Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ραγάδες ραγάδες ραγάδες...


Recommended Posts

Ego , eimai gemati ragades :-)))))) !!!! Xoris na eixa meinei egguos prin pote ! Exasa 30 kila stin periodo tis efibeias , apo 85 , piga 55 :-))) , meta katebika kai pio kato sta 50 kai imoun skeleton , meta pali sta 55 kai meta sta 58 :-))) , fantasteite , ti sok epathe to soma mou ! Kai fusika , proteraiotita mou TOTE den itan oi ragades alla ta kila , etsi GEMISA !!! Stithos , mpoutia , popos einai sagre ! Bebaia , den deixnei asximo teleios , giati exoun perasei xronia kai oso nanai , exoun apalunei arketa ! Tora , edo kai 5 mines pou eimai egguos , bazo bazo bazo oti krema bro ! To derma mou exei ginei toso apalo , toso oraio , pou den me noiazei gia an bgalo new ragades , apla maresei pou malakose to derma mou ! E eimai bebaii pos new ragades den tha bgalo , den exei alloste xoro gia nees , hahahhahahahaha !!!!

Smile !

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 887
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Έβαλα 30 κιλά στη πρώτη εγκυμοσύνη και είχα ήδη ραγάδες στους μηρούς. Κατα τη διάρκεια της εγκυμοσύνης χρησιμοποίησα αμυγδαλέλαιο και δεν έκανα καμία, ούτε στο στήθος. Νομίζω πως το θέμα είναι, να είναι ενυδατωμένο το δέρμα...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έβαλα γύρω στα 25 κιλά και είχα επίσης ραγάδες στους μηρούς. Αγόρασα μία κρέμα του κορρέ για την κοιλιά και fissan mama για το στήθος. Δεν έχω κάνει ραγάδες στην κοιλιά μόνο κάτι λίγες στο στήθος.

kEF5p3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια! Έχετε κάνει καθόλου ραγάδες στην κοιλιά ή στο στήθος; Αν ναι, σε ποια βδομάδα ή μήνα άρχισαν να εμφανίζονται; Μέχρι τον 9ο μήνα θα συνεχίσουν να εμφανίζονται; Και μετά τι, φεύγουν και πότε;

Ρωτάω γιατί εμένα μου παρουσιάστηκαν ραγάδες στο κάτω μέρος της κοιλιάς και κάτω από το στήθος κατά τους 6μισι μήνες :mad: και μέσα σε 2-3 μέρες είχαν τριπλασιαστεί!!! Φυσικά βάζω κρέμα δυο και τρεις φορές τη μέρα. Στην αρχή της εγκυμοσύνης χρησιμοποιούσα την κρέμα μια φορά την ημέρα και όχι σε τακτικό στάδιο, δηλαδή την έβαζα μέρα παρά μέρα, κάποτε καθημερινά, όποτε θυμόμουνα... :oops:

Ο γιατρός μου είπε ότι είναι θέμα δέρματος και ότι άμα το 'χει το δέρμα σου να κάνει ραγάδες, θα κάνει, είτε βάζεις κρέμα είτε όχι.

Πείτε μου τις εμπειρίες σας με τις ραγάδες. Έχετε συμβουλές που μπορεί να βοηθήσουν;

Ευχαριστώ,

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites

ωχ, πάλι επανάληψη του θέματος... σόρι!!! έβαλα καινούργιο θέμα για ραγάδες, γιατί έκανα αναζήτηση με τη λέξη ραγάδες και δεν βρήκα τίποτα... φαίνεται ακόμα δεν ξέρω πώς λειτουργεί καλά η σελίδα! το θέμα μου μεταφέρθηκε εδώ -και πολύ καλά!- και είδα όλες τις πληροφορίες που δώσατε για τις άτιμες ραγάδες! Φαίνεται πως ότι έγινε, έγινε... Ας ευχηθούμε τουλάχιστον, όταν περάσει η όλη φάση της εγκυμοσύνης και μετά, να μην φαίνονται πολύ!!

μικρά ανθρωπάκια, απέραντη ευτυχία

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτήσω κι εγώ για τις ραγάδες..

Σε 2 εβδομάδες το πολύ γεννάω και μέχρι στιγμής δεν εχω κάνει καμία ραγάδα.Χρησιμοποιούσα απο τον 4ο μήνα 2 φορές στην ημέρα στην αρχή την Prevenstria της Freezyderm,και μετά την Zetazin της froika που μου συνέστησε ο γιατρός μου.Το θέμα είναι οτι το δέρμα μου δημιουργει ραγάδες(έχω κάποιες στα πόδια απο την εποχή της εφηβείας),οπότε πως εξηγείται να μην έχω κάνει τώρα;πιστεύετε οτι θα κάνω μόλις γεννήσω,που θα "αδειάσει'' η κοιλιά,ή έχω ελπίδες να παραμείνώ έτσι;εσείς κάνατε μετά την γέννα;

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΤΟΥ PARENTS!

ΕΙΜΑΙ ΜΕΛΛΟΥΣΑ ΜΑΝΟΥΛΑ ΚΑΙ ΔΙΑΝΥΩ ΤΗΝ 29 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ.ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΠΩΣ ΚΑΙ ΠΩΣ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΙΚΡΟ ΜΟΥ ΖΥΜΑΡΑΚΙ!!!:P ΑΝΥΠΟΜΟΝΩ ΝΑ ΤΗΝ ΚΡΑΤΗΣΩ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΟΥ!:-D

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΙ ΜΙΚΡΟΥΛΕΣ ΡΟΖ ΡΑΓΑΔΕΣ ΠΟΥ ΕΜΦΑΝΙΣΤΗΚΑΝ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΗΝ ΚΟΙΛΙΤΣΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΘΕΙ ΠΟΛΥ.:cry: ΓΙΑΤΙ ΠΡΟΣΕΧΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΒΑΖΩ ΚΡΕΜΕΣ.ΤΙ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΑΝΩ??

ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΟΠΕΛΑ ΝΑ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΚΑΛΗ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΛΗΨΗ ΤΩΝ ΡΑΓΑΔΩΝ(ΑΝ ΚΑΙ Η ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΦΑΡΜΑΚΕΥΤΙΚΗ),ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΔΕΙ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ??

ΑΧ ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ!!!ΠΩΣ ΤΗΝ ΠΑΤΗΣΑ ΕΤΣΙ??ΛΕΤΕ ΝΑ ΤΙΣ ΠΡΟΛΑΒΩ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΘΟΥΝΕ ΟΙ ΠΟΛΛΕΣ??ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΡΟΖ/ΚΟΚΚΙΝΕΣ ΕΠΟΥΛΩΝΟΝΤΑΙ.

ΔΩΣΤΕ ΜΟΥ ΤΑ ΦΩΤΑ ΣΑΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ από τον 3ο μήνα την Rilastil (από φαρμακείο). Και τώρα τελευταία ανακάλυψα το λαδάκι για την πρόληψη των ραγάδων της εγκυμοσύνης από τη Weleda (βιολογικά προϊόντα). Δεν έχω κάνει μέχρι στιγμής καμία (είμαι 10 μέρες πριν μπω στον 9ο), αλλά όπως είπαν και τα κορίτσια είναι πρωτίστως θέμα δέρματος. Σου προτείνω ανεπιφύλακτα το λαδάκι...αν το ήξερα από την αρχή δε θα έπαιρνα τη φαρμακευτική.

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ baby oil καθημερινά μετά το ντους και βαζελίνη κάθε 2-3 μέρες, αν και σκέφτομαι καθώς προχωρά η εγκυμοσύνη να βάζω βαζελίνη πιο εντατικά. Πάντως, έχω διασταυρώσει συμβουλές από έγκυες φίλες μου που μου είπαν πως η βαζελίνη είναι πραγματικά πολύ αποτελεσματική, για να δούμε λοιπόν. Εμένα το πρόβλημά μου είναι πως μου εμφανίστηκαν λίγες ροζ ραγάδες στο στήθος και έχω συγχυστεί πολύ (Γκρρρρ...)

Τί μου προτείνετε να βάλω βρε κορίτσια, και πείτε μου σας παρακαλώ αν είχε κάποια από εσάς και αν της έφυγαν μετά την εγκυμοσύνη.

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΡΩΤΗΣΑ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΤΟΝ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΔΥΟ ΠΩΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ,ΟΠΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΙΛΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΟΥΣΑΝ ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΚΑΙ ΕΒΓΑΛΑΝ ΡΑΓΑΔΕΣ.Η ΕΞΗΓΗΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΤΟΥ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟΥ ΗΤΑΝ ΠΩΣ ΕΠΕΙΔΗ Η ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ''ΛΥΠΑΡΗ'' ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΠΟΡΡΟΦΑΕΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΜΑΣ ΚΑΙ ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΔΟΥΛΕΙΑ.ΕΧΩ ΑΚΟΥΣΕΙ ΒΕΒΑΙΑ ΚΑΙ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑΝ ΡΑΓΑΔΕΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΧΡΗΣΗ ΤΗΣ.ΕΓΩ ΠΑΛΙ ΠΟΥ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΕΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΩ ΜΙΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΗ ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΤΙΣ ΡΑΓΑΔΕΣ ΤΙΣ ΤΕΛΕΥΤΑΙΕΣ ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΕΧΩ ΒΓΑΛΕΙ ΛΙΓΕΣ ΚΑΙ ΕΙΜΑΙ ΑΚΟΜΑ ΣΤΗΝ 30 ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΕΣ.ΤΗΝ ΣΥΝΕΧΙΖΩ ΤΗΝ ΚΡΕΜΑ ΑΛΛΑ ΘΑ ΠΑΩ ΣΤΟΝ ΦΑΡΜΑΚΟΠΟΙΟ ΜΗΠΩΣ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΛΛΗ.ΑΝ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΤΕΛΙΚΑ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΔΙΚΙΟ ΠΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΔΕΡΜΑΤΟΣ.ΑΝΑΛΟΓΑ ΠΟΣΟ ΕΛΑΣΤΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΔΕΡΜΑ ΚΑΘΕ ΓΥΝΑΙΚΑΣ.

ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΤΕ ΚΑΜΙΑ ΚΑΛΗ ΚΡΕΜΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΕ??ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΛΩ ΑΛΛΕΣ,ΑΝ ΟΝΤΩΣ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΑΥΤΕΣ ΟΙ ΚΡΕΜΕΣ ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εγώ κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης δεν έκανα πολλές ραγάδες.Έβαζα κρέμα και έκανα ελάχιστες.Το πρόβλημά μου είναι τωρα!Έχω γεννήσει εδώ και 20 μέρες και τώρα που "μαζεύει" το δέρμα έχω αρχίσει και γεμίζω με κοκκινάδες!Δεν ξέρω τί να κάνω!Αρχικά στους γοφούς και σήμερα τι να δω!Έβγαλα και στην κοιλιά μια τεράστια κόκκινη!Τί να κανω?

Link to comment
Share on other sites

Ξέχασα να σας πω οτι βάζω την prevenstria της frezyderm.Έχετε να μου προτείνετε κάποια καλύτερη κρέμα?Υπάρχει κάποιος τρόπος να προλάβω τις κοκκίνες ραγάδες?Ξέρω οτι αν γίνουν λευκές η κατάσταση δεν διορθώνετε...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, καλησπέρα.

 

Επειδή άρχισε σιγά σιγά να μεγαλώνει η κοιλιά μου - είμαι περίπου 3,5 μηνών - είπα να αρχίσω να βάζω κάτι μήπως αποφύγω τις ραγάδες. Αγόρασα λοιπόν το λάδι εγκυμοσύνης της weleda, γιατί έχω ακούσει πολύ καλά λόγια για την εταιρεία, αλλά και για το συγκεκριμένο προϊόν. Έχω όμως μια ερώτηση: σίγουρα περιέχει πολύ αγνά συστατικά, περιέχει όμως και διάφορα αιθέρια έλαια, κι εγώ έχω ακούσει ότι καλό είναι τα αιθέρια έλαια γενικά να τα αποφεύγουμε στην εγκυμοσύνη. Ξέρετε κάτι γι' αυτό; Έχει ρωτήσει καμία το γιατρό της;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Μάλλον ισχύει το ότι είναι θέμα δέρματος... Αλλά μπορεί με τη βοήθεια κρέμας ή λαδιού να μην είναι τόσες πολλές ή τόσο έντονες.

 

Εγώ δε θέλω να χρησιμοποιήσω χημικά και έχω ήδη κάποιες ραγάδες εδώ και χρόνια -οπότε μάλλον το παιχνίδι είναι χαμένο!- Έτσι αγόρασα από ένα μαγαζί με αιθέρια έλαια λαδάκι (μείγμα από αμυδγαλέλαιο, λάδι σιταριού, ηλιέλαιο και σησαμέλαιο) με αιθέρια έλαια που επιτρέπονται στην εγκυμοσύνη: λεβάντα, μανταρίνι και νερόλι (τα δύο πρώτα, διάβασα και στο βιβλίο αρωματοθεραπείας που έχω πως βοηθούν στην πρόληψη ραγάδων). Όλα βιολογικής καλλιέργειας και πασαλείβω κοιλιά, στήθος και μπουτάκια μετά το μπάνιο. Μυρίζει πολύ ωραία και το χαίρομαι κιόλας! Και ό,τι γίνει! Δε θα σκάσω κιόλας!

 

Αν πάντως δεν θέλετε να χρησιμοποιήσετε αιθέρια έλαια μπορείτε να πάρετε σκέτο αμυγδαλέλαιο.

 

Πάντως από προσωπική εμπειρία, οι κόκκινες και ροζ ραγάδες ακόμη κι αν δεν βάλεις κάποια κρέμα για να τις εξαφανίσεις, ασπρίζουν από μόνες τους και έτσι δεν φαίνονται τόσο.

 

Καλή επιτυχία σε όλες!

jp0Lp3.pngA0Yxp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εν τω μεταξύ εγώ έχω αλόη φυτεμένη σε γλάστρα και έχω ακούσει από πολλές πολλές γυναίκες ότι ο ζωμός από τα "κλωνάρια-φύλλα" (δεν ξέρω πώς λέγονται αυτά τα κακτοειδή) είναι εξαιρετικά ενυδατικός. Λες να βγάλω το ζωμό και να πασαλειφτώ; Πολλοί το τρώνε κιόλας...

5054526de0.png[/url]
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Ξέχασα να σας πω οτι βάζω την prevenstria της frezyderm.Έχετε να μου προτείνετε κάποια καλύτερη κρέμα?Υπάρχει κάποιος τρόπος να προλάβω τις κοκκίνες ραγάδες?Ξέρω οτι αν γίνουν λευκές η κατάσταση δεν διορθώνετε...

κι εμεις αυτη βαζαμε(η γυναικα μου δηλαδη) και δεν εκανε...

σιγουρα παιζει ρολο το δερμα αλλα επισης και αυτο που μας ειπανε ειναι οτι την κρεμα που βαζουμε πρπει να τη χρησιμοποιουμε μεχρι και 2 μηνες μετα τη γεννα για να μην κανουμε ραγαδες...γιατι μπορει να μην κανεις στο απλωμα της κοιλιας αλλα στο μαζεμα!!!

Link to comment
Share on other sites

να ρωτήσω κι εγώ για τις ραγάδες..

Σε 2 εβδομάδες το πολύ γεννάω και μέχρι στιγμής δεν εχω κάνει καμία ραγάδα.Χρησιμοποιούσα απο τον 4ο μήνα 2 φορές στην ημέρα στην αρχή την Prevenstria της Freezyderm,και μετά την Zetazin της froika που μου συνέστησε ο γιατρός μου.Το θέμα είναι οτι το δέρμα μου δημιουργει ραγάδες(έχω κάποιες στα πόδια απο την εποχή της εφηβείας),οπότε πως εξηγείται να μην έχω κάνει τώρα;πιστεύετε οτι θα κάνω μόλις γεννήσω,που θα "αδειάσει'' η κοιλιά,ή έχω ελπίδες να παραμείνώ έτσι;εσείς κάνατε μετά την γέννα;

 

 

Λοιπον.....κι εγω ειχα μερικες ραγαδες στους γλουτους απο παλιοτερα (και μαλιστα χωρις να ειχα ποτε μεγαλες εναλλαγες βαρους) και στην εγκυμοσυνη εβαζα μονο βαζελινη καθε βραδυ....μου χε πει φιλη γιατρος οτι δεν χρειαζεται τιποτα πιο εξειδικευμενο πως ειναι απλα θεμα δερματος. Και δεν εκανα καμμια απολυτως ραγαδα στην κοιλια........ουτε κατα την εγκυμοσυνη ουτε μετα.........15 κιλα ειχα παρει, δεν την ελεγες μικρη την κοιλια μου. Νομιζω πως η υπαρξη ραγαδων σε αλλα μερη του σωματος δεν προεξοφλει την παρουσιαση τους στην κοιλια κατα την εγκυμοσυνη.

 

Επισης θελει προσοχη το στηθος .....επειδη φουσκωνει πολυ, ειδικα οσες θηλαζουμε θελει το δερμα την ενυδατωση του........οταν εβλεπα οτι τσιτωνοταν εβαζα ενυδατικες.

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εχω ραγάδες από την εφηβεία σε πολύ έντονο βαθμό. Τώρα είχα ήδη στην κοιλιά πριν μείνω έγκυος. Εχω αρχίσει να βγάζω μέχρι και στα μπρατσάκια μου. Βάζω κρέμα κάθε μέρα αλλά τι να μου κάνει και αυτή? Εδώ έβγαζα στην εφηβεία δεν θα βγάλω τώρα? Με το που έμεινα έγκυος και πρήστηκε η κοιλιά μου,λίγο περισσότερο απόταν περιμένω να αδιαθετήσω, ξεκίνησαν ήδη 2-3 καινούργιες. Το κακό με το δέρμα μου είναι ότι κάνω κόκκινες ραγάδες. Οταν είχα πάει μικρή σε δερματολόγο μου είχε πει ότι οι κόκκινες ραγάδες σημαίνουν ότι ακόμα αναπτυσσονται και βάζω κρέμα τουλάχιστον να ασπρίσουν και να μην χειροτερέψουν! ευτυχώς πάει καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια σε πια εβδομάδα βγάλατε ραγάδες?Ειμαι στην 26η βδομαδα και δεν έχω βγάλει ραγάδες ακόμη...Ξεκίνησα 44 κιλά και τώρα είμαι 53...<<<<<ελπίζω να μην βγάλω...

 

dev023pps__.png

Η ζωή είναι πολύ όμορφη όταν ξέρεις να ζεις!!!:)

Link to comment
Share on other sites

εγω πηρα 7 κιλα,δεν εκανα καμια αλλα το ειχα αγχος..η δερματολογος ειπε οτι καπως βοηθανε οι κρεμες αλλα αν το δερμα δεν ειανι ελασρικο ραγαδες θα κανει..απλα με την κρεμα δεν θα ειναι τοσες..

Link to comment
Share on other sites

Στην πρωτη εγκυμοσυνη μου εβαζα βαζελινη, ενα λαδακι που μου εδινε ο γιατρος και κρεμουλα Salba Mama Uno. Ολα αυτα,καθε μερα, και πολλες φορες τη μερα. Ειχα πολυ ελευθερο χρονο... Τωρα δε βαζω τιποτα. Βαριεμαι. Δε θελω φυσικα να βγαλω, αλλα ειμαι και περιεργη να κανω το πειραμα. Αν ειναι οντως απλα θεμα δερματος, δεν πρεπει ουτε και τωρα να βγαλω και ας μη χρησιμοποιω καμια κρεμα. Για να δουμε...

Link to comment
Share on other sites

Δεν βλαπτει ομως να πινεις υγρα και να βαζεις καποια ενυδατικη....το χρειαζεται το δερμα σου......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Δεν βλαπτει ομως να πινεις υγρα και να βαζεις καποια ενυδατικη....το χρειαζεται το δερμα σου......

 

Φυσικα και εχεις δικιο...Απλα τωρα ειναι λιγοτερος ο ελευθερος χρονος και λιγοτερη και η διαθεση. Παντως βαζελινη αρχισα που και που να βαζω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...