Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι από τα καινούρια μέλη του φόρουμ.Και εγώ την Κα Γεωργιάδου έχω επιλέξει.

Την έχω συναντήσει 2 φορές λόγω του ότι βρίσκομαι σε νησί .Μου φάνηκε πολύ καλή και ευγενική απλά μου έχει λίγο κακοφανεί που δεν ανοίγει κάποια καρτέλα με το ιστορικό μου.Δεν σημειώνει τπτ για μένα.Όλα προφορικά .

Και αναρρωτιέμαι.....Ο κάθε γιατρός που επιλέγεις να σε ξεγεννήσει δεν πρέπει να γνωρίζει κάποια βασικά θέματα για σένα και το ιστορικό σου?

Σας παρακαλώ πείτε μου τις εμπειρίες σας!!!

 

Στο νοσοκομείο οπου γίνεται χαμός δεν μου φαίνεται και παραξενο που δεν κρατησε ιστορικό...αν ειχες πάει στο ιατρειο της και το ειχε κανει θα σου ελεγα οτι ειναι κουκου. Απλα την επομενη φορα θα πρεπει να εχεις παλι τις εξετασεις σου...εγω τις ειχα ολες σε ενα φάκελο και πηγαιναμε αλλα μπρατσετα 9 μήνες :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλησπέρα.

 

Μήπως έχετε να μου προτείνεται κανένα καλό γιατρό στο μαιευτήριο ΈΛΕΝΑ????

Σκέφτομαι μήπως πάω εκεί για να γεννήσω.

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

 

Μήπως έχετε να μου προτείνεται κανένα καλό γιατρό στο μαιευτήριο ΈΛΕΝΑ????

Σκέφτομαι μήπως πάω εκεί για να γεννήσω.

 

Εχω ακουσει για μια Γεωργιαδου που εχει και μια συναδελφος μου και κατενθουσιαστηκε αλλα την εχουν και πολλες κοπελες εδω.

 

1956484dsh2s7o6cu.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα.

 

Μήπως έχετε να μου προτείνεται κανένα καλό γιατρό στο μαιευτήριο ΈΛΕΝΑ????

Σκέφτομαι μήπως πάω εκεί για να γεννήσω.

 

Εχω ακουσει για μια Γεωργιαδου που εχει και μια συναδελφος μου και κατενθουσιαστηκε αλλα την εχουν και πολλες κοπελες εδω.

 

Πως μπορώ να κλείσω ραντεβού? Έχεις κάποιο τηλ????

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα,

είμαι νέα και στο site αλλά και στην εγκυμοσύνη. Διανύω την 7εβδομάδα αλλά ο γιατρός δεν είναι σίγουρος λόγω του ακανόνιστου κύκλου που έχω. Επειδή προσπαθούσα αρκετό καιρό τον τελευταίο χρόνο μετά από πολλές εξετάσεις αποφάσισα να αλλάξω γιατρό και να αναζητήσω κάποιον σε δημόσιο νοσοκομείο και ιδιαίτερα στο ΕΛΕΝΑ καθώς είχα ακούσει τα καλύτερα, από μία ξαδέρφη μου βρήκα τον κο.Καλκάκο. Στον γιατρό η ξαδερφή μου είχε κάνει μια επεμβασούλα, δεν γνωρίζουμε όμως σαν μαιευτήρας εάν είναι καλός, είναι μικρός σε ηλικία δηλαδή γύρω στα 33 αλλά πολύ συζητήσιμος και φιλικός. Μήπως η μικρή ηλικία θα έπρεπε να με προβληματίσει και να αναζητήσω άλλον γιατρό?Γνωρίζει μήπως κάποια τον γιατρό? ή έχει ακούσει κάτι? Είμαι ήδη αρκετά αγχωμένη καθώτι πρώτη εγκυμοσύνη και θέλω να πάνε όλα καλά. Όποια γνωρίζει...ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!

Εμένα με είχε αναλάβει ο Διακάκης. Αναπληρωτής Δ/ντης, έχει ξεγεννήσει δύο από τις κουνιάδες μου, τη συνυφάδα μου.

Τον συστήνει η ξαδέλφη του άντρα μου που δουλεύει στο συγκεκριμένο νοσοκομείο.

:)

 

Καλησπέρα,

 

είμαι νέα στο site σας αν και παρακολουθώ τις συζητήσεις σας από καιρό τώρα βρήκα το χρόνο να σας γράψω.

 

Ενδιαφέρομαι να μου συστήσετε ένα καλό γιατρό στο ΕΛΕΝΑ, ο οποίος να είναι συζητήσιμος και φιλικός. Προσπαθούμε εδώ και ένα χρόνο με τον άντρα μου για παιδί και δεν έχει προκύψει ακόμα.

Αποφάσισα να αλλάξω γιατρό όχι μόνο για οικονομικούς λόγους στο ενδεχόμενο μιας γέννας εάν και όταν προκύψει, αλλά και στο ότι ο ιδιωτικός γιατρός μου δεν έχει καμία διάθεση να ασχοληθεί με το εάν υπάρχει κάποιο πρόβλημα, ούτε μου έχει ζητήσει να γίνουν κάποιες εξετάσεις.

Παρακαλώ πολύ εάν έχετε τηλέφωνα επικοινωνίας για τους γιατρούς Διακάκη, Χρήστο Τσιώνη θα ήθελα μου στείλετε ΠΜ.

:?: Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites

Ο νέος όροφος LUX θα είναι έτοιμος προς χρήση τέλη Φεβρουαρίου - Αρχές Μαρτίου, άντε να δω αν θα είμαι τυχερή να σας πω προσωπική εμπειρία...

 

Αυτό είναι σίγουρο? :( Γιατί αν είναι έτσι δεν με βλέπω να προλαβαίνω...

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο νέος όροφος LUX θα είναι έτοιμος προς χρήση τέλη Φεβρουαρίου - Αρχές Μαρτίου, άντε να δω αν θα είμαι τυχερή να σας πω προσωπική εμπειρία...

 

Αυτό είναι σίγουρο? :( Γιατί αν είναι έτσι δεν με βλέπω να προλαβαίνω...

 

Ναι το κωλοβαρανε συνεχεια :(

Παντως και τα μονοκλινα ειναι μια χαρα....ειδικα αν πετυχεις με θεα το Λυκαβητο!....το θεμα ειναι να βρεις βεβαια...εμενα μου βρηκανε την 5η μερα (εκατσα παραπανω λογω του μωρου). Και το βραδυ εμενα μονη μου, ουτε φοβομουν ουτε τιποτα...ηταν κατι αλλες που και για να κλασουν μετα συγχωρησεως ηθελαν τη μαμα τους :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Ο νέος όροφος LUX θα είναι έτοιμος προς χρήση τέλη Φεβρουαρίου - Αρχές Μαρτίου, άντε να δω αν θα είμαι τυχερή να σας πω προσωπική εμπειρία...

 

Αυτό είναι σίγουρο? :( Γιατί αν είναι έτσι δεν με βλέπω να προλαβαίνω...

 

Ναι το κωλοβαρανε συνεχεια :(

Παντως και τα μονοκλινα ειναι μια χαρα....ειδικα αν πετυχεις με θεα το Λυκαβητο!....το θεμα ειναι να βρεις βεβαια...εμενα μου βρηκανε την 5η μερα (εκατσα παραπανω λογω του μωρου). Και το βραδυ εμενα μονη μου, ουτε φοβομουν ουτε τιποτα...ηταν κατι αλλες που και για να κλασουν μετα συγχωρησεως ηθελαν τη μαμα τους :lol::lol::lol:

 

Μία νοσοκόμα μου είπε αρχές Φεβρουαρίου, αλλά η γιατρός μας μου είπε τέλη Φλεβάρη, τώρα τι να σου πω! μακάρι να είναι έτοιμη νωρίτερα....

Link to comment
Share on other sites

yogini μωρέ μακάρι να βρω μονόκλινο και ας μην είναι λουξ...το θέλω κυρίως για να μπορεί να μείνει ο άντρας μου μαζί μου το πρώτο βράδυ σε περίπτωση που τελικά γίνει καισαρική... :( γιατί δεν προβλέπεται να μπορεί κανένας άλλος (διαφορετικά θα πάρω αποκλειστική)

αλλά από ότι κατάλαβα πολύ δύσκολο να το πετύχω το μονόκλινο από την πρώτη νύχτα... :(

gwggp2.png ISWTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα σας.

 

Ίσως είναι λίγο νωρίς για εμένα, αλλά επειδή ο γιατρός μου είναι στο ΜΗΤΕΡΑ και εγώ θέλω να γεννήσω στο ΕΛΕΝΑ ήθελα να σας ζητήσω το τηλ κάποιου καλού γιατρό στο τελευταίο.

 

Πάντως σας βλέπω πολύ θετικές για το ΕΛΕΝΑ και χαίρομαι γιατί είμαι πολύ δυστακτική σε αυτή την αλλαγή γιατρού. Όμως το θεωρώ μεγάλη κοροϊδία να δώσω 5000 για 4-5 μέρες :?

Κάθε μέρα ένα θαύμα μας περιμένει, αρκεί να έχουμε τα μάτια μας ανοιχτά για να το δούμε.

 

0DCdp3.png

Link to comment
Share on other sites

yogini μωρέ μακάρι να βρω μονόκλινο και ας μην είναι λουξ...το θέλω κυρίως για να μπορεί να μείνει ο άντρας μου μαζί μου το πρώτο βράδυ σε περίπτωση που τελικά γίνει καισαρική... :( γιατί δεν προβλέπεται να μπορεί κανένας άλλος (διαφορετικά θα πάρω αποκλειστική)

αλλά από ότι κατάλαβα πολύ δύσκολο να το πετύχω το μονόκλινο από την πρώτη νύχτα... :(

 

και σε μονόκλινο να μην είσαι το πρώτο βράδυ, θα σε βάλουν σε δίκλινο και μπορείς να συνεννοηθείς με τη διπλανή κοπέλα να βγαίνει ο άντρας σου όταν θέλει να θηλάσει ή όταν θέλει να σηκωθεί ή όποτε θα την "ενοχλεί", και εγώ μόνο τον άντρα μου θα έχω και αποκλειστική ΔΕΝ παίρνω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Παιδια και να συννενοηθειτε μεταξυ σας στο δικλινο τον αντρα σας δεν θα τον αφησουν με τιποτα! Περναει συνεχεια ενας σεκιουριτας και τους διωχνει ακομα κι αν δεν εχουν προβλημα οι κοπελες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια και να συννενοηθειτε μεταξυ σας στο δικλινο τον αντρα σας δεν θα τον αφησουν με τιποτα! Περναει συνεχεια ενας σεκιουριτας και τους διωχνει ακομα κι αν δεν εχουν προβλημα οι κοπελες.

 

ωραία! να δω τι θα κάνω μέχρι να με πάνε σε μονόκλινο με καισαρική και δίδυμα!!!

 

edit: δεν μου λες, αν θέλει ο άντρας σου έστω να έρθει 8 το πρωί τον αφήνουν; ή η μαμά σου ή κάποιος τέλος πάντων ή θέλει ειδικό πάσο;

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κορίτσια

 

Έχω δύο παιδάκια και τα γέννησα και τα δύο στο Έλενας στον Δάγλα είναι αναπληρωτής Δ/ντής καθηγητής με ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ στο Dobler. Τις συστάσεις μου για αυτόν τις πήρα από ....... γυναικολόγο που πήγαιναι την γυναίκα του στο Δάγλα για υπηρήχους.

 

Τετάρτη πρωϊ που κάνει ο Δάγλας υπερήχους επικρατεί το αδιαχώρητο.

 

Και στις δύο γέννες μου ακουγα γύρω - γύρω (μαίες, αδελφές, τραυματιοφορείς, ειδικευόμενοι) προσοχή αυτή είναι του Δάγλα. Και όντως με προσέχαν σε όλα.

 

Σαν γιατρός δεν παίζεται είναι επιστήμονας. Βέβαια οφείλω να σας πω ότι είναι λίγο ιδιαίτερος σαν άνθρωπος, νευρικός πολύ. Αλλά εγώ δέκα παιδιά να γένναγα εκεί θα πήγαινα. Ούτως ή άλλως δεν τον θέλω για άνδρα μου, ούτε για φίλο μου.

 

ΣΑΣ ΤΟΝ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ

 

Καλησπέρα,

 

είμαστε στη διαδικασία επιλογής μαιευτήρα και είδαμε τον Δάγλα την περασμένη Δευτέρα στο ΕΛΕΝΑ. Η πρώτη εντύπωση που μας δημιουργήθηκε είναι πολύ θετική και για αυτό το λόγο θέλαμε να μας εξηγήσετε τί ακριβώς εννοείτε όταν λέτε πως είναι πολύ νευρικός...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε τον κύριο ΜΠΑΛΑΦΟΥΤΑ στο ΕΛΕΝΑ

 

Δυστυχώς, όχι. Ξέρουμε μονάχα τον Δάγλα και τον Δεσύπρη (και μάλιστα για τον δεύτερο έχουμε ακούσει και πολύ καλά σχόλια αλλά δυστυχώς δεν μας εξυπηρετούσαν οι ώρες που δέχεται) Ο Δάγλας μας έχει κάνει πολυ θετική εντύπωση (φιλικός, ζεστός αλλά ταυτόχρονα και μετρημένος)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε τον κύριο ΜΠΑΛΑΦΟΥΤΑ στο ΕΛΕΝΑ

 

Δυστυχώς, όχι. Ξέρουμε μονάχα τον Δάγλα και τον Δεσύπρη (και μάλιστα για τον δεύτερο έχουμε ακούσει και πολύ καλά σχόλια αλλά δυστυχώς δεν μας εξυπηρετούσαν οι ώρες που δέχεται) Ο Δάγλας μας έχει κάνει πολυ θετική εντύπωση (φιλικός, ζεστός αλλά ταυτόχρονα και μετρημένος)

 

Καλησπερα!!!

Εχω γιατρό τον Δάγλα και τον επέλεξα μετά απο αρκετές συστασεις απο πολυ κοντινα μου πρόσωπα . Η εμπειρια μου μεχρι τώρα είναι άριστη, έχει κερδίσει την εμπιστοσύνη και την δική μου και του άντρα μου αποτην αρχή..Βεβαια ο καθένας έχει τα κριτηρία του για την επιλογη του γιατρού εγω ομως τον συνιστώ ανεπιφύλακτα.

 

 

.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Θα ήθελα να μου πείτε αν γνωρίζετε τον κύριο ΜΠΑΛΑΦΟΥΤΑ στο ΕΛΕΝΑ

 

:) Καλημέρα,

Επειδή ψάχνω και εγώ έναν καλό και συζητήσιμο γιατρό στο ΕΛΕΝΑ, μου τον έχει συστήσει τον Μπαλαφούτα Χρήστο γνωστή κολητής μου φίλης, που έχει γεννήσει μαζί του δύο παιδιά.

Μου είπε ότι ήταν πολύ ήρεμος και αγχολυτικός κατά την χρονική περίοδο που προσπαθούσε να μείνει έγγυος και δεν μπορούσε , αλλά δεν γνωρίζω τίποτα περισσότερο.

Έχω το κινητό του, αν θέλεις να κλείσεις ραντεβού μαζί του στείλε μου ΠΜ ή αν έχεις κάποιες επιπλέον πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Μαρινά σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

Τα έχω τα στοιχεία του απλά ήθελα κάποιες επιπλέον πληροφορίες γιατί τον έχει γιατρό η κουμπάρα μου και ήθελα να δω γενικά τί παίζει με αυτόν τον άνθρωπο

Μέχρι τώρα φαίνεται αρκετά καλός απλώς ήθελα να τα διασταυρώσω.

Link to comment
Share on other sites

Kοριτσια μετα απο πολλους μηνες που δεν αποφασιζα σε ποιον γιατρο να παω (λες και θα αγοραζα σπιτι πια!) :lol: εχθες εκλεισα ραντεβου με την Καργακου στο Ελενα. Πριν καιρο ειχα διαβασει απο μια κοπελα γι΄αυτην τη γιατρο και ετσι το σκεφτηκα...ομως τωρα ψαχνω να το ξαναβρω και δεν βρισκω κατι.Μηπως μπορει να με βοηθησει καμια?

Link to comment
Share on other sites

Μαρινά σ ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες

Τα έχω τα στοιχεία του απλά ήθελα κάποιες επιπλέον πληροφορίες γιατί τον έχει γιατρό η κουμπάρα μου και ήθελα να δω γενικά τί παίζει με αυτόν τον άνθρωπο

Μέχρι τώρα φαίνεται αρκετά καλός απλώς ήθελα να τα διασταυρώσω.

 

Καλησπέρα ΝΙΚ-16,

 

Επικοινώνησα με τον γιατρό Μπαλαφούτα και όντως μου φάνηκε πολύ συνεργάσιμος και με διάθεση να βοηθήσει.

Σου στέλνω ΠΜ για να σε ρωτήσω κάποια πράγματα αν μπορείς να με βοηθήσεις.

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...