Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Όλα τα τεχνικά ζητήματα για την αναβάθμιση 2017


testuser1

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 153
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

37 minutes ago, bobonela said:

Γιατί δεν το βλέπω??

 

Επειδή η τελευταία ανάρτηση σε αυτό, ήταν η δική σου, κατά πάσα πιθανότητα.

Αυτό είναι κάτι που θα μας δυσκολέψει, σε σύγκριση με το παλιό φόρουμ. Εκεί φαινόντουσαν όλα τα ενεργά θέματα του 24 ωρου, ενώ εδώ μόνο όσα δεν έχουμε ήδη διαβάσει.

Επίσης να πω ότι το γεγονός ότι το να φαίνονται τόσες πληροφορίες για τον χρήστη, τον οδηγεί στην επιλογή της ανώνυμης σύνδεσης, κάτι με το οποίο προσωπικά δε συμφωνώ, καθώς θέλω να ξέρω αν ο χρήστης με τον οποίο συνομιλώ είναι συνδεμένος ή όχι. Αναγκάζομαι κι εγώ να συνδέομαι ανώνυμα, ενώ παλιά δεν το έκανα ποτέ. 

Δεν λαμβάνω πια ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα σε θέματα που ακολουθώ, μόλις μπαίνω. Την πρώτη μέρα τις λάμβανα κανονικά.

Κάτι τελευταίο, δε μου άρεσε καθόλου η επιλογή των χρωμάτων, πολύ παστέλ. Μου κουράζουν τα μάτια και μου θυμίζουν ένα άλλο μαμαδοφόρουμ.

Επεξεργάστηκαν by Lisbet
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας. 

Για τον χρωματισμό, θα υπάρξουν σίγουρα άλλες 2 επιλογές που θα μπορεί ο κάθε χρήστης να επιλέξει ποιόν επιθυμεί. 

Προγραμματίζεται σίγουρα ένας μαυρόασπρος (για λόγους διακριτικότητας κατά την ώρα της χρήσης πχ σε μεγάλες οθόνες), αλλά και ένας πιό έντονος. Ο πιο έντονος δεν θα απέχει από αυτό τον χρωματισμό απλώς θα είναι πιο έντονα τα χρώματα που τώρα είναι παστέλ.   Αυτό θα γίνει εντός του επόμενου μήνα όχι όμως νωρίτερα καθώς υπάρχουν και άλλες εργασίες ταυτόχρονα που αφορούν την αρχική σελίδα/άρθρα.  Το κάθε μέλος θα επιλέγει τι θα χρησιμοποιεί - η επιλεγμένη ρύθμιση θα μένει  κατά την διάρκεια κάθε επίσκεψης/σύνδεσης αυτόματα. 

Εάν παρατηρήσατε κάτι σε θέμα με την γλώσσα είναι επειδή εγκαταστάθηκε το νέο επισκευασμένο αρχείο γλώσσας, θα χρειαστεί για τελευταία φορά να επιλέξετε την Ελληνική γλώσσα όσοι χάσατε την προηγούμενη ρύθμιση.   

Θα θέλαμε μια διευκρίνιση από τα μέλη που ανέφεραν το θέμα της ανώνυμης σύνδεσης. 

"Επίσης να πω ότι το γεγονός ότι το να φαίνονται τόσες πληροφορίες για τον χρήστη, " 

Ποιές είναι οι πληροφορίες που βλέπετε πέραν το τι διαβάζει εκείνη τη στιγμή ο χρήστης όταν είναι συνεδεμένος.("currently viewing") ? 

Εκτός του currently viewing (που σκοπεύουμε να αλλάξουμε αλλά είναι απαραίτητη πιο περίπλοκη τεχνική παρέμβαση).

 Μόνο το like (και τι αρέσει σε κάποιον) είναι αυτό που φαίνεται επιπλέον.  Όλα τα υπόλοιπα ήταν και στο προηγούμενο φόρουμ ορατά (πάντα ήταν εφικτό να δεί κάποιος τις δημοσιεύσεις των άλλων μελών).

 Τι μας διαφεύγει? Βοηθήστε μας να καταλάβουμε καλύτερα. 

Ερώτηση από μέλος που μας εστάλει με πμ :

Εχετε μηπως διαπιστωσει οτι σας εχουν στειλει πμ τα οποια δεν εχετε λαβει?  

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι .εγω εχω επιβεβαιωσει με ενα μελος μεχρι στιγμης οτι μου εστειλε πμ το οποιο δεν εφτασε.

Χρησιμη η επιλογη χρωματος.εχετε μηπως σκεφτει να μας δωσετε κ περισσοτερο χωρο για τα πμ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ανακάλυψα σήμερα που πόσταρα για πρώτη φορά μετά από καιρό, ότι μόλις ποστάρω κάτι, το θέμα εξαφανίζεται επειδή έχει διαβαστεί (?).  Δεν το καταλαβαίνω αυτό.  Σε κάθε περίπτωση δεν μπορεί κανείς να έχει update στα θέματα που απαντήθηκαν τις τελευταίες 24h.  Αυτό είναι πολύ άσχημο. Πριν πατώντας τα Νέα Μηνύματα σου έβγαζε ότι είχε κυκλοφορήσει σήμερα έως την τελευταία φορά που είχες μπει εσύ προσωπικά.  Τώρα αυτά εξαφανίζονται μόλις διαβαστούν από κάποιον.  Παράλογο και δύσχρηστο.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 6 λεπτά , bobonela είπε:

Ανακάλυψα σήμερα που πόσταρα για πρώτη φορά μετά από καιρό, ότι μόλις ποστάρω κάτι, το θέμα εξαφανίζεται επειδή έχει διαβαστεί (?).  Δεν το καταλαβαίνω αυτό.  Σε κάθε περίπτωση δεν μπορεί κανείς να έχει update στα θέματα που απαντήθηκαν τις τελευταίες 24h.  Αυτό είναι πολύ άσχημο. Πριν πατώντας τα Νέα Μηνύματα σου έβγαζε ότι είχε κυκλοφορήσει σήμερα έως την τελευταία φορά που είχες μπει εσύ προσωπικά.  Τώρα αυτά εξαφανίζονται μόλις διαβαστούν από κάποιον.  Παράλογο και δύσχρηστο.

το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι μόλις πατήσεις για τις νέες δημοσιεύσεις να πας στην μπάρα ακριβώς πάνω από τα θέματα και στο τρίτο κουτάκι που λέει ανάγνωση κατάστασης να πατήσεις όλα. τότε θα στα βγάλει όλα. επίσης για να το διατηρήσεις μπαίνοντας βγαίνοντας πήγαινε δεξιά σε ένα πορτοκαλί κουμπί πάτα το και ξαναπάτα ένα άλλο πορτοκαλί από κάτω που θα βγάλει. ξαναπήγαινε εκεί που λέει νέες δημοσιεύσεις και από δίπλα ακριβώς στα κυκλάκια επέλεξε το set as default ή ροή πως το λέει στα ελληνικά. και τελείωσες. θα στα δείχνει διαβασμένα αδιάβαστα ξανά όλα μαζί!

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, λουκουμαδάκι είπε:

το πιο απλό που μπορείς να κάνεις είναι μόλις πατήσεις για τις νέες δημοσιεύσεις να πας στην μπάρα ακριβώς πάνω από τα θέματα και στο τρίτο κουτάκι που λέει ανάγνωση κατάστασης να πατήσεις όλα. τότε θα στα βγάλει όλα. επίσης για να το διατηρήσεις μπαίνοντας βγαίνοντας πήγαινε δεξιά σε ένα πορτοκαλί κουμπί πάτα το και ξαναπάτα ένα άλλο πορτοκαλί από κάτω που θα βγάλει. ξαναπήγαινε εκεί που λέει νέες δημοσιεύσεις και από δίπλα ακριβώς στα κυκλάκια επέλεξε το set as default ή ροή πως το λέει στα ελληνικά. και τελείωσες. θα στα δείχνει διαβασμένα αδιάβαστα ξανά όλα μαζί!

Κάτι κατάφερα...ευχαριστώ!

Επίσης δεν έχω καταλάβει τι είναι αυτή η βαθμολογία με το Member's total reputation. Ποιος την έχει βάλει??

Επεξεργάστηκαν by bobonela
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω η διαχείριση θα βγάλει αργότερα αναλυτικό οδηγό για όλα.

Προς το παρόν, το Member's total reputation από ότι καταλαβαίνω είναι απλά ένας μετρητής, δεν έχει κάποια άλλη λειτουργικότητα. Όταν κάποιος κάνει like σε ένα σχόλιο ενός μέλους, ο μετρητής ανεβαίνει κατά μία μονάδα. 

Γενικότερα, ως εργαλείο στα φόρουμ, δείχνει κατά πόσο τα ποστ ενός χρήστη, προσφέρουν στην κοινότητα, με την προϋπόθεση ότι οι χρήστες δε μοιράζουν αβέρτα like, αλλά χρησιμοποιούν τη δυνατότητα αυτή για να επιβραβεύσουν ένα πραγματικά χρήσιμο σχόλιο. Χρησιμοποιείται ευρύτατα σε μεγάλα φόρουμ και εύκολα καταλαβαίνεις μέσω αυτού (και του αριθμού σχολίων) το πόσο ενεργά συμμετέχει ένας χρήστης. 

Το πως θα αξιοποιηθεί από το parents μένει να το δούμε.

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Συντονιστής Περιεχομένου είπε:

Θα θέλαμε μια διευκρίνιση από τα μέλη που ανέφεραν το θέμα της ανώνυμης σύνδεσης. 

"Επίσης να πω ότι το γεγονός ότι το να φαίνονται τόσες πληροφορίες για τον χρήστη, " 

Ποιές είναι οι πληροφορίες που βλέπετε πέραν το τι διαβάζει εκείνη τη στιγμή ο χρήστης όταν είναι συνεδεμένος.("currently viewing") ? 

Εκτός του currently viewing (που σκοπεύουμε να αλλάξουμε αλλά είναι απαραίτητη πιο περίπλοκη τεχνική παρέμβαση).

 Μόνο το like (και τι αρέσει σε κάποιον) είναι αυτό που φαίνεται επιπλέον.  Όλα τα υπόλοιπα ήταν και στο προηγούμενο φόρουμ ορατά (πάντα ήταν εφικτό να δεί κάποιος τις δημοσιεύσεις των άλλων μελών).

 Τι μας διαφεύγει? Βοηθήστε μας να καταλάβουμε καλύτερα. 

 

Εκτός από το currently viewing βλέπω ποιοι έχουν επισκεφτεί το προφίλ μου. Επιπλέον ένας επισκέπτης -δηλ. κάποιος που δεν είναι συνδεδεμένος ή εγγεγραμμένος-βλέπει επίσης το currently viewing και γενικά όλη τη δραστηριότητα του φόρουμ με λεπτομέρειες και σε πραγματικό χρόνο.

Στο προηγούμενο φόρουμ δεν έβλεπε κανείς σε real time όλη αυτή τη δραστηριότητα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Το ποιος έχει επισκεφθεί το προφίλ σου μπορείς να το απενεργοποιήσεις.

Στο "currently viewing" δεν υπάρχει ιστορικότητα. Βλέπεις μόνο τη δεδομένη στιγμή, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να δεις πχ τι έβλεπε το μέλος τις τελευταίες 3 ώρες.

Η ροή της δραστηριότητας (στην κεντρική σελίδα) αποτυπώνει τα σχόλια, τα like, τα μέλη που μόλις μπήκαν και αν κάποιος ξεκίνησε να παρακολουθεί ένα θέμα. Προσωπικά δε βρίσκω τίποτα κανό σε κανένα από αυτά. Αντίθετα το βρίσκω πολύ βολικό. Αν τώρα δεν θέλει ο χρήστης να φαίνεται ποια θέματα παρακολουθεί, μπορεί να επιλέξει να παρακολουθεί τα συγκεκριμένα θέματα ανώνυμα (υπάρχει και αυτή η επιλογή). 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , vtgian είπε:

Το ποιος έχει επισκεφθεί το προφίλ σου μπορείς να το απενεργοποιήσεις.

Στο "currently viewing" δεν υπάρχει ιστορικότητα. Βλέπεις μόνο τη δεδομένη στιγμή, δεν υπάρχει κάποιος τρόπος να δεις πχ τι έβλεπε το μέλος τις τελευταίες 3 ώρες.

Η ροή της δραστηριότητας (στην κεντρική σελίδα) αποτυπώνει τα σχόλια, τα like, τα μέλη που μόλις μπήκαν και αν κάποιος ξεκίνησε να παρακολουθεί ένα θέμα. Προσωπικά δε βρίσκω τίποτα κανό σε κανένα από αυτά. Αντίθετα το βρίσκω πολύ βολικό. Αν τώρα δεν θέλει ο χρήστης να φαίνεται ποια θέματα παρακολουθεί, μπορεί να επιλέξει να παρακολουθεί τα συγκεκριμένα θέματα ανώνυμα (υπάρχει και αυτή η επιλογή). 

Δεν με ενοχλεί να βλέπω ποιοι με έχουν επισκεφτεί! Αλλά ίσως οι άλλοι δεν νιώθουν άνετα να το ξέρω...:-D Τι νόημα έχει να βλέπεις ποιος σε επισκέπτεται; αν θέλει θα σου αφήσει μήνυμα.:-D

Υπάρχει ιστορικότητα. Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες (γιατί έχω μπερδευτεί με τα πειράματα που κάνω), αλλά νομίζω ότι από το προφίλ ενός μέλους μπορώ να δω όλη του τη δραστηριότητα με σειρά ημερομηνίας και ώρας. Επίσης σαν επισκέπτης κάπου είδα συγκεντρωμένη όλη τη δραστηριότητα του φορουμ πάλι ανά ημερομηνία και ώρα.

Link to comment
Share on other sites

Περί likes..

Δεν με πειράζει που υπάρχει η επιλογή καθώς έχουν υπάρξει φορές που θέλω όντως να πατήσω like σε ένα πραγματικά πολύ καλό, χρήσιμο σχόλιο. Όπως γράφει η vtgian, ως εργαλείο στα φόρουμ, δείχνει κατά πόσο τα ποστ ενός χρήστη προσφέρουν στην κοινότητα κι αυτό έχει μια λογική ύπαρξης. Δεν μου αρέσει καθόλου η ονομασία τους (μα reputation???) και ίσως θα έπρεπε να διαχωριστούν από τη διαχείριση με κάποιον τρόπο τα ωφέλιμα γονεϊκά τόπικ και τα πιο οφ τόπικ θέματα που επικεντρώνονται σε κουτσομπολιό ή/και χαβαλέ. 

Συμφωνώ πως δεν υπάρχει λόγος να μπορεί ο κάθε χρήστης να βλέπει την κάαααθε δραστηριότητα του κάθε χρήστη. Δεν με ενοχλεί προσωπικά, ωστόσο καταλαβαίνω ότι για πολλούς είναι ενοχλητικό αυτό.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , ekavi_ είπε:

Δεν με ενοχλεί να βλέπω ποιοι με έχουν επισκεφτεί! Αλλά ίσως οι άλλοι δεν νιώθουν άνετα να το ξέρω...:-D Τι νόημα έχει να βλέπεις ποιος σε επισκέπτεται; αν θέλει θα σου αφήσει μήνυμα.:-D

Υπάρχει ιστορικότητα. Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες (γιατί έχω μπερδευτεί με τα πειράματα που κάνω), αλλά νομίζω ότι από το προφίλ ενός μέλους μπορώ να δω όλη του τη δραστηριότητα με σειρά ημερομηνίας και ώρας. Επίσης σαν επισκέπτης κάπου είδα συγκεντρωμένη όλη τη δραστηριότητα του φορουμ πάλι ανά ημερομηνία και ώρα.

Στο currently viewing όχι, δεν υπάρχει ιστορικότητα.

Στη δραστηριότητα του μέλους (πού σχολίασε, που έκανε like, τι θέμα παρακολουθεί), ναι υπάρχει. Και στη παλιά πλατφόρμα υπήρχε, είχε ένα περιορισμό αν το μέλος είχε πάρα πολλές δημοσιεύσεις δεν μπορούσε εύκολα να βρεις τις πρώτες του, αλλά και πάλι μπορούσες. Προσωπικά θεωρώ ότι δεν θα έπρεπε να ενοχλεί κανέναν γιατί το φόρουμ είναι δημόσιο και ο χαρακτήρας του είναι να ενημερώνει. Άρα πρέπει να δίνει τα εργαλεία να αναζητήσει εύκολα ακόμα και ο επισκέπτης τις πληροφορίες που θέλει. 

Link to comment
Share on other sites

έχω διαβάσει την ιστορικότητα των μηνυμάτων από πάρα πολλά μέλη ειδικά από παλαιότερους χρήστες καθώς θέλω να δω την εξέλιξη μιας θεραπείας τους συνήθως.  ή επισκέπτομαι προφίλ ενεργών κοριτσιών για να θυμηθώ κάτι που έγραψαν λεπτομέρειες από κάποια θέματα πληροφορίες κλπ κλπ. ειδικά κάποιες τις παρακολουθώ αρκετά συχνά γιατί είναι πολύ 'ιατρικά διαβασμένες' και έχουν πείρα σε συγκεκριμένα πράγματα. οπότε δεν βρίσκω κακό ούτε να φαίνεται αλλά ούτε και να μη φαίνεται! αδιάφορο. το κάνω και θα συνεχίσω να το κάνω γιατί αυτό είναι και το νόημα του φόρουμ η ενημέρωση όπως έγραψε η vtgian. το κουμπί ακολούθησης το θεωρώ χρήσιμο,το ότι βάζουμε + και like σε κάποιες πληροφορίες και χρήστες το θεωρώ χρήσιμο ε και αν κάποια στιγμή θέλω να διαβάσω κάτι 'ιδιαίτερο' για να σπαταλήσω ώρα μπορώ να κάνω μια αποσύνδεση και να σερφάρω ανενόχλητη! επίσης πολύ χρήσιμη είναι η ειδοποίηση με το καμπανάκι σε νήματα που ακολουθούμε χωρίς να δηλώσουμε αν θέλουμε αποστολή e-mail πλέον!

α επίσης να κάνουμε μια διευκρίνιση,όταν μιλάμε με προσωπικά μηνύματα και μας γράψει οτι ο άλλος συνομιλητής left the conversation το γράφει ΚΑΙ όταν απλά έχει διαγράψει τα μηνύματα για να κάνει χώρο στο box του και δεν έχει την έννοια του αποχωρώ από την συζήτηση όπως στις social πλατφόρμες.

Κράτα το

Κράτα το

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

1 hour ago, ekavi_ είπε:

Υπάρχει ιστορικότητα. Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες (γιατί έχω μπερδευτεί με τα πειράματα που κάνω), αλλά νομίζω ότι από το προφίλ ενός μέλους μπορώ να δω όλη του τη δραστηριότητα με σειρά ημερομηνίας και ώρας. 

Αυτό φαινόταν και στην προηγούμενη μορφή του φόρουμ.  Έίχες την επιλογή να δεις όλες τις αναρτήσεις οποιουδήποτε μέλους.

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,  @λουκουμαδάκι  @ekavi_ @bobonela

έχουν γίνει κάποιες αλλαγές σε σχέση με τις Νέες Δημοσιεύσεις .

Μπορείτε να ελέγξετε και να μας πείτε ποιές άλλες αλλαγές θα ήταν πρακτικές σε σχέση με τα νέα θέματα;  Δείτε εδώ :

http://parents.org.gr/forum/topic/87049-odigies-chrisis-toy-foroym-2017/?do=findComment&comment=1744083

Ότιδήποτε υπάρχει και ενοχλεί, μπορεί να αλλάξει, πείτε μας απλώς τι δεν θέλετε. 

Αν δείτε τώρα υπάρχει στην προεπιλεγμένη ροή  που την βρίσκεται με ΕΝΑ κλικ,  η ρύθμιση να φαίνονται ΟΛΑ τα νέα θέματα. 

Επίσης έχουν γίνει και αλλαγές στις ονομασίες σχετικά με το reputation που τις βλέπετε ήδη στα προφίλ,  θα ακολουθήσει και διευκρινιστική ανακοίνωση αργότερα σήμερα ή αύριο. 

ευχαριστούμε! 

 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Λεπτομέρεια, αλλά τώρα έπεσε το μάτι μου.

Όταν κάποιος κάνει κλικ στο "Αρέσει" εμφανίζεται ως "[όνομα χρήστη] αρέσει αυτό" , :? άκυρο ως μετάφραση.

 

 Μπορεί ίσως να  μόνο μετρητής, ώστε να μην υπάρχει το θέμα φύλου (ο χρήστης/η χρήστρια, στους/στις, στον/στην)

πχ "Αρέσει σε [x]" με δυνατότητα στο hover να εμφανίζονται τα ονόματα των χρηστών στους οποίους αρέσει.

Link to comment
Share on other sites

@Lisbet  "Δεν λαμβάνω πια ειδοποιήσεις για νέα μηνύματα σε θέματα που ακολουθώ, μόλις μπαίνω. Την πρώτη μέρα τις λάμβανα κανονικά."

Γειά σας,  έγινε μια αλλαγή από τους τεχνικούς σε όλες τις ρυθμίσεις ειδοποιήσεων έτσι ώστε η προεπιλογή του κάθε χρήστη να μην έχει ενεργές τις ειδοποιήσεις μέσω email, καθώς είναι πολιτική της εταιρείας εδώ και χρόνια να μην στέλνει σε κανέναν email εκτός και εάν το έχει ο ίδιος επιλέξει. 

Θα χρειαστεί όσοι τα είχαν ενεργά  να ελέγξουν εκ νέου τις επιλογές και να ρυθμίσουν ακριβώς αυτό που επιθυμούν, σας ευχαριστούμε θερμά. 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Αφού λύθηκε το πρόβλημα με τα ανανεωμένα θέματα (και στο parentscafe άραγε;), μήπως υπάρχει λύση για το πως βρίσκουμε το τελευταίο πόστ  του εκάστοτε θέματος; Διότι αν πατήσεις πάνω στον τίτλο σε βγάζει στην αρχή του. Στο parentscafe αντιλήφθηκα πως αν πατήσεις τον χρόνο που αναγράφεται κάτω απ το όνομα μέλους (ο οποίος αντιστοιχεί στο πότε ανανεώθηκε το θέμα), βγαίνει στο τελευταίο ποστ. Αυτό συμβαίνει εκεί. Εδώ, πατάς πάλι τον χρόνο και στο βγάζει αλλά μήπως θα μπορούσε να υπάρξει πρόσθεση ενός απλού βέλους το οποίο θα κάνει ότι και αν πατάς στον χρόνο (εννοώ δεν είναι τεχνικά περίπλοκο ο κώδικας να μπει σε βελάκι αντί στον χρόνο); Μη παιδευόμαστε και για το πιο απλό. 

Επεξεργάστηκαν by ravT
pJO3p2.pngB6Ndp2.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ, θα ήταν πιο λειτουργικό να υπάρχει κάτι πιο εμφανές που να σε παραπέμπει στο τελευταίο μήνυμα.

TmO0p3.png Ο τρόπος που μιλάμε στα παιδιά μας, γίνεται η εσωτερική τους φωνή.

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας,

@ravT   @marakiz

τοποθετήθηκαν οδηγίες σε σχέση με την

εύρεση της τελευταίας δημοσίευσης  των πολυσέλιδων θεμάτων. 

επίσης σημαντικό καθώς γίνεται ανάγνωση των νέων δημοσιεύσεων

  :idea: Πατώντας στον   τίτλο του θέματος οδηγούμαστε στην πρώτη μη διαβασμένη δημοσίευση  :idea: 

 

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα θέμα που υπάρχουν πολλές αναρτήσεις, δεν είναι εύκολα εμφανές πότε δημοσιεύθηκαν αυτές. Αναφέρεται επάνω π.χ. Απρίλιος 5  αλλά αυτό ούτε χρονολογία έχει ούτε τίποτα.  Επίσης θέματα σημερινά, δεν αναφέρουν ώρα ούτε και ημερομηνία. Πρέπει να αλλάξει η μέρα για να φαίνεται η ημ/νία. Γενικά δεν φαίνεται εύκολα πότε γίνανε οι αναρτήσεις. Ειδικά και σε μεγάλα θέματα που κρατάνε χρόνια...

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , bobonela είπε:

Σε ένα θέμα που υπάρχουν πολλές αναρτήσεις, δεν είναι εύκολα εμφανές πότε δημοσιεύθηκαν αυτές. Αναφέρεται επάνω π.χ. Απρίλιος 5  αλλά αυτό ούτε χρονολογία έχει ούτε τίποτα.  Επίσης θέματα σημερινά, δεν αναφέρουν ώρα ούτε και ημερομηνία. Πρέπει να αλλάξει η μέρα για να φαίνεται η ημ/νία. Γενικά δεν φαίνεται εύκολα πότε γίνανε οι αναρτήσεις. Ειδικά και σε μεγάλα θέματα που κρατάνε χρόνια...

Αν κοιτάξεις σε κάθε απάντηση από πάνω γράφει με κόκκινα γράμματα αν απαντήθηκε σήμερα και πριν πόση ώρα. Η δική σου απάντηση για παράδειγμα αναφέρει ότι αναρτήθηκε πριν απο 23 λέπτα. 

 

BdmAp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...