Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Γυναικολόγος στο Έλενα


Recommended Posts

Καλησπέρα σας. Είμαι αγχωμένος υποψήφιος μπαμπάς. Είχαμε αποφασίσει να πάμε στο γιατρό Χασιάκο στο Αρεταίειο, αλλά ακούσαμε κάτι για μολύνσεις και προτιμήσαμε στο Έλενα στο γιατρό ΤΣΟΥΚΑΛΑ. Η ξαδέρφη μου γέννησε σ' αυτόν. Πολύ ευχαριστημένη. Σας ευχαριστώ.

Γνωρίζει κάποιος τον κ. ΤΣΟΥΚΑΛΑ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,6k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ciao Chiara

 

Σου στέλνω πμ αν θέλεις πληροφορίες για το Αττικό

 

Μπορείς να στείλεις και σε εμένα!!!!

Ευχαριστώ!!!!

Εύχομαι το 2009 να είναι γεμάτο μωράκια!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! ειμαι νεα στο φορουμ κια βασικα βλεπω οτι ειστε ευχαριστημενοι απο την γεωργιαδου,χαιρομαι γιατι κι εγω ψαχνω για εναν γιατρο σε δημοσιο μαιευτηριο!

θελω λοιπον να σε ρωτησω το κοστος ποιο ειναι? ικα δεν εχω συνολικα ποσα χρηματα ειναι η γεννα με την συγκεκριμμενη γιατρο κια στο ελενα

περιμενω απαντηση σου! σε ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Είμαι νέα στο φόρουμ και βρίσκω τα σχόλιά σας πραγματικά πολύ ενδιαφέροντα! Θεωρώ ότι η ανταλλαγή εμπειριών είναι πολύ βοηθητική! Μπήκα στον 7ο μήνα και ψάχνω εναγονίως έναν γιατρό στο Έλενα. Μέχρι τώρα με παρακολουθούσε γιατρός στην επαρχία, αλλά θα γεννήσω τελικά στην Αθήνα. Έχω μπερδευτεί αρκετά με την επιλογή και είμαι αρκετά αγχωμένη. Μου συστήθηκε ο κ. Σταυρινουδάκης και ο κ. Γιαλελής, αλλά δεν ξέρω τίποτα γι΄αυτούς. Μήπως έχετε περισσότερες πληροφορίες ή εμπειρίες; Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων και εκτιμώ κάθε βοήθεια!

 

Γειά σου verolina!!! Να σου πώ κι εγώ που έχω το Γιαλελή ότι είμαι πολύ ευχαριστημένη..είναι πολύ ήρεμος απλά δε μιλάει πολύ και πρέπει να πηγαίνεις προετοιμασμένη με ερωτήσεις για να λύνεις τις απορίες σου!!!

Απαντάει σε ΟΛΑ απλά δεν θα ξεκινήσει μόνος του να σου λέει διάφορα.....

Κάνει τους υπερήχους όλους και το τεστ παπ μόνος του, κάτι που το θεωρώ ΤΡΟΜΕΡΟ!!! Σηκώνει ΠΑΝΤΑ το κινητό του όποια ώρα και να τον πάρεις και ΔΕΝ αργεί στα πρωινά η στα εξωτερικά όπως άκουσα ότι κάνουν άλλοι!!!

Αυτά!!! Ελπίζω να βοήθησα κάπως!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας κορίτσια, είμαι 19 εβδομάδων και ο γιατρός μου είναι στο ΜΗΤΕΡΑ. Όμως πήρα την απόφαση για λόγους οικονομίας (γιατί να δώσουμε τόσα χρήματα όταν μπορούμε να εξυπηρετηθούμε από ένα Δημόσιο Νοσοκομείο που γεννάνε τόσες γυναίκες και έχουν στην πλειοψηφία τους πολύ καλές εντυπώσεις;)να πάω στο ΕΛΕΝΑ και να γλιτώσω όλα αυτά τα χρήματα που συνήθως κοστίζει μια γέννα σε ιδιωτικό μαιευτήριο. Από αυτά που διάβασα κλίνω περισσότερο στην κα Γεωργιάδου. Ξέρετε αν εκείνη θα με αναλάβει όταν πάω γύρω στην 20 -21η εβδομάδα εγκυμοσύνης; Επίσης αν κάποια κοπέλα έχει πρόσφατη εμπειρία από την γιατρό θα ήθελα να μου πει τις εντυπώσεις της. Για να πάω να τη συναντήσω πάω χωρίς ραντεβού, το πρωί; Ευχαριστώ πολύ!!;)

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι αρνητικη στο να βρεις γιατρο που εχει τοσες γυναικες να ασχοληθει μπορει να εινα πολυ καλη αλλα δεν ειναι η μονη και δεν κανει κατι μαγικο...

διαβασε και το παρακατω ποστ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=47702 θα σε βοηθησει να σκεφτεις

eQMGp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω ειμαι αρνητικη στο να βρεις γιατρο που εχει τοσες γυναικες να ασχοληθει μπορει να εινα πολυ καλη αλλα δεν ειναι η μονη και δεν κανει κατι μαγικο...

διαβασε και το παρακατω ποστ

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=47702 θα σε βοηθησει να σκεφτεις

ΘΑ ΣΥΜΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΗ ΦΙΛΗ ΜΟΥ ERIANTON ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΠΟΥ ΑΛΛΑΞΑ ΓΙΑΤΡΟ ΣΤΟ 4 ΜΗΝΑ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΑΓΜΑ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΚΑΝΑ ΔΥΟ ΑΚΟΜΑ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΗ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΗΣ ΕΝΑΣ ΛΟΓΟΣ ΠΟΥ ΕΦΥΓΑ ΑΠΟ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΟΤΙ ΕΙΧΕ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΚΟΝΤΑ ΜΟΥ ΣΕ ΕΙΣΑΓΩΓΙΚΑ ΟΣΟ ΘΑ ΗΘΕΛΑ

  ο μπεμπακος μου γεννηθηκε 17/12/2009

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια, είμαι 19 εβδομάδων και ο γιατρός μου είναι στο ΜΗΤΕΡΑ. Όμως πήρα την απόφαση για λόγους οικονομίας (γιατί να δώσουμε τόσα χρήματα όταν μπορούμε να εξυπηρετηθούμε από ένα Δημόσιο Νοσοκομείο που γεννάνε τόσες γυναίκες και έχουν στην πλειοψηφία τους πολύ καλές εντυπώσεις;)να πάω στο ΕΛΕΝΑ και να γλιτώσω όλα αυτά τα χρήματα που συνήθως κοστίζει μια γέννα σε ιδιωτικό μαιευτήριο. Από αυτά που διάβασα κλίνω περισσότερο στην κα Γεωργιάδου. Ξέρετε αν εκείνη θα με αναλάβει όταν πάω γύρω στην 20 -21η εβδομάδα εγκυμοσύνης; Επίσης αν κάποια κοπέλα έχει πρόσφατη εμπειρία από την γιατρό θα ήθελα να μου πει τις εντυπώσεις της. Για να πάω να τη συναντήσω πάω χωρίς ραντεβού, το πρωί; Ευχαριστώ πολύ!!;)

 

Εμένα πάντως με ανέλαβε στην 33η εβδομάδα...Πας Δ-Τε-Πε πρωί, αν δεν κάνω λάθος. Πάρτην ένα τηλέφωνο να συνεννοηθείς καλύτερα.

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου εγώ το Γιαλελη έχω και είμαι πολύ ευχαριστημένη!!!

 

ειναι πολυ καλος!

αυτον ειχα και εγω!

του αξιζουν πολλα μπραβο για την ηρεμια που εχει!

και υπερ του φυσιολογκου τοκετου κυριως!

τα ματια σου η ζωη μας ολη

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα. Σκέφτομαι να μείνω έγκυος τους επομενους μήνες και είμαι κι εγω στο ψάξιμω για γιατρό στο Έλενα, και μου είχαν συστήσει τον κ. Γιαλελή. Αν ξέρει κάποια τον γιατρό, μπορεί να μου πει; Ξέρω ότι είναι λίγο υποκειμενικό το θέμα, αλλά πιστεύω οτι θα βοηθούσε. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα! Ειμαι νέα στο Forum. Επειδή είμαι έγκυος και είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη μέσα σε 3 χρόνια (!) και μάλιστα με καισαρική, φυσικά θα φύγω απο το Μητέρα που είναι ο γιατρός μου (για οικονομικούς λόγους) θα πάω στο Ελενα, χρειάζομαι έναν πάρα πολύ καλό χειρούργο - μαιευτήρα. Μου έχουν συστήσει τον κ. Γιαλελή. Μήπως κάποιος τον γνωρίζει? Τι γνώμη έχετε?

 

Και πως γίνεται το κλείσιμο των ραντεβού? Παίρνω τηλ σε κάτι τηλ που δεν τα σηκώνουν ποτέ και κλείνω εκεί ή ψάχνω το απευθείας του γιατρού? Μήπως το έχει κάποια απο εσάς να με βοηθήσει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα είμαι καινούριο μέλος και ψάχνω για γυναικολόγο.έχετε ακούσει για χασιάκο ή νιέρρη στο μητέρα; οποιαδήποτε πληροφορία είναι χρήσιμη ευχαριστώ εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω για αυτους κατι αν και ειναι πολυ γνωστα ονοματα.Εγω εχω τον Ψαθα Παναγιωτη(ιασω)που κατα την γνωμη μου ειναι ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΟΣ!!!!Ειχα παει σε πολλους κατα καιρους.ειναι ο μονος που μου ενεπνευσε εμπιστοσυνη τους τροπους του,τις γνωσεις του και τον τροπο αντιμετωπισης των πραγματων.Τον συστηνω ανεπιφυλακτα

A14gp2.png

XEMvp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγω εχω τον Τρουβα και μου εχει φερθει αψογα! Εχει ιατρειο στη Σουτσου (πλατεια Μαβιλη) και συνεργαζεται με το Μητερα. Ειναι φοβερος!

Μετρα ποσα χερια ειναι εκει για να σκουπισουν το δακρυ σου και μετα κρινε το ποσο πλουσιος εισαι!

nDtZp2.png

Link to comment
Share on other sites

γουμαλατσος στο αλεξανδρα.3 παιδια χωρις φαρμακα,ναρκωσεις κλπ.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,

αν ακόμη ψάχνεις γυναικολόγο ανεπιφύλακτα σου συστήνω αυτόν που περιμένω κ το 3ο παιδάκι μου! είναι στο ιασώ όμως κ δεν ξέρω αν σε βολεύει!!! είναι φοβερός πάντα δίπλα μου, σοβαρός, καταξιωμένος με μεγάλη πείρα και πάνω απ΄όλα: άνθρωπος! Για να μη θεωρηθεί διαφήμιση αν δεν έχεις καταλήξει στείλε μου πμ να σου δώσω στοιχεία!

945076uyzon4w470.gif

"Τί ωφελείται ο άνθρωπος εάν κερδίσει τον κόσμο όλο και χάσει την ψυχή του;"

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κοριτσια καλησπερα, ψαχνω γυναικολογο στο Ελενας.Γεννησα πριν απο 3μηνες και ο γυναικολογος μου που ηταν στο μητερα βγηκε σε συνταξη (Ουτα να με δει καν δεν μπορουσε).Γνωριζετε καποιον καλο στο Ελενας.

Θελω το επομενο παιδι να το γεννησω εκει γιατι δεν μειναμε καθολου ευχαριστημενοι απο το μητερα.

Η ΕΝ ΛΟΓΩ ΚΥΡΙΑ ΤΟ 2003 ΣΤΟΝ ΕΚΤΟ ΜΗΝΑ ΤΗΣ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΛΑΘΟΣ ΔΙΚΟ ΤΗΣ ΣΕ ΕΞΕΤΑΣΗ ΗΘΕΛΕ ΜΕ ΤΟ ΖΟΡΙ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΥΖΗΤΗΣΗ ΝΑ ΜΕ ΒΑΛΕΙ ΓΙΑ ΕΚΤΡΩΣΗ ΛΕΓΟΝΤΑΣ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΕΧΕΙ ΣΥΝΔΡΟΜΟ DOWN. ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΤΟ ΠΑΙΔΙ ΠΡΙΝ ΜΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΑ ΕΞΙ ΚΑΙ ΧΑΙΡΕΙ ΑΚΡΑΣ ΥΓΕΙΑΣ, ΧΑΡΗ ΣΤΟΝ Κο ΓΙΑΛΕΛΗ ΤΗΣ 3ης ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΙΚΗΣ ΚΛΙΝΙΚΗΣ. ΣΟΥ ΠΡΟΤΙΝΩ ΤΡΙΑ ΟΝΟΜΑΤΑ : ΓΙΑΛΕΛΗΣ, ΔΙΑΚΑΚΗΣ, ΓΑΖΗΣ

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα θα ηθελα να μου πειτε εαν υπαρχει κανενας καλος γυναικολογος εδω στην αθηνα που να ειναι πανω απο ολα ανθρωπος και φυσικα να ειναι εμπιρος και να υπαρχει εμπιστοσυνη.

Link to comment
Share on other sites

Ναι γνωρίζω 2 τους οποίους εμπιστεύομαι και τους δύο εξ ίσου αλλά δεν τους έχω προτιμήσει λόγω απόστασης από το σπίτι μου.

 

1) Το ιατρείο του είναι στα Ιλίσσια, ξεγεννά στο Μητέρα και το Αλεξάνδρα (στο οποίο είναι και καθηγητής). Λίγο ακριβός αλλά έμπειρος και καλός γιατρός.

 

2) Κοντά στο σταθμό Βικτώρια. Ξεγεννά στο Ιασώ. τιμές συνηθισμένες σε αυτόν τον τομέα.

 

Αν σε ενδιαφέρει κάποιος από τους δύο μίλα μου να σου δώσω στοιχεία.

 

Ο δικός μου γιατρός είναι στην Αμφιάλη (Κερατσίνι).. Επίσης με κλειστά μάτια. Δεν ξέρω και σε ποιά περιοχή μένεις. αυτά! :-D

FPh8p3.png
Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ! ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΑ ΕΔΩ! ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ 4 ΜΗΝΑ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΩΡΑ ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΠΟΥ ΘΑ ΓΕΝΝΗΣΩ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ "ΜΗΤΕΡΑ" ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΓΙΑ ΕΚΕΙ. ΕΤΣΙ ΛΕΜΕ ΓΙΑ ΔΗΜΟΣΙΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΟΥΤΕ ΣΕ ΠΟΙΟ ΟΥΤΕ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΓΙΑΤΡΟ. ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΜΟΥ ΕΓΚΥΜΟΣΙΝΗ. ΚΑΜΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ........... :roll::?: ΣΑΣ ΠΑΡΑΚΑΛΩ!!! :P

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και απο μένα! Ειμαι νέα στο Forum. Επειδή είμαι έγκυος και είναι η τρίτη μου εγκυμοσύνη μέσα σε 3 χρόνια (!) και μάλιστα με καισαρική, φυσικά θα φύγω απο το Μητέρα που είναι ο γιατρός μου (για οικονομικούς λόγους) θα πάω στο Ελενα, χρειάζομαι έναν πάρα πολύ καλό χειρούργο - μαιευτήρα. Μου έχουν συστήσει τον κ. Γιαλελή. Μήπως κάποιος τον γνωρίζει? Τι γνώμη έχετε?

 

Και πως γίνεται το κλείσιμο των ραντεβού? Παίρνω τηλ σε κάτι τηλ που δεν τα σηκώνουν ποτέ και κλείνω εκεί ή ψάχνω το απευθείας του γιατρού? Μήπως το έχει κάποια απο εσάς να με βοηθήσει?

 

Τον Γιαλελή μου τον είχα συστήσει κι εμένα, άτομο από το ΕΛΕΝΑ, όχι άμεσα γνωστή μου. Δυστυχώς ή ευτυχώς (θα δείξει...:) ) είχα ήδη πάει στην Γεωργιάδου.

Λογικά πρέπει να δέχεται κάποιες μέρες το πρωί στο ΕΛΕΝΑ και λογικά πρέπει να ξέρουν να σου πουν από εκεί. Αλλιώς μπορείς να πάρεις τηλ. να κλείσεις μαζί του απογευματινό ραντεβού-60ευρώ (Γραμματεία Εξ. Ιατρείων (ραντεβού): 6402128, 6402180, 6402191, http://www.hospital-elena.gr/tilefona/index.html).

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=24665&highlight=%E3%E9%E1%EB%E5%EB%DE%F2&page=49 εδώ θα δεις ποιες τον έχουν γιατρό, μήπως μπορούν να σε βοηθήσουν περισσότερο.

Το παιδί μπαίνει στη ζωή σου & κάνει τόση φασαρία, που δεν αντέχεις.

Το παιδί φεύγει και αφήνει τόση ησυχία, που νομίζεις θα τρελαθείς.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...