Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια.

λοιπον πηγα στον γιατρο εκανα κολπικο υπερηχο ευτυχως ειδες πολυ λεπτο το ενδομητριο(αυτο θελουμε) και τις ωοθηκες αδρανεις, οποτε ολα καλα, μου ειπε οτι σε λιγο θα σταματησει το αιμα και οτι ευθυνονται και τα λιβιαλ τα χαπια γιαυτο.

πραγματικα ηρεμησα πολυ τωρα..αυριο κανω την προτελευταια μου ενεσε και στις 27/9 την τελευταια..χριστε μου ατελειωτος μου φαινεται ο καιρος..απορω πως περασε για σας ο καιρος..ειδικα οταν διαβαζω κοπελες να λενε οτι δεν καταλαβαν για ποτε περασε ο καιρος λεω ειναι δυνατον?αισθανομαι οτι εφαγα το γαιδαρο και μου μεινε η ουρα αλλα αυτη η ουρα ρε κοριτσια δε λεει να τελειωσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσια.

λοιπον πηγα στον γιατρο εκανα κολπικο υπερηχο ευτυχως ειδες πολυ λεπτο το ενδομητριο(αυτο θελουμε) και τις ωοθηκες αδρανεις, οποτε ολα καλα, μου ειπε οτι σε λιγο θα σταματησει το αιμα και οτι ευθυνονται και τα λιβιαλ τα χαπια γιαυτο.

πραγματικα ηρεμησα πολυ τωρα..αυριο κανω την προτελευταια μου ενεσε και στις 27/9 την τελευταια..χριστε μου ατελειωτος μου φαινεται ο καιρος..απορω πως περασε για σας ο καιρος..ειδικα οταν διαβαζω κοπελες να λενε οτι δεν καταλαβαν για ποτε περασε ο καιρος λεω ειναι δυνατον?αισθανομαι οτι εφαγα το γαιδαρο και μου μεινε η ουρα αλλα αυτη η ουρα ρε κοριτσια δε λεει να τελειωσει...

 

Αντε μπραβο ολα καλα λοιπον!!!Καλα πλακα μου κανεις περασε ο καιρος. ποτε ηρθε ο καιρος για την τελευταια ενεση?σε εναν μηνα τελος λοιπον!!!

Η ουρα να ξερεις θα ειναι οταν θα πρεπει να σου ερθει η περιοδος και επειδη δεν θα ξερεις ποτε να περιμενεις εκει πιστευω θα εχεις μια φρικη αλλα εδω ειμαστε να σε μαλωνουμε και να συνερχεσαι:P:p:p.

Εμενα τωρα παλι σημερα ειναι βαση του προηγουμενου κυκλου που ηταν 24 μερες να μου ερθει.καλα αν παλι πιασουμε τον πιο προηγουμενο που ηταν 30αρης εχω ακομα μελλον...

Φιλακια σε ολες...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

astage μου βρε λες να χεις κανα σπορακι?αχ μακαρι ολοψυχα στο ευχομαι..να παιρνουμε κουραγιο κι εγω και η νικουλα!

ωχ ναι σωστα εχω και την αναμονη..εκει να δεις φρικες που θα φαω..επειδη εχω ακομα περιοδο συνεχεια σκεφτομαι βρε λες να ειχα ωορηξια, λες να εμεινα εγκυος...ακομα και με τις αρβεκαπ δεν ησυχασα.

περιμενουμε νεα σου λοιπον!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.

λοιπον πηγα στον γιατρο εκανα κολπικο υπερηχο ευτυχως ειδες πολυ λεπτο το ενδομητριο(αυτο θελουμε) και τις ωοθηκες αδρανεις, οποτε ολα καλα, μου ειπε οτι σε λιγο θα σταματησει το αιμα και οτι ευθυνονται και τα λιβιαλ τα χαπια γιαυτο.

πραγματικα ηρεμησα πολυ τωρα..αυριο κανω την προτελευταια μου ενεσε και στις 27/9 την τελευταια..χριστε μου ατελειωτος μου φαινεται ο καιρος..απορω πως περασε για σας ο καιρος..ειδικα οταν διαβαζω κοπελες να λενε οτι δεν καταλαβαν για ποτε περασε ο καιρος λεω ειναι δυνατον?αισθανομαι οτι εφαγα το γαιδαρο και μου μεινε η ουρα αλλα αυτη η ουρα ρε κοριτσια δε λεει να τελειωσει...

 

 

Aντε ολα καλα λοιπον κοριτσι μου..εχει δικιο και η astage σχετικα με την αναμονη της περιοδου, θελει υπομονη! Φιλακια και στις δυο σας

Link to comment
Share on other sites

:wink:κοριτσια γεια σας και απο εμενα και καλο μηνα......διαβασα τις ιστοριες σας και αποφασισα να σας γραψω και εγω την δικη μου!ε..ναι λοιπον ειμαι και εγω μια απο αυτες που δηστυχως πασχουν απο αυτην την αθλια ενδομητριωση!το ανακαλυψα στα 23 μου κανοντας το πρωτο λαμπαροσκοπικο χειρουργειο αφερεσα κυστες και συμφησεις ,επειτα ακολουθησα με 2 τριμηνες averkap .μετα απο 3 χρονια που παντρευτικα και αποφασισα να κανω παιδι δηστυχως οι κυστες ειχαν επανελθει και ειχα και υδροσαλπιγγες, οποτε πηγαμε για το δευτερο χειρουργειο για αφαιρεση κυστεων και απωλυνωση σαλπιγγων αυτη την φορα,μετα απο 2 μηνες εκανα την πρωτη μου εξωσωματικη η οποια ηταν ανεπιτυχεις.λογο δουλειας το ειχαμε αφησει με αποτελεσμα φετος πια τον ιουλιο να κανω το τριτο χειρουργειο παλι για κυστες κι συμφησεις και ακολουθω θεραπεια με averkap για τρεις μηνες .στης 13 σεπτεμβρη θα κανω την τελευταια ενεση και μετα απο 10 ημερες μου ειπε ο γιατρος οτι θα ξεκηνισουμε τις ενεσεις εξωσωματικης και ελπιζω να πανε ολα καλα αυτη την φορα!!!! ευχομαι σε ολες μας ολοψυχα καλη επιτυχια!!!!!:wink:

Το θαύμα θα γίνει και σε εμένα ......

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αννα καλως ηρθες στο παρεακι μας!

αποτι ειδα εχεις ταλαιπωρηθει κι εσυ παρα πολυ..ευχομαι καλη επιτυχια στην προσπαθεια σου!

με τις arvecap εχεις συμπτωματα?κι εγω στις 27 του μηνα θα κανω την τεταρτη και τελευταια ενεση και μετα θα προσπαθησω φυσιολογικα.ειμαστε εδω για οτι χρειαστεις!

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ πολυ!ναι δηστυχως εχω ταλαιπωρηθει και εγω αρκετα αλλα τι να κανουμε???ολα γινονται για καποιο λογο ετσι δεν λενε??λοιπον ναι εχω πολες αναψεις αστα μα παρα πολες αλλα ευτυχως τελειωνουν τα βασανα μου πιστευω!!και εσυ κανεις την τελευταια και τελος ε???και μετα θα ερθει πολυ γρηγορα το μωρακι στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!

Το θαύμα θα γίνει και σε εμένα ......

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω πολυ πολυ!ναι δηστυχως εχω ταλαιπωρηθει και εγω αρκετα αλλα τι να κανουμε???ολα γινονται για καποιο λογο ετσι δεν λενε??λοιπον ναι εχω πολες αναψεις αστα μα παρα πολες αλλα ευτυχως τελειωνουν τα βασανα μου πιστευω!!και εσυ κανεις την τελευταια και τελος ε???και μετα θα ερθει πολυ γρηγορα το μωρακι στο ευχομαι μεσα απο την καρδια μου!!!

 

Γεια σου Αννα να σε καλωσορισω κι εγω με την σειρα μου και σου ευχομαι συντομα να γινεις μανουλα και να τα ξεχασεις ολα...Εμενα σημερα μου ηρθε και παλι πριν απο λιγο η ατιμη.Προς το παρον εχω κατι ροζ μονο στο σκουπισμα αλλα σε λιγο το ξερω θα κατεβει ακαθεκτη...Με πηρε λιγο απο κατω ποια εμενα που συνηθως σας μαλωνω για ριξτε μου κανα γαλλικο να συνελθω παρακαλω!!!Φιλακια σε ολες...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

astage μου ειναι σιγουρα περιοδος?ή μηπως τιποτα αλλο?

σιγουρεψε το πρωτα και μετα βλεπεις...μην προκαταβαλεσαι απο τωρα αρνητικα, τα ροζ ειναι καλο σημαδι.

εγω τι να πω που χω γινει σαν τη γουρουνα..αισθανομαι οτι εχω γεμισει:(, κοιλια,μπουτια,αποτι διαβασα βοηθανε και τα λιβιαλ στην κατακράτηση.

να χαιρεσαι που τελειωσες με το πακετο που λεγεται arvecap και παρενεργειες και να απολαμβανεις τις στιγμες σας με τον αντρα σου και το μπεμπακι σου!και ολα θα γινουν..πολλα φιλακια!νικουλα εσυ κανενα νεο?

Link to comment
Share on other sites

astage μου ειναι σιγουρα περιοδος?ή μηπως τιποτα αλλο?

σιγουρεψε το πρωτα και μετα βλεπεις...μην προκαταβαλεσαι απο τωρα αρνητικα, τα ροζ ειναι καλο σημαδι.

εγω τι να πω που χω γινει σαν τη γουρουνα..αισθανομαι οτι εχω γεμισει:(, κοιλια,μπουτια,αποτι διαβασα βοηθανε και τα λιβιαλ στην κατακράτηση.

να χαιρεσαι που τελειωσες με το πακετο που λεγεται arvecap και παρενεργειες και να απολαμβανεις τις στιγμες σας με τον αντρα σου και το μπεμπακι σου!και ολα θα γινουν..πολλα φιλακια!νικουλα εσυ κανενα νεο?

 

Ελα βρε λαγουδακι μου,

Κανονικοτατη ειναι ουτε ροζ ουτε τιποτα απλα κατεβηκε με αργο ρυθμο σημερα αιναι ολα κοκκινα!!!

Μην αγχωνεσαι γιατην κατακρατηση θα ξεφουσκωσεις συντομα για να φουσκωσεις ακομα πιο συντομα!!!

Φιλακια πολλα.

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

astage εγω εχω να σου προτεινω κατι απλο με το που σου τελειωσει η περιοδος επιθεση στον αντρουλη σου, μην τον αφησεις να ηρεμησει καθολου!..ε δε μπορει θα ερθει και το αδερφακι..!

Link to comment
Share on other sites

astage εγω εχω να σου προτεινω κατι απλο με το που σου τελειωσει η περιοδος επιθεση στον αντρουλη σου, μην τον αφησεις να ηρεμησει καθολου!..ε δε μπορει θα ερθει και το αδερφακι..!

 

Αχ βρε λαγουδακι ξερεις ποσες φορες το καναμε και αυτο αλλα τιποτα στο τελος το αποτελεσμα γνωστο.Απλα τωρα κουραστικα μου πεσανε πολλα μαζι.Το φροντιστηριο δεν ξερω αν φετος θα τα βγαλει τα εξοδα του γιατι απο εσοδα δεν το συζητω ακομα εχω να μαζευω περσινα και προπερσινα διδακτραασε που τα νευρα μου ειναι πλεον πανω απο το κεφαλι και τον αντρα μου τον βλεπω σαν κοκκινο πανι οι καυγαδες πανε και ερχονται που ορεξη για αγαπες...Τα οικονομικα στα ταρταρα ο Γιωργακης απο την αλλη σκεφτομαι και τωρα να ερθει αδερφακι θα ειναι αυτος 5 χρονων αρα περασανε πολυ τα χρονια και γενικα με εχει παρει αρκετα απο κατω.Νομιζω οτι θα το αφησουμε πλεον το θεμα.Οι αντοχεςμου με αφηνουν σιγα σιγα.Αφου καθομουνα προχτες και ελεγα 1η Σεπτεμβρη περυσι εκανα την δευτερη λαπαροσκοπηση περασε ενας ολοκληρος χρονος με θεραπειες και στεναχωριες και ενα χρονο μετα ειμαι παλι στην ιδια θεση καμια αλλαγη....Ουφ φτανει με βαρεθηκα ακομα κι εγω με την γκρινια μου....

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

astagako μου καθε σπιτι εχει τις στεναχωριες του μην την ψαχνεις κι εμενα ο αντρας μου ειναι ανεργος..και προβλεπεται ενας πολυ δυσκολος χειμωνας..τουλαχιστον εσυ εχεις την παρηγορια σου το γιωργακη σου..εχεις για κατι να ελπιζεις, ενα κινητρο για να συνεχισεις να υπαρχεις..εγω?το απολυτο κενο..ας τελειωσω την θεραπεια και βλεπουμε.νομιζω παντως οτι οσο το αφηνεις χωρις αγχος και χωρις προσπαθειες θα ρθει..ο θεος ειναι μεγαλος δε θα μας αφησει ετσι, να μη σταματας να ελπιζεις και να πιστευεις και θα ερθει το αδερφακι!

Link to comment
Share on other sites

astage μου καλησπερα, τι βλεπω? Πεσαμε ψυχολογικα? Δεν θελω τετοια, Αν πέφτεις εσυ , τι να πουμε οι υπολοιπες? Σε εχουμε πρωτυπο για την αισιοδοξια σου!!!!! Ολα θα γινουν....

 

κοριτσάκια μου συγνωμη που χαθηκα λιγο, να ξερετε πως σας σκεφτομαι και ευχομαι τα καλυτερα για ολες μας!!! Απλα κανω λιγη αποχη απο το φορουμ, γιατι αλλιως δεν ξεκολαω καθολου το μυαλο μου απο την επιθυμια μου για το μωρακι που θελουμε κι εμεις τοσο πολυ...σας φιλω, αργα ή γρηγορα...θα τα πουμε παλι...

Link to comment
Share on other sites

astage μου καλησπερα, τι βλεπω? Πεσαμε ψυχολογικα? Δεν θελω τετοια, Αν πέφτεις εσυ , τι να πουμε οι υπολοιπες? Σε εχουμε πρωτυπο για την αισιοδοξια σου!!!!! Ολα θα γινουν....

 

κοριτσάκια μου συγνωμη που χαθηκα λιγο, να ξερετε πως σας σκεφτομαι και ευχομαι τα καλυτερα για ολες μας!!! Απλα κανω λιγη αποχη απο το φορουμ, γιατι αλλιως δεν ξεκολαω καθολου το μυαλο μου απο την επιθυμια μου για το μωρακι που θελουμε κι εμεις τοσο πολυ...σας φιλω, αργα ή γρηγορα...θα τα πουμε παλι...

 

 

Μη μου αγχωνεστε ολα θα πανε καλα!!!

Τωρα μπορω να πω ειμαι καλα εφαγα κατι σφαλιαρες απο την δουλεια και εστρωσα-ξεχαστηκα με το θεμα μωρου και περιοδου γιατι τωρα σκεφτομαι μονο πως θα παει η χρονια απο οικονομικης αποψης που ειναι ολα σκουρα.

Νικη μου καλα κανεις και απεχεις λιγο αλλα οχι και πολυ ε?Ειμαι σιγουρη οτι σε λιγο καιρο θα μπεις και θα μας ταραξεις με τα νεα σου:-D:grin::-D

Λαγουδακι ολα οκ?

Σας φιλω τα λεμε...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια μου τα φωτα σας και πάλι.....τελευταια τριμηνη ενεση 29 Απριλιου και περιοδος ακομη δεν ηρθε;Να παρω τον γιατρο λετε ή αργει τοσο πολύ συνηθως;:|

fVLTp2.png

ο Αργύρης μου γεννήθηκε 10/10/10

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου τα φωτα σας και πάλι.....τελευταια τριμηνη ενεση 29 Απριλιου και περιοδος ακομη δεν ηρθε;Να παρω τον γιατρο λετε ή αργει τοσο πολύ συνηθως;:|

 

γεια σου Χρυσα.Κοιτα αφου εκανες την τελευταια 29 Απριλιου υπολογισε και εναν μηνα οτι ειχες το φαρμακο στον οργανισμο σου οποτε αρχιζεις να μετρας απο 29 Μαιου θεωρητικα.Εμενα εκανε γυρω στις 100 μερες να ερθει οποτε λογικα πρεπει τωρα να σου ειχε ερθει βαση ημερων παντα γιατι καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος.Υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης?(στο ευχομαι ολοψυχα).Εγω επειδη ειχα αγχωθει που δεν ερχοταν εκανα ενα τεστ βγηκε αρνητικο και μετα απο 2 μερες και ενα κραξιμο απο τον γιατρο μου ηρθε κανονικα.Δεν εχεις να χασεις τιποτα εκτος απο 20 ευρω βεβαια.Ελπιζω να σε βοηθησα.Περιμενω νεα σου...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

γεια σου Χρυσα.Κοιτα αφου εκανες την τελευταια 29 Απριλιου υπολογισε και εναν μηνα οτι ειχες το φαρμακο στον οργανισμο σου οποτε αρχιζεις να μετρας απο 29 Μαιου θεωρητικα.Εμενα εκανε γυρω στις 100 μερες να ερθει οποτε λογικα πρεπει τωρα να σου ειχε ερθει βαση ημερων παντα γιατι καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος.Υπαρχει πιθανοτητα εγκυμοσυνης?(στο ευχομαι ολοψυχα).Εγω επειδη ειχα αγχωθει που δεν ερχοταν εκανα ενα τεστ βγηκε αρνητικο και μετα απο 2 μερες και ενα κραξιμο απο τον γιατρο μου ηρθε κανονικα.Δεν εχεις να χασεις τιποτα εκτος απο 20 ευρω βεβαια.Ελπιζω να σε βοηθησα.Περιμενω νεα σου...

σ'ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση.....μηπως εσυ λες για μηνιαιες ενεσεις;

fVLTp2.png

ο Αργύρης μου γεννήθηκε 10/10/10

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ παρα πολύ για την απάντηση.....μηπως εσυ λες για μηνιαιες ενεσεις;

 

Εγω το περασα το λουκι δυο φορες!Την πρωτη φορα εκανα 6 μηνιαιες ενεσεις και παλι στις 100 μερες περιπου μου ηρθε και την δευτερη φορα εκανα 2 τριμηνες αλλα και παλι στις ιδιες μερες μου ηρθε.Δεν εχουν διαφορα απλα οι 3μηνες εχουν 3πλασια δοση.Οι απλες εχουν 3,75ml και οι 3μηνες 11,κατι απ'οτι θυμαμαι. εσυ ποσες εκανες?

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

ενημερωτικα να σας πω οτι σημερα εκανα την 4η και τελευταια μου ενεση, θελω να σας ευχαριστησω που με στηριξατε ολο αυτο το διαστημα..εσεις που ειστε πιο εμπειρες για πειτε μου ποτε να αρχισω εντατικες επαφες???

Link to comment
Share on other sites

Μετά τις 60 μέρες καλό είναι να αρχίσεις να προσπαθείς.Θα δεις και τις αλλαγές στον οργανισμό σου.Θα αρχίσεις να κοιμάσαι και πάλι σαν άνθρωπος:P.Συγχαρητήρια που τα κατάφερες.Σου εύχομαι τα καλύτερα αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

boo σευχαριστω πολυ πολυ..

αχ αυτο με τον υπνο τι κακο πραγμα, ολο μυστηρια ονειρα ειμαι και ολο ξυπναω μεσα στη νυχτα:)

εσυ πρεπει να εισαι σε καλη φαση αν κρινω απο το τικερακι σου ε?

Link to comment
Share on other sites

boo σευχαριστω πολυ πολυ..

αχ αυτο με τον υπνο τι κακο πραγμα, ολο μυστηρια ονειρα ειμαι και ολο ξυπναω μεσα στη νυχτα:)

εσυ πρεπει να εισαι σε καλη φαση αν κρινω απο το τικερακι σου ε?

Στην πιο γλυκιά αγχωτική περίοδο της ζωής μου:P.Να'ναι καλά η λαπαροσκόπηση-υστεροσκόπηση και η διακοπή περιόδου.Μέσα σε έναν χρόνο έμεινα 2 φορές έγκυος.Η πρώτη δυστηχώς παλλινδρόμησε αλλά τώρα πάμε δόξα τον Θεό καλά.Για αυτό να ξέρεις πως αξίζει ο κόπος.Εγώ μετάνοιωσα που δεν μπήκα σε αυτήν την διαδικασία νωρίτερα και άφησα να περνάνε τα χρόνια(χάρη στην πρώην γιατρό μου:evil::twisted::twisted:)

Link to comment
Share on other sites

boo μεκανες να χαρω και να παρω θαρρος..!μπραβο κοπελινι μου τελειομηνη να ειναι η εγκυμοσυνη σου και ολα να πανε καλα!

εγω παλευω με τις εξαψεις μου αυτες τις μερες αλλα οταν διαβαζω ευχαριστα αποτελεσματα τα ξεχναω ολα, κι εγω αργησα να την κανω την λαπαροσκοπηση αλλα καλλιο αργα παρα ποτε!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο λαγουδάκι μου είδες που πέρασε ο καιρός;καλα θα ήταν να αρχίσεις σε κανα 2μηνο τις προσπάθειες αφού θεωρητικα θελει 28 με 30 μέρες να φύγει το φάρμακο.καλα μετά τον μήνα ξεκινα εσύ και τι είχες τι έχασες..BOO ΜΠΡΑΒΟ!!!! ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΜΠΡΑΒΟ!!!Τι ευχάριστα νεα είναι αυτά!!!τα κατάφερες βλέπω και πάει και καλα που γιατί να μην παει άλλωστε;;Σου εύχομαι μια ηρεμη και τελειομηνη εγκυμοσύνη..

Τα δικά μου νεα είναι ότι περιμένω την ακατανομαστη την Δευτέρα.αυτο τον μήνα είχα και τεστακια ωορηξιας οπότε δεν βαρουσαμε στον γάμο του καραγκιοζη...τωρα είχα 37.1 το πρωί αλλα άμα δεν έχω καθυστέρηση καμία βδομάδα δεν κανω τίποτα...

Φιλάκια στα κορίτσια

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...