Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

θεραπεια με ARVECAP;; - ενδομητρίωση, ινομύωμα


Recommended Posts

Astage σε ευχαριστώ πολύ.Και στα δικά σου:P.Ελπίζω από βδομάδα να μας πεις και εσύ ευχάριστα.Όλη την θετική μου ενέργεια σε όσες παλεύουν τόσο σκληρά για ένα μωράκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 574
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα σε ολα τα κοριτσια που περναμε το ιδιο ζορι και σε αυτα που τα καταφεραν!μετα την 3μηνη arvecap μου ηρθε σημερα η περιοδος για 2η φορα μετα την δραση της!τζιφος οι προσπαθειες!τζιφος οι ελπιδες!θα παω στο γιατρο μου απο βδομαδα να δω τι θα μου προτεινει ως συνεχεια ...θα σας ενημερωσω εν καιρω.φιλια!

Link to comment
Share on other sites

kleop μην το βαζεις κατω και μην απελπιζεσαι..δε βλεπεις την boo?

δεν μενεις αμεσως εγκυος χρειαζεται προσπαθεια, υπομονη, επιμονη και φυσικα επαφες:)

καλη επιτυχια σου ευχομαι

astage μου πολυ με χαροποιουν αυτα που γραφεις..μακαρι να μη σου ρθει, και να παρω κι εγω τα πανω μου..να παιρνω θαρρος και κουραγιο..

εγω εχω τρομερες εξαψεις και νευρα..αντε να περασει ο καιρος να ηρεμησει λιγακι η ψυχη μου και το σωμα μου, ακομα δεν πιστευω οτι ολοκληρωσα τη θεραπεια!

Link to comment
Share on other sites

kleop μην το βαζεις κατω και μην απελπιζεσαι..δε βλεπεις την boo?

δεν μενεις αμεσως εγκυος χρειαζεται προσπαθεια, υπομονη, επιμονη και φυσικα επαφες:)

καλη επιτυχια σου ευχομαι

astage μου πολυ με χαροποιουν αυτα που γραφεις..μακαρι να μη σου ρθει, και να παρω κι εγω τα πανω μου..να παιρνω θαρρος και κουραγιο..

εγω εχω τρομερες εξαψεις και νευρα..αντε να περασει ο καιρος να ηρεμησει λιγακι η ψυχη μου και το σωμα μου, ακομα δεν πιστευω οτι ολοκληρωσα τη θεραπεια!

 

κορίτσια τζίφος και πάλι τζίφος....ρε τι θερμοκρασίες τι τέστ ωορηξιας τιποτε μηδέν εις το πηλίκον...ενω το πρωί χθες είχα 37.1 το βράδυ ήρθε η κυρια κανονικότατα 14μερες μετά το θετικό τέστ ωορηξιας.τι να πω πάει κουράστηκα πλέον.απο βδομάδα θα παω να πω τον πόνο μου στον γιατρό μου να δω τι θα μου πει κι αυτος που μαλλον θα με βρίσει αλλα δεν αντεχω άλλο.ας μου πει καλύτερα τέλος βρε κοπέλα μου άστο δεν μπορείς παρα κάνε υπομονή.ΔΕΝ ΕΧΩ ΑΛΛΗ ΠΑΕΙ ΜΑΣ ΤΕΛΕΙΩΣΕ ΚΙ ΑΥΤΗ....

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

astage μου σε καταλαβαινω..δε θα σου πω υπομονη, ξεσπασε αστο για λιγο και προσπαθησε να ηρεμησεις και μετα με καθαρο το μυαλουδακι πηγαινε στο γιατρο να συζητησεις, μηπως να δοκιμαζες καποια σπερματεγχυση?μηπως να εξεταζατε και το σπερμα του αντρα?κι αν δεν θελεις και τιποτα απο ολα αυτα κανε ενα διαλλειμα απο ολα και αφοσιωσου στη δουλεια και στο γιωργακη σου.εμεις ειμαστε εδω για να σακουσουμε.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

astage μου σε καταλαβαινω..δε θα σου πω υπομονη, ξεσπασε αστο για λιγο και προσπαθησε να ηρεμησεις και μετα με καθαρο το μυαλουδακι πηγαινε στο γιατρο να συζητησεις, μηπως να δοκιμαζες καποια σπερματεγχυση?μηπως να εξεταζατε και το σπερμα του αντρα?κι αν δεν θελεις και τιποτα απο ολα αυτα κανε ενα διαλλειμα απο ολα και αφοσιωσου στη δουλεια και στο γιωργακη σου.εμεις ειμαστε εδω για να σακουσουμε.

 

αχ βρε λαγουδάκι αυτό κανω τοσο καιρο αλλα έλα που ο Γιωργάκης αρχίζει και ζητάει σχεδόν κάθε μέρα αδερφάκι και με σκοτώνει.αφου του πήραμε σκύλο και λέει τώρα αυτος είναι ο αδερφός μου;;;τι να απαντησω η δόλια η μανα του λέω συμβιβασου τώρα με τον Τομι κι έχει ο Θεός...οσο για το σπέρμα μας κάναμε εξέταση και είμαστε ντουροι ντουροι κουμονδουροι!!!αν και ο καημένος ο άντρας μου ελεγε ας μου βρουν εμένα κάτι παρα πάλι σε σένα...

Αυτά από αύριο θα είμαι καλύτερα...φιλακια...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

astage μου και το σκυλακι καλο ειναι..εννοω οτι ειναι μια παρηγορια για το γιωργακη σιγουρα δεν ειναι αδερφακι αλλα απο το ολοτελα..

πηγαινε να συζητησεις με το γιατρο σου ηρεμα κι ωραια, ριξτο και λιγο στην τρελιτσα, ζησε την καθε σου μερα με τον γιωργακη σου, τον τομι σου και τον αντρουλη σου,ειναι ομορφα χρονια που δεν γυριζουν πισω και συντομα θα ρθει και το αδερφακι και αμεσως ο γιωργακης θα αναλαβει τα ηνια του μεγαλου αδερφου:)

Link to comment
Share on other sites

astage μου και το σκυλακι καλο ειναι..εννοω οτι ειναι μια παρηγορια για το γιωργακη σιγουρα δεν ειναι αδερφακι αλλα απο το ολοτελα..

πηγαινε να συζητησεις με το γιατρο σου ηρεμα κι ωραια, ριξτο και λιγο στην τρελιτσα, ζησε την καθε σου μερα με τον γιωργακη σου, τον τομι σου και τον αντρουλη σου,ειναι ομορφα χρονια που δεν γυριζουν πισω και συντομα θα ρθει και το αδερφακι και αμεσως ο γιωργακης θα αναλαβει τα ηνια του μεγαλου αδερφου:)

 

Γεια σου βρε λαγουδάκι.οπως τα λες ακριβως είναι.Τα χρόνια δεν γυρίζουν πίσω.Ενταξει τώρα καλα είμαι τα πήρα λίγο τις προηγούμενες μέρες αλλα τώρα είμαι οι και πάλι.θα παω και από βδομάδα να συζητήσω και με τιν ντοκτορ και μετά τέλος χαλαρώνω για λίγο και ότι βρέξει ας κατεβάσει.Μετε θα ασχοληθω με τα δικά σου σούπερ νεα;);)

Φιλάκια...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου βρε λαγουδάκι.οπως τα λες ακριβως είναι.Τα χρόνια δεν γυρίζουν πίσω.Ενταξει τώρα καλα είμαι τα πήρα λίγο τις προηγούμενες μέρες αλλα τώρα είμαι οι και πάλι.θα παω και από βδομάδα να συζητήσω και με τιν ντοκτορ και μετά τέλος χαλαρώνω για λίγο και ότι βρέξει ας κατεβάσει.Μετε θα ασχοληθω με τα δικά σου σούπερ νεα;);)

Φιλάκια...

 

Γεια σας κορίτσια,

Πήγα σημερα στον γιατρό μου λέει μολις με βλέπει τι έγινε σου ήρθε περίοδος;του λέω μόνο μια και δυο ;;πέντε!!!με εξέτασε κανονικά μου είπε ότι είμαι σε φάση ωορηξιας και τη Παρασκευή να παω να την παρακολουθήσουμε αυτή την ωορηξια και άμα δεν... μετά πάλι clomiphene για 3 μήνες...

Πάντως κι αυτος επαθε λίγο γιατί μου λέει καλα το πρώτο με την μια και μόνη σου τώρα τι πάθαμε;;;

Αυτά τα νεα μου,σας φιλω

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

astage μου ωστε ξεκινας παλι τα κλομιφεν ε?

σαυτο το θεμα πρωτογνωριστηκαμε θυμασαι?καλη αρχη λοιπον astagako και ισως αυτη τη φορα να σταθεις τυχερη μιας και εισαι καθαρη απο ενδομητριωση!πιστευω οτι τωρα θα δουλεψουν και θα σε βοηθησουν και αντι για ενα αδερφακι να κανεις και διδυμακια:)

εχεις τη σκεψη μου και σου ευχομαι το επιθυμητο!

τα δικα μου νεα δεν εχουν αλλαξει, περιμενω να αδιαθετησω, εχω μια κοιλια πρησμενη:( και εξαψεις, ψυχολογικα ομως ειμαι πολυ καλυτερα και ήδη έχω αρχίσει επαφες..να μας ενημερωνεις για την πορεια και την εξελιξη, το ιδιο θα κανω κι εγω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

astage μου ωστε ξεκινας παλι τα κλομιφεν ε?

σαυτο το θεμα πρωτογνωριστηκαμε θυμασαι?καλη αρχη λοιπον astagako και ισως αυτη τη φορα να σταθεις τυχερη μιας και εισαι καθαρη απο ενδομητριωση!πιστευω οτι τωρα θα δουλεψουν και θα σε βοηθησουν και αντι για ενα αδερφακι να κανεις και διδυμακια:)

εχεις τη σκεψη μου και σου ευχομαι το επιθυμητο!

τα δικα μου νεα δεν εχουν αλλαξει, περιμενω να αδιαθετησω, εχω μια κοιλια πρησμενη:( και εξαψεις, ψυχολογικα ομως ειμαι πολυ καλυτερα και ήδη έχω αρχίσει επαφες..να μας ενημερωνεις για την πορεια και την εξελιξη, το ιδιο θα κανω κι εγω!

 

Άντε λαγουδάκι καλή αρχή αφού άρχισες τις επαφές πάει να πει οτι είσαι πολύ καλύτερα!!!Ναι πως δεν θυμάμαι πως σε εκείνο το θέμα γνωριστήκαμε και να που πάλι 1.5 χρόνο μετά πάλι στην ίδια μεθοδο ξαναγυρναω...Μακαρι να ΜΑΣ πανε όλα καλα!!!!Τα αλλα τα κορίτσια που είναι;;;

Σας φιλώ και σας σκεφτομαι

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!

Κι εγώ παθούσα με την ενδομητρίωση είμαι.

 

Έκανα λαπαρασκόπηση μέσα στο καλοκαίρι (που κατέληξε σε ανοιχτή επέμβαση μια και οι κύστες ήταν κολλημένες στις ωοθήκες) -μία σοκολατοειδής κύστη στη μία ωοθήκη γύρω στα 6εκ. και δύο μικρότερες στην άλλη.

Έκανα την τελευταία ένεση 1μήνα πριν.

 

Όμως.. Έχω τρομοκρατηθεί! Ο γιατρός είπε ότι ενδέχεται με μία επόμενη επέμβαση να χάσω ωοθήκη (αν τις χάσω κ τις 2 δεν θα χω περίοδο;;;!!;;)..

 

Και άντε στην καλύτερη να χάσω τη μία (με άλλη μία ξυσμένη),τα ωάρια θα 'ναι κακής ποιότητας, τα περιθώρια εγκυμοσύνης στενεύουν..κ γω δεν έχω καν σχέση αυτό το διάστημα. Έχω φρικάρει!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!

Κι εγώ παθούσα με την ενδομητρίωση είμαι.

 

Έκανα λαπαρασκόπηση μέσα στο καλοκαίρι (που κατέληξε σε ανοιχτή επέμβαση μια και οι κύστες ήταν κολλημένες στις ωοθήκες) -μία σοκολατοειδής κύστη στη μία ωοθήκη γύρω στα 6εκ. και δύο μικρότερες στην άλλη.

Έκανα την τελευταία ένεση 1μήνα πριν.

 

Όμως.. Έχω τρομοκρατηθεί! Ο γιατρός είπε ότι ενδέχεται με μία επόμενη επέμβαση να χάσω ωοθήκη (αν τις χάσω κ τις 2 δεν θα χω περίοδο;;;!!;;)..

 

Και άντε στην καλύτερη να χάσω τη μία (με άλλη μία ξυσμένη),τα ωάρια θα 'ναι κακής ποιότητας, τα περιθώρια εγκυμοσύνης στενεύουν..κ γω δεν έχω καν σχέση αυτό το διάστημα. Έχω φρικάρει!

Καλημερα Ioulia-Julie!Μην στεναχωριεσαι, θα προχωρας βημα βημα με το γιατρο σου.Βλεποντας και κανοντας.Βεβαια σημασια εχει και η ηλικια σου.Εγω μετα απο την δραση της arvecap ειμαι και ετοιμαζομαι για την πρωτη εξωσωματικη.Οποτε με τη βοηθεια της επιστημης εχουμε ακομα περιθωρια για ενα παιδι.φιλια!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου καλησπέρα σε όλες σας!Καιρό έχω να σας μιλήσω....Ας ξεκινήσω πρώτα με τα ευχάριστα όμως...

 

bοο μπράβο κορίτσι μου, σου εύχομαι να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη.Όλα καλά να σου πάνε.

 

lagudaki μου καλή αρχή στις προσπάθειες σου. Τώρα λογικά θα έχεις αρχίσει να ηρεμείς από τα συμπτώματα της θεραπείας και σου ευχομαι να μας μιλάς σε λιγο για άλλα συμπτώματα!!!

 

αstage μου τι να πω τώρα σε σένα, υπομονή? τα λέω για να τα ακούσω κι εγώ, σήμερα αδιαθέτησα κι εγώ για άλλη μια φορά μετα την θεραπεία (σύνολο η 5η κατα σειρά όπως λες κι εσύ!), η κατάσταση μου αρχίζει να χειροτερεύει, το σκέφτομαι συνέχεια, στενοχωριέμαι, πονάω πολύ, όλα έχουμε πει ότι είναι καλά, σάλπιγγες τα πάντα, καταλαβαίνω την οωρηξία μου... αλλά μέχρι εκεί, δεν υπάρχει ακόμα αποτέλεσμα κι απορώ γιατί, ξέρω ειναι νωρίς ακόμα αλλά πονάω πολύ ( και εννοω τους πόνους της ψυχής πια). Την προηγούμενη φορα που αδιαθέτησα τα πραγματα ήταν πολύ χειροτερα γιατι με επιασαν όλες οι ασχημες σκέψεις, οτι μπορείς να φανταστείς...εντάξει είναι βέβαια για μια δυο μερες τα ζόρικα, ειναι και οι ορμονες των ημερων εκεινων, ουτος η αλλως, μετα ειναι καλυτερα τα πραγματα οπως τα λες κι εσυ, απλα πλεον το σκεφτομαι συνεχεια, και πες μου ειλικρινα πως ειναι δυνατον να μην το σκεφτεις,οταν θες να συμβει κατι τοσο πολυ για να ολοκληρωσει την αγαπη που εχεις με τον ανθρωπο σου, ειναι δυνατον να μην το σκεφτεσαι?παρ ολα αυτα προχωραμε, θα παω να κανω αυτο το μηνα και ενα τεστ παπ και θα μιλησω κι εγω με τον γιατρο μου...

Σας φιλω γλυκα ολες σας..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια γεια σας!

Κι εγώ παθούσα με την ενδομητρίωση είμαι.

 

Έκανα λαπαρασκόπηση μέσα στο καλοκαίρι (που κατέληξε σε ανοιχτή επέμβαση μια και οι κύστες ήταν κολλημένες στις ωοθήκες) -μία σοκολατοειδής κύστη στη μία ωοθήκη γύρω στα 6εκ. και δύο μικρότερες στην άλλη.

Έκανα την τελευταία ένεση 1μήνα πριν.

 

Όμως.. Έχω τρομοκρατηθεί! Ο γιατρός είπε ότι ενδέχεται με μία επόμενη επέμβαση να χάσω ωοθήκη (αν τις χάσω κ τις 2 δεν θα χω περίοδο;;;!!;;)..

 

Και άντε στην καλύτερη να χάσω τη μία (με άλλη μία ξυσμένη),τα ωάρια θα 'ναι κακής ποιότητας, τα περιθώρια εγκυμοσύνης στενεύουν..κ γω δεν έχω καν σχέση αυτό το διάστημα. Έχω φρικάρει!

 

 

Κοριτσι μου ψυχραιμία! Να σου πω ότι πολλες κοπελες που τους βρίσκουν ενδομητριωση δεν ειναι ολες σε φασεις για εγκυμοσυνη, σε αυτη την περιπτωση νομιζω πως οι γιατροι δίνουν αντισυλιπτικά (αν δεν κανω λαθος) γιατι με αυτο τον τροπο καταστέλουν και διατηρουν σε μια ισοροπια την ενδομητριωση και όταν μπει η γυναικα σε διαδικασια για μωρακι τοτε τα σταματουν, και λενε οτι ειναι επισης πιο ευκολο να μεινεις εγκυος, ρωτησε τον γιατρο σου..ψαξτο λιγακι

Σε φιλω..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Niki27 σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Σου εύχομαι γρήγορα και εσύ με ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου.

Όσο για τις σκέψεις δεν γίνεται να πατήσεις ένα κουμπάκι και να πείσεις τον εαυτό σου ότι δεν θέλεις παιδί.Εμένα τουλάχιστον ποτέ δεν έφυγε από το μυαλό μου.Ακόμα και όταν έμεινα έγκυος είχα καταλάβει εκείνη την μέρα την ωορρηξία μου και ήξερα τι έπρεπε να κάνουμε;).Βέβαια το ίδιο έκανα και τους προηγούμενους μήνες.Ψάξτε το με τον γιατρό σας,με παρακολούθηση ωορρηξίας ίσως και σπερματέγχυση.Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και ότι θέλετε εδώ είμαι:P.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα κοριτσια!

δυστυχως στις 12 του μηνα μου ηρθε περιοδος και λεω δυστυχως γιατι την περιοδο την περιμενα στα τελη νοεμβριου:(

την τελευταια μου ενεση την εκανα στις 27/9 και στις 12/10 μου ηρθε..προφανως αυτο η θεραπεια δεν μου ταιριαξε,ενω εχω ολες τις παρενεργειες της ενεσης η περιοδος μου δεν σταματησε, τελευταια φορα που μου ειχε ξανασυμβει εκανα και υπερηχο(οταν ειχα αιμα) και ειδαμε οτι οντως το συστημα μου ειναι σε αδρανεια..(λογω της ενεσης) αλλα το αιμα αιμα! θα προσπαθησω κανα πενταμηνο φυσιολογικα και μετα βλεπουμε!αυτα και τα δικα μου, η καθεμια ανεβαινει το γολγοθα της, παλι καλα που υπαρχουν και τα κοριτσακια που εμειναν εγκυουλες και μας δινουν παρηγορια για να συνεχισουμε.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

Ας ξεκινήσω από την καινούργια κοπέλα.

Julia μου χαλαρά πανω από όλα.δεν είπε κανείς ότι θα κανείς κι άλλη εγχείρηση

Αν γίνει κάτι τέτοιο θα το αντιμετωπίσεις όταν έρθει η ώρα.κατσε να τελειώσει

η θεραπεία σου και όλα θα γίνουν.θα βρεθεί και ο γαμπρός και όλα!!

Νίκη μου τώρα κι εγώ τι να σου πω υπομονή;;;θα με βρίσεις και με το δίκιο σου

Πήγαινε μια βόλτα από τον γιατρό σου.εμενα τώρα παρακολουθούμε την ωορηξια

αυτόν τον μήνα και από τον άλλο θα μιλήσω για καμία σπέρματεγχηση

τώρα θα πάω πάλι αύριο γιατί την Παρασκευή που πήγα δεν είχε σκάσει ακόμα

Το αυγό ήταν 19 χιλιοστά και μάλλον τώρα ελπίζω και εύχομαι να έσκασε γιατί μας είπε επαφές όλο το σ/κ.οπως κι έγινε βεβαίως βεβαίως αλλά χαλαρά με τις βόλτες μας και τα ποτάκια μας χθες και σήμερα το μεσημέρι όχι προγραμματισμένα...Ισως αν βάλετε στόχο για κάτι άλλο όπως σε 6 μήνες θα κάνω σπέρματεγχηση η κάτι άλλο ίσως να ξεχαστεί τα λίγο γιατί νομίζω έχεις φτάσει στα όρια σου και πρέπει να ξεμπλοκαρεις....

Boo Ολα καλά να σου πανε κοπέλα μου και να γίνεις μια τρελή και χαρούμενη χαζό άμα

Και τώρα στο λαγουδακι μου.Βρε κοπέλα μου αφού υπήρχε αδράνεια στις ωοθηκες γιατί σκέφτεσαι αρνητικά;;;μπορεί εσένα ο οργανισμός σου να πήρε μπροστά πιο νωρίς και καλύτερα για μένα.Κανεις δεν ξέρει ποιος είναι ο κανόνας για το ποτέ θα μας έρθει περίοδος μετά την θεραπεία σε άλλες σε 2 μήνες και σε κάποιες άκουσα σε 6...πανε στον γιατρό σου και αυτός θα ξέρει καλύτερα σίγουρα και μην κούρσα ζεις το μυαλούδακι σου. Η θεραπεία σου πέτυχε αυτό να σκέφτεσαι

Φιλακια πολλά σε όλες!!!!

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κι απο μενα κοριτσια!

δυστυχως στις 12 του μηνα μου ηρθε περιοδος και λεω δυστυχως γιατι την περιοδο την περιμενα στα τελη νοεμβριου:(

την τελευταια μου ενεση την εκανα στις 27/9 και στις 12/10 μου ηρθε..προφανως αυτο η θεραπεια δεν μου ταιριαξε,ενω εχω ολες τις παρενεργειες της ενεσης η περιοδος μου δεν σταματησε, τελευταια φορα που μου ειχε ξανασυμβει εκανα και υπερηχο(οταν ειχα αιμα) και ειδαμε οτι οντως το συστημα μου ειναι σε αδρανεια..(λογω της ενεσης) αλλα το αιμα αιμα! θα προσπαθησω κανα πενταμηνο φυσιολογικα και μετα βλεπουμε!αυτα και τα δικα μου, η καθεμια ανεβαινει το γολγοθα της, παλι καλα που υπαρχουν και τα κοριτσακια που εμειναν εγκυουλες και μας δινουν παρηγορια για να συνεχισουμε.

 

lagoudaki μην στεναχωριεσαι, αφου ηταν σε αδρανεια το συστημα ισως εχει δικιο η astage σε αυτα που σου ειπε, καλα θα κανεις να προσπαθησεις φυσιολογικα αρχικα, υπομονη και να σκεφτομαστε θετικα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια

Ας ξεκινήσω από την καινούργια κοπέλα.

Julia μου χαλαρά πανω από όλα.δεν είπε κανείς ότι θα κανείς κι άλλη εγχείρηση

Αν γίνει κάτι τέτοιο θα το αντιμετωπίσεις όταν έρθει η ώρα.κατσε να τελειώσει

η θεραπεία σου και όλα θα γίνουν.θα βρεθεί και ο γαμπρός και όλα!!

Νίκη μου τώρα κι εγώ τι να σου πω υπομονή;;;θα με βρίσεις και με το δίκιο σου

Πήγαινε μια βόλτα από τον γιατρό σου.εμενα τώρα παρακολουθούμε την ωορηξια

αυτόν τον μήνα και από τον άλλο θα μιλήσω για καμία σπέρματεγχηση

τώρα θα πάω πάλι αύριο γιατί την Παρασκευή που πήγα δεν είχε σκάσει ακόμα

Το αυγό ήταν 19 χιλιοστά και μάλλον τώρα ελπίζω και εύχομαι να έσκασε γιατί μας είπε επαφές όλο το σ/κ.οπως κι έγινε βεβαίως βεβαίως αλλά χαλαρά με τις βόλτες μας και τα ποτάκια μας χθες και σήμερα το μεσημέρι όχι προγραμματισμένα...Ισως αν βάλετε στόχο για κάτι άλλο όπως σε 6 μήνες θα κάνω σπέρματεγχηση η κάτι άλλο ίσως να ξεχαστεί τα λίγο γιατί νομίζω έχεις φτάσει στα όρια σου και πρέπει να ξεμπλοκαρεις....

Boo Ολα καλά να σου πανε κοπέλα μου και να γίνεις μια τρελή και χαρούμενη χαζό άμα

Και τώρα στο λαγουδακι μου.Βρε κοπέλα μου αφού υπήρχε αδράνεια στις ωοθηκες γιατί σκέφτεσαι αρνητικά;;;μπορεί εσένα ο οργανισμός σου να πήρε μπροστά πιο νωρίς και καλύτερα για μένα.Κανεις δεν ξέρει ποιος είναι ο κανόνας για το ποτέ θα μας έρθει περίοδος μετά την θεραπεία σε άλλες σε 2 μήνες και σε κάποιες άκουσα σε 6...πανε στον γιατρό σου και αυτός θα ξέρει καλύτερα σίγουρα και μην κούρσα ζεις το μυαλούδακι σου. Η θεραπεία σου πέτυχε αυτό να σκέφτεσαι

Φιλακια πολλά σε όλες!!!!

 

 

Αντε κοριτσι μου ευχομαι να ειναι ο τυχερός σου μηνας!!!!Εγω θα παω να δω τον γιατρο μου την αλλη εβδομαδα και σκεφτομαι να παρακολουθήσω κι εγω την ωορηξια μου αυτο το μηνα...φιλακια πολλα καληνυχτα!

Link to comment
Share on other sites

Niki27 σε ευχαριστώ πάρα πολύ.Σου εύχομαι γρήγορα και εσύ με ένα μωράκι στην κοιλίτσα σου.

Όσο για τις σκέψεις δεν γίνεται να πατήσεις ένα κουμπάκι και να πείσεις τον εαυτό σου ότι δεν θέλεις παιδί.Εμένα τουλάχιστον ποτέ δεν έφυγε από το μυαλό μου.Ακόμα και όταν έμεινα έγκυος είχα καταλάβει εκείνη την μέρα την ωορρηξία μου και ήξερα τι έπρεπε να κάνουμε;).Βέβαια το ίδιο έκανα και τους προηγούμενους μήνες.Ψάξτε το με τον γιατρό σας,με παρακολούθηση ωορρηξίας ίσως και σπερματέγχυση.Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα και ότι θέλετε εδώ είμαι:P.

 

Αχ σε ευχαριστω boo, γιατι πραγματικα ελεγα οτι αρχιζω να τα χανω:shock::shock::rolleyes::rolleyes: οτι μονο εγω τα σκεφτομαι, πραγματικα κι εγω καταλαβαινω την ωορηξια μου, καποιος μηνας θα ειναι ο τυχερος που θα παει, θα δουμε, θα παρακολουθησω αρχικα αυτον τον μηνα την ωορηξια μου και βλεπουμε...φιλακια πολλα. Εσυ να προσεχεις τον εαυτο σου και το νινακι σου...Φιλακια πολλα

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας ομορφες...

Μπηκα να σας πω τα νεα μου απο τον γιατρο.Ειδαμε την ωορηξια μου εγινε κανονικα μεσα στο Σ/Κ μου ειπε ακομα μια επαφη την Δευτερα οπως και εγινε και τωρα η αναμονη των 2 βδομαδων.Αν και αυτον τον μηνα τζιφος τον αλλον παιρνω τα γνωστα μου clomiphen και παμε για μια σπερματεγχηση!!!

Αρα παντα υπαρχει μια ελπιδα μην το βαζετε κατω...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

astage μου καλη καλη επιτυχια σου ευχομαι ολοψυχα!!!!!!

αχρειαστη να ναι η σπερματεγχυση αλλα κι αν την κανεις τιποτα δεν ειναι 2 εκανα αλλωστε και ξερω!

σε περιπτωση ομως που την κανεις πες το γιατρουλη σου να μην παρεις τα κλομιφεν για περισσοτερα αυγουλακια αλλα να κανεις ενεσουλα..οι ενεσουλες ειναι καλυτερες και δεν αποδυναμωνουν το ενδομητριο, να του επιστησεις την προσοχη σαυτο, και σου το λεω γιατι το εψαξα και μετα απο τοσους γιατρους και τοσες γνωμες κατεληξα σαυτο.

και παλι τις καλυτερες ευχες μου κοριτσι και ο θεος να βαλει το χερι του, θα περιμενουμε νεα σου:)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κορίτσια

Και πάλι για ακόμη μια φορά παει και αυτός ο μηνας δυστυχώς γιατί πάλι αδιαθετησα σήμερα οπότε πάμε τον επόμενο να δούμε τι θα γίνει και με την σπερματεγχυση και μετά λέμε να κυριξουμε την λήξη του πρωταθλήματος...

Θα κάνουμε λοιπόν λίγο ακόμα υπομονή και μετά τέλος αν δεν τα καταφέρουμε κι έτσι.ο άντρας μου λέει να δοκιμάσουμε και καμία έξω σωματική αλλά εγώ δεν θέλω να μπω σε αυτή την διαδικασία.εχουμε εξάλλου ένα παιδί και αφού δεν θέλει ο Θεός να μας στείλει δεύτερο ας το αποδεχτούμε....

Εσείς για πείτε κανά νεότερο...

mzujp2.png

και ειναι ολη μου η ζωη...

Link to comment
Share on other sites

καλη βδομαδα σε ολα τα κοριτσια!

αχ βρε κοριτσι τι τραβας κι εσυ, η ψυχούλα σου το ξερει..τουλαχιστον οπως λες εχεις κι ενα παιδακι, και εισαι τοσο τυχερη!να επικεντρωνεσαι στα θετικα της υποθεσης κι οχι στα αρνητικα!

εγω εξακολουθω να ειμαι φουσκωμενη, εξακολουθω να εχω εξαψεις και διαταραχες στον υπνο αλλα το βασικοτερο εξακολουθω να μην ξερω τι γινεται με τον κυκλο περιοδου μου, μιας και καθε μηνα ειχα περιοδο και δεν ξερω τι να υπολογισω κ τι να περιμενω!ενα μπερδεμα γενικως..εγω βεβαια για καλο και για κακο εχω επαφες και βλεπουμε..

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...