Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ιστορίες με αίσιο τέλος για εμάς που δεν είμαστε έγκυες


Recommended Posts

 

Καλησπέρα κορίτσι και ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.Κοίτα δεν είμαι γιατρός,όμως θα σου πω τί μας έχουνε πει.Ο σύζυγός μου έκανε την εγχείρηση γιατί ο γιατρός τον είπε ότι θα χειροτέρευε.Μας είπε ότι οι πιθανότητες είναι 60% να διορθωθεί.Βέβαια από περιπτώσεις που έχω ακούσει δύσκολα θεραπεύεται η κιρσοκήλη.Μετά την εγχείρηση θέλει τουλάχιστον ένα εξάμηνο για να αρχίσει να επανέρχεται το σπέρμα.Εμείς είχαμε κάνει σπερμοδιάγραμμα στο τρίμηνο και ήταν χειρότερο.Να φανταστείς έχει 2 χρόνια που έκανε την εγχείρηση.Βέβαια κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική.Τώρα κάναμε και το κατακερματισμό DNA σπέρματος,σήμερα θα πάρουμε τα αποτελέσματα,έχω πολύ άγχος,για να τα πάμε σε άλλον ουρολόγο για να μας δώσει καμιά θεραπεία,γιατί κατά το Φρεβρουάριο πάμε σε εξωσωματική και να βελτιώσουμε το σπέρμα όσο μπορούμε.Γενικά έχω κουραστεί με όλα αυτά και μάλλον τώρα πρέπει να έχω πάθει ουρολοίμωξη γιατί έχω πόνο και τσούξιμο,προσπαθώ να βρω το γυναικολόγο μου.Προσωπικά το 2015 ήταν η χειρότερη χρονιά για μένα.Όσες βιταμίνες και αν πάρει πάλι πολύ μέτριο είναι.Και να φανταστείς έμεινα φυσιολογικά.:cry:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 6,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 

Καλησπέρα κορίτσι και ευχαριστώ πολύ για τα καλά σου λόγια.Κοίτα δεν είμαι γιατρός,όμως θα σου πω τί μας έχουνε πει.Ο σύζυγός μου έκανε την εγχείρηση γιατί ο γιατρός τον είπε ότι θα χειροτέρευε.Μας είπε ότι οι πιθανότητες είναι 60% να διορθωθεί.Βέβαια από περιπτώσεις που έχω ακούσει δύσκολα θεραπεύεται η κιρσοκήλη.Μετά την εγχείρηση θέλει τουλάχιστον ένα εξάμηνο για να αρχίσει να επανέρχεται το σπέρμα.Εμείς είχαμε κάνει σπερμοδιάγραμμα στο τρίμηνο και ήταν χειρότερο.Να φανταστείς έχει 2 χρόνια που έκανε την εγχείρηση.Βέβαια κάθε περίπτωση είναι και διαφορετική.Τώρα κάναμε και το κατακερματισμό DNA σπέρματος,σήμερα θα πάρουμε τα αποτελέσματα,έχω πολύ άγχος,για να τα πάμε σε άλλον ουρολόγο για να μας δώσει καμιά θεραπεία,γιατί κατά το Φρεβρουάριο πάμε σε εξωσωματική και να βελτιώσουμε το σπέρμα όσο μπορούμε.Γενικά έχω κουραστεί με όλα αυτά και μάλλον τώρα πρέπει να έχω πάθει ουρολοίμωξη γιατί έχω πόνο και τσούξιμο,προσπαθώ να βρω το γυναικολόγο μου.Προσωπικά το 2015 ήταν η χειρότερη χρονιά για μένα.Όσες βιταμίνες και αν πάρει πάλι πολύ μέτριο είναι.Και να φανταστείς έμεινα φυσιολογικά.:cry:

 

Επιτρεπεται να ρωτησω τι κινητικοτητα ειχε, γιατι σαν την δικη μας αποκλειεται!

Απο την στιγμη ομως που εμεινες 1 φορα εγκυος και φυσιολογικα που ξερεις μπορει να ξανασυμβει, μην αποκλειεις τιποτα σε αυτην την ζωη.

Μονοι σας αποφασισατε να ανατρεξετε σε εξωσωματικη η σας το προτειναν γιατροι;

Οσον αφορα την ουρολοιμωξη αν δεν βρεις τον γιατρο σου πανε στο νοσοκομειο στα επειγοντα, μην το αφησεις!Πολυ νερο και γιαουρτι επισης θα σε βοηθησει!

Link to comment
Share on other sites

 

Στο τελευταίο σπερμοδιάγραμμα του Νοεβρίου είχε την 1η ώρα ολική 21%,τη 2η ώρα 18%,την 4η ώρα 12% και την 24η ώρα 3%.Χάλια.Άσε πήραμε τα αποτελέσματα του κατακερματισμού DNA σπέρματος.Απόπτωση σπερματοζωαρίων 62%.Κοντεύω να τρελαθώ.Τη Δευτέρα έχουμε ραντεβού με τον ουρολόγο.Τί θα μας πει άραγε?Υπάρχει κάποια αγωγή?Σε εξωσωματική πήγαμε γιατί μας το είπαν οι γιατροί.Περιμέναμε 10 μήνες μετά την εγχείρηση.Εντωμεταξύ είχα κάνει στο διάστημα αυτό 4 σπερματεγχύσεις,αλλά άδικα.Με τέτοιο σπέρμα μόνο σε εξωσωματική πας,αλλά και εκεί τη μία πήγα με ένα ωάριο το οποίο δε διαιρέθηκε και την άλλη φορά με 3 τα οποία δε γονιμοποιήθηκαν.Σε εμβρυομεταφορά δεν έχω πάει ακόμα.Το σπέρμα φταίει.Από την εξέταση dna φαίνεται ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.Και εγώ επειδή παίρνω σχεδόν όλα τα φάρμακα επειδή δε κάνω πολλά ωάρια δεν έχω πολλές ευκαιρίες με την εξωσωματική.Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά.:cry:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα stelakion ...και γω ετσι ενιωθα ακριβως,,,ειναι φυσικο να νιωθεις πρισμενη χαμηλα εαν περνεις προγεστερωνη γιατι ο ρόλος της είναι να εξασφαλίσει τη χαλάρωση των μυών της μήτρας, ώστε να μπορέσει να εμφυτευτεί το έμβρυο. Στη συνέχεια, κινητοποιεί την αύξηση του όγκου της μήτρας για να μπορεί το έμβρυο να αναπτύσσεται ομαλά. προετοιμαζει τον οργανισμο στις καταλληλες συνθηκες που πρεπει...

εγω ειμαι αυτη την φορα πιο απογοητευμενη απο ποτε...μετα την αποτυχημενη πρωτη προσπαθεια....δεν εχω το κουραγιο να εχω την ιδια ψυχολογια οπως πρωτα. πιεζομαι πολυ ψυχολογικα και ειμαι πολυ στρεσαρισμενη...ειναι πολυ αρνητικα ολα αυτα που γραφω αλλα ετσι νιωθω.

την δευτερα θα παω για υπερυχο και θα δουμε ποσα ωαρια εχω. δυστυχως εαν πεσει 25 δεν θα την κανουμε και θα δουμε πως θα προχωρησουμε.

κανε λιγο υπομονη ...οι μερες περνανε γρηγορα ...μακαρια να σου πανε ολα καλα.

καλη δυναμη σε ολες τις κοπελες

Link to comment
Share on other sites

 

Στο τελευταίο σπερμοδιάγραμμα του Νοεβρίου είχε την 1η ώρα ολική 21%,τη 2η ώρα 18%,την 4η ώρα 12% και την 24η ώρα 3%.Χάλια.Άσε πήραμε τα αποτελέσματα του κατακερματισμού DNA σπέρματος.Απόπτωση σπερματοζωαρίων 62%.Κοντεύω να τρελαθώ.Τη Δευτέρα έχουμε ραντεβού με τον ουρολόγο.Τί θα μας πει άραγε?Υπάρχει κάποια αγωγή?Σε εξωσωματική πήγαμε γιατί μας το είπαν οι γιατροί.Περιμέναμε 10 μήνες μετά την εγχείρηση.Εντωμεταξύ είχα κάνει στο διάστημα αυτό 4 σπερματεγχύσεις,αλλά άδικα.Με τέτοιο σπέρμα μόνο σε εξωσωματική πας,αλλά και εκεί τη μία πήγα με ένα ωάριο το οποίο δε διαιρέθηκε και την άλλη φορά με 3 τα οποία δε γονιμοποιήθηκαν.Σε εμβρυομεταφορά δεν έχω πάει ακόμα.Το σπέρμα φταίει.Από την εξέταση dna φαίνεται ότι υπάρχει σοβαρό πρόβλημα.Και εγώ επειδή παίρνω σχεδόν όλα τα φάρμακα επειδή δε κάνω πολλά ωάρια δεν έχω πολλές ευκαιρίες με την εξωσωματική.Είμαι πολύ χάλια ψυχολογικά.:cry:

 

Ειλικρινα δε ξερω τι να σου πω...το μονο που ξερω ειναι οτι δε πρεπει να χανεις τις ελπιδες σου επ ουδενι, αν ηταν τοσο χαλια τα πραγματα πως καταφερατε εστω και μια φορα φυσιολογικη συλληψη;

Να πατε στον ανδρολογο-ουρολογο να το συζητησετε και να δειτε τι θα σας πει.

Παντως οσον αφορα το σπερματοδιαγραμμα υπαρχουν και χειροτερα εμεις ειχαμε μολις 3% κινητικοτητα και αυτο οχι γρηγορα, δηλαδη 97% ακινησια!!!

Ας προσευχηθουμε ισως η Παναγια Τσαμπικα κανει το θαυμα της και μας χαρισει το πολυποθητο μερες που ερχονται!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

Ειλικρινα δε ξερω τι να σου πω...το μονο που ξερω ειναι οτι δε πρεπει να χανεις τις ελπιδες σου επ ουδενι, αν ηταν τοσο χαλια τα πραγματα πως καταφερατε εστω και μια φορα φυσιολογικη συλληψη;

Να πατε στον ανδρολογο-ουρολογο να το συζητησετε και να δειτε τι θα σας πει.

Παντως οσον αφορα το σπερματοδιαγραμμα υπαρχουν και χειροτερα εμεις ειχαμε μολις 3% κινητικοτητα και αυτο οχι γρηγορα, δηλαδη 97% ακινησια!!!

Ας προσευχηθουμε ισως η Παναγια Τσαμπικα κανει το θαυμα της και μας χαρισει το πολυποθητο μερες που ερχονται!

 

Έχεις απόλυτο δίκιο.Θα προσευχηθούμε και ελπίζω ο Θεός να μας χαρίσει αυτό που τόσο πολύ λαχταράμε.

Link to comment
Share on other sites

cat cat μου σε καταλαβαινω απολυτα νομιζω πως κ εγω μολις αδιαθετησω ετσι θα ειμαι...ασε που μετα μας ειπε να προσπαθησουμε τρεις μηνες μονοι μας με κατι δυναμωτικα που θα μας δωσει...τζαμπα χρονος...σημερα πηγα κ για ψωνια κ η κοιλια μου φωσκωνε οπως ειναι οταν σου ερχεται η περιοδος κ καταστεναχωρηθηκα..σταματησα τη προγεστερονη οποτε οπου να ναι θα φανει...εν τω μεταξυ εχω κ αλλο νεο μαλλον εχω θυροειδιτιδα οποτε βρηκαμε το λογο που αυξηθηκε η προλακτινη.σημερα πηγε η μαμα μου τις εξετασεις μου στον ενδοκρινολογο μας κ αυτος εψαξε τη καρτελα μου κ βρηκε πως ειχα προδιαθεση..αλλα λεει πως το σωστο ειναι να ρυθμισουμε το θυροειδη για να ρυθμιστει κ η προλακτινη...κ οχι ετσι οπως το κανει ο γυναικολογος.ρουλα μου που εχεις ιδεα απο θυροειδη τι λες?

Link to comment
Share on other sites

cat cat μου σε καταλαβαινω απολυτα νομιζω πως κ εγω μολις αδιαθετησω ετσι θα ειμαι...ασε που μετα μας ειπε να προσπαθησουμε τρεις μηνες μονοι μας με κατι δυναμωτικα που θα μας δωσει...τζαμπα χρονος...σημερα πηγα κ για ψωνια κ η κοιλια μου φωσκωνε οπως ειναι οταν σου ερχεται η περιοδος κ καταστεναχωρηθηκα..σταματησα τη προγεστερονη οποτε οπου να ναι θα φανει...εν τω μεταξυ εχω κ αλλο νεο μαλλον εχω θυροειδιτιδα οποτε βρηκαμε το λογο που αυξηθηκε η προλακτινη.σημερα πηγε η μαμα μου τις εξετασεις μου στον ενδοκρινολογο μας κ αυτος εψαξε τη καρτελα μου κ βρηκε πως ειχα προδιαθεση..αλλα λεει πως το σωστο ειναι να ρυθμισουμε το θυροειδη για να ρυθμιστει κ η προλακτινη...κ οχι ετσι οπως το κανει ο γυναικολογος.ρουλα μου που εχεις ιδεα απο θυροειδη τι λες?

ναι κ εγω ετσι πιστευω απ το θυροειδη ειναι,ποσο εχεις κ ποσα mg σου ειπε να παρεις;παντως ρε κοριτσια μην απελπιζεστε το θετικο ειναι οτι αρχισατε να το ψαχνετε μικρες οποτε εχετε ολο το χρονο μπροστα σας να διορθωσετε τα παντα!!!αργα η γρηγορα θα τα καταφερετε!!!δεν θελω να σας παιρνει απο κατω πρεπει να ειστε αισιοδοξες κ αν εχετε καποια αποτυχημενη προσπαθεια να λετε δεν πειραζει την επομενη φορα θα τα καταφερω!!!πιστευω οτι τα παντα ξεκινουν απ τον εγκεφαλο οποτε θελει θετικες σκεψεις!!!τι δυναμωτικα ειναι αυτα πες κ σε μας!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο εμενα!

Να σας ζησει το μωρακι σας γερο και καλοτυχο να ειναι και εσεις επισης για να το καμαρωνεται!

Μετα απο 5 χρονια ε, χαρα στο κουραγιο σας!

Εσεις τι προβλημα ειχατε αν επιτρεπεται και πως τα καταφερατε;

Δε θελω να γινω αδιακριτη αν θελεις μου απαντας, απλα προσπαθω να καταλαβω αν υπαρχει και αλλο ζευγαρι σε παρομοια περιπτωση με την δικια μας, ωστε να αντλησω πληροφοριες.

 

Γιατί γλυκεια μου να γίνεις αδιάκριτη ; Εδώ είμαστε όλες μια παρέα , μια οικογένεια κ ας μην γνωριζόμαστε προσωπικά . Προσπαθεί η μια να βοηθήσει την άλλη , υπάρχουν περιπτώσεις εδώ μεσα γυναικών που καν οι δικοί τους άνθρωποι δεν γνωρίζουν για τις προσπάθειες που γίνονται . Εμείς λοιπόν δεν ξέραμε τι είχαμε στην ουσία . Με είχαν βγάλει ότι λειτουργεί η μια σάλπιγγα στην σαλπιγγογραφια κ εγώ σε μαύρα χαλια , ράκος ψυχολογικά οποτε αγχώθηκα κ μπλόκαρε το όλο θέμα . Κατι όμως δεν μου άρεσε κ έκανα πάλι για να σιγουρευτώ ( σε άλλο κέντρο μετά ) . Κ οντως όλα καλα :D:D:D είχα κ πολυκυστικες ( περίοδο δυο τρεις φορές το χρόνο ) κιρσοκηλη ο άντρας μου αλλα όχι προβληματική . Πολλές εξετάσεις πολυ τρέξιμο πολλα λεφτά ...κ μετά πήρα μια σκυλίτσα για να ασχολούμαι μαζί της !! Για να μην σκέφτομαι ...κ το άφησα . Κ αφού δεν γινόταν κατι άλλο πήγα για εξωσωματική κ πέτυχε .

Link to comment
Share on other sites

γεωργιτσα μου συγχαρητηρια,να χαιρεσαι το παιδακι σου και την οικογενεια σου!!ρουλα μου σε ευχαριστω γι αυτα που λες αλλα με πιανουν κ οι μαυρες μου γιατι ενα τοσο φυσιολογικο πραγμα να μας βασανιζει τοσο...και να πεις πως δεν εχω αλλα προβληματα??αυτοανοσο νοσημα ρευματοειδη αρθριτιδα απο τα 23 μου σε σημειο να μου εχει προκαλεσει περιοχικη οστεοπορωση.δεν το εβαλα ομως κατω ουτε παραπονεθηκα...κ ειμαι μια χαρα!!αλλα το θεμα του παιδιου με εχει αγχωσει ισως γιατι κ η αδερφη μου προσπαθει 3 χρονια κ ακομα τιποτα χωρις καποιο σοβαρο προβλημα.ειχα 94 προλακτινη ενω το ιουνη 11 και παιρνω απο μισο χαπι πρωι βραδυ parlodel των 2,5mg.εχεις απολυτο δικιο ολα ξεκινουν απο το μυαλο εγω πιστευω οτι ακομα κ για την ρευματοειδη φταιει το αγχος που εχω για ολα...αλλα πως να το αποβαλλω??σημερα ενιωθα οτι θα αδιαθετησω κ ειχα παει 100 φορες στο μπανιο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεωργιτσα μου συγχαρητηρια,να χαιρεσαι το παιδακι σου και την οικογενεια σου!!ρουλα μου σε ευχαριστω γι αυτα που λες αλλα με πιανουν κ οι μαυρες μου γιατι ενα τοσο φυσιολογικο πραγμα να μας βασανιζει τοσο...και να πεις πως δεν εχω αλλα προβληματα??αυτοανοσο νοσημα ρευματοειδη αρθριτιδα απο τα 23 μου σε σημειο να μου εχει προκαλεσει περιοχικη οστεοπορωση.δεν το εβαλα ομως κατω ουτε παραπονεθηκα...κ ειμαι μια χαρα!!αλλα το θεμα του παιδιου με εχει αγχωσει ισως γιατι κ η αδερφη μου προσπαθει 3 χρονια κ ακομα τιποτα χωρις καποιο σοβαρο προβλημα.ειχα 94 προλακτινη ενω το ιουνη 11 και παιρνω απο μισο χαπι πρωι βραδυ parlodel των 2,5mg.εχεις απολυτο δικιο ολα ξεκινουν απο το μυαλο εγω πιστευω οτι ακομα κ για την ρευματοειδη φταιει το αγχος που εχω για ολα...αλλα πως να το αποβαλλω??σημερα ενιωθα οτι θα αδιαθετησω κ ειχα παει 100 φορες στο μπανιο...

αχ λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου, ολοι ξερουμε οτι τα δυσκολα ερχονται στους δυνατους,παλευεις απο μικρη οποτε δε σε φοβαμαι εχεις μαθει να τα βγαζειςπερα στα δυσκολα!!!!λοιπον ειμαι της αποψης οτι αν δεν ρυθμισεις το θυροειδη τσαμπα παιρνεις το χαπι αυτο,η βρωμοκρυπτινη δεν ειναι κ τοσο αθωα...πηρα κ εγω κατι παρομοιο το ντοστινεξ για ενα μηνα πηγε στο 10 κ μετα ανεβηκε παλι, η tsh σου ποσο ειναι;

Link to comment
Share on other sites

αχ λυπαμαι πολυ κοριτσακι μου, ολοι ξερουμε οτι τα δυσκολα ερχονται στους δυνατους,παλευεις απο μικρη οποτε δε σε φοβαμαι εχεις μαθει να τα βγαζειςπερα στα δυσκολα!!!!λοιπον ειμαι της αποψης οτι αν δεν ρυθμισεις το θυροειδη τσαμπα παιρνεις το χαπι αυτο,η βρωμοκρυπτινη δεν ειναι κ τοσο αθωα...πηρα κ εγω κατι παρομοιο το ντοστινεξ για ενα μηνα πηγε στο 10 κ μετα ανεβηκε παλι, η tsh σου ποσο ειναι;

να σε ρωτησω κ κατι αλλο;απ τα 23 παιρνεις φαρμακα για την περιπτωση σου;

Link to comment
Share on other sites

γεωργιτσα μου συγχαρητηρια,να χαιρεσαι το παιδακι σου και την οικογενεια σου!!ρουλα μου σε ευχαριστω γι αυτα που λες αλλα με πιανουν κ οι μαυρες μου γιατι ενα τοσο φυσιολογικο πραγμα να μας βασανιζει τοσο...και να πεις πως δεν εχω αλλα προβληματα??αυτοανοσο νοσημα ρευματοειδη αρθριτιδα απο τα 23 μου σε σημειο να μου εχει προκαλεσει περιοχικη οστεοπορωση.δεν το εβαλα ομως κατω ουτε παραπονεθηκα...κ ειμαι μια χαρα!!αλλα το θεμα του παιδιου με εχει αγχωσει ισως γιατι κ η αδερφη μου προσπαθει 3 χρονια κ ακομα τιποτα χωρις καποιο σοβαρο προβλημα.ειχα 94 προλακτινη ενω το ιουνη 11 και παιρνω απο μισο χαπι πρωι βραδυ parlodel των 2,5mg.εχεις απολυτο δικιο ολα ξεκινουν απο το μυαλο εγω πιστευω οτι ακομα κ για την ρευματοειδη φταιει το αγχος που εχω για ολα...αλλα πως να το αποβαλλω??σημερα ενιωθα οτι θα αδιαθετησω κ ειχα παει 100 φορες στο μπανιο...

ενα ενα τα θυμαμαι απο προωρη εμμηνοπαυση παω κ στο προωρο αλτσχαιμερ χαχαχα,μπορει κ να εισαι εγκυος!!!οι πονοι περιοδου ειναι βασικο συμπτωμα!!!μακαρι!!!

Link to comment
Share on other sites

ρουλα μου για την αρθριτιδα εννοεις αν παιρνω φαρμακα??κανω μια ενεση βιολογικου παραγοντα μια φορα την εβδομαδα την ξεκινησα γυρω στα 24 γιατι αργησαν να βρουν το προβλημα μου.(λαθη γιατρων,εκει ταλαιπωρια)!!τωρα η tsh νομιζω ειναι σε φυσιολογικα πλαισια αλλα την εκανα τον ιουνιο που ειχα φυσιολογικη προλακτινη,τωρα πρεπει να τις επαναλαβω ολες...δυστυχως ολη την ημερα ημουν σε αναμονη ενιωθα πως θα αδιαθετησω αλλα ηθελα να ελπιζω κιολας,δυστυχως ομως μου ηρθε η καταραμενη!!!στεναχωρηθηκα αλλα ηρεμησα απο το αγχος της αναμονης..ενας ακομα μηνας τζαμπα!!παει η πρωτη προσπαθεια σπερματεγχυσης τζαμπα..αυριο θα μιλησω με το γιατρο να μας πει τι θα παρουμε κ θα προσπαθησουμε ειπε 3 μηνες μονοι μας...πρεπει ομως να βρω ενα τροπο να ηρεμησω...εχω τρελαθει απο το τοσο αγχος που εχω....μπλοκαρω το συστημα μου

Link to comment
Share on other sites

ρουλα μου για την αρθριτιδα εννοεις αν παιρνω φαρμακα??κανω μια ενεση βιολογικου παραγοντα μια φορα την εβδομαδα την ξεκινησα γυρω στα 24 γιατι αργησαν να βρουν το προβλημα μου.(λαθη γιατρων,εκει ταλαιπωρια)!!τωρα η tsh νομιζω ειναι σε φυσιολογικα πλαισια αλλα την εκανα τον ιουνιο που ειχα φυσιολογικη προλακτινη,τωρα πρεπει να τις επαναλαβω ολες...δυστυχως ολη την ημερα ημουν σε αναμονη ενιωθα πως θα αδιαθετησω αλλα ηθελα να ελπιζω κιολας,δυστυχως ομως μου ηρθε η καταραμενη!!!στεναχωρηθηκα αλλα ηρεμησα απο το αγχος της αναμονης..ενας ακομα μηνας τζαμπα!!παει η πρωτη προσπαθεια σπερματεγχυσης τζαμπα..αυριο θα μιλησω με το γιατρο να μας πει τι θα παρουμε κ θα προσπαθησουμε ειπε 3 μηνες μονοι μας...πρεπει ομως να βρω ενα τροπο να ηρεμησω...εχω τρελαθει απο το τοσο αγχος που εχω....μπλοκαρω το συστημα μου

ναι κ ο δικος μου εντος φυσιολογικων οριων ειναι δηλαδη πανω απο 4 δεν εχει παει αλλα μου ειπε ο γιατρος κ το εχω δει κ στην πραξη οτι αν δεν φτασει στο 1,5 η προλακτινη θα ειναι ψηλα οταν επεφτε λιγο η tsh επεφτε κ η προλακτινη γι αυτο σε ρωταω ποσο ακριβως ειναι,αυριο μεθαυριο θα παω κ εγω να τις ξαναμετρησω,οσο για την τρισκαταρατη δεν πειραζει παμε γι αλλα!!!εγω που τη θελω σαν τρελλη αυτη τη στιγμη αφαντη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

cat cat μου σε καταλαβαινω απολυτα νομιζω πως κ εγω μολις αδιαθετησω ετσι θα ειμαι...ασε που μετα μας ειπε να προσπαθησουμε τρεις μηνες μονοι μας με κατι δυναμωτικα που θα μας δωσει...τζαμπα χρονος...σημερα πηγα κ για ψωνια κ η κοιλια μου φωσκωνε οπως ειναι οταν σου ερχεται η περιοδος κ καταστεναχωρηθηκα..σταματησα τη προγεστερονη οποτε οπου να ναι θα φανει...εν τω μεταξυ εχω κ αλλο νεο μαλλον εχω θυροειδιτιδα οποτε βρηκαμε το λογο που αυξηθηκε η προλακτινη.σημερα πηγε η μαμα μου τις εξετασεις μου στον ενδοκρινολογο μας κ αυτος εψαξε τη καρτελα μου κ βρηκε πως ειχα προδιαθεση..αλλα λεει πως το σωστο ειναι να ρυθμισουμε το θυροειδη για να ρυθμιστει κ η προλακτινη...κ οχι ετσι οπως το κανει ο γυναικολογος.ρουλα μου που εχεις ιδεα απο θυροειδη τι λες?

 

Καλημερα και καλη εβδομαδα κοριτσακι!

Λοιπον κι εγω ανηκω στην ιδια κατηγορια με σενα...μετα απο ορμονολογικες εξετασεις και υπερηχο, ο ακτινολογος διαπιστωσε οτι εχω μεγαλες πιθανοτητας στο μελλον να νοσησω απο θυροειδη και συγκεκριμενα απο υποθυροειδη και οτι στην παρουσα φαση εχω το λεγομενο χασιμοτο δηλαδη αυτοανοση θυροειδιτιδα. Μου εγραψε ενα χαπακι των 25μιλιγκραμ για 3 μηνες και επειτα θα επαναλαβω τις ορμονολογικες. Μου ειπε οτι δεν χρειαζεται ανησυχια, διοτι ρυμθιζεται.

Εχεις η μηπως ειχες τιποτα συμπτωματα;

Ο κυκλος σου ειναι σταθερος;

Εμενα τα εχει παιξει τελευταια και φοβαμαι μηπως επηρεαστηκε απο αυτο. Να φανταστεις η τελευταια φορα που αδιαθετησα ηταν 27 Οκτωβρη!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κοριτσια μου!!ευχομαι οπως η παναγια μας εφερε στο κοσμο τον χριστουλη να μας αξιωσει κ εμας η μεγαλοδυναμη να χαρουμε συντομα την μητροτητα!πως ειστε??κανενα νεοτερο??εγω εχω παρει νεες οδηγιες απο το γιατρο κ κατι δυναμωτικα για τον ανδρα μου κ καποιες εξετασεις για αυτον..αλλα λογω αυξημενου φορτου εργασιας δεν εχουμε κανει τιποτα ακομα κ αυτο με σγχωνει...παλι θα παει τζαμπα ο μηνας.τωρα οσον αφορα το θυροεδη εχω κλεισει ραντεβου για τις 11-01 με τον ενδοκρινολογο αν κ το ειπα στο γυναικολογο μου κ λεει πως δεν το νοιαζει ουτε το θεωρει σημσντικο...cat cat τι εκανες?πηγες για την δευτερη σπερματεγχυση??

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κοριτσια μου!!ευχομαι οπως η παναγια μας εφερε στο κοσμο τον χριστουλη να μας αξιωσει κ εμας η μεγαλοδυναμη να χαρουμε συντομα την μητροτητα!πως ειστε??κανενα νεοτερο??εγω εχω παρει νεες οδηγιες απο το γιατρο κ κατι δυναμωτικα για τον ανδρα μου κ καποιες εξετασεις για αυτον..αλλα λογω αυξημενου φορτου εργασιας δεν εχουμε κανει τιποτα ακομα κ αυτο με σγχωνει...παλι θα παει τζαμπα ο μηνας.τωρα οσον αφορα το θυροεδη εχω κλεισει ραντεβου για τις 11-01 με τον ενδοκρινολογο αν κ το ειπα στο γυναικολογο μου κ λεει πως δεν το νοιαζει ουτε το θεωρει σημσντικο...cat cat τι εκανες?πηγες για την δευτερη σπερματεγχυση??

χρονια σου πολλα κοριτσι μου μακαρι οι ευχες σου να γινουν πραγματικοτητα!!!!αφου εχεις τοσο υψηλη προλακτινη πως ειναι δυνατον να μη σε στειλει σε ενδοκρινολογο;κ να λεει πως δεν τον απασχολει αυτο γιατι πρεπει να βρειτε τι την ανεβαζει κ ο συνηθης υποπτος ειναι ο θυροειδης,μπορει να οφειλεται κ σε αλλη αιτια αλλα παντα απο κει ξακινανε το ξερω γιατι εχω ρωτησει αρκετους γιατρους,καλα εκανες κ εκλεισες ραντεβου!!!εγω πηρα χτες τις απαντησεις ο θυροειδης επεσε στο 2,28 κ η προλακτινη στο 24,8 περιμενω να δω αυτες τις μερες αν θα μου ερθει η περιοδος εχω ηδη χασει ενα κυκλο αν δεν ερθει θα παρω καποιο χαπι να ερθει κ βουρ στην αθηνα οτι ειναι να γινει θα γινει μεσα στους 2 επομενους μηνες δεν το καθυστερω αλλο,οχι τιποτα αλλο αλλα τελειωνουν κ τα λεφτα...περιχωρα μη χανεσαι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χρονια πολλα κοριτσια μου!!ευχομαι οπως η παναγια μας εφερε στο κοσμο τον χριστουλη να μας αξιωσει κ εμας η μεγαλοδυναμη να χαρουμε συντομα την μητροτητα!πως ειστε??κανενα νεοτερο??εγω εχω παρει νεες οδηγιες απο το γιατρο κ κατι δυναμωτικα για τον ανδρα μου κ καποιες εξετασεις για αυτον..αλλα λογω αυξημενου φορτου εργασιας δεν εχουμε κανει τιποτα ακομα κ αυτο με σγχωνει...παλι θα παει τζαμπα ο μηνας.τωρα οσον αφορα το θυροεδη εχω κλεισει ραντεβου για τις 11-01 με τον ενδοκρινολογο αν κ το ειπα στο γυναικολογο μου κ λεει πως δεν το νοιαζει ουτε το θεωρει σημσντικο...cat cat τι εκανες?πηγες για την δευτερη σπερματεγχυση??

 

γεια σας κοριτσια ...χρονια πολλα και καλα!

δεν εκανα δευτερη σπερματ/ση γιατι το ωοθηλακιο ηταν αρκετα μεγαλο πριν την ωρα του, στην ουσια εγινε κυστικο στα 37 mm...δεν καναμε την Pregnyl...δεν εχει νοημα ειπε...προσπαθησαμε μονοι μας και οτι γινει.

τον αλλο μηνα στην δευτερη μερα περιοδου θα κανουμε υπερηχο και εαν δεν εχει υποχωρηση θα παρω αντισυλλιπτικα για ενα μηνα που ελπιζω να μην χρειαστει..αλλιως θα προχωρησουμε για την επομενη προσπαθεια..

ας ειμαστε καλα μεχρι τοτε...καλη πρωτοχρονια σε ολο τον κοσμο

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια μου στο τελος αυτης της χρονιας λεω να αφησουμε ολες πισω μας την απαισιοδοξια και τα προβληματα και να κανουμε μια νεα αρχη με την ελπιδα και συναμα την αισιοδοξια μιας νεας ζωης που ελπιζουμε να ερθει....συντομα!!και θελω να πιστευω πως θα γινει αργα ή γρηγορα με παραπανω διαδικασιες,φυσικα αλλα θα ερθει που θα παει...μολις εμαθα για μια φιλη μου που εχει κανει μολις ενα μωρακι ουτε 6 μηνων και ειναι ηδη εγκυος στο δευτερο χωρις να το επιδιωκει κ στο παρελθον ειχε κονδυλωματα!ολα μπορουν να συμβουν...εγω τωρα πιο χαλαρη με καμια βεβαια προοδο οσον αφορα τις εξετασεις του συζυγου και την θεραπεια αφου δεν προλαβαμε να κανουμε τιποτα προβληματιζομαι με αλλα θεματα οπως γιατι η βασιλοπιτα δεν μου πετυχε,γιατι το σπιτι ειναι ανω κατω και τετοια..οποτε καπως ξεχνιεμαι με αλλα προβληματα...cat cat μου μας βλεπω τον αλλο μηνα μαζι να κανουμε προσπαθειες....ρουλα μου οι εξετασεις ηταν μια χαρα..,.εννοειται πως τωρα που πηραμε φορα δεν πρεπει να το αφησουμε κ σιγουρα το οικονομικο παιζει σπουδαιο ρολο...Λοιπον,κλεινοντας σας ευχομαι να εχουμε μια νεα χρονια ευτυχισμενη με γεματη υγεια και οι αγκαλιες μας να γεμισουν συντομα με το μεγαλυτερο δωρο που μπορει νας μας κανει ο θεος!!!ΕΝΑ ΜΩΡΑΚΙ!τη στιγμη που γραφω την τελευταια αυτη προταση πραγματικα ανατριχιασα και βουρκωσα...σας ευχαριστω ολες που μοιραζομαστε αυτες τις ανησυχιες μας και η μια συμβουλευει την αλλη!ειστε πολυτιμη παρεα...σας φιλω γλυκα!!!2016 ΜΠΕΣ ΓΕΡΑ!!!!:P:lol::-P

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια!!!!!!!υγεια,χαρα,ευτυχια!!!το νεο ετος να δωσει σε ολους μας οτι επιθυμουμε περισσοτερο!!!που χαθηκατε ολες??να υποθεσω πως τριγυρνατε λογω διακοπων???μου λειψατε βρε....

Link to comment
Share on other sites

καλη χρονια!!!!!!!υγεια,χαρα,ευτυχια!!!το νεο ετος να δωσει σε ολους μας οτι επιθυμουμε περισσοτερο!!!που χαθηκατε ολες??να υποθεσω πως τριγυρνατε λογω διακοπων???μου λειψατε βρε....

 

Καλη χρονια κοριτσακια, ευτυχισμενο και τυχερο για ολες μας το 2016!

Ευχομαι τα ευχαριστα νεα να ξεκινησουν σιγα σιγα....αντε περιμενουμε!!!:D

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά... Χρόνια πολλά κοριτσάκια μου..Τι μου κάνετε?διαβάζω τα νεακια σας κ τις προσπάθειες σας...εύχομαι το 2016 να είναι το πιο όμορφο κ όλες να κρατήσουμε το μωράκι μας στην αγκαλιτσα.... Stelakion κ cat είδα τις προσπάθειες σας κ εύχομαι η δεύτερη προσπάθεια να είναι κ η τυχερή.....με το καλό να μπει η χρονιά για όλες που επιθυμούν να γίνουν μανούλες....

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά... Χρόνια πολλά κοριτσάκια μου..Τι μου κάνετε?διαβάζω τα νεακια σας κ τις προσπάθειες σας...εύχομαι το 2016 να είναι το πιο όμορφο κ όλες να κρατήσουμε το μωράκι μας στην αγκαλιτσα.... Stelakion κ cat είδα τις προσπάθειες σας κ εύχομαι η δεύτερη προσπάθεια να είναι κ η τυχερή.....με το καλό να μπει η χρονιά για όλες που επιθυμούν να γίνουν μανούλες....

 

Τι κανεις Zouzou88, πως περασατε στις γιορτες;

Μηπως εχεις τιποτα ευχαριστα να μας πεις μπας και αναπτερωθει το ηθικο μας;

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...