Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

καλημερα κοριτσια!

τα νεα μου ειναι οτι περασα ενα σκ γεματο επαφες, απο δω και περα ο θεος να βαλει το χερι του, οχι οτι περιμενω και πολλα αλλα ευελπιστω σε κατι καλο τους επομενους 6 κυκλους!

astage εννοειτε οτι θα κανεις 2-3σπερματεγχυσεις ετσι αυξανεις τις πιθανοτητες για συλληψη!αντε να περασουν γρηγορα οι μερες και να κανεις την επομενη:)

νικη27 εσυ ποτε θα κανεις σπερματεγχυση?

καλη βδομαδα να χουμε δυναμικα!

 

 

Καλή εβδομάδα lagoudaki,όλα να πάνε καλά!!!θα τα πούμε πάλι..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια χαθηκαμε ελπιζω για καλο σκοπο!!!

Εμας τα νεα μας ειναι οτι αυριο θα κανουμε την 2η και ελπιζω και τελευταια σπερματεγχυση!!!Τα αυγουλακια μου ειναι 7 στο συνολο και απο αριστερα και απο δεξια οποτε αυριο παμε και ο Θεος βοηθος καθως και ο Αγιος Νικολαος μακαρι να μας βοηθησει αυτην την φορα!!

Εσεις για πειτε τα νεα σας?Λαγουδακι μηπως εχουμε κανενα ευχαριστο????

Νικη μου εσυ?

Φιλακια και λιγη θετικη ενεργεια ξανα please!!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Έλα astage μου καλησπέρα. Άντε κορίτσι μου καλή επιτυχία! Σου στέλνω όλη μου την θετική ενέργεια και όλες τις ευχές μου, να πάνε όλα τέλεια. Εγώ εντάξει το παλεύω μια πάνω μια κάτω αλλά γενικά πιο ήρεμα, πέρασα και την επιτροπή που σας έλεγα και είμαι πιο ήρεμη (γιατι δεν ξέρεις κι όλας τι γίνετε απο μέρα σε μέρα με όλα αυτά που γίνονται γύρω μας) οπότε τα έχω και βλέπουμε.

Προς το παρρόν εύχομαι να μην έρθει αυτή η ακατανόμαστη!!!! Αλλιώς θα ακολουθήσω κι εγώ τα βήματα σου....!

Τί φάρμακα πήρες astage?

Lagudaki τί κάνεις? Πού είσαι?Φιλάκια και στις δυό σας.

Link to comment
Share on other sites

niki καταρχην σου ευχομαι χρονια πολλα για τη γιορτουλα σου(δεν γιορταζες του αγιου νικολαου?)

τα νεα μου κοριτσια ειναι οτι περιμένω την πρωτη επισημη περιοδο μου, σε 3-5 μερες λετε να μην ερθει????δε νομιζω γιατι ειμαι πραγματικα τουμπανο με κοιλια ετοιμη να εκραγει..εχω βαλει και 2-3 κιλα:(

θελω να μπω σε μια σειρα να δω τις γονιμες μου και μαλλον θα πηγαινω στο γιατρο για να τσεκαρω υπηρηχογραφικα την ωορηξια μου και ο θεος βοηθος!

αν γινει τιποτα ευχαριστο θα σας ενημερωσω..;)

καλη τυχη ευχομαι σε ολες μας..

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι...

Χθες το απόγευμα έκανα την 2η σπερματέγχυση και όλα ήταν σούπερ.Το σπέρμα μας τέλειο...102 εκατομμύρια και 92% κινητικότητα παρακαλώ μετά την επεξεργασία!!Σαν κοκκορι καμάρωνε ο δικός μου μετά,εμ βέβαια μετά το 43% το 92% ήταν για καμαρωμα. Ο γιατρός πολύ ευχαριστημένος αυτή τη φορα γιατί είχα αρκετή βλενη σε ποσοτητα αυτή τη φορα και πολλά ωάρια...Αμα αυτος χαμογελάει κάτι γίνεται γιατί συνήθως δεν εκδηλώνεται...

Νίκη μου τα μονα φάρμακα που πήρα ήταν κλομιφαινη από την 5-9 μέρα και την 14η την κάναμε...

Λαγουδάκι μου που είσαι;θα σε πάρω τηλ αν δεν δώσεις σήμεια ζωής!!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας! Τέλεια τα νέα σου astege!!!!Lagudaki να μην ερθει να μην ερθει.... Εγώ έκανα μια βλακεία σήμερα, εντάξει δεν ξερω αν είναι τελείως βλακεία.....με έπιασε να κάνω ορμονολογικες απο μόνη μου.....και χτες είχα πάρει πρώτη μερα serpafar. Σήμερα 2η μέρα πήρα τα χάπια αφού τις έκανα, λέτε να αλλιωθούν τα αποτελέσματα?

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ευχές σας! Τέλεια τα νέα σου astege!!!!Lagudaki να μην ερθει να μην ερθει.... Εγώ έκανα μια βλακεία σήμερα, εντάξει δεν ξερω αν είναι τελείως βλακεία.....με έπιασε να κάνω ορμονολογικες απο μόνη μου.....και χτες είχα πάρει πρώτη μερα serpafar. Σήμερα 2η μέρα πήρα τα χάπια αφού τις έκανα, λέτε να αλλιωθούν τα αποτελέσματα?

 

 

σιγα με μια μερα ουτε καν 24 ωρες δεν θα περασαν φανταζομαι απο την στιγμη που τα πηρες μεχρι και την ωρα που εδωσες αιμα.Μετα ποιος θα σου εξηγησει τα αποτελεσματα?Θα πας στον γυναικολογο σου?Τι σε επιασε και εφαγες τετοιο αγχος?

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω βρε astage, ξερω γω είχε περάσει κανα χρόνος που είχα κάνει και είπα να της ξανακάνω, βέβαια να σου πω ότι όλες τότε ήταν μια χαρά. Δεν ξέρω τη φρίκη έφαγα.

Link to comment
Share on other sites

niki κι εγω δε νομιζω οτι θα χεις κανενα θεμα..

astage πολυ ελπιδοφορα τα νεα σου..

τωρα κοριτσια δεν κρατιεμαι κυριολεκτικα θελω να μπω παλι σενα ρυθμο, γιαυτο και δεν θα προσπαθησω μονη μου, θελω να μαι σιγουρη για την ωορηξια μου και να στοχευουμε τις σωστες μερες..αλλιως νομιζω οτι θα αργησω πολυ!μονο ο υπερηχος θα με βοηθησει..γιατι τα τεστ της ωορηξιας δεν τα μπορω καθολου..

εσας ρε κοριτσια πριν σας ερθει η πρωτη περιοδος σας η κοιλια σας ηταν τουμπανο..αφου μετα βιας κλεινει το παντελονι μου:( κι οσο παχαινω, τοσο τρωω, και γλυκα που δεν ετρωγα:(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

niki κι εγω δε νομιζω οτι θα χεις κανενα θεμα..

astage πολυ ελπιδοφορα τα νεα σου..

τωρα κοριτσια δεν κρατιεμαι κυριολεκτικα θελω να μπω παλι σενα ρυθμο, γιαυτο και δεν θα προσπαθησω μονη μου, θελω να μαι σιγουρη για την ωορηξια μου και να στοχευουμε τις σωστες μερες..αλλιως νομιζω οτι θα αργησω πολυ!μονο ο υπερηχος θα με βοηθησει..γιατι τα τεστ της ωορηξιας δεν τα μπορω καθολου..

εσας ρε κοριτσια πριν σας ερθει η πρωτη περιοδος σας η κοιλια σας ηταν τουμπανο..αφου μετα βιας κλεινει το παντελονι μου:( κι οσο παχαινω, τοσο τρωω, και γλυκα που δεν ετρωγα:(

 

 

ναι lagudaki έτσι ήμουν κι εγώ, μην ανυσηχεις, κι εγώ βέβαια με όλα αυτά κάτι από κιλάκια μου έμειναν!!!!!

 

Βρε κορίτσια να σας πω πως η όλη φάση με τις εξετάσεις ξεκίνησε επειδή ήθελα να κάνω γεν αίματος για το σίδηρο κλπ που πίνω. Έ πήγα σε έναν γιατρό του Εοππυ και κουβεντιάζοντας, έ του λέω δεν κάνουμε και ορμονολογικές, μετά με έπιασε η βιασύνη.

Link to comment
Share on other sites

Βρε λαγουδάκι πολύ όρεξη βλέπω εχεις!!!Μακάρι να μεινει φουσκωμένη η κοιλιά σου και να μην σου έρθει...

Νίκη μου και αυτές οι εξετάσεις σου θα είναι σούπερ...Αντε πια με αυτό το άγχος!!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ βρε astage...τι θα κάνω κι εγώ με αυτό το άγχος!!!!(εντάξει δεν θα τρελαθούμε κι όλας για 2 εξετάσεις!!!) Σας φιλώ όλες γλυκά...Θα τα πούμε ξανά! Με ευχάριστα έ?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!

τι κανετε τι νεα?

astage απο συμπτωματα πως πας?εχεις τιποτα?

nikaki εσυ?παιρνεις ακομα κλομιφαιν?

εγω σκ περιμενω να αδιαθετησω για πρωτη φορα μετα απο τη θεραπεια μου, αλλα ρε κοριτσια εδω και 3 μερες περιπου ποναω δεξια, στην ωοθηκη το εντοπιζω, σαν τσιμπηματα, σαν σουβλιες, και το μυαλο μου παει στο κακο:(

μην εχω καμμια κυστη ωοθηκης, μην μου στριψε η ωοθηκη ή μηπως εχω εξωμητρια κυηση(διαβασα οτι εχεις πονο απο τη μια πλευρα)..το ξερω οτι ολο χαζα σκεφτομαι αλλα δεν το χω ξανανιωσει..

ειχε καμμια σας κατι παρομοιο?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλημερα!

τι κανετε τι νεα?

astage απο συμπτωματα πως πας?εχεις τιποτα?

nikaki εσυ?παιρνεις ακομα κλομιφαιν?

εγω σκ περιμενω να αδιαθετησω για πρωτη φορα μετα απο τη θεραπεια μου, αλλα ρε κοριτσια εδω και 3 μερες περιπου ποναω δεξια, στην ωοθηκη το εντοπιζω, σαν τσιμπηματα, σαν σουβλιες, και το μυαλο μου παει στο κακο:(

μην εχω καμμια κυστη ωοθηκης, μην μου στριψε η ωοθηκη ή μηπως εχω εξωμητρια κυηση(διαβασα οτι εχεις πονο απο τη μια πλευρα)..το ξερω οτι ολο χαζα σκεφτομαι αλλα δεν το χω ξανανιωσει..

ειχε καμμια σας κατι παρομοιο?

 

Αχ το μονο που θα σου πω ειναι να κοιταξεις μηπως εχει στριψει το μυαλο σου!!!!

Καλα εχεις χαζεψει εντελως ε?Τι χαζα καθεσαι και σκεφτεσαι οι ωοθηκες του πηραν μπρος και ολο το συστημα δουλευει υπερωριες πλεον οποτε λογικο ειναι να αισθανεσαι αυτες τις τσιμπιες...

Εγω παλι απο συμπτωματα τιποτα ουτε καν το στηθος δεν με ποναει που παντα με πονουσε μετα την ωορηξια οποτε ειμαι ετοιμη για το αρνητικο...

Ο,τι ειναι να γινει θα γινει...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω astage..

σημερα εχουν μειωθει οι τσιμπιες..και εχω πονακια περιοδου οποτε εχω ησυχασει λιγακι.πρωτη φορα θα την καλοδεχτω την περιοδο μου απιστευτο ε?

οσο για σενα αυτο μπορει να ειναι ηδη ενα συμπτωμα, το οτι δεν εχεις πρησμενο στηθος και μη σου ακουγεται παραξενο..σε καθε εγκυμοσυνη εχεις και διαφορετικα συμπτωματα, σε πολλες γυναικες το στηθος πρήζεται αργότερα..οπότε μην απελπίζεσαι από τωρα..δεν εχεις ακουσει για εγκυμοσύνη χωρίς συμπτώματα???????? το θαυμα των χριστουγέννων είναι εδώ αρκεί να το πιστέψουμε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια! Lagoudaki μην αγχώνεσαι με αυτές τις ενοχλήσεις, ο οργανισμός μας πέρασε μεγάλο σοκ με αυτήν την διαδικασία και μέχρι να σταθεροποιηθεί περνάει διάφορες φάσεις, φυσικά βέβαια εξαρτάται και από τον κάθε οργανισμό.

Astage όλα καλά έυχομαι να πάνε!

Εγώ είμαι πολύ χαρούμενη, πήγα 2η φορά χτες στον γιατρό μου και μου βρήκε 3 οωθηλάκια στα δεξιά!!!!!Η αριστερή μας μεριά είναι λίγο τεμπέλικη( χαχαχαχα!)

Link to comment
Share on other sites

niki μου σημερα σας σκεφτομουν κι εγω!τι κανετε?τα κλωσσας ακομα τα αυγουλακια σου?ποτε θα χουμε νεα..

εγω ακομα τιποτα..την κυριακη εκανα ενα τεστακι αλλα βγηκε αχνο αρνητικο μαλλον επρεπε να βαλω περισσοτερα ουρα γιαυτο..

αυριο αν δεν μου ρθει θα παω για χοριακη μιας και η ωορηξια μου εγινε συμφωνα με τον υπερηχο και τα λεγομενα του γιατρου στις 2/12 οποτε λογικα θα πρεπε να μου χει ερθει η ατιμη.

αυριο θα σας ενημερωσω ειτε για τα θετικα ειτε για τα αρνητικα νεα μου.

astage εσυ?

ποτε περιμενεις?

Link to comment
Share on other sites

Άντε με το καλό κορίτσι μου, θα περιμένω με αγωνία νέα σου. Εγώ δεν τα κλοσάω άλλο τα αυγουλάκια μου!!!!!(χαχαχαχα) Χτες ήταν η μεγάλη μέρα! Όλα πήγαν καλά και περιμένουμε πια με ηρεμία, υπομονή και πολύ καλή διάθεση....Είναι και γιορτούλες θα περάσουν οι μέρες ευχάριστα!

Link to comment
Share on other sites

nikaki σημερα ηρθε κουνιστη και λυγιστη η περιοδος, η πρωτη μου επισημη περιοδος μετα απο την θεραπεια!

το καλο ειναι οτι δεν ποναω οσο πονουσα και δεν εχω και την ροη που ειχα την πρωτη μερα, να και ενα καλο απο την λαπαροσκοπηση.

κοιταω μπροστα και συνεχιζω!

θα περιμενω νεα σου νικακι μου!

astage και απο σενα!

φιλακια πολλα κοριτσια μου ηρωιδες!

Link to comment
Share on other sites

nikaki σημερα ηρθε κουνιστη και λυγιστη η περιοδος, η πρωτη μου επισημη περιοδος μετα απο την θεραπεια!

το καλο ειναι οτι δεν ποναω οσο πονουσα και δεν εχω και την ροη που ειχα την πρωτη μερα, να και ενα καλο απο την λαπαροσκοπηση.

κοιταω μπροστα και συνεχιζω!

θα περιμενω νεα σου νικακι μου!

astage και απο σενα!

φιλακια πολλα κοριτσια μου ηρωιδες!

 

ΓΙΟΥΠΙΙΙΙ θα πω εγώ που σου ήρθε!!!!όλα καλα λοιπόν όλα μπήκαν σε μια σειρα καο από τώρα αρχίζουν τα καλύτερα!!!δεν νομίζω να συεναχωρεθηκες που σου ήρθε;;Άσε να στρώσει λίγο ο οργανισμός σου και από τον άλλο μηνα βαστατε Τούρκοι τ'αρματα!!!Ε ρε γλέντια!!!

Άντε βρε λαγουδάκι μου πάει και αυτό είδες που τα κατάφερες;;Είσαι πιο δυνατή από όσο νομίζεις και θα γίνεις σιγουρα μια όμορφη μανούλα!

Νίκη το ιδιο ισχύει και για σένα ακους;;;

Εγώ περιμένω την κυρια την Παρασκευή στο τέλος του κόσμου χαχα...

Συμπτώματα τίποτα,λίγο το στήθος πονάει,χθες είχα ένα περιεργο συναίσθημα στην κοιλιά σαν γαργαλητο δεν μπορώ να το περιγράψω με λόγια...α και θερμοκρασία πρωινή 2 μέρες τώρα 37.

Αυταααα φιλάκια!!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

astage μια μικρη απογοητευση την ειχα δε μπορω να πω ψεμματα, αλλα πιο πολυ ηρεμησα θα λεγα γιατι ειχα τουμπανιασει, ειχα παρει 3 κιλα και ειχα κατακρατηση τρελη...προσπαθω να ειμαι αισιοδοξη αλλα με ολα αυτα που συμβαινουν γυρω μας δεν τα καταφερνω παντα!

παντως το γεγονος οτι περασα το μαρτυριο της εμμηνοπαυσης σιγουρα με εκανε πιο δυνατη.

ολοψυχα ευχομαι να χεις ευχαριστα..το καλυτερο χριστουγεννιατικο δωρο!

θα περιμενουμε νεα σου..!

Link to comment
Share on other sites

nikaki σημερα ηρθε κουνιστη και λυγιστη η περιοδος, η πρωτη μου επισημη περιοδος μετα απο την θεραπεια!

το καλο ειναι οτι δεν ποναω οσο πονουσα και δεν εχω και την ροη που ειχα την πρωτη μερα, να και ενα καλο απο την λαπαροσκοπηση.

κοιταω μπροστα και συνεχιζω!

θα περιμενω νεα σου νικακι μου!

astage και απο σενα!

φιλακια πολλα κοριτσια μου ηρωιδες!

 

 

lagoudaki μου μην στεναχωριεσαι καθολου, τώρα ξεκινάς, έκλεισε ένας κύκλος και τώρα πάμε για άλλα πιο ευχάριστα και καλύτερα!!!

Astage μου πότε πέρασαν οι μέρες? Καλή επιτυχία κορίτσι μου!:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...