Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ, είναι πολύ μεγάλη παρηγοριά αυτό το φόρουμ. Άντε καλή λευτεριά yogini και όλα να πάνε καλά! Στο σπίτι δεν το συζητώ αυτἠ τη φορά το θέμα. Στο τέλος, ενώ εγώ υπέφερα πιο πολύ από όλους, ο άντρας μου απλώς μου λέει τώρα ότι αν είχα πάει από την αρχή στο Έλενα, όπως μου έλεγε εκείνος, δεν θα είχα πάθει τίποτα, και η πεθερά μου, που με είχε ταλαιπωρήσει τον τελευταίο μήνα να μην κάνω καισαρική παρόλο που το μωρό ήταν με ισχυακή προβολή, θεωρεί και αυτή ότι είχε δίκιο και ότι αν την είχα ακούσει (και είχα διακινδυνεύσει την ακεραιότητα του παιδιού μου σε περίπτωση που έβρισκα γιατρό που θα δεχόταν να με ξεγεννήσει φυσιολογικά) δεν θα είχα πάθει απολύτως τίποτα. Μάλιστα δεν το περίμενε από μένα να μην μπορώ να επιλέξω καλό γιατρό. Δεν μου φτάνει η αγωνία μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μη στέκεσαι στο τι σου λέει ο καθένας γιατί θα τρελλαθείς. Εμένα ακόμη η πεθερά μου λέει ότι δεν έπρεπε να είχα κάνει καισαρική (147 κιλά είχα φτάσει με πίεση, προεκλαμψία και σάχκαρο με ινσουλινη)!

 

Τι να της πεις, λες έκανα ότι μου είπε ο γιατρός και τελειώνει η κουβέντα, στην τελική οι γιατροί μας έχουν την ευθύνη του τοκετού όχι οι μαμάδες ή οι πεθερές μας.

 

Η δική μου μαμά μου έχει ξεκινήσει πόλεμο για το θηλασμό από τώρα, του τύπου, σίγα μη θηλάσεις τα δίδυμα και δώσε τους ξένο εξ αρχής, και εσύ ξένο ήπιες εξ αρχής και δεν έπαθες τίποτα και τέτοια...

Το θέμα λοιπόν για μένα είναι να ξέρεις εσύ η ίδια τις επιλογές σου και να πράξεις αναλόγως χωρίς δεύτερη σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

Μην κάθεσαι και στεναχωριέσαι για ό,τι σου λένε, ειδικά η πεθερά. Πιστεύω ότι θα βοηθούσε να συζητήσεις με τον άντρα σου και να του τονίσεις ότι δεν έχει νόημα τώρα να σου λέει τι θα είχε γίνει, κανείς δεν ξέρει τι θα γινόταν αν... μπορεί να ήταν καλύτερα μπορεί όμως να ήταν και χειρότερα. Για το θέμα του γιατρού να μην αισθάνεσαι καμία πίεση χρόνου. Έχεις πολύ καιρό ακόμη για να διαλέξεις γιατρό. Εγώ άλλαξα γιατρό στον 4ο μήνα μόνο και μόνο για να γεννήσω στο Έλενα.

Για τον Δάγλα που ρωτάς, μία φίλη που γέννησε με καισαρική και ολική αναισθησία έμεινε πολύ ευχαριστημένη και από τον γιατρό και από την αναισθησιολόγο. Προσωπικά έκανα με τον Δάγλα μόνο τη β επιπέδου, οπότε δεν μπορώ να έχω άποψη. Προβληματίστηκα κι εγώ από αυτά που διάβασα εδώ. Εγώ επέλεξα άλλο γιατρό, αλλά ακόμη δεν έχω γεννήσει, οπότε δεν εκφράζω άποψη.

Link to comment
Share on other sites

Μη στέκεσαι στο τι σου λέει ο καθένας γιατί θα τρελλαθείς. Εμένα ακόμη η πεθερά μου λέει ότι δεν έπρεπε να είχα κάνει καισαρική (147 κιλά είχα φτάσει με πίεση, προεκλαμψία και σάχκαρο με ινσουλινη)!

 

Τι να της πεις, λες έκανα ότι μου είπε ο γιατρός και τελειώνει η κουβέντα, στην τελική οι γιατροί μας έχουν την ευθύνη του τοκετού όχι οι μαμάδες ή οι πεθερές μας.

 

Η δική μου μαμά μου έχει ξεκινήσει πόλεμο για το θηλασμό από τώρα, του τύπου, σίγα μη θηλάσεις τα δίδυμα και δώσε τους ξένο εξ αρχής, και εσύ ξένο ήπιες εξ αρχής και δεν έπαθες τίποτα και τέτοια...

Το θέμα λοιπόν για μένα είναι να ξέρεις εσύ η ίδια τις επιλογές σου και να πράξεις αναλόγως χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

A K Ρ Ι Β Ω Σ

Το θεμα ειναι να ξερεις τι θες, να επιμεινεις σε αυτο και να το στηριξεις.

Οταν εμεινα την πρωτη φορα εγκυος, ημουν (οπως και ειμαι) με πολλα κιλα παραπανω απο μονη μου. Ειχαν λυσσαξει ολοι, εγω εκανα οτι μου ελεγε ο γιατρος.

Και τωρα αυτο σκοπευω να κανω.

Να ξερεις τι θες και να μενεις σταθερη σε αυτα που επιλεγεις.

... θα είσαι πάντα υπεύθυνος γι'αυτό που έχεις εξημερώσει ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΣΤΕ ΓΙΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΑΣ ΣΥΣΤΗΝΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ ΤΟΝ .Κ.ΔΑΓΛΑ ΣΤΟ ΕΛΕΝΑ .ΣΤΗ ΠΡΩΤΗ ΚΑΙΣΑΡΙΚΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ ΗΜΟΥΝ ΠΕΡΔΙΚΙ. ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΠΛΗΡΩΤΗΣ ΔΙΕΥΘ/ΤΗΣ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟΥ. ΚΑΙ ΚΟΡΥΦΗ ΣΤΟΥΣ ΥΠΕΡΗΧΟΥΣ ΑΝ ΚΑΝΕΤΕ ΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΤΕΤΑΡΤΗ ΠΡΩΙ ΣΤΟΝ 1 ΟΡΟΦΟ ΘΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΓΙΝΕΤΕ ΧΑΜΟΣ.

 

Xrysa θέλεις να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για τον κ. Δάγλα. Σκέφτομαι να κλείσω πρώτο ραντεβού για να τον γνωρίσω...

Σ' ευχαριστώ εκ των προτέρων!

kEF5p3.png
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός που μου έκανε την Β' επιπέδου μου σύστησε να κάνω υπέρηχο στο έμβρυο στην κ. Κομνού που είναι στο Έλενα. Γνωρίζει καμιά σας πώς θα κλέισω ραντεβού μαζί της;

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Ο γιατρός που μου έκανε την Β' επιπέδου μου σύστησε να κάνω υπέρηχο στο έμβρυο στην κ. Κομνού που είναι στο Έλενα. Γνωρίζει καμιά σας πώς θα κλέισω ραντεβού μαζί της;

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια

 

Επειδή με τα τηλέφωνα που θα σου δώσουν για πρωινά και απογευματινά ραντεβού άκρη δεν θα βγάλεις (εγώ έπαιρνα τηλέφωνο 5 μέρες) θα πάρεις τηλέφωνο στο τηλεφωνικό κέντρο του ΕΛΕΝΑΣ και θα ζητήσεις να σε συνδέσουν με το καρδιολογικό, και αφού σε συνδέσουν πες τους ότι θες να κλείσεις ραντεβού με την κα Κομνού.

 

Πάντως είναι πολύ καλή σαν γιατρός και φιλική προς το περιβάλλον

 

:wink:

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ο γιατρός που μου έκανε την Β' επιπέδου μου σύστησε να κάνω υπέρηχο στο έμβρυο στην κ. Κομνού που είναι στο Έλενα. Γνωρίζει καμιά σας πώς θα κλέισω ραντεβού μαζί της;

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια

 

Επειδή με τα τηλέφωνα που θα σου δώσουν για πρωινά και απογευματινά ραντεβού άκρη δεν θα βγάλεις (εγώ έπαιρνα τηλέφωνο 5 μέρες) θα πάρεις τηλέφωνο στο τηλεφωνικό κέντρο του ΕΛΕΝΑΣ και θα ζητήσεις να σε συνδέσουν με το καρδιολογικό, και αφού σε συνδέσουν πες τους ότι θες να κλείσεις ραντεβού με την κα Κομνού.

 

Πάντως είναι πολύ καλή σαν γιατρός και φιλική προς το περιβάλλον

 

:wink:

 

Ευχαριστώ πολύ. Όντως όπως τα λες είναι...σήμερα προσπαθούσα όλο το πρωί και δεν μπόρεσα να βγάλω άκρη. Τη Δευτέρα θα εφαρμόσω τη συμβουλή σου.

.png.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΕ ΟΛΗ ΤΗ ΠΑΡΕΑ ΚΑΙ ΣΤΑ ΜΩΡΑΚΙΑ ΤΟΥΣ..ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑΔΟΥ..ΑΝ ΞΕΡΑΤΕ ΚΑΙ ΚΑΠΟΙΟΝ ΑΛΛΟΝ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΦΙΛΙΚΟ ΓΙΑΤΡΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΤΟΝ ΜΑΘΩ..ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ :P:idea:

Link to comment
Share on other sites

Koritsia gia sas, ime k ego neo melos se aytin tin parea, an k edo k kapoio diastima parakoloutho sixna tis sizitisis sas, eos tora mou kaliptate kathe mou erotisi opote den xriastike na rotiso i na symetasxo se kati.....iste super!!! K sas eyxaristo poly gia ayto. Gia oses exete idi gini manoules na sas zisi to mikro sas aggelaki, oses apo sas akoma to perimenete me to kalo k me enan pono (opos len k i palies :lol:) Ego aniko stin deyteri katigoria.....

Kata arxin zito sygnomi gia ta greeklish mou alla ine o monos tropos na grapso ellinika k na me katalaveni kapoios.

Ime ston 8 mina, k eno eos tora logo gynekologou thelame na genisoume sto Mitera, to teleyteo diastima k me osa exo diavasi k di k ego me ta matia mou allaxame gnomi. Den simferi na pas se idiotiki kliniki na dosis tosa lefta k na sou symperiferonte les k......telospanton.

Apofasisame me ton antra mou loipon na genisoume k emeis sto Elena, me tin monoi diafora pos epidi imaste idi ston 8 mina k zoume ektos athinas (stin Paro) to na erthoume se epafi me kapoio gynekologo ine poly dyskolo, para mono dia mesou tilefonou efikto. Stin paro den yparxi epilogi gynekologou enas yparxi mono k ine sto giatriko kentro (ena idous dimosio proton voithion) nosokomio den exoume sto nisi opote anagastika tha prepi na katevoume athina. O gynekologos pou me parakolouthouse eos tora ine enas poly kalos giatros o opoios kateveni mia fora ana mina-dymino k vlepi mono ta epigonta peristatika k tis egies....opote ex archis den mou dothike k megali epilogi sto se pion giatro tha pao.....tora omos pou kontevoume k allaxame gnomi oson afora to meeytirio exoume ena mikro provlima......:

Apofasisame na pame sto ELENA na genisoume epidi mas kalipti tis epithimies mas oson afora to moro mazi me tin mitera sto domatio, ton apoklistiko thilasmo k olla ayta ta kala logia pou exo diavasi eos tora apo esas....to thema mas ine omos pos tha erthoume se apafi m kapoion gynekologo......k edo tha parakalousa gia tin voithia sas.......exo diavasi ta kalitera gia tin Kyria Konstantinidou k tin Kyria Georgiadou, ine dynaton na mou stilete me PM ta tilefona tous k isos kapoies plirofories tous?(opos tis dikes sas empiries mazi tous, ti amivi tous dosate telika esis)

Episis diavasa gia tin kenouria pteriga pou etimazotan to kalokairi, telika ine etimi? k tha ithela k kamia ligo pio prosfati, kontini empiria fisiologikou toketou sto sigekrimeno meeytirio, an ine vevea eyikto. Xilia sygnomi an sas kourasa me to toso megalo mou post, parasirthika k ithela na ime oso pio analitiki ginete.

Eyxaristo para poly gia tin voithia ek ton proteron, anameno apantisis sas.....

280314.pngo8wUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Η καινούργια πτέρυγα δεν ειναι έτοιμη δυστυχώς και τα μονοκλινά ειναι δυσεύρετα. Εμας μας βρηκανε μετά απο 5 ημέρες (μειναμε 7 μέσα λογω προβλήματος). Να εχεις υπόψη σου οτι παραλαβή, χειρουργία κτλ ειναι δημοσιο καθαρά νοσοκομείο αλλα τα δίκλινα και άνω ειναι μια χαρά δωμάτια.

Εγω ειμαι ευχαριστημένη απο τη γιατρό μου αλλα δεν ξέρω αν προλάβεις να πας τελευταία στιγμή τι σχέση θα προλάβεις να αναπτύξεις μαζί της και πως θα σε αντιμετωπίσει. Αν θες το τηλεφωνο της κας Κωνσταντινίδου στείλε μου πμ. Εμεις δώσαμε φυσικά χρήματα και να σου πω δεν πηγαινα τζάμπα σε δημόσιο γιατρό γιατι θα με πετσόκοβε! Πάντως με το ΙΚΑ πληρωσαμε 105 ευρω το δικλινο τη μερα και 135 το μονόκλινο. Για το μωρό που μπήκε στα πρόωρα Β δώσαμε 100 περιπου τη μέρα πάλι αλλα αυτά τα παίρνεις πίσω απο το ταμείο....εκεί ήταν χαλια το σύστημα στα πρόωρα...εκει τραβας ταλαιπωρία και μεγάλο ζόρι, ελπίζω να μην χρειαστεί κάνενα παιδάκι να μπει εκεί.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα και από μένα.

 

Yogini, να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Ότι επιθυμείς εύχομαι, να είναι πάντα καλά!!!

 

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για τα πρόωρα, γιατί όταν νοσηλεύτηκε ο μικρός μου για 1 ημέρα πέρσι τον Νοέμβριο, μου έκανε εντύπωση η εντατική του Έλενα. Έμαθα μάλιστα ότι πρόσφατα είχε ανακαινιστεί οπότε για αυτό ήταν όλα τέλεια μέσα. Πεντακάθαρα και με ολοκαίνουρια μηχανήματα.

 

Εκτός εάν έχει διαφορετικές εντατικές αναλόγως την περίσταση (ο δικός μου ήταν μέσα για να παρακολουθήσουν την καρδούλα του).

 

Τι να πω???...............

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι εγώ νέα στο forum και νέα υποψήφια μαμά.

Μου σύστησε μια γνωστή μου τον Κο Παπαγγελόπουλο στο Έλενα.

Γνωρίζει κάποια γι αυτό τον γιατρό;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι εγώ νέα στο forum και νέα υποψήφια μαμά.

Μου σύστησε μια γνωστή μου τον Κο Παπαγγελόπουλο στο Έλενα.

Γνωρίζει κάποια γι αυτό τον γιατρό;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από μένα.

 

Yogini, να σου ζήσει το μωράκι σου!!! Ότι επιθυμείς εύχομαι, να είναι πάντα καλά!!!

 

Μου κάνει εντύπωση αυτό που λες για τα πρόωρα, γιατί όταν νοσηλεύτηκε ο μικρός μου για 1 ημέρα πέρσι τον Νοέμβριο, μου έκανε εντύπωση η εντατική του Έλενα. Έμαθα μάλιστα ότι πρόσφατα είχε ανακαινιστεί οπότε για αυτό ήταν όλα τέλεια μέσα. Πεντακάθαρα και με ολοκαίνουρια μηχανήματα.

 

Εκτός εάν έχει διαφορετικές εντατικές αναλόγως την περίσταση (ο δικός μου ήταν μέσα για να παρακολουθήσουν την καρδούλα του).

 

Τι να πω???...............

 

Α δεν ξέρω για την εντατική καθόλου. Εμας στα ΠΡΟΩΡΑ Β πήγε που δεν ειχε καν θερμοκοιτίδες...εκει ειναι για τα ελαφριά (ίκτερο κτλ).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γέννησα στο Έλενας αλλά δεν τον έχω ακουστά. Συνιστώ όμως ανεπιφύλακτα τον γιατρό μου κ. Δάγλα. Αν και δύστροπος σαν άνθρωπος και οξύθυμος σαν γιατρός δεν παίζεται. Το έψαξα πολύ πριν καταλήξω σ' αυτόν. Αλλά προσοχή είμαι ανεκτική και υπομονετική με τους δύστροπους.

Την οικογένειά μας και τα μάτια μας!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

αν μπορείτε επιλέξτε κάποιο απο τα θέματα που βρίσκονται εδώ και ξαναδημοσιεύστε την ερώτησή σας σε κάποιο απο αυτά τα θέματα.

 

ΕΛΕΝΑ Μαιευτήριο Γυναικολόγος Εξετάσεις

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=8889

 

 

το θέμα κλειδώνεται για να συνεχιστεί η συζήτηση σε κάποιο απο τα υπάρχοντα θέματα.

 

Παρακαλούμε πριν την δημοσιευση νέων θεμάτων αναζητήστε την ύπαρξη ίδιων θεμάτων στην παρούσα ή στις προηγουμενες σελίδες της κατηγορίας

 

Με το να είναι συγκεντρωμένες οι δημοσιεύσεις ερωταπαντήσεων ίδιας θεματολογίας, βοηθάτε τα επόμενα μέλη/αναγνώστες στο να βρούν όλες τις πληροφορίες μαζεμένες και με μεγαλύτερη ευκολία.

Βοηθήστε στη διατήρηση της λειτουργικότητας του forum κάνοντας χρήση της αναζήτησης & αναφοράς.  Αν παρατηρήσετε κάποια δημοσίευση που θεωρείτε περίεργη επιθετική ή ενάντια στους κανόνες κάντε αναφορά δημοσίευσης  Οδηγίες για το πως γίνεται η αναφορά δείτε εδώ   Ευχαριστούμε

Ακολουθήστε μας και στο Instagram:

follow_insta.png.f136a60ab3d6a108659752cf6fcc0a5a.pngfollow_cafe.jpg.0bc77dbbb8cab70c6c8919c95cac08b8.jpg

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια

 

Έχω δύο παιδάκια και τα γέννησα και τα δύο στο Έλενας στον Δάγλα είναι αναπληρωτής Δ/ντής καθηγητής με ΔΙΔΑΚΤΟΡΙΚΟ στο Dobler. Τις συστάσεις μου για αυτόν τις πήρα από ....... γυναικολόγο που πήγαιναι την γυναίκα του στο Δάγλα για υπηρήχους.

 

Τετάρτη πρωϊ που κάνει ο Δάγλας υπερήχους επικρατεί το αδιαχώρητο.

 

Και στις δύο γέννες μου ακουγα γύρω - γύρω (μαίες, αδελφές, τραυματιοφορείς, ειδικευόμενοι) προσοχή αυτή είναι του Δάγλα. Και όντως με προσέχαν σε όλα.

 

Σαν γιατρός δεν παίζεται είναι επιστήμονας. Βέβαια οφείλω να σας πω ότι είναι λίγο ιδιαίτερος σαν άνθρωπος, νευρικός πολύ. Αλλά εγώ δέκα παιδιά να γένναγα εκεί θα πήγαινα. Ούτως ή άλλως δεν τον θέλω για άνδρα μου, ούτε για φίλο μου.

 

ΣΑΣ ΤΟΝ ΣΥΝΙΣΤΩ ΑΝΕΠΙΦΥΛΑΚΤΑ

Την οικογένειά μας και τα μάτια μας!

Link to comment
Share on other sites

Telika milisa me tin kyria Georgiadou tilefonikos kai mou ipe na ertho gia na me di.......pragma pou fisika k ekana para tin terastia taleporia tou taxidiou triti vradi 5.5ores na katevo athina k 4.5 gia na xanagiriso tetarti vradi....alla axize an exeresis tin atelioti anamoni pou ixa konta 3ores, mou epiveveothikan olla osa ixa diavasi apo sas edo k gia to nosokomio alla k gia tin sigekrimeni giatro, i opoia mou fenete os enas katapliktikos anthropos....tora eklisa k ta mathimata anodinou toketou gia tis 19.01.09 me to kalo giati diaforetika den tha mpori o antras mou na ine mazi mas katholoi tin diarkia tou toketou k imaste pleon isixi k kala organomeni.

Pleon mono menoun i agores k ta diafora prota pragmata pou xriazonte gia ton mikro Odyssea pou tha di sintoma to fos tou kosmou.....k i anamonoi...popo......aytoi i anamonoi......fagame ton giadaro legan i paloi stin oura tha kolisoume....ade loipon emine i oura k sintoma tha boro k ego na sas po tin empiria mou, apo proto xeri.......eyxaristo ollous k olles oses grapsan tis empiries tous na sas zisoun ta ageloudakia sas. eyxaristo gia tin voithia.....

280314.pngo8wUp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα σε όλους!

Είμαι από τα καινούρια μέλη του φόρουμ.Και εγώ την Κα Γεωργιάδου έχω επιλέξει.

Την έχω συναντήσει 2 φορές λόγω του ότι βρίσκομαι σε νησί .Μου φάνηκε πολύ καλή και ευγενική απλά μου έχει λίγο κακοφανεί που δεν ανοίγει κάποια καρτέλα με το ιστορικό μου.Δεν σημειώνει τπτ για μένα.Όλα προφορικά .

Και αναρρωτιέμαι.....Ο κάθε γιατρός που επιλέγεις να σε ξεγεννήσει δεν πρέπει να γνωρίζει κάποια βασικά θέματα για σένα και το ιστορικό σου?

Σας παρακαλώ πείτε μου τις εμπειρίες σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...