Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

9 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

αι, το σκέφτηκα και αυτό. Βέβαια έτσι παίζει να μην καταλάβει κανείς ότι υπήρχε θέμα στο πάρτυ.

Αχ τώρα μου θυμίζεις πρώτον στον γάμο μου που είχα χρωματικό θέμα κ σ αυτά είμαι αυστηρή, μου ξέφυγε όμως η απόχρωση του λουλουδιού σε σχέση με τη χρωματική πινελιά του νυφικού μου που ήταν ίδια με το κορδελάκι της μπομπονιέρες κ του προσκλητήριου. γιατί δεν είπα οκ για τα λουλούδια έχοντας μαζί την κορδέλα. ακόμα το σξεφτομαι πώς μου ξέφυγε. κ αναρψτιεμαι αν ασχολήθηκε κανεις όντως να παρατηρήσει ότι η πρόσκληση ηταν ιβουάρ σατινέ υφή ακριβώς ίδιο με το κουτάκι της μπομπονιέρας κ δεμένη με ίδια κορδελιτσα. κι η αδερφή μιυ πάλι στο γάμο είχε μια διχρωμία κ μια αντίθεση που ήταν σχεδιασμένη έτσι ώστε να δείχνει φυσική ποικιλία κ αναρωτιόταν αν το κατάλαβαν  ότι ηταν όντως σχεδιασμένο. Φοβάμαι πώς οι περισσότεροι δεν πρόσεξαν ούτε το ένα ούτε το άλλο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

19 minutes ago, Έσπερος said:

Αχ τώρα μου θυμίζεις πρώτον στον γάμο μου που είχα χρωματικό θέμα κ σ αυτά είμαι αυστηρή, μου ξέφυγε όμως η απόχρωση του λουλουδιού σε σχέση με τη χρωματική πινελιά του νυφικού μου που ήταν ίδια με το κορδελάκι της μπομπονιέρες κ του προσκλητήριου. γιατί δεν είπα οκ για τα λουλούδια έχοντας μαζί την κορδέλα. ακόμα το σξεφτομαι πώς μου ξέφυγε. κ αναρψτιεμαι αν ασχολήθηκε κανεις όντως να παρατηρήσει ότι η πρόσκληση ηταν ιβουάρ σατινέ υφή ακριβώς ίδιο με το κουτάκι της μπομπονιέρας κ δεμένη με ίδια κορδελιτσα. κι η αδερφή μιυ πάλι στο γάμο είχε μια διχρωμία κ μια αντίθεση που ήταν σχεδιασμένη έτσι ώστε να δείχνει φυσική ποικιλία κ αναρωτιόταν αν το κατάλαβαν  ότι ηταν όντως σχεδιασμένο. Φοβάμαι πώς οι περισσότεροι δεν πρόσεξαν ούτε το ένα ούτε το άλλο. 

Μπορώ να σου υπογράψω ότι δεν πρόσεξε κανείς τίποτα! Αλλά σε καταλαβαίνω! Και εγώ στο γάμο μου, έδωσα βάση σε λεπτομέρειες, όπως το δαντελένιο κορδελάκι που έδενε στα χαρτονένια πουγκάκια με το ρύζι. ή στην κορδέλα λινάτσας που έδενε στον φάκελο του προσκλητηρίου. Επίσης, το νυφικό μου, κάτω από την άσπρη δαντέλα, είχε σατέν ύφασμα χρώματος λαδί, το οποίο αχνοφαινόταν (κανείς δεν το κατάλαβε βέβαια) και δεν ήθελα ο άντρας μου να βάλει μπλε κοστούμι , διότι δεν θα ταίριαζε με την χρωματική τσαχπινιά του νυφικού μου..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, irin είπε:

Καλέ πες τα! πραγματικά πόσα παιδάκια τρώνε όλα τα όσπρια, πολλά λαχανικά κλπ και γενικά τα πάντα? ή τρώνε 5 μπουκιές από κάτι που δεν τους αρέσει? το 1%?

πάντως τα δικά μου από όσπρια τρώνε...φακές! από λαχανικά... χμμμ... δεν ξέρω, νομίζω ντομάτα-αγγούρι! το καρότο το ένα παιδί το τρώει μαγειρεμένο στα φαγητά αλλά όχι ωμό, το άλλο το τρώει μόνο ωμό! 

Εμένα ρε παιδια που της αρέσουν πολύ αλλά είναι φουλ αλλεργική?τα όσπρια εννοώ.κ ο αρακάς.

πρίν από 8 λεπτά , Yovanna είπε:

Μπορώ να σου υπογράψω ότι δεν πρόσεξε κανείς τίποτα! Αλλά σε καταλαβαίνω! Και εγώ στο γάμο μου, έδωσα βάση σε λεπτομέρειες, όπως το δαντελένιο κορδελάκι που έδενε στα χαρτονένια πουγκάκια με το ρύζι. ή στην κορδέλα λινάτσας που έδενε στον φάκελο του προσκλητηρίου. Επίσης, το νυφικό μου, κάτω από την άσπρη δαντέλα, είχε σατέν ύφασμα χρώματος λαδί, το οποίο αχνοφαινόταν (κανείς δεν το κατάλαβε βέβαια) και δεν ήθελα ο άντρας μου να βάλει μπλε κοστούμι , διότι δεν θα ταίριαζε με την χρωματική τσαχπινιά του νυφικού μου..

Εγώ του είπα να μην βάλει γραβάτα κ  συμφώνησε.πηρε ειδικό πουκάμισο.

Στο προσκλητήριο δεν είχαμε κείμενο.ηταν υπέροχο.ελεγε μόνο ονόματα τόπος ώρα παρτυ.τυπωσαμε λ τις ίδιες κάρτες με τα ονόματα μας λ τα στείλαμε ευχαριστήριο. Ευχαριστήσουμε τον καθένα για το δώρο του με σχολειο.σεψκαποιους στείλαμε ως ευχαριστήριο καρτ ποστάλ από την Αμερική λέγοντας τους οτιβμεψτα χρήματα που μας έδωσαν κάναμε πχ εκδρομή στο γκραν κάνυον.

Ταξίδια...κλαψ...Και να σας πω εδώ ότι ξαναπαντρευτηκαμε στο Λας Βέγκας.τον έπεισα.τι ψώνιο που ήμουν.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Εμένα ρε παιδια που της αρέσουν πολύ αλλά είναι φουλ αλλεργική?τα όσπρια εννοώ.κ ο αρακάς.

Εγώ του είπα να μην βάλει γραβάτα κ  συμφώνησε.πηρε ειδικό πουκάμισο.

Στο προσκλητήριο δεν είχαμε κείμενο.ηταν υπέροχο.ελεγε μόνο ονόματα τόπος ώρα παρτυ.τυπωσαμε λ τις ίδιες κάρτες με τα ονόματα μας λ τα στείλαμε ευχαριστήριο. Ευχαριστήσουμε τον καθένα για το δώρο του με σχολειο.σεψκαποιους στείλαμε ως ευχαριστήριο καρτ ποστάλ από την Αμερική λέγοντας τους οτιβμεψτα χρήματα που μας έδωσαν κάναμε πχ εκδρομή στο γκραν κάνυον.

Ταξίδια...κλαψ...Και να σας πω εδώ ότι ξαναπαντρευτηκαμε στο Λας Βέγκας.τον έπεισα.τι ψώνιο που ήμουν.

Έλα ρε συ! Γάμος στο Λας Βέγκας?? Επική καλτίλα! Πω πω σούπερ ταξίδι κάνατε! Και εγώ χάρηκα που πήγα 5 μέρες Βενετία για γαμήλιο.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 26 λεπτά , Yovanna είπε:

Μπορώ να σου υπογράψω ότι δεν πρόσεξε κανείς τίποτα! Αλλά σε καταλαβαίνω! Και εγώ στο γάμο μου, έδωσα βάση σε λεπτομέρειες, όπως το δαντελένιο κορδελάκι που έδενε στα χαρτονένια πουγκάκια με το ρύζι. ή στην κορδέλα λινάτσας που έδενε στον φάκελο του προσκλητηρίου. Επίσης, το νυφικό μου, κάτω από την άσπρη δαντέλα, είχε σατέν ύφασμα χρώματος λαδί, το οποίο αχνοφαινόταν (κανείς δεν το κατάλαβε βέβαια) και δεν ήθελα ο άντρας μου να βάλει μπλε κοστούμι , διότι δεν θα ταίριαζε με την χρωματική τσαχπινιά του νυφικού μου..

Εγγ είχα σομόν κ τριαντάφυλλα ως θέμα. ο άντρας μου είδε κάπου κάτι με ελιά κ ως λάτρης της βουκολικής ζωής εξέφρασε την επιθυμία να το ενσωματώσουμε κάπως αλλά όχι με ιδιαίτερο ζήλο. δεν βρήκαμε όμως κάποιο μπιχλίμπιδι με ελιά για να μπει στις μπομπονιέρες (τις έφτιαξα εγω), δεν ψάξαμε φανατικά γιατί δεν είναι κι ότι θα έτρεχε να το κυνηγήσει, οπότε τι κρίμα δεν βάλαμε ελιά που θα ταίριαζε τόσο ωραία με τα σομόν τριαντάφυλλα! 

 

γραβατα δεν έβαλε αλλά μου το είπε τελευταία στιγμή στο μαγαζί όπου απλώς ξεροκατάπια κ κοίταξα την πεθερά μου με απόγνωση (εκείνη με κοίταξε με ύφος «δικό σου πρόβλημα πλέον, εγω τον μεγάλωσα κ δεν φέρω ευθύνη, σε λυπάμαι μεν αλλά ας προσεχες). Μετά σκεφτόμουν που η μαμα μου δεν θα το βρει καθωσπρεπει. Αλλά τότε δεν φορούσε ούτε ο πρωθυπουργοσ, οπότε ήμασταν στη μόδα. Πήρε κι εκείνος ειδικό πουκάμισο κ ήταν γενικα πολύ ωραίο κ καλοραμμένο κουστούμι, ας είναι καλά η πεθερά μου που το έψαξε. και το φόρεσε έκτοτε κ σ άλλους γάμους κ βαφτίσεις κ θα συνεχίσει να το φοράει για καιρό, οπότε εκ των υστέρων κρίνεται ως εξαιρετική επιλογή. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, μαγιοπουλας said:

Πηγαμε νέα Υόρκη, λες Βέγκας κ Μαουι.

Μπροντγουει, οφ μπροντγουει,τσίρκο του ήλιου σε μια επική παράσταση κ Σελίν ντιον.ολα τα εισητηρια,κλεισμένα πέντε μήνες πριν.κ το λέω αυτό γιατί η Τσιμιτσιλη παντρεύτηκε μια μέρα μετά από μένα κ την συνάντησα στο λας Βέγκας.περιμενε να πάρει εισητηρια για την Σελίν ντιον κ δεν βρήκε φυσικά.περασα από δίπλα της κ άφησα σκόνη με τα εισητηρια στο χέρι.

Επίσης δεν με αναγνωρίζω είπα στον άντρα μου να δωσουμε 300 ευρώ παραπάνω για να προβάλλεται ο γάμος 24 ώρες κ να τον δουν οι φίλοι μας.φυσικα κ δεν μου κανε το χατήρι.για παπα ομως είχαμε τον Έλβις.ω ναι!είχα πάρει κ το πέπλο μου μαζί.ειχα αγοράσει κ σαγιονάρες just married   για να αφήνω πατημασιές στην παραλία στη Χαβάη.

Έσπερος νομίζω σε ξεπέρασα με τη σαγιοναρα

Εντάξει, έπος! Πω πω, τότε που η Σελίν τραγουδούσε Στο Λας Βέγκας ε? Θα έσκαγα αν ήμουν και δεν έβρισκα εισιτήρια! Τραγούδησε το τραγούδι από το bagdad cafe (calling you )??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 14 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Πηγαμε νέα Υόρκη, λες Βέγκας κ Μαουι.

Μπροντγουει, οφ μπροντγουει,τσίρκο του ήλιου σε μια επική παράσταση κ Σελίν ντιον.ολα τα εισητηρια,κλεισμένα πέντε μήνες πριν.κ το λέω αυτό γιατί η Τσιμιτσιλη παντρεύτηκε μια μέρα μετά από μένα κ την συνάντησα στο λας Βέγκας.περιμενε να πάρει εισητηρια για την Σελίν ντιον κ δεν βρήκε φυσικά.περασα από δίπλα της κ άφησα σκόνη με τα εισητηρια στο χέρι.

Επίσης δεν με αναγνωρίζω είπα στον άντρα μου να δωσουμε 300 ευρώ παραπάνω για να προβάλλεται ο γάμος 24 ώρες κ να τον δουν οι φίλοι μας.φυσικα κ δεν μου κανε το χατήρι.για παπα ομως είχαμε τον Έλβις.ω ναι!είχα πάρει κ το πέπλο μου μαζί.ειχα αγοράσει κ σαγιονάρες just married   για να αφήνω πατημασιές στην παραλία στη Χαβάη.

Έσπερος νομίζω σε ξεπέρασα με τη σαγιοναρα

Καλά ρεεεε τόσα χρόνια εδώ μέσα έχουμε πει πόσα και πόσα και αυτό το κρατούσες;;; Επικά σκηνικά!!! :lol:

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Έσπερος νομίζω σε ξεπέρασα με τη σαγιοναρα

Όχι! Γιατί εγω είχα σομόν σαγιονάρα με φο στρασακια, επειδή κ η μαμα μου ήθελε να φοράω νυχτικό, ρομπακι  κ πασουμακια όσο θα με χτένιζαν (ενώ δεν περίμενα κόσμο ούτε φωτογράφο) κι επειδή διέθετε εκείνη την αγορά αλλά ήθελα κ λίγο να της τη σπάσω, πήρα ένα νυχτικό χωρίς ρόμπα, με ασορτί σομόν εσώρουχα (πετυχημένη αγορά, το βρακι ήταν στενό κ μ έκοβε  κ το σουτιέν τόσο ενισχυμένο που δεν φοριόταν με το νυφικό που είχα προβάρει με άλλο σουτιέν, αλλά τώρα όμως μου κάνει καταπληκτικό μπούστο), κ σαγιονάρα από κατάστημα που έδειχνε πολύ εντυπωσιακή. Ξέρουμε κι εμείς από γαμήλιες σαγιονάρες. 

 

(για την ιστορία, τα πετραδάκια της σαγιονάρες ξέφτισαν γρήγορα κ αποκαλύφθηκε από κάτω ότι ήταν ίδια με τις ταπεινές mitsuko που παίρνεις στο σουπερμάρκετ). 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 9 λεπτά , Έσπερος είπε:

Όχι! Γιατί εγω είχα σομόν σαγιονάρα με φο στρασακια, επειδή κ η μαμα μου ήθελε να φοράω νυχτικό, ρομπακι  κ πασουμακια όσο θα με χτένιζαν (ενώ δεν περίμενα κόσμο ούτε φωτογράφο) κι επειδή διέθετε εκείνη την αγορά αλλά ήθελα κ λίγο να της τη σπάσω, πήρα ένα νυχτικό χωρίς ρόμπα, με ασορτί σομόν εσώρουχα (πετυχημένη αγορά, το βρακι ήταν στενό κ μ έκοβε  κ το σουτιέν τόσο ενισχυμένο που δεν φοριόταν με το νυφικό που είχα προβάρει με άλλο σουτιέν, αλλά τώρα όμως μου κάνει καταπληκτικό μπούστο), κ σαγιονάρα από κατάστημα που έδειχνε πολύ εντυπωσιακή. Ξέρουμε κι εμείς από γαμήλιες σαγιονάρες. 

 

(για την ιστορία, τα πετραδάκια της σαγιονάρες ξέφτισαν γρήγορα κ αποκαλύφθηκε από κάτω ότι ήταν ίδια με τις ταπεινές mitsuko που παίρνεις στο σουπερμάρκετ). 

ξέρεις από γαμήλιες σαγιονάρες αλλά πουυυ τις άφηνες τις πατημασιές σου εσύ? εεεεε? Γατάκι! :P

 

 

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 10 λεπτά , marakiz είπε:

ξέρεις από γαμήλιες σαγιονάρες αλλά πουυυ τις άφηνες τις πατημασιές σου εσύ? εεεεε? Γατάκι! :P

 

 

ενταξει αυτή τη σαγιονάρα τη φορούσα κ στις διακοπές μου κ στο γαμήλιο ταξίδι σε διάφορες ειδυλλιακός παραλίες των Κυκλάδων. Δεν είναι Λας Βεγκας αλλά τέλος πάντων αμμουδιά, κοσμική κίνηση κλπ, δεν είμαστε τίποτα παρακατιανοί! 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Έσπερος said:

ενταξει αυτή τη σαγιονάρα τη φορούσα κ στις διακοπές μου κ στο γαμήλιο ταξίδι σε διάφορες ειδυλλιακός παραλίες των Κυκλάδων

Ποια καλέ? Αυτή με τα στρασάκια? Στην αμμουδιά? Ελπίζω να είχαν ξεφτίσει ήδη τα στρασάκια! Αλλιώς fashion police μας ακούς??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

18 minutes ago, annoulen said:

Έχω μεινει σπητσλες με το γάμο της @μαγιοπουλας!!!

Επίσης ελπίζω να μην μπει κάνενα νέο μέλος στις τελευταίες σελίδες αυτού του τόπικ ψαχνοντας ιδέες για παιδικό παρτυ... 

 

Γάμος στο Λας Βέγκας θέμα για πάρτυ για 4χρονα?? Πολύ μπροστά!! Τι?? Όχι??

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , Yovanna είπε:

Ποια καλέ? Αυτή με τα στρασάκια? Στην αμμουδιά? Ελπίζω να είχαν ξεφτίσει ήδη τα στρασάκια! Αλλιώς fashion police μας ακούς??

νομίζ, αν θυμάμαι κσλα, ότι τα στρασακια άντεξαν λιγότερο από το γαμήλιο πεντικιούρ-μανικιούρ. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 36 λεπτά , irin είπε:

Οχι οχι! Παιδικο παρτυ στο λας βεγκας!

Καλά. Θα ήταν τέλεια εκει για παρτυ.ειναι 24ωρο το παρτυ.θεματικα ξενοδοχεία,όλα με ψεύτικο ουρανό για να μην καταλαβαίνεις το χρόνο.κ νύφες να ξεπεταγονται παντού.

Είχα μια νύστα ομως...

Θυμήθηκα τώρα ότι στα δύο διαλείμματα της Σελίν ντιον μας έδειχναν στιγμές με την οικογένεια της κ τα δίδυμα.Με τις αποβολες που ειχα πολύ την σκεφτόμουν που τα κατάφερε .τόσο πολύ που μετά από μια υστεροσκοπιση την ώρα που με πήγαινε στην αίθουσα ανάληψης ο τραυματιοφορεας με θυμάμαι να του λέω ότι είδα στο Βέγκας την Σελίν ντιον κ οτι μια μέρα θα τα καταφέρω όπως κι εκείνη να κάνω παιδί.

Αυτό σε συνδυασμό με την αναισθησιολογο πιο πριν.με θυμάμαι να γυρνάω στο μέρος της αφού ξύπνησα κ να τη ρωτάω αν ξέρει πότε θα βγει η αιθιλαναμινη μου.ηταν μια εξέταση που περίμενα τρεις μήνες να βγει από το τμήμα καθ έξιν αποβολων του Έλενας.

 

1 hour ago, annoulen είπε:

Έχω μεινει σπητσλες με το γάμο της @μαγιοπουλας!!!

Επίσης ελπίζω να μην μπει κάνενα νέο μέλος στις τελευταίες σελίδες αυτού του τόπικ ψαχνοντας ιδέες για παιδικό παρτυ... 

 

Ναι .θα καταλήξουν τα τετράχρονο στην ταράτσα σαν την ταινία...

1 hour ago, little lamb είπε:

Νομιζω οτι το εχω ξαναδιαβασει για τον γαμο με τον Ελβις εδω στο φορουμ! Μαγιοπουλας δεν ησουν εσυ που το ειχες ξαναπει;

Πιθανόν.

1 ώρα πρίν, marakiz είπε:

ξέρεις από γαμήλιες σαγιονάρες αλλά πουυυ τις άφηνες τις πατημασιές σου εσύ? εεεεε? Γατάκι! :P

 

 

Ήμουν σίγουρη για την εμπλοκή της μαμάς παλι:grin:

1 ώρα πρίν, Έσπερος είπε:

Όχι! Γιατί εγω είχα σομόν σαγιονάρα με φο στρασακια, επειδή κ η μαμα μου ήθελε να φοράω νυχτικό, ρομπακι  κ πασουμακια όσο θα με χτένιζαν (ενώ δεν περίμενα κόσμο ούτε φωτογράφο) κι επειδή διέθετε εκείνη την αγορά αλλά ήθελα κ λίγο να της τη σπάσω, πήρα ένα νυχτικό χωρίς ρόμπα, με ασορτί σομόν εσώρουχα (πετυχημένη αγορά, το βρακι ήταν στενό κ μ έκοβε  κ το σουτιέν τόσο ενισχυμένο που δεν φοριόταν με το νυφικό που είχα προβάρει με άλλο σουτιέν, αλλά τώρα όμως μου κάνει καταπληκτικό μπούστο), κ σαγιονάρα από κατάστημα που έδειχνε πολύ εντυπωσιακή. Ξέρουμε κι εμείς από γαμήλιες σαγιονάρες. 

 

(για την ιστορία, τα πετραδάκια της σαγιονάρες ξέφτισαν γρήγορα κ αποκαλύφθηκε από κάτω ότι ήταν ίδια με τις ταπεινές mitsuko που παίρνεις στο σουπερμάρκετ). 

Η δική μκυ σαγιονάρα έγραφε just married κ άφηνε πατημασιές.μετα από την χαβά επική παραλία την πήγα κατευθείαν στη νότιο ευβοια.ειχα κ καπέλο κ σαγιονάρα αντίστοιχα.

πρίν από 13 λεπτά , μαγιοπουλας είπε:

Καλά. Θα ήταν τέλεια εκει για παρτυ.ειναι 24ωρο το παρτυ.θεματικα ξενοδοχεία,όλα με ψεύτικο ουρανό για να μην καταλαβαίνεις το χρόνο.κ νύφες να ξεπεταγονται παντού.

Είχα μια νύστα ομως...

Θυμήθηκα τώρα ότι στα δύο διαλείμματα της Σελίν ντιον μας έδειχναν στιγμές με την οικογένεια της κ τα δίδυμα.Με τις αποβολες που ειχα πολύ την σκεφτόμουν που τα κατάφερε .τόσο πολύ που μετά από μια υστεροσκοπιση την ώρα που με πήγαινε στην αίθουσα ανάληψης ο τραυματιοφορεας με θυμάμαι να του λέω ότι είδα στο Βέγκας την Σελίν ντιον κ οτι μια μέρα θα τα καταφέρω όπως κι εκείνη να κάνω παιδί.

Αυτό σε συνδυασμό με την αναισθησιολογο πιο πριν.με θυμάμαι να γυρνάω στο μέρος της αφού ξύπνησα κ να τη ρωτάω αν ξέρει πότε θα βγει η αιθιλαναμινη μου.ηταν μια εξέταση που περίμενα τρεις μήνες να βγει από το τμήμα καθ έξιν αποβολων του Έλενας.

 

Ναι .θα καταλήξουν τα τετράχρονο στην ταράτσα σαν την ταινία...

Πιθανόν.

Ήμουν σίγουρη για την εμπλοκή της μαμάς παλι:grin:

Η δική μκυ σαγιονάρα έγραφε just married κ άφηνε πατημασιές.μετα από την χαβά επική παραλία την πήγα κατευθείαν στη νότιο ευβοια.ειχα κ καπέλο κ σαγιονάρα αντίστοιχα.

Πετσέτα εννοουσα.την πήρα κ φέτος στο εξοχικο στην παραλία.:rolleyes:

1 ώρα πρίν, Yovanna είπε:

Εντάξει, έπος! Πω πω, τότε που η Σελίν τραγουδούσε Στο Λας Βέγκας ε? Θα έσκαγα αν ήμουν και δεν έβρισκα εισιτήρια! Τραγούδησε το τραγούδι από το bagdad cafe (calling you )??

Μας είπε ότι θα τραγουδήσει με τον στιβυ Γουόλτερ κ τον εμφάνισε.ηταν ομως το ολόγραμμα του .δεν το είπε αυτό το τραγούδι.

Επίσης είχα μια τεραστια ανησυχία τότε. Κλείσαμε το ταξίδι το Γενάρη του 2011 για ιουλιο.Λιγο μετά ήρθε το τσουνσμι κ υπήρχε πιθανότητα να εξαφανιστεί το Μαουι. Έκλαιγα τα λεφτά μας.τελικα έμεινε στη θέση του.

Φοβερές ανησυχειες.Μην σας τυχει:grin:

Πάντως Οσο εύκολο ήταν να βρεις παπα Έλβις εκεί τόσο δύσκολο ήταν να κλείσουμε το γάμο στο καβούρι.ειχαμε τρελό μέσον.αλλιως δεν θα γινόταν.κι εκεί τρελή αγωνία.

α ρε τι έχω περάσει...

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, μαγιοπουλας said:

.Και να σας πω εδώ ότι ξαναπαντρευτηκαμε στο Λας Βέγκας.τον έπεισα.τι ψώνιο που ήμουν.

Έλα ρεεεεε!!! Φοβερή εμπειρία ε???

11 hours ago, Έσπερος said:

Εγγ είχα σομόν κ τριαντάφυλλα ως θέμα.

Εγώ είχα κόκκινα τριαντάφυλλα, πολύ ωραίος ήταν ο στολισμός μας, όμως ακόμα αναρωτιέμαι γιατί να δώσουμε τόσο λεφτά για λουλούδια!!!

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, kotsifikos said:

Εγώ είχα κόκκινα τριαντάφυλλα, πολύ ωραίος ήταν ο στολισμός μας, όμως ακόμα αναρωτιέμαι γιατί να δώσουμε τόσο λεφτά για λουλούδια!!!

Φανταστικό. Κυρίως για Χειμώνα. Είχα πάει σε ένα γάμο στον Αγ. Διονύσιο Αεροπαγίτη , Χειμώνα , με τέτοιο στολισμό και ήταν παραμυθένια. Α, καλά, νομίζω όλοι όταν σκεφτόμαστε τα χρήματα που ξοδέψαμε, θέλουμε να κλάψουμε..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 34 λεπτά , kotsifikos είπε:

Έλα ρεεεεε!!! Φοβερή εμπειρία ε???

Εγώ είχα κόκκινα τριαντάφυλλα, πολύ ωραίος ήταν ο στολισμός μας, όμως ακόμα αναρωτιέμαι γιατί να δώσουμε τόσο λεφτά για λουλούδια!!!

δεν είχα φανταστεί ότι τα λουλούδια ήταν τόσο ακριβά… κατάφερα βρβαια να πετύχω τον πλουσιότερο δυνατό στολισμό με την πιο ανεκτή τιμή, οπότε είμαι ευχαριστημένη. 

πρίν από 11 λεπτά , Yovanna είπε:

Φανταστικό. Κυρίως για Χειμώνα. Είχα πάει σε ένα γάμο στον Αγ. Διονύσιο Αεροπαγίτη , Χειμώνα , με τέτοιο στολισμό και ήταν παραμυθένια. Α, καλά, νομίζω όλοι όταν σκεφτόμαστε τα χρήματα που ξοδέψαμε, θέλουμε να κλάψουμε..

εγω δεν μετανιώνω. γιατί ήταν κ η τελευταία μεγάλη συνάντηση με φίλους κ γενικα περασαμε ωραία κ πιστεύω ότι άξιζε. αρκετά χρήματα δόθηκαν αλλά όχι κάτι εξωφρενικό. πιο πολύ έχω μετανιώσει για τη διαχείριση των δώρων.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 46 λεπτά , kotsifikos είπε:

Έλα ρεεεεε!!! Φοβερή εμπειρία ε???

Εγώ είχα κόκκινα τριαντάφυλλα, πολύ ωραίος ήταν ο στολισμός μας, όμως ακόμα αναρωτιέμαι γιατί να δώσουμε τόσο λεφτά για λουλούδια!!!

 

Κι εγώ λευκά, μέσα στο καταχείμωνο. Πολύ μου άρεσε, δεν τα μετάνιωσα καθόλου αυτά τα χρήματα!

Αλλά εντάξει, ό,τι και να πούμε, η @μαγιοπουλας μας τρώει όλες!

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Έσπερος said:

εγω δεν μετανιώνω. γιατί ήταν κ η τελευταία μεγάλη συνάντηση με φίλους κ γενικα περασαμε ωραία κ πιστεύω ότι άξιζε. αρκετά χρήματα δόθηκαν αλλά όχι κάτι εξωφρενικό. πιο πολύ έχω μετανιώσει για τη διαχείριση των δώρων.

Ούτε εγώ μετανιώνω , ούτε έκανα υπερπαραγωγές, αλλά για μόνο 100 άτομα που είμασταν, θεωρώ έφυγαν πολλά χρήματα. Δεν μπορώ να φανταστώ όμως πώς θα πετύχαινα να ξοδευτούν λιγότερα. Βέβαια, επειδή ήταν σε νησί, επιβαρυνθήκαμε και τη διαμονή των καλεσμένων για 2 βράδια για τους περισσότερους + το beach party για τους νεότερους το προηγούμενο βράδυ (πολυυυυ αλκοολ!) και το τραπέζωμα των γονιών μου στους υπόλοιπους. Εμείς, τα δώρα τα χρησιμοποιήσαμε για τις εξωσωματικές κυρίως! Το 5ήμερο στη Βενετία ήταν δώρο του αδερφού του άντρα μου!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις καναμε χριστουγεννιατικη βαφτιση με τα κοκκινα-βυσσινι χρωματα που λετε! Δεν ειχαμε θεμα, αλλα ειχα κανει χριστουγεννιατικη προσκληση και μπομπονιερα και η εκκλησια επειδη γιορταζε εκεινες τις μερες ειχε στολισμενο ολο το τεμπλο με αλεξανδρινα!

 

Για τα λουλουδια του γαμου την εχω ξαναπει την ιστορια: επειδη ειχαμε ψυλλιαστει οτι δεν τα προσεχει κανεις και μετα τα κλαις, ζητησαμε μονο να στολισουν το αυτοκινητο, τις λαμπαδες, την ανθοδεσμη, δυο μικρες ανθοστηλες στην πορτα, τα μαλλια μου και μπουντουνιερες των ανδρων. Ενα μαγαζι λοιπον, που το ειχαμε δει σε αλλο γαμο που ειχε σε ολο το προαυλιο μαξιλαρακια, φαναρακια, γαζες και λουλουδια, οταν του ειπαμε οτι θελουμε μονο αυτα, η κυρια μας κοιτουσε με υφος "αυτο δεν ειναι στολισμος" και μας ειπε ευθεως οτι δεν αξιζει να στειλει ατομο μονο γι'αυτα και να περασει ο γαμπρος πηγαινοντας στην εκκλησια να τα παρει να τα βαλει μονος του. :shock: Οταν δε ειπαμε το μερος της δεξιωσης, που δεν ηταν κτημα, δεν ηταν ομως ουτε ταβερνα, ηταν ενας χωρος δεξιωσεων με ωραια πλακοστρωτη αυλη, λιμνουλα και κανονικες ροτοντες δεξιωσεων, παλι μας κοιταξε με υφος "τι παρακατιανοι" και μας ειπε "ενταξει το ταδε ενα τιμιο μαγαζι ειναι". Φυσικα δεν ξαναπατησαμε με αυτο το υφακι. Καναμε αλλου και μειναμε ευχαριστημενοι, αν και μας εβαλαν (δωρεαν) δευτερη ανθοδεσμη και κορσαζ κουμπαρας παρολο που τους ειχαμε πει οτι δεν θελουμε. Χαμενα πηγαν, η κουμπαρα δεν το ηθελε και δεν σκεφτηκα να το φορεσω εγω οπως ειδα αργοτερα οτι εκαναν αλλες νυφες, και την ανθοδεσμη δεν ηθελα να την πεταξω γιατι ντρεπομουν το σοου, και δεν σκεφτηκα να την πεταξω οταν ειχαμε μεινει μονο καμια εικοσαρια φιλοι στο τελος.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...