Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πόσες θηλάζετε χάρη στο φόρουμ ;


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 116
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κι απο εμενα ενα μεγαλο ευχαριστω που στο ογδοο παιδακι μου θηλαζω αποκλειστικα.Το ευχαριστιεμαι κι εγω και ο μπεμπης μου, εχουμε "χτισει" μια υπεροχη σχεση, μεγαλωνει ετσι πως να το πω για να το περιγραψω...πολυ συνειδητοποιημενα και ηρεμα,για αυτο το μωρο μου ειναι παντα γελαστο και ευτυχισμενο. Δεν εχω λογια να ευχαριστησω τις κοπελες του forum...

Υπερπολύτεκνη!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα δει το θέμα!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ κι εγώ, γιατί χάρη σε σας ξανάρχισα το θηλασμό, που ξεκίνησε τόσο στραβά λόγω κακής καθοδήγησης και παραπληροφόρησης από τη μαία και το μαιευτήριο.

Ευχαριστώ πολύ την annastasia, που πρώτη απάντησε στην απελπισμένη έκκλησή μου σε βοήθεια, την felinidoc για τις συμβουλές και τη συμπαράστασή της, όοολες τις κοπέλες που με ενδιαφέρον και πολλή αγάπη μοιράστηκαν μαζί μου εμπειρίες και με υποστήριξαν ηθικά, και βέβαια την Αγλαϊα, που ήταν εκεί πάντα όποτε τη χρειάστηκα και μου έδινε τις πολύτιμες συμβουλές της ακόμα και με πμ.

Συγνώμη σε όσες κοπέλες δεν ονομάτισα!

Σας σκέφτομαι πάντα με αγάπη, γιατί χάρη σε σας θήλασα το ταρζανάκι για 5 μήνες -ενώ τα είχα σχεδόν παρατήσει πτιν σαραντήσει το μωρό, πιστεύοντας ότι εγώ "δεν έχω γάλα"!

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Κι απο εμενα ενα μεγαλο ευχαριστω που στο ογδοο παιδακι μου θηλαζω αποκλειστικα.Το ευχαριστιεμαι κι εγω και ο μπεμπης μου, εχουμε "χτισει" μια υπεροχη σχεση, μεγαλωνει ετσι πως να το πω για να το περιγραψω...πολυ συνειδητοποιημενα και ηρεμα,για αυτο το μωρο μου ειναι παντα γελαστο και ευτυχισμενο. Δεν εχω λογια να ευχαριστησω τις κοπελες του forum...

τα θερμοτερα συγχαρητηρια μου ολγα!!!!εισαι παραδειγμα!!!

και εμεις φτασαμε 16 μηνες,οπου και τοτε η δεσποινα μου αποφασισε οτι δε θελει αλλο και εφυγε και απο το κρεβατι μας!!!ενα μεγαλο ευχαριστω και απο εμας!!!

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!!! εμαθα παααρα πολλα και μου δωσατε κουραγιο να αρχισω και να συνεχισω τον αποκλειστικο θηλασμο.νιωθω υπεροχα που θηλαζω τη μικρη μου και σημερα ειναι 4.800 με το γαλατακι της μανουλας.καθε φορα που με προβληματιζε κατι εμπαινα,διαβαζα τις δικες σας εμπειριες,ζητουσα τις συμβουλες σας και ησυχαζα.ευτυχως που σας ανακαλυψα!

odFi.jpgK9qbp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τέλειο θέμα!!!!!! Παρακολουθούσα το forum κατά τη διάρκεια της εγκυμοσύνης, αλλά με το θηλασμό έγινα μέλος...Μέσα από τις σχετικές σελίδες έμαθα πράγματα που δεν θα μάθαινα ποτέ, πήρα κουράγιο στις δύσκολες στιγμές και έμαθα να κλείνω τα αυτιά σε όλους του άσχετους ειδήμονες και να ακούω εμένα και το μωρό μου...Χίλια μπράβο σε όλους!

:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Και εγω ευχαριστώ πολύ τις κοπέλες που με βοήθησαν να συνεχίσω να θηλάζω και να το κάνω αποκλειστικά μόνο αυτό...για όλες τις απορίες που μου λύθηκαν αλλά κα όσες θα μου λυθούν στην πορεία!!!!!!!!!!!

.png img1238z.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με τη σειρά μου, να σας ευχαριστώ όλες εσάς που με τις εμπειρίες σας με βοηθήσατε και εμψυχώνατε ταυτόχρονα διαβάζοντας σας, να συνεχίσω μέχρι εδώ και όσο πάει πλέον, (γιατί είναι και βεντοβυζούλης, δεν ξεκολάει εύκολα). Νομίζω χωρίς το φόρουμ θα είχα αποθηλάσει στους δυο μήνες, γιατί δυστυχώς κανείς δεν ήξερα να μου πει δυο βασικά πράγματα, και εκεί που στους δυο μήνες έψαχνα λύσεις πως θα δώσω μπουκάλι στο μικρό, ντροπή μου που το λέω, τελικά καταλήξαμε εδώ όπως βλέπετε και το τικεράκι και θα συνεχίσουμε όσο μπορούμε. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΟΥ. Και βεβαίως το συστήνω ανεπιφύλακτα σε κάθε κοπέλα.

dBPlp3.png MDOFp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ μέχρι και τον 8ο μήνα της εγκυμοσύνης μου δεν ήξερα τί θα πει θηλασμός,πόσο μάλλον και άντληση για να δίνω στο μωρό μου δικό μου γάλα όταν θα ξαναέπιανα δουλειά.Χάρη στο φόρουμ και στα "χρυσά" κορίτσια-συμβούλους μας συνεχίζω να θηλάζω χωρίς να έχω δώσει σταγόνα ξένο γάλα και αντλώ εδώ και 5 μήνες τα γεύματα όσο λείπω στη δουλειά.Ευχαριστώ πολύ που μου δείξατε τον τρόπο να αφεθώ στη μαγεία του θηλασμού και να κάνω το καλύτερο για το παιδί μου.

url]

url]

Link to comment
Share on other sites

κιεγω κοριτσια οφειλω ενα μερος της επιτυχιας μου στο θηλασμό (θηλαζω εδω και 8 μηνες) στο φορουμ αυτο και σε ολα τα κοριτσια του φορουμ που μου σταθηκαν στις πραγματικες δυσκολες πρωτες μερες.ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΜΙΚΡΟΥΛΗς ΜΟΥ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΜΕΣΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΡΔΙΑ ΜΑΣ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 5 months later...

Σιγουρα αν δεν ειχα ενημρωθει απο το φορουμ θα ειχα δωσει και ξενο η θα ειχα απογαλακτισει εδω και καιρο!!!!!ειδικα την αρχη μετα και απο τις συνεχεις τοτε επιθεσεις που δεχομουν ειδικα απο τον αντρα μου να δωσω ξενο θα τα ειχα παρατησει

ακομα θυμαμαι στο μαιευτηριο μολις ειχα γεννησει και ολοι μου ελεγαν οτι ψεν εχω γαλα και με πιεζαν να δωσω ξενο για να κοιμηθει περισοτερο τελικα με τα νευρα σπασμενα και εντελως εξαντλημενη εδωσα μια φορα

 

αν δεν ειχα βρει και το φορουμ να διαβασω οτι και ολες οι αλλες κοπελες εχουν περασει μια απο τα ιδια θα ειχα δωσει και στο σπιτι :-(

Η οικογενοια μου ειναι ολη μου η ζωη

 

328e.jpg328ep3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ ευγνωμονώ τα κορίτσια και την Αγλαία που με βοήθησαν γιατί είχα κυριολεκτικά μαύρα μεσάνυχτα και παρ'ολίγον να απογαλακτιστώ στον τρίτο μήνα από λανθασμένη χρήση ενός πραγματικά χάλια θήλαστρου!Εμαθα πάρα πολλά πράγματα από εδώ!Το forum αποτελεί πλέον το συμβουλάτορα μου! :-)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Χάρη στο φόρουμ θηλάζουμε αποκλειστικά εδώ και μια εβδομάδα.

Η μικρή μου είναι 2 μηνών και από άγνοια παραλίγο να χάσουμε το θηλασμό.

Τώρα ξέρω που να ζητήσω βοήθεια.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ

0A53p3.png

oC8dp2.png

Link to comment
Share on other sites

Παρόλο που ήμουν αποφασισμένη ότι θα θηλάσω ότι και να γίνει και είχα και την συμπαράσταση του άντρα μου το φόρουμ με βοήθησε κυρίως όταν έπαθα μαστίτιδα στις 30 ημέρες και ο γιατρός μου επέμενε να σταματήσω το θηλασμό. Αν δεν ήμουν τόσο πεισματάρα και άν δεν ήταν τα κορίτσια εδώ μέσα και η Αγλαϊα σίγουρα θα είχα πέσει στην παγίδα και θα είχα σταματήσει.

xAh6.png h1d6.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 χρόνο μετά...

Διαφημίσεις

Χάρη στις έμπειρες θηλάζουσες μαμάδες του φόρουμ κατάφερα κ εγώ να θηλάσω με επιτυχία τον πρώτο μου γιο για 18 μήνες ενώ στην αρχή όλα έδιεχναν ότι δεν θα τα κατάφερνα, με το πείσμα μου κ τη βοήθεια του φόρουμ όλα πήγαν καλά!

Χάρη στις γνώσεις που απέκτησα εδώ βοήθησα άλλες δύο φίλες μου να θηλάσουν τα μωράκια τους η μία για 20 μήνες κ η άλλη για ήδη ένα χρόνο κ συνεχίζει.

Τώρα στο δεύτερο μωρό λόγω της εμπεριας όλα ήταν εύκολα απο την αρχή κ τα πάμε μια χαρά!

Ευχαριστώ απο την ψυχή μου όλα τα κορίτσια !!!!!!!1

 

iTLNp3.pnguQzNp3.png

 

If my heart can become pure and simple, like that of a child, I think there probably can be no greater happiness than this. -- Kitaro Nishida

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ πρέπει να μπω εδώ!!!! Οφείλω πολλά εδώ για το ότι δεν τα παράτησα λίγες μέρες πριν.... Ευχαριστώ πολύ την Αγλαΐα την Κριστίνα, και όλα τα κορίτσια που με βοήθησαν και βοηθούν ακόμα:P

Link to comment
Share on other sites

Εγω ανακαλυψα το forum αφου ειχα σταματησει τον θηλασμο στους 6 μηνες λογω οτι το μωρακι δεν επαιρνε ικανοπητικο βαρος, ολοι πεσαν πανω μου οτι δεν του φτανει το γαλα μου κ αρχισα σταδιακα συμπληρωμα και μετα απο λιγο καιρο το στηθος ουτε να το δει δεν ηθελε.

Αλλα πλεον ειμαι σιγουρη οτι στο δευτερο,με το καλο, παιδακι μου θα ειμαι πολυ πιο συνειδητοποιημενη και ενημερωμενη λογω forum κ θα το παλεψω πολυ περισσοτερο!

Μετα την καταιγίδα, έρχεται πάντα η λιακάδα.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ!! κι εγώ!!

με βοήθησαν πάρα πολύ όλες οι κοπέλες του forum!! μόνο που το ανακάλυψα μετά την απογοητευτκή προσπάθεια του θηλασμού του πρώτου μου παιδιού. ο μικρούλης μου τώρα είναι 8 μηνών και θηλάζουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

κ εγώ ένα μεγάλο ευχαριστώ στο φορουμ κ στο καφέ αυγουστου 2010.

Μακάρι όλες οι μανουλες που θέλουν να θηλάσουν να βρουν μπροστά τους το φορουμ ή να ζητουν βοήθεια απο τις μανουλες που έχουν θηλάσει.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω θελω να ευχαριστησω ολες τις κοπελες του φορουμ για τη βοηθεια στις αρχες και τις συμβουλους θηλασμου!παντα ηθελα να θηλασω αλλα βασικα δεν ηξερα ολα αυτα τα οφελη.πραγματικα εχω γινει φανατικη και σε καθε προβλημα παντα υπαρχει καποια κοπελα που θα με καθησυχασει!

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

ευχαριστω και εγω το φορουμ για την πολυτιμη βοηθεια του και ιδιαιτερα...συγκεριμενα ατομα που με βοηθησαν με το θηλασμο δεν χρειαζεται να πω ονοματα αυτες ξερουν!!!!:P:p:p

Είμαι ερωτευμένη με δυο άντρες!!

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσουμε κι εμείς με τη σειρά μας που δεν είχαμε την τύχη του άμεσου θηλασμού λόγω σχιστίας υπερώας αλλά που ωστόσο θηλάσαμε αποκλειστικά για 6 μήνες με τη βοήθεια θήλαστρου. Σας ευχαριστώ για τις συμβουλές που μας βοήθησαν να θωρακίσουμε το παιδί μας και αυτό φάνηκε έντονα στην επίπονη διαδικασία των χειρουργείων που ακολούθησαν. Ευελπιστούμε στο δεύτερο να είμαστε ακόμα πιο τυχεροί μιας και τουλάχιστον μας εφοδιάσατε με τις πολύτιμες γνώσεις σας και τη μητρική στοργή σας!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...