Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γενέθλια σε παιδότοπο ή σε σπίτι;


Recommended Posts

πρίν από 40 λεπτά , Yovanna είπε:

ΙΟΥ!!:wacko::evil::twisted::x:x (δεν βρίσκω emoji που ξερνάει!)

Δε θέλω ΊΟΥ πρώτα θα δοκιμάσεις και μετά! :lol: 

Αποφασίσατε για το πάρτυ; Εμείς μας βλέπω πάλι 3 και ο κούκος Γενάρη μήνα αν δεν κάνει καμία Κυριακή καλό καιρό να βγούμε έξω θα σβήσει τα 4 κεράκια όπως πέρσυ εμείς και εμείς αν έχουμε πάλι απαγορεύσεις! 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 2,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

11 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Δε θέλω ΊΟΥ πρώτα θα δοκιμάσεις και μετά! :lol: 

Αποφασίσατε για το πάρτυ; Εμείς μας βλέπω πάλι 3 και ο κούκος Γενάρη μήνα αν δεν κάνει καμία Κυριακή καλό καιρό να βγούμε έξω θα σβήσει τα 4 κεράκια όπως πέρσυ εμείς και εμείς αν έχουμε πάλι απαγορεύσεις! 

Ναι, το έγραψα παραπάνω! Αχ δεν με παρακολουθείς!:evil::evil: Τι καλύτερο μπορεί να έχεις να κάνεις! :mrgreen: Έκλεισα το εστιατόριο - παιδότοπο (τον εξωτερικό χώρο).

Για πες τώρα, και εσύ και όποια άλλη θέλει, να βάλω θέμα στο πάρτυ ή είναι αμερικανιές? Θα μου άρεσε, αλλά απαιτεί περισσότερο κόπο και χρήμα. Μέσα στην τιμή, περιλαμβάνεται διακόσμηση με ράνερ, μπαλόνια και γλαστράκια. Αν θέλω θέμα, τα αγοράζω μόνη μου. Και δεν φημίζομαι για το πνεύμα οικονομίας μου, οπότε είμαι ικανή να σηκώσω το balloon Planet της γειτονιάς μου.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Yovanna είπε:

Ναι, το έγραψα παραπάνω! Αχ δεν με παρακολουθείς!:evil::evil: Τι καλύτερο μπορεί να έχεις να κάνεις! :mrgreen: Έκλεισα το εστιατόριο - παιδότοπο (τον εξωτερικό χώρο).

Για πες τώρα, και εσύ και όποια άλλη θέλει, να βάλω θέμα στο πάρτυ ή είναι αμερικανιές? Θα μου άρεσε, αλλά απαιτεί περισσότερο κόπο και χρήμα. Μέσα στην τιμή, περιλαμβάνεται διακόσμηση με ράνερ, μπαλόνια και γλαστράκια. Αν θέλω θέμα, τα αγοράζω μόνη μου. Και δεν φημίζομαι για το πνεύμα οικονομίας μου, οπότε είμαι ικανή να σηκώσω το balloon Planet της γειτονιάς μου.

Εμένα μου αρέσουν τα θέματα και βάζω συνήθως στα πάρτι μας, εφόσον όμως θα υπάρχει ήδη διακόσμηση και ο παιδότοπος είναι έτσι κι αλλιώς ακριβός, θα είναι περιττό έξοδο.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Yovanna είπε:

Ναι, το έγραψα παραπάνω! Αχ δεν με παρακολουθείς!:evil::evil: Τι καλύτερο μπορεί να έχεις να κάνεις! :mrgreen: Έκλεισα το εστιατόριο - παιδότοπο (τον εξωτερικό χώρο).

Για πες τώρα, και εσύ και όποια άλλη θέλει, να βάλω θέμα στο πάρτυ ή είναι αμερικανιές? Θα μου άρεσε, αλλά απαιτεί περισσότερο κόπο και χρήμα. Μέσα στην τιμή, περιλαμβάνεται διακόσμηση με ράνερ, μπαλόνια και γλαστράκια. Αν θέλω θέμα, τα αγοράζω μόνη μου. Και δεν φημίζομαι για το πνεύμα οικονομίας μου, οπότε είμαι ικανή να σηκώσω το balloon Planet της γειτονιάς μου.

Τώρα μπήκα στο θέμα θα το διαβάσω μετά, πεταχτά είδα στην αρχή ότι έψαχνες :lol:

Όταν λες θέμα; Ήρωες; Η γενικότητες τύπου ζωάκια αυτοκινητάκια κλπ πως το σκέφτεσαι; 

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 35 λεπτά , Έσπερος είπε:

Ναι, γιατί ας πούμε δεν αποκλείει μια κατηγορία τελείως. υα φάει κ φρουτα (σχεδον όλα) κ λαχανικά κ όσπρια κ κρέας κλπ όμως μπορεί να είναι ένα είδος ανά κατηγορία. όσπρια ας πούμε παλιά έτρωγε τα πάντα (όσα κάναμε), μετά βαρέθηκε τις φακές μετά τα ρεβύθια κ τώρα κ τη φασολάδα. γίγαντες απλώς δεν θέλησε ποτέ να δοκιμάσει. τρώει κάποια σαλατικά αλλά όχι όλα. κοκ. αυτό δημιουργεί πρόβλημα από ένα σημείο κ μετά. Ωραίο είναι που το απολαμβάνει το φαγητό γενθκα , αλλά κάποιες φορές θα ήταν πιο απλό από ένα φαγητό που δεν τιυ πολυαρεσει να φάει έστω πέντε μπουκιές με συζήτηση. 

Εσένα όταν δεν σου πολυαρέσει ένα φαγητό τρως με συζήτηση 5 μπουκιές ή τρως κάτι που σου αρέσει αντίστοιχης θρεπτικής αξίας? Τα παιδιά μεγαλώνουν κι όσο μεγαλώνουν έχουν τις προτιμήσεις τους. Που να δεις με δυο παιδιά και το καθένα τις προτιμήσεις του. Πρόβλημα είναι για μας που μαγειρεύουμε, όχι γι αυτά εφόσον τρώνε ικανοποιητικά κι από όλες τις ομάδες φαγητών.

πρίν από 18 λεπτά , Yovanna είπε:

Ναι, το έγραψα παραπάνω! Αχ δεν με παρακολουθείς!:evil::evil: Τι καλύτερο μπορεί να έχεις να κάνεις! :mrgreen: Έκλεισα το εστιατόριο - παιδότοπο (τον εξωτερικό χώρο).

Για πες τώρα, και εσύ και όποια άλλη θέλει, να βάλω θέμα στο πάρτυ ή είναι αμερικανιές? Θα μου άρεσε, αλλά απαιτεί περισσότερο κόπο και χρήμα. Μέσα στην τιμή, περιλαμβάνεται διακόσμηση με ράνερ, μπαλόνια και γλαστράκια. Αν θέλω θέμα, τα αγοράζω μόνη μου. Και δεν φημίζομαι για το πνεύμα οικονομίας μου, οπότε είμαι ικανή να σηκώσω το balloon Planet της γειτονιάς μου.

Μπορείς αν θες θέμα να το χωρέσεις στην τούρτα του και στα δωράκια που θα κάνεις στους φίλους του.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

14 minutes ago, marakiz said:

Εμένα μου αρέσουν τα θέματα και βάζω συνήθως στα πάρτι μας, εφόσον όμως θα υπάρχει ήδη διακόσμηση και ο παιδότοπος είναι έτσι κι αλλιώς ακριβός, θα είναι περιττό έξοδο.

Ίσχύει! Εντελώς περιττό!

 

10 minutes ago, λουκουμαδάκι said:

Τώρα μπήκα στο θέμα θα το διαβάσω μετά, πεταχτά είδα στην αρχή ότι έψαχνες :lol:

Όταν λες θέμα; Ήρωες; Η γενικότητες τύπου ζωάκια αυτοκινητάκια κλπ πως το σκέφτεσαι; 

πχ disney, pj masks, minions , cars, halloween κτλ. Οπότε διακόσμηση, τούρτα, δωράκια κτλ, έχουν το εκάστοτε θέμα.

12 minutes ago, marakiz said:

Μπορείς αν θες θέμα να το χωρέσεις στην τούρτα του και στα δωράκια που θα κάνεις στους φίλους του.

Ναι, το σκέφτηκα και αυτό. Βέβαια έτσι παίζει να μην καταλάβει κανείς ότι υπήρχε θέμα στο πάρτυ.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , marakiz είπε:

Εσένα όταν δεν σου πολυαρέσει ένα φαγητό τρως με συζήτηση 5 μπουκιές ή τρως κάτι που σου αρέσει αντίστοιχης θρεπτικής αξίας? Τα παιδιά μεγαλώνουν κι όσο μεγαλώνουν έχουν τις προτιμήσεις τους. Που να δεις με δυο παιδιά και το καθένα τις προτιμήσεις του. Πρόβλημα είναι για μας που μαγειρεύουμε, όχι γι αυτά εφόσον τρώνε ικανοποιητικά κι από όλες τις ομάδες φαγητών.

Καλέ πες τα! πραγματικά πόσα παιδάκια τρώνε όλα τα όσπρια, πολλά λαχανικά κλπ και γενικά τα πάντα? ή τρώνε 5 μπουκιές από κάτι που δεν τους αρέσει? το 1%?

πάντως τα δικά μου από όσπρια τρώνε...φακές! από λαχανικά... χμμμ... δεν ξέρω, νομίζω ντομάτα-αγγούρι! το καρότο το ένα παιδί το τρώει μαγειρεμένο στα φαγητά αλλά όχι ωμό, το άλλο το τρώει μόνο ωμό! 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 37 λεπτά , Yovanna είπε:

Ίσχύει! Εντελώς περιττό!

 

πχ disney, pj masks, minions , cars, halloween κτλ. Οπότε διακόσμηση, τούρτα, δωράκια κτλ, έχουν το εκάστοτε θέμα.

Ναι, το σκέφτηκα και αυτό. Βέβαια έτσι παίζει να μην καταλάβει κανείς ότι υπήρχε θέμα στο πάρτυ.

θα συμφωνησω

εμεις παντα εχουμε θεμα,αλλα συνηθως ειναι κτ μεταξυ μας κ οικονομικο

επειδη εχει στολισμο μπορεις να το βαλεις στα επιπλεον,πχ τουρτα κλπ

κ ηθελα να στο γραψω μερες,γενεθλια 31/10 κ δ θα ειναι halloween?

εμενα το ζητανε αλλα δ βολευει ημερολογιακα

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, vicky86 said:

 

κ ηθελα να στο γραψω μερες,γενεθλια 31/10 κ δ θα ειναι halloween?

εμενα το ζητανε αλλα δ βολευει ημερολογιακα

Αχ μη με ξεσηκώνεις! Το σκεφτόμουν από τη μέρα που αποφάσισα για 31/10! Αλλά α), δεν πολυσυμπαθώ τη γιορτή αυτή, β) είναι 4χρονα και ακόμη δεν είναι familiar με το halloween, γ)μου τελειώνουν τα επιχειρήματα για να μην μπω στη διαδικασία αυτή και εκτοξεύσω το μπατζετ, διότι θα χρειαστεί διακόσμηση για όλα τα τραπέζια, για το χώρο, στολές, μια απίστευτη πανάκριβη τούρτα halloween που είδα στον Τσίρου κτλ. επίσης με ξενέρωσαν λίγο από το χώρο γιατί μου έδωσαν έτοιμα προσκλητήρια που έχουν, με διεύθυνση πάνω, χάρτες κτλ. Οπότε το προσκλητήριο δεν μπορεί να έχει θέμα.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Yovanna είπε:

Αχ μη με ξεσηκώνεις! Το σκεφτόμουν από τη μέρα που αποφάσισα για 31/10! Αλλά α), δεν πολυσυμπαθώ τη γιορτή αυτή, β) είναι 4χρονα και ακόμη δεν είναι familiar με το halloween, γ)μου τελειώνουν τα επιχειρήματα για να μην μπω στη διαδικασία αυτή και εκτοξεύσω το μπατζετ, διότι θα χρειαστεί διακόσμηση για όλα τα τραπέζια, για το χώρο, στολές, μια απίστευτη πανάκριβη τούρτα halloween που είδα στον Τσίρου κτλ. επίσης με ξενέρωσαν λίγο από το χώρο γιατί μου έδωσαν έτοιμα προσκλητήρια που έχουν, με διεύθυνση πάνω, χάρτες κτλ. Οπότε το προσκλητήριο δεν μπορεί να έχει θέμα.

Και πρέπει ντε και καλά να δώσεις αυτά τα προσκλητήρια;; 

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

16 minutes ago, marakiz said:

Και πρέπει ντε και καλά να δώσεις αυτά τα προσκλητήρια;; 

Ε όχι, απλά μου τα έδωσε με στυλ όλοι αυτά δίνουν και ήταν πολύ περήφανη για τα προσκλητήρια της. Μου τα έδειξε με μεγάλη χαρά. Τα πήρα λίγο σαν χαμένη. Γενικά υπερβάλω και είμαι τελειομανής, αλλά λέω μήπως το παρακάνω για ένα παιδικό πάρτυ για 4χρονα? Εννοώ που σκέφτομαι ειδικούς στολισμούς κτλ..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Yovanna είπε:

Ε όχι, απλά μου τα έδωσε με στυλ όλοι αυτά δίνουν και ήταν πολύ περήφανη για τα προσκλητήρια της. Μου τα έδειξε με μεγάλη χαρά. Τα πήρα λίγο σαν χαμένη. Γενικά υπερβάλω και είμαι τελειομανής, αλλά λέω μήπως το παρακάνω για ένα παιδικό πάρτυ για 4χρονα? Εννοώ που σκέφτομαι ειδικούς στολισμούς κτλ..

Ε το παρακάνεις όσο να πεις, αλλά και; Αν το σηκώνει η τσέπη σου κάνε ότι θες. Εγώ κάνω μέχρι ότι σηκώνει η τσέπη μου. Όχι πολλά, αλλά είμαι καλή στην έρευνα αγοράς.

 

Δύο φορές που κάναμε σε παιδότοπους μας έδωσαν προσκλητήρια αλλά εγώ έστειλα τα δικά μου διαδικτυακά με το θέμα που είχαμε.

 

It's your party and you do what you want to!

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

κ γω προσκλησεις διαδικτυακα παντα γτ ειναι κ μακρια οι δικοι μας

παντα στο θεμα

γιοβαννα δυστυχως δ εχω επιχειρηματα για να μην κανεις:P

ναι οκ ισως ειναι μικρα για halloween αλλα υπαρχουν τελεια θεματα

εγω σκεφτομαι για φετος σπαιντερμαν,διαστημα η δεινοσαυρους

ειχα παρει κ απο ηλεκτρονικο καταστημα προπερσι αλλα βρισκω κ τζαμπο κ σε μαρκετ η παιχνιδαδικα

παντα αναλογως μπατζετ

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, vicky86 said:

κ γω προσκλησεις διαδικτυακα παντα γτ ειναι κ μακρια οι δικοι μας

παντα στο θεμα

γιοβαννα δυστυχως δ εχω επιχειρηματα για να μην κανεις:P

ναι οκ ισως ειναι μικρα για halloween αλλα υπαρχουν τελεια θεματα

εγω σκεφτομαι για φετος σπαιντερμαν,διαστημα η δεινοσαυρους

ειχα παρει κ απο ηλεκτρονικο καταστημα προπερσι αλλα βρισκω κ τζαμπο κ σε μαρκετ η παιχνιδαδικα

παντα αναλογως μπατζετ

Εμένα δεν με βολεύει διαδικτυακές γιατί δεν έχω τα μειλ των γονιών. Θα πρέπει να ρωτάω τις δασκάλες κτλ.

Και του δικού μου του αρέσουν οι δεινόσαυροι! Επίσης τελευταία έχει φάει κόλλημα  με τον Μικυ.

49 minutes ago, marakiz said:

Δύο φορές που κάναμε σε παιδότοπους μας έδωσαν προσκλητήρια αλλά εγώ έστειλα τα δικά μου διαδικτυακά με το θέμα που είχαμε.

Βασικά δεν είναι παιδότοπος. Αν ήταν, θα ήταν πιο εύκολο. Είναι εστιατόριο/οικογενειακός χώρος ψυχαγωγίας. Οργανώνουν και πολλές βαφτίσεις και δεξιώσεις γάμων. Έχει μεγάλο κήπο έξω , μοιάζει λίγο με κτήμα. Ο "παιδότοπος' είναι ξεχωριστά. Δεν είναι εύκολο να στολιστεί όλο αυτό με θέμα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γιοβαννα εσυ ειχες πει οτι κανατε ομαδα στο βαιμπερ;κ εκει θα μπορουσες να στειλεις την προσκληση

βεβαια επειδη θα καλεσετε ολη την ταξη βολευει να μοιραστει η προσκληση στο σχολειο

φετος ειμασταν εκτος βασης στα γενεθλια της μεγαλης.δ καναμε στολισμο,αλλα πηραμε μια ωραια τουρτα κ αντιστοιχα μπαλονια,πιατα,χαρτοπετσετες

οποτε θα μπορουσε να ειναι περιορισμενο στην τουρτα κ τα δωρακια πχ,μια συνθεση μπαλονια κλπ

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, vicky86 said:

γιοβαννα εσυ ειχες πει οτι κανατε ομαδα στο βαιμπερ;κ εκει θα μπορουσες να στειλεις την προσκληση

βεβαια επειδη θα καλεσετε ολη την ταξη βολευει να μοιραστει η προσκληση στο σχολειο

φετος ειμασταν εκτος βασης στα γενεθλια της μεγαλης.δ καναμε στολισμο,αλλα πηραμε μια ωραια τουρτα κ αντιστοιχα μπαλονια,πιατα,χαρτοπετσετες

οποτε θα μπορουσε να ειναι περιορισμενο στην τουρτα κ τα δωρακια πχ,μια συνθεση μπαλονια κλπ

Ναι, αλλά δεν γίνεται, γιατί απ'το viber, λείπουν 2-3 γονείς και έχουν μπει και 2 μαμάδες από άλλο τμήμα, μάλλον γνωστές άλλων μαμάδων..

Σκέφτομαι μήπως κρατήσω τη διακόσμηση που παρέχουν (δεν θέλω να ψωνίσω ράνερ κτλ) και προσθέσω 2 μπαλονοσυνθέσεις στο θέμα μας, την πινιάτα που έτσι κι αλλιώς θα βάλω για να σπάσουν (αλήθεια, καλύτερα να την γεμίσω με ζαχαρωτά ή μικροδωράκια?), την τούρτα, καπελάκια για το κόψιμο της τούρτας και ευχαριστήρια δωράκια. Στο θέμα μας αυτά δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Yovanna είπε:

Ναι, αλλά δεν γίνεται, γιατί απ'το viber, λείπουν 2-3 γονείς και έχουν μπει και 2 μαμάδες από άλλο τμήμα, μάλλον γνωστές άλλων μαμάδων..

Σκέφτομαι μήπως κρατήσω τη διακόσμηση που παρέχουν (δεν θέλω να ψωνίσω ράνερ κτλ) και προσθέσω 2 μπαλονοσυνθέσεις στο θέμα μας, την πινιάτα που έτσι κι αλλιώς θα βάλω για να σπάσουν (αλήθεια, καλύτερα να την γεμίσω με ζαχαρωτά ή μικροδωράκια?), την τούρτα, καπελάκια για το κόψιμο της τούρτας και ευχαριστήρια δωράκια. Στο θέμα μας αυτά δηλαδή.

 

Μια χαρά είναι αυτά για να καταλάβει ο άλλος το θέμα. 

Εάν το έκανες σπίτι, αλλάζει, αλλά σε άλλο χώρο, δεν μπορείς να κάνεις και πάρα πολλά πράγματα. 

Βάλε και τα δύο στην πινιάτα. 

Θα πρότεινα το halloween να το άφηνες για πιο μετά, ηλικιακά, να το έχει "γνωρίσει" πρώτα.

Βάλε τώρα κανένα άλλο θέμα, να το ευχαριστηθεί το παιδί περισσότερο, αυτά που του αρέσουν.  

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 22 λεπτά , Yovanna είπε:

Ναι, αλλά δεν γίνεται, γιατί απ'το viber, λείπουν 2-3 γονείς και έχουν μπει και 2 μαμάδες από άλλο τμήμα, μάλλον γνωστές άλλων μαμάδων..

Σκέφτομαι μήπως κρατήσω τη διακόσμηση που παρέχουν (δεν θέλω να ψωνίσω ράνερ κτλ) και προσθέσω 2 μπαλονοσυνθέσεις στο θέμα μας, την πινιάτα που έτσι κι αλλιώς θα βάλω για να σπάσουν (αλήθεια, καλύτερα να την γεμίσω με ζαχαρωτά ή μικροδωράκια?), την τούρτα, καπελάκια για το κόψιμο της τούρτας και ευχαριστήρια δωράκια. Στο θέμα μας αυτά δηλαδή.

Πινιάτα, τα της τούρτας και δωράκια φθάνουν και περισσεύουν για να έχεις θέμα, μια χαρά.
Εγώ στην πινιάτα του μεγάλου αρχές Σεπτεμβρίου έβαλα μικροδωράκια και κάποια σοκολατάκια. Δεν δίνω ζαχαρωτά στα παιδιά μου οπότε γιατί να τα βάλω στο πάρτι μας. Πήρα και μπράβο από κάποιες μαμάδες, πήρα και "κράξιμο" από κολλητή (που δεν έχει παιδιά). Όλα καλά! :P 

Κάνε θέμα με ότι αρέσει στον εορτάζων!! 

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, annoulen said:

 

Μια χαρά είναι αυτά για να καταλάβει ο άλλος το θέμα. 

Εάν το έκανες σπίτι, αλλάζει, αλλά σε άλλο χώρο, δεν μπορείς να κάνεις και πάρα πολλά πράγματα. 

Βάλε και τα δύο στην πινιάτα. 

Θα πρότεινα το halloween να το άφηνες για πιο μετά, ηλικιακά, να το έχει "γνωρίσει" πρώτα.

Βάλε τώρα κανένα άλλο θέμα, να το ευχαριστηθεί το παιδί περισσότερο, αυτά που του αρέσουν.  

Ναι, συμφωνώ σε όλα! Σκέφτομαι Μίκυ Μαους που του αρέσει!

26 minutes ago, marakiz said:

Πινιάτα, τα της τούρτας και δωράκια φθάνουν και περισσεύουν για να έχεις θέμα, μια χαρά.
Εγώ στην πινιάτα του μεγάλου αρχές Σεπτεμβρίου έβαλα μικροδωράκια και κάποια σοκολατάκια. Δεν δίνω ζαχαρωτά στα παιδιά μου οπότε γιατί να τα βάλω στο πάρτι μας. Πήρα και μπράβο από κάποιες μαμάδες, πήρα και "κράξιμο" από κολλητή (που δεν έχει παιδιά). Όλα καλά! :P 

Κάνε θέμα με ότι αρέσει στον εορτάζων!! 

Ζαχαρωτά εννοώ ζελεδάκια και γλυφιτζουράκια!

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 27 λεπτά , Yovanna είπε:

Ναι, συμφωνώ σε όλα! Σκέφτομαι Μίκυ Μαους που του αρέσει!

Ζαχαρωτά εννοώ ζελεδάκια και γλυφιτζουράκια!

 

είναι και εύκολο ο μίκυ, έχει πολλά, δεν θα δυσκολευτείς καθόλου, μέχρι και προϊόντα μίκυ σε vintage έκδοση μπορείς να βρείς. Ο νάκας (ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση) έχει πολλά πάντως και ωραία, ακόμα και κεράκι με μίκυ. χρόνο να έχεις, όρεξη και λεφτά. 

για τα δωράκια, βάλτα και σε τσαντούλες μίκυ.

Επεξεργάστηκαν by annoulen
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, annoulen said:

 

είναι και εύκολο ο μίκυ, έχει πολλά, δεν θα δυσκολευτείς καθόλου, μέχρι και προϊόντα μίκυ σε vintage έκδοση μπορείς να βρείς. Ο νάκας (ελπίζω να μην θεωρηθεί διαφήμιση) έχει πολλά πάντως και ωραία, ακόμα και κεράκι με μίκυ. χρόνο να έχεις, όρεξη και λεφτά. 

για τα δωράκια, βάλτα και σε τσαντούλες μίκυ.

Αχ τι ωραίες ιδέες.. βρε κορίτσι δεν το κανεις επάγγελμα;; Είσαι πολύ καλη!

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, marakiz είπε:

Και πρέπει ντε και καλά να δώσεις αυτά τα προσκλητήρια;; 

 

3 ώρες πρίν, Yovanna είπε:

Αχ μη με ξεσηκώνεις! Το σκεφτόμουν από τη μέρα που αποφάσισα για 31/10! Αλλά α), δεν πολυσυμπαθώ τη γιορτή αυτή, β) είναι 4χρονα και ακόμη δεν είναι familiar με το halloween, γ)μου τελειώνουν τα επιχειρήματα για να μην μπω στη διαδικασία αυτή και εκτοξεύσω το μπατζετ, διότι θα χρειαστεί διακόσμηση για όλα τα τραπέζια, για το χώρο, στολές, μια απίστευτη πανάκριβη τούρτα halloween που είδα στον Τσίρου κτλ. επίσης με ξενέρωσαν λίγο από το χώρο γιατί μου έδωσαν έτοιμα προσκλητήρια που έχουν, με διεύθυνση πάνω, χάρτες κτλ. Οπότε το προσκλητήριο δεν μπορεί να έχει θέμα.

Εγώ σξεφτηκα κ κατι αλλο με την τούρτα.να σβήσει τουρτα με ζαχαροπαστα μικρή κ σερβίρισμα απλή τουρτα με την ίδια γέμιση.πθο φτηνά βγαίνει κ λιγότερα σαλισ

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 47 λεπτά , Yovanna είπε:

Αχ τι ωραίες ιδέες.. βρε κορίτσι δεν το κανεις επάγγελμα;; Είσαι πολύ καλη!

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια,  είναι το μόνο που δεν έχω σκεφτεί για να αλλάξω δουλειά!! Τι ωραία που θα ηταν! Εχω πάει σε πολλά πάρτυ κ έχω διοργανωσει κ αρκετά, η αλήθεια είναι. 

Πιο βραδάκι, αρκει να το θυμηθώ, να σου στείλω σε πμ μερικά site από e-shops που έπαιρνα για τα δικά μας, αν και αν googlaρεις "είδη πάρτυ μίκυ" θα βρεις πολλές επιλογές και ιδέες. Τώρα πάω για την απογευματινή βάρδια μου, διάβασμα των αγοριών + μαγείρεμα. 

Από το λεωφορείο σου γράφω, κ άλλο ένα θετικό που δεν θα είχα αν οδηγούσα, για να αναφερθω και στο άλλο επίμαχο θέμα των ημερών!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...