοκασετόφωνο & τα κλειδιά του αυτοκινήτου μας… (και ο άντρας μου χώθηκε μέχρι μέσα για να τα βρει….!)

 

- Έχω βάλει την φέτα με το τάπερ στο ντουλάπι (αντί στο ψυγείο) και την ανακάλυψα την επόμενη από την άσχημη μυρωδιά…

 

- Έχω κάνει ανάληψη μετρητών σε τράπεζα και έχω αφήσει την κάρτα επάνω στο μηχάνημα… το ανακάλυψα 2 μέρες μετά…!

 

- Έχω βάλει πλυντήριο και ποτέ δεν έριξα μέσα ούτε απορρυπαντικό ούτε μαλακτικό… Πλύθηκαν στην… βρώμα τους τα ρουχαλάκια…!

 

… και πόσα άλλα…. Γιατρέ μου…! :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

- Έχω πετάξει στον κάδο το ραδιοκασετόφωνο & τα κλειδιά του αυτοκινήτου μας… (και ο άντρας μου χώθηκε μέχρι μέσα για να τα βρει….!)

 

 

- Έχω βάλει πλυντήριο και ποτέ δεν έριξα μέσα ούτε απορρυπαντικό ούτε μαλακτικό… Πλύθηκαν στην… βρώμα τους τα ρουχαλάκια…!

 

… και πόσα άλλα…. Γιατρέ μου…! :lol::lol:

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έλεος βρε κορίτσια, μηπως πρέπει να το κοιτάξετε??? έχετε πολύ πλάκα!

Τι να κοιτάξουμε βρε Λενάκι? Ούτε αυτό δεν προλαβαίνουμε να κάνουμε. Εγώ σήμερα έκανα καφέ και ενώ είχα πατήσει τον βραστήρα και υπέθεσα ότι έκλεισε μόνος του δεν ήταν στην πρίζα, χθες έκανα καφέ και είχα ανοίξει το κουτί του καφέ και το κουτί με την ζάχαρη, έβαλα την ζάχαρη στο κουτί με τον καφέ και μετά την έψαχνα στο ποτήρι που κρατούσα. Αφού τελικά λέω να τον κόψω.... δεν με θέλει.

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω μπει στο σπίτι από βόλτα και αφήνω τα κλειδιά στην πόρτα. Τα βρήκε το άλλο πρωί ο σύζυγος και με έκραξε!

 

Έχω ξεχάσει πού πάρκαρα, κάνω πάνω από μία ώρα βόλτες με το καρότσι για να το βρώ και τηλεφωνώ... στον σύζυγο ο οποίος βρίσκεται στην άλλη άκρη της Αθήνας για να το βρούμε. Πώς θα πήγαινα σπίτι αν δεν ερχότανε; Απορώ... Αίμα είχανε βγάλει τα πόδια μου από πληγούλες, καινούργια παπούτσια βλέπετε...

 

Ε, το κορυφαίο το έχει κάνει ...η γιαγιά μου... Άφησε τη μητέρα μου όταν ήταν μωρό στο μπαλκόνι στα χιόνια...ένα βράδυ στην Αυστρία !! Δεν έπαθε τίποτα!

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

πήγα στην δουλειά, όταν έφτασα στο μαγαζί, δεν είχα κλειδί να το ανοίξω(το μαγαζί), ψάχνω φύλλο και φτερό όλο το αυτοκίνητο, τα κλειδιά πουθενά: είχα ξεχάσει τα κλειδιά πάνω στην εξόπορτα του σπιτιού (από έξω)-θα μπορούσε να είχε μπει ο καθένας στο σπίτι σαν κύριος :oops:

 

Αναψα το μάτι της κουζίνας και βγήκα από το δωμάτιο, ενώ πάνω στο μάτι ήταν ο αποστειρωτής, του οποίου η μούρη έλιωσε βέβαια και ήταν και στην πρίζα...

και για το τέλος άφησα το καλύτερο: ένα βράδυ 9 η ώρα, έκλεισα το μαγαζί και πήγα σπίτι, μετά από κανένα μισάωρο μας πήραν τηλέφωνο πελάτες ότι είναι μέσα στο μαγαζί και δεν είναι κανείς εδώ...

νόμιζα ότι κλείδωσα :shock:

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

a ki egw nomiza oti mono egw exwxasei ta myala mou!!! :lol::wink: egw kathoma k koitaw san xazh ton aposterwth me ta mpoukalia mesa k anarwtieme...ta aposteirwsa h oxi???

 

:D:D:D:D αυτό το κάνω και εγώ και στο τέλος μπορεί να τα αποστειρώσω και 2-3 φορές!!!

Link to comment
Share on other sites

πήγα στην δουλειά, όταν έφτασα στο μαγαζί, δεν είχα κλειδί να το ανοίξω(το μαγαζί), ψάχνω φύλλο και φτερό όλο το αυτοκίνητο, τα κλειδιά πουθενά: είχα ξεχάσει τα κλειδιά πάνω στην εξόπορτα του σπιτιού (από έξω)-θα μπορούσε να είχε μπει ο καθένας στο σπίτι σαν κύριος :oops:

 

 

Αυτό δεν το κάνω εγώ αλλά ο άντρας μου!!!! Πόσες φορές έχω γυρίσει σπίτι και ανοίγω με τα κλειδιά του!!! Και εκείνος μέσα με τις μικρές και κοιμάται. Αχ καμιά ώρααααααααααααααααα.......................... :roll::roll:

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο,elissaveta,

πόσες κόρες έχεις; στην υπογραφή φαίνονται πολλές

και να προσθέσω άλλο ένα κουφό;

φτάνω σπίτι, παρκάρω,βγάζω την τσάντα μου από την θέση του συνοδηγού, την αφήνω κάτω στο έδαφος, βγάζω υπόλοιπες τσάντες και τσαντάκια, βγάζω ένα-ένα τα παιδιά, ανεβαινουμε σπίτι και μετά από λίγο χτυπάει το θυροτηλέφωνο και κάποιος άγνωστος με ρώτησε αν ξέχασα δίπλα στο αυτοκίνητο την τσάντα μου :roll::roll::roll:

Από τότε που κουράστηκα να ψάχνω, έμαθα να βρίσκω. Και από τότε που ο άνεμος μού εναντιώθηκε, έμαθα να σαλπάρω με όλους τους ανέμους. Φ. Νίτσε

Link to comment
Share on other sites

Να'στε καλά και μου έχετε φτιάξει την μέρα:)

 

 

Να και ένας συνδυασμός μας

 

Ξυπνάει ο μικρούλης κατα τις 04.00 για να φάει.

Με τη γυναίκα μου έχουμε χωρίσει αρμοδιότητες. Εκεινη τον αλλάζει οσο εγώ του φτιάχνω το γάλα.

Παίρνει λοιπον το παιδι στον ώμο, ωσάν το σφαχτό, και περπατάει. Βλέποντας ότι έχει χαράξει ρότα για σαλόνι, της σφυράω " πάρτο δεξιααααα ".

Α, ναι μου απαντάει και στρίβει για το δωμάτιο του μικρού που έχουμε την αλλαξιέρα.

 

Πάω και εγώ στην κουζίνα, βάζω νερό, βάζω σκονη, κλείνω μπιμπερό, χτυπιέμαι σαν μιξερ ( μην αφήσουμε κανα σμήγμα ).. αλλά... δεν ακουω τπτ απο το δωμάτιο του μικρού.

Κοιταω μέσ τα σκοτάδια.. καμια κινηση

 

Πάω μέσα και τι να δω;;

 

έχει βάλει το παιδί και κάθεται στην αλλαξιέρα, με το σωματάκι του πάνω της και εκείνη με ακουμπισμένο το κεφάλι της στο κεφάλι του μικρού κοιμόταν όρθια

 

- Τι κάνεις;; τη ρωτάω

- Κοιμάμαι!! μου απαντάει πολυ φυσικά

- Και το παιδί ποιος θα το αλλάξει;;;Την ξαναρωτάω

 

Έντρομη τοτε συνειδητοποίησε τι είχε γινει

 

Ε, ακομα γελάμε με αυτή την κατάσταση!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να'στε καλά και μου έχετε φτιάξει την μέρα:)

 

 

- Τι κάνεις;; τη ρωτάω

- Κοιμάμαι!! μου απαντάει πολυ φυσικά

- Και το παιδί ποιος θα το αλλάξει;;;Την ξαναρωτάω

 

 

Εσύ να δεις πως μας την έφτιαξες! :lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Να'στε καλά και μου έχετε φτιάξει την μέρα:)

 

 

- Τι κάνεις;; τη ρωτάω

- Κοιμάμαι!! μου απαντάει πολυ φυσικά

- Και το παιδί ποιος θα το αλλάξει;;;Την ξαναρωτάω

 

 

Εσύ να δεις πως μας την έφτιαξες! :lol::lol::lol::lol::lol:

 

Έχω πέσει κάτω από τα γέλια λέμεεεεεεεεεεεεε.............. :lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

κάτι άσχετο,elissaveta,

πόσες κόρες έχεις; στην υπογραφή φαίνονται πολλές

 

Δύο έχω καλέ απλά οι νεράϊδες μας βγήκαν μπόλικες!!!! :lol::lol::lol::lol:

 

Τώρα νομίζω ότι φαίνεται ξεκάθαρα καλέ πόσες κορούλες έχω!!! :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Χθές το βράδυ γύρισε ο άντρας μου απο τη δουλειά κατά τις 12 και μου λέει να του βάλω ένα ποτάκι.Βάζω κι εγώ το ουίσκυ και προσθέτω 6 κοφτές κουταλιές σκόνη γάλα και μετράω κιόλας να μην μπερδευτώ.....ο άντρας μου απορημένος έρχετε στην κουζίνα και τι να δει??Ουισκάκι με γάλα!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ξυπναω το πρωι κατ τις 6 να φτιαξω γάλα για τη μικρή. Μεχρι να ετοιμασω το γάλα ο μπαμπάς της την είχε αλλάξει κι έρχεται στην κουζινα να παρει το μπουκαλι γιατι ηταν η σειρά του να την ταισει...

 

Κοιταει το μπουκάλι και μουλέει¨"Τι ειναι αυτό?"

Εγώ¨" Το γάλα της μικρής.τι άλλο!!!!"απορώ γιατι ρωτάει...

 

Μπαμπας ¨"Τι χρώμα έχει το γάλα?

Εγώ " ελα παρτο κι ασε με να κοιμηθω γιατι σε τρεις ωρες θα ξαναξυπνησω!!!!Ορεξη για συζητηση έχεις.."απανταω νυσταγμενη ενω χασμουριέμαι.

 

Μπαμπάς" ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΟ ΜΟΥΚΑΛΙ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣουρλιάζει..

Κοιταω ενω χασμουριεμαι ακόμα και μενω με το στομα ανοιχτό!!! Αντι για γάλα ειχα φτιαξει νες με καφε και ζαχαρη και μπολικο αφρό.... στο μπιμπερο της μικρης.

 

 

:lol::oops::lol:

 

Το τι επακολουθησε μετα δεν περιγράφεται... Ακομα το σκεφτομαστε και γελάμε. :lol:

Η Κατερίνα και τα δυο ζουζουνάκια της

Link to comment
Share on other sites

Ξυπναω το πρωι κατ τις 6 να φτιαξω γάλα για τη μικρή. Μεχρι να ετοιμασω το γάλα ο μπαμπάς της την είχε αλλάξει κι έρχεται στην κουζινα να παρει το μπουκαλι γιατι ηταν η σειρά του να την ταισει...

 

Κοιταει το μπουκάλι και μουλέει¨"Τι ειναι αυτό?"

Εγώ¨" Το γάλα της μικρής.τι άλλο!!!!"απορώ γιατι ρωτάει...

 

Μπαμπας ¨"Τι χρώμα έχει το γάλα?

Εγώ " ελα παρτο κι ασε με να κοιμηθω γιατι σε τρεις ωρες θα ξαναξυπνησω!!!!Ορεξη για συζητηση έχεις.."απανταω νυσταγμενη ενω χασμουριέμαι.

 

Μπαμπάς" ΤΙ ΧΡΩΜΑ ΕΧΕΙ ΤΟ ΓΑΛΑ ΣΤΟ ΜΟΥΚΑΛΙ ΤΗΣ ΜΙΚΡΗΣουρλιάζει..

Κοιταω ενω χασμουριεμαι ακόμα και μενω με το στομα ανοιχτό!!! Αντι για γάλα ειχα φτιαξει νες με καφε και ζαχαρη και μπολικο αφρό.... στο μπιμπερο της μικρης.

 

 

:lol::oops::lol:

 

Το τι επακολουθησε μετα δεν περιγράφεται... Ακομα το σκεφτομαστε και γελάμε. :lol:

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοιταω ενω χασμουριεμαι ακόμα και μενω με το στομα ανοιχτό!!! Αντι για γάλα ειχα φτιαξει νες με καφε και ζαχαρη και μπολικο αφρό.... στο μπιμπερο της μικρης.

 

Και μετά θα αναρωτιόσασταν γιατί το μωρό πάσχει από αϋπνίες!!! :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ανοιγω ντουλαπι....... ηθελα να παρω ενα.... μμμμμμμμχχχχχχμμμμμ....

 

δε θυμαμαι

 

κλεινω ντουλαπι

 

α,ναι θυμηθηκα!!! ανοιγω ντουλαπι..... βγαζω αλατι...... κραταω αλατι....... χτυπαει τηλεφωνο..... σηκωνω τηλεφωνο κρατωντας αλατι..... μιλαω 20 λεπτα κρατωντας αλατι....... κλεινω τηλεφωνο....... ξαναβαζω αλατι σε ντουλαπι......

 

τελικα δεν εβαλα αλατι στο φαι........

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...