Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

και κατι ακομα να προσθεσω, οτι εδω και καμμια βδομαδα περιπου ειναι σα να εχω πονακια περιοδου(μικρης εντασης), πονανε εναλλαξ και οι ωοθηκες μου..για διαφωτιστε με λιγακι αυτο σημαινει οτι ξυπναει το συστημα μου που ηταν σε ληθαργο?το ειχε καμμια αλλη κοπελα? τελευταια ενεση μου ηταν στις 27/9

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσάκια!

Χαθήκαμε ελπίζω για καλό λόγο.:P

Λαγουδάκι μου φαντάζομαι τα πινάκια σου οφείλονται στο ότι αρχίζει το συστημα να παίρνει τα πάνω του,κι εγώ τα είχα κάπου κάπου.

Στα δικά μου τώρα.χθες πήρα και τα τελςυταια χαπάκια κλομιφενης.Την Τρίτη παω για υπέρηχο να δούμε ποσά αυγά έκανα και σε τι μέγεθος για να ορίσουμε την σπερματέγχυση.Μια ανυπομονησία την έχω...Ελπίζω να μας κάτσει αυτή τη φορα!!

Άρα όση θετική ενέργεια ευπρόσδεκτη άντε και κανένα ευχάριστο από εσας θα την κάνει την δουλεια:wink:

Φιλάκια και περιμένω νεα σας...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολα τα κοριτσακια!

astage μου λογικο ειναι να εχεις ανυπομονησια, ευχομαι ολα καλα να πανε..η σπερματεγχυση δεν ποναει καθολου, να πας χαλαρη και να το διασκεδασεις.., εγω ακομη ταλαιπωρουμαι με εξαψεις, ποτε θα ηρεμησω η γυναικα...βαρεθηκα.

να μας πεις ποσα αυγουλακια εχεις και ποτε θα κανεις τη σπερματεγχυση για να σου στειλουμε τη θετικη μας ενεργεια!

σε σκεφτομαι πολυ να το ξερεις

Link to comment
Share on other sites

χαιρετω ολα τα κοριτσακια!

astage μου λογικο ειναι να εχεις ανυπομονησια, ευχομαι ολα καλα να πανε..η σπερματεγχυση δεν ποναει καθολου, να πας χαλαρη και να το διασκεδασεις.., εγω ακομη ταλαιπωρουμαι με εξαψεις, ποτε θα ηρεμησω η γυναικα...βαρεθηκα.

να μας πεις ποσα αυγουλακια εχεις και ποτε θα κανεις τη σπερματεγχυση για να σου στειλουμε τη θετικη μας ενεργεια!

σε σκεφτομαι πολυ να το ξερεις

 

Αχ βρε λαγουδακι μου κι εγω σε σκεφτομαι συχνα και λεω αντε να τελειωσει και αυτη η κοπελα και να χαρει λιγακι με ενα μωρακι που τοσο πολυ το θελει.Ελα εφτασες στο τελος τιποτα δεν εμεινε καμια 15αρια μερες ακομα και θα ηρεμησεις.Αφου 27/9 εκανες την τελευταια ε κατα το τελος Νοεμβριου θα επανελθεις στα φυσιολογικα σου με κανονικη περιοδο και οχι αυτην την οτι να ναι που ειχες.Πηγες στον γιατρο σου ή του μιλησες μετα την τελευταια ενεση γαι το αιμα που ειχες?

Αυριο το βραδυ που θα γυρισω απο τον δικο μου τον γιατρο θα σας πω ποσα αυγα κλωσσαω και ποτε θα την κανω.

Φιλακια:wink:

 

 

h

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Lagudaki: κ μένα άρχισαν να με πονάνε που και που οι ωοθήκες εδώ και 3-4 εβδομάδες(17/9 η τελευταία ένεση). Φαντάζομαι ο λόγος θα 'ναι αυτός που είπες.

 

Βρε κορίτσια.. εγώ πήγα σε έναν γυναικολόγο του νοσοκομείου σήμερα (για πρώτη φορά σ'αυτόν) και με άγχωσε γιατί μου είπε ότι θα πρεπε ΗΔΗ να μου έχει έρθει περίοδος. Την 3η και τελευταία ένεση την έκανα 17/7.

 

Επίσης, εδώ κ 4-5 μέρες έχω λίγα ούρα όταν πάω τουαλέτα, σε σχέση με προηγουμένως. Και καμιά φορά μου ξεφεύγουν λίγα ούρα.Μήπως οφείλεται στις ενέσεις;;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια μου καλησπέρα μετά από καιρό...είδα τα νέα σας! Lagudaki αντε καλή αρχή..όλα να πάνε καλά, από αυτά τα συμπτώματα που αναφέρεις κι εγώ είχα, είναι μέχρι να επανέρθει ο οργανισμός...αλλά μπορεί να είναι και κάτι άλλο, μακάρι!!!!

Αstage άντε με το καλό, εύχομαι τα καλύτερα..πες μας όντως πόσα αυγουλάκια!!!!έκανες..όλα καλά σου εύχομαι να πάνε.

Τα δικά μου νέα είναι πως έκανα μια σπερματέχυση σε φυσικό κύκλο! Χτες πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής! Δυστηχώς αρνητικό...Κορίτσια εγώ να σας πω την αληθεια σκέφτομαι και το ενδεχόμενο εξωσωματικής. Έχω ήδη κλείσει και ραντεβου για επιτροπή γιατί πήγαιναν πολυ μακριά...Αχρείαστο να είναι βέβαια και το ραντεβου και η επιτροπή αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Θα τολμήσω βέβαια άλλη μια σπερματέχυση με φάρμακα αλλά όχι αυτό το μήνα..προέκυξε και μια κολπίτιδα οπότε θα πάρω και κάποια θεραπεία για καμιά εβδομάδα, οπότε το αφήνω για αργότερα. Θα παρακολουθήσω όμως κι αυτό το μήνα την οωρηξία μου και βλέπουμε....αυτά τα νέα μου. Σας φιλώ...

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου.Δόξα τον Θεό κάναμε και τον μεγάλο υπέρηχο και όλα καλά.Η κορούλα μου είναι μισό κιλό και ζωηρούλα:P.

Πάντως κορίτσια σφίξτε τα δόντια και προσπαθείστε μην το αφήνετε στο χαλαρό γιατί η ενδομητρίωση είναι ύπουλη και επιστρέφει.Συνήθως μετά από έναν χρόνο οπότε μην αγχώνεστε από τον πρώτο μήνα.Eγώ 17/8/11 έκανα την τελευταία ένεση και την κορούλα μου την έπιασα τον 6/12.Niki27 να ξέρεις η σπερματέγχυση δεν έχει και τρελά ποσοστά επιτυχίας.Έχω κάνει και εγώ και μάλιστα με ενέσεις.Άσε 13 ενέσεις είχα φάει.Το καλό είναι πως δυναμώνουν στο εργαστήριο το σπέρμα.Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην χρειαστείς τις επιτροπές και να έρθει το μωράκι σου γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σ'ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου.Δόξα τον Θεό κάναμε και τον μεγάλο υπέρηχο και όλα καλά.Η κορούλα μου είναι μισό κιλό και ζωηρούλα:P.

Πάντως κορίτσια σφίξτε τα δόντια και προσπαθείστε μην το αφήνετε στο χαλαρό γιατί η ενδομητρίωση είναι ύπουλη και επιστρέφει.Συνήθως μετά από έναν χρόνο οπότε μην αγχώνεστε από τον πρώτο μήνα.Eγώ 17/8/11 έκανα την τελευταία ένεση και την κορούλα μου την έπιασα τον 6/12.Niki27 να ξέρεις η σπερματέγχυση δεν έχει και τρελά ποσοστά επιτυχίας.Έχω κάνει και εγώ και μάλιστα με ενέσεις.Άσε 13 ενέσεις είχα φάει.Το καλό είναι πως δυναμώνουν στο εργαστήριο το σπέρμα.Σου εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να μην χρειαστείς τις επιτροπές και να έρθει το μωράκι σου γρήγορα.

 

Υπέροχα τα νέα σου boo!:-PΜπράβο όλα Tέλεια!

Βοο τα γνωρίζω κι εγώ αυτά που λες για την ενδομητρίωση και για την σπερματέχυση γι αυτό έχω στο μυαλό μου και το plan b!!!( επιτροπή κλπ!) Εγώ έχω αποφασίσει πως την επόμενη σπερματέχυση θα την κάνω μόνο με χάπια όχι ενέσεις. Πω πω πολλές ενέσεις έκανες κορίτσι μου, αλλά αυτά πια είναι περασμένα ξεχασμένα, τώρα έχεις ευχάριστα και ελπίζω η εγκυμοσύνη σου να φέρει γούρι και σε όλες εμάς τις υπόλοιπες. Σε φιλώ, θα τα πούμε πάλι...:-P

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μου καλησπέρα μετά από καιρό...είδα τα νέα σας! Lagudaki αντε καλή αρχή..όλα να πάνε καλά, από αυτά τα συμπτώματα που αναφέρεις κι εγώ είχα, είναι μέχρι να επανέρθει ο οργανισμός...αλλά μπορεί να είναι και κάτι άλλο, μακάρι!!!!

Αstage άντε με το καλό, εύχομαι τα καλύτερα..πες μας όντως πόσα αυγουλάκια!!!!έκανες..όλα καλά σου εύχομαι να πάνε.

Τα δικά μου νέα είναι πως έκανα μια σπερματέχυση σε φυσικό κύκλο! Χτες πήρα τα αποτελέσματα της χοριακής! Δυστηχώς αρνητικό...Κορίτσια εγώ να σας πω την αληθεια σκέφτομαι και το ενδεχόμενο εξωσωματικής. Έχω ήδη κλείσει και ραντεβου για επιτροπή γιατί πήγαιναν πολυ μακριά...Αχρείαστο να είναι βέβαια και το ραντεβου και η επιτροπή αλλά ποτέ δεν ξέρεις. Θα τολμήσω βέβαια άλλη μια σπερματέχυση με φάρμακα αλλά όχι αυτό το μήνα..προέκυξε και μια κολπίτιδα οπότε θα πάρω και κάποια θεραπεία για καμιά εβδομάδα, οπότε το αφήνω για αργότερα. Θα παρακολουθήσω όμως κι αυτό το μήνα την οωρηξία μου και βλέπουμε....αυτά τα νέα μου. Σας φιλώ...

 

Γεια σου κοριτσι μου.Δεν πειράζει για το αρνητικό αποτέλεσμα...Αφου εχεις στο μυαλό σου και το άλλο πλάνο όλα καλα θα πανε αν και νομίζω πως αχρείαστο θα είναι γιατί η επόμενη θα είναι και η τυχερή.

Εγώ την σπερματεγχηση την έκανα την Πέμπτη τελικά.Ειχα πάει την Τρίτη και είχα ένα ωάριο στα 14 χιλιοστά και κάτι αλλα μικρότερα.μου είπε να ξαναπάω την Πέμπτη και το πρωί είχα ένα κυστικό μου είπε και ένα άλλο ωοθυλακιο τέλειο οπότε μου λέει το απόγευμα την κάνουμε πριν σκάσει...

Έτσι κι έγινε.το δείγμα μας εμένα δεν μου φάνηκε καλο:?Στην αρχή είχαμε 180.000.000 κολυμβητές με 23% κινητικοτητα:cry:και μετά την επεξεργασία αυτό που μου εβαλε είχε 280.000.000 και 43% κινητικότητα.ο γιατρός βέβαια είπε πως είναι μια χαρά.Εντωμεταξύ εμείς δεν περιμέναμε πως απί την Τρίτη μέχρι την Πέμπτη θα ήταν έτοιμα τα αυγά και είχαμε και επαφή την Τετάρτη...Τωρα περιμενουμε και συνεχίζουμε τις επαφές γιατί μπορεί να έσκασε και κανένα άλλο...

boo τέλεια τα νεα σας!!Με το καλό να την πάρεις αγκαλίτσα και να την γεμίσεις φιλάκια!!!

Λαγουδάκι μου γλυκο τα φιλία μου...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

astage σε ευχαριστώ πολύ.Καλή επιτυχία να έχεις. 43% είναι πολύ καλό ποσοστό.Άλλωστε από τόσα σπερματοζωάρια 1 χρειάζεται και καλό.Ελπίζω σε 10 μέρες να μας πεις τα ευχάριστα:)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα κοριτσια!

νικακι και astage μου πολυ καλη επιτυχια ευχομαι στις σπερματεγχυσεις σας, ολα καλα παναγια μου να πανε..θα σας σκεφτομαι.

astage τι αγχωνεσαι βρε ενα ωαριο χρειαζομαστε κι ενα σπερματοζωαριο για να γινει η δουλεια..

boo μας δινεις δυναμη και κουραγιο και σευχαριστουμε.

εγω ειμαι σε μια περιεργη φαση, περιμενω περιοδο(η οποια εχει αργησει) και μολις τελειωσει θελω να παω στο γιατρο να κανω τεστ παπ κι εναν υπερηχο για να δω σε τι κατασταση ειναι το συστημα μου(αραγε πηρε μπρος?)

εξαψεις εχω ακομα, αλλα μικροτερης εντασης και διαρκειας..

το μονο ευχαριστο της υποθεσης ειναι οτι αρχισα παλι να ελπιζω:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοριτσι μου.Δεν πειράζει για το αρνητικό αποτέλεσμα...Αφου εχεις στο μυαλό σου και το άλλο πλάνο όλα καλα θα πανε αν και νομίζω πως αχρείαστο θα είναι γιατί η επόμενη θα είναι και η τυχερή.

Εγώ την σπερματεγχηση την έκανα την Πέμπτη τελικά.Ειχα πάει την Τρίτη και είχα ένα ωάριο στα 14 χιλιοστά και κάτι αλλα μικρότερα.μου είπε να ξαναπάω την Πέμπτη και το πρωί είχα ένα κυστικό μου είπε και ένα άλλο ωοθυλακιο τέλειο οπότε μου λέει το απόγευμα την κάνουμε πριν σκάσει...

Έτσι κι έγινε.το δείγμα μας εμένα δεν μου φάνηκε καλο:?Στην αρχή είχαμε 180.000.000 κολυμβητές με 23% κινητικοτητα:cry:και μετά την επεξεργασία αυτό που μου εβαλε είχε 280.000.000 και 43% κινητικότητα.ο γιατρός βέβαια είπε πως είναι μια χαρά.Εντωμεταξύ εμείς δεν περιμέναμε πως απί την Τρίτη μέχρι την Πέμπτη θα ήταν έτοιμα τα αυγά και είχαμε και επαφή την Τετάρτη...Τωρα περιμενουμε και συνεχίζουμε τις επαφές γιατί μπορεί να έσκασε και κανένα άλλο...

boo τέλεια τα νεα σας!!Με το καλό να την πάρεις αγκαλίτσα και να την γεμίσεις φιλάκια!!!

Λαγουδάκι μου γλυκο τα φιλία μου...

 

 

Καλά αποτελέσματα astage!!!!:-P:-P:-P

Ελπίζω να μην χρειαστώ το "plan b" κορίτσι μου, αυτό είναι που με στεναχωρεί τώρα, επειδή περνάει ο καιρός και ίσως χρειαστεί....Αλλά τέλος πάντων θα δω τι θα κάνω, θα βάλω όλη την θετική μου ενέργεια πάλι και ελπίζω να πάνε πολύ καλύτερα τα πράγματα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κι απο μενα κοριτσια!

νικακι και astage μου πολυ καλη επιτυχια ευχομαι στις σπερματεγχυσεις σας, ολα καλα παναγια μου να πανε..θα σας σκεφτομαι.

astage τι αγχωνεσαι βρε ενα ωαριο χρειαζομαστε κι ενα σπερματοζωαριο για να γινει η δουλεια..

boo μας δινεις δυναμη και κουραγιο και σευχαριστουμε.

εγω ειμαι σε μια περιεργη φαση, περιμενω περιοδο(η οποια εχει αργησει) και μολις τελειωσει θελω να παω στο γιατρο να κανω τεστ παπ κι εναν υπερηχο για να δω σε τι κατασταση ειναι το συστημα μου(αραγε πηρε μπρος?)

εξαψεις εχω ακομα, αλλα μικροτερης εντασης και διαρκειας..

το μονο ευχαριστο της υποθεσης ειναι οτι αρχισα παλι να ελπιζω:)

 

 

lagudaki μου και καλά θα κάνεις να ελπίζεις και να μην το βάζεις κάτω. Τώρα ξεκινάς!!!:-P:razz::-P Φιλάκια πολλά

Link to comment
Share on other sites

Λαγουδάκι μου αν νομίζεις πως άργησε σε πληροφορώ πως οταν ρώτησα τον γιατρό οταν περιμενα κι εγώ για τις εξάψεις που δεν ελεγαν να με αφήσουν κι ας ήταν μικρότερης έντασης με ρώτησε μήπως ήμουν έγκυος!!!Βρε λες;;;;

Μακάρι κοριτσάκι μου να σου αργεί γι'αυτον τον λόγο.θα τρελαθώ από τη χαρά μου!!!

Νίκη μου εγω είπα ότι θα κανω έστω άλλη μια προσπάθεια με σπερματέγχυση κι αν δεν μας κάτσει τέλος...Αλλα αυτό ισχύει για μένα εσύ να το φτάσεις μέχρι το τέλος!!!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια!

πιστευω οτι οι σπερματεγχυσεις σας θα πιασουν γιατι το συστημα σας ειναι πεντακαθαρο!

νικακι μου αυτη τη φορα παρε τα χαπια μην την κανεις τελειως σε φυσικο κυκλο, θα χεις περισσοτερες πιθανοτητες!

εγω την παρασκευη θα παρω ενα τεστακι απλα για να μου φυγει..και απο βδομαδα θα παω στο γιατρο για να δουμε τι συμβαινει.

α ρε κοριτσια τουλαχιστον εχουμε η μια την αλλη και παιρνουμε κουραγιο..ξερουμε οτι δεν ειμαστε οι μονες που το περναν ολο αυτο!

δεν θελω να πεφτουμε:)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τι κανετε?χαθηκατε..

λοιπον τα νεα μου,χτες πηγα στον γιατρο να κανω ενα τεστ παπ και εναν υπερηχο για να δω που βρισκομαστε! το συστημα αρχισε να ξυπναει εχει πολυ καλη εικονα, το αυγουλακι μου ειναι 13εκ.και σε 4 μερες θα κανω ωορηξια!οποτε το σκ και τη δευτερα θα το δωσω να καταλαβει!

επισης μου ειπε οτι τους 4 μηνες που εβλεπα αιμα οσο εκανα τη θεραπεια δεν ηταν περιοδος..

η κανονικη περιοδος μου θα ρθει κατα τις 9-10/12!

ανυπομονω να ερθει για να ξεπρηστει η κοιλιτσα μου και να ηρεμησει πληρως ο οργανισμος μου(απο τις εξαψεις και την αυπνια)

θελω να σας πω ενα μεγαλο ευχαριστω που με στηριξατε σε ολη τη διαρκεια της θεραπειας μου.

Link to comment
Share on other sites

Γιουπιιιιι!!! Τέλεια νεα κοριτσάκι!!

Μην ακουω χαζά ότι θα έρθει στις 9/12/12 και θα ξεπρηστεις....ΔΕΝ ΘΑ ΕΡΘΕΙ ΚΑΘΟΛΟΥ και θα μείνεις πρησμενη αλλα για καλό σκοπό!!!

Μια χαρά τα αυγουλακια σας οπότε αρχίστε τους χορούς και τα πανηγύρια!!!!

Εγώ αύριο περιμένω την τρισκαταρατη και νομίζω πως θα έρθει γιατί έβγαλα τοοοο σπυρί!!!

Πάντως αυτές τις 12-13 μέρες ςιχα αρκετά πινάκια...

Φιλάκια πολλά και περιμένω τα καλύτερα...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

astage ευχαριστω πολυ πολυ:)

κι εγω ομως μυριζομαι επιτυχια εγκυμοσυνης σε σενα..αφου ειχες πονακια αυτο ειναι καλο βρε..θα περιμενουμε αυριο τα αποτελεσματα με το καλο!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου

Δυστυχώς αποτύχαμε στην πρώτη μας προσπάθεια.Μου ήρθε κανονικά την Παρασκευή με καφέ στην αρχή και το Σάββατο κανονικοτα Αλλά θέλω μα δώσετε βαση ότι είπα στην ΠΡΩΤΗ μας φορα γιατί θα προσπαθήσουμε ξανά.Δεν το βάζω ακομα κατω.Ψυχολογικα είμαι καλα και περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες να αρχίσουμε πάλι...

Λαγουδάκι φιλία απί την πατριδα δεν ήρθατε τελικά ε;

Νίκη μου εσύ σε τι φάση είσαι:

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!

τα νεα μου ειναι οτι περασα ενα σκ γεματο επαφες, απο δω και περα ο θεος να βαλει το χερι του, οχι οτι περιμενω και πολλα αλλα ευελπιστω σε κατι καλο τους επομενους 6 κυκλους!

astage εννοειτε οτι θα κανεις 2-3σπερματεγχυσεις ετσι αυξανεις τις πιθανοτητες για συλληψη!αντε να περασουν γρηγορα οι μερες και να κανεις την επομενη:)

νικη27 εσυ ποτε θα κανεις σπερματεγχυση?

καλη βδομαδα να χουμε δυναμικα!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου

Δυστυχώς αποτύχαμε στην πρώτη μας προσπάθεια.Μου ήρθε κανονικά την Παρασκευή με καφέ στην αρχή και το Σάββατο κανονικοτα Αλλά θέλω μα δώσετε βαση ότι είπα στην ΠΡΩΤΗ μας φορα γιατί θα προσπαθήσουμε ξανά.Δεν το βάζω ακομα κατω.Ψυχολογικα είμαι καλα και περιμένω πως και πως να περάσουν οι μέρες να αρχίσουμε πάλι...

Λαγουδάκι φιλία απί την πατριδα δεν ήρθατε τελικά ε;

Νίκη μου εσύ σε τι φάση είσαι:

 

 

Δεν θα πω πάλι τα γνωστά astage :δύναμη, υπομονη κλπ όλα αυτά είναι αυτονόητα για όλες μας ε? Θα σου πω πως αμέσως χαμογέλασα όταν ανέφερες την πρώτη μας προσπάθεια,γιατί λέω ωπ...το κορίτσι μας δεν το βάζει κάτω τελικά;). Καλά είμαι κι εγώ, θα σας πω περισσότερα άλλη ώρα...γιατι τώρα κουτουλάω!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...