Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 26/1/2018 at 10:45 ΠΜ, bouba14 είπε:

Καλημέρα σας,

 γνωρίζει κάποια / κάποιος τον γυναικολόγο Ξενογιάννη Σταύρο στο Έλενα?

Είμαι έγκυος και μου τον σύστησαν.

 

Καλησπέρα! Τελικά στον ξενογιαννη πηγές; Μου το έχουν συστήσει και εμένα..

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 4 months later...
  • 1 month later...

Καλησπέρα σας...θα ήθελα μια πρόσφατη γνώμη από κοπέλα που γέννησε στο Έλενα...πως είναι το νοσοκομείο,το προσωπικό και αν γνωρίζει κάποιος καλό γυναικολόγο να προτείνει.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 months later...
On 25/2/2021 at 8:06 ΜΜ, Amalaki είπε:

Καλησπέρα σας...θα ήθελα μια πρόσφατη γνώμη από κοπέλα που γέννησε στο Έλενα...πως είναι το νοσοκομείο,το προσωπικό και αν γνωρίζει κάποιος καλό γυναικολόγο να προτείνει.

Το νοσοκομείο σαν υποδομή είναι μέτριο, ήμουνα σε μονόκλινο. Δεν ξέρω τώρα αν λόγω κορωνοϊού η καθαριότητα πήγε περίπατο, σε σχέση με άλλα νοσοκομεία το λέω αυτό.Που έπρεπε να είναι το αντίθετο. Η διαδικασία θα σε ταλαιπωρήσει λίγο λόγω covid. Το νοσηλευτικό προσωπικό είναι αρκετά καλό σε σχέση με τον φόρτο εργασίας, το μόνο που με ενόχλησε πολύ ηταν οι μαίες στο τμήμα μητρικού θηλασμού που πραγματικά έπεσα απο τα σύννεφα διότι θεωρείται  και πρότυπο. Δύο μαίες συγκεκριμένα ηταν αγενέστατες, μιλούσαν εριστικά σαν να κάνουν με το ζόρι την δουλειά τους, δεν ξέρω τι περνάνε εκεί αλλά τέτοια συμπεριφορά σε γυναίκες που μόλις γέννησαν δεν αξίζει. Πηγα εκεί να ρωτήσω πως γίνεται η διαδικασία και μόνο που δεν τσακώθηκαν μαζί μου, δεν με ενημέρωσαν, όπως οφείλουν στις μαμάδες, πως γίνεται όλη η διαδικασία με τον θηλασμό και την αποθήκευση γάλακτος. Όντας γεννήσει πρόωρα με μωράκι στην ΜΕΝΝ με αναπνευστικη δυσχέρεια έπρεπε να συνεννοηθώ και μαζί τους, πήγαινα από  πόρτα σε πόρτα επειδή δεν μπορούσαν να συνεννοηθούν ούτε μεταξύ τους. Όλα έπρεπε μόνη μου να ψάξω και να ρωτήσω και με τον καημό με το μωράκι μου απο πάνω. Την τελευταία μέρα σε βάρδια ήταν μια επαγγελματίας η οποία ήταν πολύ ευγενική και εξυπηρετική. Περίμενα πολύ πιο οργανωμένο το τμήμα αυτό διότι είναι πρότυπο, τελικά στο Αλεξάνδρας που γέννησα το πρώτο παιδί ηταν σαφώς πιο οργανωμένο και πιο εξυπηρετικό. Γέννησα με τον Ξενογιάννη Σταύρο πολύ εξυπηρετικός, προσεκτικός γιατρός, σου αναλύει το καθετί που δεν κατάλαβες. Όσο νοσηλεύτικα ήρθε 3 φορές να με δει, όπως και οι υπόλοιποι γιατροί που ήταν στο χειρουργείο, αυτό μου έκανε μεγάλη θετική εντύπωση. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , Thundercats! είπε:

Το νοσοκομείο σαν υποδομή είναι μέτριο, ήμουνα σε μονόκλινο. Δεν ξέρω τώρα αν λόγω κορωνοϊού η καθαριότητα πήγε περίπατο, σε σχέση με άλλα νοσοκομεία το λέω αυτό.Που έπρεπε να είναι το αντίθετο. Η διαδικασία θα σε ταλαιπωρήσει λίγο λόγω covid. Το νοσηλευτικό προσωπικό είναι αρκετά καλό σε σχέση με τον φόρτο εργασίας, το μόνο που με ενόχλησε πολύ ηταν οι μαίες στο τμήμα μητρικού θηλασμού που πραγματικά έπεσα απο τα σύννεφα διότι θεωρείται  και πρότυπο. Δύο μαίες συγκεκριμένα ηταν αγενέστατες, μιλούσαν εριστικά σαν να κάνουν με το ζόρι την δουλειά τους, δεν ξέρω τι περνάνε εκεί αλλά τέτοια συμπεριφορά σε γυναίκες που μόλις γέννησαν δεν αξίζει. Πηγα εκεί να ρωτήσω πως γίνεται η διαδικασία και μόνο που δεν τσακώθηκαν μαζί μου, δεν με ενημέρωσαν, όπως οφείλουν στις μαμάδες, πως γίνεται όλη η διαδικασία με τον θηλασμό και την αποθήκευση γάλακτος. Όντας γεννήσει πρόωρα με μωράκι στην ΜΕΝΝ με αναπνευστικη δυσχέρεια έπρεπε να συνεννοηθώ και μαζί τους, πήγαινα από  πόρτα σε πόρτα επειδή δεν μπορούσαν να συνεννοηθούν ούτε μεταξύ τους. Όλα έπρεπε μόνη μου να ψάξω και να ρωτήσω και με τον καημό με το μωράκι μου απο πάνω. Την τελευταία μέρα σε βάρδια ήταν μια επαγγελματίας η οποία ήταν πολύ ευγενική και εξυπηρετική. Περίμενα πολύ πιο οργανωμένο το τμήμα αυτό διότι είναι πρότυπο, τελικά στο Αλεξάνδρας που γέννησα το πρώτο παιδί ηταν σαφώς πιο οργανωμένο και πιο εξυπηρετικό. Γέννησα με τον Ξενογιάννη Σταύρο πολύ εξυπηρετικός, προσεκτικός γιατρός, σου αναλύει το καθετί που δεν κατάλαβες. Όσο νοσηλευτικά ήρθε 3 φορές να με δει, όπως και οι υπόλοιποι γιατροί που ήταν στο χειρουργείο, αυτό μου έκανε μεγάλη θετική εντύπωση. 

Τι περνάμε όμως με όλο αυτό το σύστημα που από κάθε άποψη λειτουργεί λάθος :/ ελπίζω να είστε καλά τώρα και να τα έχετε αφήσει όλα πίσω σας. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , Super.mum είπε:

Τι περνάμε όμως με όλο αυτό το σύστημα που από κάθε άποψη λειτουργεί λάθος :/ ελπίζω να είστε καλά τώρα και να τα έχετε αφήσει όλα πίσω σας. 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, δόξα τω Θεώ τωρα είναι όλα καλά! Είναι κρίμα διότι όλο αυτό έχει αντίκτυπο στις ανθρώπινες σχέσεις και ψυχολογία, οι μισοί άνθρωποι σαν ζόμπι συμπεριφέρονται οι μισοί σαν άγρια σκυλιά έτοιμοι για επίθεση:( Πολύ κρίμα κανένας μας δεν το αξίζει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πρίν, Thundercats! είπε:

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ, δόξα τω Θεώ τωρα είναι όλα καλά! Είναι κρίμα διότι όλο αυτό έχει αντίκτυπο στις ανθρώπινες σχέσεις και ψυχολογία, οι μισοί άνθρωποι σαν ζόμπι συμπεριφέρονται οι μισοί σαν άγρια σκυλιά έτοιμοι για επίθεση:( Πολύ κρίμα κανένας μας δεν το αξίζει αυτό.

Εγώ πάντως ακόμα ελπίζω σε ανθρώπους ντόμπρους και γενναιόδωρους που πραγματικά δεν θέλουν να κανουν απλά την δουλειά τους αλλά να βοηθήσουν όταν υπάρχει ανάγκη.  

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Εγώ πάντως ακόμα ελπίζω σε ανθρώπους ντόμπρους και γενναιόδωρους που πραγματικά δεν θέλουν να κανουν απλά την δουλειά τους αλλά να βοηθήσουν όταν υπάρχει ανάγκη.  

Έτσι της ίδιας σκέψης και εγώ! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...
  • 4 months later...

Χαίρετε...!

Το 1ο μου παιδάκι το απέκτησα με καισαρικη με τη βοήθεια ιατρού που συνεργάζεται με το [ιδιωτικό μαιευτήριο] το Νοέμβριο 2021☺️ (οποία μαμά ενδιαφέρεται για λεπτομέρειες που αφορούν το νοσοκομείο μπορώ να απαντήσω).

 

🚫ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ δεν ξαναπαταω εκεί μέσα🚫

 

Οπότε για το μέλλον θα ήθελα να κοιτάξω για δημόσιο νοσοκομειο όπως πχ το Έλενα που από το οποίο έχω διαβάσει πολλά θετικά σχόλια για τον Παπαδη. Το θέμα είναι ότι τα σχόλια αυτά δεν είναι πρόσφατα.🤔

 

Έχει κάποια καμία πρόσφατη εμπειρία από τον συγκεκριμένο ιατρό ή να μου προτείνετε κάποιον άλλο στο Έλενα ή σε άλλο δημόσιο;

 

Σας ευχαριστώ πααααρα πολύ! 🥰

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, pollyts είπε:

Χαίρετε...!

Το 1ο μου παιδάκι το απέκτησα με καισαρικη με τη βοήθεια ιατρού που συνεργάζεται με το [ιδιωτικό μαιευτήριο] το Νοέμβριο 2021☺️ (οποία μαμά ενδιαφέρεται για λεπτομέρειες που αφορούν το νοσοκομείο μπορώ να απαντήσω).

 

🚫ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ δεν ξαναπαταω εκεί μέσα🚫

 

Οπότε για το μέλλον θα ήθελα να κοιτάξω για δημόσιο νοσοκομειο όπως πχ το Έλενα που από το οποίο έχω διαβάσει πολλά θετικά σχόλια για τον Παπαδη. Το θέμα είναι ότι τα σχόλια αυτά δεν είναι πρόσφατα.🤔

 

Έχει κάποια καμία πρόσφατη εμπειρία από τον συγκεκριμένο ιατρό ή να μου προτείνετε κάποιον άλλο στο Έλενα ή σε άλλο δημόσιο;

 

Σας ευχαριστώ πααααρα πολύ! 🥰

Πέρα από προσωπική εμπειρία και εμπειρίες φίλων (όλες θετικές), ο συγκεκριμένος αυτή τη στιγμή παρακολουθεί άλλο φιλικό μας πρόσωπο και εξακολουθεί να είναι από όσο μαθαίνω εξαιρετικός. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/3/2023 at 1:48 ΠΜ, pollyts είπε:

Οπότε για το μέλλον θα ήθελα να κοιτάξω για δημόσιο νοσοκομειο όπως πχ το Έλενα που από το οποίο έχω διαβάσει πολλά θετικά σχόλια για τον Παπαδη. Το θέμα είναι ότι τα σχόλια αυτά δεν είναι πρόσφατα.🤔

 

Έχει κάποια καμία πρόσφατη εμπειρία από τον συγκεκριμένο ιατρό ή να μου προτείνετε κάποιον άλλο στο Έλενα ή σε άλλο δημόσιο;

 

Σας ευχαριστώ πααααρα πολύ! 🥰

 

Ο Παπαδής & ο Κολιόπουλος θεωρούνται εξαιρετικοί, αλλά δυστυχώς έχουν τεράστιο φόρτο εργασίας & δεν αναλαμβάνουν εύκολα έγκυο, αν δεν την έχουν από πριν. Εμένα με απέρριψαν & οι 2 για Ιούνιο γιατί δεν είχαν χρόνο, παρόλο που τους πήρα από την αρχή-αρχή της εγκυμοσύνης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 13/3/2023 at 2:54 ΜΜ, sheep είπε:

Γεια σε όλους γνωρίζει κάτι κάποιος για τον γυναικολόγο κύριο ξενογιαννη σταυρο στο Έλενα. ;θα το εκτιμούσα αν κάποιος γνωρίζει να μου πει

Καλησπέρα, με το καλό το μωρακι σου!

 

Γεννησα πριν δυόμιση μήνες με τον Κο Ξενογιαννη. Στον προτείνω ανεπιφύλακτα, είναι εξαιρετικός! 

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...