Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε νιώσατε το μωρό σας...?


Recommended Posts

καλημερα και απο εμενα!!

εγω νιωθω οτι ειμαι αναισθητη πραγματικα!!

μαλλον ειναι πολυ νωρις-δεν αμφιβαλλω-αλλα δεν εχω αισθανθει

τιποτα απολυτως κ φυσικα δεν ανησυχω.. να πανε ολα καλα κ εχουμε να φαμε κλωτσιες...χαχαχα

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εγω ειμαι στην 16η εβδομαδα και εχω νιωσει 2-3 φορες πεταρισμα μεσα στην κοιλια μου...βεβαια μοναχα οταν ειμαι καθιστη και ηρεμη-μπορω να σας πω πως περιμενω πως και πως την κλωτσια γιατι στους υπερηχους το παιδι ειναι υπερκινητικο!!!!ειμαι σιγουρη πως οσο θα με κλωτσαει εγω θα κλαιω απο συγκινηση-εδω τον υπερηχο κοιταζω στο σπιτι και δακρυζω. . . . .

Link to comment
Share on other sites

τι να πω εγω μεχρι προχτες που ακουσα το μικτο αρκουδακι μου ειχα τρελαθει οτι κατι εχει παθει. τελικα χρειαστηκε 10 λεπτα συνεχόμενου ροχαλητου του μπαμπα μας για να το ταραξουν το κακομοιρο και να χτυπησει amber alert. ειναι οτι πιο τελειο υπαρχει αυτη η κινηση. βεβαια το πιο αστειο ηταν ο μπαμπας μας που δεν καταλαβαινε γιατι ενω ζητουσε συγνωμη για το ροχαλητο εγω του ελεγα μπραβο....

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ειμαι στη 14η εβδομαδα και τις υελευταιες μερες οταν ξαπλωνω νιωτηω γουργουρητα στο κεντρο τις κοιλιας οχι οπως το εντερο!υπαρχει περιπτωση τοσο νωρις?

KLinp2.pngjvcQp2.png
Link to comment
Share on other sites

γιατι οχι;

εγω ενοιωσα ξαπλωμενη στην16 εβδομαδα κατι σαν φτερουγισμα

 

μετα ανυπομονουσα να το ξανανοιωσω αλλα τιποτα.....το ξανααισθανθηκα την 18....

 

αχ τι μου θυμησατε......θελω κι αλλο μωρακι.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια.την δευτερα πηγα στο γιατρο μου και μαθαμε οτι ειναι κοριτσακι!!ειμαι στην 17 βδομαδα,ακομα δεν εχω νιωσει κατι εντονο.γουργουρητα και φτερουγισματα ομως αισθανομαι.:P

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!εγω ειμαι βεβαια τωρα προχωρημενη στην 34η!επειδη ειναι το πρωτο μου για αρκετο καιρο μπερδευομουν!δεν ηξερα αν ειναι το μπεμπε η το εντερο!σιγουρευτηκα στην 25η που αρχισε να σπρωχνει το χερι μου και να με ξυπναει!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ ειμαι 17 εβδομαδων και δεν έχω νιώσει φτερουγίσματα... :( Μονο 2-3 φορές αισθανθηκα κάτι σαν κίνηση στην κοιλιά μου αλλά δεν ξέρω αν αυτό ηταν το έντερο ή το μωρό... Ειναι αλήθεια αυτό που λένε οτι τα κοριτσακια τα νιωθεις αργότερα από τα αγοράκια? Ανυπομονώ τόσο πολύ να νιώσω το κοριτσακι μου...

Σ' ευχαριστώ Θεέ μου...

 

aUeJp3.png

Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμη Νικουδάκι μετά την 20 θα το νοιώθεις καλά καλά. πάντως αυτό που άκουσες 99% είναι το ζουζούνι σου ;) κι εγώ στην 17 ήμουν όταν το πρωτοκατάλαβα και εννοείται νόμιζα ότι ήταν το έντερο!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ είμαι πολύ αδύνατη και ένιωσα το μπεμπάκι εδώ και 4-5 μέρες!!Όσο περνάει ο καιρός,το καταλαβαίνω όλο και πιο εύκολα αφού στην αρχή συγκεντρωνόμουν απίστευτα για να το καταλάβω!!!:mrgreen:

n0tup2.png και θηλάζουμε!!!:D

 

06.02.2011 Ήρθες καρδιά μου...

Link to comment
Share on other sites

Koritsia kalispera eimai stin 20 evdomada kai niwthw tin mpoumpouka mou kathe mera apo tin 18...otan faw eidika gluko ginete xamos apo klotsies :-D tha ithela na sas rwtisw omws epeidi merikes fores tin aisthanomai polu xamila na pigainei kai ponaw,ekeini tin wra gargalaw tin koilia mou kai siga-siga feugei alla epeidi anusuxw to pathainei kammia sas????

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω εχω πονακια χαμηλα που και που, ειδικα οταν ειμαι πολυ ωρα ορθια.

Εδω και λιγες μερες, εκτος απο γουργουριτα και φτερουγισματα, οταν ξαπλωνω γινετε χαμος στην κοιλιτσα μου.Κλοτσιες βεβαια δεν τρωω ακομα αλλα νιωθω λες και κανει σβουρες μεσα η μικρη.Δεν ξερω αν μπορω να το εξηγησω ακριβως.Το ιδιο και αν φαω σοκολατα!!!!

19Zup2.png

 

149138qob4e3htng.gif

Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια μου χθες το πρωι στις 5:45 ξυπνησα και οπως πηγα να ξανακοιμηθω αισθανθηκα πολυ χαμηλα στην κοιλια μου σαν να χτυπαει φλεβα....απο ενστικτο λεω το μωρο μου ειναι....αλλα πιστευα οτι ειναι πολυ νωρις και το πα δυστακτικα στην μανα μου και μου πε οτι αυτο ηταν και οτι δεν ειναι νωρις.....ελιωσα.....

gKlgp2.png
Link to comment
Share on other sites

εγω κοριτσια μου χθες το πρωι στις 5:45 ξυπνησα και οπως πηγα να ξανακοιμηθω αισθανθηκα πολυ χαμηλα στην κοιλια μου σαν να χτυπαει φλεβα....απο ενστικτο λεω το μωρο μου ειναι....αλλα πιστευα οτι ειναι πολυ νωρις και το πα δυστακτικα στην μανα μου και μου πε οτι αυτο ηταν και οτι δεν ειναι νωρις.....ελιωσα.....

 

 

Αχ pennou μου αλήθεια???? :P:p:p Μακάρι!!

Για να είμαι και εγώ ειλικρινής χτες το βράδυ αφού έφαγα μία γλυκιά κρέπα και είχα ξαπλώσει, σαν να ένιωσα και εγώ κάτι. Αλλά δεν μπορω να καταλάβω....:(:(

 

Θα σου στείλω πμ.

 

Φιλιά

Qxemp2.png

 

 

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω ενιωσα φτερουγισμα κλεινοντας τον 4ο μηνα και απο τοτε που μπηκα στον πεμπτο....το νιωθω εντονοτερα και καθημερινα-οχι κλωτσιες αλλα οντως σα να χτυπαει φλεβα!!!αφου κανω και πλακα με τον εαυτο μου. . .μπα μπα καλως το!ξυπνησαμε ξυπνησαμε?? . . . . . .

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

εγω μερικες φορες νιωθω κατι σαν χτυπηματακια διπλα απο τον αφαλο οχι συνεχεια ομως ουτε καθε μερα αλλα ολοι μου λεν πως ειναι το εντερο μου κ οτι ειναι νωρις να το ακουσω

fSOwp2.png

 

ηρθες ψυχη μου κ γεμησες την ζωη μου!!!ΜΑΡΙΑ- ΕΙΡΗΝΗ

ersTp3.png

16/9/12 ηρθε κ το χρυσανθεμακι μου

Link to comment
Share on other sites

εγώ ένιωσα το φτερούγισμα του μωρού μου την Κυριακή το βράδυ, έπειτα προσπαθώ με πολύ αυτοσυγκέντρωση να το ξανα-αισθανθώ κάποιες φορές με επιτυχία και κάποιες χωρίς... όμως χθες παρασκευή μεσημέρι έφαγα δύο γερές σπρωξιές και έτυχε να χαιδεύω την κοιλίτσα μου... η απόλυτη ευτυχία... αν και ήμουν στη δουλειά δεν μπόρεσα να συγκρατηθώ από τη χαρά μου. Όχι δεν είμαι σε θέση να το νιώθω καθημερινά είναι πολύ νωρίς αλλά από αυτό καταλαβαίνω οτι το μπουμπούκι μου είναι καλά... ειδικά τώρα που περνάω την πιο δύσκολη φάση της ζωής μου... και είμαι ψυχολογικά ράκος... το μωρό αυτό είναι το φως της ζωής μου, τα πάντα για εμένα!!!

 

Σ'αγαπώ πολύ μωρό μου... η μανούλα είναι εδώ και δεν έχουμε κανέναν ανάγκη... στο υπόσχομαι... θα τα καταφέρουμε!

lox6p3.png
Link to comment
Share on other sites

geia sas koritsia ego to eniosa gia proth fora sthn 20 ebdomada kai apo tote ka8e mera kai pio entona.eimai sthn 23.den ksero alla gia mena einai isos to pio omorfo pragma pou symbainei sthn egimosunh to nio8o to moraki mou deinei poli poli xara kai ego milao me to moroxxaax kai otan to nio8o gelao san xazh............eyxomai se oles mas na exoume mia kalh egkimosunh genna kai meta na megalosoume ta morakia mas oso kalutera ginetai..

cTsip3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!!

πλεον και εγω νομιζω οτι αισθανομαι το μωρακι μου καθε μερα-σε κατασταση ηρεμιας βεβαια- σαν χτυπηματακια στην κοιλια στην περιοχη κατω απο τον αφαλο!!

αυτο εγινε 2-3 μερες πριν μπω στην 20η εβδομαδα και απο τοτε ειναι καθε μερα και λιγο!!

78xyp2.png

 

Z1jep2.png

Link to comment
Share on other sites

Aπο χθες αισθανομαι χτυπηματακια κατω απο τον οφαλο και σημερα τον ενιωσα σαν να στριφογυριζει και να κανει τουμπιτσες ... Δεν νομιζω να κανω λαθος

ο πρίγκιπας μου..

Link to comment
Share on other sites

Είμαι 15η εβδομάδα στη δευτερη εγκυμοσύνη μου και ανησυχω γιατι ακόμα το μωρό δεν έχει κάνει αισθητη τη παρουσία του.Αισθάνομαι μόνο κάτι ανεπαίσθητες κινήσεις αλλά και πάλι όχι συχνά.Αν και δεν είμαι πρωτάρα δεν μπορω να θυμηθώ πότε ακουσα την πρώτη μου κόρη,αν και έχω την αίσθηση ότι την άκουγα σε αυτη τη βδομαδα.Είναι νωρίς ακόμα? μήπως βιάζομαι?

A3Oip2.png

 

MzPrp2.png

Link to comment
Share on other sites

elepet, δε νομίζω ότι χρειάζεται να ανησυχείς. Στην πρώτη εγκυμοσύνη λένε ότι ακούς το μωρό το νωρίτερο στην 17η-18η εβδομάδα οπότε μάλλον το είχες ακούσει αργότερα. Αλλά όπως και να έχει σίγουρα θα το ακούσεις σύντομα. Υπομονή!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα,με το καλο το μωρακι σου,και εγω μετα την 14 εβδομαδα αισθανομουν κατι,αλλα δεν ηξερα αν ηταν το μωρο,τελικα σιγουρα το νοιωθεις απο την 20 εβδομαδα και μετα,οποτε λιγες εβδομαδες ακομη.:)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...