Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ραγάδες ραγάδες ραγάδες...


Recommended Posts

εμενα μου μυριζε το συγκεκριμενο και δεν το απορροφουσε ευκολα.η δερματολογος μου εδωσε την percoutalfa. μ αρεσει και μεχει τον 7ο ολα καλα.μετα να δουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 887
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια πια βαζελινη βαζετε?την απλη (που βρισκεται σε ενα μικρο τετραγωνο κουτακι)?γιατι πηγα στο φαρμακειο και μου ειπαν οτι απο βαζελινη μονο αυτη υπαρχει!!εγω βλεπω οτι ο γιατροσ χρησιμοποιει για τουσ υπερηχουσ ενα τζελ που μοιαζει με βαζελινη αλλα ειναι πιο μυρωδατο , κι οταν το ειπα στο φαρμακειο μου ειπαν οτι αυτο ειναι ειδικα και μονο για υπερηχουσ...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ χρησιμοποιώ την "vaseline", ένα μπεζ κουτάκι με μπλε ετικέτα.

Κυκλοφορούν απ' ό,τι είδα στα παιδικά είδη και βαζελίνες με άρωμα, αλλά προσωπικά δεν τις θέλω, προτιμώ αυτή που είναι απλή.

Πάντως αν κοιτάξεις στα ραφια των σουπερμαρκετ σίγουρα θα βρεις.

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια εγω που ρωτησα τον γιατρο μου ο καλυτερος τροπος αντιμετωπισης ραγαδων ειναι μια φορα την μερα με υγρη βαζελινη! δεν ξερω κατα ποσο αληθευει..

line_m121_beg_40_time_1250136000_text_ef20e3e9efeae1f220eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

¨Εχω δοκιμάσει διάφορες αλλά φοβάμαι ότι η kelosoft αποδείχτηκε καλύτερη για εμένα! αν θες δοκιμάζεις και reconstria της frezyderm (μετρια).

ειδες μεγαλη διαφορα και ποσο καιρο την βαζεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

maggylafa η kelosoft θεωρειται η top τη συστηνουν οι γιατροι μετα απο εγχειρησεις στους ασθενεις για επουλωση πληγων -τομων αλλα πρεπει να την βαλεις υποχρεωτικα για 6 μηνες αλλιως δεν θα δεις διαφορα

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, από ποιό μήνα αρχίσατε να βάζετε κρέμα για τις ραγάδες..?

Σε λίγο κλείνω τον 4ο, μπορώ ν' αρχίσω..?

 

εγω ξεκινησα πιο νωρις .το βραδυ βαζω βαζελινη και το πρωι λογω δουλειας για να μην λερωνω τα ρουχα βάζω salba mama uno

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

Απλά λίγη προσοχή κορίτσια. Τσεκάρετε πρώτα ότι μπορείτε να χρησιμοποιήσετε την kelosoft κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης ή του θηλασμού γιατί είναι "δυνατή" αλοιφή. Καλύτερα μέχρι τη γέννα να χρησιμοποιήσετε βαζελίνη ή τις άλλες κρεμούλες που έχουν αναφέρει τα κορίτσια. Επίσης, επειδή είχα χρησιμοποιήσει την kelosoft σε τομή χειρουργείου, να πω πως όντως πρέπει να είσαι πολύ επιμελής και να μην βαρεθείς να τη χρησιμοποιείς καθημερινά για 6 μήνες για να δεις αποτελέσματα. Εγώ που βαριόμουν, τσάμπα έδωσα τα λεφτά.

pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια, από ποιό μήνα αρχίσατε να βάζετε κρέμα για τις ραγάδες..?

Σε λίγο κλείνω τον 4ο, μπορώ ν' αρχίσω..?

 

εγω ξεκινησα πιο νωρις .το βραδυ βαζω βαζελινη και το πρωι λογω δουλειας για να μην λερωνω τα ρουχα βάζω salba mama uno

Για τη βαζελίνη ακούγονται διάφορα, είσαι σίγουρη;

ITKtp2.png

Feiyp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ειμαι σιγουρη το εχω ψαξει και μου το ειπε η γυναικολογος μου απο ολα αυτα μου λεει που κυκλοφορουν στο εμποριο εσυ να προτιμας βαζελινη, αυτη εβαζα και στο πρωτο μου πηρα 18 κιλα και δεν ανοιξα καθολου

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου σύστησε ο γιατρος στη salba mama , αλλα πήρα το λαδακι της weleda ...έχω ακούσει καλά λόγια , και μου άρεσε απου είναι φυτικό ..έχω πάρει και ένα φυτικο αφρολουτρο ..

 

πάντως και εγω βαζελινή δεν θα έβαζα, αν και πολλές φίλες έβαζαν βαζελίνη και πήγαν πολύ καλά :roll:

0sb2p3.png

Link to comment
Share on other sites

KΟΡΙΤΣΙΑ Η ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟ ΤΟΥ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙς ΡΑΓΑΔΕς ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΟΣΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ(ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΖΥΝΤΑΓΗ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΜΕ ΧΟΝΤΡΟ ΑΛΑΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΙΛΛΙΓΚΝ) ΑΠΟ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΦΙΛΗ ΜΟΥ Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΑΣΧΕΤΟ)

Link to comment
Share on other sites

οπου κοιταξα στο net δεν βρηκα καπου να λεει οτι στην εγκυμοσυνη δεν χρησιμοποιουμε βαζελινη ισα ισα που το συνιστουν και αλλοι γυναικολογοι στις ιστοσελιδες τους να βαζουμε βαζελινη ή λανολινη .τεσπα ειναι κατι προσωπικο εγω βαζω βαζελινη λογω ξηρης επιδερμιδας και δεν με καλυπτουν οι απλες ενυδατικες θα δοκιμασω ομως και το φυτικο λαδακι που αναφερετε

vXPNp3.png

QcHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

KΟΡΙΤΣΙΑ Η ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟ ΤΟΥ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙς ΡΑΓΑΔΕς ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΟΣΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ(ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΖΥΝΤΑΓΗ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΜΕ ΧΟΝΤΡΟ ΑΛΑΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΙΛΛΙΓΚΝ) ΑΠΟ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΦΙΛΗ ΜΟΥ Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΑΣΧΕΤΟ)

 

Αν και βγαίνουμε off-topic, για πες τη συνταγή για το πήλινγκ με ελαιόλαδο. ;)

Link to comment
Share on other sites

KΟΡΙΤΣΙΑ Η ΒΑΖΕΛΙΝΗ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΓΩΓΟ ΤΟΥ ΠΕΤΡΕΛΑΙΟΥ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΕΙς ΡΑΓΑΔΕς ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΟΣΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΚΑΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ(ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩΣΩ ΜΙΑ ΖΥΝΤΑΓΗ ΕΛΑΙΟΛΑΔΟ ΜΕ ΧΟΝΤΡΟ ΑΛΑΤΙ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΠΙΛΛΙΓΚΝ) ΑΠΟ ΔΕΡΜΑΤΟΛΟΓΟ ΦΙΛΗ ΜΟΥ Η ΣΥΝΤΑΓΗ ΑΣΧΕΤΟ)

 

Αν και βγαίνουμε off-topic, για πες τη συνταγή για το πήλινγκ με ελαιόλαδο. ;)

 

γεια σας καταρχην δεν ειπα οτι δεν χρησιμοιειται η βαζελινη στην εγκυμοσυνη απλα οτι ειναι παραγωγο του πετρελειου.

2)βαζουμε το λαδι στο προσωπο και το τριβουμε με το χοντρο αλατι

αλλα αν σας τζουζει και με την ζαχαρι κανει επισης πολυ καλη δουλεια

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...