Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ποτε και πως ακουσατε καρδουλα?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


η καρδούλα ακούγεται μεταξύ 5ης και 7ης εβδομάδας. σίγουρα θα πρέπει να την ακούσεις στο τέλος της 7ης. μην ανησυχελις, κι εγώ τότε την άκουσα. ίσως η σύλληψη να έγινα καθυστερημένα. σίγουρα θα σου είπε ο γιατρός σου να πας σε καμμιά βδομάδα.

ναι μου ειπε να παω στα μεσα της αλλης εβδομαδας ειμαι 6εβδ και 2 ημερ.

Link to comment
Share on other sites

εμεις μετα την 10 και ευτυχως δεν ακουσα τον γιατρο να παω για αποξεση διοτι 18 απριλιου θα γινουμε 2 χρονων.....!!!!!!!!!!

εμεινα εβροντητη με την απαντηση σου!! θα εισαι η εξαιρεση του κανονα!! :eek:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς την ακούσαμε 7 και 3 μέρες, νωρίτερα όχι και δεν σου κρύβω ότι είχα αγχωθεί πολύ....αλλά η γιατρός μου με καθησύχαζε..μην ανησυχείς παίζει ρόλο πότε έγινε η σύλληψη (αν έγινε καθυστερημένα π.χ.) ακόμα και το μηχάνημα του γιατρού!όλα θα πάνε καλά να είσαι αισιόδοξη!:)

Link to comment
Share on other sites

οχι δεν εχω ξανακανει μετρηση :?

άσε λοιπόν να πας πάλι στο γιατρό σου την επόμενη βδομάδα που θα έχεις κλέίσει την 7η βδομάδα και βλέπεις. κι εγώ τότε την άκουσα. μην αγχώνεσαι. είσαι μέσα στα όρια.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αυτο λεω δεν μπορει να μην πανε ολα καλα, αφου μου το εστειλε παραμονες χριστουγεννων να μου το παρει πισω;;; δεν μπορει!! ευτυχως που η κορη μου εχει μαθηματα και ασχολουμαι μαζι της ειδαλλιως θα μου ειχε στρειψει....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μην αγχώνεστε. Εγώ στα 2 μου παιδάκια καρδιά δεν άκουσα ούτε στην 7η αλλά στην 9η εβδομάδα (πιθανότατα να είχαμε ακούσει και στην 8η αν είχα πάει τότε αλλά το αφήσαμε για την 9 για να είμαστε σίγουροι).

Link to comment
Share on other sites

Μην αγχώνεστε. Εγώ στα 2 μου παιδάκια καρδιά δεν άκουσα ούτε στην 7η αλλά στην 9η εβδομάδα (πιθανότατα να είχαμε ακούσει και στην 8η αν είχα πάει τότε αλλά το αφήσαμε για την 9 για να είμαστε σίγουροι).

αυτο μου δεινει πραγματικα κουραγιο...τοτε εχω ακομη περιθωριο... ας ελπισουμε οτι ολα θα πανε καλα...

δεν περνανε οι μερες.... :(

Link to comment
Share on other sites

ναι μου ειπε να παω στα μεσα της αλλης εβδομαδας ειμαι 6εβδ και 2 ημερ.

 

καλημερα sunsea!

θα ηθελα να σου πω να μην ανγχωνεσαι γιατι βρισκομουν κι εγω στην ιδια θεση με σενα κ τελικα ολα πηγαν καλα!ημουν 6,5 εβδομαδων κ οταν πηγα για να ακουσω καρδουλα δυστυχως δεν ακουσα τιποτα....ο γιατρος μου εδωσε αλλη μια βδομαδα περιθωριο κ οταν πηγα ακουσα το φασολακι μου!βαση μετρησης του εμβρυου ειχε γινει καθυστερημενα η συλληψη!οταν το ακουσα ημουν τελικα 7 εβδομαδων κ 2 ημερων!ολα καλα θα πανε κ θα το ακουσεις κοριτσακι μου!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα sunsea!

θα ηθελα να σου πω να μην ανγχωνεσαι γιατι βρισκομουν κι εγω στην ιδια θεση με σενα κ τελικα ολα πηγαν καλα!ημουν 6,5 εβδομαδων κ οταν πηγα για να ακουσω καρδουλα δυστυχως δεν ακουσα τιποτα....ο γιατρος μου εδωσε αλλη μια βδομαδα περιθωριο κ οταν πηγα ακουσα το φασολακι μου!βαση μετρησης του εμβρυου ειχε γινει καθυστερημενα η συλληψη!οταν το ακουσα ημουν τελικα 7 εβδομαδων κ 2 ημερων!ολα καλα θα πανε κ θα το ακουσεις κοριτσακι μου!

μπραβο χαρηκα παρα πολυ.ειδες που σου ειπα οτι ολα θα πανε καλα????

Link to comment
Share on other sites

μπραβο χαρηκα παρα πολυ.ειδες που σου ειπα οτι ολα θα πανε καλα????

 

αχ ναι κοριτσακι μου ηρεμησα δεν μπορω να πω....ειχα αρχισει βεβαια να εχω καποια συμπτωματα πριν παω να το ακουσω το φασολακι μου οπως αναγουλες ζαλαδες κτλ...εσυ τι κανεις πως εισαι?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ειμαι καλα δοξα τον θεο.εχω πολλες λιγουρες ομως κ δνε ξερω τι να κανω.θελω ολη την ωρα να τρωω....

 

χαχχαχαχ!εγω το αντιθετο παλι!δεν τρωω πολυ αλλα τρωω πιο συχνα κ λιγο!εχουμε 2 μερες διαφορα στην πητ!μου εδωσε 27/8!ευχομαι να πανε ολα καλ μολυ μου!

Link to comment
Share on other sites

χαχχαχαχ!εγω το αντιθετο παλι!δεν τρωω πολυ αλλα τρωω πιο συχνα κ λιγο!εχουμε 2 μερες διαφορα στην πητ!μου εδωσε 27/8!ευχομαι να πανε ολα καλ μολυ μου![/quoteμακαρι κ για τις 2 μας να πανε ολα καλα.εγω αν ολα πανε καλα αρχες αυγουστου θα γεννησω λογω προγραμματισμενης καισαρικης.
Link to comment
Share on other sites

καλημερα sunsea!

θα ηθελα να σου πω να μην ανγχωνεσαι γιατι βρισκομουν κι εγω στην ιδια θεση με σενα κ τελικα ολα πηγαν καλα!ημουν 6,5 εβδομαδων κ οταν πηγα για να ακουσω καρδουλα δυστυχως δεν ακουσα τιποτα....ο γιατρος μου εδωσε αλλη μια βδομαδα περιθωριο κ οταν πηγα ακουσα το φασολακι μου!βαση μετρησης του εμβρυου ειχε γινει καθυστερημενα η συλληψη!οταν το ακουσα ημουν τελικα 7 εβδομαδων κ 2 ημερων!ολα καλα θα πανε κ θα το ακουσεις κοριτσακι μου!

 

αυριο η μεθαυριο θα παω και ελπιζω να την ακουσω...ευχαριστω που μου ειπες την ιστορα σου μου δινει κουραγιο να περιμενω ευχαριστα νεα. χαιρομαι που για σενα πηγαν ολα καλα. με το καλο και στην γεννα!

Link to comment
Share on other sites

αυριο η μεθαυριο θα παω και ελπιζω να την ακουσω...ευχαριστω που μου ειπες την ιστορα σου μου δινει κουραγιο να περιμενω ευχαριστα νεα. χαιρομαι που για σενα πηγαν ολα καλα. με το καλο και στην γεννα!

 

σ ευχαριστω κοριτσακι μου κι μην ανησυχεις ολα καλα θα πανε κ θα τα ακουσεις....

να φανταστεις οτι ειχα τοσο μεγαλο κυκλο που κανονικα αν επαιρνα την τελευταια ημερομηνια περιοδου τωρα επρεπε να ειμαι 2,5 μηνων....αλλα βαση υπερηχου μολις εκλεισα τον δευτερο...ο γιατρος ειπε οτι εγινε καθυστερημενα η συλληψη!ολα καλα θα σου πανε!!!!περιμενουμε τα ευχαριστα νεα σου φιλια!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα!

Κι εγώ όταν πήγα στο γιατρό την Τρίτη που μας πέρασε, βρήκε ότι ήμουν 5w6d.Είδαμε το σάκκο, αλλά τίποτα άλλο. Επειδή είμαι από επαρχία και δεν έχω τη δυνατότητα να έρχομαι κάθε εβδομάδα στην Αθήνα, αγχωμένη όπως ήμουν πήγα και σε ένα άλλο κέντρο με καλύτερους υπέρηχους εκείνη τη μέρα. Εκεί είδαν αρχόμενα εμβρυικά στοιχεία χωρίς όμως σαφείς ενδείξεις και χωρίς να ακούσουμε τίποτα.

Ξέρω ότι ήταν σχετικά νωρίς, αλλά δεν παύει να με τρώει η αγωνία επειδή είμαι και μακριά. Τώρα μια εβδομάδα μετά λογικά θα ήξερα θα μπορούσαμε να το δούμε. Ο γιατρός βλέπετε μου μίλησε και για πιθανότητες κενού σάκκου.. και ότι ίσως χρειαστώ απόξεση:-(

Υπάρχουν μεγάλες πιθανότητες για κάτι τέτοιο?

Και αν είναι όντως κενός ο σάκκος πειράζει που δε θα το μάθω έγκαιρα επειδή είμαι μακριά? Λέτε να έχω προβλήματα?

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ Κ ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΟΥΜΕ ΟΛΕΣ ΤΑ ΜΩΡΑ ΜΑΣ ΓΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΓΚΑΛΙΑ ΜΑΣ.........

 

ΕΙΜΑΙ ΠΑΛΙΑ ΑΛΛΑ ΜΕΧΡΙ ΧΘΕΣ ΣΕ ΑΛΛΑ ΘΕΜΑΤΑ Κ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ ΘΕΜΑ ΝΑ ΜΙΛΗΣΩ Κ ΝΑ ΒΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΙΕΣ ΦΙΛΕΣ!!!

ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΙΣ 4-1-12 Κ ΣΗΜΕΡΑ 17-1 ΕΜΑΘΑ ΠΩΣ ΕΙΜΑΙ ΕΓΚΥΟΣ!!!!ΘΕΕ ΜΟΥ ΠΟΣΟ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΗ ΝΙΩΘΩ!!!

ΟΙ ΜΟΝΑΔΕΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ 19,75 Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΑΚΟΜΑ ΑΡΧΗ ΕΓΚΗΜΟΣΥΝΗΣ,ΕΙΜΑΙ 3Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΕΣΕΙΣ ΤΙ ΛΕΤΕ?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...