Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ποτε νιώσατε το μωρό σας...?


Recommended Posts

Μελλοντικές μαμάδες (και κουζουλαμενες απο τα μικρα... :) ) γεια σας...

Εγω ειμαι 16 εβδομάδων και 3 μερών. Ακόμα δεν εχω καταλάβει τίποτα..

Το θέμα ειναι οτι γενικά τα κοιλιακά μου ειναι πολύ ευαίσθητα. Εχω σπαστική κολίτιδα και σχεδον καθε μερα φουσκώματα και αέρια...

Με όλα αυτά θα μπορέσω να καταλάβω το νινί μου οταν θα αποφασίσει να κάνει αισθητή την παρουσία του???

Οσον αφορά τα γλυκά δεν εχω ελπίδες γιατι ειμαι λάτρης και τρωω σε καθημερινή βάση!!! Τι να κάνω να το ξεσηκώσω? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,3k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μελλοντικές μαμάδες (και κουζουλαμενες απο τα μικρα... :) ) γεια σας...

Εγω ειμαι 16 εβδομάδων και 3 μερών. Ακόμα δεν εχω καταλάβει τίποτα..

Το θέμα ειναι οτι γενικά τα κοιλιακά μου ειναι πολύ ευαίσθητα. Εχω σπαστική κολίτιδα και σχεδον καθε μερα φουσκώματα και αέρια...

Με όλα αυτά θα μπορέσω να καταλάβω το νινί μου οταν θα αποφασίσει να κάνει αισθητή την παρουσία του???

Οσον αφορά τα γλυκά δεν εχω ελπίδες γιατι ειμαι λάτρης και τρωω σε καθημερινή βάση!!! Τι να κάνω να το ξεσηκώσω? :mrgreen:

Είχα το ίδιο θέμα με το έντερό μου! Οπότε σε νιώθω. Ίσως λόγω εντέρου αργούμε λίγο να το καταλάβουμε, γιατί στην αρχή το μπερδεύουμε με το έντερο, πίστεψέ με όμως η κλωτσιά, είναι κλωτσιά! Θα την καταλάβεις. Υπομονή... σου ερχεται....:-D

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το παιδί πολύ ησυχο μου φαίνεται. Ούτε μια κλοτσιά, ούτε μια μπουνιά, τίποτα. Τοκ τοκ, είσαι εκεί ακόμα;;;;

Το Ήλεκτράκι μου και ο Οδυσσέας μου, οι ηλιαχτίδες μου!

..................................................................................

Ο Θεός πέθανε...

Ο Μαρξ πέθανε...

κι Εγώ τώρα τελευταία δε νοιώθω πολυ καλά...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα

εεχω μια απορια

ειμαι 18 εβδομαδες και 6 ημερες και το αγορακι μ κλωτσαει μονο χαμηλα στην κοιλιτσα? και σε σας τ ιδιο ειαι η ηταν οτα εισασταν στο μηνα μου?? η σας κλωτσουμε γενικα παντου? να ανησυχω η να μην αανησυχω

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι έχει σημασία που χτυπάει. Εγώ είμαι τώρα στην 23η. Στην αρχή χτύπησε λίγο κάτω από τον ομφαλό. Μετά από εδώ και από εκεί. Εδώ και δυο μέρες κάτω χαμηλά...τι να πω... ελπίζω να μην είναι ανησυχητικό, γιατί και εμένα μου πέρασε από το μυαλό, μόλις το ένιωσα χαμηλά. Τώρα για την άλλη φίλη διάβασα ότι το ακούς κάπου ανάμεσα στην 20η με 26η εβδομάδα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αυτό το παιδί πολύ ησυχο μου φαίνεται. Ούτε μια κλοτσιά, ούτε μια μπουνιά, τίποτα. Τοκ τοκ, είσαι εκεί ακόμα;;;;

 

AX τα ιδια κ εμεις τιποτα λες κ εχειπεσει σε νιρβανα το μωρο αφου ο αντρας μου πιστευει οτι θα μας βγαλει την πιστη μετα σου λεει κοιμησου χαλαρα τωρα κ μετα εχψει ξενυχτει ουουουουουουου να φαν κοι οικοτες χεχεχεχεεχ:twisted::twisted::twisted::twisted:

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια υπομονή. Τελικά τι να πω με αυτά τα νινάκια...Εμένα για 3 μέρες με τάραξε και τώρα 2 ήμερες αναρρωτιέμαι γιατί είναι τόσο ήσυχο! Μα από τι εξαρτάται η κινητικότητά τους τελικά;

Link to comment
Share on other sites

Εγω σήμερα ειμαι 18 εβδομάδων και 1 ημέρα και ακόμα δεν εχω καταλάβει κατι...

Βεβαια πονάει συνεχώς η κοιλιά μου και το έντερο και δεν ξέρω αν γι' αυτούς τους λόγους δεν εχω παρει χαμπάρει τίποτα...Ο γιατρός βέβαια μου ειπε σε δυο εβδομάδες περίπου θα το καταλάβω. Ανησυχω...λετε να ειναι ησυχο το μικρό και μετα την γεννηση???

Link to comment
Share on other sites

Από ποιά βδομάδα όμως? Γιατί εγώ συζητάω για 14 βδομάδα σχεδόν...

:D Ειμαι στη 15 βδομαδα, στην δευτερη εγκυμοσυνη και πριν 2 βδομαδες το ενιωσα!!!! Κανεις δεν με πιστεψε μονο αντρας μου!! Ελεγαν οτι ειναι η ιδεα μου!!! :P Ειμαι σιγουρη οτι ειναι το μωρο μου!!!

Οπως και το πρωτο μου το ενιωσα πιο νωρις!!! Δεν ειμαι φαντασμενη!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω σήμερα ειμαι 18 εβδομάδων και 1 ημέρα και ακόμα δεν εχω καταλάβει κατι...

Βεβαια πονάει συνεχώς η κοιλιά μου και το έντερο και δεν ξέρω αν γι' αυτούς τους λόγους δεν εχω παρει χαμπάρει τίποτα...Ο γιατρός βέβαια μου ειπε σε δυο εβδομάδες περίπου θα το καταλάβω. Ανησυχω...λετε να ειναι ησυχο το μικρό και μετα την γεννηση???

 

Στο 1ο μου το ένιωσα γύρω στην 20η βδομάδα.

Στο 2ο γύρω στην 19η.

Είναι απόλυτα φυσιολογικό αυτό που σου είπε ο γιατρός.

Επίσης, θα το καταλάβεις κάπου κάτω από τον αφαλό, γιατί η μήτρα δεν έχει μεγαλώσει ακόμα πολύ. Μετά την 24η φτάνει το ύψος του αφαλού και ενδέχεται να καταλάβεις κάτι κλωτσιές πιο ψηλά.

Να μην αγχώνεσαι και θα δεις, θα το καταλάβεις από εκεί που δεν το περιμένεις!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια έκενε καμιά το μεγάλο υπέρηχο; Εγώ τον έκαν εχθές... Φανταστκό!!! Έπαθα πλάκα!

 

irene12 και εσύ μανούλα νοεμβρίου? Έλα στο cafe μας http://parentscafe.gr/showthread.php?t=172 είμαστε αρκετές! :)

v0Zqp3.png 34ef5a11df.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια έκενε καμιά το μεγάλο υπέρηχο; Εγώ τον έκαν εχθές... Φανταστκό!!! Έπαθα πλάκα!

 

 

Εγω θα το κανω στις 6 Αυγούστου... Δεν περνάει ο καιρός με τίποτα...:evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια πάλι ανησυχώ... 23η εβδομάδα πλέον και ο μπέμπης έδινε το παρόν καθημερινά με δυνατά κλωτσάκια επί ώρες και πολλές φορές την ημέρα. Έχει δυο μέρες τώρα ίσα-ίσα που τον αισθάνθηκα σε σημείο δηλαδή που αμφιβάλλω αν ήταν αυτός. Σας έχει τύχει;

Link to comment
Share on other sites

Εγω που θα ειμαι τελη Νοεμβρη με αρχες Δεκέμβρη να ερθω???... :mrgreen:

 

Εννοείτε να μας έρθεις! σε περιμένουμε με χαρά! :D και η irene12 είπε θα έρθει και δεν την εχω δει ακόμα να εμφανίζεται!

 

Κορίτσια πάλι ανησυχώ... 23η εβδομάδα πλέον και ο μπέμπης έδινε το παρόν καθημερινά με δυνατά κλωτσάκια επί ώρες και πολλές φορές την ημέρα. Έχει δυο μέρες τώρα ίσα-ίσα που τον αισθάνθηκα σε σημείο δηλαδή που αμφιβάλλω αν ήταν αυτός. Σας έχει τύχει;

 

irene12 και εγω την ίδια αισθηση με σένα έχω! μου φαίνεται ότι όλο αυτο το δημιουργεί η λαχτάρα μας να το νιώθουμε όσο περισσότερο γίνεται! Να ηρεμήσεις και όταν είσαι ήρεμη θα κάνει αισθητή την παρουσία του! ;)

v0Zqp3.png 34ef5a11df.png
Link to comment
Share on other sites

irene12 μην ανηυσχεις δεν ειναι τπτ και εγω το επαθα αυτο . απλα το μωρο κανει το δικο του ωραριο και οχι οποτε θελουμε εμεις . εγω ειχα 3 μερες να τον ακουσω . απλα μην ξεχναμε οτι κουμουντε με 18 εως 24ωρες τα μωρα γιαυτο μπορει ν σε κλωτσαειτ βραδυ κ ν μηντ περνεις χαμπαρι μην αγχωνεσαι
Link to comment
Share on other sites

Εννοείτε να μας έρθεις! σε περιμένουμε με χαρά! :D και η irene12 είπε θα έρθει και δεν την εχω δει ακόμα να εμφανίζεται!

 

 

 

irene12 και εγω την ίδια αισθηση με σένα έχω! μου φαίνεται ότι όλο αυτο το δημιουργεί η λαχτάρα μας να το νιώθουμε όσο περισσότερο γίνεται! Να ηρεμήσεις και όταν είσαι ήρεμη θα κάνει αισθητή την παρουσία του! ;)

Προσπάθησα την ίδια στιγμή, αλλά δεν τα κατάφερα. Μήπως ξέρεις αν πρέπει να κάνω νέο λογαριασμο στο cafe, δηλ άλλο όνομα και password;

Link to comment
Share on other sites

irene12 μην ανηυσχεις δεν ειναι τπτ και εγω το επαθα αυτο . απλα το μωρο κανει το δικο του ωραριο και οχι οποτε θελουμε εμεις . εγω ειχα 3 μερες να τον ακουσω . απλα μην ξεχναμε οτι κουμουντε με 18 εως 24ωρες τα μωρα γιαυτο μπορει ν σε κλωτσαειτ βραδυ κ ν μηντ περνεις χαμπαρι μην αγχωνεσαι

 

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια! Σήμερα είναι πιο ζωηρούλης και ησύχασα. Πρέπει μάλλον να μην ανησυχώ τόσο εύκολα! Σε ποια εβδομάδα είσαι;

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα την ίδια στιγμή, αλλά δεν τα κατάφερα. Μήπως ξέρεις αν πρέπει να κάνω νέο λογαριασμο στο cafe, δηλ άλλο όνομα και password;

 

Καλημέρα! irene εγώ εφτιάξα λογαριασμό στο parents με το ίδιο όνομα και password που έχω στο cafe! στην σελίδα του cafe http://parentscafe.gr/ γράφει ότι γίνεται και κάπως απ'ευθείας αλλά εγώ το είδα αφού το είχα κάνει! :)

v0Zqp3.png 34ef5a11df.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα!!! Ηθελα την γνωμη σας...Σημερα εκλεισα την 19 εβδομάδα και μπαίνω στην 20. Ειναι το πρώτο μου μωράκι...

Χτες πήγαμε θάλασσα και επειδή ηταν μακρυά γύρισα πτωμα το βραδυ στο σπίτι...Εκανα το μπάνιο μου και μετα κάθησα στον καναπέ να ξεκουραστώ. Εκει που καθόμουν ενιωσα σε γρήγορο ρυθμό κάτι σαν φτερούγισμα να το πω δεν ξέρω..Ηταν 3 πολύ κοντα το ενα μετα το αλλο...Στην ευθεία με το φάλι προς τα αριστερα...:lol:

Ηταν άραγε το μικιό μου? Εγω έτσι ενιωσα αλλα επειδη ήταν η πρώτη φορά δεν μπορώ να ειμαι σίγουρη...Εχω και γενικά διαταραχές με το έντερο οποτε αυτο με κάνει να αμφιβάλω...Εχω αγωνία γιατι μέχρι εχτες δεν ειχα νιωσει κατι και ολοι με αγχώνουν...:oops:

Λογικά αν ξεκίνησα να το νιώθω, δεν θα κάνει και σήμερα αισθητή την παρουσία του???:confused:

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...