Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε φαινεται το σποράκι;;;;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 249
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ευακι μου μπραβοοοο χαρηκα παρα παρα πολυ!αυτα ειναι νεα..αυριο εχω κι εγω ραντεβου να ακουσουμε καρδουλα..εχω παρα πολυ αγχος αλλα ελπιζω να πανε ολα καλα!!φιλακια:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα!!!!!!!!!!!

Κορίτσια, μας έκανε υπέρηχο ο γιατρός τη Δευτέρα που μας πέρασε για να βεβαιωθέι για το αν η τελευταία περίοδος ήταν οκ ή ήταν νωρίτερα (επειδή κράτησε λιγότερο κτλ..)

Τελικά όχι όμως!

Τελευταία περίοδος 7/9/2009..... Και μετά.... το θαυματάκι μεγαλώνει!!!!!

Ωστόσο, ήταν πολύ νωρίς και είδαμε μόνο τον σάκο!

Σε 2 εβδομάδες είπε να ξανακάνουμε!!!!

Δλδ, την Δευτέρα 26/10.........

Δεν περνάνε οι μέρες.............................

Με το καλό να γεννήσουμε όλες οι "εν δυνάμει" μανούλες!!!!!!!

Οι αδυναμίες της ζωής μου..

Οι παντοτινές μου αγάπες....

Μανθούλης.. 11/6/2010

Μπεμπάκος.. 29/2/2012

Link to comment
Share on other sites

to eides to ninaki sou?ola kala?

 

ΝΑΙ!!!!! αλλα ακομα εχω αγωνια για την επομενη βδομαδα !!! Ειμαι λίγο αγχωτικη?

 

εμεις οι νεες μαμαδες ιουνιου 2010 που θα τα λεμε??

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ!!!!! αλλα ακομα εχω αγωνια για την επομενη βδομαδα !!! Ειμαι λίγο αγχωτικη?

 

εμεις οι νεες μαμαδες ιουνιου 2010 που θα τα λεμε??

AX!!!

Μπράβο κουκλίτσα μου!!!!

Καλή εγκυμοσύνη να έχεις!

Όσο για το άγχος, δεν μπορεί να πει καμία τπτ γιατί μέχρι να το κρατήσουμε στην αγκαλίτσα μας, ολες του ίδιους φόβους έχουμε!!!

Και μετά, ε...

φανταζομαι αρχίζουν ΑΛΛΑ άγχη......

οπότε, ας απολαύσουμε όσο περισσότερο αυτό που ζούμε!!!!!!!!!!

:-)

 

Α! όσο για το που θα τα λέμε.....

Θα δείξει στο μέλλον φαντάζομαι.. :-(

Σε φιλώ!!!!!!!!

Οι αδυναμίες της ζωής μου..

Οι παντοτινές μου αγάπες....

Μανθούλης.. 11/6/2010

Μπεμπάκος.. 29/2/2012

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια!!Εμείς το είδαμε το σποράκι μας την τετάρτη είδαμε κ καρδούλα αλλά δεν την ακούσαμε!!Μου είπε ο γιατρός οτι δεν ακούγεται κ από οτι κατάλαβα δεν ακούγεται λόγω του ότι ο υπέρηχος ήταν κολπικος...Τελοσπάντων, με ρώτησε άν έβλεπα μέσα στον σάκο αυτό που αναβόσβηνε σαν λαμπάκι και όταν του πα ναι μου είπε οτι είναι η καρδούλα του! Μου έγραψε ένα κάρο εξετάσεις κ θα τα πούμε τώρα στις 10/11.Επίσης μας εδωσε και ΠΗΤ 4/6. αυτά!!!:)

GCb7p2.png

RZHyp2.png

Link to comment
Share on other sites

koritsia την τεταρτη πηγα στο γυναικολογο ολα πολυ καλα!ημουν με βαση την τελευταια περιοδο 8 εβδ και 1 ημερα..καναμε υπερηχο κανονικα απο κοιλια και ειδα μεγαλη διαφορα απο τον κολπικο την 6 εβδομαδα,,που δεν ειχε φανει τιποτα εκτος απο τον σακο και μια καμπυλη προς τα μεσα οπου θα αναπτυσσοταν..τωρα φαινοταν αρκετη μαζα μεσα στο σακο και η μεγαλη ανακουφιση ηρθε οταν ακουσαμε δυνατα καρδουλα..τουκ τουκ τουκ..αλλα εχω μια απορια..ο υπερηχος με εβγαλε 7 εβδ.και 5 ημερων..αυτο δεν καταλαβα τι σημαινει?οτι τοτε εγινε η συλληψη?τι δηλαδη στη ττριτη μερα της περιοδου?δεν γινεται αυτο..αχ απαντηστε μου οσες ξερεται..φιλακια και ευχομαι σε ολες τα καλυτερα:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

koritsia την τεταρτη πηγα στο γυναικολογο ολα πολυ καλα!ημουν με βαση την τελευταια περιοδο 8 εβδ και 1 ημερα..καναμε υπερηχο κανονικα απο κοιλια και ειδα μεγαλη διαφορα απο τον κολπικο την 6 εβδομαδα,,που δεν ειχε φανει τιποτα εκτος απο τον σακο και μια καμπυλη προς τα μεσα οπου θα αναπτυσσοταν..τωρα φαινοταν αρκετη μαζα μεσα στο σακο και η μεγαλη ανακουφιση ηρθε οταν ακουσαμε δυνατα καρδουλα..τουκ τουκ τουκ..αλλα εχω μια απορια..ο υπερηχος με εβγαλε 7 εβδ.και 5 ημερων..αυτο δεν καταλαβα τι σημαινει?οτι τοτε εγινε η συλληψη?τι δηλαδη στη ττριτη μερα της περιοδου?δεν γινεται αυτο..αχ απαντηστε μου οσες ξερεται..φιλακια και ευχομαι σε ολες τα καλυτερα:-D

 

 

Με το καλο!!!

Να σε ρωτησω οταν ακουσες καρδουλα , ο υπερηχος ηταν εσωτερικος? ή πανω στην κοιλια?

Μωρο μου ηρθες για να μου αλλαξεις την ζωη.Σ αγαπω!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ κούκλες... συμφωνα με οσα υπολογιζω... πρεπει να ειμαι στην 4η εβδομαδα/// ραντεβου με τον γιατρο μου εχω τη δευτερα το απογευμα... δυο τεστ εκανα θετικα και τα δυο, χοριακη δεν εκανα... τι 8α δώ τη δευτερα αραγε??

 

νομιζω οτι εχω αρχισει και φοβάμαι....

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

καλη μας επιτυχια ρε γειτονακι! αντε σε λιγο να τρεχουμε και οι δυο στη φωκιονος με τα μπεμπε αγκαλια για λιακαδες κυριακατικεσ!

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

καλη μας επιτυχια ρε γειτονακι! αντε σε λιγο να τρεχουμε και οι δυο στη φωκιονος με τα μπεμπε αγκαλια για λιακαδες κυριακατικεσ!
ετσι ακριβως θα το κανουμε.καροτσια φωκιωνως καφες και ΜΠΕΜΠΕ!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

χε χεχεχεχεχεχεχε ο ιουνιος 8α ειναι και γαμω τους μηνες λέμε! παω να φτιαξω το κρεβατι μ και τα λεμε σε λιγο

 

υγ..ελινάκο, να σε παρω τηλ κατα τις 8 να τα πουμε η 8α εισαι εξω?

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

χε χεχεχεχεχεχεχε ο ιουνιος 8α ειναι και γαμω τους μηνες λέμε! παω να φτιαξω το κρεβατι μ και τα λεμε σε λιγο

 

υγ..ελινάκο, να σε παρω τηλ κατα τις 8 να τα πουμε η 8α εισαι εξω?

εδω θα ειμαι.παρε οτι ωρα θες.
Link to comment
Share on other sites

o υπερηχος για να ακουσουμε καρδουλα ηταν εξωτερικα απο την κοιλια..αχ ρε κοριτσια πως μπορω να καταλαβω ποτε ηταν η συλληψη?αυτο που λεει ο υπερηχος για τις μερες τι ειναι?:o

Link to comment
Share on other sites

o υπερηχος για να ακουσουμε καρδουλα ηταν εξωτερικα απο την κοιλια..αχ ρε κοριτσια πως μπορω να καταλαβω ποτε ηταν η συλληψη?αυτο που λεει ο υπερηχος για τις μερες τι ειναι?:o
θα στο πουν στην αυχενικη διαφανια την 12 εβδομαδα οπου θα δουν και την πραγματικη ηλικια του φασολιου σου!!!!τοτε θα σου πουν και ποτε θα αλλαζεις μηνα.
Link to comment
Share on other sites

ειδαμε το σακο σημερα!!!!!!!αχ το νινι μου!!!να ερθει με το καλο!!!!
αχχχ!!!τι καλα!!!με το καλο.ΖΗΛΕΥΩΩΩΩΩΩΩ!!!μεχρι την παρασκευη που θα το δω κι εγω.δεν περνανε οι μερες.
Link to comment
Share on other sites

λες να καταφερω να το δω κ εγω την δευτερα??? ε ρε γλεντιααααααααα!

 

ασχετο///το τσατ χαλασε? μια λευκη ο8ονη βλπεπω μονο

Ενώ είναι γραπτός λόγος, νιώθω ότι ακούγεται. Έχει χροιά! - Marcella - http://www.parents.gr/forum/showthread.php?t=84479

Link to comment
Share on other sites

λες να καταφερω να το δω κ εγω την δευτερα??? ε ρε γλεντιααααααααα!

 

ασχετο///το τσατ χαλασε? μια λευκη ο8ονη βλπεπω μονο

λες?καλυτερα, να γλυτωσουμε τα καφε μας!!!!

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

λες να καταφερω να το δω κ εγω την δευτερα??? ε ρε γλεντιααααααααα!

 

ασχετο///το τσατ χαλασε? μια λευκη ο8ονη βλπεπω μονο

ποσο εισαι?

526437xvildghyb3.gif

ΜΑΡΚΕΛΛΑ 2/10/2007, ΙΩΑΝΝΗΣ 3/6/2010, ΝΙΝΙ ΣΕ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ!!!

EBX2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...