Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μεσημεριανό γεύμα και ύπνος


Mama_Anesti_

Recommended Posts

13 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Mama16 πως τα πάτε με το κουτάλι? Ή κόρη σου συνεχίζει να θέλει να τρώει μόνη της? Πως το χειριστηκες?

 

Ο δικος μου τώρα  τελευταία παίρνει ένα δεύτερο κουτάλι, το βουτάει στο πιατο κ μετά το βάζει στο στόμα. Νομίζω πως τα πάει καλά για πρώτη προσπάθεια αν εξαιρεσεις πως το φαγητό του πέφτει στην διαδρομη.:D

Αν έχουμε πατάτες ή μακαρόνια τρώει μόνη της με τα χέρια απ την αρχή.. Αν έχουμε ρύζι κλπ στην αρχή που πειναει το κάνουμε όπως κάνεις εσύ. Της δίνω ένα κουτάλι για να παίζει κ με το άλλο κουτάλι την ταιζω εγώ.. Μετά κάποια στιγμή που αρχίζει να χορταινει θέλει να τρώει μόνη της κ την βοηθαω με το κουταλάκι, ενώ το κρατάει το πιάνω κ εγώ κ βάζω φαγητό κ μετά της το κατευθυνω στο στόμα κ τρώει κ λίγο έτσι.. Άλλες φορές τρώει κ αυτά με τα χέρια κ γίνεται από πάνω μέχρι κάτω χάλια!! :-D 

 Μήπως γιόρταζε τώρα το πασχα ο μικρός σου??? Αν ναι χρόνια σας πολλα!!! :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, mama16 είπε:

Μήπως γιόρταζε τώρα το πασχα ο μικρός σου??? Αν ναι χρόνια σας πολλα!!! :)

Ναι γιορταζε! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Να χαίρεσαι την κόρη σου πάντα γερή! 

 

Παρόμοια θα το χειριστω κι εγω γιατί  καποιες φορες από ένα σημείο και μετά αρνείται να τον ταισω ενώ πειναει. Θα δοκιμασω κ βλέπουμε! 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Mama_Anesti_ είπε:

Ναι γιορταζε! Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Να χαίρεσαι την κόρη σου πάντα γερή! 

 

Παρόμοια θα το χειριστω κι εγω γιατί  καποιες φορες από ένα σημείο και μετά αρνείται να τον ταισω ενώ πειναει. Θα δοκιμασω κ βλέπουμε! 

 

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ, να σαι καλά! Ναι είναι δύσκολη φάση αυτή.. Ελπίζω να βρείτε τους ρυθμούς σας πάλι!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...