Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τι δώρο σας έκανε ο σύζυγος όταν γεννήσατε;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


Ρουχα,

Καλλυντικα

Εσωρουχα

Κοσμημα

Πλαστικη (αν στο κανει αυτο,δανεισε τον μου)

 

 

Ολα τα ως ανω,χωριστα η ακομα καλυτερα ολα μαζι :!::!::!::!::!: .

"Τα μεγάλα πνεύματα έχουν να κάνουν πάντα με τη βίαιη αντίδραση του μέσου όρου. Οι τελευταίοι δεν μπορούν να καταλάβουν όταν ένας άνθρωπος δε συμμορφώνεται χωρίς σκέψη με τις κληρονομικές προκαταλήψεις και χρησιμοποιεί θαρραλέα τη νοημοσύνη του."

 

Αλβερτος Αινσταιν

Link to comment
Share on other sites

Ενα ωραιο , ακριβο, συμβολικο κοσμημα!!Που θα σου θυμιζει το μωρακι σας(μιας και ειναι δωρο και για την γεννα) και αυτον αφου θα σου παρει το δωρο οταν το φορας!!!

 

Ασχετο αλλα πολυ εκνευριζει να με ρωταν τι δωρο να μου παρουν!Σημασια εχει να το σκεφτει ο αλλος μονος του και να το επιλεξει με το γουστο του! :cool:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παντως ολα τα εχω ακουσει, τι δωρο να κανω στον αντρα/κουμπαρο/φιλο

πρωτη φορα ακουω να ρωτανε τι δωρο να μου κανει ο αντρας μου! :shock::shock::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

την τεταρτη εχω τα γενεθλια μου.ο ανηρ θελει να μου παρει ενα καλο δωρο γιατι για την γεννηση του μωρου δεν μου πηρε κατι.τι προτεινετε?

 

Γιατί, συνηθίζεται να σου παίρνει δώρο ο άντρας σου όταν γεννάς;;;

 

Πάντως, προτείνω να σου κάνει έκπληξη!!!

Link to comment
Share on other sites

καμερα!!!Εχεις πολλα που θα θελεις να θυμασαι απο εδω και περα.

Εγω τουλαχιστον τα πρωτα χρονια με το παιδι περνουσα ωωωρες να το "τραβαω"Και τωρα που ειναι πιο μεγαλος τα βλεπουμε ολοι μαζι :D

Πρωτα γελακια,πρωτα βηματα,πρωτα δοντακια,πρωτα Χριστουγεννα κ.λ.π.

Ειναι σαν να σου κανει δωρο αναμνησεις!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι ψηφιζω κατι σε κοσμημα,γιατι θα σου μεινει κ μπορεις να το δωσεις στο παιδι σου μετα,εμενα η πεθερα μου μου εκανε δωρο το κοσμημα που της ειχε κανει ο πεθερος μου,οταν γεννησα τον αντρα μου.

Το ιδιο θα κανω κ εγω στην κορη μου,αυτο που μου εκανε ο πατερας της δωρο θα της το δωσω,μαλλον :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εμενα η πεθερα μου μου εκανε δωρο το κοσμημα που της ειχε κανει ο πεθερος μου,οταν γεννησα τον αντρα μου.

 

Μπράβο στην πεθερά. Το βρίσκω πολύ γλυκό

Να που υπάρχουν και εξερέσεις

Η ζωή μου όλη .....

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Ασχετο αλλα πολυ εκνευριζει να με ρωταν τι δωρο να μου παρουν!Σημασια εχει να το σκεφτει ο αλλος μονος του και να το επιλεξει με το γουστο του! :cool:

 

Συμφωνω ακομα και να μην μ'αρεσει σημασια εχει που το σκεφτηκε αυτος και οχι εγω, αλλιως τι δωρο ειναι παω και το παιρνω μονη μου!

z1QBp3.png UKB8p3.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ενα ωραιο , ακριβο, συμβολικο κοσμημα!!Που θα σου θυμιζει το μωρακι σας(μιας και ειναι δωρο και για την γεννα) και αυτον αφου θα σου παρει το δωρο οταν το φορας!!!

 

Ασχετο αλλα πολυ εκνευριζει να με ρωταν τι δωρο να μου παρουν!Σημασια εχει να το σκεφτει ο αλλος μονος του και να το επιλεξει με το γουστο του! :cool:

 

Συμφωνω! :)

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

κι εγω θα προτεινα κοσμημα,συγκεκριμενα βραχιολι με charms(ειναι αυτα τα σχεδιακια που κρεμονται) με θεμα μωρουδιστικα.Ειχα δει καποια στιγμη σε φωτογραφια μια ξενη ηθοποιο με τετοιο βραχιολι που ειχε σχεδιακια απο μπιμπερο,πιπιλα κλπ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω του ειπα οτι θα μου πάρει μαργαριταρένια σκουλαρίκια που μ'αρέσουν και δεν κοστίζουν και μια περιουσια.

Ναι ειθιστε να παίρνει ο άντρας στη σύζηγο δώρο στη γέννα αλλα δεν το καταλαβαίνω ουτε κι εγω αυτό....του ειπα να μου τα παρει γιατι απλα εχει καιρο να μου παρει κάτι :)

Link to comment
Share on other sites

και εγω μαλλον για κοσμημα ειμαι κ σιγουρα σκουλαρικια για να φοριουνται ευκολα.ας χρεωθει κ κατι παραπανω τετοιο δωρο του εκανα μια κορακλα γαλανοματα

Link to comment
Share on other sites

 

Γιατί, συνηθίζεται να σου παίρνει δώρο ο άντρας σου όταν γεννάς;;;

 

 

Φυσικά και παίρνει δώρο ο σύζυγος στη σύζυγο όταν φέρει στον κοσμο τον/την απόγονο ... και όχι μονο ο σύζυγος :lol::lol::lol: ...

Το ίδιο κάνουν οι γονείς, τα πεθερικά, τα αδέρφια :lol::lol::lol: ...

Πολύ μου αρέσει αυτο το έθιμο ... και το τηρούμε με μεγάλη ευλάβεια στην οικογένειά μας :lol::lol::lol: !!!

 

Τώρα για το τι θα ειναι αυτό παίζει ... πάντως κατι διαχρονικό ... συνήθως κόσμημα :wink: !!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως πολύ μου αρέσει να με ρωτάει τι δώρο θέλω για τα γεννεθλιά μου!!!!!

το προτιμώ απο το να μου διαλέξει κατι και να μου το φέρει. Δεν ξέρω γιατί αλλα μου αρέσει να μου αγοράσει κάτι που θα το έχω επιλέξει,γιατί ετσι θα μου αρέσει σιγουρα πολύ.

Αυτό όμως δεν το κάνει παντα. Είναι και φορές που μόνος του διαλέγει οπως όταν γέννησα η οποια είχε ως εξής λοιπόν.....

την επόμενη που γέννησα περίμενα τον καλό μου να ερθει και καθηστερούσε......και εκεί που άρχισα να ανησυχώ ....... μου έρχετε ο γλυκός μου στο ΜΗΤΕΡΑ με μια κούτα απο το "πλάισιο" και μέαα ένα laptop τελειο . και μάλιστα μου το έστησαν και στο τραοπεζάκι δίπλα μου.

και τότε εγώ γυρνάω και του λέω ¨μα βρε αγάπη να μου κάνεις δώρο laptop χωρίς να μου έχεις βάλει και ιντερετ δορυφορικό , να πιάνω παντού."

:lol::lol::lol:απο τότε είμαστε αυτοκόλητα με το laptaki μου.

και επειδή είμαι καλή και γλυκιά τον αφήνω να το χρησιμοποιεί και αυτός που και που :oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να ρωτανε τι θελουμε γιατι μερικοι αντρες εχουν ενα γουστο :( .οποτε παμε με τον αντρα στα μαγαζια μου δειχνει κατι ρουχα,ουτε η γιαγια μου τα φοραει

Link to comment
Share on other sites

καλυτερα να ρωτανε τι θελουμε γιατι μερικοι αντρες εχουν ενα γουστο :( .οποτε παμε με τον αντρα στα μαγαζια μου δειχνει κατι ρουχα,ουτε η γιαγια μου τα φοραει

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είναι και Ζυγός ο άντρας σου??

 

10 χρόνια τώρα έχω βαρεθεί οπότε του λέω τι θέλω για δώρο για να τελειώνουμε.... (αν και του έχω τονίσει οτι μου αρέσουν οι εκπλήξεις αλλά και το γούστο του.....!!!)

 

Τες πα .... Στην γιορτή μου μου πήρε μια ψηφιακή φωτογραφική μηχανή "που τυχαία" είδα σ'ενα διαφημιστικό "που τυχαία' βρέθηκε σπίτι μας.... :roll:

 

Για τη γέννα "πάλι τυχαία" βρέθηκαν σπίτι διαφημιστικά απο ρολόγια.... :lol:

 

Βρε τι σπίτι και αυτό ...... :P

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ.ΤΟΥ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΡΚΕΤΑ ΣΤΙΓΜΩΜΕΝΟΙ ΗΜΑΣΤΑΝ-ΜΕ.ΤΕΛΙΚΑ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΕΙΧΑ ΜΠΑΝΙΣΗ ΕΝΑ ΩΡΑΙΟ ΚΟΣΜΗΜΑ.ΛΕΥΚΟΧΡΗΣΟ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΜΟΥ.ΤΕΛΙΚΑ ΥΠΗΡΞΕ ΣΥΝΟΜΩΣΙΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΣΚΑΕΙ ΜΥΤΗ ΜΕ ΤΗΝ ΑΝΘΟΔΕΣΜΗ ΚΑΙ ΤΟ ΚΟΥΤΑΚΙ ΜΕΣΑ.ΟΤΑΝ ΤΟ ΕΙΔΑ ΜΕ ΠΗΡΑΝ ΤΑ ΖΟΥΜΙΑ :oops: .ΑΠΟ ΤΟΤΕ ΔΕΝ ΤΟ ΒΓΑΖΩ.ΟΠΟΤΕ ΕΝΑ ΚΟΣΜΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΙΔΕΑ

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πολυ μου αρέσουν οταν οι συζυγοι απο μονοι τους σκεφτονται να παρουν ενα δωρο στη γυναικα τους και ποσο μαλλον οταν αφορα δωρο μετα τη γεννηση του παιδιου τους....!!!!

Θα μου αρεσε και εμενα το κοσμημα σαν ιδεα!!!!

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πολυ μου αρέσουν οταν οι συζυγοι απο μονοι τους σκεφτονται να παρουν ενα δωρο στη γυναικα τους!!

 

Και μένα αλλά δεν γίνεται να τα'χουμε όλα :P:lol:

 

Ανεπίδεκτος μαθήσεως τόοοοοσα χρόνια!!! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...